Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-10, 18:25   #991
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

nie maluję się, nawet pudru, więc to nie problem. i nie zamierzam matowić tego skrobią ani innymi takimi. więc odchodząc od roche posayka, czy avenka emulsja w takim razie nie będzie się błyszczeć? i jakie jest prawdopodobieństwo powstania zaskórników? może np. przy tym filtrze zaskórniki powstają na cerze z dużymi albo małymi porami...?

i dzięki backie za te linki. musze przeczytać całe...
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 21:28   #992
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

"2008-11-12
Przeciwutleniacze zwiększają działanie ochronne fotoprotektorów

Ostatnie badania przeprowadzone przez L’Oreal USA udowadniają, że antyoksydanty są doskonałym dodatkiem do kosmetyków, które zapewniają ochronę przed działaniem promieni słonecznych.
Badanie zostało przeprowadzone przy współpracy z niezależnymi naukowcami.
10 dorosłych kobiet w trakcie badania stosowało:

• Specjalnie skomponowaną mieszankę, która składała się z witaminy C, kwasu ferulowego, Florentyny( flawonoid). Składniki te mają silne działanie antyoksydacyjne

• Produkt kontrolny

Preparaty te nanoszone były na niższą partie pleców, na 4 dni przed ekspozycją na dzianie promieni UV.
Wyniki badań pokazały, że stosowanie antyoksydantów wyraźnie zmniejsza zaczerwienienie i podrażnienie skóry, wywołane działaniem promieniowania UV. Zwiększa się ochrona markerów DNA . Antyoksydanty zapobiegają zwiększeniu stężenia MMP-9, jest to enzym rozkładający kolagen skóry a ekspozycja na promieniowanie UV zwiększa jego syntezę.

Opracowanie: Marta Kłopotowska
Źródło: inside Cosmoceuticals- Innovation in Personal care and cosmetics."

skopiowano ze strony - http://www.biotechnologia.pl/kosmetologia/35/2135544641
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 23:18   #993
figa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Kochane Znawczynie Tematu!
Mam 23 lata i czyję, że żyłam w nieświadomości. Nie miałam pojęcia o tym, że należy codziennie stosować kremy z filtrami! A zaczynają mi się robić zmarszczki mimiczne... Bardzo proszę powiedzcie czy te kremy z filtrami to są takie kremy do twarzy dodatkowo z filtrami czy to są poprostu emulsje do opalania z wysokim filtrem. Podczas tegorocznego pobytu we Francji spaliłam sobie pyszczek (wydawało się ze słońce nie świeci ) i po tym incydencie poszłam tam do apteki i kupiłam emulsję do ciała w sprayu z filtrem 50. Kiedy tym się posmarowałam słońce jakby mnie nie widziało. Mam pytanie: czy to takie coś mam stosować na twarz? Czy to o to chodzi z tymi filtrami? To jest takiej konsystencji, że twarz bardzo się swieci i jakby się nie wchłaniało. Czy na tym da się zrobić makijaż, czytałam, że mogą być problemy ze spojeniem się podkładu. Czy to się stosuje jako krem na dzień czy poza tym nakłada się krem? Po tych wakacjach strasznie mnie kaszką wysypało na twarzy i musiałam iść do dermatologa. Czy to możliwe, że to przez tą tłustą emulsję? Bardzo proszę uświadomcie mnie troszkę bo nie chcę mieć tak szybko zmarszczek...
figa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 21:29   #994
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Kwasy AHA u kosmetyczki - jakie filtry???

Witajcie!

Bardzo dużo wątków jest odnośnie kwasów i filtrów, ale niestety nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie..

Może zacznę od początku:
Chodzę do kosmetyczki na zabiegi kwasami AHA o stężeniu ok 35% raz na tydzień (zabiegów ma być ok 8). Jestem po 4 zabiegu.. w tym tygodniu zamiast kwasów mam mieć oczyszczanie bo to ponoć normalne, że w trakcie kuracji "wychodzą" ze środka różne rzeczy, oprócz tego codziennie rano i wieczorem przemywam twarz tonikiem o stężeniu 10%.

Wszystkie kosmetyki są z firmy Dermika, w których skład wchodzi również krem z filtrami o faktorze UVA/UVB 14 (taki specjalny "po zabiegach eksfoliacji") - kosmetyczka powiedziała, że dodatkowo mogę sobie kupić podkład, żeby dodatkowo ochronić twarz, jak będę dużo przebywać na dworzu (za 1,5 miesiąca jadę na narty, więc już się boję

Zastanawiam się czy filtr 14 jest wystarczający po takich zabiegach, na innych forach "filromaniaczki" uważają, że minimum to filtr spf50 na co dzień.

Zastanawiam się jeszcze czy ten filtr z dermiki nie "pogryzie" się z jakimś podkładem, do tej pory używałam próbek podkładu vichy, revlon,maybelline..
czy bardziej się opłaca zamiast podkładu kupić dodatkowy filtr powyżej spf 50 i sie nie martwić tym że zniszczę dobroczynne działanie filtru dermiki???
jak zaczęłam czytać o filtrach, kwasach na forach to kompletnie się pogubiłam,
a już chciałam kupić sobie podkład vichy (niechętnie - nigdy nie używałam podkładów) area teint o spf11.

Dodam, że "filtromaniaczki" mnie przekonały.. po kuracji zacznę używać wysokich filtrów codziennie, żeby spowolnić starzenie się skóry , ale teraz boję się "przedobrzyć"
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 11:54   #995
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kwasy AHA u kosmetyczki - jakie filtry???

SPF 15 to wg mnei nawet z amało na krem miejski,a co mówić na krem po zabiegu eksofliacji. Minimum 50-tka.

Nie mieszamy filtrów z różnych fimr. Oznacza to, że jeżeli nkłądamy krem z filtrem, to podkład czy puder powinny być bez filtra.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 12:37   #996
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Kwasy AHA u kosmetyczki - jakie filtry???

Czyli co powinnam zrobić

cały zabieg jest z firmy "dermika" i to chyba nie jest zła firma (robi ona szkolenia dla kosmetyczek zanim "pozwoli" robić te zabiegi - kosmetyczka ma certyfikat), naprawdę nie mam pojęcia co teraz

zrezygnować kompletnie z filtra dermiki i kupić jakiś spf50, czy kupić podkład bez filtru i nakładać do bardzo grubo (;/), kosmetyczka od wielu lat robi kwasy i w takim razie by zaobserwowała efekty uboczne stsoswania takiego niskiego filtra..(?).
Czy jest sens przepisania składu filtra? Bo może on pomimo spf14 jest nie taki zły skoro pisze na nim "po zabiegach eksfoliacji" ?
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 12:47   #997
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kwasy AHA u kosmetyczki - jakie filtry???

moim skromnym zdaniem - jeśli nie masz ochoty na używanie podkładu to z niego zrezygnuj; ja zrezygnowałabym z filtra Dermiki i kupiłabym 50 lub nawet 100 [np.SVR] zwłaszcza, że czeka Cie szusowanie na stoku
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-17, 12:49   #998
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kwasy AHA u kosmetyczki - jakie filtry???

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Czyli co powinnam zrobić

cały zabieg jest z firmy "dermika" i to chyba nie jest zła firma (robi ona szkolenia dla kosmetyczek zanim "pozwoli" robić te zabiegi - kosmetyczka ma certyfikat), naprawdę nie mam pojęcia co teraz

zrezygnować kompletnie z filtra dermiki i kupić jakiś spf50, czy kupić podkład bez filtru i nakładać do bardzo grubo (;/), kosmetyczka od wielu lat robi kwasy i w takim razie by zaobserwowała efekty uboczne stsoswania takiego niskiego filtra..(?).
Czy jest sens przepisania składu filtra? Bo może on pomimo spf14 jest nie taki zły skoro pisze na nim "po zabiegach eksfoliacji" ?

Wg mnie możesz iść na zabieg, ale poproś o posmarowanie twarzy fotostabilnym filtrem - min spf50. A jeszcze lepiej sama sobie taki kup. Wybór jest przeogromny, zreszta pół Biochemii traktuje własnie o tym.

A faktor 14 to dla mnie żadna ochrona - zwłaszcza, że nie masz pewności czy dermika ma fotostabilne filtry.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 13:15   #999
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Kwasy AHA u kosmetyczki - jakie filtry???

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wg mnie możesz iść na zabieg, ale poproś o posmarowanie twarzy fotostabilnym filtrem - min spf50. A jeszcze lepiej sama sobie taki kup. Wybór jest przeogromny, zreszta pół Biochemii traktuje własnie o tym.

A faktor 14 to dla mnie żadna ochrona - zwłaszcza, że nie masz pewności czy dermika ma fotostabilne filtry.
Dziękuję Wam, właściwie po tym co przeczytałam na wizażu i słyszałam wcześniej "po kwasach należy używać wysokiego filtra" to uważam, że najlepiej jest kupić nowy filtr (w sumie zdziwiłam się jak otrzymałam ten protektor spf14.. że taki niski;/).

W środę idę do kosmetyczki na oczyszczanie i spytam się jej co sądzi o zakupie wyższego filtru i odstawieniu dermiki.. ja już wiem co sądzę i Wy mnie w tym utwierdziliście..

Wydaje się być śmieszne teraz, że tydzień temu szukałam podkładu o jak najwyższym faktorze na szczęście jeszcze go nie kupiłam (na razie testowałam próbki).

Kupię filtr co najmniej 50 tylko jeszcze nie wiem jakiej firmy.. wyczytałam na wizażu, że wiele filtrów jest "zapychających", pochodzę po aptekach i popoluje na próbki.

Moja Mama pyta się Was czy nie okaże się za parę lat, że filtry oprócz dobroczynnego działania nie szkodzą naszemu organizmowi, nie są np. rakotwórcze czy jakieś jeszcze inne okropności.. może to jest temat na inny wątek?
Jest przecież wiele przypadków, że coś jest "świetne" a za parę lat przynosi złe skutki. A może jest tak, że niektóre filtry są dobre, a inne nie? Np. droższe
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 15:31   #1000
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Kwasy AHA u kosmetyczki - jakie filtry???

Cytat:
Moja Mama pyta się Was czy nie okaże się za parę lat, że filtry oprócz dobroczynnego działania nie szkodzą naszemu organizmowi, nie są np. rakotwórcze czy jakieś jeszcze inne okropności.. może to jest temat na inny wątek?
Jest przecież wiele przypadków, że coś jest "świetne" a za parę lat przynosi złe skutki. A może jest tak, że niektóre filtry są dobre, a inne nie? Np. droższe
Hahahaha, jakbym słyszała moich rodziców
Teraz mówi się, że wszystko jest szkodliwe. Stąd też moda na "Bio"
Trzeba zaryzykować
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 15:57   #1001
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kwasy AHA u kosmetyczki - jakie filtry???

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Moja Mama pyta się Was czy nie okaże się za parę lat, że filtry oprócz dobroczynnego działania nie szkodzą naszemu organizmowi, nie są np. rakotwórcze czy jakieś jeszcze inne okropności.. może to jest temat na inny wątek?
Jest przecież wiele przypadków, że coś jest "świetne" a za parę lat przynosi złe skutki. A może jest tak, że niektóre filtry są dobre, a inne nie? Np. droższe
Przyznam się, że też nie mam zaufania do filtrów chemicznych, szczególnie jak pomyślę sobie o codziennym stosowaniu spf 50 - dzień w dzień taka dawka chemii...
Oczywiście jakoś trzeba chronić się przed promieniami UV, dlatego używam filtrów, ale wyłącznie mineralnych.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 00:18   #1002
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: Kwasy AHA u kosmetyczki - jakie filtry???

Czy filtr SVR 50+ Lait jest fotostabilny? Są to filtry mineralne czy chemiczne? Bo na KWC nie ma opini jeszcze
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 06:27   #1003
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Kwasy AHA u kosmetyczki - jakie filtry???

O właśnie, jest gdzieś spis, które filtry są mineralne, a które nie??
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 10:13   #1004
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Filtry - typy

Mam takie pytanie. Czy filtry w zalezności od formy (Avene, Bioderma) da się podzielić na "typy" ? Uzywałam dotąd Avene dla cery trądzikowej. Nie bieliła, ale lepiła sie i błysk był niemiłosierny (włosy przyklejone, "mokra" twarz), aczkolwiek nawilżała. Teraz mam bodermę dla trądzikowej. Mat idealny, ale za to bieli (aczkolwiek ma skórę łuszczącą sie po zabiegu kwasami i może ona "zatrzymuje" sie na tych skórkach).
Mam pytanie: czy jeżeli nadal szukam filtra idealnego, to powinnam wypróbowac raczej coś z La roche bo inne z Avene i biodermy będą mieć podobne właściwości czy niekoniecznie ?
alice' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 20:31   #1005
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Zdarza się, że preparaty oparte tylko na czystych filtrach mineralnych o naturalnych, dużych rozmiarach cząsteczek mogą powodować zatykanie się porów skóry i w rezultacie drobne wypryski. Nie jest to regułą, ale pewną możliwością. Dotyczy to głównie preparatów zawierających większe stężenia filtrów mineralnych, zaś raczej nie zdarza się w przypadku kremów opartych zarówno na filtrach chemicznych i mineralnych lub też w przypadku preparatów z mikronizowanymi postaciami tlenków tytanu i cynku

czy to znaczy, że wystarczy znaleźć taki filtr i on nie będzie zapychał?

powiedzcie, proszę co o tym wiecie i jakie filtry znacie, które zawierają te mikronizowanymi postaciami tlenków tytanu i cynku?
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 16:22   #1006
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Filtry - typy

Na pewno każda firma inny filtr,próbowałam wszystkich aptecznych.
Dla mnie ideał to La Roche-krem 50+,najbardziej kremowy,nie bieli,po kwasach na suchą skóre idealny,przede wszystkim skuteczny,zero nowych piegów po lecie,stare bladziuteńkie.Jest jeszcze fluid z La Roche ,do cery tłustej,na mnie się wałkował,nie lubiałam go,i bardziej się świecił.
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 08:38   #1007
ultraviolet21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 371
krem z filtrem

mozecie mi polecic jakis dobry krem z filtrem ,nigdy wczesniej takich nie uzywalam.Najlepiej zeby bl do cery mieszanej /tlustej sklonnej do wypyskow
ultraviolet21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 12:29   #1008
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: krem z filtrem

Polecam przejrzeć Kompendium Filtromaniaczki:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351

Ja nie używam filtrów, bo za mało sterczę na słońću ale z tego co wyczytałam nie ma po prostu dobrego kremu z filtrem, zwłaszcza dla mieszanej i trądzikowej cery, bo wszystkie z reguły silnie natłuszczają skrórę, a dodatkowo mogą zapychać pory

Przejrzyj też KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=155
I spróbuj zdobyć próbki kremów, które Cię zainteresowały. Szukanie dobrego filtra opiera się na metodzie prób i błędów. Powodzenia
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 10:05   #1009
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: krem z filtrem

Cytat:
Napisane przez ultraviolet21 Pokaż wiadomość
mozecie mi polecic jakis dobry krem z filtrem ,nigdy wczesniej takich nie uzywalam.Najlepiej zeby bl do cery mieszanej /tlustej sklonnej do wypyskow
Prosze korzystac z wyszukiwarki oraz watkow Redakcyjnych.
Watki lacze.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 13:27   #1010
prudence
Raczkowanie
 
Avatar prudence
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 49
Dot.: filtry ochronne

[quote=aniolek-tasmanski;982930]

Przez 3 m-c uzywalam krem z kwasem Thiospot na noc, wtedy byly konieczne wysokie filtry na dzien.

pomogł Ci Thiospot? mi dermatolog go ostatnio zaleciła, ale jest bardzo drogi chyba... mogłabys cos powiedziec na temat tego kremu?
prudence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 19:21   #1011
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Witam znawczynie
Od jakiegoś czasu zaczęłam myśleć o filtrach... Ale w zasadzie nie wiem, czy są mi niezbędne. I jeśli tak, to na szukaniu jakiego rodzaju się skupić?
Mam cerę normalną w kierunku suchej. Nie błyszczę się wcale, poza nosem (ale to mały problem). Delikatnie naczynkowa, raczej wrażliwa.
Jestem blada i słońce, ciepło ogólnie uwielbiam, ale stronię od opalania się - lubię swoją bladość. Więc na szczególne działanie słońca nie jestem wystawiona...

Czytałam o różnych przebojach z filtrami - że podkłady się rolują, że uczulają, zapychają, pogłębiają zmarszczki (oczywiście to kwestia dobrania, ale...) i tak się zastanawiam nad tym wszystkim...

Inna kwestia - przykładowy filtr z KWC: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...as-spf-50.html - ma 15ml. Czy to dużo? Zdążyłam wyczytać, że nie warto oszczędzać na filtrze, więc wnioskuję, że nakłada się go całkiem sporo... Więc zaczyna to być droga impreza

Warto ?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 19:19   #1012
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Inna kwestia - przykładowy filtr z KWC: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...as-spf-50.html - ma 15ml. Czy to dużo? Zdążyłam wyczytać, że nie warto oszczędzać na filtrze, więc wnioskuję, że nakłada się go całkiem sporo... Więc zaczyna to być droga impreza

Warto ?
Insane, 15 ml to bardzo mało, ale ten krem do miejsc szczególnie wrażliwych z racji chociażby kolorku (prawie różowy) stosuje się pod oczy głównie, sprawdza się jako korektor. Wiele dziewczyn narzeka na to, że filtry użyte w okolicach ocznych wywołują potoki łez. Ten jest super pod tym wzdlędem.
Za 70 zł kupisz 200 ml spray Avene na przykład. Filtry to skomplikowana materia, trzeba sępić próbki w aptece i próbować, próbować aż trafi się na swój ukochany
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 19:25   #1013
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Insane, 15 ml to bardzo mało, ale ten krem do miejsc szczególnie wrażliwych z racji chociażby kolorku (prawie różowy) stosuje się pod oczy głównie, sprawdza się jako korektor. Wiele dziewczyn narzeka na to, że filtry użyte w okolicach ocznych wywołują potoki łez. Ten jest super pod tym wzdlędem.
Za 70 zł kupisz 200 ml spray Avene na przykład. Filtry to skomplikowana materia, trzeba sępić próbki w aptece i próbować, próbować aż trafi się na swój ukochany
Dziękuję za odpowiedź
A czy przy moim naprawdę oszczędnym przebywaniu na słońcu potrzebuję takich filtrów?
Czy mnie to będzie kosztować więcej zachodu, niż to warte.. ?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 19:45   #1014
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Niestety, promieniowanie UVA (to ono nas postarza) jest cały rok na tym samym poziomie, to opalające, którego jest więcej latem to UVB. Warto, naprawdę warto.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 19:48   #1015
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Niestety, promieniowanie UVA (to ono nas postarza) jest cały rok na tym samym poziomie, to opalające, którego jest więcej latem to UVB. Warto, naprawdę warto.
Rozumiem... czyli trza się balsamować, póki jeszcze cera w miarę młoda

Dziękuję, wezmę sobie rady do serca

... poszłam z torbami przez Wizaż
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum

Edytowane przez *Insane
Czas edycji: 2009-02-11 o 19:49
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 11:40   #1016
joasia90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8
Filtry zimą

Witam. Chciałabym sie dowiedziec, czy jeśli będe uzywała kremów z wysokim filtrem w okresie zimowym (spf 40-60), to moja skóra nie przyzwyczai się do nich i w lecie te same filtry nadal będą skutkowały?
joasia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 11:43   #1017
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Filtry zimą

skora nie moze sie przyzwyczaic do filtrow, są to środki, które nalozone w odpowiedniej ilosci i odpowiednio czesto zawsze beda dzialac, więc uzywaj do woli!
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 18:22   #1018
joasia90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8
Dot.: Filtry zimą

Dziękuje za odpowiedź

Jesli chodzi o twarz to używam aptecznych kremów z filtrami bo zalezy mi na jak najlepszej ochronie. Są one jednak drogie i troszkę szkoda mi używac ich na dłonie w okresie zimowym kiedy wciąż nosze rękawiczki. Dlatego chciałabym kupić jako krem do dłoni

Ziaja, Sopot Sun, Preparat na usta i znamiona SPF 40

Skład: Petrolatum, Mineral Oil, Titanum Dioxide, Alumina, Simethicone, Ethylexyl Methoxycinnamate, Butyrospermum Parkii, Cyclomethicone, Lanolin, Dimethicone, Cera Alba, tocopheryl Acetate PEG - 8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbid Acid, Aroma

Czy będzie on dawał moim dłoniom odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną w okresie zimowym? W składzie chyba nie ma fotostabilnych filtrów dlatego się obawiam. Jednak z drugiej strony dłonie moge smarować cześciej i nie maluje ich pudrem ani podkładem




I czy ta pomadka

Oceanic, AA Sun Kiss (pomadka ochronna SPF 25)

Skład: ricinus communis seed oil, mineral oil, microcrystaline wax, beeswax, octyldodecanol, titanium dioxide, lanolin, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl cocoate, paraffin, bha, butyl methoxydibenzoylmethane, butyrospermum parkii, d-panthenol, euphorbia cerifera wax, palmitoyl oligopeptyde, propylparaben, pronus amygdalus dulcis, tocopherol, aroma, +/- ci 11920

jako preparat przeciwsłoneczny na zimę, będzie odpowiednia? Filtrami interesuję się baaardzo krótko ale z tego co zdąrzyłam się dowiedziec w jej składzie nie ma filtrów chroniących przed UVA??
joasia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 17:19   #1019
Efereet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 68
Czy wymagana ilosc filtra to wartosc stala?

Dostalam ostatnio próbkę Chanel UV Essentiel SPF50+ i jego dzialanie bardzo mi się spodobalo...w odróżnieniu od jego pojemnosci (30ml). Wiem, ze przepisowa ilosc filtra na raz to ok 1,5-2ml i zastanawiam sie czy odnosi sie to do WSZYSTKICH filtrów czy zalezy od..czegos? Ciezko mi uwierzyc, ze za taka cene ten Chanel na troche ponad 2tyg starcza:confused:
W Douglasie pani zaprzeczyla stwierdzajac, ze cienkutka warstewka wystarcza i zaprezentowala mi jak to 1'bobek' na całą twarz starczy..no ale to dowodzi co najwyzej ze sie ladnie rozprowadza.
Co prawda niekoniecznie mam ochote odmierzac sobie dokładnie ile trzeba, ale roznica miedzy takim bobkiem a odpowiednia iloscia jest znacza.
Efereet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 18:09   #1020
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Czy wymagana ilosc filtra to wartosc stala?

to dotyczy kazdego filtra
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.