kontuzja a ćwiczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-15, 21:57   #1
kakaukowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 252

kontuzja a ćwiczenia


witam.
Mam pewien problem i licze na Waszą pomoc.Otóż w środe po treningu na siłowni rozciągałam się i na koniec robiąc szpagat naderwałam sobie przyczep (ten przy pośladku, z lewej strony).Od trenerki usłyszałam, że teraz przez 3 miesiące mam zaprzestać rozciągania i smarowac sie jakąś maścią. No i tu moje pytanie, skoro ćwicze na siłowni/biegam/gram w tenisa/ skacze na skakance i wykonuje cwiczenie na nogi wlaśnie,to po nich mam sie nie rozciagać?Boje sie, że wtedy nogi mi się rozrosną w szerz, a nie wysmuklą + dodatkowo będą zakwasy. Rozciągałam się koło 20 minut codziennie i juz po 2 dniach widze, ze nogi sa bardziej 'napompowane' i nie wyglada to ładnie. Niestety lewa noga boli mnie gdy próbuje zrobic jakikolwiek skłon.

Nie wiem co robić i licze na wasze rady.Czy to naprawde musi trwać aż 3 miesiące i generalnie co radzicie mi zrobić?Dodam, że zależy mi na wysmukleniu nóg, gdyż biodra i nogi sa maksymalnie nieproporcjonalne do naprawde chudej reszty ciała.pozdrawiam.
kakaukowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 16:16   #2
kakaukowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 252
Dot.: kontuzja a ćwiczenia

mógłby ktoś mi pomóc?
kakaukowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 16:59   #3
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: kontuzja a ćwiczenia

Jeżeli cokolwiek sobie naderwałaś i/lub odczuwasz ból dłużej niż przez kilka godzin, to przede wszystkim musisz iść do lekarza. Nikt Ci nie postawi diagnozy przez internet
Poza tym, jeśli podejrzewasz, że to uszkodzenie przyczepu mięśnia, to nie bardzo sobie wyobrażam, jak zamierzasz biegać czy robić inny trening angażujący dolne partie ciała. Najpierw musisz wyleczyć kontuzję, potem dopiero stopniowo wracać do aktywności tego rodzaju.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 17:15   #4
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: kontuzja a ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Poza tym, jeśli podejrzewasz, że to uszkodzenie przyczepu mięśnia, to nie bardzo sobie wyobrażam, jak zamierzasz biegać czy robić inny trening angażujący dolne partie ciała. Najpierw musisz wyleczyć kontuzję, potem dopiero stopniowo wracać do aktywności tego rodzaju.
Kiedyś przy podobnej kontuzji usłyszałam od chirurga informację o zaprzestaniu jakiejkolwiek aktywności fizycznej na jakiś czas, gdyż w przeciwnym wypadku może się to skończyć trwałym urazem.
W tej sytuacji polecam to samo po uprzedniej wizycie u lekarza.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 18:27   #5
kakaukowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 252
Dot.: kontuzja a ćwiczenia

dziekuje bardzo za pomoc.Nie sądziłam, że jest to poważne, gdyż trenerka powiedziała żebym przez 3 miesiące sie nie rozciągała i jutro mam trening na siłowni z nią wiec nie wiem.Moze moja kontuzja nie jest powazana a ja przekreciłam nazwe? W kazdym razie noga teraz boli tylko gdzy rozciagam miesien w jakikolwiek sposób (zwykły skłon zeby cos podniesc) i gdy siedze na kibelku.I tak pójde do lekarza oczywiscie, jednak przyznam, ze nei usmiecha mi sie zaprzestanie treningów na dłuższy czas...
kakaukowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.