Farbowanie henną - część III - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-19, 10:30   #1441
Maraja
Przyczajenie
 
Avatar Maraja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 29
Dot.: Farbowanie henną - część III

Jakoś 2 lata temu zaczęłam farbować swoje włosy na intensywną czerwień. Po pół roku mi się znudziło i żeby się pozbyć tej czerwieni nakładałam jakiś czekoladowy brąz itp., ale niestety nic nie chciało na dłużej pokryć czerwieni. Po kilku próbach przestałam katować włosy i stwierdziłam, że muszą odrosnąć. Tylko strasznie mnie denerwuje to, że do połowy długości mam swoją naturalną chłodną czerń, a od połowy rudo-czerwono-machoniowe... pytanie moje jest takie - czy henna pokryje stary kolor, jeśli chemikalia nie dały rady? I czy czarna henna nie ma odcienia takiego jak chemiczne farby, bo to mi się strasznie nie podoba (czarny to chyba najbardziej nienaturalnie wyglądający kolor farbowanych włosów)
__________________
63-62-61-60-59-58-57-56-!55!
Maraja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 11:07   #1442
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Maraja Pokaż wiadomość
Jakoś 2 lata temu zaczęłam farbować swoje włosy na intensywną czerwień. Po pół roku mi się znudziło i żeby się pozbyć tej czerwieni nakładałam jakiś czekoladowy brąz itp., ale niestety nic nie chciało na dłużej pokryć czerwieni. Po kilku próbach przestałam katować włosy i stwierdziłam, że muszą odrosnąć. Tylko strasznie mnie denerwuje to, że do połowy długości mam swoją naturalną chłodną czerń, a od połowy rudo-czerwono-machoniowe... pytanie moje jest takie - czy henna pokryje stary kolor, jeśli chemikalia nie dały rady? I czy czarna henna nie ma odcienia takiego jak chemiczne farby, bo to mi się strasznie nie podoba (czarny to chyba najbardziej nienaturalnie wyglądający kolor farbowanych włosów)
Czarna henna tak naprawdę nie istnieje. Do uzyskania czerni farbuje się mieszanką indygo z henną. Jedno jest granatowe, a drugie czerwone przy czym indygo ma tendencję do bycia dość nietrwałym. Rozjaśniane włosy mają już nieco zmienioną strukturę i z tego powodu z trwałością może być jeszcze gorzej.
Ja na twoim miejscu spróbowałabym to przykryć najpierw samym indygo. Jeśli by sie nie udało, to gotowymi mieszankami np. Khadi ciemny brąz (nie czarna, bo nie wychodzi czarna), Sante itp. Można jeszcze spróbować farbowawania dwustopniowego (najpierw henną, potem indygo/mieszanką), ale przy zmyciu indygo jest wtedy większe ryzyko uzyskania na końcach jeszcze bardziej czerwonego koloru.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 12:09   #1443
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
od początku na ile pamiętam

goździki same w sobie nie zawierają żadnych barwników które mogą wpłynąć na kolor. Zawierają natomiast olejki eteryczne, które z kolei zawierają tzw 'monoterpeny'
http://pl.wikipedia.org/wiki/Monoterpeny

monoterpeny mają rozmaite właściwości. Te, które dodaje się do henny mają właściwości rozgrzewające- dzięki czemu barwnik zawarty w hennie może głębiej wnikać we włosy (czy skórę jeśli chodzi o body art). W goździkach ten olejek jest bardzo silny, ale inne olejki też wspomagają działanie henny -m. in lawendowy, geraniowy, kardamonowy, kajeputowy, z drzewa herbacianego czy eukaliptusowy. Olejek lawendowy czy kajeputowy dają niesamowite efekty w body art.

Co do właściwości antybakteryjnych, anty-grzybiczych to istnieje szereg wyników naukowych badań, które to potwierdzają.
np
http://www.omjournal.org/OriginalArt...aExtracts.html

Wystarczy w google wpisać 'antibacterial henna properties' (czy antifungal) i wyskoczy takich stron wiele.

Henna jest też naturalnym filtrem przeciwko szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu
http://www.hennapage.com/henna/encyc.../sunblock.html

Temperatura wody- nie zalewałabym henny gorącą wodą, przynajmniej nie taką, do której nie mogę włożyć palca
Odstawia się hennę do czasu uwolnienia barwnika. więcej http://polehenny.wordpress.com/2012/...ieszamy-henne/

Zaznaczam, że powyższe uwagi oraz wpis odnoszą się do czystej henny, bez dodatków, a więc nie do mieszanek z indygo na przykład

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------



Twój ślimaczek lepszy od mojego 'supełka'

Może się powtórzę, ale im lepszej jakości henna, tym jest bardziej 'mazista' i nie wysycha na kask. Musi być naprawdę drobniutko zmielona, chociaż np HST (marokańska Henna Sahara Tanzarine) jest super mazista a nie tak drobno mielona jak indyjskie henny BAQ.

Żeby henna nie wysychała, można zastosować pewien trick- dodać do mieszanki 1-2 łyżki miodu albo zwykłego cukru. Pasta będzie bardziej mazista i nie będzie wysychać.
dzięki Dasz linka do swojego bloga?

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Maraja Pokaż wiadomość
Jakoś 2 lata temu zaczęłam farbować swoje włosy na intensywną czerwień. Po pół roku mi się znudziło i żeby się pozbyć tej czerwieni nakładałam jakiś czekoladowy brąz itp., ale niestety nic nie chciało na dłużej pokryć czerwieni. Po kilku próbach przestałam katować włosy i stwierdziłam, że muszą odrosnąć. Tylko strasznie mnie denerwuje to, że do połowy długości mam swoją naturalną chłodną czerń, a od połowy rudo-czerwono-machoniowe... pytanie moje jest takie - czy henna pokryje stary kolor, jeśli chemikalia nie dały rady? I czy czarna henna nie ma odcienia takiego jak chemiczne farby, bo to mi się strasznie nie podoba (czarny to chyba najbardziej nienaturalnie wyglądający kolor farbowanych włosów)
może zrób dekoloryzację żeby się pozbyć czerwieni po chemicznej farbie. Tylko nie wiem jak henna przykrywa dekoloryzowane włosy..
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 12:11   #1444
dorka_tw
Rozeznanie
 
Avatar dorka_tw
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 851
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hej, zajrzałam bo na Zakręconym pare dziewczyn wspomniało o wspaniałych właściwościach henny. Chciałabym się dowiedzieć paru rzeczy i wybaczcie że nie będę czytać trzech części. Z henną nie miałam jeszcze nic wspólnego, więc za wszystkie rady bardzo dziękuję. Przeczytałam pdf o farbowaniu henną i dużo mi się rozjaśniło, ale mam pytanko, lub dwa

Na początk tego poradnika było napisane, że jeżeli moje włosy są brązowe to nałożenie samej henny sprawi że włosy będą miały tylko taki czerwonawy odcień, tak? więc nie muszę dodawać indygo? Bo nie chciałabym wyjść z płomienną czerwienią na włosach

Pewnie są różne firmy tej henny, jakie są najlepsze? I gdzie taką hennę się kupuję? w zielarskim np.?

Co to jest ta amla? jeżeli ja chcę otrzymać czerwowany połysk to mam ją dodawać?

W tym poradniku było napisane że do indygo nie dodajemy cytryny? Czyli jeżeli farbuje henna + indygo to cytryny tam w ogóle nie ma? czy dodaje do henny, a później do tego indygo?

Pewnie pytania są banalne, ale jednak włosy za szybko nie odrastają a nie chce im zaszkodzić. Dziękuje
__________________
Jest taka granica cierpienia za którą uśmiech się pojawia...


dorka_tw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 12:26   #1445
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Ostatnio próbowałam sama- pasmo na czubku głowy, zawinęłam w ślimaczka, potem pasma dookoła tego i zawijałam kolejne wokół tego ślimaczka. Szybko, łatwo i przyjemnie. Sposób z bloga jednej z użytkowniczek (hennaya?), którą ciepło pozdrawiam i dziękuję za ułatwienie.
Jakiś czas temu wklejałam link do filmiku, w którym widać właśnie jak się ten ogromny kok robi

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
Żeby henna nie wysychała, można zastosować pewien trick- dodać do mieszanki 1-2 łyżki miodu albo zwykłego cukru. Pasta będzie bardziej mazista i nie będzie wysychać.
Mam pytanie...pokazywałaś swoje hennowane włosy? Jeśli nie to możesz wrzucić zdjęcie?
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 12:41   #1446
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez dorka_tw Pokaż wiadomość
Hej, zajrzałam bo na Zakręconym pare dziewczyn wspomniało o wspaniałych właściwościach henny. Chciałabym się dowiedzieć paru rzeczy i wybaczcie że nie będę czytać trzech części. Z henną nie miałam jeszcze nic wspólnego, więc za wszystkie rady bardzo dziękuję. Przeczytałam pdf o farbowaniu henną i dużo mi się rozjaśniło, ale mam pytanko, lub dwa

Na początk tego poradnika było napisane, że jeżeli moje włosy są brązowe to nałożenie samej henny sprawi że włosy będą miały tylko taki czerwonawy odcień, tak? więc nie muszę dodawać indygo? Bo nie chciałabym wyjść z płomienną czerwienią na włosach

Pewnie są różne firmy tej henny, jakie są najlepsze? I gdzie taką hennę się kupuję? w zielarskim np.?

Co to jest ta amla? jeżeli ja chcę otrzymać czerwowany połysk to mam ją dodawać?

W tym poradniku było napisane że do indygo nie dodajemy cytryny? Czyli jeżeli farbuje henna + indygo to cytryny tam w ogóle nie ma? czy dodaje do henny, a później do tego indygo?

Pewnie pytania są banalne, ale jednak włosy za szybko nie odrastają a nie chce im zaszkodzić. Dziękuje
Jaką hennę najlepiej kupić na farbowane dotąd na rudo włosy? Moja siostra farbuje na rudo, ale doprowadziło to do stanu w którym jej włosy są w dotyku jak ogon konia czy włosy starej barbie - strasznie szorstkie, puszące się. Chociaż od pewnego czasu zmuszam ją do olejowania, masek, odżywek i innych , efekt jest raczej taki-sobie. Prawdopodobnie będzie to wymagało większego nakładu czasu, aby je poprawić i nie wydaje mi się, aby farby chemiczne jej pomagały. U mnie henna ładnie odżywiła włosy, ale ja farbuje na ciemny kolor i używam khadi. Nie wiem jaki efekt daje khadi naturalna nałożona na rude włosy. Zresztą, są różne henny i wiem, że jest tu sporo osób farbujących na rudo - możecie coś polecić?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 12:56   #1447
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jaką hennę najlepiej kupić na farbowane dotąd na rudo włosy? Moja siostra farbuje na rudo, ale doprowadziło to do stanu w którym jej włosy są w dotyku jak ogon konia czy włosy starej barbie - strasznie szorstkie, puszące się. Chociaż od pewnego czasu zmuszam ją do olejowania, masek, odżywek i innych , efekt jest raczej taki-sobie. Prawdopodobnie będzie to wymagało większego nakładu czasu, aby je poprawić i nie wydaje mi się, aby farby chemiczne jej pomagały. U mnie henna ładnie odżywiła włosy, ale ja farbuje na ciemny kolor i używam khadi. Nie wiem jaki efekt daje khadi naturalna nałożona na rude włosy. Zresztą, są różne henny i wiem, że jest tu sporo osób farbujących na rudo - możecie coś polecić?
Czystą henne Można dodać goździków, cytryny, czerwonej papryki.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 15:11   #1448
hennaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Farbowanie henną - część III

zdjęcia porobię- całą serię, chcę wam m.in. pokazać jak wygląda kasja na hennie

wrócę jeszcze do tematu maseczki z henny- może być efekt pomarańczowej twarzy
jeśli ktoś ma problemy z trądzikiem dużo lepsze będzie neem- te same właściwości minus kolor neem jest bezbarwne.

link do bloga http://polehenny.wordpress.com/
hennaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 15:30   #1449
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

dzięki
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 17:12   #1450
dorka_tw
Rozeznanie
 
Avatar dorka_tw
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 851
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez dorka_tw Pokaż wiadomość
Hej, zajrzałam bo na Zakręconym pare dziewczyn wspomniało o wspaniałych właściwościach henny. Chciałabym się dowiedzieć paru rzeczy i wybaczcie że nie będę czytać trzech części. Z henną nie miałam jeszcze nic wspólnego, więc za wszystkie rady bardzo dziękuję. Przeczytałam pdf o farbowaniu henną i dużo mi się rozjaśniło, ale mam pytanko, lub dwa

Na początk tego poradnika było napisane, że jeżeli moje włosy są brązowe to nałożenie samej henny sprawi że włosy będą miały tylko taki czerwonawy odcień, tak? więc nie muszę dodawać indygo? Bo nie chciałabym wyjść z płomienną czerwienią na włosach

Pewnie są różne firmy tej henny, jakie są najlepsze? I gdzie taką hennę się kupuję? w zielarskim np.?

Co to jest ta amla? jeżeli ja chcę otrzymać czerwowany połysk to mam ją dodawać?

W tym poradniku było napisane że do indygo nie dodajemy cytryny? Czyli jeżeli farbuje henna + indygo to cytryny tam w ogóle nie ma? czy dodaje do henny, a później do tego indygo?

Pewnie pytania są banalne, ale jednak włosy za szybko nie odrastają a nie chce im zaszkodzić. Dziękuje
Dziewczyny pomożecie? Bardzo mi zależy na jak najszybszym farbowaniu a nie wiem jak się do tego zabrać
__________________
Jest taka granica cierpienia za którą uśmiech się pojawia...


dorka_tw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 17:23   #1451
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez dorka_tw Pokaż wiadomość
Na początk tego poradnika było napisane, że jeżeli moje włosy są brązowe to nałożenie samej henny sprawi że włosy będą miały tylko taki czerwonawy odcień, tak? więc nie muszę dodawać indygo? Bo nie chciałabym wyjść z płomienną czerwienią na włosach
Typowo płomienna czerwień ma szanse wyjść tylko na blond włosach. Na brązowych będzie to bardziej czerwony połysk tym mniej widoczny im ciemniejsze włosy. Dodatek indygo kieruje kolor w stronę brązu. Im więcej indygo tym ciemniejszy brąz.
Cytat:
Pewnie są różne firmy tej henny, jakie są najlepsze? I gdzie taką hennę się kupuję? w zielarskim np.?
Najlepiej w internecie. W zielaskich zazwyczaj jest coś w stylu Eld, ale jakość to marna. Ja polecam Khadi.
Cytat:
Co to jest ta amla? jeżeli ja chcę otrzymać czerwowany połysk to mam ją dodawać?
Amla dodawana do henny to zakwszacz uwalniąjący barwnik. Sama amla nie farbuje (chyba że z jasnych włosów robi bure )
Cytat:
W tym poradniku było napisane że do indygo nie dodajemy cytryny? Czyli jeżeli farbuje henna + indygo to cytryny tam w ogóle nie ma? czy dodaje do henny, a później do tego indygo?
Henna lepiej działa w środowisku kwaśnym, a indygo w zasadowym. Cok z cytryny (oraz amla) zakwaszają farbę, więc wtedy indygo może działać słabiej. Indygo powinno się także rozrabiać w niższej tempreraturze.

Jaki właściwie kolor chcesz osiągnąć?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 17:44   #1452
dorka_tw
Rozeznanie
 
Avatar dorka_tw
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 851
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;37705422]
Jaki właściwie kolor chcesz osiągnąć?[/QUOTE]

Albo ciemniejszy rudy albo czerwień, ale mam włosy farbowane na brązowo i naturalne też ( nie bardzo ciemny) dlatego wywnioskowałam że wyjdą mi takie czerwone(rude) refleksy. Dobrze myślę?? Bo właśnie myślałam żeby do naturalnej henny dodać troszeczkę indygo, wtedy wyjdzie taki kasztanowy, ale to i tak pewnie się okaże dopiero po zmyciu

Bardzo dziękuje za odpowiedź
__________________
Jest taka granica cierpienia za którą uśmiech się pojawia...


dorka_tw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 17:51   #1453
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez dorka_tw Pokaż wiadomość
Albo ciemniejszy rudy albo czerwień, ale mam włosy farbowane na brązowo i naturalne też ( nie bardzo ciemny) dlatego wywnioskowałam że wyjdą mi takie czerwone(rude) refleksy. Dobrze myślę?? Bo właśnie myślałam żeby do naturalnej henny dodać troszeczkę indygo, wtedy wyjdzie taki kasztanowy, ale to i tak pewnie się okaże dopiero po zmyciu

Bardzo dziękuje za odpowiedź
Możesz spokojnie farbować samą henną bez indygo.
Nawet jeśli uznasz kolor za zbyt czerwony, to położenie na to jakiejś brązowej mieszanki nie stanowi żadnego problemu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 18:03   #1454
dorka_tw
Rozeznanie
 
Avatar dorka_tw
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 851
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;37705959]Możesz spokojnie farbować samą henną bez indygo.
Nawet jeśli uznasz kolor za zbyt czerwony, to położenie na to jakiejś brązowej mieszanki nie stanowi żadnego problemu.[/QUOTE]

brązowej mieszanki? tzn przy następnym farbowaniu henna + indygo?
__________________
Jest taka granica cierpienia za którą uśmiech się pojawia...


dorka_tw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 18:06   #1455
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez dorka_tw Pokaż wiadomość
brązowej mieszanki? tzn przy następnym farbowaniu henna + indygo?
Tak. Albo ewentualnie samo indygo jeśli będziesz chciała mieć bardzo ciemne włosy. Są jeszcze mieszanki z innymi roślinami, np. orzech włoski. (Sante, Logona)
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 18:19   #1456
magda5712
Raczkowanie
 
Avatar magda5712
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 240
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hej dziewczyny
Chciałam się Was spytać , bo róźnych rzeczy się już nasuchałam o farbowaniu henną , czy da się z ciemnego brązu (naturalny) zrobi taki kolorek kremem koloryzującym z henną?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img135826.fryzury-dlugie-vert.jpg (108,5 KB, 73 załadowań)
magda5712 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 18:23   #1457
myslenieszkodzi
Raczkowanie
 
Avatar myslenieszkodzi
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 151
Dot.: Farbowanie henną - część III

Miałam dzisiaj farbować włosy henną, ale w zielarskim znalazłam korzeń rzewienia i postanowiłam spróbować. Ostatni raz kładłam hennę 5 tygodni temu, więc kolor się nieco sprał. Teraz włosy są bardziej żółte, ale czekam do całkowitego wyschnięcia. Ciekawa jestem, jak długo będę się cieszyła tym efektem. Następnym razem jednak coś zmienię w przepisie, bo papka się zgrudkowała i nie mogłam tego cholerstwa wypłukać, trzy razy myłam głowę

magda5712, nie da się. A od "kremów koloryzujących z henną" to trzymaj się z daleka - nie mają nic wspólnego z prawdziwą henną, to zwykła chemia.

Edytowane przez myslenieszkodzi
Czas edycji: 2012-11-19 o 18:25
myslenieszkodzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 18:30   #1458
dorka_tw
Rozeznanie
 
Avatar dorka_tw
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 851
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;37706315]Tak. Albo ewentualnie samo indygo jeśli będziesz chciała mieć bardzo ciemne włosy. Są jeszcze mieszanki z innymi roślinami, np. orzech włoski. (Sante, Logona)[/QUOTE]

ok, dziękuje bardzo. Dużo mi rozjaśniłaś
__________________
Jest taka granica cierpienia za którą uśmiech się pojawia...


dorka_tw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 19:28   #1459
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez magda5712 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Chciałam się Was spytać , bo róźnych rzeczy się już nasuchałam o farbowaniu henną , czy da się z ciemnego brązu (naturalny) zrobi taki kolorek kremem koloryzującym z henną?
Nie da rady. Te balsamy nie rozjaśniają włosów. Właściwie to są szamponetki. No i nie mają henny tylko ekstrakt cokolwiek to jest.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 23:20   #1460
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

witam wszystkich hennujących !!! zachęcona waszymi wpisami też postanowiłam zastosować na moich zmaltretowanych włosach hennę . Kupiłam dziś brązową i od razu przystąpiłam do dzieła. Wyjściowe miałam zafarbowane farbą chemiczną - obecny kolor to spłowiały czerwony ale że moje naturalne włosy to czarne więc wyszło coś jak stare czerwone wino. Poza tym mam zrobione 2 miesiące temu encanto. Ciekawa byłam efektu. Jestem właśnie po spłukaniu. Kolor się ożywił co prawda przebija czerwień ale lepiej to wygląda niż poprzedni kolor. Jest połysk i miękkość włosa. Jestem na tak. Teraz będę póki co tylko hennę stosować. Jak często mogę ją kłaść bo odrost szybko mi się ukazuję a tam pełno siwaków. Czy co 2 tyg. nie będzie za często ????
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 008.jpg (33,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 007.jpg (29,2 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 010.jpg (33,2 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 013.jpg (35,9 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 015.jpg (32,3 KB, 6 załadowań)
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 23:27   #1461
MarlenqaBii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3
Dot.: Farbowanie henną - część III

Nie polecam!!!!! Później trudno jest zafarbować farbą
__________________
Dobry psycholog Wrocław
MarlenqaBii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 05:24   #1462
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez MarlenqaBii Pokaż wiadomość
Nie polecam!!!!! Później trudno jest zafarbować farbą
Aha.
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 07:14   #1463
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;37697773]Czarna henna tak naprawdę nie istnieje. Do uzyskania czerni farbuje się mieszanką indygo z henną. Jedno jest granatowe, a drugie czerwone przy czym indygo ma tendencję do bycia dość nietrwałym. Rozjaśniane włosy mają już nieco zmienioną strukturę i z tego powodu z trwałością może być jeszcze gorzej.
Ja na twoim miejscu spróbowałabym to przykryć najpierw samym indygo. Jeśli by sie nie udało, to gotowymi mieszankami np. Khadi ciemny brąz (nie czarna, bo nie wychodzi czarna), Sante itp. Można jeszcze spróbować farbowawania dwustopniowego (najpierw henną, potem indygo/mieszanką), ale przy zmyciu indygo jest wtedy większe ryzyko uzyskania na końcach jeszcze bardziej czerwonego koloru.[/QUOTE]

Co myślicie gdybym do khadi ciemny brąz dodała jeszcze trochę indygo? Słyszałam, że amla ochładza kolor, ale skoro osłabia działanie indygo to już nie dodam.

Cytat:
Napisane przez MarlenqaBii Pokaż wiadomość
Nie polecam!!!!! Później trudno jest zafarbować farbą
Hehe.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 08:37   #1464
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
Jak często mogę ją kłaść bo odrost szybko mi się ukazuję a tam pełno siwaków. Czy co 2 tyg. nie będzie za często ????
Możesz nawet częściej o ile henna nie podrażnia Twojej skóry.

Cytat:
Napisane przez MarlenqaBii Pokaż wiadomość
Nie polecam!!!!! Później trudno jest zafarbować farbą
o.O
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 09:44   #1465
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dzięki za odpowiedź !! czyli np za tydzień spokojnie mogę nałożyć ??? to bosko bo już zamówiłam i zastanawiałam się czy muszę czekać miesiąc a jestem niecierpliwa.
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 09:48   #1466
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź !! czyli np za tydzień spokojnie mogę nałożyć ??? to bosko bo już zamówiłam i zastanawiałam się czy muszę czekać miesiąc a jestem niecierpliwa.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 10:28   #1467
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź !! czyli np za tydzień spokojnie mogę nałożyć ??? to bosko bo już zamówiłam i zastanawiałam się czy muszę czekać miesiąc a jestem niecierpliwa.
tylko kładź tylko na odrosty dawana na całość to chyba za często (podobno od tego kolor może się przyciemniać)
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 11:02   #1468
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

tym razem położę jeszcze na całość bo jeszcze nie będzie odrostów, żeby mam nadzieję zupełnie przykryło farbę chemiczną. Tym razem kupiłam jasny świetlisty brąz. Potem już tylko odrosty będę robić - jak dam radę tym błotem tylko po odrostach !!!
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 11:56   #1469
katie100
Wtajemniczenie
 
Avatar katie100
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 247
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
tylko kładź tylko na odrosty dawana na całość to chyba za często (podobno od tego kolor może się przyciemniać)
potwierdzam , ja położyłam teraz w odstępie 9 dni od hennowania glossa i mi przyciemniło - tyle, że ja akurat tego chciałam ale następne farbowanie zdecydowanie sam odrost bo będę miala inaczej czarne włosy, mimo że robię mieszanymi brązami, z których orzechowy brąz był najciemniejszy

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
tym razem położę jeszcze na całość bo jeszcze nie będzie odrostów, żeby mam nadzieję zupełnie przykryło farbę chemiczną. Tym razem kupiłam jasny świetlisty brąz. Potem już tylko odrosty będę robić - jak dam radę tym błotem tylko po odrostach !!!
dasz radę trzeba sobie tylko wypracować system
ja rozczesuję włosy szerokim grzebieniem i na wierzchu głowy robię po kolei przedziałek szpikulcem - henna na pędzlu, następny przedziałek i znowu pędzel, czyli przód i boki robię podobnie jak jest pokazane TU od 1:17
kolejne pokryte pasma wiążę razem gumką, żeby się nie plątały
jak mam pokryty czubek głowy i boki to lecę tył od góry w dół - też robiąc przedziałki
na samym końcu całość włosów, ale równie dobrze mogłabym już całości nie jechać, tylko rozmasować odrosty i dać folię na głowę
z glossem sobie odpuściłam taką dokładność, ale to dlatego, że jeszcze nie miałam w zasadzie odrostu, a rozprowadza się lepiej niż sama henna

myślę, że jeszcze lepsze byłoby zaczynanie od tylu głowy i potem gora i boki - bo mam wrazenie, ze wtedy ten odrost widoczny na czubku glowy i przy twarzy "brałoby" lepiej, niż jak sobie zasycha, gdy robię resztę... <-- jak źle mowię, proszę mnie poprawić
__________________
NAKARM ZWIERZAKI

Edytowane przez katie100
Czas edycji: 2012-11-20 o 12:39
katie100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-21, 10:42   #1470
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

następnym razem wg. waszych porad zrobię tylko odrost ale nie będzie różnicy między odrostem a resztą włosów ? normalną farbą kładziesz na odrost a po pewnym czasie przeciągasz na resztę włosów żeby wyrównać a tu tak się nie robi. Zresztą to zaschnięte błoto już by się nie dało przeciągnąć dalej
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.