Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-03, 10:36   #4171
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

Cytat:
Napisane przez kesita Pokaż wiadomość
Witam drogie mamusie
Jestem tegoroczną kwietniową mamą i ośmielam się napisać na Waszym wątku w sprawie niani. Mam pytanie do tych mam, które wróciły do pracy po urlopie macierzyńskim. Jak to było na początku? Czy zostawiłyście dzieci z kimś z rodziny czy z obcą osobą. Jak to zniosły Wasze maleństwa a jak Wy? Czy przygotowywałyście się w jakiś sposób na to rozstanie? Ile teraz płaci się nianiom?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Mnie czeka powrót do pracy za niecałe 3 m-ce i chciałabym się jakoś do tego przygotować.
Ja wróciłam od razu po urlopie macierzyńskim do pracy. Córeczkę zostawiałam z obcą osobą, nianią. Znieśliśmy to dość dobrze, obeszło się bez żadnych excesów. Przygotowywałam się do tego, zostawiając Alę z nianią stopniowo, na coraz więcej godzin a sama w tym czasie jechałam na zakupy, do koleżanki albo do kosmetyczki .

Co do płac niani - to w różnych miastach są różne stawki. Musisz się rozejrzeć w swoim.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 10:38   #4172
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

Cytat:
Napisane przez iwka2002 Pokaż wiadomość
mamy dźwięk w kompie oł jee!!!
Trzeba było przesunąć w górę jeden suwak :WAVE. No komputerowiec ze mnie żaden. JA kartę dźwiękową chciałam od nowa wgrywać.

xantia- Hadryś będzie lepiej smakował po takim czekaniu

miniu
- korzystaj, korzystaj, udanego pobytu i buziaczki dla reszty rodzinki
Geniusz z Ciebie

No już się Hadrysia doczekać nie mogę!! Uuuuuuuuuuuuuh!!
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 10:52   #4173
karolinqa23
Zadomowienie
 
Avatar karolinqa23
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Wodzisławia Śl.
Wiadomości: 1 917
GG do karolinqa23
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

Dziewczyny mam problem Nikola nie chce nic jeśc!!1 rano zjada serek tak ok.180g potem nic nie chce dopiero kolo 15.00 180 obiadku w miedzy czasie wcisne jej jakiś owoc dużo pije ale mleka nie tknie może to przez ten upał???
__________________
moja przygoda z wrappami i AC
Moje misiaczki







karolinqa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 10:55   #4174
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

Cytat:
Napisane przez minisia Pokaż wiadomość
Anula od nas jest równe 600km do Mielna
A gdzie wy jedziecie
No my niedaleko od Mielna będziemy- w Sarbinowie
Cytat:
Napisane przez juleczka1980 Pokaż wiadomość
Jejku dziewczyny, zapomniałam wam napisać : 2 godziny temu wyczułam u Matiego na dziąsełkach coś ostrego na dole, więc chyba na dniach będzie ząbek . W końcu , taki wyczekany . Ile taki ząbek może wychodzić?
Gratulujemy
Cytat:
Napisane przez ajanna Pokaż wiadomość
jedziemy do pięknego Wrocławia - na koncert Manu Chao ale chcemy jechać dzień wcześniej i wyśpimy się w hotelu dla mnie to będzie spanie do oporu pierwszy raz od jakichś 15 miesięcy mam nadzieję, że z wrażenia nie obudzę się wcześnie na dodatek koncert jest na wyspie i jeszcze czeka nas wegańskie jedzonko w Vedze żyć nie umierać
Cieszę się że w końcu się wyśpisz
Cytat:
Napisane przez minia99 Pokaż wiadomość
My tylko na chwilę żeby się odmeldować, wieczorkiem jak znajde chwilę napisze więcej. Droga bez problemu, pogoda jak narazie tfu tfu cudowna. A ja robie się na ciacho hihi, mam dietę, biegam po siłowniach i masażach. Ja nie chcę do domu. Zmykam na plaże bo Olivka stoi juz pod drzwiami
Buziaczki dla wszystkich
Ja też już tak chcę

Ale za to po obiedzie jadę z dziewczynami na basen. Mąż się odstresowuje sprzątając garaże, więc niech sprząta dalej. A ja jadę A potem może na plotki i kawkę
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 10:56   #4175
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

Nie panikuj, spoko wodza . Jeśli mniej je niż zwykle a więcej pije to nie ma powodów do obaw. Z pewnością to upał jest przyczyną .
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 11:04   #4176
olunek
Zadomowienie
 
Avatar olunek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 169
GG do olunek
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

karo spoks misko tez malo je rano serek a potem caly czas na cycu ale nie to zeby jadl tylko kilka lykow i koniec czyli pije tylko( okolo 8 razy w dzien) oprocz tego pije wode i zje moze 3-4 herbatniki. obiadku nie chce ruszyc. dzis nalesniki wiec moze cos skubnie



ale ciolek ze mnie pola skarbie : *
__________________
cierpliwość to geniusz ...


DOKĄDKOLWIEK PÓJDE, PONIOSĘ ZE SOBĄ TWÓJ PIERWSZY KRZYK....
paula darcy

dukan
68......67.....65..... .63....61.....58.....57:l ove:.....55
olunek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 11:07   #4177
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

Ja też gapa Polu kochana buziaczki
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 11:22   #4178
karolinqa23
Zadomowienie
 
Avatar karolinqa23
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Wodzisławia Śl.
Wiadomości: 1 917
GG do karolinqa23
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

oj ja też jestem gapa Polu kochana 1000000... buziaczków!!!od wizażowej cioci karoliny i Nikolki!!

Nikola śpi ugotowałam jej rosołek licytuje aparat na allegro trzymajcie kciuki!!!!! (zakupów ciąg dalszy!!)
__________________
moja przygoda z wrappami i AC
Moje misiaczki







karolinqa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 11:31   #4179
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

Pola, słoneczko nasze najsłodsze, wszystkiego co najlepsze od cioci lei i Maksa.


kropka,
byłabym bardzo wdzięczna gdybyś obczaiła stronę z NEXT-a, link:
http://www.next.co.uk/shopping/children/youngerboys/1/
czy tam coś piszą o mozliwości wysłania paczki do polski? i czy podają jakies ceny?
za dobre chęci.

życzę udanej zabawy, ajanna!!!

katia,
wielkie dla Kacperka!!!

Maksymilianka coś dopadło... bidulek obudził się wczoraj przed północą, rozpalony- 38,7 stopni, dałam mu nurofen, wypił pół butli herbatki i zasnął; ale całą noc się kręcił, wiercił, i tak jęczał przez sen, co chwilę go poiłam herbatką.
Na 13:15 mam wizytę u lekarza, będę spokojniejsza jak go osłucha, tym bardziej, że do rana temperatura spadła tylko do 38 stopni. ,,, nie podałam mu już nurofenu, może sam się z tym podgorączkowym stanem upora.
Teraz tu siedzę, w pracy i myslę, co z moim maleństwem .... teściowa u fryzjera, więc TŻ miał go położyć spać.
A zaraz wpadnie do mnie do pracy moja mama, posiedzi za mnie, a ja skoczę z moim aniołkiem do lekarza, wolę pójść sama.

A teraz pytanie: jak podajecie nurofen czy inne lekarstwa? według wieku czy wagi dziecka? bo według wieku Maks powinien dostać 3-4 razy na dobę po 2,5ml, a według wagi to 3 razy na dobę po 5ml... i nie wiem...
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 11:31   #4180
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

karo to trzymam kciuki

Xantia udanej podróży do Poznania życzę

lea ja daje wg wagi

Powiedzcie mi czy ja mogę dać Klaudii zupę grzybową czy raczej nie? Bo nie wiem
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 11:33   #4181
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

Cytat:
Napisane przez iwka2002 Pokaż wiadomość
Witam ponownie dzisiejszego dnia

zasiedziałam sie w internecie do nocy- od czasu do czasu można. Położyłąm się o 2.30, o 3.30 musiałam odśpiewać Werci a a a kotki dwa-tak z 5 razy.NAwet nie chodziło o to żeby wziąć ją na ręce. Werka leżąałą w łóżeczku , ja w swoim i jej śpiewałam-jak przestawałam płacz- i tak po 10 minutach zasnęła. Bez karmienia oczywiście. KArmię już only raz- po kąpieli.

xantia-co do brykania to nie to co myślisz niestety;ona przemieszcza się baaaardzo sprawnie / i szybko/ ale leżąc lub siedząc. Spokojnej wyprawy do Poznania życzę, buziaczki dla Aluni . Co do @ to chyba i u mnie się zbliża, pierwsza od porodu- ograniczenie karmienia zrobiło swoje. A było tak fajnie...

juleczko- no ząb to jest ząb, brawka

ajanna
- powiem tylko wow !!! , zazdroszczę

katia- witaj, KAcperek wspaniały chłopczyk

patrilla- dla Poli gratki. No super.!!! To juz tylko moja Werka się nie zpionizowała jeszcze. Kurdę...

Upał okrutny, mówili dzisiaj żeby z dziećmi absolutnie nie wychodzić miedzy godz.11 a 15 i poić je, poić, poić.

O 10.00 przychodzi do nas magik od komputera , bo mi się dźwięk gdzieś zapodział. On - pewnie jak każdy informatyk- jest taki nawiedzony,że szok. Czasami w ogóle go nie odbieram, choć mówi po polsku niby.

Udanego dnia.
Iwka: mój TŻ to informatyk, więc wiem coś o tym

ja od 3 dni już w ogóle nie karmię - jeszcze do wczoraj ściągałam trochę mleka i dawałam Igorowi butelką, ale wczoraj zaczęłam pić szałwię, więc chyba już nie będę musiała. ale miesiączki niestety mam już od grudnia i to b obfite - trochę to nie fair ze strony Matki Natury - powinno być jak u Ciebie - albo albo

co do siedzenia w sieci, to ja to robię nałogowo nocą - jak uda mi się TŻ uśpić zresztą widzicie o której posty piszę

a co do wyjazdu, to ja sama nie mogę w to uwierzyć i chyba sama sobie też zazdroszczę

Patrilla: kobieto, jak Ty chodzisz z Polą w kółkowej ja mam lulu, ale jak 2 dni temu próbowałam Igora położyć (była noc), to strasznie się wkurzył. a na siedząco też nie bardzo - oni się strasznie kręcą i w ogóle wydaje mi się, że już są na lulu za duzi ile waży Pola? kurczę, my mieliśmy kupić nosidła - ale takie naprawdę dobre Ergo są horrendalnie drogie, a tu jeszcze x 2 więc na razie tylko wózek albo ręce - może nauczą się w końcu chodzić sami i będą na spacer pomykać
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 11:34   #4182
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

Cytat:
Napisane przez Anula123 Pokaż wiadomość
karo to trzymam kciuki

Xantia udanej podróży do Poznania życzę

Powiedzcie mi czy ja mogę dać Klaudii zupę grzybową czy raczej nie? Bo nie wiem

Nie dziękuję, tfu-tfu

Ja bym grzybowej nie dawała. Grzyby są zbyt ciężkostrawne według mnie.

Lea, będzie ok , może upał go umęczył? Był za długo wczoraj na dworze?
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 11:36   #4183
iwka2002
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka2002
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wama
Wiadomości: 2 327
GG do iwka2002
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

karolinqa- może przez te upały nie ma apetytu

xantia
- tylko ciii ...przed Arturem , bo to ja mam tytuł rodzinnego informatyka, a tak to kompromitacja na całego by bya gdyby się wydało

ajannno- też się do szałwii przymierzam, i zamiast ostatnigo cycucha po kąpieli kaszka. Trochę mi szkoda Werki, ale boję się,że ją do tego cyca przwiążę za bardzo.

Werka już 2 razy próbowała zasnąć i nic z tego, jest niemożliwa, ryczy, miauczy i marudzi. Niech juz śpi!!!
__________________
Trzeba rzucić wyzwanie umiejętnościom dziecka,
jednak nie oczekiwać od niego doskonałości.
Erika Landau


.
iwka2002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 11:42   #4184
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

Xantia, tez myslałam, że może za długo z nim teściowa na podwórku była, ale nie... był tylko 30mniut przed obiadem, bo było straszliwie gorąco, i teściowa tez źle się przy takiej pogodzie czuje. A potem Maks był na podwórku dopiero pod wieczór- od 19.00, to już nie było tak słonecznie.

Anula, ja czytałam, że jeśli chodzi o grzyby to od 9 m-ca można podawać, ale na początek najlepiej pieczarki. .. Maks już jadł pieczarkową.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 12:00   #4185
olunek
Zadomowienie
 
Avatar olunek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 169
GG do olunek
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

iwka misio tez do drzemki podchodzil juz 2 razy za 3 sie udalo i spi...moze mu bylo za goraco???? bo oczka mu"lecialy" do snu ale cos nie mogl zasnac i mialczal i poplakiwal

lea trzymamkciuki zeby szybko minelo

xantia skoro mowia ze hadrys lepiej bedzie smakowal to smacznegoczekam az sie pochwalisz podoba mi sie ten cylinder

wkleje fotke jak misio stoi bo w koncu udalo mi sie na tym go zlapac ale zrobilam tylko 2 zdjecia i bateria siadla shit zawsze tak mam jak jakies zdjecie fajne chce zrobic to albo bateria siada albo aparat w innym pokoju


1, stoje sam
2,smacznie spie...uffffff
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg doooooooooooooomisiek.JPG (88,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg doooooooooooooomisiek2.jpg (38,4 KB, 8 załadowań)
__________________
cierpliwość to geniusz ...


DOKĄDKOLWIEK PÓJDE, PONIOSĘ ZE SOBĄ TWÓJ PIERWSZY KRZYK....
paula darcy

dukan
68......67.....65..... .63....61.....58.....57:l ove:.....55
olunek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 12:26   #4186
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

Anula: rozmawiałam niedawno o grzybach z zaufaną lekarką - powiedziała nie podawać do ukończenia 2. lat z wyjątkiem pieczarek
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 12:28   #4187
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

Olunek ale fajnie stoi Misio
Cytat:
Patrilla: kobieto, jak Ty chodzisz z Polą w kółkowej ja mam lulu, ale jak 2 dni temu próbowałam Igora położyć (była noc), to strasznie się wkurzył. a na siedząco też nie bardzo - oni się strasznie kręcą i w ogóle wydaje mi się, że już są na lulu za duzi ile waży Pola? kurczę, my mieliśmy kupić nosidła - ale takie naprawdę dobre Ergo są horrendalnie drogie, a tu jeszcze x 2 więc na razie tylko wózek albo ręce - może nauczą się w końcu chodzić sami i będą na spacer pomykać
ja mam kółkową zerknij do wątku w czym nosimy sa tam nasze foty i fajowskie linki
szafa sie robi dopiero dziś ale sie robi
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 13:00   #4188
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

olunek super
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 13:12   #4189
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

olunek, buziole dla małego zdolniachy, który tak się zmęczył staniem, że musiał sobie drzemke uciąć.

Pojechałam do domu, Maks akurat wstał, temp. 38,2, , do lekarza, po 20 minutach w domu, temp. 38,7. Ale osłuchowo ok, gardło minimalnie zaczerwienione, na razie z antybiotykiem poczekamy. Zbijamy gorączkę Nurofenem, po 5ml co 8 godzin, a gdyby nie pomagał to dopomóc połówka czopka, do tego zimne okłady, i duuużo pić.
Jutro mam ponownie na wizyte przyjść, na 11:00, lekarz chce jeszcze raz obadać, czy coś się nie rozwija, no i na wszelki wypadek, gdyby doszedł jakis brzydki katar, kaszel... to mam recepte na antybiotyk.
Mój malutki bidulek w domu, taki smutny przytulasek, a ja sobie w pracy siedzę.. aż się popłakałam... on chorowitek, a mamy przy nim nie ma.

A teraz najlepsze: mówię teściowej o przebiegu wizyty, a ona taka jakaś nieswoja się zrobiła na dźwięk wyżej wytłuszczonych słów, po czym mi mówi, że dała wczoraj Maksowi takiego ciasta z lodówki. ..bo przyszli z podwórka przed obiadem, on był taki zgrzany, no i dla ochłody... nie powiem nic.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 13:20   #4190
juleczka1980
Zadomowienie
 
Avatar juleczka1980
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Goleniów/ k. Szczecina
Wiadomości: 1 202
GG do juleczka1980
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;8088820]

Maksymilianka coś dopadło... bidulek obudził się wczoraj przed północą, rozpalony- 38,7 stopni, dałam mu nurofen, wypił pół butli herbatki i zasnął; ale całą noc się kręcił, wiercił, i tak jęczał przez sen, co chwilę go poiłam herbatką.
Na 13:15 mam wizytę u lekarza, będę spokojniejsza jak go osłucha, tym bardziej, że do rana temperatura spadła tylko do 38 stopni. ,,, nie podałam mu już nurofenu, może sam się z tym podgorączkowym stanem upora.
Teraz tu siedzę, w pracy i myslę, co z moim maleństwem .... teściowa u fryzjera, więc TŻ miał go położyć spać.
A zaraz wpadnie do mnie do pracy moja mama, posiedzi za mnie, a ja skoczę z moim aniołkiem do lekarza, wolę pójść sama.

A teraz pytanie: jak podajecie nurofen czy inne lekarstwa? według wieku czy wagi dziecka? bo według wieku Maks powinien dostać 3-4 razy na dobę po 2,5ml, a według wagi to 3 razy na dobę po 5ml... i nie wiem... [/quote]

Lea, buziaczki dla Maksymilianka, oby nic się nie rozwinęło .
Ja daję wg wagi Nurofen, jak Mati był ostatnio chory to dawałam mu wg wieku 2,5ml i przyszła do nas lekarka i powiedziała, że to dla niego za mała dawka bo on więcej waży i dlatego nie zadziałało, więc od tamtej pory jak coś to 5ml .

A co do teściowej i jej pomysłu to ...

Olunek, ślicznie Misio stoi dla niego

Ja się właśnie dowiedziałam, że już w lipcu do pracy idę, ale jeszcze nie wiem dokładnie od którego . Trochę mnie zaskoczyli, bo się nastawiałam na wrzesień i myślałam, że przez ten czas jeszcze pobędę z Matim , on teraz jest taki fajniusi, wesolutki .

A moja siostra właśnie się broni na uczelni, więc proszę o kciukaski .
juleczka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 13:23   #4191
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

Cytat:
Napisane przez juleczka1980 Pokaż wiadomość
Lea, buziaczki dla Maksymilianka, oby nic się nie rozwinęło .
Ja daję wg wagi Nurofen, jak Mati był ostatnio chory to dawałam mu wg wieku 2,5ml i przyszła do nas lekarka i powiedziała, że to dla niego za mała dawka bo on więcej waży i dlatego nie zadziałało, więc od tamtej pory jak coś to 5ml .

Olunek, ślicznie Misio stoi dla niego

Ja się właśnie dowiedziałam, że już w lipcu do pracy idę, ale jeszcze nie wiem dokładnie od którego . Trochę mnie zaskoczyli, bo się nastawiałam na wrzesień i myślałam, że przez ten czas jeszcze pobędę z Matim , on teraz jest taki fajniusi, wesolutki .

A moja siostra właśnie się broni na uczelni, więc proszę o kciukaski .
juleczko, dzięki, aż jestem zła na siebie, że wczoraj w nocy dałam mu tylko 2,5ml... gdyby dostał od razu 5ml, to może by spokojniej pzrespał.

Ale Ty przewrotna jesteś, juleczko, chciałaś uciec do pracy, a teraz Cię zaskoczyli mówisz?? kobieta zmienna jest.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 13:32   #4192
olunek
Zadomowienie
 
Avatar olunek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 169
GG do olunek
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

lea

dziekujemy za gratki


ale mnie tz wku**** caly czas burczy na misia mowi podniesionym tonem i klnei przy nim! dupek !!!!!!!! mowi np : gdzie k**** ryjesz sie na tego psa po***lo cie? no nie wiem moze jestem przewrazliwiona ale uznaje to za brak szacunku do miska ! a jak jest u was?usprawiedliwia sie ze jest po nocce i sie nie wyspal bo duszno i goraco ale moim zdaniem na to nie ma usprawiedliwienia
__________________
cierpliwość to geniusz ...


DOKĄDKOLWIEK PÓJDE, PONIOSĘ ZE SOBĄ TWÓJ PIERWSZY KRZYK....
paula darcy

dukan
68......67.....65..... .63....61.....58.....57:l ove:.....55
olunek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 13:39   #4193
juleczka1980
Zadomowienie
 
Avatar juleczka1980
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Goleniów/ k. Szczecina
Wiadomości: 1 202
GG do juleczka1980
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

lea, wiem, wiem ... ja po prostu od razu usłyszałam że od września będzie dla mnie praca to jakoś tak wiesz rozplanowałam sobie te 2 miesiące i psychicznie nastawiłam się na wrzesień... a teraz będę musiała się zmobilizować

olunek, my staramy się w ogóle nie przeklinać w domu, czasem zdarzy się jakieś niecenzuralne słowo, ale nie w nerwach rzucone w kogoś ...
Dla mnie to też jest brak szacunku do innego człowieka, a dziecko nie zasługuje na to... Kuj żelazo póki gorące, bo jak pozwolisz TŻ - owi na to, żeby tak zwracał się do Misia i w ogóle przy nim, to nie zdziw się kiedyś jak ci kiedyś powie synek: "matka pier... się, poje.... cię" . Sorki, ale znam już takie przypadki. Nie jest to nic miłego .
juleczka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 13:44   #4194
olunek
Zadomowienie
 
Avatar olunek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 169
GG do olunek
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

wiem juleczko i tz dostaje ochrzan za to a on unosi sie duma i mowi ze misio tego nie rozumie jeszcze albo ze on moze sobie gadac w domu co chce ....jedyne co to zabieram wtedy misia od niego ale co wiecej moge zrobic az mi sie ryczec chce
__________________
cierpliwość to geniusz ...


DOKĄDKOLWIEK PÓJDE, PONIOSĘ ZE SOBĄ TWÓJ PIERWSZY KRZYK....
paula darcy

dukan
68......67.....65..... .63....61.....58.....57:l ove:.....55
olunek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 13:49   #4195
juleczka1980
Zadomowienie
 
Avatar juleczka1980
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Goleniów/ k. Szczecina
Wiadomości: 1 202
GG do juleczka1980
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

olunek, wiem, że pewnie niewiele możesz zrobić, on jest dorosły i nie zmusisz go do niczego, jedyne co możesz , to po prostu zwracaj mu uwagę, może w końcu to zadziała, albo zobrazuj mu to tak: chciałbyś żebym ja do ciebie tak mówiła?
Trzymaj się kochana. Ja nie znoszę chamstwa, i jak tylko poznaliśmy się z moim obecnym mężem (on z rodziny alkoholików) to obiecaliśmy sobie że będziemy się nawzajem szanować i tak jest . Jest o wiele łatwiej, bo nawet w nerwach nie mówimy do siebie czegoś, czego moglibyśmy potem żałować.
Albo jak twój TŻ chce sobie pokląć to niech idzie na balkon/dwór .
juleczka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 13:59   #4196
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

olunek, kochana, nie pozwalaj na takie zachowania w domu, to niedopuszczalne!!! u nas by to nie przeszło, choc, przyznam się bez bicia, że mam dni, że klnę jak szewc, ale tak do siebie, pod nosem, nie na kogoś, tylko tak sobie, dla rozładowania negatywnych emocji.
A na dziecko..??? w życiu pięknym!! walcz z tym od początku, bo tak jak pisze, juleczka, Misiek szybciej załapie takie słowa, niż może się komukolwiek wydawać, będzie ich używał nieświadomie, a to potem wstyd publicznie... bo wiadomo, w domu usłyszał. i druga sprawa, jeszcze bardziej przykra, kiedys dziecko samo może się w ten sposób odnieść do rodziców, bo skoro tak się mówi, to dlaczego mu nie wolno..??

Póki co olunek,

Znam wiele rodzin, takich prostackich - nie obrażając nikogo, to tylko moje subiektywne odczucie- , w których rodzice sami uczą kilkulatków jakis nieprzyzwoitych zwrotów, a potem się cieszą w towarzystwie, jak dziecko komuś odpowie "spadaj głupku, pochrzaniło cię?, i tym podobne, czasem znacznie brzydsze zwroty.

Tak z własnego doświadczenia, moja znajoma, samotnie wychowująca dzieci, kłębek nerwów, często pzreklinająca cały świat, tatusia dzieci, i dająca temu głośno upust, no i rozmowy telefoniczne z wyżej wspomnianym tatusiem... a dzieci, niby zajęte zabawą, ale uszka w szpic..i kodowały.

Kiedyś były u mnie, jej syn - 4latek wtedy, był też wnuk sąsiadów- 3 letni polski niemiec. U TŻ na warsztacie stał popsuty samochód. Wnuk sąsiadów mówi- "to jest kaput", a syn znajomej mu na to: "poj...ało cię? to przecież opel!" Dzięki Bogu wyrosł z tego, z czasem jak nauczył się dorózniac co brzydkie a co ładne w słownictwie, zaczął upominac tych co brzydko mówią.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 14:28   #4197
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

Olunek: zgadzam się z Leą - to niedopuszczalne mi też się zdarza kląć, ale mówienie tak do dziecka to
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 14:46   #4198
olunek
Zadomowienie
 
Avatar olunek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 169
GG do olunek
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

kochane moje dziekuje ze jestescie
walcze z tym jak moge bo sama nie klne i u mnie w rodzinnym domu tez sie nie klneło, oprocz upominania mowie tz ze jak bedzie tak sie odnosil to nie bedzie mial szacunku do niego jego wlasny syn i to skutkuje na troche bo wystarczy ze ma gorszy dzien a juz leca slowka ktorych nie potrafie nawet pwtorzyc ja nigdy nie krzyknelam na misia ze zlosci zawsze sobie tlumacze ze jak mam zly dzien to ja mam a nie musze wyladowywac tego na innych. b i jego brat tez widze ze nie maja szacunku do swojego ojca ale po 1 ich ojciec kazal mowic sobie po imieniu a po 2 to artysta- muzyk majacy swoj swiat i nie dbajacy o innych....wiec odnosza sie do niego jak do kolegi ja tak nie chce zeby bylo z misiem musze walczyc z nawykami tz ale nieraz wydaje mi sie ze to walka z wiatrakami...czesto jest tak ze jak zwracam mu uwage to jeszcze wiecej klnie ze zlosci ze smialam mu to wytknac. i wtedy juz nie wiem co robic zazwyczaj zabieram misia do innego pokoju i bawie sie z nim i olewamy tz ale czy to nie ucieczka? nie wiem czy klotnia lepsza czy zabranie misia i danie tz czasu na ochloniecie?
__________________
cierpliwość to geniusz ...


DOKĄDKOLWIEK PÓJDE, PONIOSĘ ZE SOBĄ TWÓJ PIERWSZY KRZYK....
paula darcy

dukan
68......67.....65..... .63....61.....58.....57:l ove:.....55
olunek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 15:38   #4199
karolinqa23
Zadomowienie
 
Avatar karolinqa23
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Wodzisławia Śl.
Wiadomości: 1 917
GG do karolinqa23
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

olunek ja za dziewczynami!!przy dziecku nie klniemy a tym bardziej na dziecko!!

Licytacji nie wygrałam bo pojechałam do fryzjera a aukcja sie skończyła zanim zdążyłam dojechac ale biorę udział w nowej teraz to nie dam się Nikola śpi wypiła mleko chyba już musiała zgłodniec za chwilkę wkleje fotki mojej fryzurki

1- kocham konie
2nowa czapa
3-ja -zmęczona bardzo.na zdjęciu tego nie widac ale czubek ma krótszy niż reszta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kopia DSC00186.jpg (76,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kopia DSC00188.JPG (62,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00202.JPG (60,7 KB, 35 załadowań)
__________________
moja przygoda z wrappami i AC
Moje misiaczki








Edytowane przez karolinqa23
Czas edycji: 2008-07-03 o 15:53 Powód: dopisek i dodanie zdjęc
karolinqa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 16:09   #4200
iwka2002
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka2002
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wama
Wiadomości: 2 327
GG do iwka2002
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy III

Jesteśmy po spacerze i owocowych zakupach, wciągnęłąm pół kilograma czereśni i teraz tego żałuję

olunek- domyślam się, że jest i wkurzona i jest Ci smutno,że TŻ tak mówi do Misia. Zgadzam s8ię z JUlecZką,że trzeba z tym walcvZyć, mam nadzieję,że Twój TŻ zmieni "odzywki". Szkoda,żeby Misio tego słuchał. Buziaki Kochana. U nas to jest tak,że jak ja powiem do Weronki np.:zaraz Ci wytrę mordkę/ dzióbek/ papkę. To TŻ na mnie wsiada ,że ona ma buzię. No i ma rację... chyba.

lea
- może to od żołądka gorączka w takim razie, po deserku od teściówki, buziaki dla MAksia

karolinqa
- fajna z Ciebie babka i córcia wspaniała, no i poluj naten aparar, poluj.
__________________
Trzeba rzucić wyzwanie umiejętnościom dziecka,
jednak nie oczekiwać od niego doskonałości.
Erika Landau


.

Edytowane przez iwka2002
Czas edycji: 2008-07-03 o 17:40 Powód: jesssuuu- dzióbek przecież przez ó, oł noł- poprawione
iwka2002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.