Mamy majówki 2023 - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-09, 18:03   #241
patrycjaa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 31
Dot.: Mamy majówki 2023

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Cześć, Dziewczyny, można dołączyć do Was? 3.05 spodziewam się Łucji, na pokładzie synek z września 2021

Hej!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
patrycjaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 18:47   #242
Freshta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 1
Dot.: Mamy majówki 2023

Cześć Wszystkim Termin na 01.05 (obecnie 25ty tc), przyszła mama Meliski. To moja pierwsza ciąża i zastanawiam się czy są tutaj może jakieś Mamusie, które tak jak ja mają wskazania do cc? Czy któraś może spotkała się z sytuacją lub o takiej słyszała, w której lekarze zmusili kobietę z zaświadczeniem o tokofobii do porodu sn? Nigdy nie sądziłam, że tak będzie ale ta opcja z tyłu głowy spędza mi sen z powiek <shame> zastanawiam się też jaki z wrocławskich szpitali wybrać, aby jednak honorował zalecenia innych lekarzy? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź i opinię. Pozdrawiam
Freshta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 11:04   #243
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy majówki 2023

Położna, która pracuje w moim szpitalu mówiła kiedyś na IG, że wskazanie do CC z powodu tokofobii po prostu weryfikują - tj. czy pacjentka podjęła próby leczenia, czy to case 1 wizyta u psychiatry po wskazanie do CC. Ale ja nie Wrocław, więc ciężko powiedzieć, jak w konkretnych szpitalach, może warto zapytać na grupie na fb poświęconej szpitalowi w którym chcesz rodzić.

Jak tam się czujecie i jak wyprawkowe tematy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 11:54   #244
mrookuu
Raczkowanie
 
Avatar mrookuu
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 103
Dot.: Mamy majówki 2023

Ja czuję się świetnie, jestem na końcówce 25tyg. Gdyby nie brzuch i trwająca w nim Non stop impreza to bym nie czuła, że jestem w ciąży
A jeśli chodzi o wyprawkę to stanęłam... dokupuję jakieś ciuszki na promocjach A tak to same małe rzeczy zostały. I zaczęłam się zastanawiać czy kupic fotel do karmienia do sypialni czy zbędny wydatek i bede karmić na łóżku...
Zaczęłam tez się zastanawiać nad koszem mojzesza żeby używać jak będę w łazience czy kuchni, ale czy to potrzebne...

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
mrookuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 18:49   #245
kenaya
Rozeznanie
 
Avatar kenaya
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 507
Dot.: Mamy majówki 2023

Ja dziś po wizycie mała waży już prawie kilogram🫣 a to 27+3. Z tematów wyprawkowych to muszę się w końcu zabrać za przeglądanie rzeczy po synku, zobaczyć co zostawiam, czego ewentualnie brakuje. Na razie kupiłam aż 2 paczki pieluch🤣 dziś też wpłaciliśmy zaliczke za fotelik z bazą, bo zdecydowaliśmy się kupić nowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kenaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 19:32   #246
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Mamy majówki 2023

Cytat:
Napisane przez kenaya Pokaż wiadomość
Ja dziś po wizycie mała waży już prawie kilogram🫣 a to 27+3. Z tematów wyprawkowych to muszę się w końcu zabrać za przeglądanie rzeczy po synku, zobaczyć co zostawiam, czego ewentualnie brakuje. Na razie kupiłam aż 2 paczki pieluch dziś też wpłaciliśmy zaliczke za fotelik z bazą, bo zdecydowaliśmy się kupić nowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale to chyba normalna waga jak na ten moment?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

U mnie też wszystko ok - tylko brzuch wystrzelił i rośnie z dnia na dzień


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 20:09   #247
kenaya
Rozeznanie
 
Avatar kenaya
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 507
Dot.: Mamy majówki 2023

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
Ale to chyba normalna waga jak na ten moment?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

U mnie też wszystko ok - tylko brzuch wystrzelił i rośnie z dnia na dzień


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, prawidłowa🤪 ale cały czas wierzę, że mimo cukrzycy mała nie przykoksi z wagą...🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kenaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-16, 16:57   #248
mrookuu
Raczkowanie
 
Avatar mrookuu
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 103
Dot.: Mamy majówki 2023

Jak tam dziewczyny u Was? Wątek nam zamiera
Ja właśnie po wizycie, wszystko ok i mała ma już 1,035kg. 20230216_162349.jpg20230216_161854.jpg

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
mrookuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-16, 17:52   #249
Alicja9312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 2
Dot.: Mamy majówki 2023

Dziewczyny, czy wy już jesteście w większości obkupione z wyprawką, czy dopiero się zabieracie za to, bo ja jeszcze nic nie mam
Dziś mnie zaczęli straszyć w rodzinie, że jak tak się za to będę zabierała to będzie kłopot. Więc siedzę teraz i przeglądam strony.
Alicja9312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-16, 19:55   #250
kenaya
Rozeznanie
 
Avatar kenaya
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 507
Dot.: Mamy majówki 2023

Mrokuu Ktory masz teraz tydzien? Ja wizyte mam za 2 tygodnie, to bedzie 31tc. Tez jestem ciekawa ile mala wazy w 27 bylo 983g. Super masz zdjecia, mnie ostatnio lekarz przelaczyl na 3d ale doslownie na minute, nie zdazylam tam nic dojrzec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Alicja9312 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy już jesteście w większości obkupione z wyprawką, czy dopiero się zabieracie za to, bo ja jeszcze nic nie mam
Dziś mnie zaczęli straszyć w rodzinie, że jak tak się za to będę zabierała to będzie kłopot. Więc siedzę teraz i przeglądam strony.
Ja zaczalam ruszac. Przejrzalam rzeczy po synku, ale sie okazalo, ze wiekszosc poplamianych i sie nie nadaje. Takze przejrzalam co mi zostalo i biore sie za szycie brakujacych rzeczy. Z wiekszych to wozek i lozeczko mamy, fotelik z baza wybrany, tylko do zaplaty no i do dokupienia nowy materac do wozka i lozka+ przescieradla i apteka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kenaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-16, 22:05   #251
mrookuu
Raczkowanie
 
Avatar mrookuu
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 103
Dot.: Mamy majówki 2023

Cytat:
Napisane przez Alicja9312 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy już jesteście w większości obkupione z wyprawką, czy dopiero się zabieracie za to, bo ja jeszcze nic nie mam
Dziś mnie zaczęli straszyć w rodzinie, że jak tak się za to będę zabierała to będzie kłopot. Więc siedzę teraz i przeglądam strony.
Ja już większość rzeczy mam, zostały jakieś drobnostki, Wanienka, przewijak, apteka i wyprawka dla mnie.
Cytat:
Napisane przez kenaya Pokaż wiadomość
Mrokuu Ktory masz teraz tydzien? Ja wizyte mam za 2 tygodnie, to bedzie 31tc. Tez jestem ciekawa ile mala wazy w 27 bylo 983g. Super masz zdjecia, mnie ostatnio lekarz przelaczyl na 3d ale doslownie na minute, nie zdazylam tam nic dojrzec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Ja zaczalam ruszac. Przejrzalam rzeczy po synku, ale sie okazalo, ze wiekszosc poplamianych i sie nie nadaje. Takze przejrzalam co mi zostalo i biore sie za szycie brakujacych rzeczy. Z wiekszych to wozek i lozeczko mamy, fotelik z baza wybrany, tylko do zaplaty no i do dokupienia nowy materac do wozka i lozka+ przescieradla i apteka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziś mam 26+5. U mnie za każdym razem przełącza na 3d i wszystko pokazuje

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
mrookuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-16, 23:31   #252
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy majówki 2023

Mrookuu super fotki <3, u nas bardzo podobnie. My dziś 27+2 i młoda ma też nieco ponad 1 kg.
Też mieliśmy dziś USG 3D - u mnie mój prowadzący nie ma cierpliwości do 3D i odesłał do swojej żony. Ale to już taki fajny etap, gdzie ładnie widać (no i mamy całą sesję) - nie mam nic z wcześniejszych etapów w 3D.

Z wyprawką... hm. Mamy wózek i łóżeczko, bo od rodziny - tylko jeszcze nie są u nas, wózek wymaga odnowienia skóry na rączce (no i wyprania), jakoś w przyszłym tygodniu będziemy chyba odbierać bo rodzina się pochorowała. Jak będzie łóżeczko u nas, to wtedy kupię materac, bo będzie gdzie włożyć. :P
Robiliśmy pierwszy rekonesans jeśli chodzi o fotelik samochodowy, dyskusje trwają, niedługo chcemy podjechać już kupić, bo jakieś 2-3 tygodnie czekania. Jakie wybrałyście foteliki?

Ubrankowo mam sporo, raczej większość potrzebnych rzeczy (dostałam wór też po bratanicy męża), chcę dokupić jeszcze może parę półśpiochów i rampersów, bo tego mi trochę brakuje, a z pogodą w maju to loteria. Gdzie kupić białe proste czapeczki? Wszędzie są w jakieś wzorki kurczę. :P

Aptecznie dopiero dziś zrobiłam pierwsze zamówienie, mam bony do Smyka i tam kupiłam dziś podkłady i podpaski poporodowe, 1 opak. wkładek laktacyjnych, parę opak. chusteczek nawilżanych WaterWipes; poza tym nie mam nic, muszę jeszcze wyprawkę dzieciową zrobić i resztę dla siebie, ale np. do szpitala nie potrzebuję zbyt dużo bo szpital właściwie wszystko zapewnia u nas.

No i brak nam też wielu szczegółów jeszcze - niektóre mamy (np. kokon do salonu, czy nawet matę edukacyjną bo dorwałam używki w fajnych cenach i idealnym stanie), a niektórych nie (wanienki i przewijaka nam brakuje chociażby, wielu tekstyliów też). Tak sobie po kolei zbieram, co mi wpadnie, zwłaszcza jeśli chodzi o używane rzeczy.

Z kilkoma rzeczami czekam aż mnie szkoła rodzenia może trochę oświeci w marcu (w lutym nie załapałam się na zajęcia wyprawkowe) - typu smoczki, butelki, ewentualnie laktator (choć tu na start też chyba będę miała używany, a potem jeśli będzie mi potrzebny to będę kupować jakiś lepszy czy coś).
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski

Edytowane przez kapsw
Czas edycji: 2023-02-16 o 23:34
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-17, 06:20   #253
kenaya
Rozeznanie
 
Avatar kenaya
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 507
Dot.: Mamy majówki 2023

Cytat:
Napisane przez kapsw Pokaż wiadomość
Mrookuu super fotki <3, u nas bardzo podobnie. My dziś 27+2 i młoda ma też nieco ponad 1 kg.
Też mieliśmy dziś USG 3D - u mnie mój prowadzący nie ma cierpliwości do 3D i odesłał do swojej żony. Ale to już taki fajny etap, gdzie ładnie widać (no i mamy całą sesję) - nie mam nic z wcześniejszych etapów w 3D.

Z wyprawką... hm. Mamy wózek i łóżeczko, bo od rodziny - tylko jeszcze nie są u nas, wózek wymaga odnowienia skóry na rączce (no i wyprania), jakoś w przyszłym tygodniu będziemy chyba odbierać bo rodzina się pochorowała. Jak będzie łóżeczko u nas, to wtedy kupię materac, bo będzie gdzie włożyć.
Robiliśmy pierwszy rekonesans jeśli chodzi o fotelik samochodowy, dyskusje trwają, niedługo chcemy podjechać już kupić, bo jakieś 2-3 tygodnie czekania. Jakie wybrałyście foteliki?

Ubrankowo mam sporo, raczej większość potrzebnych rzeczy (dostałam wór też po bratanicy męża), chcę dokupić jeszcze może parę półśpiochów i rampersów, bo tego mi trochę brakuje, a z pogodą w maju to loteria. Gdzie kupić białe proste czapeczki? Wszędzie są w jakieś wzorki kurczę.

Aptecznie dopiero dziś zrobiłam pierwsze zamówienie, mam bony do Smyka i tam kupiłam dziś podkłady i podpaski poporodowe, 1 opak. wkładek laktacyjnych, parę opak. chusteczek nawilżanych WaterWipes; poza tym nie mam nic, muszę jeszcze wyprawkę dzieciową zrobić i resztę dla siebie, ale np. do szpitala nie potrzebuję zbyt dużo bo szpital właściwie wszystko zapewnia u nas.

No i brak nam też wielu szczegółów jeszcze - niektóre mamy (np. kokon do salonu, czy nawet matę edukacyjną bo dorwałam używki w fajnych cenach i idealnym stanie), a niektórych nie (wanienki i przewijaka nam brakuje chociażby, wielu tekstyliów też). Tak sobie po kolei zbieram, co mi wpadnie, zwłaszcza jeśli chodzi o używane rzeczy.

Z kilkoma rzeczami czekam aż mnie szkoła rodzenia może trochę oświeci w marcu (w lutym nie załapałam się na zajęcia wyprawkowe) - typu smoczki, butelki, ewentualnie laktator (choć tu na start też chyba będę miała używany, a potem jeśli będzie mi potrzebny to będę kupować jakiś lepszy czy coś).
Tym razem wybralismy Cybex Cloud z2 z baza. Jest ciezki, ale stwierdzilam, ze w sumie nie musze go nigdzie daleko nosic, w razie czego wpinam w stelaz wozka i jade. Najwazniejsze dla nas tym razem to obrotowa baza, regulowany kat ustawienia fotelika zarowno w samochodzie jak i na wozku. Mozna go rozlozyc praktycznnie do pozycji poziomej no i oczywiscie b.dobre wyniki testow
Ostatnio kupilam tez uzywany laktator, troche nawilzanych chusteczek na wyprobowanie, olej migdalowy do kapieli i plyn da kapieli z hippa. Reszta czeka na kolejna wyplate

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kenaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-17, 09:03   #254
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy majówki 2023

Cybex nam nie pasuje do auta akurat, mierzyliśmy go. Mamy pochylone kanapy z tyłu i nie każdy fotelik pasuje.

Pasuje Britax najnowszy, ale jeszcze nie ma testów (i nie podoba mi się zdawkowa odpowiedź firmy, choć wiem że zaufany producent - odpisali mi, ze testują na produkcji i jest bezpieczny, tak dwuzdaniowo, na zasadzie odczep się i tak mamy klientów xD) + mi się nie podobają jego wkładki (ergonomia).
Też rozważaliśmy obrotową rozwojową bazę, ale jeśli Cybex nie pasuje, a Britax i Maxi Cosi 360 nam się ergonomią nie podobają, to będziemy musieli to zrewidować i postawić na nieobrotową bazę, bo bezpieczenstwo jednak najważniejsze. Najwyżej nastepny będzie obrotowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-17, 12:09   #255
kenaya
Rozeznanie
 
Avatar kenaya
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 507
Dot.: Mamy majówki 2023

Cytat:
Napisane przez kapsw Pokaż wiadomość
Cybex nam nie pasuje do auta akurat, mierzyliśmy go. Mamy pochylone kanapy z tyłu i nie każdy fotelik pasuje.

Pasuje Britax najnowszy, ale jeszcze nie ma testów (i nie podoba mi się zdawkowa odpowiedź firmy, choć wiem że zaufany producent - odpisali mi, ze testują na produkcji i jest bezpieczny, tak dwuzdaniowo, na zasadzie odczep się i tak mamy klientów xD) + mi się nie podobają jego wkładki (ergonomia).
Też rozważaliśmy obrotową rozwojową bazę, ale jeśli Cybex nie pasuje, a Britax i Maxi Cosi 360 nam się ergonomią nie podobają, to będziemy musieli to zrewidować i postawić na nieobrotową bazę, bo bezpieczenstwo jednak najważniejsze. Najwyżej nastepny będzie obrotowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo to szkoda, my też mamy pochylone kanapy w astrze, ale gosciu mowil, ze bez problemu go zamontujemy i kąty beda w porzadku wlasnie z tymi obrotowymi fotelikami to liopa, ze de facto chyba tylko te 3 firmy maja faktycznie od 0 z wyciaganym nosidlem. Reszta niby 0-18kg ale de facto dla dziecka juz siedzacego i fotelik na stale w samochodzie bez mozliwosci wyciagniecia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kenaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-17, 15:18   #256
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy majówki 2023

Noo my byliśmy w 8*, oni tam w standardzie robią przymiarkę do auta - pan sam się zaskoczył, że Cybex ma u nas złe kąty, więc cieszę się, że mierzyliśmy. Nam facet od razu mowil, że przy pochylonej kanapie trzeba mierzyć. Trochę boję się teraz o to, co sobie upatrzyłam, żeby pasowało nam do auta; jakoś pod koniec lutego będziemy jechać jeszcze raz już z zamiarem zamówienia pewnie.

Też trochę ubolewam, ale ponieważ jednak przynajmniej do teściów będziemy jeździć (ok. 1,5h drogi) to bezpieczeństwo najważniejsze. Chciałabym bezpiecznie siedzieć sobie z przodu i nie martwić się czy głowa nie opada dziecku, które jeszcze sobie z tym nie poradzi (bedziemy miec lusterko oczywiscie, ale najbezpieczniej jak pasazer siedzi na fotelu pasazera, a nie z tylu). Także przeżyjemy nieobrotowa bazę w tym pierwszym foteliku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-17 16:18:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.