Alaskan Malamute - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-01, 21:52   #61
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Charakter Alaskan Malamute

i tu właśnie pokazałaś że nie posiadasz żadnej wiedzy na temat psów!

Alaskan Malamut to wierna kopia syberiana husky więc nie jest łatwiejszy w obyciu ,cechy charakteru są bardzo podobne jedynie jest większy od haszczaka
polecam książkę Joanny Sędzikowskiej ,,Psy z piekła rodem''

myślę,że ta lektura pomoże ci podjąć decyzję


ps,wiesz że Malamut musi pracować ?ciągnąc sanki rower cokolwiek żeby rozładować energię
wiesz że jemu nie wystarczy bieganie bez celu po łące?wiesz,że nie wybiegany może zdemolować ci dom,ogród/ działkę/ kojec ?wiesz jak powinny wyglądać treningi takiego psa?w jakim wieku może ciągnąć?od kiedy możesz zakładać mu szorki?wiesz czym sie karmi malamuta?jakie suplementy diety powinien dostawać?jakie szczepienia powinien przejść?
wiesz że pozostawiony sam sobie będzie ,,wył ''tak strasznie że sąsiedzi będę się awanturować
wiesz,że za wszelką cenę spróbuje Cię zdominować?stać się przywódcą waszego ,,stada'' a wtedy wejdzie ci na głowę i nie dasz sobie rady a potem kolejny szpic wyląduje w schronisku.

Edytowane przez delfix10
Czas edycji: 2014-01-01 o 22:01
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 07:07   #62
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Charakter Alaskan Malamute

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
i tu właśnie pokazałaś że nie posiadasz żadnej wiedzy na temat psów!
Daj spokój, nie przetłumaczysz....
Co my tam głupie baby z wizażu wiemy o psach, ona chce malamuta, bo go sobie wymarzyła jako dziecko i koniec! Będzie mu rzucać piłeczkę na łące, a niewybiegany pies bez konkretnej pracy i celu, zacznie demolować chałupę.

Ale ona chce i koniec.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 10:23   #63
frywolna_pastereczka
Raczkowanie
 
Avatar frywolna_pastereczka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 91
Dot.: Charakter Alaskan Malamute

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
i tu właśnie pokazałaś że nie posiadasz żadnej wiedzy na temat psów!

Alaskan Malamut to wierna kopia syberiana husky więc nie jest łatwiejszy w obyciu ,cechy charakteru są bardzo podobne jedynie jest większy od haszczaka
\
Na pierwszy rzetelny wpis na temat różnic między Husky a Alaskanem natknęłam się na stronce mals.pl (stronka opisująca Alaskany). Dokładnie w tym artykule: http://mals.pl/2013/04/malamut-a-husky/
Nie da się skopiować tekstu, ale dokładnie jest napisane, że alaskan wymaga mniej ruchu niż husky. Pisze w siódmym akapicie (pomijając wytłuszczony tytuł).

To, że będzie wył czy niszczył jeśli będzie pozbawiony ruchu- tak wiem i liczę się z tym. I zagwarantuję mu tyle ruchu ile będzie potrzebował

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
zapytam ponownie-jakie masz doświadczenie w szkoleniu psów oraz ogólnie w posiadaniu psa od szczeniaka?
Napisałam na samym początku- nigdy nie miałam psa. I co, teraz zacznie się wypisywanie, że w ogóle mam się nie brać za psa? Hejt za hejtem, jak Ci ulży to proszę. Ja tu jestem by szukać porad, wskazówek, PYTAĆ jeśli czegoś nie wiem.
A kłody pod nogi ludzie uwielbiają rzucać

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Daj spokój, nie przetłumaczysz....
Co my tam głupie baby z wizażu wiemy o psach, ona chce malamuta, bo go sobie wymarzyła jako dziecko i koniec! Będzie mu rzucać piłeczkę na łące, a niewybiegany pies bez konkretnej pracy i celu, zacznie demolować chałupę.

Ale ona chce i koniec.
A czy Ty zawsze słuchasz, co inni mówią, czy raczej realizujesz swoje marzenia i pasje? Ja należę do tej drugiej grupy osób.
Ale spoko, daj sobie upust, w koncu w necie jesteśmy anonimowi
frywolna_pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 11:42   #64
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Charakter Alaskan Malamute

Malamut posiada silne poczucie hierarchii w stadzie i związane z tym skłonności do prób dominacji członków rodziny. Są psami przystosowanymi do niskich temperatur i ciągłej pracy, potrzebują odpowiedniego zajęcia w postaci np. zawodów z odpowiednio ciężkim uciągiem, biegania przy rowerze lub regularnych bardzo długich spacerów. Nie znoszą samotności i bezczynności.

malamut rożni się od huskiego tym że jest większy,silniejszy ,bardziej konfliktowy w stosunku do innych psów,potrzebuje większej pracy
jemu nie wystrczy takie bieganie jak huskiemu ,malamut jest silniejszy i potrzebuje tę energie rozładować poprzez uciagi a ty chciałaś malamuta puścić luzem i myślisz że on się wybiega na łące:haha ha:

jak czytam Twoje śmieszne argumenty to dochodzę do wniosku że niektórzy nie powinni mieć w ogolę psa a już na pewno nie malamuta
a i to co to wyczytasz w artykułach nie zawsze jest prawdą
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 12:33   #65
frywolna_pastereczka
Raczkowanie
 
Avatar frywolna_pastereczka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 91
Dot.: Charakter Alaskan Malamute

A masz może Malamuta?
frywolna_pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 12:53   #66
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Charakter Alaskan Malamute

mam w domu rodzinnym u rodziców
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 15:16   #67
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Charakter Alaskan Malamute

jaki hejt do licha ciężkiego??? pytam o twoje doświadczenie bo wybrałaś sobie bardzo trudną rasę jak na pierwszego psa. Naprawdę, uwierz mi i delfix, że to nie jest dobry wybór na pierwszego psa. Poszukaj rasy łatwiejszej w szkoleniu i bardziej zorientowanej na człowiek, najlepiej rasę nie pracującą. Zrobisz krzywdę sobie i temu nieszczęsnemu psu tym wyborem.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 16:08   #68
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Charakter Alaskan Malamute

A ile, autorko, masz lat? Pracujesz zawodowo? Mieszkasz sama? Uprawiasz sporty i jesteś ogólnie człowiekiem o dużej aktywności fizycznej i psychicznej? Bo taki pies wymaga jednego i drugiego.

Zrozum, tu nikt nie chce Cię "hejtować", tylko stara Ci się wytłumaczyć, że nie wszystko, co jest napisane w artykułach w necie, jest prawdą. Nie nastawiaj się, że malamuty są "łatwiejsze" w prowadzeniu od husky, bo to nadal oznacza "piekielnie trudne".

Rozumiem, że wymarzyłaś sobie malamuta, ale ja wymarzyłam sobie dobermanna... a mam Collie. I z tym baaardzo łatwym w wychowaniu psem (w porównaniu z innymi psami) jest wystarczająco problemów.

Czytałaś książki o psiej psychologii? Wychowaniu? Książki o srecyfice rasy? żywieniu? Sportach? Dowiedziałaś się, czy w okolicy są możliwości uprawiania sportu z malamuciakiem? Chyba nie, bo wtedy nie zakładałybyś tutaj tego tematu. Na artykułach z internetu nie zajedziesz daleko. Skoro myślisz o tej rasie, to powinnaś się gruntownie przygotować. A z Twoich wypowiedzi po prostu wynika, że ograniczyłaś się do internetu, i to chyba próbują Ci przekazać Wizażanki.

Nikt Cię tu nie potępia, nikt nie zabrania kupowania malamuta, chcemy Ci tylko uświadomić, jak trudne zadanie sobie wybrałaś, a Ty to chyba ignorujesz, bo jakoś to będzie.

Poczytaj książki na ten temat. Idź do schroniska na wolontariat, tam na pewno znajdziesz husky i malamuty. Zabierz na spacer, spróbuj z nimi popracować, sprawdź, czy charakter tych psów Ci odpowiada. Nie szukaj pomocy w artykułach w necie, bo wiele Ci nie dadzą. Skoro tak bardzo chcesz - bierz go! Ale przygotuj się należycie, żeby psiaka nie skrzywdzić brakiem wiedzy.
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 20:42   #69
frywolna_pastereczka
Raczkowanie
 
Avatar frywolna_pastereczka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 91
Dot.: Charakter Alaskan Malamute

O, dobry pomysł z tym schroniskiem Wypróbuję, jak chodzić z malamutem.
Warto też chyba skontaktować się z hodowlami i popytać, tak teraz przyszło mi do głowy.
frywolna_pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 20:55   #70
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Charakter Alaskan Malamute

A możesz odpowiedzieć na pozostałe pytania? Jak to jest u Ciebie z tymi książkami? Wiedza teoretyczna jest bardzo ważna.
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 13:52   #71
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Charakter Alaskan Malamute

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;44415294]A możesz odpowiedzieć na pozostałe pytania? Jak to jest u Ciebie z tymi książkami? Wiedza teoretyczna jest bardzo ważna.[/QUOTE]


akurat pomyślałam o tym samym i mogłabym polecić kilka pozycji

najlepsza pozycja dla ciebie to książka Joanny Sędzikowskiej ,,Psy z piekła rodem'' (typowo o malamutach )
myślę że ona pomogła by ci w podjęciu decyzji o kupnie psa tej rasy

gdybyś miała jakieś pytania pisz,chętnie pomogę

ps. nie sugeruj się tytułem ,,husky '' bo to wiedza ogólna o szpicach i w tych książkach jest mnóstwo przydatnych informacji dla Ciebie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg psy.jpg (24,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ks.jpg (61,6 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zbiór.jpg (125,2 KB, 8 załadowań)

Edytowane przez delfix10
Czas edycji: 2014-01-06 o 15:09
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 00:13   #72
frywolna_pastereczka
Raczkowanie
 
Avatar frywolna_pastereczka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 91
Dot.: Charakter Alaskan Malamute

Dziękuję
frywolna_pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-09 01:13:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:32.