Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-11, 16:35   #751
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

pokazywała Ivvonka, ja wklejałam podsumowanie Avene z BU
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 19:33   #752
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Oj dziewczyny robicie mi pranie mozgu

Guia przekonalas mnie do tej maseczki. Jutro lece po aspirynke, bo ja mam tylko w proszku, wiec kupie w tabletkach. A jogurt ma byc naturalny rozumiem?


No i musze w koncu sprobowac tego LRP DP moze rzeczywiscie bedzie dla mnie fajniejsze niz Avene. Avene nie zostawia mi smug, nie odkleja sie itp. Ja nie umiem za CHiny wetrzec 2 ml. TO jest niewykonalne jesli sie chce jakos wygladac i wyjsc na ulice.

Cytat:
I tam był filtr z serii Cleanance SPF 40, dla cery tłustej
Nie zwrocilam uwagi. Szukalam tylko emulsji, ale jak pojde za tym LRP DP to sprawdze czy jest ta nowosc i dam Wam znac.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 19:37   #753
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Nie zwrocilam uwagi. Szukalam tylko emulsji, ale jak pojde za tym LRP DP to sprawdze czy jest ta nowosc i dam Wam znac.
Ale nie bierz tej nowości Avenki na plażę
to tak dla uporządkowania
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 19:48   #754
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Tylko zastanawiam sie czy cos takiego w ogole istnieje, bo Cleanance to seria do oczyszczania tradzikowej, tlustej cery. Sa to zele do mycia twarzy, mydla, toniki, ale filtr??? Dziwne. Ale sprawdze.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 19:59   #755
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny pogubiłam się juz w tym wszytskim,... wiem ze przy Zoracu dobrze jest używać jeszcze jakiegos kwasu (gdy skóra się już do Zoracu przyzwyczai) - dobrze mowie?
Mam więc w domu krem Iwostinu Purritin, i napisane na nim jest ze zawiera L-hydrokwasy i B-hydrokwasy... niech ktoś kto się na tym zna spojrzy na skład i powie czy rzeczywiscie takie coś w składzie jest...

Cytat:
Aqua, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3, Methylglucose Disterate, Isopropyl Palmitaty, glycerin, Ethoxydiglycol, Vitis Vinifera Oil, Glyceryl Stearate, , Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Polysorbate 60, Cetearyl,Alcohol, Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Glycolic Acid, Triclosan, Tea Tree, (Melaleuca Alternifolia) Oil, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben, Propylparaben, Parfum, Disodium Edta, Peg-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid
a teraz drugie pytanie.. czy to z Zorackiem wystarczy, czy może lepszy jesy Effaclar K... a moze wszytskie trzy rzeczy? dodam ze używam jeszcze 5% kwasy owocowego.. w płynie
nie wiem czy to przez upał czy z nadmiaru informacji kwasowo-retinowych.. ale juz mi się wszytsko pomieszało.. wiec wybaczcie jesli pytanie jest głupie
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 20:17   #756
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Salicylic Acid, Glycolic Acid
nt. łączenia z Zoraciem się nie wypowiem, bo porządnych retinoidów mam zamiar spróbować dopiero za rok ale uważam, że to samo w sobie jest już dość mocnym uderzeniam
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 20:23   #757
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

moja skóra już do Zoracu przyzwyczajona.. i w połączeniu z tym.. nic na szczęscie się jej złego nie dzieje.. a przynajmniej ja nie zauważyłam... nie wiem tylko czy jest w tym jakis sens..czy lepszy byłby własnie effaclar K a moze jeszcze cos innego
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-11, 20:44   #758
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

skoro jesteś doświadczoną złuszczaczką to może Atrederm?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 18:55   #759
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agnieska
wiesz, np. Avenek nie umiem nakłądać na raty, bo z emulsji robią mi się smugi, z kremem to samo - a jeszcze się po kawałku odkleja ja lubię chlupnąc wszystko naraz i zostawić do wchłonięcia
ja avenek też nie nakładam na raty, ale biodermę i vichy tak
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 19:06   #760
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Tylko zastanawiam sie czy cos takiego w ogole istnieje, bo Cleanance to seria do oczyszczania tradzikowej, tlustej cery. Sa to zele do mycia twarzy, mydla, toniki, ale filtr??? Dziwne. Ale sprawdze.
jak tam sprawdzanie???
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 09:13   #761
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a ja mam pytanko po jakim czasie po skonczeniu kuracji kwasowo-retinoidowej (mam zamiar kupic diacneal) mozna sie opalac ?
aha no i ile powinna trwac taka kuracja zeby bylo widac jakies efekty (oczyszczenie porow i podskornych grudek)?
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-13, 10:58   #762
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez mewcia
a ja mam pytanko po jakim czasie po skonczeniu kuracji kwasowo-retinoidowej (mam zamiar kupic diacneal) mozna sie opalac ?
aha no i ile powinna trwac taka kuracja zeby bylo widac jakies efekty (oczyszczenie porow i podskornych grudek)?
Kuracja Diacnealem to program na wiele miesięcy. W ogóle retinoidy powinny być używane stale. Odstawiać można, czy nawet należy, latem, ze względu na zwiększoną ekspozycję na UV.
Jakiekolwiek eksponowanie skóry na słonce nie powinno się odbywać wcześniej niż miesiąc po odstawieniu, bo to jest fizjologiczny cykl odnowy naskórka. Oczywiście i tak nie ma mowy o opalaniu bez filtra, bo skóra po Diacnealu będzie wydelikacona i podatna na przebarwienia. Jeżeli teraz chcesz zaczynać, to nie Diacnealem. Zostaw go na jesień.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 12:41   #763
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez sylwiani
jak tam sprawdzanie???
Bylam wczoraj, pytalam... nic nie slyszeli o czyms takim, a z wyprzedzeniem wiedza, kiedy ma byc jakis nowy kosmetyk.
Zapytam w jeszcze innej aptece.


Dostalam wczoraj probki po 5 ml z LRP DP 50+ i LRP XL Fluid Extreme 50+ (ponoc idealny pod makijaz).

Dzis nalozylam LRP DP 50+ i jestem zachwycona. Wreszcie nie czuje tej paskudnej, grubej, tlustej maski jaka mam przy emulsji Avene.
Owszem swiece sie, ale nie mocniej niz z Avene i nie kleje sie Moze nawet nie bede musiala tego pudrowac, bo buzia wcale tak zle nie wyglada

Jutro sprawdze ten Fluid Extreme, moze bedzie jeszcze lepszy


Mam zamiar zrobic dzis maseczke aspirynowa. Zastanawiam sie czy mozna zamiast tabletek uzyc aspiryny w proszku? Te tabletki i tak trzeba zetrzec, a tu mialabym to z glowy. Mozna?

Ps. Dodam tylko sklad 1 saszetki takiej aspiryny complex:
500mg Acetylsalicylsäure i 30 mg Pseudoephedrin-Hydrochlorid.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 13:29   #764
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mówiłam, mówiłam, że DP jest genialny Ja nakładam go na twarz nawet więcej niż 1,8, bo potem odciskam chusteczką i ścieram troszkę ochrony. Ale za to wtedy nie muszę się nawet pudrować.

Co do maseczki- tak, jogurt naturalny. Szwagier mówi, że w Niemczech też są jogurty Zotta (no, niemiecki(?) producent w końcu) i ja polecam Ci z ich naturalnego zrobić, bo jest gęsty i kremowy i nie spływa z twarzy.
Ten drugi składnik, to zapewne jakiś konserwant, tylko przestraszyłam się tej pseudoefedryny Wytrzymaj jeszcze dzisiaj z tą maseczką i kup normalną aspirynę Bayera, ona ma jedynie 500mg kwasu acetylosalicylowego.
Ale nie jestem pewna, niech odpowie jakiś większy znawca

EDIT: Z rozdrobnieniem aspiryny nie ma żadnego kłopotu, pod wpływem wody rozpulchnia się i wystarczy rozdziobać widelcem.
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 14:02   #765
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Guia zaraz lece na zakupy. Kupie jak znajde ten jogurt Zott, bo nie wszedzie jest. I kupie zwykla aspiryne, bo do apteki tak czy siak sie wybieram. Wiec dzis wieczorkiem naloze sobie to cudenko. Ciekawe co ze mna zrobi

Cytat:
Mówiłam, mówiłam, że DP jest genialny
Taaaak Mialas racje

Zaluje, ze nie sprobowalam go wczesniej, no i ze Avenke kupilam w ciemno bez probowania, no ale trudno (kusilo mnie to, ze mozna na nia klasc wszystkie pudry itp.)

Ja nie wiem ile nalozylam tego LRP. Mam probke 5 ml i mysle, ze ok. polowy wylalam na twarz, bo nakladalam dwa razy tak dla pewnosci.

Wszystko sie super wchlonelo, bylo tylko ciut tluste, wiec zeby sie nie blyszczec przypudrowalam sie skrobia z cynamonem i jest super

Nawet psychicznie jestem spokojniejsza, bo tam jest wieksze PPD niz w Avence, a ja ciagle stracha mialam, ze Avenka nie dziala i uciekalam od slonca mimo filtra. Teraz sie wreszcie nie boje.

Jutro nakladam jeszcze ta druga probke Fluid Extreme i wtedy zadecyduje, ktory lepszy i lece zakupic a Avenke zostawie na mniej sloneczne dni.
Czekam na przesylke z kremikiem, ktory ma retinol i wit. C, wiec tym bardziej bede spokojniejsza majac filtr LRP na pysiaku
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 14:18   #766
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jogurt jest obojętny- byle gęsty, żeby nie spływał. Ja Zotta lubię, bo najlepiej nawilża.

Avene trzymaj gdzieś w chłodnym i ciemnym miejscu- na jesień/zimę będzie jak znalazł
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 14:37   #767
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez guia

Avene trzymaj gdzieś w chłodnym i ciemnym miejscu- na jesień/zimę będzie jak znalazł
Moze w lodowce? Bo teraz to jest jedyne chlodne miejsce w moim domu. W mieszkaniu mam teraz 28 stopni, a na dworzu ze 40.

Zastanawiam sie czy wszystkich kosmetykow typu Effaclar, Diacneal, Activ C itp. nie przeniesc do lodowki


A odnosnie tej maseczki: Czy robi sie tylko jedna porcje? Czy mozna zrobic wiecej np. na 2-3 dni ?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 15:17   #768
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja wszystkie kremy, których aktualnie nie używam mam w lodówce
Maseczkę rób na bieżąco.
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 15:29   #769
dokami
Przyczajenie
 
Avatar dokami
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 15
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Chciałabym Was zapytać na jak długo starcza Wam średnio Effaclar K? Od kilku dni zaczęłam go używać w strefie T - jak narazie efektów nie widzę, ale liczę na nie.
A pytam sie dlatego,ze kupilam sobie na allegro 2 tubki tego kremu i dopiero jak przyszla paczka okazalo, sie,ze oba maja waznosc tylko do listopada tego roku (to moja głupota,bo powinnam się była dopytać zanim zalicytowałam) - boję się, że drugi mi się zmarnuje...
dokami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-13, 19:34   #770
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Tubka powinna Ci wystarczyc na miesiac przuy smarowaniu calej twarzy 2 razy dziennie (tak gdzies wyczytalam). Skoro smarujesz tylko strefe T to starczy Ci na wiele dluzej.


No a LRP DP po prostu zachwyca mnie dzis do tego stopnia, ze chyba zostanie moim faworytem. Przyskrobiowalam go dzis i po calym dniu wygladalam super.


A najbardziej zdziwila mnie reakcja mojego meza, ktory ostatnio twierdzil, ze mi odbija po tym forum a dzis jak zaczelam mu tlumaczyc, ze na twarzy mam skrobie wymieszana z cynamonem, ze to takie oszczedne i zdrowsze, no i ze zaraz bede nakladac maseczke aspirynowa, to ku mojemu zdziwieniu stwierdzil, ze dalej mam czytac to forum, zeby sie doksztalcic i wiecej samorobnych kosmetykow sobie umiec przygotowac Dobrze, ze teraz mnie z ta maseczka nie widzi... moze jeszcze zmienilby zdanie


Wracajac do maseczki aspirynowej , ktora wlasnie mam na twarzy to jak ja zmyje, to czy moge pokremowac sie effaclarem K, ktorego uzywam codziennie rano i wieczorem? Czy raczej po maseczce zastapic go jakims kremem nawilzajacym?


PS. Jogurtu Zott naturalnego nie bylo, a ten ktory kupilam rzeczywiscie splywa mi z twarzy.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 19:47   #771
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

No no, Weronisia, ale się wciągnęłaś Już widzę, że się przekonałaś, że nawet z filtrami można żyć
Po maseczce aspirynowej możesz skórze zafundować jakiś nawilżacz, bo aspiryna to właściwie substancja "podobna" do effaclaru (pochodna kwasu salicylowego).
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 19:50   #772
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
No no, Weronisia, ale się wciągnęłaś
Taaak i to na maxa Z filtrami mozna zyc i nawet je polubic

A wiec zamiast effaclaru pokremuje sie probka z LRP Hydro cos tam
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 20:02   #773
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Grrrrr paskudny database error Znowu skasował mi mój elaborat

Ja po aspirynce zawsze kładłam nawilżacz, ale wczoraj posmarowałam się właśnie effaclarem K. Ostatnio niesamowicie przetłuszcza mi się buzia, więc o kremie nawilżającym zdążyłam już zapomnieć I aspiryna i effaclar, to BHA, chciałam wzmocnić działanie. Jeżeli nie masz przesuszeń, podrażnień- śmiało kładź ja jeszcze żyję i to z coraz lepszą buzią
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 20:18   #774
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Jeżeli nie masz przesuszeń, podrażnień- śmiało kładź
Ooo... za pozno. Juz sie pokremowalam Toleriane Tez mily kremik.

Ja po tej maseczce nie mialam zadnych podraznien. Wrecz przeciwnie. Moja skora byla natluszczona jogurtem (3,5%) i nawet nie musialam sie kremowac. Pokremowalam sie tak dla pewnosci

Jesli jutro bedzie OK, to pokremuje sie effaclarem.

A jak czesto mam sobie robic ta maseczke? Bo po pierwszym razie jestem zachwycona! Normalnie cud sie stal Taka gladka buzie mialam chyba tylko jako noworodek
NIe nalozylam tej maseczki tylko pod oczy i tam skora jest do bani, ale trudno.

Biegne do wyra, bo musze wstac o 4.30 Dobranoc
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 21:24   #775
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Ja po tej maseczce nie mialam zadnych podraznien. Wrecz przeciwnie. Moja skora byla natluszczona jogurtem (3,5%) i nawet nie musialam sie kremowac. Pokremowalam sie tak dla pewnosci

Jesli jutro bedzie OK, to pokremuje sie effaclarem.

A jak czesto mam sobie robic ta maseczke? Bo po pierwszym razie jestem zachwycona! Normalnie cud sie stal Taka gladka buzie mialam chyba tylko jako noworodek
NIe nalozylam tej maseczki tylko pod oczy i tam skora jest do bani, ale trudno.
Wiesz, jak ja z nią zaczynałam, to Smoczyca powiedziała mi, że 2x w tygodniu wystarczy. Jednak ja jej zbawienny wpływ na moją cerę tak lubię, że robię ją co drugi dzień. Pod oczy nie kładź, tam witaminka C najlepiej i retinoidy

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Biegne do wyra, bo musze wstac o 4.30 Dobranoc
Ojj, nie zazdroszczę Dobrej nocy
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 21:25   #776
dokami
Przyczajenie
 
Avatar dokami
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 15
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziękuję Weronisiu za odpowiedź! Trochę mnie pocieszyłaś. Tylko w takim razie muszę się smarować 2 razy dziennie - do tej pory robiłam to tylko wieczorem. I się pochwalę jutro skończy mi się moja pierwsza tubka Antka DP. Można więc uznać, że chrzest filtrowy już przeszłam prawda?!
dokami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 10:43   #777
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Można więc uznać, że chrzest filtrowy już przeszłam prawda?!
Tak
Jestes zadowolona z Antka DP?

Ja mialam go tylko raz na twarzy i jestem zachwycona. Dzis nalozylam ten drugi LRP Fluid Extreme 50+ i nie blyszczy sie i nie klei WCALE Szok. Jednak istnieje taki co sie nioe klei Jednak okropnie szczypia mnie oczy i wydaje mi sie, ze to od tego filtra. Od tuszu nigdy mnie az tak nie piekly. Wiec to pewnie wina tego kremu.

Jeszcze dla pewnosci 2 razy przetestuje oba te filtry i wtedy podejme decyzje. Ale na pewno bedzie to jeden z nich

Cytat:
Tylko w takim razie muszę się smarować 2 razy dziennie - do tej pory robiłam to tylko wieczorem.
Ja effaclaru uzywam na cala twarz oprocz okolic oczu, 2 razy dziennie, mimo ze mam tylko troche tlusta cere tylko w strefie T, a na policzkach sucha.


No a ta maseczka aspirynowa...
Cytat:
jej zbawienny wpływ na moją cerę tak lubię, że robię ją co drugi dzień.
Ja tez ja bardzo polubilam, bo nadal cera jest super, a troche balam sie co zobacze w lustrze rano, bo naczytalam sie o jakichs reakcjach alergicznych itp. i mialam stracha.
Ja tez bede robic ta maseczke co drugi dzien.

No a teraz lece znowu buszowac po sklepach i aptekach bo zamazylo mi sie zrobic serum z wit.C
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 11:44   #778
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronisia, "Antki" są niestety znane ze swojego "żrącego" wpływu na oczy, więc okolice oczu omijaj, nakładaj tam Avene. To, że Cię dzisiaj szczypią oczy, z pewnoscią jest spowodowane antheliosem.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 12:00   #779
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez dokami
Dziękuję Weronisiu za odpowiedź! Trochę mnie pocieszyłaś. Tylko w takim razie muszę się smarować 2 razy dziennie - do tej pory robiłam to tylko wieczorem. I się pochwalę jutro skończy mi się moja pierwsza tubka Antka DP. Można więc uznać, że chrzest filtrowy już przeszłam prawda?!

moim zdaniem effaclar K raz dziennie na wieczór wystarczy. Rano owszem można, ale trzeba na niego nałożyć grubą wartwę filtra, więc nie każdy da radę, ja np. nie dałabym rady nałożyć filtrów na Effaclar K.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 13:58   #780
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez dokami
Dziękuję Weronisiu za odpowiedź! Trochę mnie pocieszyłaś. Tylko w takim razie muszę się smarować 2 razy dziennie - do tej pory robiłam to tylko wieczorem. I się pochwalę jutro skończy mi się moja pierwsza tubka Antka DP. Można więc uznać, że chrzest filtrowy już przeszłam prawda?!
no to witamy w rodzinie
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.