dziennik internetowy - walka z kg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-20, 06:38   #1
Anev0
Zakorzenienie
 
Avatar Anev0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 331
Arrow

dziennik internetowy - walka z kg


Witam chciałam ten post potraktować jako pomoc przy odchudzaniu fakty:
waga:80
wzrost: 167
stan : nadwaga
walka od10 kwitnia
cel 10 kg mniej
Co robie w tym kierunku by schudnąc:
piję guaranę raz dziennie
stram się walczyć i nie jeść słodyczy i innnych takich
Walka z samą sobą
Ćwiczenia
Siłownia:
bieżnia - 15 min ( bieg plus szybszy chód)(początek)( 2min biegu plus 3min odpoczynku i tam z 15 min)
rowerek 10 min
schody - 5min
steper około - 5 minut
potem bieżnia - 5min
brzuszki z obciazeniem- 4 serie po 10 poki co
brzuszki na bujance :P - 30 na jeden bok , 30 na drugi i 20 na prosto
kreciołek około 6min
sporzyta ilość wody jedna butelka litrowa niegazowanej mineralnej
problemy: zakwasy łydek i brak motywacji

Mam do was prośbe jezeli widzicie coś do mojej siłowni cos co robi błednie to poprawcie mnie)

CEL : SCHUDNĄĆ
__________________
Zaręczyny 20.04.2011


Ślub

ŻONKA
Anev0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 17:10   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: dziennik internetowy - walka z kg

Anevo, jak już wiele razy tu pisałam, polecałabym raczej zwykły trening siłowy na całe ciało, bo u Ciebie to w 70 procentach są ćwiczenia nie-siłowe, a z siłowych tylko na jedną partię ciała. To nie ma sensu, tzn. nie przyniesie szybko zauważalnej i wymiernej korzyści w zakresie realizacji postawionego celu

Litr wody dziennie to nie jest specjalnie dużo zwłaszcza, jeśli ćwiczysz i się pocisz...

Sposób odżywiania jest dużo ważniejszy niż rodzaj treningu. Pewnie już czytałaś "10 przykazań żywieniowych" na forum Dietetyka - stosujesz się do nich? Samo unikanie słodyczy to za mało, żeby schudnąć, ważne jest jeszcze to, co jesz, jak, kiedy, ile...
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 19:03   #3
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: dziennik internetowy - walka z kg

moim zdaniem powinno byś jak najwięcej aerobów a nie ćwiczeń siłowych

oprócz siłowni kup sobie jakiś przyrząd jaki najbardziej lubisz do domu ćwicz w każdej wolnej chwili
np. rowerek , orbitrek, stepper

Nie wiem czemu tak często zmieniasz przyrząd ?

Moim zdaniem aeroby aeroby i jeszcze raz aeroby bo inaczej tłuszcz nie zginie
Jeżeli chcesz szybkich efektów to pomyśl też o ćwiczeniach w domu na początek może być ćwiczenia z dvd jak nie masz kasy
np http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=67901&page=45


Polecam wątek :
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=221587
Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2009-04-21 o 19:04
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 19:03   #4
sQuara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 758
Dot.: dziennik internetowy - walka z kg

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Anevo, jak już wiele razy tu pisałam, polecałabym raczej zwykły trening siłowy na całe ciało, bo u Ciebie to w 70 procentach są ćwiczenia nie-siłowe, a z siłowych tylko na jedną partię ciała. To nie ma sensu, tzn. nie przyniesie szybko zauważalnej i wymiernej korzyści w zakresie realizacji postawionego celu

Litr wody dziennie to nie jest specjalnie dużo zwłaszcza, jeśli ćwiczysz i się pocisz...

Sposób odżywiania jest dużo ważniejszy niż rodzaj treningu. Pewnie już czytałaś "10 przykazań żywieniowych" na forum Dietetyka - stosujesz się do nich? Samo unikanie słodyczy to za mało, żeby schudnąć, ważne jest jeszcze to, co jesz, jak, kiedy, ile...
w zupelnosci popieram..
ale podoba mi sie trening aerobowy jaki masz zroznicowany bo zroznicowany ale ponad 20min

aczkolwiek silowe nie spalaja tluszczu tylko ksztaltuja miesnie... tak wiec owszem wiecej tych cwiczen na kazda partie ciala ale to pomoze Ci doprowadzic sylwetke do ladnej smuklej i w ogole;>

Edytowane przez sQuara
Czas edycji: 2009-04-21 o 19:04
sQuara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 21:00   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: dziennik internetowy - walka z kg

Ćwiczenia siłowe na redukcji mają za zadanie podkręcić metabolizm i zwiększyć spalanie powysiłkowe - treningiem aerobowym nie da się tego osiągnąć.
A ćwiczenie codziennie i w każdej wolnej chwili, jak radzi Ilena, nie ma żadnego sensu, ani z punktu widzenia odchudzania, ani wyników: trening powinien mieścić się w określonym planie, dostosowanym do potrzeb, możliwości i założonego celu. Takie spontaniczne ćwiczenia "w wolnych chwilach" zaburzają proces regeneracji, mogą spowalniać metabolizm i utrudniają właściwe odżywianie okołotreningowe, co jest podstawą odchudzania.
__________________
WERSJA MIDI

Edytowane przez Midi
Czas edycji: 2009-04-21 o 21:03
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 21:22   #6
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: dziennik internetowy - walka z kg

ale popatrz jak nie ma czasu iść na siłownie to może się uwinąć ze wszystkim co jest do zrobienia w ciągu dnia i mogła by sobie poćwiczyć z 40 minut w domku .. to jest dla mnie ta wolna chwila .. na siłownie nie zawsze czas jest iść .. moim zdaniem jakieś przyrząd powinien się w domu znajdować .. codziennie ćwiczenie jest bardzo ważne ... lepiej codziennie 40 minut niż 3 razy w tygodniu po 2 h bo można się łatwo "przetrenować " ... takie moje zdanie.. oczywiscie mówie o aerobach ponieważ czas regeneracji ćwiczeń z obciążeniem jest inny

mogła byś nam napisać co dzisiaj zjadłaś ( szczegółowo i dokładnie )

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2009-04-21 o 21:27
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 06:45   #7
Mad Woman
Raczkowanie
 
Avatar Mad Woman
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 280
Dot.: dziennik internetowy - walka z kg

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
ale popatrz jak nie ma czasu iść na siłownie to może się uwinąć ze wszystkim co jest do zrobienia w ciąguby dnia i mogła sobie poćwiczyć z 40 minut w domku .. to jest dla mnie ta wolna chwila .. na siłownie nie zawsze czas jest iść .. moim zdaniem jakieś przyrząd powinien się w domu znajdować .. codziennie ćwiczenie jest bardzo ważne ... lepiej codziennie 40 minut niż 3 razy w tygodniu po 2 h bo można się łatwo "przetrenować " ... takie moje zdanie.. oczywiscie mówie o aerobach ponieważ czas regeneracji ćwiczeń z obciążeniem jest inny

mogła byś nam napisać co dzisiaj zjadłaś ( szczegółowo i dokładnie )
45 minut to optymalny czas treningu siłowego,który można bez przeszkód wykonywać w domu. Ćwicząc codziennie po 40 min przyzwyczajasz organizm do wysiłku,co spowalnia jakiekolwiek dalsze efekty.
Mad Woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 08:47   #8
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: dziennik internetowy - walka z kg

można podczas ćwiczeń stosować interwały .. szybko wolno szybko wolno i raczej organizm się nie przyzwyczai bo zawsze będzie to rożne tempo o rożnym czasie
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 08:51   #9
Mad Woman
Raczkowanie
 
Avatar Mad Woman
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 280
Dot.: dziennik internetowy - walka z kg

raczej codziennie tez nie wykonujemy interwałów

wszystko zresztą napisała Midi
Mad Woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 11:16   #10
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: dziennik internetowy - walka z kg

do interwałów równiez trzeba miec kondycje bo interwały to nie tylko o tak po prostu wolno i szybko = trzeba starac sie osiagac odpowiednie tętno
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 18:21   #11
Anev0
Zakorzenienie
 
Avatar Anev0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 331
Dot.: dziennik internetowy - walka z kg

To jak mama ćwiczyc ? jestem poczatkujaca zamierzam stosować diete south beach. staram sie jeść dużo jajek poki co i jem normalnie kolajca do 18 i błonnik. bardzo chce schudnac jest tu tyle porad tylko nie wiem które są akurat dla mnie wartościowe?
Kochane wiżazystki pomożcie.
teraz robie rowerek około 30 min i 10 min biezni lekki trucht lub szybki chód
nie wiem nio staram, sie być około 1godz,20 mim na siłowni z czego 20 min to masażyk na pasie i shepe nawyżesze obroty
__________________
Zaręczyny 20.04.2011


Ślub

ŻONKA
Anev0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-05, 18:33   #12
funkyourself
Raczkowanie
 
Avatar funkyourself
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 373
Dot.: dziennik internetowy - walka z kg

Cytat:
Napisane przez Anev0 Pokaż wiadomość
To jak mama ćwiczyc ? jestem poczatkujaca zamierzam stosować diete south beach. staram sie jeść dużo jajek poki co i jem normalnie kolajca do 18 i błonnik. bardzo chce schudnac jest tu tyle porad tylko nie wiem które są akurat dla mnie wartościowe?
Kochane wiżazystki pomożcie.
teraz robie rowerek około 30 min i 10 min biezni lekki trucht lub szybki chód
nie wiem nio staram, sie być około 1godz,20 mim na siłowni z czego 20 min to masażyk na pasie i shepe nawyżesze obroty
Podstawowy błąd z kolacją - rozwala Ci to metabolizm. Ostatni posiłek powinno się spożywać 2-3h przed snem (w przypadku czysto białkowych nawet do 0.5h).

Poczytaj sobie na dietetyce o zdrowym odżywianiu na początek

Co do ćwiczeń - aeroby, interwały, to one spalają tłuszcz. Czyli np. bieganie, rolki, skakanka.

Edytowane przez funkyourself
Czas edycji: 2009-05-05 o 18:35
funkyourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.