Joga w domu ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-28, 19:35   #1
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631

Joga w domu ;)


Szukałam podobnych wątków, ale nie znalazłam, jeżeli gdzieś już taki był, to proszę nie bić

Otóż, czy są wśród was osoby, które regularniej uprawiają jogę, ale tak w zaciszu domowym a nie na płatnych zajęciach? Jak wrażenia, opinie? I przede wszystkim, skąd bierzecie asany i ich sekwencje, może polecicie jakieś źródła?
Ja korzystam z filmów pokazujących przykładowe asany, czasem zerknę też na jakieś filmiki z youtube, jest kilka ciekawych I czasem książki. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę podac konkretne przykłady.
Według mnie to bardzo relaksuje i szybciej kształtuje sylwetkę niż godziny na siłowni, jazda na rowerze czy odchudzanie. Np przez jakiś czas nie ćwiczyłam ale za to jeździłam codziennie około 2 godzin na rowerze - i przytyłam Chociaż podobno na rowerze spala się sporo kalorii.
Jedynym problemem związanym z jogą jak dla mnie jest to, że czasem brak mi samozaparcia i zdarza mi się od czasu do czasu kilka dni lub nawet tydzień-dwa przerwy bo ciężko mi się zmusić do jogi po ciężkim dniu na uczelni. Jednak jeżeli już robię to regularnie to efekty są wspaniałe
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 21:39   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Joga w domu ;)

Porównywanie efektów jogi z efektami treningu siłowego czy jazdy na rowerze jest moim zdaniem kompletnie bez sensu - to tak, jakby porównać psa z książką albo stanik z wrześniem.
Oczywiście jogę można z powodzeniem praktykować w domu, ale wydaje mi się, że nie sposób nauczyć się asan z filmów, chyba że z jakimś bardzo szczegółowym komentarzem, bo najczęściej nie widać wszystkich elementów. Dobre dla osób, które przez dłuższy czas uczyły się u nauczycieli.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 22:09   #3
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: Joga w domu ;)

Zgadzam sie, ze czasem dobrze by bylo, gdyby ktos skorygowal moja postawe przy asanie itp ale zdecydowana wiekszosc mozna zrobic jezeli obejrzy sie film i poslucha komentarza. A nawet jezeli nie zrobie jej w 100% perfekcyjnie to i tak relaksuje sie, rozciagam i spalam kalorie a to najwazniejsze
A jezeli chodzi o porownywanie z rowerem...Wiadomo, ze to zupelnie inna forma aktywnosci (choc i joga i jazda na rowerze i cwiczenie na silowni to aktywnosc fizyczna wiec jakos porownac mozna), ale jezeli zajmuje teoretycznie tyle samo lub wiecej czasu, meczy tak samo lub bardziej to dziwi mnie, ze efekty sa znacznie gorsze - w koncu teoretycznie jezdzac rowerem nawet niezbyt szybko spalam 2 razy wiecej kalorii niz podczas jogi a wiec powinnam wyszczuplec, a nie przybrac na wadze gdy zastapilam joge rowerem. Tak mi sie przynajmniej wydaje. A przy jodze po 3-4 sesjach po pol godzinki juz widze rezultaty - szczuplejsze posladki, bardziej plaski brzuch itd

Edytowane przez d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Czas edycji: 2009-08-28 o 22:11
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 22:45   #4
czarna_2202
Raczkowanie
 
Avatar czarna_2202
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 321
GG do czarna_2202
Dot.: Joga w domu ;)

podoba mi się ten wątek, sama kiedyś interesowałam się jogą, ale nie mam możliwości nigdzie uczęszczać na kursy, a sama nie podjełam się ćwiczenia w domu... nie wiem jak sie za to zabrać i w ogóle jakoś tak nie zebrałam się na samodzielne ćwiczenia...

Jednak z tym porównaniem siłowni i jogi to lekka przesada. Joga to raczej rozciąganie ciała. Według mnie bardziej działa Twoja psychika i podświadomość na poprawę sylwetki, a zmianę wagi można prosto wytłumaczyć tym, że jazda na rowerze, siłownia itp rozijają mase mięśniową która jest cięższa od tkanki tłuszczowej, dlatego też mogłas przybrac na wadze zamieniając rower na jogę, nie wierzę w cuda, że spalając kalorie tyłaś a siedząc w domu na macie traciłaś zbędne kalorie
__________________
"Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce... "
czarna_2202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 11:40   #5
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: Joga w domu ;)

Moze racja, ale warto rowniez pamietac o tym, ze joga to nie tylko relaks i siedzenie na macie - gdy wykonuje sie sekwencje asan to raczej spala sie kalorie, ja np po 30 min takiego treningu jestem cala spocona i zmeczona. Relaksujace asany wykonuje tylko na poczatek i koniec takiego ukladu.
Jako przyklad polecam filmiki np:
http://www.youtube.com/watch?v=yf1Mt...e=channel_page - naprawde daje wycisk, lepiej niz jazda na rowerze czy jakakolwiek gimnastyka

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Cytat:
Napisane przez czarna_2202 Pokaż wiadomość
podoba mi się ten wątek, sama kiedyś interesowałam się jogą, ale nie mam możliwości nigdzie uczęszczać na kursy, a sama nie podjełam się ćwiczenia w domu... nie wiem jak sie za to zabrać i w ogóle jakoś tak nie zebrałam się na samodzielne ćwiczenia...

Jezeli nie masz mozliwosci pojsc na kurs (ja tez przez dluzszy czas nie mialam, bedac a malym miescie) warto zaopatrzyc sie w jakas ksiazke i najpierw opanowac podstawowe asany, to wcale nie takie trudne A potem mozna np skorzystac z filmikow na Youtube, jest ich tam naprawde sporo, czesc zamieszczone przez profesjonalnych nauczycieli jogi. Mozna rowniez znalezc sobie jakies filmy w internecie lub kupic...Mozliwosci jest sporo, a mysle, ze warto
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 10:23   #6
czarna_2202
Raczkowanie
 
Avatar czarna_2202
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 321
GG do czarna_2202
Dot.: Joga w domu ;)

może zbiore troche motywacji i spróbuje sama w domu poćwiczyć...
__________________
"Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce... "
czarna_2202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 11:05   #7
terbitronium
Przyczajenie
 
Avatar terbitronium
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 28
Dot.: Joga w domu ;)

a nie orientujecie się czy są prowadzone jakieś zajęcia dla młodzieży?
bo na razie też muszę w domku
osobiście uwielbiam jogę po ciężkim dniu- działa na mnie uspokajająco
__________________
"Jeśli nie cieszy cię to co masz, czy możesz być szczęśliwszy mając więcej?"
Autor Nieznany

5-4-3.5-3-2-1-0

terbitronium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 12:31   #8
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705
Dot.: Joga w domu ;)

youtube.com pełno filmów o jodze,dokładne instrukcje
Sama niestety nie zauważyłam jakichś efektów uspokajających,ale skoro ktoś to lubi,to naprawdę polecam YT.
Pozdrawiam
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 18:06   #9
terbitronium
Przyczajenie
 
Avatar terbitronium
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 28
Dot.: Joga w domu ;)

Cytat:
Napisane przez niuja Pokaż wiadomość
youtube.com pełno filmów o jodze,dokładne instrukcje
Sama niestety nie zauważyłam jakichś efektów uspokajających,ale skoro ktoś to lubi,to naprawdę polecam YT.
Pozdrawiam
mnie się wydaje, że uspakajać mogą te płynne, powolne ruchy i pozostawanie przez jakiś czas w tej samej pozycji

co innego jakiś energiczny aerobik, czy robienie po 100 brzuchów
__________________
"Jeśli nie cieszy cię to co masz, czy możesz być szczęśliwszy mając więcej?"
Autor Nieznany

5-4-3.5-3-2-1-0

terbitronium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 16:54   #10
czarna_2202
Raczkowanie
 
Avatar czarna_2202
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 321
GG do czarna_2202
Dot.: Joga w domu ;)

jak na razie nie znajduje czasu ;/ a jak wam idzie??
__________________
"Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce... "
czarna_2202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 19:44   #11
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: Joga w domu ;)

Ja tez mam problem z samodyscyplina, jezeli chodzi o joge...Podczas wakacji czy jakichs okresow, gdy mam mniej pracy cwicze w miare regularnie, ale jak wracam zmeczona po zajeciach, to jakos nie umiem sie zmusic. Jak sobie radzicie ze zmeczeniem w takiej sytuacji? Cwiczycie mimo to?
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 18:08   #12
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Joga w domu ;)

Mi joga pomaga odpocząć i zrelaksować się, po całym dniu siedzenia za biurkiem albo ganiania po mieście na rowerze bardzo dobrze poprawia nastrój i koncentrację. Ale w sumie trening siłowy i bieganie działają na mnie podobnie, po prostu przyzwyczaiłam się, że porządny wysiłek to najskuteczniejsza forma odpoczynku - męczy fizycznie, ale psychicznie czyni cuda
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 19:05   #13
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Joga w domu ;)

Jednak z tym porównaniem siłowni i jogi to lekka przesada. Joga to raczej rozciąganie ciała. Według mnie bardziej działa Twoja psychika i podświadomość na poprawę sylwetki, a zmianę wagi można prosto wytłumaczyć tym, że jazda na rowerze, siłownia itp rozijają mase mięśniową która jest cięższa od tkanki tłuszczowej, dlatego też mogłas przybrac na wadze zamieniając rower na jogę, nie wierzę w cuda, że spalając kalorie tyłaś a siedząc w domu na macie traciłaś zbędne kalorie[/QUOTE]

Podczas jogi nie "siedzi się na macie", to tylko stereotyp. Dziewczyna dobrze opisała skuteczność jogi w odchudzaniu. To niejednokrotnie bardzo dynamiczne ćwiczenia wytapiające sporo potu i wymagające dużego wysiłku. Po zatym wiele asan wyszczupla ewidentnie, np. te ze skrętami tułowia. Pięknie rzeźbią talię i wysmuklają brzuch. Problem w tym, że samemu raczej trudno je prawidłowo wykonać. Tu liczy sie każdy szczegół - ustawienie nóg, ułożenie asan po sobie (a więc i znajomość i działania), ustawienie kręgosłupa czy kolców biodrowych, wycofanie kości ogonowej czy otworzenie klatki piersiowej. Dobry nauczyciel to skarb, a dobry to taki, który zwraca uwagę na ucznia i podpowiada mu szczegóły funkcjonowania ciała i sposoby dochodzenia do prawidłowego budowania pozycji. Bo to bardzo istotne, najlepiej uczymy się tego współpracując na początek z drugim człowiekiem. To ma też moc moblizującą, a poza tym łatwiej unikamy ewentualnych urazów. A potem i podczas ćwiczeń w domu można spokojnie szlifować to wszystko. I robić to cierpliwie, bo wymaga czasu.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2009-09-22 o 19:06
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 00:05   #14
Martiti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 39
Dot.: Joga w domu ;)

Odświeżam wątek i polecam stronkę nikewoman.com Trochę to skomplikowane, ale jak już się zarejestrujecie to czekają na Was fajne programy treningowe jogi dynamicznej - naprawdę można się spocić)). Jesli chodzi o ćwicznei w domu to polecam gorąco - efekty ochudzające są relaks też i to fantastczne uczucie rozciągniętego ciała)! Nawet mój TŻ się czasem da skusić na ćwiczenia - tak dobrze się po tym czuje Pozdrawiam!
Martiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 08:46   #15
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Joga w domu ;)

Odświeżam.
Ja ćwiczę z:
Mam nadzieję, że komuś się przyda
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 12:50   #16
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Joga w domu ;)

Cytat:
Napisane przez Esia_90 Pokaż wiadomość
wow, dzieki!
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 08:37   #17
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Joga w domu ;)

Cytat:
Napisane przez MeredithGrey Pokaż wiadomość
wow, dzieki!
Najbardziej lubię chyba SarahBethYoga. Ćwiczyłam większość jej filmików.
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 17:03   #18
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Joga w domu ;)

Może kogoś zainteresuje

Cytat:
The holidays are near and we have been hard at work on another project! I am so pleased to announce that we will be practicing and sharing 30 DAYS OF YOGA in January.
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 18:48   #19
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Joga w domu ;)

Cytat:
Napisane przez Esia_90 Pokaż wiadomość
Dziękuję!
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-12, 21:12   #20
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Joga w domu ;)

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Dziękuję!
Cieszę się, że komuś się przydało Miłego ćwiczenia
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 07:28   #21
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Joga w domu ;)

Cytat:
Napisane przez Esia_90 Pokaż wiadomość
Cieszę się, że komuś się przydało Miłego ćwiczenia
Dziękuję

Dopiero zaczynam ak naprawdę, zobaczymy czy się wciągnę Potrzebuję jakiegoś odstresowywacza dlatego więc m.in. postawiłam na jogę
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 19:30   #22
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Joga w domu ;)

Ja próbuję ćwiczyć jogę od niedawna ale naprawdę się wciągnęłam. Dawno nie ćwiczyłam z taką ochotą i zapałem, a efekty są szybsze niż myślałam. To cudowne obserwować jak nasze ciało jest coraz sprawniejsze
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 19:40   #23
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Joga w domu ;)

Cytat:
Napisane przez Esia_90 Pokaż wiadomość
Ja próbuję ćwiczyć jogę od niedawna ale naprawdę się wciągnęłam. Dawno nie ćwiczyłam z taką ochotą i zapałem, a efekty są szybsze niż myślałam. To cudowne obserwować jak nasze ciało jest coraz sprawniejsze
Super!
Mam nadzieję, że ze mną będzie podobnie

Dziś do porannego treningu z kettlem TIU dorzuciłam Energizing Morning Yoga Routine od SarahBeth
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 21:01   #24
Liberata85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 13
Dot.: Joga w domu ;)

Ja jakiś czas temu trenowałam jogę w domu. Nauczyłam się podstawowych asanów (a przynajmniej tak mi się wydawało), ale zaczął mnie pobolewać kręgosłup. Odpuściłam i po jakimś czasie poszłam na regularny trening. Okazało się- jak to pisał ktoś powyżej- że trzeba było skorygować moją postawę. Więc joga w domu tak- ale po naukach podstawy na treningu
Liberata85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 08:04   #25
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Joga w domu ;)

Cytat:
Napisane przez Liberata85 Pokaż wiadomość
Ja jakiś czas temu trenowałam jogę w domu. Nauczyłam się podstawowych asanów (a przynajmniej tak mi się wydawało), ale zaczął mnie pobolewać kręgosłup. Odpuściłam i po jakimś czasie poszłam na regularny trening. Okazało się- jak to pisał ktoś powyżej- że trzeba było skorygować moją postawę. Więc joga w domu tak- ale po naukach podstawy na treningu
Jest dużo filmików przedstawiających jak wykonać poprawnie pozę. Ja zanim zrobię coś nowego to zawsze oglądam ze szczegółowym opisem na co uważać. Może to nie to samo co trener, ale na pewno bardzo pomaga i ułatwia. Jeżeli ktoś nie ma możliwości chodzić na zajęcia to takie filmiki bardzo ułatwiają sprawę. Jedyny minus dla niektórych, że większość z nich jest po angielsku. Ja akurat nie mam z tym problemu, ale wiem, że dla wielu stanowi to problem.

polecam też blogi:
http://yogabycandace.com/yoga-poses/
http://yogawithadriene.com/free-yoga...tions-of-yoga/
jest dokładny opis jak co robić.

Jest również po polsku:
http://yogablog.pl/ilustrowany-atlas-asan/
__________________
Kocham książki

Edytowane przez Esia_90
Czas edycji: 2014-12-15 o 11:17
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 18:08   #26
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Joga w domu ;)

Cytat:
Napisane przez Liberata85 Pokaż wiadomość
Ja jakiś czas temu trenowałam jogę w domu. Nauczyłam się podstawowych asanów (a przynajmniej tak mi się wydawało), ale zaczął mnie pobolewać kręgosłup. Odpuściłam i po jakimś czasie poszłam na regularny trening. Okazało się- jak to pisał ktoś powyżej- że trzeba było skorygować moją postawę. Więc joga w domu tak- ale po naukach podstawy na treningu
Zgadzam się i chętnie bym się zapisała na jakieś zajęcia, w każdy razie mocno nad tym dumam, ale nie mam na tę chwilę czasu, a najchetniej poszłabym do jakiegoś studia niedaleko domu Poza tym jakieś 4 lata temu poszłam na takie zajęcia i moooocno się zraziłam
Cytat:
Napisane przez Esia_90 Pokaż wiadomość
Jest dużo filmików przedstawiających jak wykonać poprawnie pozę. Ja zanim zrobię coś nowego to zawsze oglądam ze szczegółowym opisem na co uważać. Może to nie to samo co trener, ale na pewno bardzo pomaga i ułatwia. Jeżeli ktoś nie ma możliwości chodzić na zajęcia to takie filmiki bardzo ułatwiają sprawę. Jedyny minus dla niektórych, że większość z nich jest po angielsku. Ja akurat nie mam z tym problemu, ale wiem, że dla wielu stanowi to problem.

polecam też blogi:
http://yogabycandace.com/yoga-poses/
http://yogawithadriene.com/free-yoga...tions-of-yoga/
jest dokładny opis jak co robić.

Jest również po polsku:
http://yogablog.pl/ilustrowany-atlas-asan/
Znowu dziękuję za przydane strony
Ja na razie ćwiczę sama i patrzę w lustro czy wszystko jest ok
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 18:30   #27
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Joga w domu ;)

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Znowu dziękuję za przydane strony
Ja na razie ćwiczę sama i patrzę w lustro czy wszystko jest ok
I tak proponuję robić. Odkrywasz nową asanę to od razu sięgasz po filmiki i opis jak wykonać poprawnie. Przyglądasz się uważnie i idziesz do lustra próbować. Po parunastu próbach załapujesz jak to zrobić. Można też poprosić kogoś z otoczenia, żeby się nam przyjrzał czy robimy tak samo jak ktoś pokazuje.
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 10:20   #28
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Joga w domu ;)

Nowe kanały, które znalazłam:
Your Yoga Gym
Yoga At Home With Christina
Tina Reale Yoga
Yoga TX
eFit30
Fightmaster Yoga
Yoga with Sonia
Heart Alchemy Yoga with Michelle Goldstein
Bad Yogi
Ali Kamenova
Yoga For Good Life With Liel Cheri
Rebecca Lloyd
__________________
Kocham książki

Edytowane przez Esia_90
Czas edycji: 2014-12-20 o 10:35
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:52   #29
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Joga w domu ;)

Dzięki

Ja ostatnio polubiłam Yoga with candace
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 08:53   #30
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Joga w domu ;)

Mamy styczeń. Startuje 30 Days of Yoga Yoga With Adriene
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-25 11:42:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.