Doradzicie? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-19, 14:09   #1
lizzy1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Wink

Doradzicie? :)


Chce schudnąć 20-30 kg. Postanowiłam rozpocząć dietę MŻ, która będzie polegała na jedzeniu 3 głównych posiłków:
Śniadanie: węgle w postaci owsianki bądź ciemnego chleba. Oczywiście z dodatkami
Obiad normalny, ale połowę mniejszy. Będą to zarówno warzywa na parze z rybą jak i tradycyjne potrawy, np kopytka, dania smażone, naleśniki czy pierogi ( w związku z tym że nie ja będę kucharzyć, więc nie wypada wybrzydzać )
Kolacja będzie białkowa, więc np serek wiejski z dodatkami, biały ser albo ryba.
W razie głodu jakieś jabłko, batonik zbożowy lub jogurt pomiędzy posiłkami

Dodatkowo chce zażywać suplementy: fasolaminę przez pierwsze dwa tygodnie diety, a później jakiś termogenik do tego.
Narazie ćwiczyć nie będę, ale od października basen kilka razy w tygodniu i rowerek stacjonarny ( codziennie jakaś aktywność fizyczna)

Jak myślicie czy można w ten sposób schudnąć? Ile? biorąc pod uwagę że przez ostatnie 2 lata na przemian glodziłam się i mialam kompulsy (czyt. metabolizm zdechł ). W końcu poszłam po rozum do głowy i chce zacząć racjonalnie.
lizzy1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 15:44   #2
karolllcia119
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 282
Dot.: Doradzicie? :)

a ile wazysz i ile wzrostu masz? napewno potrzebujesz chudnac?
__________________
ok Koniec z użalaniem sie :d Cele:
1.21.04.2013 Odchudzamy
Waga:70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60
2. Ćwicze z Ewa Chodakowską;D
3.zapuszczam wlosy
karolllcia119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 16:19   #3
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Doradzicie? :)

3 posilki to za malo - 5 musi byc - wiec dorzuc jeszcze jakies 2 przekąski

batoniki tez nie sa dobre, bo to sam cukier prosty - nawet te musli - platki polaczone sa takim syropem cukrowym

nie wiem czy z takimi obiadami uda Ci sie schudnac - smazone potrawy są duzo bardziej kalorczne, jakies kluski z bialej mąki nie maja zadnych wartosci odzywczych - sam "bialy cukier"

suplementy są nie skuteczne, nie zdrowe, niszcza nerki i watrobe
nawet jak sie z nimi chudnie to napewno nie zdrowo i jak sie odstawi to jojo sie pojawia
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 16:40   #4
lizzy1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: Doradzicie? :)

oj ile krytyki w jednym poście:P

no to wyjaśniam po kolei:
"batoniki tez nie sa dobre, bo to sam cukier prosty - nawet te musli - platki polaczone sa takim syropem cukrowym"
- ale jeden batonik corny linea ma 68 kcal, jest bez cukru, myślę że nie zaszkodzi


"suplementy są nie skuteczne, nie zdrowe, niszcza nerki i watrobe
nawet jak sie z nimi chudnie to napewno nie zdrowo i jak sie odstawi to jojo sie pojawia "

FABACUM zawiera "coś tam" z fasoli, także aż tak niezdrowy nie jest.
Termogenik chce brać ponieważ podnosi spalanie tłuszczu, a ja mam go spoooro, za to prawie brak mięśni;/ Jesli będą jakieś skutki uboczne to natychmiast odstawię.

"nie wiem czy z takimi obiadami uda Ci sie schudnac - smazone potrawy są duzo bardziej kalorczne, jakies kluski z bialej mąki nie maja zadnych wartosci odzywczych - sam "bialy cukier" "
- swego czasu miałam duże problemy z odżywianiem, a zaczęło się właśnie od odstawienia tych produktów. Będę teraz przebywać u cioci która uważa że woli mnie taką jak teraz niż wychudzonego szkieletora także żadna większa dieta nie wchodzi w rachubę. Zresztą moja rodzina uważa że wystarczy jeść poprostu mniejsze porcje.
No i wcale nie mówię że takie kaloryczne obiady będę mieć codziennie, myślę że 2-3 razy w tygodniu, prócz tego zupy ( bez mięsa), no i w miarę możliwości dużooo warzyw
Kolejna sprawa to właśnie ten Fabacum, wyczytałam w internecie że zapobiega wchłanianiu części skrobii z posiłków. Wręcz idealny suplement na węglowe obiadki.

karolllcia119 - moje BMI wskazuje na otyłość, także odchudzać się niestety mam z czego
lizzy1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 16:48   #5
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Doradzicie? :)

wystarczy ze ciotka bedzie kupowac maka z pelnego przemialu (chyba 30 gr, drozsza od tej zwyklej markowej) - powiedz ze zdrowsza jest bo ma duzo witamin, a nie ze sie odchudzasz

zamiast tebletek to bialko - naturalny przyspieszacz spalania - bialko na kolacje i na sniadanie jak dasz rade
wegle do 15 gdzies najlepiej zjesc, a najlepiej do poludnia

jestes wegetarianka - jezeli zupy bez miesa? - jezeli tak to powiedz ze muisz dostarczac zelaza i wit B ktore sa w pelnym ziarnie i kaszach wszelakich - bardzo zdrowe i dietetyczne

wegli nie odstawiaj ale zamien je na te dobre, zlozone

i warzywa surowe albo na parze podgotowane
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 17:28   #6
lizzy1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: Doradzicie? :)

Wegetarianką nie, bo jadam owoce morza.

Bialko na kolację OK, ale na śniadanie muszą być węgle, gdyż jestem osobą uczącą się i potrzebuje porządnego kopa nad ranem

Jeśli chodzi o zdrowe węglowodany to ubóstwiam pumpernikiel i grahamki. No i kaszę gryczaną także tu nie ma większego problemu.
Jeśli chodzi o delikatne zmiany w kuchni cioci to mam kilka pomysłów, np naleśniki bez mąki, a z otrębami no i przydało by się zakupić patelnię teflonową
Z tabletek nie zrezygnuje, przynajmniej na razie. W ostatnim czasie nie chudłam nawet jedząc 700kcal dziennie, także wolę się czymś wspomóc. Nawet jeśli zadziała na zasadzie placebo

Emilio a co myślisz o basenie jako aktywności fizycznej? Tak 3razy w tygodniu, po godzince, pływanie głównie żabką. Przynajmniej na początek
lizzy1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 17:52   #7
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Doradzicie? :)

basen bardzo dobry pomysl

a ciostce powiedz to co mowilam
jezeli jestes wege to powinnas zwracac uwage na zdrowe odzywianie, ktore zreszta jest mniejsza fanaberią niz nie jedzenie miesa
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-19, 20:50   #8
lizzy1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: Doradzicie? :)

Mięsa nie jadam już ładnych parę lat, także do tego się przyzwyczaili

Wielkie dzięki za pomoc Za jakis czas napisze jak mi idzie dieta i czy waga w ogóle spada.
lizzy1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 20:52   #9
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Doradzicie? :)

ja nie jem miesa od 8 roku zycia (wtedy powoli zaczelam elimanacje poszczegolnych produktow) i do tej pory jestem dziwolągiem
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 08:29   #10
NiczymFeniks
Zadomowienie
 
Avatar NiczymFeniks
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 021
GG do NiczymFeniks
Dot.: Doradzicie? :)

Cytat:
Napisane przez Emila3000 Pokaż wiadomość
ja nie jem miesa od 8 roku zycia (wtedy powoli zaczelam elimanacje poszczegolnych produktow) i do tej pory jestem dziwolągiem
Emila3000 na tvn style albo na zone club jest taki program jedzeniocholicy chodz moim zdaniem powinno być jedzeniofobicy. Tez wyeliminowali z biegiem czasu wiele cennych skłądników diety. Jak zrobili symulacje ile bedą zyli i jak bede wygladali i ich narządy, poddali terapi to wpierdzielali wszystko. Rozumiem nie jeść miesa np z drobiu czy innego, albo watróbki każdy ma jakieś widzi mi sie, ale eliminowac wiele skłądników diety nie dobrze. Jak ogladałam ten program i porcje jakie powinno sie jeść poszczególnych szczebli składnikó diety to byłam wczoku, ja jem wszystkiego po trochu ale itak wg nich za mało.

A zebys chudnąć wystarczy wprowadzić wiecej warzyw do jadłospisu i najlepiej surowych. a wspomagacze to bym sobie xenea błonnik kupiła
__________________
82-81-80-79- 78- 77- 76- 75- 74-73-72-71-70-69 -68- 67-66- 65-64- 63-62-61-60 a może i mniej


13.09.2014
NiczymFeniks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 08:39   #11
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Doradzicie? :)

nie przekonasz mnie, nie bede "wpierdzielac wszystkiego" tylko dlatego ze tak powiedzieli w tv, a w innym programie powiedza co innego, zeby tylko ogladalnosc byla
jestem wegetarianką z wielu powodow (narazie jeszcze szczatkowo ichtiowegetarianka)
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-20, 12:08   #12
NiczymFeniks
Zadomowienie
 
Avatar NiczymFeniks
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 021
GG do NiczymFeniks
Dot.: Doradzicie? :)

nie chodzi mi tylko o mieso, napisałaś ze wiele wyeliminowałaś. mieso jak mieso, sa brokuły i inne
__________________
82-81-80-79- 78- 77- 76- 75- 74-73-72-71-70-69 -68- 67-66- 65-64- 63-62-61-60 a może i mniej


13.09.2014
NiczymFeniks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 12:53   #13
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Doradzicie? :)

nie pisalam przeciez ze nic nie jem, albo jem same slodycze czy fast foody jak Ci amerykanie z tego programu - jestem zwykla ichtiowegetarianka - jem wszystko oprocz miesa
po za tym jak wszyscy wegetarianie zwracam uwage na to co wrzucam do zolądka - czyli nie jem smieci przeróżnych, a przynajmniej sie bardzo staram
w dziecinstwie zaczelam powoli elimowac mieso - zaczynajac od tego najbardziej smieciowego- czyli wedliny po kolei z biegiem lat coraz mniej go jadlam, zastepujac bialko z miesa innymi produktami bialkowymi

hmmm nie wiem czy tego programu nie ogladalam raz - teraz mi sie przypomnialo -
robili tam taka "operacje" na zywo ogladajac kazdy narzad? brali tam ludzi ktorz palili jak smoki, zlopali piwo litrami i mowili ile maja lat poszczegolne ich narzady, i poznij kazali im przejsc na zdrowe odzywianie i po jakism tam czasie patrzyli jak sie "odmlodzili"
czy to jakis inny?

moj wiek biologiczny to 7 lat, (wiek z metryki 22 lata)
nie mam zadnych nalogow
oprocz wegetarianizmu stosuje diete strukturalną (ale nie jako odchudzanie), gdzie zreszta miesa duzo nie ma i nie jest polecane

Edytowane przez Emila3000
Czas edycji: 2010-09-20 o 13:26
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 15:16   #14
NiczymFeniks
Zadomowienie
 
Avatar NiczymFeniks
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 021
GG do NiczymFeniks
Dot.: Doradzicie? :)

to nie ten program.

jak tak to ok.zmyliło mnie poprostu to zdanie
Cytat:
ja nie jem miesa od 8 roku zycia (wtedy powoli zaczelam elimanacje poszczegolnych produktow) i do tej pory jestem dziwolągiem
jesli nie jesz tylko miesa a dbasz o to by nie brakowało Ci odpowiednich skłądników to gitara. Myslałam ze "wybrzydasz" tez przy warzywach
__________________
82-81-80-79- 78- 77- 76- 75- 74-73-72-71-70-69 -68- 67-66- 65-64- 63-62-61-60 a może i mniej


13.09.2014
NiczymFeniks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 15:22   #15
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Doradzicie? :)

nie no, nawet przełknę brukselke i szpinak (ktore zreszta uwilebiam )
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 10:21   #16
gravin79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Doradzicie? :)

Cytat:
Napisane przez lizzy1992 Pokaż wiadomość
Chce schudnąć 20-30 kg. Postanowiłam rozpocząć dietę MŻ, która będzie polegała na jedzeniu 3 głównych posiłków:
Śniadanie: węgle w postaci owsianki bądź ciemnego chleba. Oczywiście z dodatkami
Obiad normalny, ale połowę mniejszy. Będą to zarówno warzywa na parze z rybą jak i tradycyjne potrawy, np kopytka, dania smażone, naleśniki czy pierogi ( w związku z tym że nie ja będę kucharzyć, więc nie wypada wybrzydzać )
Kolacja będzie białkowa, więc np serek wiejski z dodatkami, biały ser albo ryba.
W razie głodu jakieś jabłko, batonik zbożowy lub jogurt pomiędzy posiłkami

Dodatkowo chce zażywać suplementy: fasolaminę przez pierwsze dwa tygodnie diety, a później jakiś termogenik do tego.
Narazie ćwiczyć nie będę, ale od października basen kilka razy w tygodniu i rowerek stacjonarny ( codziennie jakaś aktywność fizyczna)

Jak myślicie czy można w ten sposób schudnąć? Ile? biorąc pod uwagę że przez ostatnie 2 lata na przemian glodziłam się i mialam kompulsy (czyt. metabolizm zdechł ). W końcu poszłam po rozum do głowy i chce zacząć racjonalnie.
Jak na mój gust to trochę mało błonnika i mikroelementów będzie w tej diecie. W efekcie zaparcia, słabe wchłanianie, napady głodu i jojo. Przy odchudzaniu bardzo ważne jest dostarczanie odpowiednich ilości witamin i minerałów, bez tego nie ma mowy o skutecznym odchudzaniu (bez efektu jojo). A z opisu to witamin i minerałów co kot napłakał, tłuszczy omega też nie widać

Najlepsza dieta na ubytek masy ciała to dieta zrównoważona, ale o obniżonej kaloryczności (zamiast 2000 kcal dziennie około 1500 kcal).

Zdrowa dieta
__________________
http://wagaiwzrost.pl/ - blog o tym czym jest prawidłowa waga i zdrowe odżywianie.

Nie dajmy się się ogłupić modom i szalonym trendom. Odchudzanie to nie proces łatwy, szybki i przyjemny. To długotrwały proces zmiany nawyków i to nie tylko żywieniowych!!
gravin79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.