uzycie przeterminowanego kremu - pomocy .. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-03, 07:06   #1
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440

uzycie przeterminowanego kremu - pomocy ..


w wakacje byłam za granicą, kupiłam sobie krem, otworzyłam go 3 tygodnie temu, gdyż najpierw chciałam zuzyc swój poprzedni, no więc zaaplikowalam sobie krem na noc, czułam delikatne swedzenie przez pare minut po aplikacji, ale nic sie niedziało i poszłam spać..myslac, że przeciez skóra czasem sie przyzwyczaja do nowych kosmetyków...nie jestem alergiczką, mam cere normalna w kierunku suchej (nie jest mieszana bo nie mam problemu ze strefą t, juz prędzej czasem coś na policzku wyskoczy)
rano gdy poszłam sie myć zauwazyłam kaszke - drobne krosteczki prawie na całej twarzy i rozszerzone pory (najbardziej na policzkach przy nosie i na nosie właśnie)...potem cos mnie tkneło i sprawdziłam kody z opakowania kremu i dowiedziałąm sie że był przeterminowany jakiś rok...kupiony w markecie za granicą...byłąm w szoku
mineły 3 tygodnie - i raz jest lepiej raz gorzej, ale nie moge dojść do ładu ze soja cera, czesto szczególnie przy wieczornym demakijazu , dotykaniu twarzy swędzą mnie niektóre miejsca- najbardziej okolice policzków nosa i okolice ust, wyskakuja mi drobne krosteczki, czasem swądzą i te miejsca robia sie czerwone, ale z koleji czasem nie mam żadnych zaczerwienień i wtedy myśle, że juz bedzie dobrze, żeby na drugo dzien zobaczyc na twarzy nowa krostkę...
zastanawiam sie co to jest -czy to jest uczulenie (troche nie bardzo na to wyglada, ale czasem swedzi...), czy to jakies zapalenie czy może to sa pozapychane na maksa pory- ale czy w takim wypadku mogłobyc coś swedzieć...

bardzo prosze o jakaś porade- wskazówke, odpowiedz - jestem zielona jesli chodzi o sprawy pozatykanych porów, uczuleń czy krost i wyprysków, gdyz moja cera naprawde - normalna-sucha - i tylko raz na jakis cza coś tam wyskoczyło np przed okresem) i znikało w 3 dni, więc nie mam pojecia jak działać.
chyba bede musiała sie wybrac do dermatologa, czy do kosmertyczki, sama nie wiem...
czy sa jakies kremy w aptece na to
bardzo sie boje, bo pierwszy raz w zyciu mam taka sytuację, a jednioczesnie jestem w szoku jak taki krem mógł sie znależć w sklepie
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 07:21   #2
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: uzycie przeterminowanego kremu - pomocy ..

Mialam cos,co z Twojego opisu dokładnie przypomnina moje uczulenie na puder. Silnie rozszerzone pory, dorbna kaszka wypelniona jakby plynem,zaczerwienienie i swędzenie. Bylam z tym u dermatologa i przepislam mi jakies tabletki z clarytyną-możesz poprosić o nie w aptece. Dodatkowo uzywalam hydrocortyzonu i on mi pomogl rewelacyjnie.
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 07:30   #3
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: uzycie przeterminowanego kremu - pomocy ..

a ta clarytyna to bez recepty ? faktycznie moje objawy sa bardzo podobne do twoich
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 08:27   #4
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: uzycie przeterminowanego kremu - pomocy ..

tak po prostu cos z clarytyna poproś, jest bez recepty.
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 10:42   #5
Tak_To_Ona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 564
Dot.: uzycie przeterminowanego kremu - pomocy ..

Hej, przydarzylo mi sie podobne ustrojstwo - kupilam nowy podklad i krem i ktorys z nich mnie "uczulił/zapchal". Od tygodnia mam cala twarz chropowatą w dotyku i usypana mala cielista kaszka (najwiecej jej na czole i po bokach twarzy) - odstawilam oczywiscie te kosmetyki, uzywam tylko delikatnego plynu do mycia buzia, sprawdzonego kremy hipoalergicznego, nie nakladam makijazu, biore antyhistaminowe leki bez recepty (w stylu clarytyny, cetyryzyny) i pije wapno. Mam wrazenie, ze jest troszke lepiej, bo pod palcami ta kaszka jest jakby mniej wypukła ale nie znika.
I tutaj moje pytanie: czy to samo zejdzie jesli nie bede tego draznic (cera sie "odczuli/odepcha") czy powinnam zaczac to traktowac jakims konkretnym specyfikiem/peelingiem enzymatycznym?
Tak_To_Ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 19:49   #6
doniek
Raczkowanie
 
Avatar doniek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 279
Dot.: uzycie przeterminowanego kremu - pomocy ..

Witam, mam identyczny problem jak wyżej czy ktoś może pomóc ? czytałam kilka podobnych tematów i zastosowałam się do wskazówek, pije wapno i używam delikatnych sprawdzonych kosmetyków.
Ile to może jeszcze potrwać zanim te krosteczki znikną ? mam je dopiero 3 dni

Aha i jeszcze jedno, uczulenia wystąpiło kiedy zmieniłąm żel do mycia twarzy, ale w tym samym czasie zakupiłam też nową pościel, o ile dobrze myślę, gdyby to było przez pościel uczulenie nie występowałoby tylko na twarzy? mam nadzieję że to przez żel bo pościel jest śliczna i szkoda z niej rezygnować heheh :P

Edytowane przez doniek
Czas edycji: 2012-01-11 o 19:53
doniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.