Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-24, 14:44   #871
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
A wracając do gwiazdeczki. Dlaczego w Egipcie ma rezygnowac z Effaclaru? On nie jest aż taki silny jak AHA, no i ona chce stosowac filtry.
Czym niby różni się tamtejsze słońce od mojego? U mnie też jest od paru tygodni powyżej 35 stopni w cieniu i słońce jarzy niesamowicie i jakoś nie wpadłabym na to, żeby rezygnowac z Effaclaru. A ona nawet ma zamiar chronic głowę kapeluszem itp. No bez przesady...
tamtejsze słońce jest niżej od Twojego w Afryce można się opalić nawet pod parasolem przecież wiemy, że żadne filtry nie dają 100% ochrony. a skoro tak, to część promieni UV DOCIERA do skóry. a skoro dociera, to MOŻE powodować przebarwienia. i nikt z całą odpowiedzialnością temu nie zaprzeczy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 14:46   #872
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Ale ja dalej się smaruję Effaclarem, bo dzięki niemu syfki szybciej giną. NOrmalnie jak mi jakiś wychodził, to się męczyłam z nim parę dni, a teraz po posmarowaniu na noc, rano widac, że już zasycha.
Tylko ten jeden na czole był taki pechowy.


A wracając do gwiazdeczki. Dlaczego w Egipcie ma rezygnowac z Effaclaru? On nie jest aż taki silny jak AHA, no i ona chce stosowac filtry.
Czym niby różni się tamtejsze słońce od mojego? U mnie też jest od paru tygodni powyżej 35 stopni w cieniu i słońce jarzy niesamowicie i jakoś nie wpadłabym na to, żeby rezygnowac z Effaclaru. A ona nawet ma zamiar chronic głowę kapeluszem itp. No bez przesady...
Weronisia, no jednak jest różnica - podczas wakacji w tropiku jesteś bardziej eksponowana na słońce niż podczas zwykłego lata w mieście, bo jesteś cały czas w plenerze, w wodzie, na plaży itp. To raz, a dwa, że jednak dalej na południu dawka promieniowania jest silniejsza. Fakt, effaclar jest delikatny, ale jednak podczas takiego słonecznego urlopu co najmniej bym zmniejszyła częstotliwość. Sama się zastanawiam, czy effaclar znajdzie miejsce w mojej kosmetyczce podczas urlopu w Chorwacji.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 14:57   #873
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Smok
robię okłady z ciepłej wody i sody, polecane przez Beatę Krajnik, kosmetyczkę na wizazu albop wymrażam lodem. Ból nie do zniesienia. Wycisnąć tego nigdy nie da rady.
Możesz napisac w jakiej proporcji rozrabiasz sode z wodą? Lodem tez przykładam, najlepiej pomaga jak cos wycisne, po kazdy wycisnieciu wszystko mi puchnie lód w maire to łągodzi...Wycisnac tez nie moge, nie ma zadnego ujscia.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 15:17   #874
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

No to widzę, że z moją gulą miałam więcej szczęścia
Jedną miałam taką jak pisze Smok, że się schowała i było takie sine pod skórą, głęboko. MIałam to chyba 3 miesiące. Jak zacvzęłam się smarowac Effaclarem, to po 2 tygodniach ta gula zaczęła się łuszczyc i w końcu była na tyle cienka że się do niej dobrałam

Z tym słońcem to może i macie rację, że tam jest silniejsze

Ps. A tak w ogóle, to ja dziś wyjeżdżam do Polski miałam leciec sama z dziecmi dopiero w poniedziałek, a tu mnie dziś mężuś oświecił, że jedziemy dziś, bo nagle dostał wolne
A więc dalsza walka z prycholami, effaclarem, serum i filtrami już w Polsce. I już się boję, że nie będę miała z Wami kontaktu i jak coś mi się na twarzy porobi to sobie nie poradzę (moja skóra szybko reaguje na zmianę wody chociażby ).
A więc do zobaczenia za kilka tygodni
Kwasujcie się łądnie i filtrujcie. Cmok.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 15:20   #875
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a mnie teraz przyszło do głowy pytanie... Po tych wszytskicgh zorackach effeclarach i innych wynalazkach na mojej paszczy.. większosc zaskórników wyłazi na zewnątrz, są tuz tuż pod skóra.. aż się proszą zeby je wycisnać.... co z nimi zrobic? wyciskac czy czekac aż się samoistnie oczyszczą??
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 15:24   #876
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Do zobaczenia Wronisiu Ja też nie lubie tych chwil bez Wizażu, nie mam kogo się poradzić
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 15:27   #877
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronisiu, miłego pobytu w Polsce. Mam nadzieję, że pogoda i cera Ci dopisze.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-24, 15:28   #878
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Możesz napisac w jakiej proporcji rozrabiasz sode z wodą? Lodem tez przykładam, najlepiej pomaga jak cos wycisne, po kazdy wycisnieciu wszystko mi puchnie lód w maire to łągodzi...Wycisnac tez nie moge, nie ma zadnego ujscia.

1,2 łyżeczki na szklankę ciepłej wody. Jakoś tak.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 15:32   #879
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Udanego pobytu w kraju Weronisiu
Filtruj się dobrze
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 16:29   #880
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Basia39
Udanego pobytu w kraju Weronisiu
Filtruj się dobrze
Tak, będę się filtrowac
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 17:35   #881
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Smok
1,2 łyżeczki na szklankę ciepłej wody. Jakoś tak.
Dziękuję.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-24, 17:43   #882
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Muszę już wyłączyc kompa, bo o 19.00 wyjeżdżamy. Mam nadzieję, że pogoda dopisze a cera też będzie 'grzeczna'

Pewnie i tak nie wytrzymam bez netu i będę zmuszona często odwiedzac teściów - u nich jest internet więc pewnie czasem Was nawiedzę
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 18:22   #883
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
A ja znowu czegos nie wiem

Ile czasu musi uplynac od nalozenia serum do nalozenia czegos innego np. Effaclaru K?

Np. o godz. 18.00 zmywam dokladnie makijaz i smaruje sie serum z wit. C.

Czy przed spaniem po umyciu twarzy (ok. 22.00) moge pokremowac sie effaclarem K?
z tego co ja wiem wynika, że kwasy nakłada się na czystą (gołą) skórę, a z wit c, to raczej nie, ale może się ktoś bardziej doświadczony wypowie
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 18:45   #884
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

wit. c nie łaczymy z BHA http://www.wizaz.pl/forum/showthread...B1+%B3%B1czymy
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 17:53   #885
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Własnie zmyłam maseczke aspirynowa z twarzy.. po jakim czasie mogę teraz nałożyc Active c zeby zadziałała witamina c?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 19:58   #886
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Nikita-v
Własnie zmyłam maseczke aspirynowa z twarzy.. po jakim czasie mogę teraz nałożyc Active c zeby zadziałała witamina c?
Dokładnie ten sam link, który podała powyżej shad

Cyt:

WITAMINA C
nie łaczymy z:
- metalami ciężkimi ( np. krem z miedzia - Metale ciezkie w tym miedz polaczone z kwasem askorbinowym powoduja, ze witamina C zamiast dzialac jako antyoksydant i wylapywac wolne rodniki, zaczyna dzialac jako prooksydant czyli sprzyja tworzeniu wolnych rodnikow. Zrodlo:Biochemiaurody.com )
- betahydroksykwasami (kwas salicylowy - stad do maseczki aspirynowej nie uzywamy aspiryny z dodatkeim witaminy C albo nie uzywamy toniku czy kremu z kwasem salicylowym BHA a nastepnie serum z witamina C. Czyli Clinique Mild o poranku - przy uzywaniu serum z wit c pod filtr, odpada) Moze wystapic powazne podraznienie skory (zrodlo Biochemiaurody.com) ale problemu nie ma, gdy jeden produkt rano a drugi wieczorem (zrodlo Biochemiaurody.com)- retinoidami
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 20:36   #887
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

no własnie widziałam ze nie łączymy... ale zastanawiałam się, czy jesli można jedno rano a drugie wieczorem, czy dużą sobie mogę zrobić krzywdę, jeśli po maseczce, tak koło 12 w nocy mazne się Activem
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 11:50   #888
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
A ja mam tragiczny wysyp...Drogie Wizazanki, czy Wy też przy stosowaniu Effaclaruu miałyscie zmasowany atak bolacych gul? mam takie 3 grudy i się już załamuję. Chyba gop odstawię, bo jak to ma tak wygladac to ja dziekuję...poradźccie cos
Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
codziennie od prawie tyg, przez czas jak nie wychodziłam z domu nawet 2 razy dziennie, raz tylko zastapiłam go AD.
Shadow coś dla Ciebie:

" W niektórych przypadkach, zwłaszcza u osób ze zmianami trądzikowymi lub częstymi wypryskami zdarza się, że na początku stosowania kremu z kwasami BHA czy AHA następuje pogorszenie stanu cery i więcej wyprysków zaczyna się pojawiać, podobne efekty można zaobserwować podczas kuracji maściami z tretinoiną. Nie trzeba się tym zrażać, gdyż nie oznacza to, że produkt źle działa i zamiast polepszać to pogarsza nam stan cery. Jest to efekt chwilowy, który jeśli będziemy nadal kontynuować kurację powinien minąć z czasem. Dlaczego się tak dzieje? Otóż lekarze dermatolodzy tłumaczą to tym, iż ponieważ produkty te mają działanie złuszczające mogą spowodować, że ogniska zapalne, niewidoczne pod skórą mogą się ujawnić jak gdyby szybciej i w jednoczesnym czasie, stąd wrażenie, że nagle pojawiło się na naszej twarzy tyle krostek, a do tej pory co prawda pojawiały się, ale pojedynczo od czasu do czasu. Ważne więc, by nie odstawiać kremu natychmiast, tylko używac go nadal, a po czasie stan cery powinien ulec poprawie. "


"Produkty z kwasami aplikujemy maksymalnie jeden raz dziennie. Nie w każdym przypadku istnieje potrzeba stosowania kwasów codziennie, musimy zaobserwować reakcje i stan naszej skóry. Jednym służy codzienne stosowanie, dla innych korzystniejsze będzie używanie kwasów co drugi lub trzeci dzień. Stosowanie kwasów 2 lub 3 razy w tygodniu często okazuje się najlepszą opcją dla osób o suchej, bardziej wrażliwej cerze. Osoby te powinny wybierać kremy z kwasami o bogatszej, nawilżającej konsystencji. Niektóre osoby o suchej lub mieszanej skórze stosują kremy z kwasami BHA tylko na środkowe, bardziej przetłuszczające się lub zanieczyszczone partie twarzy, natomiast na policzki preparaty z kwasami AHA, inni używają BHA lub AHA na całą twarz, jeszcze inni BHA tylko na nos. Są wreszcie osoby, które preferują używanie kremów z kwasami AHA i BHA naprzemiennie. Osoby o cerze skłonnej do wyprysków zwykle stosują kwasy BHA lub AHA na całą twarz, a jeśli jest taka potrzeba także na dekolt i plecy. Jak widać sposobów jest wiele, jednak wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Musimy poprzez obserwację reakcji skóry i eksperymenty wybrać opcję najlepszą dla siebie."

to są cytaty z Basi K.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 15:51   #889
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a ja wczoraj zaryzykowała,... po paru godzinach po maseczke aspirynowej dałam Active C po godzinie koło noska Hydrophase LPR i co? hura... pomimo ze dzis jest dzien łuszczenia się po zoracu obudziłam się z twarzą swieżutką i nie łuszcząco.. teraz dodałam Sensibo na dzien dookoła noska pod filtr... (dziekuje KENZO jak narazie fajny )i pierwszy raz w życiu po całym dniu w pracy nie mam złuszczonej skóry.. hura hura hura

moze nareszcie znalazłam sposób na zorackowe skórki
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-26, 16:13   #890
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dziekuje Basiu Wczoraj nałozyłam korektor i zobaczyłam, że strasznie sie łuszcze, normalnie tak tego nie widać Wiec używam dalej.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 12:32   #891
kamila w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kochane wizazystki! Jestem oczarowana wasza wiedza, czytam i czytam, ale jednoczesnie przerazona! Nie ma chyba nic dla mnie nieszczesliwej 40-stki, bo Wy walczycie nie z takimi zmarchami jak ja. Moje sie troche wzarly juz w facjate. Moze ktoras ma jakies doswidczenia w efektywnym domowym odmladzaniu! Please
kamila w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 12:39   #892
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kamilo, witaj u nas
niezależnie od wieku, nie ma skuteczniejszej broni do walki ze zmarszczkami niż retinoidy na noc, a na dzień filtry i wit. c. Tylko im udowodnione prawdziwe działanie przeciwzmarszczkowe. Do tego kwasy AHA, jeśli nie masz cery naczynkowej, one również wykazują działanie przeciwzmarszczkowe - wpływają na syntezę kolagenu. Także nieważne, czy ma się 20+, 30+ czy 40+ - metody walki z uplywającym czasem mamy te same
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 12:42   #893
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A, i nie mów do nas "wizażystki", tylko "wizażanki" - bo nie wszystkie zajmujemy się w życiu wizażem
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 12:50   #894
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kamila w
Kochane wizazystki! Jestem oczarowana wasza wiedza, czytam i czytam, ale jednoczesnie przerazona! Nie ma chyba nic dla mnie nieszczesliwej 40-stki, bo Wy walczycie nie z takimi zmarchami jak ja. Moje sie troche wzarly juz w facjate. Moze ktoras ma jakies doswidczenia w efektywnym domowym odmladzaniu! Please
A ja to niby ile mam lat? hm
A efektywne domowe odmladzanie to serum z wit C+E na dzień, na to porządny stabilny filtr przez cały rok, a na noc kremy z retinoidami i kwasami - to od zewnątrz. Od wewnątrz suplementacja, czyli preparaty z antyoksydantami, wit. C, wit. E, koenzymem Q10, flawonidami itp. Poza tym MSM, Omega3, olej z ogórecznika, olej z wiesiołka. Oczywiście nie wszystko na raz, ale mądrze wkomponowane w dietę.

Efekty nie sa może natychmiastowe, ale są i to naprawdę działa
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 22:25   #895
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Basia39
A ja to niby ile mam lat? hm
A efektywne domowe odmladzanie to serum z wit C+E na dzień, na to porządny stabilny filtr przez cały rok, a na noc kremy z retinoidami i kwasami - to od zewnątrz. Od wewnątrz suplementacja, czyli preparaty z antyoksydantami, wit. C, wit. E, koenzymem Q10, flawonidami itp. Poza tym MSM, Omega3, olej z ogórecznika, olej z wiesiołka. Oczywiście nie wszystko na raz, ale mądrze wkomponowane w dietę.

Efekty nie sa może natychmiastowe, ale są i to naprawdę działa
Basiu, a napisz moze cos wiecej o tych witaminkach, co polecasz?????
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 08:02   #896
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

wrzuć to w wyszukiwarkę na wizazu albo w google i się dowiesz więcej, co ma jakie działanie
na wizazu jest kilka watków o suplementach
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 09:11   #897
kamila w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dziekuje Wam bardzo za rady .Przegladajac wczesniej rozne opinie nabylam Evelle i Pycnogenol, ktore lykam od 10 dni. Za jakis czas podziele sie z Wami, jaki efekt przyniosly / hm, hm /. Moja kolezanka, ktora juz od miesiaca bierze obydwa rzeczywiscie wypiekniala .
Basiu 39 bardzo prosze pomoz mi i podaj jakis dobry kosmetyk - serum z wit. C+E i kremik z retinoidami i kwasami. Swoje kremiki kupuje troche na oslep.Tera mam Lirene agua do cery wrazliwej. I nic wiecej .
Dzieki.
kamila w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 11:22   #898
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

kamila przepis na serum z wit C+E znajdziesz tu (możesz tam też kupić niezbędne składniki):

http://mazidla.com/index.php?option=...id=18&Itemid=2

Jest też cały wątek na wizażu temu poświęcony:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=17827

Serum używam rano na oczyszczoną twarz, a po 10 minutach wsmarowuje filtry.

Jeśli chodzi o kremy z retinoidami i kwasami to ja używam LRP Effaklar K oraz Avene Diroseal na przemian z olejkiem Hauschki. Trzeba pamiętać, że przy stosowaniu tych preparatów koniecznie jest używanie cały czas stabilnych kremów z filtrami w przepisowej ilości (2,5 ml na twarz i szyję) i absolutnie nie wolno się się opalać! Jeśli przebywasz dużo na dworzu radzę kurację kwasowo-retinoidową wogóle odłozyć do jesieni, żeby nie zrobić sobie krzywdy.

Moja pielęgnacja wygląda tak:

Rano:
Tonik lub płyn micelarny lub hydrolat do odświeżenia twarzy
Oczy: LRP Active C
Twarz, szyja, dekold - Serum z wit. C+E 15% + filtr Avene lub LRP

Noc:
Łagodny żel lub olejek do mycia twarzy, potem tonik lub płyn micelarny lub hydrolat
Oczy: LRP Active C
Szyja i dekold: krem ujędrniający
Twarz – w cyklu 9-dniowym
1 - Effaclar K
2 – Diroseal
3 – Hauschka olejek wymieszany z mleczkiem
4 - Effaclar K
5 – Diroseal
6 - Hauschka olejek wymieszany z mleczkiem
7 - Effaclar K
8 – Diroseal
9 - Hauschka olejek wymieszany z mleczkiem


Zamiast olejku Hauschki można użwać jakiegoś innego kremu nawilżającego. Musisz po prostu poczytać wątki na wizażu na temat filtrów, kwasów, retinoidów i ułożyć sobie własny plan działania
Każda cera jest inna i to co dla jednego dobre dla drugiego dobrym koniecznie być nie musi

Edytowane przez Basia39
Czas edycji: 2006-07-28 o 14:22
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 11:30   #899
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agniecha17
Basiu, a napisz moze cos wiecej o tych witaminkach, co polecasz?????
Wszystko zależy od potrzeb cery.
Obecnie stosuje wit. C, wit. E, preparat o nazwie Silica oraz MSM. Przymierzam sie do zakupu oleju z ogórecznika.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 14:02   #900
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam wszystkie maniaczki!

Noszę się z zamiarem zastosowania kwasów i zanim to zrobię chciałam zasięgnąć rady osób bardziej wtajemniczonych.
Chcę rozpocząć kwaszenie od jesieni. Głównie chciałabym pozbyć się zaskórników, blizn po trądziku, rozszerzonych porów i zmarszczek w okolicy ust i nosa (o ile się da ). Cerę mam mieszaną, z tłustą strefą T i normalnymi policzkami, bez problemów z naczynkami.
Zastanawiałam się nad Effaklarem albo Lysanelem na noc, na dzień filtry, ew. na serum z wit. C, o ile zdecyduję się na samodzielną produkcję. Boję się cokolwiek kłaść pod filtr, bo nawet te najlżejsze (fludi Vichy albo Anthelios) nie wchłaniają się ani trochę.
I pytanie: czy kwasem maziać się co noc, czy np. co dwie, czyli raz kwas, raz jakichś nawilżacz?
W tej chwili 2-3 razy w tygodniu kładę maseczkę aspirynową i używam toniku pichtowego (z olejku i petroleum), ale nie zauważyłam jak na razie spektakularnych efektów (używam od ponad miesiąca), ale może jestem zbyt niecierpliwa .
Poproszę o radę, czy taki plan jest słuszny, czy macie może jeszcze jakieś sugestie?
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.