Bolesne miesiączki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-30, 13:53   #1
Roztańczona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 50
Unhappy

Bolesne miesiączki.


Czy znacie jakies dobre,domowe sposoby na bolesne miesiączki?
Ja mam dopiero 16 lat i owszem zdarzały mi się bóle podczas okresu,ale od ok.3 miesiecy w 1 dniu miesiaczki są one tak silne,że mdleję.Nie chce na okrągło faszerować się lekami przeciwbólowymi (choc tak naprawde one w ogole nie pomagają
Podawajcie swoje wypróbowane sposoby na bolesne miesiączki
Roztańczona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 14:09   #2
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Bolesne miesiączki.

Miałam tak samo. Ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Yasmin i pomogło . Bóle są milion razy mniejsze , a przede wszystkim można z nimi normalnie funkcjonowac.
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 15:05   #3
Polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Polonaise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 399
Dot.: Bolesne miesiączki.

Ja miała potwornie bolesne miesiączki, nie byłam w stanie się ruszyć z łóżka, o wyjściu z domu nie wspominając Ryczałam z bólu, do tego dochodziły nudności i biegunka Podobno jest to związanie z tyłozgięciem. Lekarze proponowali mi jedynie tabletki anty, ale nie chciałam ich brać. Zamiast tego kupuję ketonal (na receptę) dzięki któremu mogę normalnie funkcjonować nie bojąc się kiedy i gdzie dołapie mnie okres. Naprawdę żadne ogólnodostępne środki przeciwbólowe mi nie pomagały, ketonal to dla mnie wybawienie (chociaż zdaję sobie sprawę że to bardzo silny lek).
__________________
mój wątek--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=729761
Polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 16:36   #4
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Bolesne miesiączki.

Uh . Ja mam przodozgiecie . Ketonal to silny lek . Moja mama ostatnio dostawała zastrzyki z ketonalu na bóle kregosłupa. Czemu nie chcialas brac anty ? Ile masz lat Polonaise ?? Ja biorę już prawie rok a dopiero od kilku miesiecy korzystam ze wszelkich mozliwosci anty.
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 16:57   #5
Polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Polonaise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 399
Dot.: Bolesne miesiączki.

Mam 23 lata, nie chce brać tabletek anty gdyż stosuję inny typ antykoncepcji. Uważam że branie tabletek bez przekonania tylko po to by być może mniej bolało przy okresie byłoby głupotą. Myślę ze 1 lub max 2 ketonale na miesiąc to lepsze wyjście.
__________________
mój wątek--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=729761
Polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 17:28   #6
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Bolesne miesiączki.

Dziewczyny moja koleżanka brała ketonal przez około rok na bolesne miesiaczki i sobie tak zniszczyła żołądek, że lekarz jej zabrania pod zadnym pozorem brania tego leku.
Może warto się wybrać do lekarza, bo czasem naprawdę warto zrobić coś w kierunku leczenia bólu, a nie tylko doraźnego usmierzania.

Sama biore tabketki anty. Taka wybralam antykoncepcje i nie namawiajac oczywiście tu nikogo, powiem tylko jedno: ich stosowanie odczuwam tylko przez to, ze musze o nich pamietac, a o innych dolegliwosciach ( doslownie zadnych) u mnie nie ma mowy. Sa to moje drugie tabletki, na pierwszych sie zle czulam, leekarz zlecil dokladne badania i jest rewelacyjnie.

Na prawde...nie meczcie sie tak Kochane, szkoda Waszego cierpienia.
__________________
Aparat kryształowy górny łuk od 02.12.2006 r
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 21:30   #7
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Bolesne miesiączki.

Zgadzam sie z Oleńką . Też swego czasu dostałam ketonal .. jest to bardzo silny lek , ja np.po nim ledwo co chodziłam .Nie mozna go stosować co miesiąć.Po za tym Twoj organizm w koncu sie przyzwyczai do tego i już nawet bedzie coraz mniej pomagał. Ja osobiscie mialam jeszcze inne powody do brania tabsów np. nieregularny okres,bole podczas miesiaczki , brzydka cera i coś tam z jajnikami. Jak na razie na wsz.pomogło. Życzę małych bolów
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-31, 10:48   #8
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Bolesne miesiączki.

Jest jeszcze inny domowy sposób na zmniejszenie bólu miesiączkowego. Na 2-3 dni przed spodziewaną miesiączką należy brać aspirynę (najpierw po pół tabletki a w dzień przed 1 tabletkę). Aspiryna rozrzedza krew, a przy tyłozgięciu jest problem z tym, żeby krew odpowiednio odpływała z macicy.
Po tej kuracji "aspirynowej" zwykły APAP (lub 2) powinien wystarczyć na 1 dzień miesiączki.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.