Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-28, 12:04   #151
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1.Jak się opalasz
Trudno, wolna, moja skóra późno łapie słońce. Mam jasną skórę, na dekolcie, rękach i nogach bardzo widać mi żyły. Skóra opala się bardzo wolno. Po słońcu jest czerwona, dopiero po kilku dniach pojawia się delikatny brąz. Jedyną częścią ciała którą mogę opalić są ręce. Wszystko inne jest blade


2. Kolor oczu
Jasne. Zielonoszare, raz koloru agrestu, raz szare jak pochmurne niebo. Jansa oprawa oczu, rzęsy czarne, ale niezbyt długie i delikatne(aktualnie używam odżywki i robią się coraz bardziej wyraziste). Brwi ciemne, gęste, mimo regulacji są mocno zaakcentowane przez naturę.


3. Piegi
Nie mam

4. Cera
Bardzo jasna, od września do maja szara i ziemista, potem blada, ale wygląda zdrowiej. Rumienie są u mnie na stałe-jasnomalinowe. W upale, stresie itp. robią się ciemniejsze. Często mam cienie pod oczami.


5. Naturalny kolor włosów
Ciemny brąz. Czasem z cieplejszymi refleksami.

6. Kolor ust
Różowawe, jasne, blade i nudne.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Najlepiej czuję się w zieleniach, bielach i czerniach. Lubię też fiolety i jasne pastele. Najgorzej czuję się w jaskrawych kolorach oraz niebieskim.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Uwielbiam czystą biel i intensywną czerń, lubię też ubrania beżowe. Brązy średnio lubię, szarości są nawet nawet-pod warunkiem, że są albo bardzo ciemne, albo bardzo jasne.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Nie pasują mi kolory jaskrawe.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Lubię stonowane, przygaszone kolory, szczególnie zieleń. Wolę te kolory, które są tylko łagodnie przygaszone.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Wolę kolory zimne-czerń i zieleń. Czasem też lubię założyć coś w ciepłej kolorystyce, np. czerwoną bluzkę, jednak pewniej czuję się w chłodniejszych zieleniach, fioletach i czerni. Nie lubię złota, noszę tylko srebrne dodatki i biżuterię.



12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Wolę stonowane wzory i kolory. Nie lubię kontrastów i dużych wzorów, wolę drobne kropki, jednolite i dopasowane kolory. Nie wyobrażam sobie założenia innych spodni niż ciemnych i czarnych dżinsów, bluzki i bluzy tez są raczej jednolite.
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 13:44   #152
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez karmeldoo Pokaż wiadomość
Myślę, że jestem ciepłą wiosną. Jednak prosiłabym jeszcze o potwierdzenie mojego przypuszczenia patrząc na zdjęcie
Włosy mam farbowane, naturalnie ciemny blond z miedzianym refleksem.
Na zdjęciu wyglądasz jak chłodne lato. Trudno powiedzieć, czy faktycznie ta kwyglądasz, czy to kwestia zdjęcia - na fotografiach można wyjść super ciepło albo super chłodno bez względu na prawdziwy typ urody. Dlatego właśnie radze starannie poprzymierzać kolory i przekazać wnioski z przymierzania.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

[1=6007d5c0f676d2f478e53dd b9b0578e19bc7453a_5eb09e8 463afa;40024214]1.Jak się opalasz
Trudno, wolna, moja skóra późno łapie słońce. Mam jasną skórę, na dekolcie, rękach i nogach bardzo widać mi żyły. Skóra opala się bardzo wolno. Po słońcu jest czerwona, dopiero po kilku dniach pojawia się delikatny brąz. Jedyną częścią ciała którą mogę opalić są ręce. Wszystko inne jest blade


2. Kolor oczu
Jasne. Zielonoszare, raz koloru agrestu, raz szare jak pochmurne niebo. Jansa oprawa oczu, rzęsy czarne, ale niezbyt długie i delikatne(aktualnie używam odżywki i robią się coraz bardziej wyraziste). Brwi ciemne, gęste, mimo regulacji są mocno zaakcentowane przez naturę.


3. Piegi
Nie mam

4. Cera
Bardzo jasna, od września do maja szara i ziemista, potem blada, ale wygląda zdrowiej. Rumienie są u mnie na stałe-jasnomalinowe. W upale, stresie itp. robią się ciemniejsze. Często mam cienie pod oczami.


5. Naturalny kolor włosów
Ciemny brąz. Czasem z cieplejszymi refleksami.

6. Kolor ust
Różowawe, jasne, blade i nudne.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Najlepiej czuję się w zieleniach, bielach i czerniach. Lubię też fiolety i jasne pastele. Najgorzej czuję się w jaskrawych kolorach oraz niebieskim.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Uwielbiam czystą biel i intensywną czerń, lubię też ubrania beżowe. Brązy średnio lubię, szarości są nawet nawet-pod warunkiem, że są albo bardzo ciemne, albo bardzo jasne.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Nie pasują mi kolory jaskrawe.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Lubię stonowane, przygaszone kolory, szczególnie zieleń. Wolę te kolory, które są tylko łagodnie przygaszone.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Wolę kolory zimne-czerń i zieleń. Czasem też lubię założyć coś w ciepłej kolorystyce, np. czerwoną bluzkę, jednak pewniej czuję się w chłodniejszych zieleniach, fioletach i czerni. Nie lubię złota, noszę tylko srebrne dodatki i biżuterię.



12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Wolę stonowane wzory i kolory. Nie lubię kontrastów i dużych wzorów, wolę drobne kropki, jednolite i dopasowane kolory. Nie wyobrażam sobie założenia innych spodni niż ciemnych i czarnych dżinsów, bluzki i bluzy tez są raczej jednolite.[/QUOTE]
Dla pewności radziłabym poprzymierzać kolory w sposób opisany wcześniej w wątku, albo na blogu. Z opisu wynika raczej zima, chłodna lub ewentualnie intensywna. Wypadałoby też sprawdzić jaki podtyp, bez przymierzania się nie obejdzie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-01, 10:15   #153
Lethe69
Wtajemniczenie
 
Avatar Lethe69
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 091
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Proszę o opinię - tylko nie wkręcajcie mnie, bo dziś prima aprilis

1. Jak się opalasz - jeśli mam wybierać między szybko a ciężko, to szybko. Żeby się "spalić" na czerwono musiałabym przesadzić ze słońcem. Raczej opalam się stopniowo od odcienia brzoskwiniowego do złotawo-brązowego. Zdecydowanie na ciepły odcień.

2. Kolor oczu - zielone, w środku jasne, na zewnątrz ciemna obwódka ciemnozielona , na tęczówce miodowe plamki, po przyjrzeniu się widzę , ze tęczówka lekko przechodzi w szarość i błękit. Brwi i rzęsy są dość jasne,ale lekko brązowawe( na pewno nie jasny blond), są niewyraźne i mam niezdecydowaną oprawę oczu.

3. Piegi
- pare na nosie, złotawych.

4. Cera
- ciężko mi określić... Jestem podobno blada. Sama stwierdzam, że jestem jakby zaróżowiona. Ale długo walczyłam z trądzikiem, mam trochę przebarwień i ciężko mi siebie określić.

5. Naturalny kolor włosów
- ciepły miodowo-brązowy odcień brązu/ciemnego blondu, jakby przeplatany ze złotymi promieniami słońca.

6. Kolor ust -
jasno różowy, bladawy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czysta biel i czysta czerń sprawiają, że wyglądam niezdrowo, jakbym była chora. Bardzo lubię fiolet/śliwkę, ale już nie kolor lila i wpadający w róż, ale to dlatego, bo kłócić się z moją rockową naturą. Lubię szarości, grafity i granaty, ale ciepłe, bo te zimne przytłumiają moją "urodę".

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Jak wspomniałam, w czystej bieli i czerni wyglądam jakbym była chora, dlatego wszystko będzie lepsze niż ta biel i czerń.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
?
Intensywne kolory podobno mi pasują ale nie te ekstremalne jak neony. Nasycona zieleń jak świeża trawa, kanarkowy, ciepły czerwony - tak.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Wydaje mi się że szarawe kolory gaszą moją "urodę", jakbym znikała. Szczególnie, że włosy mam miodowe i jak dla mnie to nie współgra...

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Ciepłe. Chyba bardziej pasuje mi też złota biżuteria, a nie chłodne srebro.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?
Bazują również na opinii TŻ lepiej mi gdy ubiorę się monochromatycznie np w różne odcienie fioletu, niż np jasne spodnie, ciemna góra. Wydaje się, że duże wzory do mnie nie pasują, drobne bardziej. W ogóle nie noszę wzoru w paski, jeśli już jakiś to mała/średnia kratka. Osobiście wolę "gładkie" ubrania - bez ozdób.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Lethe69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-01, 12:27   #154
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Lethe69 Pokaż wiadomość
Proszę o opinię - tylko nie wkręcajcie mnie, bo dziś prima aprilis

1. Jak się opalasz - jeśli mam wybierać między szybko a ciężko, to szybko. Żeby się "spalić" na czerwono musiałabym przesadzić ze słońcem. Raczej opalam się stopniowo od odcienia brzoskwiniowego do złotawo-brązowego. Zdecydowanie na ciepły odcień.

2. Kolor oczu - zielone, w środku jasne, na zewnątrz ciemna obwódka ciemnozielona , na tęczówce miodowe plamki, po przyjrzeniu się widzę , ze tęczówka lekko przechodzi w szarość i błękit. Brwi i rzęsy są dość jasne,ale lekko brązowawe( na pewno nie jasny blond), są niewyraźne i mam niezdecydowaną oprawę oczu.

3. Piegi
- pare na nosie, złotawych.

4. Cera
- ciężko mi określić... Jestem podobno blada. Sama stwierdzam, że jestem jakby zaróżowiona. Ale długo walczyłam z trądzikiem, mam trochę przebarwień i ciężko mi siebie określić.

5. Naturalny kolor włosów
- ciepły miodowo-brązowy odcień brązu/ciemnego blondu, jakby przeplatany ze złotymi promieniami słońca.

6. Kolor ust -
jasno różowy, bladawy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czysta biel i czysta czerń sprawiają, że wyglądam niezdrowo, jakbym była chora. Bardzo lubię fiolet/śliwkę, ale już nie kolor lila i wpadający w róż, ale to dlatego, bo kłócić się z moją rockową naturą. Lubię szarości, grafity i granaty, ale ciepłe, bo te zimne przytłumiają moją "urodę".

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Jak wspomniałam, w czystej bieli i czerni wyglądam jakbym była chora, dlatego wszystko będzie lepsze niż ta biel i czerń.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
?
Intensywne kolory podobno mi pasują ale nie te ekstremalne jak neony. Nasycona zieleń jak świeża trawa, kanarkowy, ciepły czerwony - tak.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Wydaje mi się że szarawe kolory gaszą moją "urodę", jakbym znikała. Szczególnie, że włosy mam miodowe i jak dla mnie to nie współgra...

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Ciepłe. Chyba bardziej pasuje mi też złota biżuteria, a nie chłodne srebro.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?
Bazują również na opinii TŻ lepiej mi gdy ubiorę się monochromatycznie np w różne odcienie fioletu, niż np jasne spodnie, ciemna góra. Wydaje się, że duże wzory do mnie nie pasują, drobne bardziej. W ogóle nie noszę wzoru w paski, jeśli już jakiś to mała/średnia kratka. Osobiście wolę "gładkie" ubrania - bez ozdób.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
To brzmi jak wiosna, szczególnie powinnaś rozważyć jasną wiosnę i ciepłą wiosnę. Możesz też zastanowić się nad ciepłą jesienią.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-01, 14:14   #155
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zrobiłam przymiarki. Niestety dobór kolorów był ograniczony do tego, co miałam w domu.

Wyniki:
- w pierwszym rzucie odrzuciłam najmniej pasujące kolory. Były wśród nich: czerń i biel, chłodne pastele (lawenda, sprany chłodny błękit, bananowa żółć, pastelowy róż) oraz kolory zbyt intensywne (intensywny niebieski, fiolet, czerwienie, róż, zimny intensywny granat, malachitowa zieleń, żywa zieleń wiosenna, marchewkowy pomarańcz, żywy musztardowy)
- w drugim rzucie odrzuciłam kolory zbyt intensywne (żywa zieleń, czerwień, błękit), zbyt pastelowe (pastelowy łosoś, pastelowy seledyn, kamienny beż, zgaszona malina, pastelowa zieleń) oraz zbyt zgaszone (zgaszony oranż, zgaszony fiolet, ciemny sprany granat, zgaszony oliwkowy, ciemny khaki)
- pozostały kolory ciepłe, ciemne, średnio nasycone: czekoladowy brąz; śliwka; grafit; ciepły granat; ciepły beż; łosoś; złocisty żółty; ceglasty pomarańcz; czerwienie: koral, rdza, burgund; zielenie: mech, leśna, jasna; błękity: morski, turkus, lazur
- sprawdziłam też połączenia kolorów - najlepiej wyglądam w połączeniach monochromatycznych, kontrasty mnie "gaszą" (zwłaszcza duże kontrasty)

Czyli... Warm Autumn?
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-01, 15:04   #156
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
Zrobiłam przymiarki. Niestety dobór kolorów był ograniczony do tego, co miałam w domu.

Wyniki:
- w pierwszym rzucie odrzuciłam najmniej pasujące kolory. Były wśród nich: czerń i biel, chłodne pastele (lawenda, sprany chłodny błękit, bananowa żółć, pastelowy róż) oraz kolory zbyt intensywne (intensywny niebieski, fiolet, czerwienie, róż, zimny intensywny granat, malachitowa zieleń, żywa zieleń wiosenna, marchewkowy pomarańcz, żywy musztardowy)
- w drugim rzucie odrzuciłam kolory zbyt intensywne (żywa zieleń, czerwień, błękit), zbyt pastelowe (pastelowy łosoś, pastelowy seledyn, kamienny beż, zgaszona malina, pastelowa zieleń) oraz zbyt zgaszone (zgaszony oranż, zgaszony fiolet, ciemny sprany granat, zgaszony oliwkowy, ciemny khaki)
- pozostały kolory ciepłe, ciemne, średnio nasycone: czekoladowy brąz; śliwka; grafit; ciepły granat; ciepły beż; łosoś; złocisty żółty; ceglasty pomarańcz; czerwienie: koral, rdza, burgund; zielenie: mech, leśna, jasna; błękity: morski, turkus, lazur
- sprawdziłam też połączenia kolorów - najlepiej wyglądam w połączeniach monochromatycznych, kontrasty mnie "gaszą" (zwłaszcza duże kontrasty)

Czyli... Warm Autumn?
Na to wychodzi
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-01, 19:57   #157
Lethe69
Wtajemniczenie
 
Avatar Lethe69
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 091
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
To brzmi jak wiosna, szczególnie powinnaś rozważyć jasną wiosnę i ciepłą wiosnę. Możesz też zastanowić się nad ciepłą jesienią.

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź.
W jaki sposób mogę "rozważyć" swój podtyp ?
Lethe69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 21:06   #158
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Lethe69 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź.
W jaki sposób mogę "rozważyć" swój podtyp ?
Poprzymierzać kolory tego typu - w ubraniu i makijażu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 16:05   #159
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

poświątecznie pozdrawiam
chciałam napisać, że po trzykrotnym samodzielnym przeczytaniu bloga i jednokrotnym rodzinnym (z mężem) i przymiarce wielu odcieni nadal nie mam pewności co do własnego typu; natomiast mój mąż tak się wciągnął, że zaczął na mnie wołać: upadłe lato
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 23:12   #160
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ludzie, którzy nas dobrze znają, nie zawsze potrafią dobrze doradzić, bo często mają ustalone w głowie, "jak wyglądamy" i może im być trudno spojrzeć świeżym okiem.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-03, 08:25   #161
Sophie_86
Raczkowanie
 
Avatar Sophie_86
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 386
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - strasznie ciężko mi się opalić, prędzej się spiekę niż stanę brązowa, ale żeby cokolwiek mnie słońce chwyciło to musiałabym leżeć pół dnia chyba, najpierw skóra jest bardziej różowa, odcień opalenizny jest raczej ciepły; źle się czuję z mocniej opaloną twarzą


2. Kolor oczu
- ciemne, ciemniejsza obwódka, ale nie jakaś mocno dostrzegalna, kolor coś jakby piwno-zielonkawe, oprawa oczu jasna


3. Piegi - brak


4. Cera - jasny, wpadający w róż

5. Naturalny kolor włosów - szatynka, raczej mysie, w lecie robią się jaśniejsze


6. Kolor ust dość jasny, różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

okropnie wyglądam w żółtym
lubię pudrowy róż, niebieski, fiolety, pastele

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Szału nie ma, ale nie jest też źle

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
?

"w miarę" mogą być


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?


mogą być wpadające w szary

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?

jedne i drugie, byleby nie biły po oczach bardziej widzę siebie w złocie niż srebrze

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-

hmmm dobrze się czuję w sukience czerwonej w szkocką kratę, w czarnej bluzce w czerwone kwiaty (plus elementy zielone i niebieskie), więc kontrast chyba ok, byleby niezbyt drastycznie


zrobiłam sobie też test w internecie i wyszło mi bodajże 45% wiosny, 15% jesieni i reszta - lato; ale nie jestem przekonana co wyniku, bo czasem ciężko było mi podjąć decyzję wykonując test

Edytowane przez Sophie_86
Czas edycji: 2013-04-04 o 18:29
Sophie_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-03, 10:40   #162
aniwek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

romantyczny weekend dla dwojga
aniwek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-03, 18:00   #163
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam,

Jakiś czas temu udzielałam się w tym wątku. Wahałam się między różnymi podtypami letnimi. Ostatecznie skłoniłam się ku soft summer.

Obecnie jednak naszły mnie pewne wątpliwości. Głównie z powodu powrotu do naturalnych włosów, których od dawna nie widziałam (uwaga na końce! Jest tam jeszcze resztka ciepłej farby - to nie są moje naturalne refleksy). Zaczęłam się zastanawiać czy przypadkiem nie jestem zbyt kontrastowa i zimna jak na soft summer. Może true summer?

Zdaję sobie sprawę z tego, że zdjęcia nie są najlepszym punktem odniesienia, ale mimo wszystko podam link do najbardziej aktualnych oraz odpowiem na pytania.

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Kolor oczu
Kolor oczu 2
Kolor oczu 3
Zaczerwieniony policzek

1. Jak się opalasz
Raczej mozolnie. Twarz oraz ramiona spiekają się szybciej i z reguły początkowo są zaczerwienione/zaróżowione. Opalenizna nie jest intensywna, jest chyba złotawa - na pewno nie jest to typowy brąz.

2. Kolor oczu
Jasne. Tęczówka posiada ciemniejszą obwódkę. Również źrenica jest otoczona pierścieniem (złoty/zielonkawy). Wydaje mi się, że odcina się od białka, które sprawia wrażenie chłodnego (nie jest żółtawe). Oprawa oczu średniociemna. Na tęczówce nie widać plamek.

Kolor szaroniebieski ze złotym pierścieniem. Niekiedy sprawiają wrażenie szarozielonych.

3. Piegi
Mam piegi w okolicy nosa i policzków. Niestety są tak jasne, że nie jestem w stanie określić ich barwy. Wydają się raczej neutralne/szarawe. Latem uwidaczniają się nieco bardziej.

4. Cera
Skóra dość jasna. Jeżeli się rumienię, to na różowo.
Odcień neutralny lub z przewagą chłodnej żółtej barwy.
Nie wiem czy to ważne, ale widać sińce i czasami odnoszę wrażenie, że cera jest zaróżowiona (nie są to pękające naczynka, ale też nie jest to spowodowane kolorytem mojej skóry - sądzę, że to wina płytkiego unaczynienia).

5. Naturalny kolor włosów
Moim zdaniem to typowy słowiański ciemny, mysi blond. Niektórzy doszukują się u mnie złotawych refleksów, które faktycznie są widoczne w ostrym słońcu/ostrym sztucznym świetle.
Kolor raczej "płaski", matowy.

6. Kolor ust
Bardzo jasny, niekiedy wręcz blado-siny. Określiłabym go jako róż albo bardzo jasna, rozmyta czerwień. Sprawia wrażenie raczej chłodnego.


7.W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

To bardzo ciężkie pytanie, gdyż łatwo ulec osobistym preferencjom. Postaram się być jednak w miarę obiektywna.

Kolory na plus:

- wszelkie delikatne róże (zarówno cieplejsze, wpadające w koral/beż jak i
chłodne), brudne róże.

- beże, kość słoniowa

- delikatne turkusy

- granat, ale niezbyt ciemny

- szarość (ciemniejsza - asfaltowa, ale również jasna)

Kolory na minus:

- bardzo ciemne fiolety

- jaskrawa żółć, pomarańcz, trawiasta zieleń

- "majtkowy" róż

- zbyt czysty i jasny błękit

- intensywny niebieski

- większość ciepłych brązów

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Brąz moim zdaniem odpada.

W czerni nie wyglądam źle. Gorzej jest z intensywną bielą - wydaje się troszkę "neonowa" i mam wrażenie, że nie współgra z kolorytem mojej cery.

Beże są problematyczne. W niektórych odcieniach wyglądam dobrze. Jednak zbyt intensywne i ciepłe chyba nie pasują mi zbytnio. Lepiej prezentuję się w chłodniejszych beżach.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Jaskrawe czerwienie, zielenie, żółty, pomarańcz - zdecydowanie nie dla mnie.

Ewentualnie jaskrawy róż i turkus, ale raczek latem (do opalenizny).

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Moim zdaniem tak, ale zbyt stłumione barwy czynią ze mnie szarawo-ziemiste zombie. Wydaje mi się, że np. szarawe khaki zbyt mnie rozmywa.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.


Przewaga zimnych, ale niektóre ciepłe (róż, koral, beż, ciepły turkus) są w porządku.

Intensywnie żółte złoto odpada. Wydaje mi się, że srebro wygląda lepiej, ale delikatne złoto również mogę nosić przy twarzy (ale nie może być zbyt żółte, intensywne i raczej zostawiam je na sezon letni).

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Moim zdaniem spory kontrast odpada. Lepiej wyglądam w "spokojniejszych" zestawach.


Pozdrawiam.

Edytowane przez AmaiMomo
Czas edycji: 2013-04-04 o 06:55
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 10:25   #164
Sayaa_
Raczkowanie
 
Avatar Sayaa_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 35
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

http://www.makijaz.net/tt.html : )
Sayaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 17:14   #165
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Na to wychodzi
Miałam wątpliwości, bo wyczytałam, że ciepły odcień powinien być wyraźny zarówno w oczach, włosach, jak i karnacji. A ja go czasem nie dostrzegam... Włosy takie trochę myszate, oczy wpadają w szarość, może tylko karnacja jest ciepła (chociaż na zdjęciach i tego nie widać)...
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 21:00   #166
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
Miałam wątpliwości, bo wyczytałam, że ciepły odcień powinien być wyraźny zarówno w oczach, włosach, jak i karnacji. A ja go czasem nie dostrzegam... Włosy takie trochę myszate, oczy wpadają w szarość, może tylko karnacja jest ciepła (chociaż na zdjęciach i tego nie widać)...
Przede wszystkim w karnacji, karnacja ma decydujące znaczenie.

Tylko, że przy jasnej karnacji ciepły odcień może być słabo widoczny gołym okiem, głównie to widać po pasujących kolorach, ale też można w dobrym świetle się przyjrzeć i kolor często jest taki jakby kości słoniowej, coś w tym guście - nie każdy ma aż tyle pigmentu w skórze, żeby wyraźnie było widać jakiś kolor.

A właśnie włosy myszate są podchwytliwe, bo są mieszanką pigmentów chłodnych i ciepłych i tak naprawdę jest milion odcieni mysiego. Każdy typ może mieć mysie włosy.

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Sophie_86 Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - strasznie ciężko mi się opalić, prędzej się spiekę niż stanę brązowa, ale żeby cokolwiek mnie słońce chwyciło to musiałabym leżeć pół dnia chyba, najpierw skóra jest bardziej różowa, odcień opalenizny jest raczej ciepły; źle się czuję z mocniej opaloną twarzą


2. Kolor oczu
- ciemne, ciemniejsza obwódka, ale nie jakaś mocno dostrzegalna, kolor coś jakby piwno-zielonkawe, oprawa oczu jasna


3. Piegi - brak


4. Cera - jasny, wpadający w róż

5. Naturalny kolor włosów - szatynka, raczej mysie, w lecie robią się jaśniejsze


6. Kolor ust dość jasny, różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

okropnie wyglądam w żółtym
lubię pudrowy róż, niebieski, fiolety, pastele

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Szału nie ma, ale nie jest też źle

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
?

"w miarę" mogą być


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?


mogą być wpadające w szary

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?

jedne i drugie, byleby nie biły po oczach bardziej widzę siebie w złocie niż srebrze

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-

hmmm dobrze się czuję w sukience czerwonej w szkocką kratę, w czarnej bluzce w czerwone kwiaty (plus elementy zielone i niebieskie), więc kontrast chyba ok, byleby niezbyt drastycznie


zrobiłam sobie też test w internecie i wyszło mi bodajże 45% wiosny, 15% jesieni i reszta - lato; ale nie jestem przekonana co wyniku, bo czasem ciężko było mi podjąć decyzję wykonując test
Poczytaj sobie tutaj na wątku albo na moim blogu jak przymierzać kolory i sprawdzić, które faktycznie pasują, a które nie.

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Witam,

Jakiś czas temu udzielałam się w tym wątku. Wahałam się między różnymi podtypami letnimi. Ostatecznie skłoniłam się ku soft summer.

Obecnie jednak naszły mnie pewne wątpliwości. Głównie z powodu powrotu do naturalnych włosów, których od dawna nie widziałam (uwaga na końce! Jest tam jeszcze resztka ciepłej farby - to nie są moje naturalne refleksy). Zaczęłam się zastanawiać czy przypadkiem nie jestem zbyt kontrastowa i zimna jak na soft summer. Może true summer?

Zdaję sobie sprawę z tego, że zdjęcia nie są najlepszym punktem odniesienia, ale mimo wszystko podam link do najbardziej aktualnych oraz odpowiem na pytania.

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Kolor oczu
Kolor oczu 2
Kolor oczu 3
Zaczerwieniony policzek

1. Jak się opalasz
Raczej mozolnie. Twarz oraz ramiona spiekają się szybciej i z reguły początkowo są zaczerwienione/zaróżowione. Opalenizna nie jest intensywna, jest chyba złotawa - na pewno nie jest to typowy brąz.

2. Kolor oczu
Jasne. Tęczówka posiada ciemniejszą obwódkę. Również źrenica jest otoczona pierścieniem (złoty/zielonkawy). Wydaje mi się, że odcina się od białka, które sprawia wrażenie chłodnego (nie jest żółtawe). Oprawa oczu średniociemna. Na tęczówce nie widać plamek.

Kolor szaroniebieski ze złotym pierścieniem. Niekiedy sprawiają wrażenie szarozielonych.

3. Piegi
Mam piegi w okolicy nosa i policzków. Niestety są tak jasne, że nie jestem w stanie określić ich barwy. Wydają się raczej neutralne/szarawe. Latem uwidaczniają się nieco bardziej.

4. Cera
Skóra dość jasna. Jeżeli się rumienię, to na różowo.
Odcień neutralny lub z przewagą chłodnej żółtej barwy.
Nie wiem czy to ważne, ale widać sińce i czasami odnoszę wrażenie, że cera jest zaróżowiona (nie są to pękające naczynka, ale też nie jest to spowodowane kolorytem mojej skóry - sądzę, że to wina płytkiego unaczynienia).

5. Naturalny kolor włosów
Moim zdaniem to typowy słowiański ciemny, mysi blond. Niektórzy doszukują się u mnie złotawych refleksów, które faktycznie są widoczne w ostrym słońcu/ostrym sztucznym świetle.
Kolor raczej "płaski", matowy.

6. Kolor ust
Bardzo jasny, niekiedy wręcz blado-siny. Określiłabym go jako róż albo bardzo jasna, rozmyta czerwień. Sprawia wrażenie raczej chłodnego.


7.W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

To bardzo ciężkie pytanie, gdyż łatwo ulec osobistym preferencjom. Postaram się być jednak w miarę obiektywna.

Kolory na plus:

- wszelkie delikatne róże (zarówno cieplejsze, wpadające w koral/beż jak i
chłodne), brudne róże.

- beże, kość słoniowa

- delikatne turkusy

- granat, ale niezbyt ciemny

- szarość (ciemniejsza - asfaltowa, ale również jasna)

Kolory na minus:

- bardzo ciemne fiolety

- jaskrawa żółć, pomarańcz, trawiasta zieleń

- "majtkowy" róż

- zbyt czysty i jasny błękit

- intensywny niebieski

- większość ciepłych brązów

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Brąz moim zdaniem odpada.

W czerni nie wyglądam źle. Gorzej jest z intensywną bielą - wydaje się troszkę "neonowa" i mam wrażenie, że nie współgra z kolorytem mojej cery.

Beże są problematyczne. W niektórych odcieniach wyglądam dobrze. Jednak zbyt intensywne i ciepłe chyba nie pasują mi zbytnio. Lepiej prezentuję się w chłodniejszych beżach.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Jaskrawe czerwienie, zielenie, żółty, pomarańcz - zdecydowanie nie dla mnie.

Ewentualnie jaskrawy róż i turkus, ale raczek latem (do opalenizny).

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Moim zdaniem tak, ale zbyt stłumione barwy czynią ze mnie szarawo-ziemiste zombie. Wydaje mi się, że np. szarawe khaki zbyt mnie rozmywa.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.


Przewaga zimnych, ale niektóre ciepłe (róż, koral, beż, ciepły turkus) są w porządku.

Intensywnie żółte złoto odpada. Wydaje mi się, że srebro wygląda lepiej, ale delikatne złoto również mogę nosić przy twarzy (ale nie może być zbyt żółte, intensywne i raczej zostawiam je na sezon letni).

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Moim zdaniem spory kontrast odpada. Lepiej wyglądam w "spokojniejszych" zestawach.


Pozdrawiam.
Mi też się wydaje, że najbardziej prawdopodobne jest lato - może po prostu przymierz kolory różnych podtypów?
Jeszcze nie wykluczałabym zgaszonej jesieni, chociaż piszesz, że lepiej ci w chłodnych odcieniach, ale lepiej sprawdź.

Najłatwiej sprawdzić czy jest się chłodnym latem - przymierz najchłodniejsze, sinawe zgaszone kolory oraz takie ciepławe a nie bardzo ciepłe kolory. Chłodne lato powinno wyglądać najlepiej w bardzo chłodnych i źle nawet w tych ciepławych. Inne typy lata wyglądają ok w bardziej ciepławych letnich kolorach.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 21:16   #167
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziękuję Wampierzu za odpowiedź.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Mi też się wydaje, że najbardziej prawdopodobne jest lato - może po prostu przymierz kolory różnych podtypów?
Jeszcze nie wykluczałabym zgaszonej jesieni, chociaż piszesz, że lepiej ci w chłodnych odcieniach, ale lepiej sprawdź.

Najłatwiej sprawdzić czy jest się chłodnym latem - przymierz najchłodniejsze, sinawe zgaszone kolory oraz takie ciepławe a nie bardzo ciepłe kolory. Chłodne lato powinno wyglądać najlepiej w bardzo chłodnych i źle nawet w tych ciepławych. Inne typy lata wyglądają ok w bardziej ciepławych letnich kolorach.
Jesień raczej wykluczam - jej barwy zdecydowanie tłumią koloryt mojej cery (robię się niezdrowo żółto-szara).

Mam zagwozdkę z tymi podtypami letnimi. Wydawało mi się, że jestem bardzo neutralna i bliżej mi do soft summer, ale analizę robiłam w zeszłym roku w wakacje, a wówczas byłam opalona i miałam włosy pofarbowane na ciepły brąz - to było dość mylące.

Przy obecnej zimowej bladości i moim naturalnym kolorze włosów wyglądam najbardziej naturalnie - nie ma ingerencji jakiś dodatkowych czynników, więc zrewidowałam moją garderobę. No i przykładowo mój ulubiony beżowy sweterek, który kupiłam zeszłego lata obecnie wydaje mi się zbyt ciepły i mam wrażenie, że się z nim zlewam.

Będę jeszcze eksperymentować z kolorami. Przyznam szczerze, że oprócz czystej ciekawości szukam też "pomysłu na siebie". Chcę poczynić małą metamorfozę, by wyrwać się z (po)zimowej depresji.

By the way: podczytuję teraz twojego bloga. Świetnie go prowadzisz - sporo informacji, a jednocześnie przekazane w sposób czytelny i przejrzysty. Może się czegoś nauczę.

Pozdrawiam.

Kiedy w końcu nauczę się pisać zwięzłe posty, a nie jakieś elaboraty na pół strony.
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 22:11   #168
fendi25
Raczkowanie
 
Avatar fendi25
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 108
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Może i mi pomożecie "się określić"..

1. Jak się opalasz - w miarę szybko na brązowo.

2. Kolor oczu
- piwne


3. Piegi - nie posiadam


4. Cera - z tym właśnie mam problem, nie potrafię określić odcienia.


5. Naturalny kolor włosów - myszowaty brąz


6. Kolor ust jasny- różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w intensywnych kolorach - czerwieni, fiolecie, niebieski

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Wydaje mi się, że tak


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Często sięgam po takie intensywne kolory, ale nie neony.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Wydaje mi się, że w takich zgaszoncyh kolorach wyglądam niezdrowo, staram się ich unikać.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Ciężko odpowiedzieć, bo nie rozróżniam do końca które to ciepłe a które zimne.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- nie mam nic przeciwko kontrastom, jednak staram się nie przesadzać, aby nie wyglądać jak papuga. __________________
__________________
moje makijaże
https://www.facebook.com/pages/Atqa-...77477705598341
fendi25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 23:04   #169
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Dziękuję Wampierzu za odpowiedź.



Jesień raczej wykluczam - jej barwy zdecydowanie tłumią koloryt mojej cery (robię się niezdrowo żółto-szara).

Mam zagwozdkę z tymi podtypami letnimi. Wydawało mi się, że jestem bardzo neutralna i bliżej mi do soft summer, ale analizę robiłam w zeszłym roku w wakacje, a wówczas byłam opalona i miałam włosy pofarbowane na ciepły brąz - to było dość mylące.

Przy obecnej zimowej bladości i moim naturalnym kolorze włosów wyglądam najbardziej naturalnie - nie ma ingerencji jakiś dodatkowych czynników, więc zrewidowałam moją garderobę. No i przykładowo mój ulubiony beżowy sweterek, który kupiłam zeszłego lata obecnie wydaje mi się zbyt ciepły i mam wrażenie, że się z nim zlewam.

Będę jeszcze eksperymentować z kolorami. Przyznam szczerze, że oprócz czystej ciekawości szukam też "pomysłu na siebie". Chcę poczynić małą metamorfozę, by wyrwać się z (po)zimowej depresji.

By the way: podczytuję teraz twojego bloga. Świetnie go prowadzisz - sporo informacji, a jednocześnie przekazane w sposób czytelny i przejrzysty. Może się czegoś nauczę.

Pozdrawiam.

Kiedy w końcu nauczę się pisać zwięzłe posty, a nie jakieś elaboraty na pół strony.
Tylko pamiętaj, nie wykluczaj żadnego typu letniego.

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

Cytat:
Napisane przez fendi25 Pokaż wiadomość
Może i mi pomożecie "się określić"..

1. Jak się opalasz - w miarę szybko na brązowo.

2. Kolor oczu
- piwne


3. Piegi - nie posiadam


4. Cera - z tym właśnie mam problem, nie potrafię określić odcienia.


5. Naturalny kolor włosów - myszowaty brąz


6. Kolor ust jasny- różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w intensywnych kolorach - czerwieni, fiolecie, niebieski

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Wydaje mi się, że tak


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Często sięgam po takie intensywne kolory, ale nie neony.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Wydaje mi się, że w takich zgaszoncyh kolorach wyglądam niezdrowo, staram się ich unikać.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Ciężko odpowiedzieć, bo nie rozróżniam do końca które to ciepłe a które zimne.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- nie mam nic przeciwko kontrastom, jednak staram się nie przesadzać, aby nie wyglądać jak papuga. __________________
Jeśli chcesz poznać swój typ, to poczytaj o kolorach (np. na blogu u mnie), które są ciepłe, które zimne, zapoznaj się z paletami różnych typów.
Dobrze by też było zrobić przymiarkę na żywo, żeby zweryfikować które kolory są najbardziej twarzowe.

Ale całkiem prawdopodobne, że już znasz swoje kolory, tylko nie potrafisz ich określić. Wybór czystych, intensywnych kolorów sugerowałby wiosnę albo zimę.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 06:52   #170
Sophie_86
Raczkowanie
 
Avatar Sophie_86
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 386
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Poczytaj sobie tutaj na wątku albo na moim blogu jak przymierzać kolory i sprawdzić, które faktycznie pasują, a które nie.
Blog jest super, to właśnie na nim znalazłam odnośnik do tego testu, którego wyniki podałam, ale ja wątpię w swoje umiejętności rozpoznawcze Będę próbować przez weekend... może coś z tego wyjdzie, ale na pewno będę prosiła o konsultację i pomoc
__________________
Książki, DVD: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=685654
Ciuszki, biżu, kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post41098420
Mój blog - nauka angielskiego: http://english-spiewajaco.blogspot.com
Sophie_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 20:05   #171
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Sophie_86 Pokaż wiadomość
Blog jest super, to właśnie na nim znalazłam odnośnik do tego testu, którego wyniki podałam, ale ja wątpię w swoje umiejętności rozpoznawcze Będę próbować przez weekend... może coś z tego wyjdzie, ale na pewno będę prosiła o konsultację i pomoc
Oj, tylko nie prettyyourworld. Zaczynam żałowac, że napisałam o tej stronie na blogu, owszem dzięki tej stronie zainteresowałam się systemem 12 pór, ale z czasem widzę coraz więcej błędów u tej pani. Nie sugerujcie się testami na tamtej stronie ani poradami "Jeśli masz kolor oczu/włosów taki, to jesteś..."
Zmieniłam notkę na blogu. Może powinnam ją raczej usunąć całą.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 20:22   #172
addy91
Raczkowanie
 
Avatar addy91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: From a Late Night Train
Wiadomości: 69
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - baaardzo szybko, najpierw na różowo, potem na czerwono i dopiero po jakims czasie opalenizna robi sie lekko brazowa (ale trwa to tyle czasu, ze na ogół unikam słońca), bardzo łatwo sie 'spalam'


2. Kolor oczu
- zielone, wpadajace w żółty z czarną obwódką. brwi jasnopopielate, rzęsy czarne.


3. Piegi - na twarzy tylko od słońca (ale pojawiaja sie razem z pierwszym promieniem slonca), brazoworude plamki


4. Cera - jasny, rumienie się na różowo


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond z brazowymi przeblyskami , w lecie robily mi sie jasne pasemka


6. Kolor ust ciemny róż


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

źle wyglądam w czerwieni, dobrze w granatach i ogolnie odcieniach niebieskiego, bordo, jasnej zieleni

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? kremowy/ciemnoszary


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? pasuja mi jaskrawosci, ale staram sie z nimi nie przesadzac


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
do tej pory sie tak nosilam, jednak niedawno zauwazylam ze zdecydowanie elepiej wygladam w zywych, wyrazistych kolorach


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? wydaje mi sie ze jedne i drugie, z naciskiem na chłodne, ale z drugiej strony niektore chlodne barwy sprawiaja ze wygladam na niezdrowo bladą złoto nie, raczej srebro.



12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- drastyczne zestawienia kolorow zdecydowanie nie, z wzorami nieco lepiej
addy91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 20:22   #173
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Też kiedyś rozwiązywałam test na porę roku na jakiejś polskiej stronie. Wyszło mi, że jestem jesienią
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 11:40   #174
Sophie_86
Raczkowanie
 
Avatar Sophie_86
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 386
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nasunęło mi się jeszcze takie pytanie - może trochę głupie, ale co tam :P - analizy należy dokonywać bez makijażu żeby znaleźć odpowiedni naturalny typ, jest to oczywiste, ale tak się zastanawiam czy gdy się już określę, że np. jestem wiosną, to nałożenie make-upu nie spowoduje, że kolory wiosny będą inaczej pasować, albo zmieni się podtyp i z powodu makijażu/farbowania bardziej będą pasować kolory innego typu?

Czy robiąc sobie analizę kolorystyczną u profesjonalnej wizażystki istnieje możliwość, że się ona pomyli albo jej ocena będzie inna od oceny innej profesjonalistki?
__________________
Książki, DVD: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=685654
Ciuszki, biżu, kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post41098420
Mój blog - nauka angielskiego: http://english-spiewajaco.blogspot.com
Sophie_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 12:49   #175
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Sophie_86 Pokaż wiadomość
Nasunęło mi się jeszcze takie pytanie - może trochę głupie, ale co tam :P - analizy należy dokonywać bez makijażu żeby znaleźć odpowiedni naturalny typ, jest to oczywiste, ale tak się zastanawiam czy gdy się już określę, że np. jestem wiosną, to nałożenie make-upu nie spowoduje, że kolory wiosny będą inaczej pasować, albo zmieni się podtyp i z powodu makijażu/farbowania bardziej będą pasować kolory innego typu?

Czy robiąc sobie analizę kolorystyczną u profesjonalnej wizażystki istnieje możliwość, że się ona pomyli albo jej ocena będzie inna od oceny innej profesjonalistki?
Nie bardzo rozumiem, o co ci chodzi, ale spróbuję odpowiedzieć: typ określa się po karnacji, makijaż może zmienić karnację (np. samoopalacz, solarium, krem wybielający, tuszujący piegi, nadający inny odcień puder (np. jeśli mamy brzoskwiniową cerę, a nakładamy o odcieniu różowym). to taka sztuczna zmiana, zwykle coś będzie nie tak. ja np. używałam bardzo jasnego pudru (prawie białego), miałam czarne włosy, więc mogłam udawać Zimę, choć jestem Intensywną Wiosną
to pewnie dlatego analizy dokonuje się bez makijażu, bez podkładu, bez opalenizny.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 13:12   #176
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
(...)
to pewnie dlatego analizy dokonuje się bez makijażu, bez podkładu, bez opalenizny.
W zeszłym roku udzielając się na wątku tuż po wakacjach byłam pewna, że jestem soft summer. Teraz jak patrzę w lustro i na zdjęcia to mam wrażenie, że jednak bardziej pasuje true (cool) summer i wcześniej zmyliła mnie właśnie opalenizna, która mnie rozmyła i zatuszowała naturalny kontrast.
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 13:13   #177
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
W zeszłym roku udzielając się na wątku tuż po wakacjach byłam pewna, że jestem soft summer. Teraz jak patrzę w lustro i na zdjęcia to mam wrażenie, że jednak bardziej pasuje true (cool) summer i wcześniej zmyliła mnie właśnie opalenizna, która mnie rozmyła i zatuszowała naturalny kontrast.
A widzisz ja latem jestem prawdziwą Czystą Wiosną, zimą podchodzę pod Jasną.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 13:21   #178
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Sophie_86 Pokaż wiadomość
Nasunęło mi się jeszcze takie pytanie - może trochę głupie, ale co tam :P - analizy należy dokonywać bez makijażu żeby znaleźć odpowiedni naturalny typ, jest to oczywiste, ale tak się zastanawiam czy gdy się już określę, że np. jestem wiosną, to nałożenie make-upu nie spowoduje, że kolory wiosny będą inaczej pasować, albo zmieni się podtyp i z powodu makijażu/farbowania bardziej będą pasować kolory innego typu?

Czy robiąc sobie analizę kolorystyczną u profesjonalnej wizażystki istnieje możliwość, że się ona pomyli albo jej ocena będzie inna od oceny innej profesjonalistki?
Zależy czy nałożysz makijaż zgdny z typem. Jeżeli się przemalujesz na inny kolor, to oczywiście zaburzy harmonię kolorystyczną. A raczej nie można się z sukcesem przerobić na zupełnie inny typ, a nawet jeśli to byłoby to szalenie trudne.

Drugie pytanie - jasne, że tak. Po pierwsze, nie każdy ma dobrą podstawę teoretyczna, po drugie - nie każdy ma oko do kolorów, nawet wizażysta. Smutne, ale prawdziwe, w każdej dziedzinie są dobrzy i niedobrzy fachowcy. Prawdę mówiąc jak czasem oglądam w prasie czy internecie "metamorfozy" lub inne popisy, to aż strach iść do takich wizażystów, no ale podobnie jest z fryzjerami, kosmetyczkami ale też budowlańcami, lekarzami, więc co się dziwić.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 13:25   #179
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Sophie_86 Pokaż wiadomość
Nasunęło mi się jeszcze takie pytanie - może trochę głupie, ale co tam :P - analizy należy dokonywać bez makijażu żeby znaleźć odpowiedni naturalny typ, jest to oczywiste, ale tak się zastanawiam czy gdy się już określę, że np. jestem wiosną, to nałożenie make-upu nie spowoduje, że kolory wiosny będą inaczej pasować, albo zmieni się podtyp i z powodu makijażu/farbowania bardziej będą pasować kolory innego typu?
Skoro ktoś faktycznie jest wiosną, a zrobi makijaż w tonacji przeznaczonej dla np. lata to dalej będzie wiosną z tym, że wiosną w źle dobranym makijażu.
Przecież każda pora roku również w makijażu ma swoje kolory, chyba na 12blueprints.com był całkiem solidny wpis jaki kolor szminki dla jakiego typu urody.

Cytat:
Napisane przez Sophie_86 Pokaż wiadomość
Czy robiąc sobie analizę kolorystyczną u profesjonalnej wizażystki istnieje możliwość, że się ona pomyli albo jej ocena będzie inna od oceny innej profesjonalistki?
Zapewne tak. Przeglądając ogłoszenia wizażystek (polskich) odnośnie analizy kolorystycznej natrafiłam na stronę wizażystki u której można było zapytać się online o jakieś wskazówki, co do samodzielnego ustalenia swojego typu kolorystycznego. Jedna dziewczyna napisała, że wydaje jej się, że jest wiosną, ale ma brązowe oczy więc nie wie czy dobrze ustaliła swój typ. Owa wizażystka odpisała jej, że wiosna jest niemożliwa w takim przypadku bo wiosny nie mają brązowych oczu.

Edytowane przez Aramintha
Czas edycji: 2013-04-07 o 13:29
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 13:32   #180
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
W zeszłym roku udzielając się na wątku tuż po wakacjach byłam pewna, że jestem soft summer. Teraz jak patrzę w lustro i na zdjęcia to mam wrażenie, że jednak bardziej pasuje true (cool) summer i wcześniej zmyliła mnie właśnie opalenizna, która mnie rozmyła i zatuszowała naturalny kontrast.
Ta, opalenizna potrafi bardzo zmienić wygląd, często u osób z jasną karnacją opalenizna wychodzi dużo cieplejsza niż normalny kolor skóry. W dodatku, jak piszesz, zmniejsza kontrast - oprócz opalenizny promienie słoneczne często rozjaśniają włosy i brwi.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.