Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-22, 15:20   #841
thetruemayhem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

aha, to faktycznie:P pomyliło mi się, bo już bardzo dawno go kupowałam. tak określiły go panie w drogerii, "prawie, że biały" i powiedziały, że będzie dla mnie za jasny i dały mi 209, co było koszmarem - od tej chwili już nigdy nie słucham się tych ekspedientek sklepowych. 208 jest idealny, więc szukam czegoś takiego. właśnie jeśli chodzi o wpadanie w róż, to to mi nie odpowiada. miałam max factor lasting performance najjaśniejszy niby był ok, ale za różowy. więc nie wiem, czy spróbować tego Revlonu, wybrałabym ten wpadający w żółć, ale jednak boje się, że będzie za ciemny, a właśnie chciałabym taką porcelankę, nie żółć, czy róż
enn_ - rozważam ten oriflame, jakoś najbardziej mi się podoba, muszę o nim więcej poczytać dzięki za link
edit: jednak szukam dalej... ten podkład to straszna lipa. jedyny jego plus to piękny kolorek... eh... podobno bardzo schodzi - mam tak samo z podkładem z Lirene+baza. raz wyszłam w nim do szkoły, kolorek ładny, buźka gładka. jak wróciłam i spojrzałam w lustro to byłam w szoku, nie dość, że strasznie się świeciłam, to jeszcze prawie wszędzie poschodził zostawiając po sobie okropne plamy -tragedia!

Edytowane przez thetruemayhem
Czas edycji: 2012-09-22 o 15:38
thetruemayhem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 13:45   #842
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez thetruemayhem Pokaż wiadomość
aha, to faktycznie:P pomyliło mi się, bo już bardzo dawno go kupowałam. tak określiły go panie w drogerii, "prawie, że biały" i powiedziały, że będzie dla mnie za jasny i dały mi 209, co było koszmarem - od tej chwili już nigdy nie słucham się tych ekspedientek sklepowych. 208 jest idealny, więc szukam czegoś takiego. właśnie jeśli chodzi o wpadanie w róż, to to mi nie odpowiada. miałam max factor lasting performance najjaśniejszy niby był ok, ale za różowy. więc nie wiem, czy spróbować tego Revlonu, wybrałabym ten wpadający w żółć, ale jednak boje się, że będzie za ciemny, a właśnie chciałabym taką porcelankę, nie żółć, czy róż
enn_ - rozważam ten oriflame, jakoś najbardziej mi się podoba, muszę o nim więcej poczytać dzięki za link
edit: jednak szukam dalej... ten podkład to straszna lipa. jedyny jego plus to piękny kolorek... eh... podobno bardzo schodzi - mam tak samo z podkładem z Lirene+baza. raz wyszłam w nim do szkoły, kolorek ładny, buźka gładka. jak wróciłam i spojrzałam w lustro to byłam w szoku, nie dość, że strasznie się świeciłam, to jeszcze prawie wszędzie poschodził zostawiając po sobie okropne plamy -tragedia!
Hmmm skoro LP był ci dobry ale za różowy to raczej nie ma szans żeby 150 była ci za ciemna. I moim zdaniem nie ma sensu dobierać podkładu pod swoją wizję wymarzonej twarzy, że "ma być porcelanka a nie z żółtymi podtonami, jakie faktycznie mam". Podkład ma być dobrany jak najbardziej do koloru skóry, inaczej będzie się wyglądać śmiesznie.
Ale to tylko moje zdanie, rób jak chcesz...
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-25, 21:37   #843
thetruemayhem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

właśnie z moją karnacją jest tak, że jestem megablada na twarzy, ale na szyji mam trochę tej "żółci" dlatego ciężko mi jest coś dobrać...ale zdecydowałam już spróbuje chyba tego revlonu, bo wszyscy bardzo go sobie chwalą.

Edytowane przez thetruemayhem
Czas edycji: 2012-09-25 o 21:39
thetruemayhem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 13:16   #844
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Najjaśniejszy podkład Dermacolu ma numer 208 i z bielą nie ma absolutnie nic wspólnego.
Swatche porównawcze:
http://www.colette.com.pl/2011/10/po...n-ciag-dalszy/
http://chochlikkornwalijski.blogspot...a-podkady.html
Całe życie myślałam, że jestem najbledszym stworzeniem na ziemi, po czym kupiłam dermacol 208, który okazał się za jasny, a patrząc na te swatche to stwierdzam, że jednak nie jestem blada, bo na zdjęciach 208 wypada jakiś ciemny . A to beka

ja kupiłam Catrice photo finish najjaśniejszy, do tej pory użyłam tylko raz, ale nie mogę nic o nim powiedzieć, bo jestem chora i i tak mi się od razu starł . Ale na ręce jest jaśniutki
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 14:03   #845
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Właśnie chciałam zapytać o Catrice o PhotoFinish'a i tego matującego (zapomniałam nazwy), z youtuba dowiedziałam się, że matujący jest jaśniejszy od PF, ale chciałabym się jeszcze dowiedzieć (dot. oby2) czy można go porównać do colourstaya (do cery tłustej) buff? W sensie kolorystycznym.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 16:57   #846
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 988
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Hej dziewczyny czy któraś z Was jest w stanie porównać mi Colorstay Revlona 110 Ivory dla cery suchej/normalnej z tym dla mieszanej/tłustej? Zamówiłam ten pierwszy przez internet i niestety, bardzo wybijają się w nim różowe tony - dla mojej neutralnej tonacji zabójcze. Zerkałam dziś w Douglasie na tester wersji dla skóry tłustej/mieszanej i tego różu nie było tam tak wiele. To kwestia drogeryjnego oświetlenia, czy rzeczywiście ten do tłustej/mieszanej jest mniej różowy?
__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chciałam zawsze mieć..
Sunday Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 17:31   #847
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Tych dwóch akurat ci nie porównam bo miałam tylko wersję do cery tłustej. Ta jest różowa ale nie jakoś wybitnie bo(choć jestem z rasy żółtawych) nie odcinał mi się.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 18:25   #848
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Sunday Rose Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny czy któraś z Was jest w stanie porównać mi Colorstay Revlona 110 Ivory dla cery suchej/normalnej z tym dla mieszanej/tłustej? Zamówiłam ten pierwszy przez internet i niestety, bardzo wybijają się w nim różowe tony - dla mojej neutralnej tonacji zabójcze. Zerkałam dziś w Douglasie na tester wersji dla skóry tłustej/mieszanej i tego różu nie było tam tak wiele. To kwestia drogeryjnego oświetlenia, czy rzeczywiście ten do tłustej/mieszanej jest mniej różowy?
Z moich doświadczeń wynika, że wersja do suchej skóry jest ciemniejsza niż ten sam kolor, ale do cery tłustej/mieszanej :/
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 18:50   #849
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Zdecydowanie wersja dla cery suchej jest ciemniejsza od wersji do cery tłustej, napewno wersje dla suchej jest bardziej świnkowa (na mnie była świnkowa).

Podbijam jeszcze to pytanie o Catrice gdyby ktoras cos wiedziala - bede wdzieczna za info.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 18:55   #850
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie wersja dla cery suchej jest ciemniejsza od wersji do cery tłustej, napewno wersje dla suchej jest bardziej świnkowa (na mnie była świnkowa).

Podbijam jeszcze to pytanie o Catrice gdyby ktoras cos wiedziala - bede wdzieczna za info.
Catrice Photo Finish nie jest jasny niestety. Dla mnie dobry był tylko jak byłam opalona a teraz jak mi schodzi to zaczyna się odcinać a szkoda bo właściwości ma po prostu świetne
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 19:21   #851
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Szkoda
Ale bardzo bardzo ciemniejszy od CS ?

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Ok, dorwałam na googlach zdjęcie.
Wrzucam link gdyby ktoś był ciekaw.
http://1.bp.blogspot.com/-JrU7MhBlb2...ogspot.com.jpg

Najjaśniejsze to to nie jest...
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 19:50   #852
peiz
Raczkowanie
 
Avatar peiz
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Chełm/Wrocław
Wiadomości: 391
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Hej, co możecie polecić w kolorze zbliżonym do najjaśniejszego Catrice Infinite Matt / Revlona CS buff ? Zależy mi na matowieniu cery mieszanej i nieco lepszym kryciu niż w w.w. catrice

DagmaraRose2000, catrice PF jest beznadziejnie ciemny, nawet na delikatnie opalonej skórze po wakacjach nadal jest u mnie za ciemny, a catrice IM iedalny
__________________

Edytowane przez peiz
Czas edycji: 2012-09-26 o 19:52
peiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 20:09   #853
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ja obecnie używam miraculum satin make up najjasniejszego (pewnie dla większości za ciemny, ale dla mnie chyba najjasniejszy tanioch jaki udało mi się dorwać, a i trzyma się super)

Ale napaliłam sie na photofinisha, bo tyle pozytywnych opinii...
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 20:16   #854
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 988
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Dzięki dziewczyny, może zaryzykuję zamówienie tego dla cery tłustej i ewentualnie będę mieszać a co do Catrice, to ja mam doświadczenia tylko z Infinite Matt - kolor jest okej, przypomina bardzo Buff CS, ładny beżyk, raczej neutralny. Na mnie troszeczkę się utleniał, ale na mnie prawie wszystko się utlenia przyjemna konsystencja, dość gęsta, ładnie rozprowadza się pędzlem, trwałość przyzwoita, mógłby być moim ulubionym podkładem, gdyby tylko był jaśniejszy
__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chciałam zawsze mieć..
Sunday Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 14:38   #855
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Hej dziewczyny, mam pytanie, a właściwie prośbę
Kupiłam na początku lata kwiatowego Burżuja (chodzi mi o Flower Prefection, czy jakoś tak ) i myślałam że się opalę i wzięłam odcień 52, który jest za ciemny, bo się oczywiście nie opaliłam. Ale nie jest źle, da się z nim chodzić na twarzy, odpowiednio nałożony i pokryty jasnym pudrem nawet tak chamsko się nie odznacza. Ale robi się coraz zimniej, a ja coraz bledsza, i pora kupić coś jasnego. I właśnie dlatego pytam: możecie polecić jakiś podkład podobny do Burżuja, (tylko oczywiście kolorki zbliżone do 51, nie 52 ). Wiem, w sumie w czym mam problem żeby kupić jeszcze raz, tylko jaśniejszy? Ano chcę spróbować czegoś nowego Zależy mi na tym, żeby miał podobne krycie jak Burżuja, bo on bardzo mi odpowiada, wygląda ładnie, naturalnie. Możecie coś polecić? Tylko błagam bez różowych tonów, tylko żółte odcienie
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 11:17   #856
paulisiap21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 34
Najjaśniejszy podkład

Witam. Chciałabym zasięgnąć opinii na temat podkładów do twarzy. Marzy mi się efekt idealnie jasnej skóry, czy któryś podkład może to zapewnić? Chodzi mi o zimny odcień i taki "na codzień". Więszkość ogólnie dostępnych "jedynek" jest dla mnie za ciemnych w sezonie jesienno-zimowym. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
paulisiap21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 12:05   #857
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Najjaśniejszy podkład

Polecam poszperać w wątku o jasnych podkładach.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 13:20   #858
kasiagolenia
Raczkowanie
 
Avatar kasiagolenia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 49
Dot.: Najjaśniejszy podkład

Cytat:
Napisane przez paulisiap21 Pokaż wiadomość
Witam. Chciałabym zasięgnąć opinii na temat podkładów do twarzy. Marzy mi się efekt idealnie jasnej skóry, czy któryś podkład może to zapewnić? Chodzi mi o zimny odcień i taki "na codzień". Więszkość ogólnie dostępnych "jedynek" jest dla mnie za ciemnych w sezonie jesienno-zimowym. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Na pewno znajdziesz odpowiedni odcień w podkładach Ultra foundation Kryolana. Kolory zaczynają się od czystej bieli, tak że można wyczarować z nich makijaż gejszy, po łamane różem i beżem odcienie. Mam paletę 24 kolory i mogę wyczarować, mieszając je każdy odcień, pomijając osoby czarnoskóre, do których mam osobny zestaw. Możesz kupić jeden odcień ciemniejszy na lata i jaśniejszy na zimę, możesz je mieszać uzyskując odcienie pośrednie. Kryolan pisze, że ultra foundation są na codzień, jednak mi wysusza skórę, więcej po zmyciu makijażu, oczyszczam skórę żelem bez mydła a potem stosuję krem nawilżający. Nie nakładam też makijażu zawsze, raczej co drugi dzień, tak żeby skóra odpoczęła. Jeśli szukasz więcej inspiracji makijażowych zapraszam na moją stronę.
kasiagolenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 14:18   #859
paulisiap21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 34
Dot.: Najjaśniejszy podkład

Cytat:
Napisane przez kasiagolenia Pokaż wiadomość
Na pewno znajdziesz odpowiedni odcień w podkładach Ultra foundation Kryolana. Kolory zaczynają się od czystej bieli, tak że można wyczarować z nich makijaż gejszy, po łamane różem i beżem odcienie. Mam paletę 24 kolory i mogę wyczarować, mieszając je każdy odcień, pomijając osoby czarnoskóre, do których mam osobny zestaw. Możesz kupić jeden odcień ciemniejszy na lata i jaśniejszy na zimę, możesz je mieszać uzyskując odcienie pośrednie. Kryolan pisze, że ultra foundation są na codzień, jednak mi wysusza skórę, więcej po zmyciu makijażu, oczyszczam skórę żelem bez mydła a potem stosuję krem nawilżający. Nie nakładam też makijażu zawsze, raczej co drugi dzień, tak żeby skóra odpoczęła. Jeśli szukasz więcej inspiracji makijażowych zapraszam na moją stronę.
Dziękuję Ci bardzo za podpowiedź. Swojego czasu byłam bardzo zainteresowana podkładami z Kryolanu, tylko właśnie zniechęciło mnie to, ze to nie jest raczej podkład na codzień. Zmykam na Twoją stronke
paulisiap21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-18, 00:07   #860
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Chyba przechodzę kryzys Lato się skończyło i wszystko za ciemne. Czy naprawdę nie ma żadnego jasnego i w miarę dobrego podkładu?! Kolorystycznie dobre są tylko minerały, ale dziękuję za ten ciastowaty efekt i ładną cerę tylko chwilę po nałożeniu.

Zrobiłam dziś rundkę po wszystkich drogeriach i perfumeriach, żeby coś znaleźć. Mam niby kilka podkładów, ale miałam nadzieję, że może pojawiło się coś nowego.
Chyba tylko nowy YSL jest godny uwagi, z zabieleniem oczywiście, może Studio Sculpt MACa się do tego też nada, ale boję się cementowego efektu. Najjaśniejsze odcienie Invisible EL to jakiś koszmar ceglany pomarańczowy odcień, aż konsultantka widząc swatcha na mojej skórze, przestała mi wciskać tenże "genialny dopasowujący się niewidoczny fluid, bardzo jasny", jak go wcześniej określiła.


Rady, jakie dzisiaj usłyszałam w sklepach, podnoszą ciśnienie przez ciemnotę (dosłownie) naszego narodu. Że powinnam się trochę przyciemnić (rada od pani solary), że zaraz zobaczę najjaśniejszy odcień ze wszystkich dostępnych na rynku - i tu pani w Douglasie wyciąga...Clarins Ivory(), że najjaśniejszy odcień podkładu Maybelline "jest dosłownie biały", że "jasny podkład brzydko wygląda" i w ogóle najjaśniejszy na pewno mi nie jest potrzebny, bo będzie za jasny.

Kupiłam jakiś biały arabski Maybelline w necie, okaże się, co to za cudo.
Wiecie może, gdzie można kupić Dermacol w musie, kolor 5? Przeglądam internet i nigdzie go nie ma. A bym przetestowała w akcie rozpaczy.

__________________

Edytowane przez MissScareAll
Czas edycji: 2012-10-18 o 00:09
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 07:25   #861
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Oj nie, Boże broń to kupować to tak gęsta pasta, tępa, coś okropnego Illa RF przy nim siada. Plusem jest tylko kolor, naprawdę odradzam.

---------- Dopisano o 07:25 ---------- Poprzedni post napisano o 07:22 ----------

Btw ja też nie cierpię jak ktoś mi wmawia że "podkład/puder na pewno będzie mi za jasny" jeśli ja wiem że nie...
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 08:23   #862
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Chyba przechodzę kryzys Lato się skończyło i wszystko za ciemne. Czy naprawdę nie ma żadnego jasnego i w miarę dobrego podkładu?! Kolorystycznie dobre są tylko minerały, ale dziękuję za ten ciastowaty efekt i ładną cerę tylko chwilę po nałożeniu.
A sprawdzałaś L'oreal true match ale ten w wersji amerykańskiej? Na allegro trochę tego jest. Ja kupiłam niedawno w1 trochę w ciemno i stwierdziłam, że jest za jasny (a przykładowo wszystkie podkłady bourjois w kolorze 51 były dla mnie dużo za ciemne) Na zimę będzie idealny dla mnie, chociaż mógłby być ciut bardziej żółty ale to się pudrem wyrówna.
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 09:04   #863
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Jest nowy Affinitone - 02 Light Porcelain - w niektórych Rossmannach już jest , kupiłam za 23.80 - teraz jest promocja.
Niektóre sklepy go jeszcze nie mają i zaczynają gamę od 03 Light Sandbeige.

02 jest niesamowicie blady , dla mnie aż za jasny, wzięłam, bo nie jest różowy, a to rzadkość w jasnych odcieniach... Raz użyłam i teraz już wiem, że musi poszukać nowej właścicielki ...ech...
__________________
DONE
is better
THAN
perfect



Edytowane przez anibiaa
Czas edycji: 2012-10-18 o 09:05
anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 11:36   #864
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 988
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

O, a możesz coś bliżej napisać na jego temat? Oglądałam go jakiś czas temu i pierwsze, co mi się rzuciło w oczy, to baardzo lejąca konsystencja, obawiałam się, że krycie będzie bardzo lekkie
__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chciałam zawsze mieć..
Sunday Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 13:02   #865
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Oj nie, Boże broń to kupować to tak gęsta pasta, tępa, coś okropnego Illa RF przy nim siada. Plusem jest tylko kolor, naprawdę odradzam.

---------- Dopisano o 07:25 ---------- Poprzedni post napisano o 07:22 ----------

Btw ja też nie cierpię jak ktoś mi wmawia że "podkład/puder na pewno będzie mi za jasny" jeśli ja wiem że nie...
Masz na myśli Studio Sculpt? Aż wezmę próbkę z ciekawości

[1=a40adf61f4fa839fc993774 57d0e94ddcb8a5d57;3712692 8]A sprawdzałaś L'oreal true match ale ten w wersji amerykańskiej? Na allegro trochę tego jest. Ja kupiłam niedawno w1 trochę w ciemno i stwierdziłam, że jest za jasny (a przykładowo wszystkie podkłady bourjois w kolorze 51 były dla mnie dużo za ciemne) Na zimę będzie idealny dla mnie, chociaż mógłby być ciut bardziej żółty ale to się pudrem wyrówna. [/QUOTE]
No właśnie miałam kiedyś True Match W1, oczywiście mam cały czas na myśli amerykańską kolorystykę i kolor był w sam raz. Chyba jako jedyny ze wszystkich testowanych. Ale sam podkład beznadziejny i się go pozbyłam.

Orientujecie się może, jak do W1 ma się C1 i N1 Lumi Magique? Była już o nich wcześniej mowa, ale takie porównanie by się przydało. Albo chociaż do HM. Tutaj o dziwo C1 wygląda na jaśniejszy i bardziej żółty, niż N1

Cytat:
Napisane przez anibiaa Pokaż wiadomość
Jest nowy Affinitone - 02 Light Porcelain - w niektórych Rossmannach już jest , kupiłam za 23.80 - teraz jest promocja.
Niektóre sklepy go jeszcze nie mają i zaczynają gamę od 03 Light Sandbeige.

02 jest niesamowicie blady , dla mnie aż za jasny, wzięłam, bo nie jest różowy, a to rzadkość w jasnych odcieniach... Raz użyłam i teraz już wiem, że musi poszukać nowej właścicielki ...ech...
O, lecę zaraz sprawdzić. Może i u mnie już jest. Ale sam ten Affinitonek jakoś mnie nie porywa, jeśli chodzi o jakość.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 13:42   #866
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

A jak Affinitone w porównaniu do mineralnego i jakiegoś nowego 24h?
Wszystkie mają nowe odcienie 02?
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 13:50   #867
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Nie nie, o Dermacolu 05 Studia Sculpt nigdy nie miałam a mam chrapkę W1 TM do N1 Lumi ma się tak, że sie diametralnie różnią. N1 jest gęstszy, ciemniejszy i różowieje dość mocno. I W1 ma drobinki a N1 zostawia złotawą poświatę.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 14:28   #868
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Hmm, nie mam porównania do tych Affinitone'ów pozostałych, ale ten bez wątpienia jest najjaśniejszy. I pokuszę się o stwierdzenie, że to w ogóle najjaśniejszy "popularny drogeryjny niedrogi" podkład
Ja użyłam go raz i wiem, że jest dla mnie o dwa tony za jasny, jednak jestem bliżej 03Light Sandbeige

Co do konsystencji, to ja ją lubię - jest lekka, nie czuć jej na skórze.
Nie klei się i nie jest tłusta.
Kryje moim zdaniem b.dobrze. Jak na tak rzadki płyn, to w ogóle mocno
I wystarczy przechowywać tubkę do góry nogami, żeby podkład nie wylewał się tuż po otwarciu
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 14:46   #869
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Nie nie, o Dermacolu 05 Studia Sculpt nigdy nie miałam a mam chrapkę W1 TM do N1 Lumi ma się tak, że sie diametralnie różnią. N1 jest gęstszy, ciemniejszy i różowieje dość mocno. I W1 ma drobinki a N1 zostawia złotawą poświatę.
O ble, to nie chcę tego Dermacolu. Dzięki TM W1 nie miał drobinek ale jeśli N1 różowieje, to też nie chcę. Ten Studio Sculpt wypróbuję i dam znać.

Porzucę chyba swoją beztalkową filozofię i kupię kompakt MACa Studio Fix NC15 i Benefitowy Get Even 01. Jeszcze nad Hello Flawless się zastanawiam, ale nie wiem, czy nie za ciemny. Bo sam w sobie bardzo fajny, kiedyś testowałam.
Z rozjaśniających zażółcających pudrów ciekawa jestem jeszcze prasowanego Pale Yellow Bobbi Brown, miała któraś z Was? Jeszcze Illuminating coś tam mają fajny, w odcieniu Albaster oczywiście.

Polecam też po raz kolejny pryzmy Doctor White Givenchy, ratują mnie z opresji kiedy podkład jest za ciemny.

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

A położyłam sobie na twarz krem tonujący Rouge Bunny Rouge. Cudowny! Tylko kolor Ciemniejszy nawet od HM. Także na przyszłość, już nie bawcie się w jego testowanie
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 14:56   #870
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ja z pudrowych mam z TBS, ALL i one face base i sobie chwalę kolor przede wszystkim. Zdecydowanie jasny Ładnie kryje, lżej, mocniej, zależy od sposobu nakładania. Ino trzeba mieć skórę ładną, nie przesuszoną, bo on w kompakcie, także podkreśli raczej suchości wszelkie.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.