Akita Inu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-09, 07:35   #31
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Akita Inu

No to masz póki co dość spokojnego samca akity są piękne. Byłam na wakacjach w Chorwacji i właściciele naszego ośrodka mieli dwa samce. Wielkie strasznie są te psy, ale takie majestatyczne i bardzo lekko się poruszają. Oni swoje musieli izolować, bo zaczęły się spięcia jak młodszy pies skończył 10 miesięcy (starszy miał wtedy jakoś 3 lata).
Widać było sporą różnicę między nimi- młodszy był zdecydowanie bardziej...zajadły? wspominali jego właściciele, że jest z jakiejś tam linii akity, która uchodzi w ich kraju za bardziej temperamentną i jednocześnie bardziej agresywną. Za to do ludzi odnosił się świetnie, taki wielki misiek, który ciągle chce być przytulany
Starszy z kolei był ciapowaty, nie skakał do innych psów, choć zaczepiony oczywiście się bronił. Ale generalnie uczestniczył bez problemu w większych spędach, zbiorowych spacerach tylko że biegał na wszelki wypadek w kagańcu z młodszym sobie na to nei mogli pozwolić, bo wystarczyło, że w grupie był inny samiec i spina murowana. A jak się trafiła dominująca suka to też mu się damski bokser potrafił załączyć
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 12:10   #32
jamona
Przyczajenie
 
Avatar jamona
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Thumbs up Dot.: Akita Inu

Mój Pies to trochę taki "Byczek Fernando" ale już przy wyborze szczeniaka wiedzieliśmy, że szukamy raczej spokojnego egzemplarza. Poobserwowanie miotu nawet przez krótki czas daje już jakieś wyobrażenie. Jak się weźmie tego. który wszędzie jest pierwszy, to prawdopodobnie trafi się na mocny charakterek. Już pisałam ale jeszcze się powtórzę, że nasz Akita miał bardzo odpowiedzialnego hodowcę. W ciągu pierwszych 4 miesięcy swojego był wożony w różne miejsca gdzie było dużo ludzi, znał dzieci, rower, konia, koty, inne psy, wystrzały fajerwerków, dużo jeździł samochodem, umiał nawet sikać na polu. Zresztą do tej pory hodowca się nim interesuje. W przeciwieństwie do niego nasza Husky miała kiepskiego hodowcę, siedziała głównie w kojcu i nie była socjalizowana. Jej wychowanie było dużo trudniejsze, ale teraz jest kochanym, dobrze zrównoważonym psem.
jamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 07:06   #33
michalnms
Przyczajenie
 
Avatar michalnms
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Shleswig holstein
Wiadomości: 3
GG do michalnms Send a message via Skype™ to michalnms
Dot.: Akita Inu

Moj Aki ma teraz ponad 1.5 roku ! jesli napotkany pies nie wykazuje agrasji to i moj podchodzi lagodnie ! widzac psa zawsze zwalnia i ,,Przyczaja sie,, siwetnie to wyglada . nigdy nie wykazuje agresji pierwszy .zazwyczaj chce sie bawic.
* potraficie swoje Akity puszczac np w parku bez smyczy nie majac obawy ze nic sie nie wydarzy gdy w okolicy pojawi sie inny psiak?ja staram sie tego nie robic chociaz duzo kontaktu z innymi psami mamy! szukam miejsc raczej gdzie nie ma nikogo w okolicy...
michalnms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 13:30   #34
agroway
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: Akita Inu

Cytat:
Napisane przez michalnms Pokaż wiadomość
Moj Aki ma teraz ponad 1.5 roku ! jesli napotkany pies nie wykazuje agrasji to i moj podchodzi lagodnie ! widzac psa zawsze zwalnia i ,,Przyczaja sie,, siwetnie to wyglada . nigdy nie wykazuje agresji pierwszy .zazwyczaj chce sie bawic.
* potraficie swoje Akity puszczac np w parku bez smyczy nie majac obawy ze nic sie nie wydarzy gdy w okolicy pojawi sie inny psiak?ja staram sie tego nie robic chociaz duzo kontaktu z innymi psami mamy! szukam miejsc raczej gdzie nie ma nikogo w okolicy...
Zgadzam się z tym w 100%. Akita nie zaatakuje bez powodu, co uważam pokazuje wspaniały charakter tego psa. Ale jak pies szczeknie to jest koniec. Wszystko tak nagle sie dzieje. Jest tylko skok na psa- nie ważne jak duży- i poddanie.
Wiesz co, do powiedzmy 8 miesiecy wyprowadzałem Hachiego bez smyczy. Po tym jak zobaczyłem, co zrobił z sąsiadki dorosłym owczarkiem niemieckim będąc jeszcze szczeniakiem- owczarek zaatakował go- zacząłem zakładać mu szelki.
Z całą pewnością polecam rasę Akita inu. Pies, który nigdy nie skrzywdzi rodziny.
Uwaga! Pies nie jest dla ludzi, którzy maja problemy psychiczne ze sobą. Źle wychowany pies stanowi duże zagrożenie dla innych istot.
__________________
www.agroway.pl
agroway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 16:07   #35
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Akita Inu

Cytat:
Napisane przez agroway Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym w 100%. Akita nie zaatakuje bez powodu, co uważam pokazuje wspaniały charakter tego psa. Ale jak pies szczeknie to jest koniec. Wszystko tak nagle sie dzieje. Jest tylko skok na psa- nie ważne jak duży- i poddanie.
Wiesz co, do powiedzmy 8 miesiecy wyprowadzałem Hachiego bez smyczy. Po tym jak zobaczyłem, co zrobił z sąsiadki dorosłym owczarkiem niemieckim będąc jeszcze szczeniakiem- owczarek zaatakował go- zacząłem zakładać mu szelki.
Z całą pewnością polecam rasę Akita inu. Pies, który nigdy nie skrzywdzi rodziny.
Uwaga! Pies nie jest dla ludzi, którzy maja problemy psychiczne ze sobą. Źle wychowany pies stanowi duże zagrożenie dla innych istot.
Rany Ty to piszesz powaznie (co to znaczy nie atakuje bez powodu??? Powodem wg Ciebie ma byc skończenie na niego czy szczęknięcie???)Ty zdajesz sobie sprawe ze to czy pies zaatakuje drugiego czy nie, zalezy od socjalizacji jego w okresie szczenięcym a nie od tego czy to pies do towarzystwa czy pies rasy pierwotnej. Pies ktory reaguje agresywnie kiedy drugi na niego skacze czy na niego szczeka to pies niewłaściwie socjalizowany -przez winę/ogromna niewiedzę własnego wlasciela. I to jest najbardziej przykre...
Zreszta uważaj bo jesli pies rasy pierwotnej zostanie ugryziony czy powaznie zaatakowany przez innego psa w okresie młodości lek pozostaje mu do końca zycia. I ten lęk wlasnie wywołuje agresje . Wiec jesli ten atak owczarka był faktycznie atakie to śmiem twierdzić ze Taoj pies moze miec problemy z owczarkami lub psami przypominającymi wyglądem owczarki nawet tymi ktore maja jedynie przyjacielskie zamiary.

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2014-10-11 o 16:09
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 00:40   #36
agroway
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: Akita Inu

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Rany Ty to piszesz powaznie (co to znaczy nie atakuje bez powodu??? Powodem wg Ciebie ma byc skończenie na niego czy szczęknięcie???)Ty zdajesz sobie sprawe ze to czy pies zaatakuje drugiego czy nie, zalezy od socjalizacji jego w okresie szczenięcym a nie od tego czy to pies do towarzystwa czy pies rasy pierwotnej. Pies ktory reaguje agresywnie kiedy drugi na niego skacze czy na niego szczeka to pies niewłaściwie socjalizowany -przez winę/ogromna niewiedzę własnego wlasciela. I to jest najbardziej przykre...
Zreszta uważaj bo jesli pies rasy pierwotnej zostanie ugryziony czy powaznie zaatakowany przez innego psa w okresie młodości lek pozostaje mu do końca zycia. I ten lęk wlasnie wywołuje agresje . Wiec jesli ten atak owczarka był faktycznie atakie to śmiem twierdzić ze Taoj pies moze miec problemy z owczarkami lub psami przypominającymi wyglądem owczarki nawet tymi ktore maja jedynie przyjacielskie zamiary.
Słuchaj. Wydaje mi się, że coś ci umknęlo. To owczarek został skarcony za atak bez powodu. Hachi nie ma zadnych lęków. Nawet duchów się nie boi. Widzialas kiedys psa, ktory nie bałby się duchów? Hahaha, to jest najlepsze. Nie kupiłem psa do gryzienia oraz nie wmówiłem mu żeby był najgorszą łajzą i pozwalał na to by jakiś pies po nim skakał. Tak jak ja na to nie pozwalam tak i nie pozwalam jemu być pipką. Do tej pory nikogo nie skrzywdził oprócz jednej myszy, ale to też pewnie zasługa złej socjalizacji...Na koniec zapytam. Miałas kiedyś Akitę inu?
__________________
www.agroway.pl
agroway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 17:13   #37
annkad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Akita Inu

Witam,
Nie zgodzę się co do dzieci, akity uwielbiają dzieci. Moja akita kocha dwie moje córeczki i nigdy nie zdążyło się żeby coś im zrobiła.Poza tym to mądre i oddane psy
annkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-24, 11:38   #38
plamaporosole
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Smile Akita i kastracja

akita inu

Edytowane przez plamaporosole
Czas edycji: 2015-01-25 o 11:57 Powód: błędne infomacje
plamaporosole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 11:40   #39
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Akita i kastracja

mam nadzieję, że ten wątek to prowokacja... i że jesteś maksymalnie wypasionym trollem. Bo nie chcę uwierzyć, że można mieć do tego stopnia zerowe pojęcie o psach i o rasie jaką się posiada.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 13:56   #40
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Akita i kastracja

Cytat:
Napisane przez plamaporosole Pokaż wiadomość
Witajcie !
To mój pierwszy post u was i mam nadzieję, że nie ostatni
Mam 8-miesięczną Akitę Japońską.
Prawdziwego faceta.
Od tygodnia pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Stał się niesamowicie fałszywy. Jak coś mu się nie podoba to potrafi mnie, albo innych członków rodziny ugryźć.
Czy ktoś z was wie jak zmienia się Akita po kastracji (czy wgl się zmienia).
Opiszcie swoje doświadczenia z tą rasą.
Może ktoś był w takiej samej sytuacji jak ja i zrobił coś innego.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź !
Pozdrawiam
Nie masz bladego pojęcia o swoim psie a zarzucasz mu agresję? Brawo. I do tego myślisz, że kastracja zmieni mu charakter? Matko, kto Ci dał psa pod opiekę, pewnie jakaś pseudohodowla.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 21:38   #41
madziullka
Wtajemniczenie
 
Avatar madziullka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 825
Dot.: Akita Inu

Witam.
Odkopuję wątek. Od tygodnia jestem szczęsliwą właścicielką Akity Inu. Niunia ma niecałe 9 tygodni i narazie oprócz siusiania w domu nie mamy z nią problemów, ale wiadomo to jeszcze dziecię psie... Ciekawa jestem jakie miałyscie problemy wychowawcze i w jakim wieku.
__________________
Magda

Rozbieram Pradę Candy edp https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1271715
madziullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-04, 09:31   #42
yuutarin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Dot.: Akita Inu

|

Edytowane przez yuutarin
Czas edycji: 2015-10-10 o 09:37
yuutarin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 10:23   #43
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Akita Inu

Cytat:
Napisane przez yuutarin Pokaż wiadomość
Witam, od miesiąca jestem posiadaczem Akity. Mam 14 lat.
Mój Shino ma 4 miesiące i jak na razie radze sobie z nim dobrze.
I nawet pomimo dużej interwencji moich rodziców wybrał sobie na właściciela właśnie mnie. Nie ma z nim żadnych dużych problemów, a nawet przeciwnie. Pies uczy się szybko. Bardzo szybko.
Gdy pierwszego dnia dałem mu do zrozumienia że na łóżku ze mną spać nie będzie, wskazałem mu pod nie. Pies po chwili tam wszedł i zapadł w sen. Od tamtego czasu sypia tylko i wyłącznie tam!

Tak samo komendy. Zna wszystkie podstawowe, a 'siad' i 'podaj łapę' nauczył się pierwszego dnia. Również nauczony jest czystości. Nie siknie w domu nawet jeżeliby się mu chciało. Najzwyczajniej wstrzymuje.
Jest wspaniałym jak dotąd psem, potrafi dać w kość ale jak się krzyknie lub powie zwyczajne "Fe!" na zabieranie kapcia, wraca do Pewnego razu jak wracaliśmy z nim od hodowcy miał wypadek, a mianowicie zbełtał się. Z wesołego psa siedzącego grzecznie na fotelu, zmienił się w smutną kłodę. Widać było że pies jest dumny i najzwyczajniej uznałbym że było mu wstyd!

Polecam każdemu Akitę, pod warunkiem że miał wcześniej inne, trudniejsze psy.
Przed nim miałem Haska i Spaniela, ale opiekowałem się innymi zwierzętami.
sorry, w wieku 14 lat nie masz bladego pojęcia o wytresowaniu psa ani o niczym innym. Jak możesz mówić, że miałeś dwa inne psy? To ile one żyły? nie wychowałeś ich od A do Z i nie mów, że jest inaczej, nie w wieku 14 lat. I nie ma czegoś takiego, że pies sobie wybiera właściciela on traktuje Ciebie jak równego sobie, w tym samym wieku dzieciaka a jak podrośnie to będzie próbował nad Tobą panować, bo będzie starszy, no niestety. Rodzice mają rację, powinni interweniować a Ty nie masz pojęcia o trudnych rasach, sorry.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 09:52   #44
Iza_bellla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 55
Dot.: Akita Inu

Miałam kilka lat temu takiego pieska. Tylko, ze mieszkam na wsi, a ogród stosunkowo duży posiadam. Pies biegał więc do woli. Czy w bloku uda mu się przyjemnie żyć, to trudno mi określić
Iza_bellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 10:01   #45
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Akita Inu

Cytat:
Napisane przez Iza_bellla Pokaż wiadomość
Miałam kilka lat temu takiego pieska. Tylko, ze mieszkam na wsi, a ogród stosunkowo duży posiadam. Pies biegał więc do woli. Czy w bloku uda mu się przyjemnie żyć, to trudno mi określić
o czym Ty mówisz. Ogród nie oznacza zapewnienia odpowiedniej ilości ruchu. Nie zastąpi on spaceru.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 11:32   #46
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Akita Inu

Szukam szelek dla Akity. Podpowiecie na jakie zwrócić mam uwagę ?
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 08:34   #47
SzalonaWiola
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 36
Dot.: Akita Inu

Cytat:
Napisane przez annkad Pokaż wiadomość
Witam,
Nie zgodzę się co do dzieci, akity uwielbiają dzieci. Moja akita kocha dwie moje córeczki i nigdy nie zdążyło się żeby coś im zrobiła.Poza tym to mądre i oddane psy
Zgadzam się, moja znajoma ma 2 letnią Aki i wiem że jest bardzo mądra i nie zrobi krzywdy dziecku.
SzalonaWiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 10:05   #48
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Akita Inu

Cytat:
Napisane przez SzalonaWiola Pokaż wiadomość
Zgadzam się, moja znajoma ma 2 letnią Aki i wiem że jest bardzo mądra i nie zrobi krzywdy dziecku.
Kazdy pies moze zrobic krzywde. Nie ma to nic wspolnego z madroscia.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-05 11:05:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.