Rany na wargach sromowych, zero poprawy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-05, 18:11   #1
MissMadelaine
Przyczajenie
 
Avatar MissMadelaine
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8

Rany na wargach sromowych, zero poprawy


Zacznę od początku :

Z posiewu wynikło, że mam bakterię, której nazwy teraz nie pamietam. I na nią działa tylko gentamycyna, więc ginekolog kazał mi to stosować [sobota, niedziela]. Sęk w tym, że podaje się ją dożylnie i domięśniowo, no ale jak kazał aplikować patyczkiem to tak zrobiłam. 2 dni .. zaczęło mnie strasznie piec, poszłam do niego znowu kazał odstawić, dostałam tabletki dopochwowe i antybiotyk doustnie.
Na następny dzień po wzięciu tych leków prawie zemdlałam, mialam nudności itp a tabletka dopochwowa jeszcze bardziej mnie podrażniła - odstawiłam.

Od poniedziałku nie jestem w stanie normalnie sikać, jak próbowałam to płakałam i darłam się z bólu. Jedyny sposób to prysznic i lanie się zimną wodą.

Na wargach sromowych, w przedsionku pochwy mam rany, które krwawiły. Prawie cały tydzień działania, a zero poprawy.

Pierwszy ginekolog mówił, że nic nie widzi.
Drugi mówił, ze stan zapalny. Kazał się smarować clotrimazolum, przemywać tantum rosa i dał coś na drogi moczowe.

Tantum rosa mnie podrażniło, clotri nie pomaga.

Poszłam znowu i nie wie co mi jest, kazał robić nasiadówki w szarym mydle.

Ja już ryczę z bezsilności, siedzę w domu bo nie mogę normalnie funkcjonować.. ile jeszcze?

Teraz przemywam się rumiankiem, nasiadówki w szarym mydle i w takim roztworze z rumianku i nagietka. Czasami posmaruje się tym clotri jak czuję, że jest za sucho. I psikam octeniseptem.

W dodatku mam wrażenie, ze jeszcze zaczęło mnie swędzieć..

Mam juz dosyć, co mam zrobić żeby te rany w końcu się zagoiły? Przeciez ja nawet z toalety korzystać nie mogę, bo piecze tak jakby mnie podpalali..

Co ja mam jeszcze robić ?
MissMadelaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 20:07   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Rany na wargach sromowych, zero poprawy

smarować tym http://www.miralex.pl/pl/produkty_me...dina_krem.html
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 11:15   #3
magdeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 200
Dot.: Rany na wargach sromowych, zero poprawy

Miałam podobny problem jak ty, trwał 2 lata, koszmar !
Stosowałam najróżniejsze maści i leki. Przeciwgrzybiczne, przeciwpierwotniakowe, przeciwbakteryjne itd. Nic nie pomagało. Miałam w apteczce po AZS dziecka maść o nazwie Protopic 0,03%. Użyłam w akcie rozpaczy. Pomogła ! Jest droga, ale wydajna, Pierwsze zastosowanie może piec, więc trzeba posmarować delikatnie. Poczytaj w necie opinie. Mi pomogło, tylko to, a miałam najróżniejsze maści, całą apteczkę. Doraźnie możesz posmarować sudocremem, by nie piekło przy oddawaniu moczu. Pozdrawiam

Edytowane przez magdeczka
Czas edycji: 2013-12-06 o 11:26
magdeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 14:37   #4
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Rany na wargach sromowych, zero poprawy

Cytat:
Napisane przez magdeczka Pokaż wiadomość
Miałam podobny problem jak ty, trwał 2 lata, koszmar !
Stosowałam najróżniejsze maści i leki. Przeciwgrzybiczne, przeciwpierwotniakowe, przeciwbakteryjne itd. Nic nie pomagało. Miałam w apteczce po AZS dziecka maść o nazwie Protopic 0,03%. Użyłam w akcie rozpaczy. Pomogła ! Jest droga, ale wydajna, Pierwsze zastosowanie może piec, więc trzeba posmarować delikatnie. Poczytaj w necie opinie. Mi pomogło, tylko to, a miałam najróżniejsze maści, całą apteczkę. Doraźnie możesz posmarować sudocremem, by nie piekło przy oddawaniu moczu. Pozdrawiam
Protopic to maść immunomodulująca; nie może być stosowana ot tak! Zwłaszcza u kogoś kto miał infekcję bakteryjną.
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.