tabletki, środki na koncentrację, lepsze zapamiętywanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-01, 16:28   #1
BigDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 60
Question

tabletki, środki na koncentrację, lepsze zapamiętywanie


Jak w temacie ,czy mozecie polecic jakies sprawdzone? Od dłuższego czasu mam problemy z tym problem . Dotyczy to uczenia się w duzej mierze. Gdy nauczę się danego materiału ,wszystko umiem i rozumiem ( nie tylko wkucie na blachę) to po dwóch tygodniach nie pamiętam nic. Znajomi wszystko pamiętają ,wystarczy że pobieznie przeczytają tamten materiał i przypomina im się ,a ja muszę uczyc się wszystkiego od nowa pomimo ze wczesniej umialam to perfekcyjnie i jak juz pisalam ROZUMIAŁAM to (nie tylko wkułam) Najgorsze jest to ,że niedługo piszę maturę będe musiała uczyć się po raz kolejny całego materiału ,zamiast przypomniec sobie jak inni . Pamiętam tylko jakies skrwki wiadomosci ,prawie nic ,wszystkie szczegoly mi umykają i wszystko się myli. Pomyslam więc zeby kupic jakies tabletki na lepszą pamięć itd I jesli ktos je stosował niech się wypowie ,czy na prawdę działa ,aha dodam też ,że moje problemy z koncentracją czasami przekładają się na inne czynnosci (nie tylko naukę)
BigDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 17:02   #2
dzbanek do kawy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 502
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

Ja Ci niestety nie polecę żadnych medykamentów ale może zacznij spożywać jakieś produkty bogate w magnez jak np. orzechy czy czekolada. I oczywiście wychodź na świeże powietrze. Dotlenienie mózgu jest b. ważne.
Nie wiem czy takie leki naprawdę działają.
Pozdrawiam.
dzbanek do kawy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 17:44   #3
Deadly Diana
Raczkowanie
 
Avatar Deadly Diana
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 104
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

Jedz ryby i orzechy :P
Ja brałam przez jakiś czas Sesję dopóki o niej nie zapomniałam Także nie wiem czy działa, ale spróbować nie szkodzi. Sama zacznę spowrotem brać, bo dzięki twojemu problemowi przypomniałam sobie, że te tabletki leżą na dnie szuflady.
Deadly Diana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 17:50   #4
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

Cytat:
Napisane przez Deadly Diana Pokaż wiadomość
Jedz ryby i orzechy :P
Ja brałam przez jakiś czas Sesję dopóki o niej nie zapomniałam Także nie wiem czy działa, ale spróbować nie szkodzi. Sama zacznę spowrotem brać, bo dzięki twojemu problemowi przypomniałam sobie, że te tabletki leżą na dnie szuflady.
Może zaszkodzić.
Mnie po jakimś tygodniu brania sesji zaczęło strasznie kłuć serce, koleżankę też.
Więc absolutnie nie polecam.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 17:54   #5
quadra616
Zadomowienie
 
Avatar quadra616
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 446
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

lecytyna
__________________
------------------------------
wege

happy, happy, happy, happy!
always so cheerful xxx


quadra616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 21:33   #6
Deadly Diana
Raczkowanie
 
Avatar Deadly Diana
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 104
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

Cytat:
Napisane przez karolynka90
Mnie po jakimś tygodniu brania sesji zaczęło strasznie kłuć serce, koleżankę też.
Więc absolutnie nie polecam.
Kurczę, zburzyłaś moje marzenia o lepszej pamięci, bo gdzieś czytałam, że Sesja jest naprawdę dobra.
Deadly Diana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 21:51   #7
chrzescijanka
Zakorzenienie
 
Avatar chrzescijanka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 962
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Może zaszkodzić.
Mnie po jakimś tygodniu brania sesji zaczęło strasznie kłuć serce, koleżankę też.
Więc absolutnie nie polecam.
Ja miałam podobne objawy. Też nie polecam sesji.
chrzescijanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-01, 21:57   #8
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

Moim zdaniem, żadne takie środki nie dadzą szałowych efektów. Głównie to chyba autosugestia. Ja piję magnez Zdrovitu czy z Pulssza, nie wiem, czy to coś daje, czy nie, łudze się, że tak
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 21:58   #9
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

pamiętam, że był tutaj taki wątek
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 08:53   #10
monik.a
Zakorzenienie
 
Avatar monik.a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 390
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

Ja też łykam magnez, ale efektów nie widać.
Moim zdaniem najlepszy sposób to chyba, wypoczęcie, wyspanie się i przerwy w nauce typu wyjście na spacer, bieg itp.
monik.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 11:38   #11
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

Sesja mi zupełnie nic nie dawała, wyrzucona kasa Mogę polecić magnez, ale tylko jeden - nie pamiętam dokładnie nazwy, taki w biało-niebieskim opakowaniu, chyba 60tabl. (pani w aptece wie o co chodzi ) - mi faktycznie pomagał się skupić. Poza tym rób sobie często któtkie przerwy,wypisuj notatki, rozwiązuj zadania (najwięcej pamiętamy z tego co sami zrobimy w porównaniu do tego co widzimy czy słyszymy). Jeśli bardzo się denerwujesz, spróbuj też jakieś zwykłe tabletki uspokajające (z tym, że usypiają).

A, i lecytyna, ale to bardziej jak długo siedzisz.
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2011-01-02 o 11:46
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-02, 14:45   #12
201610041047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 416
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, żadne takie środki nie dadzą szałowych efektów. Głównie to chyba autosugestia. Ja piję magnez Zdrovitu czy z Pulssza, nie wiem, czy to coś daje, czy nie, łudze się, że tak
nie chodzi o autosugestję... ale dawki substancji czynnych nie są zbyt duże w tych preparatach... ogólnie pacjenci lubią plusss active pamięć i koncentracja a ja bym polecała przed spodziewanym wysiłkiem intelektualnym (np sesje) zacząć coś przyjmować np 2 miesiące przed, wtedy efekty będą najlepsze.
A jeśli chodzi o tabletki rozpuszczalne to dawka jest naprawdę nieduża, lepiej przyjmować magnez w tabletkach z większą dawką

a przede wszystkim zapytać farmaceute który dobierze dla Ciebie najlepszy preparat
201610041047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 05:47   #13
dzbanek do kawy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 502
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

Ja jestem przekonana, że dużo do powiedzenia ma Twoje nastawienie. Pewnie jak zaczynasz się uczyć to wiesz, że Ci wiele do głowy nie wejdzie.
Może łatwo to powiedzieć ale NIE MYŚL O TYM!

Materiał podziel sobie na kilka części. Wypisz sobie na kartce to czego masz się nauczyć i jak już to przerobisz - skreślaj. Jest to czynnik mobilizujący.
Nie ucz się jak nie jesteś wyspana bo to bez sensu. Nie warto zarywać nocy (chyba, że nie ma ktoś już innej opcji)
I miej skojarzenia. Ja nawet nie będę mówić z czym sobie niektóre rzeczy łączę by lepiej zapamiętać.

Jeśli chodzi o dietę to również nie będzie to na tym polegało, że wszystko się zmieni ot tak. Trzeba trochę czasu by zauważyć efekty.
Póki co to kup sobie magnez, jedz ryby, orzechy, owoce, warzywa i zanim się bierzesz do czegokolwiek to wywietrz pokój - świeże powietrze jest istotne.
dzbanek do kawy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 06:02   #14
lotuus
Zadomowienie
 
Avatar lotuus
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 236
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

ja z kolei brałam sesję przed maturą i akurat mnie pomagała. obiecałam sobie, że po maturze skończę z tym, ale nie wiem, jak będzie przed sesją na studiach.. na krótką metę mogę polecić [jeśli jesteś zdesperowana], nie zauważyłam żadnych negatywnych skutków,ale -odpukać- jestem ogólnie okazem zdrowia, nie wiem jak to będzie u Ciebie.
lotuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 10:18   #15
feminae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

Witam. Bardzo polecam noopept. Zamówiłam go w sklepie braindoping.
Od tej pory mam świetną pamięć, stosuję go od około 3 tygodni. Jest tańszy w porównaniu do sesji. Czytam i zapamiętuję wszystko. Mało tego, mam ciekawe sny, motywację, bo nie męczy mnie nauka. Koncentracja też znacznie się poprawiła. Polecam
feminae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 10:29   #16
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

Cytat:
Napisane przez feminae Pokaż wiadomość
Witam. Bardzo polecam noopept. Zamówiłam go w sklepie braindoping.
Od tej pory mam świetną pamięć, stosuję go od około 3 tygodni. Jest tańszy w porównaniu do sesji. Czytam i zapamiętuję wszystko. Mało tego, mam ciekawe sny, motywację, bo nie męczy mnie nauka. Koncentracja też znacznie się poprawiła. Polecam
A ja mam ciekawe sny, ktore często zapamietuje i dobrze sie ucze i zapamietuje dobrze bez zadnych tabletek typu sejsa wg mnie w tak mlodym wieku to powinno sie cwiczyc pamiec, inteligencje itd poprzez czytanie, uczenie sie, zapamietywanie, a nie lykanie tabletek, to jest juz dla osob starszych ze starzejącym sie mózgiem...
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 08:14   #17
feminae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

A jednak ja miałam z tym problem. Mogłam czytać po 5 razy to zdanie i w ogóle do mnie nie docierało. Miałam problemy z matmą. Teraz myślę nawet o studiach matematycznych. Czuję jak mnie matematyka rozwija, myśle logiczniej. W ogóle zmieniło się moje chore podejście do facetów, ale to już swoją drogą. Zaczęłam się uczyć języka. Jak słucham tekstu po niemiecku (uczyłam się go dawniej, siedziałam w niemczech w restauracji jako kelnerka) to przypomina mi się wszystko. I tak poza tym po dwóch latach zmagania z maturą wreszcie ją zdałam, jestem pewna, że dzięki mojej pracy, ale bez noopeptu nie dałabym rady. Poza tym nie wspomniałam chyba o snach. Jak czytam książkę hostoryczną to później śni mi się to. Sny są głębokie, intensywne. Teraz zaczęłam je analizować i lubię spać, zawsze jest to ciekawe.
feminae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:58   #18
ingu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

na koncentrację najlepsze są mało inwazyjne środki, które można znaleźć na stronie http://tabletkinakoncentracje.pl/
ingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 18:35   #19
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: tabletki ,środki na koncentrację ,lepsze zapamiętywanie

odnośnie wypowiedzi wyżej- ta jasne, wpieprzaj chemie niewiadomego pochodzenia a otworzy ci sie magiczna klapka w mózgu i nagle wszystko ogarniesz
dlaczego mam obawy, że to trollowanie ??

podstawą jest dystans do tematu- jesli myślisz, żeby się NAUCZYĆ/ ZDAĆ (bo matura, bo sesja, bo kolos etc) to mniej masz zasobów żeby mysleć CZEGO właściwie się uczysz
przerzucasz strony i zamiast skupić uwagę na treści myślisz co się stanie jak oblejesz, jak sie martwisz, jak się źle czujesz etc
najlepszym przyjacielem w efektywnej nauce jest SPOKÓJ

jedyne suple jakie mogę polecić to magnez
najlepiej jest wziąć na noc, szczególnie po wyczerpującym dniu, wtedy rano jest power żeby wstać z łózka..i to wszystko co mogę potwierdzić z autopsji
każdy, kto ma wrażenie że doba trwa u niego 48h wie o czym mówię

aby zapamiętać coś na dłużej, trzeba często sięgać po to do głowy
ja niemal kazdy materiał przedyskutowuję ze sobą dopiero w tych 'potyczkach' wychodzi, co wiem a czego nie rozumiem.. TŻ jest niekiedy skonfundowany ale jakoś to znosi :P
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-08, 14:07   #20
Renixa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1
Dot.: tabletki, środki na koncentrację, lepsze zapamiętywanie

O. Magnez bardzo lubię. Ale naprawdę, do tej pory nikt z Was nie sięgał po żadną dodatkową lecytynę, czy tam cholinę?
Moje problemy ostatnio z głową są niewiarygodne, zapominam dosłownie wszystkiego, tym bardziej rzeczy, które miałam zaraz zrobić. To jest dramat. :/
Jakie myślicie badania powinnam wykonać? Bo sama już nie wiem, o co chodzi...
Renixa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-08 15:07:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.