gronkowiec zlocisty -jakie badanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-29, 09:40   #1
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661

gronkowiec zlocisty -jakie badanie


witam,chce zrobic badanie na gronkowca zlocistego,ze wzgledu na podskorne grudk,i odnawiajace sie na brodzie,bolesne twarde.cala buzie mam gladka i bezproblemowa tylko te grudki i szukam przyczyny......
Nie da rady neistety z tej guli zrobic wymazu bo jest pod skora j,akie badanie powinnam wykonac??robil ktos? bede wdzieczna za odpowiedz
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2012-08-29 o 09:42
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 16:17   #2
norma22
Raczkowanie
 
Avatar norma22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Tu i Tam
Wiadomości: 114
Dot.: gronkowiec zlocisty -jakie badanie

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
witam,chce zrobic badanie na gronkowca zlocistego,ze wzgledu na podskorne grudk,i odnawiajace sie na brodzie,bolesne twarde.cala buzie mam gladka i bezproblemowa tylko te grudki i szukam przyczyny......
Nie da rady neistety z tej guli zrobic wymazu bo jest pod skora j,akie badanie powinnam wykonac??robil ktos? bede wdzieczna za odpowiedz
Na gronkowca najlepszy jest wymaz ze zmiany . Robiłam w tamtym tygodniu i mi kazała pielegniarka pobrać trochę ropy na patyczek do wymazów .Też mam podskórne grudku i gule , wiec czekałam aż pojawi sie taki który uda mi sie wycisnąć .

Mi lekarka powiedziała że jeżeli te grudki i gule nie robia sie ropne to jest to spowodowane hormonami i musze stwierdzić że miała racje ( na własna rekę wykonałam wszytskie badania , żeby sie o tym przekonać, bo nie do końca jej wierzyłam )
norma22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 18:25   #3
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: gronkowiec zlocisty -jakie badanie

Gronkowca można stwierdzić właśnie przez wymaz. Aczkolwiek nie wiem czy akurat te grudki są przez g. powodowane.. Jak ja miałam zakażenie gronkowcem to robiły mi się ranki, takie sączące...
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 08:47   #4
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: gronkowiec zlocisty -jakie badanie

Cytat:
Napisane przez norma22 Pokaż wiadomość
Na gronkowca najlepszy jest wymaz ze zmiany . Robiłam w tamtym tygodniu i mi kazała pielegniarka pobrać trochę ropy na patyczek do wymazów .Też mam podskórne grudku i gule , wiec czekałam aż pojawi sie taki który uda mi sie wycisnąć .

Mi lekarka powiedziała że jeżeli te grudki i gule nie robia sie ropne to jest to spowodowane hormonami i musze stwierdzić że miała racje ( na własna rekę wykonałam wszytskie badania , żeby sie o tym przekonać, bo nie do końca jej wierzyłam )
a ze tak spytam :skad masz taki patyczek ?to sie kupuje? kurcze no wlasnie zdarzaja sie takei co urosna i dopiero pękna i jest ropa ....no wlasnie tez tak slyszalam ze moga to byc hormony/Mam je tylko na brodzie,a cere mam ładną.Wczesniej pojawialy sie pojedynczo ,a teraz co chwile od ponad miesiaca nie moge ich ogarnac ,bo co jedne siwe wygoja to nastepne rosna.
Leczysz sie jakos?
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:34   #5
norma22
Raczkowanie
 
Avatar norma22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Tu i Tam
Wiadomości: 114
Dot.: gronkowiec zlocisty -jakie badanie

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
a ze tak spytam :skad masz taki patyczek ?to sie kupuje? kurcze no wlasnie zdarzaja sie takei co urosna i dopiero pękna i jest ropa ....no wlasnie tez tak slyszalam ze moga to byc hormony/Mam je tylko na brodzie,a cere mam ładną.Wczesniej pojawialy sie pojedynczo ,a teraz co chwile od ponad miesiaca nie moge ich ogarnac ,bo co jedne siwe wygoja to nastepne rosna.
Leczysz sie jakos?
Taki patyczek powinni Ci dać w szpitalu, chyba że sami robią wymaz to wtedy pobierze Ci pielęgniarka ta "wydzieline"

Ja dokładnie Ci opisze jak to wyglądało u mnie . Najpierw takie malutkie grudki pojawiły mi sie na policzku , w tym czasie leczyłam się na uczulenia na twarzy wiec lekarka sie pomyliła i przepisała leki właśnie na alergie. Po miesiącu było tego coraz wiecej wiec przepisała juz maści na tradzik, ale z każdą wizyta było coraz gorzej Tradzik przeszedł mi na brodę . Robiła mi się najpierw bulwa .ona zeszła pojawiała sie kolejna .... aż do momentu gdy miałam ich już naprawde dużo ( w szczególności na policzku ) i zmieniłam dermatologa. Od razu padła diagnoza Tradzik hormonalny ( mam 25 lat i wczesniej zero problemów z krostami ) Ginekolog przepisał mi tabletki anty żeby wyrównać hormony a dermatolog dał mi antybiotyk do stosowania na zewnątrz , doustnie , i metronidazol na stan zapalny

Mam nadzieje że uda Ci sie to szybko pokonać, bo najważniejsza jest szybka interwencja żeby nie powstawało tego więcej
norma22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 14:20   #6
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: gronkowiec zlocisty -jakie badanie

zawsze mialam jedna gule pojawiala sie raz na 3-4 miesiace i za tydzien znikala , troche ja przypalalam.
Trwalo to ze 4 lata.TYm razem to masakra mialam ich pełno ,moja broda jest pocharatana ,bo jedne sie nei wygoja a sa juz nastepne.STosuje antybiotyk doskornie davercin na to.ale cop z tego ze kiedys znikna jak sa nowe
a mozna ten patyczek dostac w aptece?bo ciezko mi wyczuc moment odpowiedni kiedy bedzie mozna isc zrobic wymaz

jeszcze od jakis 2 lat wyrastaja mi czarne wloski na brzuchu ,miedzy piersiami i na tej brodzie to kolejny dowod na problem z hormonami

__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 14:34   #7
norma22
Raczkowanie
 
Avatar norma22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Tu i Tam
Wiadomości: 114
Dot.: gronkowiec zlocisty -jakie badanie

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
zawsze mialam jedna gule pojawiala sie raz na 3-4 miesiace i za tydzien znikala , troche ja przypalalam.
Trwalo to ze 4 lata.TYm razem to masakra mialam ich pełno ,moja broda jest pocharatana ,bo jedne sie nei wygoja a sa juz nastepne.STosuje antybiotyk doskornie davercin na to.ale cop z tego ze kiedys znikna jak sa nowe
a mozna ten patyczek dostac w aptece?bo ciezko mi wyczuc moment odpowiedni kiedy bedzie mozna isc zrobic wymaz

jeszcze od jakis 2 lat wyrastaja mi czarne wloski na brzuchu ,miedzy piersiami i na tej brodzie to kolejny dowod na problem z hormonami


Tak na pewno mozna kupić w aptece, ja wzięłam ze szpitala i czekałam aż pojawi się jakaś ropa....bleee

Skoro rosną Ci włoski to faktycznie jest to znak że to hormony a wcześniej rosły Ci tez takie włoski czy teraz zaczeły ???
Ja usłyszałam od dermatologa , że robią mi sie zakola tak jak facetom....śmiałam się jak nigdy bo taka moja uroda i nikt inny nigdy nie zauważył tego , nawet ja sama
norma22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 16:07   #8
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: gronkowiec zlocisty -jakie badanie

juz zaczynam sie zalamywac przez to bo wyskakuja nowe ehh kiedy to sie skonczy...a zaobserowalas u siebie jakies zaskorniki zamkniete ?

a wloski wyrastaja od jakiegos roku dwoch.Od kiedy pamietam nei mialam takie cery.....w lepszym swietle zaobserwoalam zaskorniki ....zamkniete chyba ze rto jakies uczulenie......ale coraz mneij mi sie to podoba.
a jak taam Twoja cera sie ma teraz?
wloski od 2 lat rosna
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2012-08-31 o 16:16
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 23:48   #9
SheDies
Raczkowanie
 
Avatar SheDies
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 35
Dot.: gronkowiec zlocisty -jakie badanie

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
juz zaczynam sie zalamywac przez to bo wyskakuja nowe ehh kiedy to sie skonczy...a zaobserowalas u siebie jakies zaskorniki zamkniete ?

a wloski wyrastaja od jakiegos roku dwoch.Od kiedy pamietam nei mialam takie cery.....w lepszym swietle zaobserwoalam zaskorniki ....zamkniete chyba ze rto jakies uczulenie......ale coraz mneij mi sie to podoba.
a jak taam Twoja cera sie ma teraz?
wloski od 2 lat rosna
Zauważyłaś zaskórniki? Więc witam w klubie, bo sama mam ich sporo. Tylko, że ja do dermatologa się nie wybrałam, a sama wygrzebałam coś w internecie. Używam toniku, zrobionego samodzielnie. Kupujemy w aptece olejek pichtowy i Proleum D5, destylowaną naftę kosmetyczną. Później mieszamy. 10 ml olejku dolewamy do 50 ml nafty. Zapach do zniesienia i radziłabym stosować na noc Mi jak na razie pomaga nieźle, zaskórników mam mniej i nie są już tak czerwone.
W sprawie gronkowca nie pomogę. Co prawda sama się zaraziłam, ale mam bakterie na migdałach, więc sądzę, że moje ropne krostki, które znajduję rzadko nie są tego przyczyną.
SheDies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 09:51   #10
norma22
Raczkowanie
 
Avatar norma22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Tu i Tam
Wiadomości: 114
Dot.: gronkowiec zlocisty -jakie badanie

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
juz zaczynam sie zalamywac przez to bo wyskakuja nowe ehh kiedy to sie skonczy...a zaobserowalas u siebie jakies zaskorniki zamkniete ?

a wloski wyrastaja od jakiegos roku dwoch.Od kiedy pamietam nei mialam takie cery.....w lepszym swietle zaobserwoalam zaskorniki ....zamkniete chyba ze rto jakies uczulenie......ale coraz mneij mi sie to podoba.
a jak taam Twoja cera sie ma teraz?
wloski od 2 lat rosna
Koniecznie zrób sobie hormony bo to może byc ich sprawka i wymaz też nie zaszkodzi a nawet pomoże i to bardzo bo bedzie wiadomo czy jest to tradzik Zaskórników mam całe mnóstwo , broda i policzek to jest dosłownie masakra, dlatego unikam stania "pod światło".
Moja cera ma się ciągle tak samo, bez zmian ale nie jest i gorzej bo od 2 dni nic nowego na niej nie wyszło (oczywiście mówie o gulach a nie zaskórnikach bo te sie nie obijają )
A picie wapna pomaga coś ??
norma22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 07:19   #11
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: gronkowiec zlocisty -jakie badanie

wczorak nie wypilam i dzisiaj pattrze a na czole jeden wielki.umalowalam sie wczoraj i chyba cos roznioslam ale musialam bo bym nie wyszla z domu
powiem Ci ze moim zdaniem troche pomaga wapno ale nie na gule,tylko na zaskorniki,kaszke.
kurcze musze zmienic podklad bo moje zmiany zaczely sie wraz ....mneij wiecej z zakupem nowego podkladu,co prawda mialam go juz kiedys ale wydawalo mi sie ze mnei nei zapycha.
na czole nigdy nic nie mialam.Ostatnio zauwazylam malenkie czerone z 4 krostki prawie nie widoczne i wlasnie z 1 wyrosla ta gula.jestem coraz bardziej zalamana.Pamietam jak myslalam ze do konca tyg sie wylecze tego !a tu nic..... jutro kupie patyczek do wymazu za kilak dmi jeden powinien pęknac to zaniose na badanie,w sumie do dermy musze tez isc.Pamietam jak mialam 1 zmiane to mi doustnie przepisac chciala bo atak dziwna i wielka.ale nie kupilam bo po cos ie truc jak sama masc pomagala....a teraz to jakas masakra.Nigdy nie mialam zadnego syfu na czole nei wiem co sie dzieje moaj cera zawsze kazdy chwalil bo zdrowa gladka oliwkowy odcien......a teraz wstyd z nią gdzies wyjsc.....
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-02, 08:46   #12
norma22
Raczkowanie
 
Avatar norma22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Tu i Tam
Wiadomości: 114
Dot.: gronkowiec zlocisty -jakie badanie

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
wczorak nie wypilam i dzisiaj pattrze a na czole jeden wielki.umalowalam sie wczoraj i chyba cos roznioslam ale musialam bo bym nie wyszla z domu
powiem Ci ze moim zdaniem troche pomaga wapno ale nie na gule,tylko na zaskorniki,kaszke.
kurcze musze zmienic podklad bo moje zmiany zaczely sie wraz ....mneij wiecej z zakupem nowego podkladu,co prawda mialam go juz kiedys ale wydawalo mi sie ze mnei nei zapycha.
na czole nigdy nic nie mialam.Ostatnio zauwazylam malenkie czerone z 4 krostki prawie nie widoczne i wlasnie z 1 wyrosla ta gula.jestem coraz bardziej zalamana.Pamietam jak myslalam ze do konca tyg sie wylecze tego !a tu nic..... jutro kupie patyczek do wymazu za kilak dmi jeden powinien pęknac to zaniose na badanie,w sumie do dermy musze tez isc.Pamietam jak mialam 1 zmiane to mi doustnie przepisac chciala bo atak dziwna i wielka.ale nie kupilam bo po cos ie truc jak sama masc pomagala....a teraz to jakas masakra.Nigdy nie mialam zadnego syfu na czole nei wiem co sie dzieje moaj cera zawsze kazdy chwalil bo zdrowa gladka oliwkowy odcien......a teraz wstyd z nią gdzies wyjsc.....
Ja dostawałam przeróżne uczulenia na twarzy i jedno było takie że wyglądało jak zaskórniki zamkniete z tym że ja wiedziałam że jest to uczulenie bo swędziało niesamowicie....Dosłownie płakałam tak mnie to męczyło
Mi na czole też wychodziły gule ale na samym początku leczenia , pamietam żę wyglądałam jak diabełek z rogami

Idź do dermatologa , zobaczymy co powie .Oni widzieli tyle że od razu powinni Ci powiedzieć z czego ten krosty mogły się zrobić .

Puder musisz zmienić , bo skoro istnieje prawdopodobieństwo że to on tak Cie zapycha, to nie ma sie nad czym zastanawiać....a nóż to będzie to co Ci pomoże
norma22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 17:42   #13
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: gronkowiec zlocisty -jakie badanie

a uczulenei moze przyjmwoac takie formy jak te gule? poweim Ci ze czuje zcasem bol,swiąd....te gule jak rosna to mnie bolą i wole czuje sie jakbym puchła
a ta kaszka to tez sama nie wiem co to jest.....tez nie wyklucze ze alergia.
popadalam w paranoje ciagl siedze w lusterku...i patrze co sie dzieje.....
a ten patyczek to jest jakos zabezpieczony????bo jutro chce kupic, ciekawe co wyjdzie w badaniu.za kilka dni powinna pęknac moja wyhodowana gula na brodzie
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2012-09-02 o 17:44
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 15:00   #14
norma22
Raczkowanie
 
Avatar norma22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Tu i Tam
Wiadomości: 114
Dot.: gronkowiec zlocisty -jakie badanie

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
a uczulenei moze przyjmwoac takie formy jak te gule? poweim Ci ze czuje zcasem bol,swiąd....te gule jak rosna to mnie bolą i wole czuje sie jakbym puchła
a ta kaszka to tez sama nie wiem co to jest.....tez nie wyklucze ze alergia.
popadalam w paranoje ciagl siedze w lusterku...i patrze co sie dzieje.....
a ten patyczek to jest jakos zabezpieczony????bo jutro chce kupic, ciekawe co wyjdzie w badaniu.za kilka dni powinna pęknac moja wyhodowana gula na brodzie
jak te gule to napewno nie , natomiast jako kaszka to bardzo często.

Gule właśnie mają to do siebie że zanim wyjdą to przez dzień lub dwa nas boli skóra ale jeszcze nic nie ma . A jak juz sie pojawi to ból jest maskaryczny .... mi rwie twarz i czuje sie jakby ktoś wykrecał mi twarz jak ścierke

Ten patyczek jest zabezpieczony . Jest w sterylnym opakowaniu i wkłada sie go do takiego podkładu żelowego w fiolce . Bo wzieciu wymazu zakreca sie pojemniczek i wszytsko jest bezpiecznie schowane
norma22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 17:54   #15
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: gronkowiec zlocisty -jakie badanie

a na co uczulenie wyglada jak kaszka? wiesz moze >? chcialabym wiedziec czego unikac
bo mam to raz na jakis czas okresowo i znika...Moja siostra twierdzi ze to nei zaskorniki bo nie sa na skorze tylko pod,a zaskorniki sa wyczuwalne palcami.Tak jej sprawdza zawsze dermatolog.


no gule to cos okropnego! a probowalas pic soki z kapusty albo burakow? ludzie barzdo chwala to przy gulach....tylko wiadomo ze top trwa ,ja nei mam sokowirowki
.ja to mam jeszce taka otoczke białą co boli na koncu brody.;/ tez nie wiem co to.

wiesz co w aptece tego patyczka nie mieli ,bylam w laboratorium i powiedzueli mi zebym przyszla juz z wyhodowanym grudka, mysle ze juz by dalo rade cos wycisnac ale poczekam moze do srody , od 8-10 robia wymazy...blee.
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2012-09-03 o 18:02
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 19:03   #16
norma22
Raczkowanie
 
Avatar norma22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Tu i Tam
Wiadomości: 114
Dot.: gronkowiec zlocisty -jakie badanie

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
a na co uczulenie wyglada jak kaszka? wiesz moze >? chcialabym wiedziec czego unikac
bo mam to raz na jakis czas okresowo i znika...Moja siostra twierdzi ze to nei zaskorniki bo nie sa na skorze tylko pod,a zaskorniki sa wyczuwalne palcami.Tak jej sprawdza zawsze dermatolog.


no gule to cos okropnego! a probowalas pic soki z kapusty albo burakow? ludzie barzdo chwala to przy gulach....tylko wiadomo ze top trwa ,ja nei mam sokowirowki
.ja to mam jeszce taka otoczke białą co boli na koncu brody.;/ tez nie wiem co to.

wiesz co w aptece tego patyczka nie mieli ,bylam w laboratorium i powiedzueli mi zebym przyszla juz z wyhodowanym grudka, mysle ze juz by dalo rade cos wycisnac ale poczekam moze do srody , od 8-10 robia wymazy...blee.

Mi taka kaszka zawsze wychodziła po kosmetykach lub niektórych maściach na twarzy. Na poczatku jednak zastanowiłabym się nad jedzeniem , czy aby nie to powoduje uczulenie np.nabiał. Jeżeli widzisz że Ci sie to nasila lub bardziej swędzi to spróbuj przeanalizować co jadłaś przez ostatnie 10 godzin i eliminować po kolei rzeczy , które wydaja Ci sie podejrzane . Tak samo możesz postąpić z kosmetykami ( ja własnie tak robiłam, bo w testach alergicznych nic nie wyszło a jednak cos mnie cału czas uczulało)

Co do zaskórników to zaskórniki zamkniete są pod skórą , u mnie wyglądają jak uczulenie na twarzy z tym że "rosną" .Ja ogólnie jestem dziwnym przypadkiem wiec nic mnie juz nie zaskoczy

Soków żadnych nie pije bo na te gule biore tabletki antykoncepcyjne żeby hormony wyregulować, ale czytałam o tych sokach i myśle że warto wypróbowac tylko u mnie też problemem jest sokowirówka czyli jej brak

Pewnie wyhoduj jak największa gule , bo u mnie był problem czy tej ropy wystarczy ale jakoś sie udało. Samo pobieranie wymazu nie należy do przyjemnych , bo kto lubi jak ktoś mu gmyra przy twarzy .... ale na szczęście jest bezbolesne i szybkie
norma22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.