Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-18, 08:41   #3061
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja dopiero 6 dzień Juz tak tego nie przeżywam, ale jednak usta mi się mocno łuszczą, jeden kącik paskudnie popękał, ale daje radę Mam za to inny problem, nie moge opanować łuszczenia skóry, nawilżam sie codziennie cetaphilem lub iwostinem senstia, na dzień filtr, a jak nałoże podkład to nie ma możliwości, żebym wyglądała dobrze Widać skórki, podkład się waży, wcześniej się tak nie działo. Macie może na to jakieś cudowne patenty? Jakoś nic takiego nie wpadło mi w oko jak czytałam wątek.
Najgorsze jest chyba to, że poza łuszczeniem bardzo mocno sie błyszczę, cokolwiek nałożę i to już jest zupełnie nie do opanowania ;0
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 11:43   #3062
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Ja dopiero 6 dzień Juz tak tego nie przeżywam, ale jednak usta mi się mocno łuszczą, jeden kącik paskudnie popękał, ale daje radę Mam za to inny problem, nie moge opanować łuszczenia skóry, nawilżam sie codziennie cetaphilem lub iwostinem senstia, na dzień filtr, a jak nałoże podkład to nie ma możliwości, żebym wyglądała dobrze Widać skórki, podkład się waży, wcześniej się tak nie działo. Macie może na to jakieś cudowne patenty? Jakoś nic takiego nie wpadło mi w oko jak czytałam wątek.
Najgorsze jest chyba to, że poza łuszczeniem bardzo mocno sie błyszczę, cokolwiek nałożę i to już jest zupełnie nie do opanowania ;0
ja smaruję się oliwką babydream pod makijaż, nakładam później puder perłowy i na koniec puder mineralny wszystko pędzlem ruchem stemplowym i jakoś to wygląda no ale po paru godzinach wysuszenie wyłazi znów.
Na noc nie smaruję się niczym, tylko pod makijaż nawilżam twarz bo derma mówiła,że nie wolno nawilżać.
Ostatnio zastanawiałam się też czy dobrze biorę moją dawkę? To 40 mg rozkładam na rano i wieczór a może powinnam wcześniej łykać tą drugą tabletkę?
Ogólnie mam okropny lewy policzek, wyglądam gorzej niż przed kuracją
3 miesiąc się u mnie zaczął...
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 11:47   #3063
azeriusz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnieshkas Pokaż wiadomość
nie ciesze sie, ale zawsze miałam sokoli wzrok a to jest ciekawe doświadczenie dla mnie...
podobno po kuracji wszystko ma wrócić do normy.
Radziłbym w takim przypadku iść do okulisty albo przynajmniej do optyka po okulary. Jeśli jeździsz samochodem to są one obowiązkowe bo łatwo stworzyć zagrożenie. Dopiero jak założysz okulary to zobaczysz jak źle widzisz.

A takie zapytanie. Czy ktoś z was ma większe łaknienie po aknenorminie ? Bo ja od czasu brania dużo chce mi się jeść ;/ I niestety drabinka jaka była kiedyś na brzuchu zaczyna powoli zanikać
azeriusz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 18:29   #3064
paulllaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 13
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Bardzo proszę o radę.
Kończę kurację aknenorminem, od dwóch tygodni biorę jedną tabletkę co dwa dni.
Hmm..mam na czole kilka krostek ,chyba coraz gorzej się robi o ile nie nakręcam się. Miał tak ktoś? może to przejściowe do tej pory idealne czoło miałam
paulllaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 22:20   #3065
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez azeriusz Pokaż wiadomość
Radziłbym w takim przypadku iść do okulisty albo przynajmniej do optyka po okulary. Jeśli jeździsz samochodem to są one obowiązkowe bo łatwo stworzyć zagrożenie. Dopiero jak założysz okulary to zobaczysz jak źle widzisz.

A takie zapytanie. Czy ktoś z was ma większe łaknienie po aknenorminie ? Bo ja od czasu brania dużo chce mi się jeść ;/ I niestety drabinka jaka była kiedyś na brzuchu zaczyna powoli zanikać
jedna na razie nie będę panikowała z tymi oczami... nie jeżdżę samochodem na co dzień więc spoko ;p
Nie wiem czy jest większe łaknienie bo od początku kuracji jestem na diecie i jem co kilka godzin więc tym samym staram się nie doprowadzić do stanu głodu.
I wiecie co? lekarza powiedział mi że spokojnie moge uprawie sporty bo będę ładnie wyglądała jak schudne () a jeżeli bedzue mnie coś bolało to ograniczyć, wiec tak sobie biegam od 2 tygodni i każdy ból mięśnia czy stawu zwalam na sport a nie leki
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 17:42   #3066
azeriusz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez paulllaa Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o radę.
Kończę kurację aknenorminem, od dwóch tygodni biorę jedną tabletkę co dwa dni.
Hmm..mam na czole kilka krostek ,chyba coraz gorzej się robi o ile nie nakręcam się. Miał tak ktoś? może to przejściowe do tej pory idealne czoło miałam
Kuracja aknenormin nie działa w 100% na wszystkich. Skuteczność tego leku mierzy się w około 80% przypadkach a np. dla kuracji antybiotykami to jest tylko 50%. Tak więc możesz mieścić się w tych 20% albo po prostu to jest przejściowe. Mi został około miesiąc do zakończenia kuracji aknenorminem a wyszły mi 2 duże ogniska dość głębokie. Więc jak na razie jeśli nie masz większych zmian nie powinnaś się zbytnio zamartwiać.
azeriusz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 18:51   #3067
magdzia915
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

cześć jeśli chodzi o mnie to ja biorę 30mg dziennie przy wadze ok 50kg. i moja dermatolog powiedziała mi bym dawkę rozkładała sobie na rano (20mg) i wieczorem (10mg). I w sumie zgadzam się z nią bo tak jest mi najwygodniej i prawidłowo też biorę aknenormin, a te wszystkie brednie że "może brać wcześniej" to lepiej nie stosować bo to jest tylko uciążliwe. A tak to siadam sobie do śniadania/kolacji i później połykam sobie tabletki
No dobra.... a jeśli chodzi o wysiłek fizyczny to u mnie po części odpada.....ponieważ przykładowo po grze w siatkówke na drugi dzień tak mnie wszystko szczyka i boli....ale to też zależy chyba od organizmu

Edytowane przez magdzia915
Czas edycji: 2011-04-19 o 18:54
magdzia915 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 21:06   #3068
milagros_
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 050
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez paulllaa Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o radę.
Kończę kurację aknenorminem, od dwóch tygodni biorę jedną tabletkę co dwa dni.
Hmm..mam na czole kilka krostek ,chyba coraz gorzej się robi o ile nie nakręcam się. Miał tak ktoś? może to przejściowe do tej pory idealne czoło miałam
ja miałam tak. i to nie raz , w koncu przechodze już 3 kuracje, żadne cudo z tego acne
milagros_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 23:55   #3069
bruklin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Ja dopiero 6 dzień Juz tak tego nie przeżywam, ale jednak usta mi się mocno łuszczą, jeden kącik paskudnie popękał, ale daje radę Mam za to inny problem, nie moge opanować łuszczenia skóry, nawilżam sie codziennie cetaphilem lub iwostinem senstia, na dzień filtr, a jak nałoże podkład to nie ma możliwości, żebym wyglądała dobrze Widać skórki, podkład się waży, wcześniej się tak nie działo. Macie może na to jakieś cudowne patenty? Jakoś nic takiego nie wpadło mi w oko jak czytałam wątek.
Najgorsze jest chyba to, że poza łuszczeniem bardzo mocno sie błyszczę, cokolwiek nałożę i to już jest zupełnie nie do opanowania ;0
polecam krem garniera bio active do skory suchej i wrazliwej . nie zostawia swiecacej skory. . mysle ze na wierzch mozna nalozyc krem do skory przetluszczajaceja sie anti brillance. swietnie matuje i nawilza.
bardzo dobry.
zaczalem miec sucha skore 4 dnia . dzis zaczynam 7 dzien terapi izo. usta nie pekaja oczywiscie uzywam pomadki od pierwszego dnia stosowania. teraz dla pewnosci przed spaniem dodatkowo smaruje kremem nivea . na sucha skore twarzy krem garniera . do mycia twarzy zaczalem uzywaz plynu z balsamem do ciala. jak do tej pory nie mam problemu.efekty dzilania widoczne.

pozdrawiam powodzenia
bruklin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 07:09   #3070
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
ja smaruję się oliwką babydream pod makijaż, nakładam później puder perłowy i na koniec puder mineralny wszystko pędzlem ruchem stemplowym i jakoś to wygląda no ale po paru godzinach wysuszenie wyłazi znów.
Na noc nie smaruję się niczym, tylko pod makijaż nawilżam twarz bo derma mówiła,że nie wolno nawilżać.
Ostatnio zastanawiałam się też czy dobrze biorę moją dawkę? To 40 mg rozkładam na rano i wieczór a może powinnam wcześniej łykać tą drugą tabletkę?
Ogólnie mam okropny lewy policzek, wyglądam gorzej niż przed kuracją
3 miesiąc się u mnie zaczął...
Dzięki Nie pomyślałam o stemplowaniu, a to rzeczywiście lepiej wygląda Ja gdybym się na noc nie smarowała, chyba by mi twarz odpadła. I tak sie łuszczę. Wczoraj miałam sajgon na twarzy. Wypryszczyło mnie, mam mnóstwo takich kuleczek, wystających białych czubków, skóra się łuszczy, piecze, po umyciu pali żywym ogniem ;( wróciłam na razie do barwionego filtra SVR i nakładam go na krem nawilżający albo mieszam z kremem i dzisiaj koleżanka z pracy powiedziała, że poza tymi kropeczkami (moje pryszcze ;0 ) to mam porcelonową !! buźkę Ogólnie wyglądam jak łuszczący sie kalafior, ale niech jej będzie
Co do rozkładania tabletek to ja też jedną biorę rano, drugą wieczorem, dzisiaj wyjątkowo wezmę 2 naraz, bo nie wzięłam do pracy.
Nie wiem, czy to od leku, czy to zbieg okoliczności, przemęczenie, ale moje kolana są w fatalnym stanie, strzykają mi stawy, boli mnie głowa i siły nie mam za bardzo. Ale żyję i jestem dobrej myśli.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 07:34   #3071
Delilah*
Raczkowanie
 
Avatar Delilah*
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 242
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja jestem pół roku po kuracji (rocznej) izotekiem.
Przyznam, że dopiero po 3 miesiącach od zakończenia od nowa zaczęła lekko świecić mi się twarz . Po dwóch tygodniach od zakończenia usta wróciły do normy (chociaż przyznam szczerze, że do dziś nie są takie jak przed kuracją). O włosy (które po izoteku przypominają suchy wiecheć słomy) nadal walczę, ale chyba zetnę, bo z tym się nie da już nic zrobić - Sahara.
Pamietam, tuż przed zakończeniem zażywania codziennie miałam koszmary (do tej pory mam), że budzę się a tu cała twarz w krostach.
Owszem, teraz zdarzają mi się jakieś niespodzianki okresowe, ale ogólnie jest o niebo lepiej niż przed kuracją.
Boję się nawrotu, ale staram się o tym nie myśleć, bo mógłby zadziałać mechanizm samospełniającej się przepowiedni pozdrawiam Was
Delilah* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 15:36   #3072
azeriusz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to od leku, czy to zbieg okoliczności, przemęczenie, ale moje kolana są w fatalnym stanie, strzykają mi stawy, boli mnie głowa i siły nie mam za bardzo. Ale żyję i jestem dobrej myśli.
U mnie jest to samo. Jak rozprostuje kości wszystko strzyka, zegnę kolana to strzykają, przeciągnę się po spaniu wszystko mi strzyka. Głowę przekręcę to w szyi mi strzyka. Masakra.
azeriusz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 20:09   #3073
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[QUOTE=bruklin;26426170]
Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Ścisłą diete? czyli czego unikać?[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

nalezy unikac alkocholu ,ostrych potraw , mies tlustych, cukru takze soki , odradzam tez zjadania gotowych sosow , ograniczyc wszystko co zawiera skrobie typu ziemniaki , mleko ser zólty .pieczywo bile i wszystko co zawiera make pszenna,
Ktos zapyta co jesc
ryby,mieso biale , ogromne ilosci warzyw , witaminy to podstawa zdrowej skory , ryz , mleko sojowe <polecam sojowe mieszane z ryzowym jest bardziej znosne- smakowo> ser bialy
woda mineralna

4 dzien stosowania izoteku 1mg kg . musze powiedziec ze objawy uboczne mialem tylko pierwsze dwa dni ,zmeczenie ,lekkie zawroty glowy . jesli ktos to ma odradzam lotu samolotem . podczas ladowania mialem straszny bol zatok zachodzacy na oczy . 3 dnia obiawy ustapily . o usta dbam od poczatku stosowania izo. zadnego wysuszenia . lekko sucha skora twarz. mysle ze krem na dzien i na noc do skory normalnej powinien wystarczyc. twazr myje szamponem do wlosow suchy . jak na razie jest ok .

pozdrawiam powodzonka

Dziękuje za odpowiedz,większośc z tych rzeczy odstawiłam juz dawno ale ziemniaczki lubie,białe pieczywo też
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 20:29   #3074
medeline
Zakorzenienie
 
Avatar medeline
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 532
GG do medeline
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja jestem już prawie miesiąc w trakcie kuracji i jutro idę do derma na kontrolę. Nie trzymałam prawie w cale diety, w tą sobotę byłam na imprezie, a mój cholesterol w dzisiejszym badaniu ze 190 skoczył do 201. Więc nie jest tragicznie i mam nadzieję, że będę mogła kontynuować terapię. Na twarzy specjalnych efektów brak
__________________

30.12.2012
26.04.2014
medeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 17:47   #3075
kasiulka1008
Przyczajenie
 
Avatar kasiulka1008
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 20
GG do kasiulka1008
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Melduję się;D

Kończę 4 pudełko.
Dermatolog przepisał mi jeszcze dwa.

Skóra w zasadzie już mi się nie łuszczy.
Usta suche.
Kości przy najmniejszym ruchu strzykają.
Czasami myślę, że sobie coś złamałam ;P

Wszyscy mi mówią, że już jest dobrze.
Dobrze, ale nie b.dobrze.
Dermatolog powiedział mi, że zostaną blizny i już je widać i że potraktujemy je laserem.

Ogólnie nie jest źle.
Ciągle bym spała.
Na lekcjach nie mogę opanować ziewania i oczy mi się same zamykają;]

Skórę na ciele codziennie wieczorem smaruję mleczkiem z Garniera tym różowym.
Twarzy mam nie tykać. Myć tylko wodą. Nie nawilżać.
kasiulka1008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 18:00   #3076
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmeloo Pokaż wiadomość
czyli wychodzi na to, że to nie jest w 90% skuteczny lek jak mówią i piszą prawda?
Eh dawno mnie tu nie było. I bach będę tutaj częściej . Zanosi się na powtórkę kuracji albo chociaż jej 3-miesięczne uzupełnienie po 9 miesiącach od zakończenia...buuu
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 15:43   #3077
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ja pominęłam kilka wizyt u dermatologa po zakończeniu kuracji, kilka miesięcy temu. Jest lepiej, zaczerwienia i skłonność do czerwienienia się nadal są, krostki wyskakują rzadko i są o wiele mniejsze i szybciej się goją.
Jest naprawdę dobrze Buźkę zmywam płynem micelarnym z perfecty, smaruję cetaphilem. Używam również podkładu z pharmaceris, jest bardzo dobry. Jak na to nałożę puder, to świecenia nie ma na dłuższy czas


I mam prośbę do dziewczyn, które w tym roku piszą maturę:
Walczę o indeks na UWr, kilka wrocławskich uczelni zorganizowało konkurs. Wszystko polega na tym, żeby się zarejestrować. Konkurs składa się z dwóch części:
a) część I - uczestnik odpowiada na pytania ogólne z zakresu wiedzy o Wrocławiu,
b) część II - uczestnik wybiera uczelnię, o której nagrodę chce się ubiegać, a następnie odpowiada na pytania jednej z wymienionych ścieżek tematycznych.

Uczelni jest sporo, więc warto się zarejestrować. Bardzo mi pomożecie, jeśli rejestrując się na stronie konkursu, czyli : http://konkurs.terazwroclaw.pl/
wpiszecie w odpowiednią rubryczkę kod: 3D6852FB

Jak się zarejestrujecie i odpowiecie na pytania, będziecie mogli/ły również zawalczyć, a jest o co

Z góry dziękuuuuję.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 17:14   #3078
bruklin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

witam

10 dzien kuracji izo. skutkow ubocznych juz praktycznie nie odczuwam. sucha skora twarzy juz sie unormowala dzeki kremom , usta zadnych problemow. efekty widoczne- lojotok ustapil w 70% , skora sie wygladzila pory zaczynaje sie zamykac.
pozdrawiam powodzenia
bruklin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 19:00   #3079
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny jestem załamana 23 dzien mojej kuracji 10 mg curacne zauważyłam malutkie włoski na piersiach - po prostu szlag mnie trafił. Jednym włosy wypadają, innym rosną? kurde nie wiem czy z tego nie zrezygnować...Nikt nie da mi przecież gwarancji, że po skończeniu kuracji to minie!!!Do dermatologa idę dopiero 29 kwietnia...zoabczymy co powie, ale szczerze mówiąc jestem załamana. mam nadwagę przy zroście 160cm ważę 80kg a ten lek w tak niskiej dawce działa na mnie jak bym brała ze 40 mg!usta tak suche, normalnie skorupa, oczy tragedia - co w ogóle się ze mną dzieje? zrobiłam sie nerwowa, drażliwa, cięzko mi każdy dzien pokonywać na tym paskudnym leku - nie wiem czy jest sens aż tak się męczyć Ratujcie czy któras miała nadmierne owłosienie po tym leku?przedwczoraj pofarbowałam włosy dzisiaj już widzę malutkie odrosty!co to w ogóle za trucizna jest, żeby tak drastycznie działać na organizm - dodam, ze nigdy nie miałam żadnego problemu z nadmiernym owłosieniem
__________________
"To jeszcze nie koniec..."

Edytowane przez karmeloo
Czas edycji: 2011-04-24 o 19:01
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-24, 20:04   #3080
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Nie chce Cie martwic ale ja po tym leku mam na stałe długi mech na twarzy (włoski 0,5-1cm wszedzie) i wieksze owłosienie na całym ciele. Nie mineło, rozrasta sie systematycznie. Ogolnie jestem zadowolona z działania leku i dokonczyłabym kuracje, gdyby nie to ze na twarzy dosłownie porosłam. No i ze cera buraczana juz mi została.. Ale ja to ja
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 23:26   #3081
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

o matko jedyna, to ja z tego rezygnuję trudno, wole mieć pryszcze niż włosy na dekolciewezmę te 5 tabletek do piątku i zobaczymy co dermatolog powie):
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 07:14   #3082
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mi powiedział ze to na pewno nie od tego wiec wiesz Ogolnie pare rzeczy mi sie poprzestawiało z gospodarka organizmu, gorzej toleruje cukier, słodycze (w sensie nie lubie, od razu mi za słodko) czyli pewnie to ma zwiazek z tzw. insulinoopornoscia a to z kolei w jakims tam sensie z owłosieniem. Zreszta na forum Izotek tez ktos pisał o powiekszeniu owłosienia wiec to nie sa herezje. Ja w kazdym razie wygladam jak mysz ..
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 11:38   #3083
SheWolfYuko
Raczkowanie
 
Avatar SheWolfYuko
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Miesiąc kuracji (20 mg na 44kg 158cm) Zaczynam drugie opakowanie..
Zmiany? Niewielkie..
Poki co moja skóra wyraźnie się oczyszcza, ale zaskórników o 80% mniej
Jedno co to zostały mi podskórne krostki (kaszka) i tu pytanie: Czy któraś z Was miała i czy jest szansa że same zejdą? Mam je głownie na żuchwie i policzkach w dużej ilości (przez co moja skóra jest bardzo nierówna)
Od czasu do czasu pojawia się większy wągier.

Suche usta i tu rewelacyjna pomadka ( o której pewnie słyszałyście) Tisane ale ta w pojemniczku
Niestety suchość oprócz twarzy przeniosła mi się także na plecy, ręce i nogi, głównie dłonie oraz o dziwo stopy.
Do mycia twarzy używam rewelacyjny żel AA Ultra nawilżanie ( jest bardzo delikatny ale doskonale zmywa makijaż również oczu)
A co do "makijażu" to na filtr nakładam tylko Nivea Young lekki podkład (i tak nie jestem w stanie zatuszować tak wielkich niedoskonałości oraz nierówności skóry wiec dałam mojej skórze spokój)

I jeszcze jedno pytanie. Wiem ze ze względu na leczenie nie można przebywać dużo na słońcu. Ja od zawsze uwielbiałam się opalać, mam dość ciemna karnacje latem, tym razem będę blada :/
Tak wiec może znacie jakieś kremy, balsamy ( nawilżające do ciała) które krok po kroku będą choć troszkę brązowić skórę? Nie chodzi mi o samoopalacze które wyglądają sztucznie ale dość widoczne zbrązowienie które jednak będzie wyglądać naturalnie

Z góry dziękuje za odpowiedź
__________________
Przyczajona mała brunetka..


Walka Trwa Axotret
SheWolfYuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 17:18   #3084
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny, 5 dni temu skończyłam kurację i wczoraj pojawiły mi się na czole drobne krostki w kolorze ciała. Jest ich około 10 i jestem naprawdę przerażona. Czy to reakcja na odstawienie leku? A może już nawrót? Może to mieć też związek z tym, że zaczęłam brać Flonidan na alergię.

karmeloo, u mnie na dekolcie też pojawiło się w trakcie kuracji kilka wyraźniejszych włosków, ze trzy, cztery. Ale nawet jeśli u Ciebie jest ich więcej, to jestem pewna, że po leczeniu przestaną wyrastać.
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 18:05   #3085
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agemia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, 5 dni temu skończyłam kurację i wczoraj pojawiły mi się na czole drobne krostki w kolorze ciała. Jest ich około 10 i jestem naprawdę przerażona. Czy to reakcja na odstawienie leku? A może już nawrót? Może to mieć też związek z tym, że zaczęłam brać Flonidan na alergię.

karmeloo, u mnie na dekolcie też pojawiło się w trakcie kuracji kilka wyraźniejszych włosków, ze trzy, cztery. Ale nawet jeśli u Ciebie jest ich więcej, to jestem pewna, że po leczeniu przestaną wyrastać.
Na rzeczywisty efekt działania retinoidów trzeba poczekać kilka miesięcy od zakończenia przyjmowania leku. Kiedy organizm zmetabolizuje całkowicie lek- tak przynajmniej powiedziała moja derma. Ja po kuracji miałam też pojawiające się delikatne krostki. Które po 2 miesiącach totalnie znikły i dopiero wtedy, zobaczyłam co naprawdę potrafią retinoidy.

Co do Flonidanu, to to jest lek przeciwhistaminowy 2 generacji (loratadyna), o znacznie zawężonym spektrum działań niepożądanych i nie sądzę, żeby to miało jakikolwiek związek. Bo nawet leki przeciwhistaminowe 1 generacji nie działają komodogennie czy przez nasilanie zmian trądzikowych ( jedyne zmiany skórne to zmiany pokrzywkowe). Jak by się upierać to by mogły powodować wysuszenie ( ale to te 1 generacji :P). Mam nadzieję, że nie zagmatwałam.

Ja z kolei mam ewidentny nawrot po 9 miesiącach, ale nie jakiś super silny, ale wróciło mi się to, co mi się nie podoba i przez co zaczęłam brać retinoidy. I też idę jutro do dermy. Zobaczymy. Może to hormony?
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 19:05   #3086
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agemia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, 5 dni temu skończyłam kurację i wczoraj pojawiły mi się na czole drobne krostki w kolorze ciała. Jest ich około 10 i jestem naprawdę przerażona. Czy to reakcja na odstawienie leku? A może już nawrót? Może to mieć też związek z tym, że zaczęłam brać Flonidan na alergię.

karmeloo, u mnie na dekolcie też pojawiło się w trakcie kuracji kilka wyraźniejszych włosków, ze trzy, cztery. Ale nawet jeśli u Ciebie jest ich więcej, to jestem pewna, że po leczeniu przestaną wyrastać.

Agemia jestes pewna? ja jestem zdruzgotana, mam taki meszek, w zależności jak pada światło białe włoski lub nawet szare - porobiły mi się takie małe dziurki na piersiach i z nich te włosy...mam pomysł aby zrobic odpłatnie badanie hormonalne i w piątek z tym jechac do dermatologa - sama juz nie wiem jestem nastawiona, ze biore do końca pierwsze opakowanie i odstawiam w cholerę
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 08:16   #3087
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez SheWolfYuko Pokaż wiadomość
Miesiąc kuracji (20 mg na 44kg 158cm) Zaczynam drugie opakowanie..
Zmiany? Niewielkie..
Poki co moja skóra wyraźnie się oczyszcza, ale zaskórników o 80% mniej
Jedno co to zostały mi podskórne krostki (kaszka) i tu pytanie: Czy któraś z Was miała i czy jest szansa że same zejdą? Mam je głownie na żuchwie i policzkach w dużej ilości (przez co moja skóra jest bardzo nierówna)
Od czasu do czasu pojawia się większy wągier.

Suche usta i tu rewelacyjna pomadka ( o której pewnie słyszałyście) Tisane ale ta w pojemniczku
Niestety suchość oprócz twarzy przeniosła mi się także na plecy, ręce i nogi, głównie dłonie oraz o dziwo stopy.
Do mycia twarzy używam rewelacyjny żel AA Ultra nawilżanie ( jest bardzo delikatny ale doskonale zmywa makijaż również oczu)
A co do "makijażu" to na filtr nakładam tylko Nivea Young lekki podkład (i tak nie jestem w stanie zatuszować tak wielkich niedoskonałości oraz nierówności skóry wiec dałam mojej skórze spokój)

I jeszcze jedno pytanie. Wiem ze ze względu na leczenie nie można przebywać dużo na słońcu. Ja od zawsze uwielbiałam się opalać, mam dość ciemna karnacje latem, tym razem będę blada :/
Tak wiec może znacie jakieś kremy, balsamy ( nawilżające do ciała) które krok po kroku będą choć troszkę brązowić skórę? Nie chodzi mi o samoopalacze które wyglądają sztucznie ale dość widoczne zbrązowienie które jednak będzie wyglądać naturalnie

Z góry dziękuje za odpowiedź
hej
ja jestem w połowie 2 opakowania i powiem Ci że po pierwszym miałam podobne efekty co Ty.
Też miałam suche stopy i dłonie (oczywiście poza twarzą i ustami
Kaszkę miałam tragiczną ale zeszła!
teraz poniżej linii oczu do brody mam piękną, gładką i cudownie czystą skórę Tylko mam takie plamki ale to podkład zakrywa, a i tak myślę że zejdzie.

a co do balsamu stopniowo brązującego też na to wpadłam i dzisiaj sobie kupię, bo jak córa młynarza wyglądam a kawałek nogi by się odkryło

Ja natomiast mam pytanie czy też macie takie suche ramiona? normalnie mam takie plamy ze schodzącą skórą, czerwone i swędzą!

Ależ my cierpimy- wszystko dla piękna
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 09:01   #3088
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmeloo Pokaż wiadomość
Agemia jestes pewna? ja jestem zdruzgotana, mam taki meszek, w zależności jak pada światło białe włoski lub nawet szare - porobiły mi się takie małe dziurki na piersiach i z nich te włosy...mam pomysł aby zrobic odpłatnie badanie hormonalne i w piątek z tym jechac do dermatologa - sama juz nie wiem jestem nastawiona, ze biore do końca pierwsze opakowanie i odstawiam w cholerę
No może głowy nie dam, ale tak na logikę wydaje mi się, że te włoski po kuracji nie będą już miały prawa wyrastać. :P Ale na Twoim miejscu pewnie też skonsultowałabym to z dermatologiem.

EdzikK, mam nadzieję. A co do Flonidanu, to podejrzewałam go raczej o powodowanie wysypki, niż o nasilanie zmian trądzikowych. Dzięki wielkie za odpowiedź.
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 09:26   #3089
kasiulka1008
Przyczajenie
 
Avatar kasiulka1008
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 20
GG do kasiulka1008
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmeloo Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem załamana 23 dzien mojej kuracji 10 mg curacne zauważyłam malutkie włoski na piersiach - po prostu szlag mnie trafił. Jednym włosy wypadają, innym rosną? kurde nie wiem czy z tego nie zrezygnować...Nikt nie da mi przecież gwarancji, że po skończeniu kuracji to minie!!!Do dermatologa idę dopiero 29 kwietnia...zoabczymy co powie, ale szczerze mówiąc jestem załamana. mam nadwagę przy zroście 160cm ważę 80kg a ten lek w tak niskiej dawce działa na mnie jak bym brała ze 40 mg!usta tak suche, normalnie skorupa, oczy tragedia - co w ogóle się ze mną dzieje? zrobiłam sie nerwowa, drażliwa, cięzko mi każdy dzien pokonywać na tym paskudnym leku - nie wiem czy jest sens aż tak się męczyć Ratujcie czy któras miała nadmierne owłosienie po tym leku?przedwczoraj pofarbowałam włosy dzisiaj już widzę malutkie odrosty!co to w ogóle za trucizna jest, żeby tak drastycznie działać na organizm - dodam, ze nigdy nie miałam żadnego problemu z nadmiernym owłosieniem

Ja też zauważyłam małe włoski na piersiach i większe na brzuchu
To pewnie kolejny skutek uboczny...
kasiulka1008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 12:13   #3090
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

no to dziś miesiąc za mną ;-) byłam na kontroli w piątek. derma zadowolona dawka bez zmian, do oczu kazała kupić sztuczne zły. No i teraz szukam jeszcze wysokiego filtra bo mi się moja bioderma kończy:-( buźka ładna, mogłabym się maziać tylko różem i jest ślicznie
__________________

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal
julisari jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.