Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-10, 20:04   #1051
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;30426069] Mam nadzieję, że u mnie to nie będzie stan stały. Nigdy nie miałam problemów tego typu, nie jestem przyzwyczajona. Teraz będę bardzo uważać żeby z nawilżeniem nie przesadzić.
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie PHA. Na ZSK wyczytałam, że w mniejszych stężeniach działa nawilżająco, natomiast powyżej 5% również złuszczająco. Pomyślałam sobie czy nie możnaby np. kupić samego Glukonolaktonu i dodawać do hydrolatu (i na ZSK i na BU jest podany h. różany) i stosować jako taki tonik złuszczający? Wtedy można by kontrolować to stężenie i na bieżąco przygotowywać sobie porcje toniku na kilka razy, bez konieczności dodawania konserwantu. Dobrze kombinuję?[/QUOTE]
A nie lepiej zrobić jeden tonik 5% - zobaczyć, czy nie jest za słaby, potem kolejny 10%? i tak po tygodniu nie zauważysz efektów, więc po co małe porcje? Osobiście robię tonik PHA 10% i złuszcza bardzo delikatnie.
Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie jest to dobry pomysł. Glukonolakton hydrolizuje do kwasu glukonowego (hydroksykwasu) bardzo wolno, dopiero po 2-3 dniach tonik miałby właściwy potencjał złuszczający. Przechowywanie w lodówce (w związku z brakiem konserwacji) jeszcze bardziej spowolniłoby hydrolizę. Można by za każdym razem podgrzewać roztwór, żeby ją przyspieszyć, ale oczywiście trzeba by również regulować pH. W pierwszych dniach po rozpuszczeniu glukonolaktonu trudno cokolwiek kontrolować (pH drastycznie obniża się). Krótko mówiąc - szkoda zachodu.
Można przyspieszyć reakcję hydrolizy przez przygotowywanie toniku na ciepło (ok. 40st.) i wtedy ustalać pH. Jak robię w taki sposób, to po 3 dniach pH mi nie spada poniżej ustalonego pH 3-3,5, bo sprawdzałam. Ustalam pH mleczanem sodu, co dodatkowo stabilizuje produkt. Konserwuję Rokonsalem.
No, ale to nie zmienia bezsensowności przygotowywania małych porcji toniku
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 22:01   #1052
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Będę czekać, bo ciekawa jestem porównania - mam arbuza z zsk i rzeczywiście jest mega lekki (nawet lżejszy od jojoba), ale mojej skórze nie wystarcza - po kilku dniach już skóra ściągnięta
Ja właśnie zamawiałam arbuza z ZSK, bo na NP ten olej jest już niedostępny (a wcześniej właśnie na NP go kupowałam).


Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Ja też się czaję na arbuza I chetnie dowiem się szczegółów
Odebrałam dzisiaj paczkę z ZSK. Jestem dopiero po pierwszej aplikacji i jak na razie mogę stwierdzić, że olej super się wchłania i jest lekki. Wydaje mi się, że ma takie same właściwości jak ten z NP, także liczę na pozytywne efekty w czasie.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 07:29   #1053
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[QUOTE=snoopik;30433327]No to nieźle, bo ja się właśnie wkurzam, na brak informacji o wysyłce. Jutro święto, a w poniedziałek miną dokładnie 3 tygodnie od zaksięgowania wpłaty. Ostatnie zamówienie w dwa tygodnie było u mnie w domu. Nie chodzi o Ciebie, ale to trochę nie fair ze strony firmy, że nie realizują przesyłek w kolejności zamówień...[/QUOTE]

Boże jaka dziwna jest ta firma żerują na tym że mają właściwie monopol na te rzeczy. Gdyby była jakaś konkurencja to myślę, że zostaliby zmuszeni, żeby nas traktować poważnie
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 08:17   #1054
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez snoopik Pokaż wiadomość
No to nieźle, bo ja się właśnie wkurzam, na brak informacji o wysyłce. Jutro święto, a w poniedziałek miną dokładnie 3 tygodnie od zaksięgowania wpłaty. Ostatnie zamówienie w dwa tygodnie było u mnie w domu. Nie chodzi o Ciebie, ale to trochę nie fair ze strony firmy, że nie realizują przesyłek w kolejności zamówień...
Wszystkim zdarzaja sie pomylki, wydaje mi sie ze oni maja tam nie zly zamet i nie za duzo ludzi do pracy.. Oby Twoja paczucha dotarla szybko

Crawik szczesciaro miejmy nadzieje ze w koncu wysylka po 3 dniach to bedzie norma

Edytowane przez thelila
Czas edycji: 2011-11-11 o 08:51
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 08:49   #1055
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

muszę się poskarżyć na buteleczkę air less.o ile złożenie jej to żaden problem,spisuje się też wspaniale ale jest mała 15ml i gdy chciałam ją ponownie napełnić-nie mogłam jej rozbroić.siłowałam się na wszystkie sposoby aż w końcu urwałam górę(ale sam ten tłoczek) i ją wywaliłam.próbowałam nawet nożem jakoś podważyć żeby ją rozkręcić ale zrosła się jak przyklejona.
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 08:57   #1056
kasia 605
Raczkowanie
 
Avatar kasia 605
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 341
GG do kasia 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

słożyłam 2 zamówienia na bu i oba przyszły w 14 dniu roboczym.
Również mam nadzieję że pojawi się jakaś firma konkurencyjna. Wszystko ok, ale ileż można czekać na kosmetyki.
kasia 605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 09:59   #1057
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
A nie lepiej zrobić jeden tonik 5% - zobaczyć, czy nie jest za słaby, potem kolejny 10%? i tak po tygodniu nie zauważysz efektów, więc po co małe porcje? Osobiście robię tonik PHA 10% i złuszcza bardzo delikatnie.
No pewnie prościej, tylko zestawy są zgotowane na bodajże 5 czy 6%, zrobienie 10% jak się domyślam wiązałoby się z dokupieniem (od razu lub później) kolejnego zestawu na 5% + osobno samego PHA. Przyznaję, że chciałam to zrobić jak najekonomiczniej - płacenie 2 razy za wysyłkę lub za podwójne produkty (boję się, że kompletnie mi nie przypasuje i zostanę tak czy siak z napoczętym produktem, którego nie będę mogłą używać). Kombinuję jak koń pod górę, wiem Na jak długo w ogóle taki zestaw wystarcza?

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Można przyspieszyć reakcję hydrolizy przez przygotowywanie toniku na ciepło (ok. 40st.) i wtedy ustalać pH. Jak robię w taki sposób, to po 3 dniach pH mi nie spada poniżej ustalonego pH 3-3,5, bo sprawdzałam. Ustalam pH mleczanem sodu, co dodatkowo stabilizuje produkt. Konserwuję Rokonsalem.
No, ale to nie zmienia bezsensowności przygotowywania małych porcji toniku
Czyli ten przepis na ZSK, nie do końca jest dobry? Jeśli chodzi o te małe porcje, to miałam raczej na myśli możliwość manewrowania % posiłkując się mała ilością składników i bez konieczności zużywania ich wszystkich na raz jak w przypadku gotowego zestawu (mam nadzieję, że to jest zrozumiałe, ta moja kombinacja).
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-11, 10:40   #1058
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;30443681]Czyli ten przepis na ZSK, nie do końca jest dobry? Jeśli chodzi o te małe porcje, to miałam raczej na myśli możliwość manewrowania % posiłkując się mała ilością składników i bez konieczności zużywania ich wszystkich na raz jak w przypadku gotowego zestawu (mam nadzieję, że to jest zrozumiałe, ta moja kombinacja).[/QUOTE]

Przeczytałaś co napisałyśmy z Kawą.? Glukonolakton to nie jest składnik, który wystarczy wsypać do wody czy hydrolatu i tonik gotowy. "Manewrowanie %" wymagałoby każdorazowo regulowania i stabilizowania pH, w dodatku przy podwyższonej temperaturze, gdybyś chciała korzystać z toniku od razu po przygotowaniu. Jeżeli uważasz, że taka zabawa ma sens, potrafisz regulować pH i będziesz w stanie odpowiednio dodawać te %, to rób jak chcesz.

Przeoczyłaś informację na stronie ZSK: Przy glukonolatonie szczególnie istotne jest by regulować pH przy temperaturze 30-40ºC - w tej temperaturze szybciej biegnie reakcja hydrolizy glukonolaktonu do kwasu glukonowego i następnie właściwa reakcja neutralizacji kwasu. Przy robieniu jakicholwiek toników czy fazy wodnej z glukonolaktonem przy badaniu pH roztwór musi być lekko podgrzany.

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Można przyspieszyć reakcję hydrolizy przez przygotowywanie toniku na ciepło (ok. 40st.) i wtedy ustalać pH.
Dokładnie to samo napisałam (może niejasno się wyraziłam). Pisząc o podgrzewaniu za każdym razem, miałam na myśli podgrzewanie i regulowanie pH każdej przygotowywanej porcji dla przyspieszenia hydrolizy i ustalenia odpowiedniego odczynu, aby nie trzeba było czekać 3 dni na ustabilizowanie się pH (które i tak wcześniej czy później trzeba by regulować, dodając substancje neutralizujące w odpowiednich stężeniach).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-11 o 11:17
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 11:52   #1059
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
muszę się poskarżyć na buteleczkę air less.o ile złożenie jej to żaden problem,spisuje się też wspaniale ale jest mała 15ml i gdy chciałam ją ponownie napełnić-nie mogłam jej rozbroić.siłowałam się na wszystkie sposoby aż w końcu urwałam górę(ale sam ten tłoczek) i ją wywaliłam.próbowałam nawet nożem jakoś podważyć żeby ją rozkręcić ale zrosła się jak przyklejona.
Fakt, ciężko ją otworzyć, ale po prostu trzeba znaleźć sposób - i wcale nie potrzeba niczym podważać. Mi służy już długo, jest świetna - na pewno lepsza niż mazilana
[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;30443681]No pewnie prościej, tylko zestawy są zgotowane na bodajże 5 czy 6%, zrobienie 10% jak się domyślam wiązałoby się z dokupieniem (od razu lub później) kolejnego zestawu na 5% + osobno samego PHA. Przyznaję, że chciałam to zrobić jak najekonomiczniej - płacenie 2 razy za wysyłkę lub za podwójne produkty (boję się, że kompletnie mi nie przypasuje i zostanę tak czy siak z napoczętym produktem, którego nie będę mogłą używać). Kombinuję jak koń pod górę, wiem Na jak długo w ogóle taki zestaw wystarcza?
[/QUOTE]
A po co masz kupować zestaw z BU i do niego dosypywać glukonolakton? To już nie łatwiej kupić wszystkie składniki i samemu robić wg. przepisu każde stężenie osobno? (Glukonolakton z Naturalisa jest wersją najekonomiczniejszą )
Bo rozumiem, że chciałabyś zrobić sobie całą butelkę toniku z BU 6%, a potem dosypywać glukonolaktonu, żeby był mocniejszy, tak?
No to nie jest takie proste, tak jak pisze Lorri - gdybyś nie wykonywała po każdej "dosypce" ustalenia pH, to mogłabyś sobie zrobić krzywdę. A poza tym, jak masz niby obliczyć ilość półproduktu do dosypania, skoro tonik zużywasz i ilość roztworu (ze wszystkimi rozpuszczonymi w nim składnikami) zmniejsza się? Na upartego dałoby rade policzyć, ale potrzebowałabyś cylinder miarowy i wagę.
To jest bez sensu, chyba, że nie masz co robić z czasem i nie lubisz swojej twarzy...
Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

Dokładnie to samo napisałam (może niejasno się wyraziłam). Pisząc o podgrzewaniu za każdym razem, miałam na myśli podgrzewanie i regulowanie pH każdej przygotowywanej porcji dla przyspieszenia hydrolizy i ustalenia odpowiedniego odczynu, aby nie trzeba było czekać 3 dni na ustabilizowanie się pH (które i tak wcześniej czy później trzeba by regulować, dodając substancje neutralizujące w odpowiednich stężeniach).
No tak Może trochę źle zrozumiałam, ale teraz rozumiem Twój zamysł
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 12:03   #1060
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przeczytałaś co napisałyśmy z Kawą.? Glukonolakton to nie jest składnik, który wystarczy wsypać do wody czy hydrolatu i tonik gotowy. "Manewrowanie %" wymagałoby każdorazowo regulowania i stabilizowania pH, w dodatku przy podwyższonej temperaturze, gdybyś chciała korzystać z toniku od razu po przygotowaniu. Jeżeli uważasz, że taka zabawa ma sens, potrafisz regulować pH i będziesz w stanie odpowiednio dodawać te %, to rób jak chcesz.

Przeoczyłaś informację na stronie ZSK: Przy glukonolatonie szczególnie istotne jest by regulować pH przy temperaturze 30-40ºC - w tej temperaturze szybciej biegnie reakcja hydrolizy glukonolaktonu do kwasu glukonowego i następnie właściwa reakcja neutralizacji kwasu. Przy robieniu jakicholwiek toników czy fazy wodnej z glukonolaktonem przy badaniu pH roztwór musi być lekko podgrzany.
Lorri, przeczytałam to co napisałyście. Natomiast nie jestem chemikiem, więc dopytuję i próbuję zrozumieć, na czym to polega. To co wytłuszczyłaś faktycznie stoi przy opisie glukonolaktonu. Natomiast przy opisie wykonania toniku na ZSK nie ma nic o podgrzewaniu.
"Wszyskie półprodukty przenieść do małego naczynia (zlewka, szklanka) wymieszać aż do rozpuszczenia się wszystkich składników i przelać do butelki (po hydrolacie). Otrzymany tonik będzie miał pH około 3,5 (ze względu na buforujące właściwości hydrolatu różanego) nie ma potrzeby ustalenia pH."
I tym się zasugerowałam.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
A po co masz kupować zestaw z BU i do niego dosypywać glukonolakton? To już nie łatwiej kupić wszystkie składniki i samemu robić wg. przepisu każde stężenie osobno? (Glukonolakton z Naturalisa jest wersją najekonomiczniejszą )
Bo rozumiem, że chciałabyś zrobić sobie całą butelkę toniku z BU 6%, a potem dosypywać glukonolaktonu, żeby był mocniejszy, tak?
No to nie jest takie proste, tak jak pisze Lorri - gdybyś nie wykonywała po każdej "dosypce" ustalenia pH, to mogłabyś sobie zrobić krzywdę. A poza tym, jak masz niby obliczyć ilość półproduktu do dosypania, skoro tonik zużywasz i ilość roztworu (ze wszystkimi rozpuszczonymi w nim składnikami) zmniejsza się? Na upartego dałoby rade policzyć, ale potrzebowałabyś cylinder miarowy i wagę.
To jest bez sensu, chyba, że nie masz co robić z czasem i nie lubisz swojej twarzy...
Nie, myślałam że, tak jak pisałaś pierwszy tonik zrobić 5%, kolejny 10%. Może źle to napisałam, ale nie miałam na myśli, żeby dosypywać co chwila do gotowego. Aż takim analfabetą chemicznym nie jestem

Edytowane przez 0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Czas edycji: 2011-11-11 o 12:04
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 12:11   #1061
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;30446124]
Nie, myślałam że, tak jak pisałaś pierwszy tonik zrobić 5%, kolejny 10%. Może źle to napisałam, ale nie miałam na myśli, żeby dosypywać co chwila do gotowego. Aż takim analfabetą chemicznym nie jestem[/QUOTE]

To ja już nie kumam
Moja rada: zużyj jeden tonik z BU 6% i wtedy będziemy kombinować. Wielu osobom to wystarcza i nie trzeba większego stężenia. Ja się pokusiłam na 10%, bo mam rogowacenie okołomieszkowe na twarzy i muszę się wiecznie złuszczać, zmiękczać i nawilżać, a mam cerę wrażliwą naczynkową Tonik z BU mi nie podchodził przez wyciąg z lukrecji, teraz robię 10% z takimi samymi składnikami, tylko zamieniłam lukrecję na wąkrotkę.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-11, 13:12   #1062
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
To ja już nie kumam
Moja rada: zużyj jeden tonik z BU 6% i wtedy będziemy kombinować. Wielu osobom to wystarcza i nie trzeba większego stężenia. Ja się pokusiłam na 10%, bo mam rogowacenie okołomieszkowe na twarzy i muszę się wiecznie złuszczać, zmiękczać i nawilżać, a mam cerę wrażliwą naczynkową Tonik z BU mi nie podchodził przez wyciąg z lukrecji, teraz robię 10% z takimi samymi składnikami, tylko zamieniłam lukrecję na wąkrotkę.
Oj nie ważne już Dlatego chciałam większy procent żeby właśnie otrzymać właśniwości złuszczające na rozszerzone pory i zaskórniki, a też mam cerę naczynkową. A jak zobaczyłam ten przepis, że można tylko na bazie hydrolatu różanego i glukonolaktonu, to pomyślałam że to będzie prostsze.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 13:52   #1063
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mgielko, informacja o powolnej hydrolizie glukonolaktonu była dodana na stronach ZSK dopiero po tym, jak klientki (m.in. ja) zwróciły uwagę na drastyczny spadek pH przygotowywanych formulacji. Możliwe, że nie wszystkie receptury zostały zaktualizowane. Hydrolaty mogą działać buforująco, ale najczęściej nie wystarczy tylko użyć hydrolatu, żeby uzyskać właściwe pH. Pamiętam, że jak robiłam dawniej sera z glukonolaktonem na hydrolacie różanym, bez mleczanu sodu, bez podgrzewania, to spadek pH z upływem czasu był wyraźny. Postaram się jeszcze raz to sprawdzić. Inna rzecz, że wg niektórych źródeł (dane od producentów hydrolatów z Mazideł) przy pH 3,0 - 3,5 większość hydrolatów (m.in. różany) nie będzie stabilna; ale to kwestia jak dotąd nie wyjaśniona i nie chcę już do tego wracać; BU ma na ten temat odmienne zdanie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-11 o 14:06
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 14:18   #1064
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Mgielko, informacja o powolnej hydrolizie glukonolaktonu była dodana na stronach ZSK dopiero po tym, jak klientki (m.in. ja) zwróciły uwagę na drastyczny spadek pH przygotowywanych formulacji. Możliwe, że nie wszystkie receptury zostały zaktualizowane. Hydrolaty mogą działać buforująco, ale najczęściej nie wystarczy tylko użyć hydrolatu, żeby uzyskać właściwe pH. Pamiętam, że jak robiłam dawniej sera z glukonolaktonem na hydrolacie różanym, bez mleczanu sodu, bez podgrzewania, to spadek pH z upływem czasu był wyraźny. Postaram się jeszcze raz to sprawdzić. Inna rzecz, że wg niektórych źródeł (dane od producentów hydrolatów z Mazideł) przy pH 3,0 - 3,5 większość hydrolatów (m.in. różany) nie będzie stabilna; ale to kwestia jak dotąd nie wyjaśniona i nie chcę już do tego wracać; BU ma na ten temat odmienne zdanie.
Rozumiem, bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Nie kłopocz się już dalszymi poszukiwaniami. Zasugerowałam się prostszym i tańszym rozwiązaniem i po prostu miałam nadzieję, że okaże się właściwe. Nie będę zatem kombinować. Niemniej dziękuję Wam obu za poświęcony czas i wyjaśnienia.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 17:24   #1065
crawik15
Raczkowanie
 
Avatar crawik15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dokładnie to lewy,górny róg dużego pokoju :P
Wiadomości: 248
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

No dobra,jednak to nie był boski cud tylko o wiele wcześniej zamawiana paczka na to samo imię i nazwisko właśnie mi się siostra "pochwaliła".. a już myślałam,że nastąpił przełom
crawik15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 17:27   #1066
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

A ja dzisiaj sobie zrobilam kompres na wlosy... gdzie do odzywki dodalam pol lyzeczki masla shea i pol lyzeczki masla ze skrzypem. Wlosy po uzyciusa gladkie, blyszczace, nawilzone,bardziej zdefiniowane ...nie moge wyjsc z zachwytu.

Ktos tu jakis czas temu napisal o uzywaniu olejow solo na buzie. Rzeczywiscie zdaje to egzamin w moim przypadku. Zrezygnowalam z kremow i od niedawna uskuteczniam te metode pielegnayjna dosc nowatorska dla mnie. Efekt taki,ze skora jest gladka i coraz mniej niedoskonalosci ;d Wiec nie ma co sie bac olejow solo...
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2011-11-11 o 17:33
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 17:41   #1067
waxi1000
Raczkowanie
 
Avatar waxi1000
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 53
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
muszę się poskarżyć na buteleczkę air less.o ile złożenie jej to żaden problem,spisuje się też wspaniale ale jest mała 15ml i gdy chciałam ją ponownie napełnić-nie mogłam jej rozbroić.siłowałam się na wszystkie sposoby aż w końcu urwałam górę(ale sam ten tłoczek) i ją wywaliłam.próbowałam nawet nożem jakoś podważyć żeby ją rozkręcić ale zrosła się jak przyklejona.
Mam to samo z tymi buteleczkami. Na stronie jest napisanie cyt. "Butelka wyróżnia się wśród opakowań typu 'air-less' bardzo łatwym sposobem składania i użytkowania" Niestety nie ma ani słowa o ponownym napełnianiu ( przynajmniej na BU). Tak , jakby to było opakowanie jednorazowe. Ja natomiast (przy użyciu męża) otwieram je , myję , dezynfekuję spirytusem i napełniam ponownie. Ale otwarcie tej buteleczki dla mnie to czarna magia. Jedną już zepsułam wyrywając tłoczek, poleciały jakieś sprężynki i po buteleczce. Powinni robić większe to nie trzeba by było tak ciągle napełniać.
__________________
Olejowanie od 17.04.2012r.
waxi1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 17:43   #1068
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja mam takie pytanie odnośnie wody destylowanej? Czy to jest jakaś różnica gdzie ją zakupię? Może być taka zakupiona w sklepie motoryzacyjnym ? Bo tylko tam ją znalazłam...
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 18:30   #1069
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Ja mam takie pytanie odnośnie wody destylowanej? Czy to jest jakaś różnica gdzie ją zakupię? Może być taka zakupiona w sklepie motoryzacyjnym ? Bo tylko tam ją znalazłam...
Nie różni się niczym poza pojemnością i ceną w przeliczeniu na 100 ml, bo jest około 10 razy niższa w porównaniu z tą apteczną. Możesz też zapytać o wodę destylowaną w sklepie z żelazkami i akcesoriami, jeśli masz opory przed wodą przeznaczoną do samochodów.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-11, 19:06   #1070
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziękuję za odpowiedź, astraroth
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 11:59   #1071
agnes74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 13
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj sobie zrobilam kompres na wlosy... gdzie do odzywki dodalam pol lyzeczki masla shea i pol lyzeczki masla ze skrzypem. Wlosy po uzyciusa gladkie, blyszczace, nawilzone,bardziej zdefiniowane ...nie moge wyjsc z zachwytu.

Ktos tu jakis czas temu napisal o uzywaniu olejow solo na buzie. Rzeczywiscie zdaje to egzamin w moim przypadku. Zrezygnowalam z kremow i od niedawna uskuteczniam te metode pielegnayjna dosc nowatorska dla mnie. Efekt taki,ze skora jest gladka i coraz mniej niedoskonalosci ;d Wiec nie ma co sie bac olejow solo...
Ajakich olejków uzywasz????

Ja właśnie też się przymierzam do stosowania olejów zamiast kremu ,tylko tak się zastanawiam czy oleje będą się nadawały na dzień pod krem z filtrem i makjiaż oczywiście .

Mam zamiar kupić z BU olejek arganowy na noc a na dzień albo serum -olejek granat eko ,serum 3xrose albo olejek z pestek malin i tu mam własnie dylemat, czy to co wymieniłam będzie ok a może jakieś inne propozycje bo to moje 2 zamówienie na BU i z opisu większość kosmetyków wygląda ciekawie ale co za dużo to nie zdrowo
agnes74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 22:53   #1072
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

kogo podrażnił peeling enzymatyczny i dlaczego mnie?

Ledwo nałożyłam kropelkę na policzki i zaczęły mnie piec i swędzieć... Mam cerę naczynkową, ale kilka lat temu stosowałam np morelowy peeling St.Ives i wszystko było ok, a tu takie prawie że mleczko mnie podrażniło. Nałożyłam potem glinkę różową i na szczęście skóra się uspokoiła.

Spróbuję następnym razem w mniejszym stężeniu i krócej trzymać, jak nie podpasuje to z przekleństwem rzucę na targowisko
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 02:49   #1073
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez agnes74 Pokaż wiadomość
Ajakich olejków uzywasz????

Ja właśnie też się przymierzam do stosowania olejów zamiast kremu ,tylko tak się zastanawiam czy oleje będą się nadawały na dzień pod krem z filtrem i makjiaż oczywiście .

Mam zamiar kupić z BU olejek arganowy na noc a na dzień albo serum -olejek granat eko ,serum 3xrose albo olejek z pestek malin i tu mam własnie dylemat, czy to co wymieniłam będzie ok a może jakieś inne propozycje bo to moje 2 zamówienie na BU i z opisu większość kosmetyków wygląda ciekawie ale co za dużo to nie zdrowo

Ja mam lekko mieszana cere (chociaz zmierzajaca od jakiegos czasu ku normalnej) , ktora ma dosc spore tendencje do zapychania dlatego wybieram takie oleje ktore maja niski % kwasu oleinowego i wiecej linolowego i alfa linoleinowego (jakos tak),bo jest mniejsze prawdopodobienstwo,ze zapchaja (chociaz to kwestia indywidualna) ,kwas linolowy powoduje odblokowanie porow. Aktualnie uzywam lej z pestek malin, jojoba. Ale z tych potecnajlnie niezapychajacych mam zamiar nabyc jeszcze olej z nasion truskawek i z pestek arbuza i z rozy rdzawej. Jojoba, arbuz truskawka niezle sie wchlaniaja wiec pod makijaz na pewno sie nadadza
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 10:24   #1074
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
kogo podrażnił peeling enzymatyczny i dlaczego mnie?

Ledwo nałożyłam kropelkę na policzki i zaczęły mnie piec i swędzieć... Mam cerę naczynkową, ale kilka lat temu stosowałam np morelowy peeling St.Ives i wszystko było ok, a tu takie prawie że mleczko mnie podrażniło. Nałożyłam potem glinkę różową i na szczęście skóra się uspokoiła.

Spróbuję następnym razem w mniejszym stężeniu i krócej trzymać, jak nie podpasuje to z przekleństwem rzucę na targowisko
przede wszystkim spróbuj niższego stężenia i przed nałożeniem na twarz dodaj do peelingu żelu HA, mi to bardzo pomogło na podrażnienia po tym peelingu
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 10:54   #1075
JoanHalloway
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 80
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny zwracam się do Was z prośbą o pomoc
Kosmetyków z BU używam już dobrych kilka lat, nigdy nic złego się nie działo. Od roku używam regularnie peelingu enzymatycznego - mam cerę naczynkową - zazwyczaj gdy trzymałam ten peeling na twarzy swędziała mnie nieco żuchwa, ale poza tym nic złego się nie działo. Ostatnim razem niesamowicie zaczęło swędzieć mnie czoło, myślałam, że nie wytrzymam - przetrzymałam jednak peeling przez 10 minut, ponieważ wydawało mi się, że skoro żuchwa mnie kiedyś swędziała i nie było tego żadnych konsekwencji, to tym razem będzie podobnie. Niestety na drugi dzień skóra mojego czoła była przesuszona, od dnia trzeciego zaczęła się łuszczyć i schodzić płatami - dziś mamy dzień czwarty i dalej to samo. Do pielęgnacji na dzień używam kremu antyoksydacyjnego z BU, na noc kremu Primordiale z Lancome + serum Estee Lauder ANR, ale to naprawdę nic nie pomaga. Rano jak umyję twarz mam łuszczącą się skorupę na czole Dodam, że moja cera jest raczej mieszana.. a nie sucha. Co robić?
Wydaje mi się, że taka reakcja mogła być spowodowana włączeniem do pielęgnacji serum azelo-oliwkowego.. peeling plus to serum to chyba zbyt wiele dla mnie.
JoanHalloway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 13:56   #1076
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez JoanHalloway Pokaż wiadomość
Od roku używam regularnie peelingu enzymatycznego - mam cerę naczynkową - zazwyczaj gdy trzymałam ten peeling na twarzy swędziała mnie nieco żuchwa, ale poza tym nic złego się nie działo.
mam tak samo
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 18:39   #1077
kasia 605
Raczkowanie
 
Avatar kasia 605
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 341
GG do kasia 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez JoanHalloway Pokaż wiadomość
..... Od roku używam regularnie peelingu enzymatycznego - mam cerę naczynkową - zazwyczaj gdy trzymałam ten peeling na twarzy swędziała mnie nieco żuchwa, ale poza tym nic złego się nie działo.
mnie też żuchwa swędziała, nałożyłam peeling na razie tylko raz.
kasia 605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 18:43   #1078
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Kurde jestem wściekła!!! Zamawiałam z dziewczynami kosmetyki z BU i oczywiście nie spakowali mi konserwantu więc nie mogę nic zrobić. Jeszcze napisali że to nie możliwe bo na pewno musi być tylko że jest w małej buteleczce i może się zaplątał!! Kurcze co radzicie, nie wiem co mam robić. Kłócić się czy odpuścić, tym bardziej mi głupio bo nie ja robiłam zamówienie tylko inna Wizażanka
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 19:01   #1079
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
Kurde jestem wściekła!!! Zamawiałam z dziewczynami kosmetyki z BU i oczywiście nie spakowali mi konserwantu więc nie mogę nic zrobić. Jeszcze napisali że to nie możliwe bo na pewno musi być tylko że jest w małej buteleczce i może się zaplątał!! Kurcze co radzicie, nie wiem co mam robić. Kłócić się czy odpuścić, tym bardziej mi głupio bo nie ja robiłam zamówienie tylko inna Wizażanka
poszukaj na targowisku, ogólnym, mineralnym, mazidłowym, często widziałam ten konserwant tylko kiedyś chyba się nazywał Rokonsal czy jakoś tak

Nowość na BU: maseczka błotna z perłami
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 19:02   #1080
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
Kurde jestem wściekła!!! Zamawiałam z dziewczynami kosmetyki z BU i oczywiście nie spakowali mi konserwantu więc nie mogę nic zrobić. Jeszcze napisali że to nie możliwe bo na pewno musi być tylko że jest w małej buteleczce i może się zaplątał!! Kurcze co radzicie, nie wiem co mam robić. Kłócić się czy odpuścić, tym bardziej mi głupio bo nie ja robiłam zamówienie tylko inna Wizażanka
Ja bym się kłóciła. A w najgorszym wypadku zapłaciła za niego ponownie, ale poprosiła o szybką przesyłkę.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.