METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-16, 12:58   #181
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cześć! Właśnie się zastanawiałam, czy na wizażu jest dział budowlany i proszę...

Mam mieszkanie, w mieszkaniu pokój. Pokój ma ohydne tapety, które trzeba zerwać, położyć gładź i pomalować.

Robiła to któraś z Was?

Najchętniej bym kogoś wynajęła, ale mam ograniczone koszty i chyba nie jest to na tyle skomplikowane, aby nie dać sobie rady, co?

Szukam wskazówek jak się za to zabrać. Pokój ok. 20 m2
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 13:13   #182
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Jest dużo lepiej, tylko nie rozumiem idei przewodniej tych przykrótkich zasłon. Lepiej wyglądałyby długie.
Właśnie, nie miałam koncepcji na zasłony, kupowałam je na końcu i już w zasadzie tylko po to, aby były dodatkowo istotna była cena, i w zasadzie z braku laku kupiłam te... No nic, na razie zostaną takie.
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 13:42   #183
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Cześć! Właśnie się zastanawiałam, czy na wizażu jest dział budowlany i proszę...

Mam mieszkanie, w mieszkaniu pokój. Pokój ma ohydne tapety, które trzeba zerwać, położyć gładź i pomalować.

Robiła to któraś z Was?

Najchętniej bym kogoś wynajęła, ale mam ograniczone koszty i chyba nie jest to na tyle skomplikowane, aby nie dać sobie rady, co?

Szukam wskazówek jak się za to zabrać. Pokój ok. 20 m2
Możesz zrobić samemu, ale... to nie będzie wygladało przyzwoicie jezeli nigdy tego nie robiłaś. Ja tez myslałam, ze to pikuś, ja? ja nie dam rady? remontowaliśmy mieskzanie z moim TŻtem samemu. Dobrze, ze z pomoca przyszedł ojciec TŻta - budowlaniec i uratował sytuację. To naprawdę niedobry pomysł brać się za to samemu bez doświadczenia. Ja w ogóle po 1 m2 juz miałam dosyć gładzić w kółko to samo miejsce, które ciagle było nierówne. Zastanów się, czy nie mogłabyś jednak ze znajomych poprosić, którzy już to robili i zrobią za drobny upominek lub niewielki koszt.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 14:56   #184
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Możesz zrobić samemu, ale... to nie będzie wygladało przyzwoicie jezeli nigdy tego nie robiłaś. Ja tez myslałam, ze to pikuś, ja? ja nie dam rady? remontowaliśmy mieskzanie z moim TŻtem samemu. Dobrze, ze z pomoca przyszedł ojciec TŻta - budowlaniec i uratował sytuację. To naprawdę niedobry pomysł brać się za to samemu bez doświadczenia. Ja w ogóle po 1 m2 juz miałam dosyć gładzić w kółko to samo miejsce, które ciagle było nierówne. Zastanów się, czy nie mogłabyś jednak ze znajomych poprosić, którzy już to robili i zrobią za drobny upominek lub niewielki koszt.


No właśnie nie mam nikogo takiego!
Ciekawe ile by kosztował taki pokój zrobiony przez fachowca...

Czy to znaczy, że zostanę z paskudną tapetą?
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 22:20   #185
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Cześć! Właśnie się zastanawiałam, czy na wizażu jest dział budowlany i proszę...

Mam mieszkanie, w mieszkaniu pokój. Pokój ma ohydne tapety, które trzeba zerwać, położyć gładź i pomalować.

Robiła to któraś z Was?

Najchętniej bym kogoś wynajęła, ale mam ograniczone koszty i chyba nie jest to na tyle skomplikowane, aby nie dać sobie rady, co?

Szukam wskazówek jak się za to zabrać. Pokój ok. 20 m2
ja coś takiego robiłam. własnoręcznie, kładłam nowe tynki z siatka podtynkową + gładź w kuchni w poprzednim mieszkaniu.
spoko....
ale nigdy więcej.
zajechałam dwie szlifierki oscylacyjne, pył unosił sie w całym mieszkaniu, nawet moja wiewiórka miała pył z tej gładzi w nosie.
da się, ale to nie jest robota na 5 minut.
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 07:08   #186
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
ja coś takiego robiłam. własnoręcznie, kładłam nowe tynki z siatka podtynkową + gładź w kuchni w poprzednim mieszkaniu.
spoko....
ale nigdy więcej.
zajechałam dwie szlifierki oscylacyjne, pył unosił sie w całym mieszkaniu, nawet moja wiewiórka miała pył z tej gładzi w nosie.
da się, ale to nie jest robota na 5 minut.
Opowiesz mi krok po kroku?
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 16:30   #187
Paulina Katarzyna 90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 238
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Witajcie!!
Bardzo Was proszę o poradę!! Mieszkam z TŻ `kątem` u moich rodziców, tzn. mamy do dyspozycji mały pokoik dł. 4m szer. 2,36m. Na krótszych ścianach są drzwi i okno. Na dłuższych aktualnie meblościanka plus biurko oraz wersalka rozkładana plus stolik i dwie pufki.
Co mogłabym zrobić, żeby uzyskać więcej przestrzeni w pokoju? Myślę o wywaleniu meblościanki i postawieniu komody z szufladami (może dwóch lub jednej większej drugiej mniejszej) lub czegoś na nasze ubrania. Do tego na pewno potrzebuję coś na TV, jakąś niższą szafkę rtv lub stolik? Biurko też najchętniej wywaliłabym, ale co zrobić z komputerem? Macie jakiś pomysł? Łóżko musi zostać takie jakie jest. Co ze stolikiem dla gości? Czy zastosować jakiś składany czy zostawić ten w rogu?
Dodatkowo chciałabym zmienić kolory w pokoju: panele w kolorze dąb polarny, albo coś w ten deseń, takie szarawe, łóżko mam pomarańczowo beżowe i to musi zostać, a jaki kolor na ściany? Ewentualnie jaki kolor mebli i dodatków? Jestem otwarta na propozycje
Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi jak to wszystko zorganizować, bo zaczyna nam się robić ciasno a wychodzi na to, że jeszcze troszkę będziemy w tym pokoju mieszkać
__________________
- Kłapousiu -rzekł uroczyście - Przyrzekam Ci, że ja, Kubuś Puchatek, odnajdę Twój ogon.
A na to Kłapouhy:
- Dziękuję Ci Puchatku. Prawdziwy z Ciebie przyjaciel.
Paulina Katarzyna 90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-03, 18:31   #188
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

A mogłabyś wrzucić zdjęcia, albo chociaż plan pokoju z dokładnym umiejscowieniem drzwi i okna? Tak byłoby łatwiej cokolwiek podpowiedzieć.
Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to postawić wersalkę pod oknem - to skróci pokój i poprawi proporcje. Na jednej ze ścian postawiłabym szafę tego typu, z dużą ilością półek, szuflad i drążkiem http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...93/#/S69894691
Do tego pojemna komoda (40-50 cm głębokości da sporo miejsca do przechowywania. Na komodzie może stać telewizor (ewentualnie może nad nią zawisnąć na ścianie, dodatkowy mebel pod tv jest zbędny na tych paru m2) pod komputer malutkie biureczko, do tego przy kanapie mały stolik np. na kółkach, który mógłby być jednocześnie szafką nocną i stolikiem kawowym http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20211501/
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60221131/
Z puf bym zrezygnowała. Wystarczy niewielki dywan lub poduchy do siedzenia na podłodze.
Pokój jest mały, a do tego musicie mieć w nim parę mebli, więc zrezygnowałabym z intensywnych kolorów na ścianach. Wybrałabym delikatne chłodne odcienie, które optycznie powiększą pokój, a do tego dałabym jakieś plamy ciepłego koloru (poduchy, lampa czy dywan).
Kanapę przykryłabym dużą jednobarwną kapą, bo jej kolor z opisu nie zapowiada się ciekawie
Osobiście lubię połączenie bieli z jasną szarością i odrobiną czerwieni lub ochry i takie zestawienia kolorystyczne załączam jako inspirację.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 20:51   #189
Paulina Katarzyna 90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 238
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Zdjęcia nie mogę znaleźć żadnego ;/ ale narysowałam jak to aktualnie wygląda.

Co do Twojego pomysłu to na początku myśleliśmy o takiej szafie, ale tak się zastanawiam czy ona nie będzie zbyt masywna do takiego pokoju? Druga spawa z łóżkiem pod oknem nie wypali, chociaż mnie by to pasowało, ale TŻ się nie zgodzi: raz, że pod oknem kaloryfer a oboje i tak już źle znosimy okres grzewczy, dwa, że nie ma jak TV umieścić, żeby z łóżka oglądać (to akurat jego problem) stoliczek na kółkach rozważałam więc jak najbardziej jeżeli chodzi o meble to tak: zastanawiałam się nad tym zestawem http://www.brw.com.pl/pl/produkt/16056/8 z tym, że zamiast tej kwadratowej szafki - komoda z szufladami, ten niski stolik pod TV tylko krótszy, ( ten na zdjęciu ma ze dwa metry), ta wisząca witryna się przyda ( uczę się więc mam jeszcze trochę książek). Takie rozwiązanie wydaje się bardziej "przestrzenne" niż wielka szafa. Ewentualnie myślałam, żeby za drzwi z prawej strony wstawić jeszcze jakąś wąską a wysoką komodę z szufladami (jakby nam brakło miejsca). Czy mniej więcej tak mogłoby być? Aaa jeszcze biurko, widziałam biurka 60cm, myślę, że takie by wystarczyło.
Kolory jakoś do mnie nie przemawiają, być może dlatego, że w całym mieszkaniu jest tak hmm wyraziście (żółte, zielone, aktualnie w naszym pokoju fioletowo żółto ). Myślałam o czymś odważnym, albo `innym`. Tylko, żeby później nie wydawało się jeszcze mniej miejsca niż jest w rzeczywistości.
Załączam zdjęcie koloru łóżka - nie jest taki tragiczny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (28,2 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1299923757_139874044_1-Zdjecia--SOFA-ROZKlADANA-TYP-FORTEPIAN-2-SZT.jpg (37,6 KB, 57 załadowań)
__________________
- Kłapousiu -rzekł uroczyście - Przyrzekam Ci, że ja, Kubuś Puchatek, odnajdę Twój ogon.
A na to Kłapouhy:
- Dziękuję Ci Puchatku. Prawdziwy z Ciebie przyjaciel.

Edytowane przez Paulina Katarzyna 90
Czas edycji: 2013-01-03 o 21:05
Paulina Katarzyna 90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 22:15   #190
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Paulina Katarzyna 90 Pokaż wiadomość
Co do Twojego pomysłu to na początku myśleliśmy o takiej szafie, ale tak się zastanawiam czy ona nie będzie zbyt masywna do takiego pokoju?
Jeśli zdecydujesz się na jasny korpus i białe lub lustrzane drzwi to zdecydowanie nie przytłoczy wnętrza. Zresztą szafa nie musi mieć 1,5 m, może mieć tylko metr szerokości i lustrzane drzwi, dzięki czemu zniknie.
Zerknij na to, tutaj jedne z drzwi są lustrzane i szafa nie wygląda na przytłaczającą: http://www.zycieposlubie.pl/wp-conte...4/IMG_7324.jpg
Wąski pax z drzwiami lustrzanymi: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...94/#/S09895071


Cytat:
Napisane przez Paulina Katarzyna 90 Pokaż wiadomość
Druga spawa z łóżkiem pod oknem nie wypali, chociaż mnie by to pasowało, ale TŻ się nie zgodzi: raz, że pod oknem kaloryfer a oboje i tak już źle znosimy okres grzewczy, dwa, że nie ma jak TV umieścić, żeby z łóżka oglądać (to akurat jego problem) stoliczek na kółkach rozważałam więc jak najbardziej jeżeli chodzi o meble to tak: zastanawiałam się nad tym zestawem http://www.brw.com.pl/pl/produkt/16056/8 z tym, że zamiast tej kwadratowej szafki - komoda z szufladami, ten niski stolik pod TV tylko krótszy, ( ten na zdjęciu ma ze dwa metry), ta wisząca witryna się przyda ( uczę się więc mam jeszcze trochę książek). Takie rozwiązanie wydaje się bardziej "przestrzenne" niż wielka szafa. Ewentualnie myślałam, żeby za drzwi z prawej strony wstawić jeszcze jakąś wąską a wysoką komodę z szufladami (jakby nam brakło miejsca). Czy mniej więcej tak mogłoby być? Aaa jeszcze biurko, widziałam biurka 60cm, myślę, że takie by wystarczyło.
Jeśli umieścisz telewizor na komodzie, to leżąc czy siedząc na łóżku będzieci mogli oglądać tv, wystarczy telewizor umieścić nieco pod kątem. To akurat żaden problem. Jeśli źle znosicie okres grzewczy, to umieszczajcie nawilżacze na kaloryferze.
Jeśli zdecydujecie się na łóżko na jednej z długich ścian, to niestety pokój będzie wąskim tramwajem i nie unikniecie tego efektu.

Te meble z BRW mają jedną zdecydowaną wadę - grubą ramę wokół każdego mebla, która powiększa jego gabaryty, a jednocześnie nie stanowi powierzchni do przechowywania.
Cytat:
Napisane przez Paulina Katarzyna 90 Pokaż wiadomość
Kolory jakoś do mnie nie przemawiają, być może dlatego, że w całym mieszkaniu jest tak hmm wyraziście (żółte, zielone, aktualnie w naszym pokoju fioletowo żółto ). Myślałam o czymś odważnym, albo `innym`. Tylko, żeby później nie wydawało się jeszcze mniej miejsca niż jest w rzeczywistości.
Załączam zdjęcie koloru łóżka - nie jest taki tragiczny
Czyli z kolorystyką równasz do istniejącej kakofonii barw?
Przy tak intensywnych kolorach z pewnością pomniejszysz wnętrze.
Rozczaruję cię - kolor kanapy nie jest ładny i kanapa w takim wydanie nie stanowi ozdoby wnętrza
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 12:08   #191
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

znacie jakieś dobre kleje do przyklejenia naklejki ściennej?

kupiłam 2 metrową naklejkę, do pokoju dziecka :/ niestety po 3 tyg wygląda koszmarnie, poodklejana, część liściasta drzewa odpadła, po prostu koszmar. Ściany nadają się do kolejnego malowania, więc kolejne pieniądze w plecy.
Naklejka kosztowała 200zł.
Ratunku, bo jestem załamana.
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 14:27   #192
niemodnaPOLKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 312
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
znacie jakieś dobre kleje do przyklejenia naklejki ściennej?

kupiłam 2 metrową naklejkę, do pokoju dziecka :/ niestety po 3 tyg wygląda koszmarnie, poodklejana, część liściasta drzewa odpadła, po prostu koszmar. Ściany nadają się do kolejnego malowania, więc kolejne pieniądze w plecy.
Naklejka kosztowała 200zł.
Ratunku, bo jestem załamana.
a moze tasma dwustronna?
niemodnaPOLKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 19:26   #193
krolewna1986
Wtajemniczenie
 
Avatar krolewna1986
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 638
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

heeej! jestem w trakcie remontu całego mieszkanka i mam dylemat jeśli chodzi o kolory w salonie. Wybraliśmy już meble i narożnik (załączniki), ale pozostaje kwestia ścian..chciałabym aby na ścianie gdzie będzie meblościanka był dosyć mocny ciemny kolor (bo za meblami są takie białe płyty, które ładnie by współgrały z czymś ciemnym) - cały czas myślałam o brązie, ale zaczęłam się zastanawiać się jeszcze nad szarością (narożnik jest szarawy). Podpowiedzcie mi proszę jak byście to widziały (chodzi mi o konkretne kolory) - rozrysowałam Wam w załączniku gdzie, co i jak nie mam zdolności malarskich, więc wybaczcie

p.s. co sądzicie o farbach beckers i tikurila?

20121216.jpg

narożnik.jpg

20130105_201015.jpg
__________________
Mężuś

Juliś 

Aniołek[*]30tc
krolewna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 07:25   #194
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Ja bym pomyslala nad granatem takim wpadajacym lekko w szary lub ciemny morski. Nie dawalabym brazu, bo moim zdaniem nie bedzie gral z szarym naroznikiem, a jesli dasz ciemnoszara sciane, to zrobi sie ponuro.
A SKAD JEST NAROZNIK?
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 09:34   #195
krolewna1986
Wtajemniczenie
 
Avatar krolewna1986
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 638
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

a wysłałabyś mi jaki masz dokładnie kolor na myśli? i jakie pozostałe ściany do tego? ciepło-białe?

dodam, że ten narożnik w rzeczywistości nie jest taki typowo szary, tylko taki szarobury..

narożnik z ordomu
__________________
Mężuś

Juliś 

Aniołek[*]30tc

Edytowane przez krolewna1986
Czas edycji: 2013-01-06 o 10:13
krolewna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 14:33   #196
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Koloru z żadnej palety Ci nie podam, bo nie znam ich nazw ani nic, po prostu moja wyobraźnia podpowiedziała mi takie kolory. Długo sie naszukałam zanim znalazłam odzwierciedlenie tego co wymysliłam i znalazłam dwa rysunki. Na jednym jest to kolor ściany, a na drugim tło w okolicach głowy tego dziecka

Edit: W sumie taki szary w kolorze narożnika też byłby fajny, bo wcześniej na telefonie umknęło mi, że to jest zamontowane na białej płycie a reszta jaśniutko szara taki prawie biały
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg farby_malowanie_scian_295x180_crop_rozmiar-niestandardowy.jpg (13,1 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makart-faun-z-syringa.jpg (34,4 KB, 25 załadowań)
__________________


Edytowane przez przezduzeem
Czas edycji: 2013-01-06 o 16:37
przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 22:00   #197
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez niemodnaPOLKA Pokaż wiadomość
a moze tasma dwustronna?
za dużo by zeszło, naklejka ma ponad 2 metry wysokości
No i jest to gładka powierzchnia
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 15:07   #198
Paulina Katarzyna 90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 238
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Jeśli zdecydujesz się na jasny korpus i białe lub lustrzane drzwi to zdecydowanie nie przytłoczy wnętrza. Zresztą szafa nie musi mieć 1,5 m, może mieć tylko metr szerokości i lustrzane drzwi, dzięki czemu zniknie.
Zerknij na to, tutaj jedne z drzwi są lustrzane i szafa nie wygląda na przytłaczającą: http://www.zycieposlubie.pl/wp-conte...4/IMG_7324.jpg
Wąski pax z drzwiami lustrzanymi: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...94/#/S09895071



Jeśli umieścisz telewizor na komodzie, to leżąc czy siedząc na łóżku będzieci mogli oglądać tv, wystarczy telewizor umieścić nieco pod kątem. To akurat żaden problem. Jeśli źle znosicie okres grzewczy, to umieszczajcie nawilżacze na kaloryferze.
Jeśli zdecydujecie się na łóżko na jednej z długich ścian, to niestety pokój będzie wąskim tramwajem i nie unikniecie tego efektu.

Te meble z BRW mają jedną zdecydowaną wadę - grubą ramę wokół każdego mebla, która powiększa jego gabaryty, a jednocześnie nie stanowi powierzchni do przechowywania.

Czyli z kolorystyką równasz do istniejącej kakofonii barw?
Przy tak intensywnych kolorach z pewnością pomniejszysz wnętrze.
Rozczaruję cię - kolor kanapy nie jest ładny i kanapa w takim wydanie nie stanowi ozdoby wnętrza
Wiesz co, wielkie dzięki! Przemyślałam sobie to co napisałaś, wyobraziłam jakby to wyglądało i chyba faktycznie byłoby lepiej.
W ostateczności zdecydowałabym się na łóżko pod oknem, za drzwiami szafa max 1,2m długości z lustrem, do tego komoda, TV na komodzie. Druga ściana praktycznie zostaje wolne, w rogu wstawię tylko malutkie biurko na ten mój komputer.

Podpowiedz mi jeszcze co z tymi kolorami, bo jak widzisz nie znam się na tym na 10000% chcę jasne panele http://www.zycieposlubie.pl/wp-conte...4/IMG_7324.jpg mogłyby być nawet podobne do tych. Teraz jaki kolor mebli? (szafy i komody) Co ze ścianami? Jeden kolor? Czy dwie ściany w jednym dwie w innym, albo jedna? Jestem gotowa zdecydować się na jasne, blade kolory byle nie biały!

Bardzo dziękuję za te rady - zmusiło mnie to do wysilenia wyobraźni
__________________
- Kłapousiu -rzekł uroczyście - Przyrzekam Ci, że ja, Kubuś Puchatek, odnajdę Twój ogon.
A na to Kłapouhy:
- Dziękuję Ci Puchatku. Prawdziwy z Ciebie przyjaciel.
Paulina Katarzyna 90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 15:39   #199
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Proszę o pomoc w doborze koloru ściany. Całkowity remont salonu wymiana wszystkiego Chciałabym pomalować jedną ścianę na inny kolor tzn na szaro lub coś w jasnych brązach. Wrzucam wizualizację naszego solonu proszę nie zwracać uwagi na kolory mebli będą inne. Chodziło mi o rozmieszczenie okien i dzwi. Dzwi obok okna są na balkon. Meble będą coś jak w załączniku białe lub te jasne. Kanapa szara, stolika jeszcze nie wybrałam. Aha i zastanawiam się właśnie czy pomalować ścianę za kanapą czy ścianę za meblami telewizorem Pozostałe ściany pozostają białe salon ma 5m na 4m jest od południa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg salon.jpg (40,1 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg meble.jpg (92,4 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mebles.jpg (132,2 KB, 28 załadowań)
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 15:49   #200
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Gdzie można zrobić wizualizację pokoju?
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 17:48   #201
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Gdzie można zrobić wizualizację pokoju?
Jest mnóstwo programów wpis w wyszukiwarkę np: program do aranżacji wnętrz
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 21:07   #202
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Paulina Katarzyna 90 Pokaż wiadomość
Wiesz co, wielkie dzięki! Przemyślałam sobie to co napisałaś, wyobraziłam jakby to wyglądało i chyba faktycznie byłoby lepiej.
W ostateczności zdecydowałabym się na łóżko pod oknem, za drzwiami szafa max 1,2m długości z lustrem, do tego komoda, TV na komodzie. Druga ściana praktycznie zostaje wolne, w rogu wstawię tylko malutkie biurko na ten mój komputer.

Podpowiedz mi jeszcze co z tymi kolorami, bo jak widzisz nie znam się na tym na 10000% chcę jasne panele http://www.zycieposlubie.pl/wp-conte...4/IMG_7324.jpg mogłyby być nawet podobne do tych. Teraz jaki kolor mebli? (szafy i komody) Co ze ścianami? Jeden kolor? Czy dwie ściany w jednym dwie w innym, albo jedna? Jestem gotowa zdecydować się na jasne, blade kolory byle nie biały!

Bardzo dziękuję za te rady - zmusiło mnie to do wysilenia wyobraźni
Ups, czyżbym spowodowała mały ferment w głowie i zadatki na rewolucję?
Przy chłodnym wybarwieniu paneli powinnaś poszukać podobnego chłodnego odcienia mebli. Możesz też włączyć szarość, czerń i biel. Żeby nie było zbyt monotonnie możesz sprawić sobie kolorowe zasłony (pod warunkiem, że kanapę przykryjesz gładką jasną narzutą).
Przy biało-lustrzanej szafie i jasnych ścianach ciemna komoda nie będzie wyglądać źle, byleby nie miała pomarańczowego wybarwienia. Ciemny orzech byłoby ok, a z jasnych jakiś szarawy odcień jesionu.
Osobiście wybrałabym takie "zamglone" nieco odcienie beżów i szarości, które są świetną bazą do zabawy kolorem. Wystarczy zmiana paru dodatków i już masz zupełnie inne wnętrze
http://cdn4.urzadzamy.smcloud.net/t/...tandardowy.jpg
http://www.pytanieomieszkanie.pl/upl...romatyczne.jpg
http://www.archtrend.pl/img/Wnetrza/...nahem_com.jpeg
Kolor możesz wprowadzić dywanem, zasłonami czy poduszkami:
http://nokautimg2.pl/p-1c-99-1c99530...r-czerwony.jpg
http://img-pl1.b-dn.net/upl/t_xl/tre...z_kolorami.jpg
http://www.tutumi.pl/dane/full/0cac2...a64eec664e.jpg
http://czterykaty.pl/czterykaty/5,58..._cuda.html?i=6
https://polki.pl/work/privateimages/...IFE/122504.jpg

Jeśli chodzi o podłogę, to łatwiej będzie ci dobrać meble do jasnych, ale mniej usłojonych desek. Może coś w tym odcieniu?: http://images.fordaq.com/p-17860000-...asko-cięte.JPG
http://www.parkietstudio.pl/files/19..._800_small.jpg
Do tego fornir komody może mieć odcień parzonego orzecha: http://centrumplytmeblowych.pl/images/ORCP-X11.jpg
http://plytyfornirowane.pl/allegro/a...ki_pasiak4.jpg
lub szarawego dębu czy innego drewna z gatunków europejskich.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 09:19   #203
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Boskie! Dzięki za inspirację
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 10:58   #204
Paulina Katarzyna 90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 238
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Ups, czyżbym spowodowała mały ferment w głowie i zadatki na rewolucję?
Przy chłodnym wybarwieniu paneli powinnaś poszukać podobnego chłodnego odcienia mebli. Możesz też włączyć szarość, czerń i biel. Żeby nie było zbyt monotonnie możesz sprawić sobie kolorowe zasłony (pod warunkiem, że kanapę przykryjesz gładką jasną narzutą).
Przy biało-lustrzanej szafie i jasnych ścianach ciemna komoda nie będzie wyglądać źle, byleby nie miała pomarańczowego wybarwienia. Ciemny orzech byłoby ok, a z jasnych jakiś szarawy odcień jesionu.
Osobiście wybrałabym takie "zamglone" nieco odcienie beżów i szarości, które są świetną bazą do zabawy kolorem. Wystarczy zmiana paru dodatków i już masz zupełnie inne wnętrze
http://cdn4.urzadzamy.smcloud.net/t/...tandardowy.jpg
http://www.pytanieomieszkanie.pl/upl...romatyczne.jpg
http://www.archtrend.pl/img/Wnetrza/...nahem_com.jpeg
Kolor możesz wprowadzić dywanem, zasłonami czy poduszkami:
http://nokautimg2.pl/p-1c-99-1c99530...r-czerwony.jpg
http://img-pl1.b-dn.net/upl/t_xl/tre...z_kolorami.jpg
http://www.tutumi.pl/dane/full/0cac2...a64eec664e.jpg
http://czterykaty.pl/czterykaty/5,58..._cuda.html?i=6
https://polki.pl/work/privateimages/...IFE/122504.jpg

Jeśli chodzi o podłogę, to łatwiej będzie ci dobrać meble do jasnych, ale mniej usłojonych desek. Może coś w tym odcieniu?: http://images.fordaq.com/p-17860000-...asko-cięte.JPG
http://www.parkietstudio.pl/files/19..._800_small.jpg
Do tego fornir komody może mieć odcień parzonego orzecha: http://centrumplytmeblowych.pl/images/ORCP-X11.jpg
http://plytyfornirowane.pl/allegro/a...ki_pasiak4.jpg
lub szarawego dębu czy innego drewna z gatunków europejskich.
Czyli załóżmy do takiej podłogi jak w pierwszym lub drugim załączniku będą pasować i jasne i ciemne meble, tak? Mogłoby być tak, że szafa i komoda będą jasne w takich odcieniach zamglonego brązu i szarości, tak jak pisałaś, a biurko ciemne? Mamy taką półkę aktualnie przykręconą (zał 3) `Na żywo` ten regalik jest bledszy i ciemniejszy, na pewno nie jest taki pomarańczowy, chciałam, żeby taki był, bo aktualnie mam meble w takim odcieniu a jest duużo ciemniejszy.
Mniej więcej w takim kolorze mogłoby być to biurko? (zał 4)
Dodatki jakieś już sobie dobiorę, widzi mi się turkus albo czerwień, ale to na końcu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jesion-balmoral-szary.jpg (11,8 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brylant_dab_szary_deska_0.jpg (34,8 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10553253_1.jpg (16,4 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dabb48f064320bb0f7d1a2a4edb58b2b.jpg (33,2 KB, 35 załadowań)
__________________
- Kłapousiu -rzekł uroczyście - Przyrzekam Ci, że ja, Kubuś Puchatek, odnajdę Twój ogon.
A na to Kłapouhy:
- Dziękuję Ci Puchatku. Prawdziwy z Ciebie przyjaciel.

Edytowane przez Paulina Katarzyna 90
Czas edycji: 2013-01-08 o 11:00
Paulina Katarzyna 90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 19:42   #205
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Paulina Katarzyna 90 Pokaż wiadomość
Czyli załóżmy do takiej podłogi jak w pierwszym lub drugim załączniku będą pasować i jasne i ciemne meble, tak? Mogłoby być tak, że szafa i komoda będą jasne w takich odcieniach zamglonego brązu i szarości, tak jak pisałaś, a biurko ciemne? Mamy taką półkę aktualnie przykręconą (zał 3) `Na żywo` ten regalik jest bledszy i ciemniejszy, na pewno nie jest taki pomarańczowy, chciałam, żeby taki był, bo aktualnie mam meble w takim odcieniu a jest duużo ciemniejszy.
Mniej więcej w takim kolorze mogłoby być to biurko? (zał 4)
Dodatki jakieś już sobie dobiorę, widzi mi się turkus albo czerwień, ale to na końcu
Jeśli odcień jest mniej pomarańczowy, a bardziej brązowy, to da radę w tym zestawieniu (zawsze możesz sprawdzić próbnik paneli i w naturalnym świetle sprawdzić czy to połączenie zagra. Kolor biurka dopasowałabym do koloru tej półki, żeby nie wprowadzać za dużo odcieni drewna (2-3 odcienie drewna licząc podłogę, meble, drzwi to max. ilość, aby zachować ład kolorystyczny)
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 21:30   #206
niemodnaPOLKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 312
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
W końcu skończyłam remont pokoju Po skrajnej demolce wyrządzonej przez psa(pod koniec już tam nawet nie spałam, była to swoista przechowalnia wszystkiego, co widać na drugim zdjęciu..)
Załączam zdjęcia przed(3 pierwsze) i kolejne już po.
Załącznik 5023810Załącznik 5023811Załącznik 5023812Załącznik 5023813Załącznik 5023814Załącznik 5023815Załącznik 5023816
podoba mi sie ta kanapa, ale balabym sie że ten welur sie wytrze.... w sklepie coś ci mowiono nt tego materiału?
niemodnaPOLKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 20:30   #207
niemodnaPOLKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 312
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

gdzie kupie takie firanki??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (25,6 KB, 85 załadowań)
niemodnaPOLKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 11:57   #208
t_89
Zakorzenienie
 
Avatar t_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 058
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Orientuje sie ktoś, gdzie moge dostac taka tapete albo podobna zeby byly takie duze elementy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 16.jpg (53,1 KB, 105 załadowań)
t_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 23:46   #209
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez t_89 Pokaż wiadomość
Orientuje sie ktoś, gdzie moge dostac taka tapete albo podobna zeby byly takie duze elementy?
Możesz sprawdzić tutaj:
http://www.valdoro.pl/tapety-dla-dzieci-cat-351.aspx
http://www.tapety-sklep.com/pl/c/Tap...cimlodziezy/97
http://www.beautifulhome.pl/
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 16:12   #210
tunia210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Hej A ja mam do Was pytanie. Mieszkam w pokoju na poddaszu (nie polecam, choć ja wyjścia nie miałam), który nie dość że ma trzy (z czterech) skośne ściany, to jeszcze jest bardzo nieustawny. Na zdjęciu przedstawiam prowizoryczny plan mojego pokoju.
Zbliżają się ferie (mam 15 lat, chodzę do gimnazjum, więc od lutego mam wolne ;D) i chciałabym wprowadzić jakieś małe zmiany w pokoju, pod względem funkcjonalności i dekoracji. Teraz jedyną dekoracją są dwie świeczki stojące na półeczkach nad grzejnikami. Mam nadzieję, że znajdziecie jakiś pomysł na niebanalne wnętrze, TANIM kosztem.
Dodam, że ściany skośne są białe, natomiast pozostałe są lawendowe. Dywany (koło łóżka i przy pufach - ciemno fioletowe), a pufy ... żółte (nie było innych kolorów).
Chciałabym postawić gdzieś (tylko gdzie??) toaletkę (np. tą z lustrem z Ikei), może podpowiecie gdzie? a może macie jakieś fajne, inne toaletki?
Liczę na pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pokój.jpg (52,7 KB, 41 załadowań)
tunia210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-12 20:56:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.