Starania o dziecko 2022 cz.2 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-02-03, 15:04   #61
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

U mnie z lekami to samo, 10 sztuk tabletkpr na gardlo a niektore z 2019roku

Ja akurat lubie urzadzac i strasznie mnie to cieszy chocjaz czasem tez sie zblokuje bo nie potrafie czego dobrac.

Mieszkanie w konfiguracji sypialnia + mniejszy pokoj, kuchnia z salonem i lazienka
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 15:18   #62
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
U mnie z lekami to samo, 10 sztuk tabletkpr na gardlo a niektore z 2019roku

Ja akurat lubie urzadzac i strasznie mnie to cieszy chocjaz czasem tez sie zblokuje bo nie potrafie czego dobrac.

Mieszkanie w konfiguracji sypialnia + mniejszy pokoj, kuchnia z salonem i lazienka
No to tez spoko rozklad.
Ja to w ogóle nie mam drygu urządzania.
Wczoraj patrzyliśmy znow na sucho jak te łóżeczko będzie stać, zostaję jakos przejście między lozeczkiem a szafa na 75cm wiec najlepsza opcja to żeby stało tam gdzie myślałam.
Choć polozna mowila ze powinno stać blisko okna, to u mnie blisko okna to dosłownie pod jedynie jest możliwe, a to już chyba nie jest dobra opcja. Bo I kaloryfer teraz z boku przy oknie, a często wietrze jednak więc zaraz mała będzie chora, a latem znow po południu do wieczora non stop słońce.
No zobaczymy jak finalnie to wyjdzie.
Juz nie mogę się doczekać
Niby farba jest szybkoschnąca ale cholera wie jak będzie kryć myślę że dwa razy pomalujemy i będzie spoko. Mam nadzieję że cena przekłada się na jakość w tym przypadku bo strasznie drogo wyszło 1l za 50zl No ale dedykowana dla dzieci, do malowania zabawek i różnych innych rzeczy.
Zobaczymy jak pojdzie. Wpierw i tak papierem ściernym itd.
I wędrówka z bujakiem tez sie zapowiada bo w jego miejsce idealnie by pasował wozek.
Łatwiej mi będzie coś podłożyć na ten kawałek paneli i myć płytki z aneksu i korytarza niż te białe panele non stop.
Ale nie chce jeszcze tego wózka mieć.
Bo mi będzie zawadzać.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 15:33   #63
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Natkurka, gratki z powodu mieszkania Nie wiem, co szkodzi wynajmującym niemowlak, sam niczego nie zniszczy, a rodzice z niemowlakami z reguły nie imprezują, nie sprowadzają gości itp. Może chodzi o ewentualną trudność przy eksmisji potem.

Oska, jak malujecie łóżeczko? Mówiłaś, że na biało-różowo z tego co kojarzę, ale jaki wzór będzie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 15:35   #64
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez Oska87 Pokaż wiadomość
W sensie?
No ale różne leki podają w ramach znieczulenia o to mi chodziło.
Ze niekoniecznie wszędzie mają takie same.
Różne są info na różnych stronach.
A lekarzem nie jestem.
Co ciekawe na gdzierodzic.info
Z jednej strony piszą że zzo nie wykazało zwiększonej liczby nagłych cc, a kilka akapitów niżej coś zupełnie odwrotnego, że jednak to jest ze sobą powiązane.
Wiec cholera wie, może co analiza to inne wyniki?
Nie znam się.
Tak samo jak ta strona e-lactancia a to czym mój lekarz dysponuje tak samo dwie różne historie.
I potem bądź mądry.

Jak tam w ogóle u Ciebie?
Maly przybierać zaczal? Jak tam prawie pierwszy tydzień razem?

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Napisałaś "Ja myślę że epidural to nie jedyny lek podawany przy znieczulenie zewnatrzoponowym ", jakby "epidural" był jednym z tych leków. A to jest sama w sobie technika znieczulenia zewnątrzoponowego. Leki bywają różne.

Tak, na szczęście powoli ruszył z wagą.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 15:45   #65
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
Natkurka, gratki z powodu mieszkania Nie wiem, co szkodzi wynajmującym niemowlak, sam niczego nie zniszczy, a rodzice z niemowlakami z reguły nie imprezują, nie sprowadzają gości itp. Może chodzi o ewentualną trudność przy eksmisji potem.

Oska, jak malujecie łóżeczko? Mówiłaś, że na biało-różowo z tego co kojarzę, ale jaki wzór będzie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No ja mam wizję ze ramki będą białe, a szczebelki różowe
Ale zobaczymy jak to wyjdzie
No tak napisalam.
Jak mówiłam ja nie lekarz, I totalnie wiedzą stricte medyczna jest mi raczej obca.
A tamta dziewczyna pisala w taki sposób ze błędnie zrozumiałam co jest lekiem A co metoda podania.
Tym bardziej się zdziwilam się ze jedna metoda do znieczulenia podpajeczynowkowego i znieczulenia zewnatrzoponowego.
Ale jak mówiłam różne rzeczy tez w necie można spotkać.
Z reszta nie muszę tego wiedzieć dokladnie.

Od tego są lekarze.
Którym ja nie jestem.

Cieszę się że mały zaczal przybierać

Nakturka gratki z mieszkania.
Tez mnie dziwi, ale niektórzy tak mają.
I raczej nie w kontekście zniszczeń, a braku zaufania bo z tego co wiem najemców z dziećmi w przypadku brak nawet zapłaty, nie można na bruk ot tak wyrzucić.



Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 15:50   #66
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

W Polsce jest takie prawo ze nikogo nie mozna wyrzucic. Czy to z dziecmi czy bez…

Dziewczyny nie wiem czy kupujecie termimetr bezdotykowy. Ja kupilam dwa - jeden bezdotykowy a drugi taki co tez w pupce mozna mierzyc. Ogolnie z tymi bezdotykowymi to problem juz raz odsylalam ale polecam Termometr od Neno T7. Mierzy tak samo jak te pod pache, dodatkowo mierzy tez temperature w domu. Polecam jak cos akurat przyszlo mi zamowienie z laktatorem i termometrem
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 16:10   #67
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
W Polsce jest takie prawo ze nikogo nie mozna wyrzucic. Czy to z dziecmi czy bez…

Dziewczyny nie wiem czy kupujecie termimetr bezdotykowy. Ja kupilam dwa - jeden bezdotykowy a drugi taki co tez w pupce mozna mierzyc. Ogolnie z tymi bezdotykowymi to problem juz raz odsylalam ale polecam Termometr od Neno T7. Mierzy tak samo jak te pod pache, dodatkowo mierzy tez temperature w domu. Polecam jak cos akurat przyszlo mi zamowienie z laktatorem i termometrem
A no to widzisz
To zupełnie inaczej jednak.

Ja termometr mam akurat do ucha z brauna i mega zadowolona jestem.
Tym bezdotykowym nie ufam wcale.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-03, 16:21   #68
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Ja dla siebie tez mialam zwykly najzwyklejszy termometr ale dla malego np zeby sprawdzac w nocy podczas snu to wogole nie mialam elektronicznego w domu
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 16:40   #69
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Ja dla siebie tez mialam zwykly najzwyklejszy termometr ale dla malego np zeby sprawdzac w nocy podczas snu to wogole nie mialam elektronicznego w domu
Ja dla siebie kupilam ten do ucha ale już będąc w ciąży. Bo zwykły elektroniczny to dziadostwo, alkoholowy ciagle się zacinał.
I kiedyś polecali mocno właśnie do ucha, i natknęłam się na promke na allegro zamiast ok 200zl płaciłam jakieś 150zl plus wzielam zapas nakładek, które tez były akurat w promce.
I mega zadowolona jestem. Pytałam polozna czy można u noworodka mowila ze jak najbardziej.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 16:45   #70
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Ten z Neno jest i na czolo i do ucha. Mozna mierzyc tak i tak i tez jakos 160zl dalam.
Mialam taki z Brauna polecany przez Pana Tabletke ale zafalszowywal wyniki
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 16:52   #71
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Ten z Neno jest i na czolo i do ucha. Mozna mierzyc tak i tak i tez jakos 160zl dalam.
Mialam taki z Brauna polecany przez Pana Tabletke ale zafalszowywal wyniki
Aaaa, no to widzisz.
Mowisz ze fałszował?
Ja mega zadowolona w końcu normalna temp pokazuje, bo zwykle każdy inny pokazywał non stop ze mam 35stopni
A który miałaś?

Ja mam ten thermoscan 6, I widzę że płaciłam nawet 126zl plus te 2paczki nakładek 20zl za pakę.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Oska87
Czas edycji: 2023-02-03 o 16:56
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-03, 17:15   #72
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Braun BNT400

Mi podawal roznice miedzy termometrem takim ala owulacyjnym ktory bardzo precyzyjnie pokazuje temperature a ten Braun. Poznien czytalam ze albo sie go kocha albo nie nawidzi ale duzo dziewczyn mowilo juz majac dzieci ze wlasnie inna temperatura jak mierza zwyklym a inna tym. Narazie porownalam i jest okej wiec polecam.
Ale to jakby ktos sie zastanawial nad kupnem. Przyszedl mi tez laktator i wogole te produkty od Neno sa tak sliiiiiczne
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 17:45   #73
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Braun BNT400

Mi podawal roznice miedzy termometrem takim ala owulacyjnym ktory bardzo precyzyjnie pokazuje temperature a ten Braun. Poznien czytalam ze albo sie go kocha albo nie nawidzi ale duzo dziewczyn mowilo juz majac dzieci ze wlasnie inna temperatura jak mierza zwyklym a inna tym. Narazie porownalam i jest okej wiec polecam.
Ale to jakby ktos sie zastanawial nad kupnem. Przyszedl mi tez laktator i wogole te produkty od Neno sa tak sliiiiiczne
Hehe, dobrze wiedzieć.
Uff ze to nie mój jednak

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 18:38   #74
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Ja termometrów jeszcze nie zamawiałam, ogarnę pewnie w marcu z całą apteczką. Ale opinie są różne, myślę, że sporo zależy też od egzemplarza po prostu. A może od sposobu mierzenia? Laktatora też jeszcze nie kupiłam, za to zamówiłam parę prześcieradełek i ochraniaczy do kosza Mojżesza i dostawki.

Oska, jestem mega ciekawa efektów malowania, wrzuć jakieś foto koniecznie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 18:54   #75
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
Ja termometrów jeszcze nie zamawiałam, ogarnę pewnie w marcu z całą apteczką. Ale opinie są różne, myślę, że sporo zależy też od egzemplarza po prostu. A może od sposobu mierzenia? Laktatora też jeszcze nie kupiłam, za to zamówiłam parę prześcieradełek i ochraniaczy do kosza Mojżesza i dostawki.

Oska, jestem mega ciekawa efektów malowania, wrzuć jakieś foto koniecznie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja jestem mega ciekawa jak to finalnie da się ustawić.
No ja teraz zaczynam.rozkminiac jakieś staniki do karmienia, żeby mieć w miare porządne, z szybką wysyłka.
Ale nic sensownego nie widzę.
Dzis w netto widzialam takie ociekacze na buty, I myślę czy kupic dwa jako podkładkę pod wozek. Bo w sumie dwa takie ociekacze duże mam, ale tam buty typowo.
Nie wiem sama.
Poki nie ma wózka na miejscu to jakoś nie widzę tego.
Wrzucę wiadomo
Patrze co jeszcze warto zamówić na już. No i trochę jednak się nazbierało, zaś zrobie selekcję

Co do termometrów, pewnie egzemplarz i sposób mierzenia. Czasem też można trafić na trefny fabrycznie produkt.
Ja tam od czasów pandemii totalnie nie ufam bezdotykowym.
A Ty fare masz imię wybrane?
I Ty w czerwcu czy w maju masz tp?


Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 18:59   #76
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

U mnie powolny stres bo juz zaczynam sie nie wyrabiac z budzetem w sensie sporo oszczednosci poszlo a jeszcze mamy duuuzo do dokupienia a jeszcze musimy zaplacic za kaucje za mieszkanie z gory i za czynszzz
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 19:22   #77
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
U mnie powolny stres bo juz zaczynam sie nie wyrabiac z budzetem w sensie sporo oszczednosci poszlo a jeszcze mamy duuuzo do dokupienia a jeszcze musimy zaplacic za kaucje za mieszkanie z gory i za czynszzz
No tak jest,
Widzisz, mimo oszczędności szukania gdzie się da, jest jak jest.
No i plus u was mieszkanie kaucja i czynsz z góry to też swoje robi.
No u nas oczywiście siostra wywalone, mój chciał do niej pisać, powiedzialam ze wywalone mam. I ze szczęście żeśmy nie czekali z wszystkim, bo dopiero by mi nerwy puściły i tak samo jego mama. Nic się nie odezwała a tez naobiecywala.
Zenada.
No ale ja stwierdziłam że nie będziemy się o nic nikogo prosić, sami kupimy trudno ale swoje myślę... I będę myslec cały czas.
Po ostatniej akcji jego siostra tak straciła w moich oczach ze, poniżej dna.

Myślałam że w miare ogarnięte mamy, że został tysiak a tu ze 3tys powoli się robia.
Trza przesiać znow.
W ogole obolała jakaś jestem.
Myślę że natura wyrównuje rachunki, cała ciążę była sielanka, a teraz te ostatnie tygodnie to już brak mi sil i zaczynam jojczec.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 19:54   #78
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Starania o dziecko 2022 cz.2

No mi tez sie budzet uszczupla ale coz.. teraz juz nie bede wydawac tak lekka ręka w tym miesiacu zrobie zakupy w aptece i kupie baze do fotelika ale to tez 2,5k ponad.

Za miesiac zeby rozbic finanse to dokupie jeszcze wlasnie staniki do karmienia ( Oska fajne sa w HM i szybko dojda) spiworek do spania i przescieradelka. Mam nadzieje ze znajomi tez dosla Nam te dostawke juz

A w kontekscie tego fotelika Oska to ci powiem zebym powiedziala twojemu facetowi zeby sie przejechal do sklepu i kupil bo ty nie masz sily sie tym denerwowac i niech on to zalatwi. Albo kupi albo jedzie do siostry. Tak bym sprawe postawila.
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 20:05   #79
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

My jeszcze nie mamy imienia, a termin mam na przełom maja i kwietnia. Pewnie na porodówce wybierzemy, ale musimy przygotować kandydatów

No właśnie Oska, co się finalnie okazało z tym fotelikiem? Siostra Twojego faceta jakoś skomentowała tę kwestię?

Jeśli chodzi o budżet, to mnie to też zaczyna przerastać powoli, kupiłam głównie ubranka i tekstylia, oprócz tego kosz Mojżesza i dostawkę, a wydałam mnóstwo pieniędzy. A nie szalałam z ilością i nie kupowałam jakichś mega drogich rzeczy. Myślę, że jeszcze z 7-8 tysięcy pójdzie spokojnie, z czego 4 to pozostała cena za fotelik i wózek (wpłaciliśmy tylko zaliczkę). Nie liczę kosztów lekarza czy ewentualnej położnej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Ejjjjj kupujecie ochraniacze na materace? Do łóżeczka, dostawki, wózka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-03, 20:08   #80
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
No mi tez sie budzet uszczupla ale coz.. teraz juz nie bede wydawac tak lekka ręka w tym miesiacu zrobie zakupy w aptece i kupie baze do fotelika ale to tez 2,5k ponad.

Za miesiac zeby rozbic finanse to dokupie jeszcze wlasnie staniki do karmienia ( Oska fajne sa w HM i szybko dojda) spiworek do spania i przescieradelka. Mam nadzieje ze znajomi tez dosla Nam te dostawke juz

A w kontekscie tego fotelika Oska to ci powiem zebym powiedziala twojemu facetowi zeby sie przejechal do sklepu i kupil bo ty nie masz sily sie tym denerwowac i niech on to zalatwi. Albo kupi albo jedzie do siostry. Tak bym sprawe postawila.
No zas obejrzę na hm staniki

Co do prześcieradeł nie bierz 100% bawełny bo się zamęczysz z prasowaniem. Mnie to totalnie przerosło. Niby wiedziałam że 100% bawełna w przypadku męskiej koszuli to porażka, ale zupełnie nie skojarzyłam że dotyczy to również przescieradla.

Mnie to się nawet liczyć nie chce ile wydałam a ile zostaję na ten moment bo kwoty porażają.
Właśnie znow rozmawialiśmy o tym foteliku, tak jak mowisz niech on się tym zajmie.
Siostra olała temat totalnie, a i tak jechac teraz do warszawy po fotelik to taniej wyjdzie kupic w sklepie.
Zenada Mnie się wogole myslec o tym nie chce jaka chora sytuacja wyszła z siostrą i jego mama. Zenada.

Fare sprytny plan
My mamy wybrane ale też może być że spojrzę na mała i zupełnie mi się nie zgra.
Mam kilka asów w rękawie.



Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 20:11   #81
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Starania o dziecko 2022 cz.2

Ja narazie nie mam lozeczka dostawki wozka wiec nawet nie wiem co potrzeba ale mi sie wydaje ze moze pozniej mozna to dokupic te ochraniacze jak dziecko bedzie lekko wieksze i sie bedzie krecilo w nocy czy w wozku to pewnie wtedy jest ryzyko ze cos z pampersa przemoknie lub wycieknie? Bo pewnie jak bedzie w pieluszce i lezalo tylko to ryzyko zinkome?

Ja wlasnie tez mysle ze jeszcze lekko z 7k musze wydac… tez mam tylko ubranka i tekstylia i tyle. A takie duperele mam wrazenie ze najwiecej kosztuja. Chcialam monitor oddechu, nianie itp a to tez sie robia kwoty. Musze zaczac wszystko powaznie podliczac chociaz ostatnio tez robilam sobie rozpiske co mam a co potrzebuje no ale tu 100 tu 200 i nagle na koncie nie mam z 1000zl od tak.

My imie tez wybierzemy na porodowce ale tez pasuje zrobic liste.. maz swoja ja swoja i droga eliminacji. Aczkolwiek zaczyba mnie to troche stresowac bo gusta mamy rozne. Ale chyba u wszystkich tak to wyglada kto wybiera imie na porodowce ze po drodze brak zgodnosci


Oska a z tym jechanie po fotelik to totalnie nie ma sensu jak mowisz ale ja bym wlasnie tak powiedziala - albo jedziesz po ten fotelik albo go kup. Sorry ale to jego siostra wiec wiadomo ze ty nie bedziesz nachalna itp. Niech jedna rzecz on zalatwi od ppczatku do konca.

Edytowane przez natkurka
Czas edycji: 2023-02-03 o 20:12
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 20:27   #82
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Oska, właśnie teraz patrzę, że kupiłam 100% bawełny i do dostawki, i do kosza Najwyżej nie będę prasować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 20:37   #83
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Ej to sie rozprostuje po czasie. Ja mam przescieradlo w domu 100% bawelny. Wyglada jak krowie z gardla wyciagniete ale po dniu dwoch juz jest okej
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 20:50   #84
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Ej to sie rozprostuje po czasie. Ja mam przescieradlo w domu 100% bawelny. Wyglada jak krowie z gardla wyciagniete ale po dniu dwoch juz jest okej
No tak jak mowisz. Po praniu dramat Total.
Za nic w świecie nie da się wyprasowac.
A miałam nauczkę z koszula.
No ale skoro mówisz że da się samo naprostowac to chociaz taki ratunek.
Ja mam nieprzemakalny ochraniacz ale trza wypróbować jeszcze, właśnie żeśmy o tym rozmawiali przy kolacji.

No ja mu tak mowilam, ale znajac go znow mnie w coś wmiesza i sam nie pojedzie bo to ciapa.
Śmiać mi się chciało jak ostatnio oburzony, bo rozmawiał z kadrowa jak wybrać wolne żeby było ok, podpowiedziała co ja myślałam, że wpierw opieka zas ojcowski.
Ale skomentowała ze go nie widzi jako ojca i że może dziecko go ogarnie.
On zupełnie nie ogarnia ani papierów ani zakupów, za to ja ogarniam jak mogę najlepiej. Tylko znow ja wciąż bardziej poważna a to śmieszek i król zabawy.
Wiec akurat się idealnie dobraliśmy jeśli chodzi o takie kwestie rodzinne.
Wiadomo na gruncie porządków bywa różnie, ale ostatnio co mu powiem to zrobi.
Wiec jakas zmianę widzę. Tyle na plus.

I taki wyszczekany w domu, a jak przyjdzie co do czego to nawet nie umiał odpowiedzieć tej kadrowej że ważne że przyszla żona widzi w nim potencjał a reszta świata go nie interesuje. Ale mi też często najlepsze riposty wpadają po wydarzeniu

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 21:01   #85
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

No ciapa ale musisz czasem wymagac to wtedy sie ogarnie bo czasem przy dziecku trzeba podjac szybkie dzialania i rekacje
Chociaz ja sie nie wypowiadam bo akuray ja czesto czekam na meza ze wszystkim. Teraz mieszkanie ja mialam znalezc bo on zapracowany. Znalazlam ale wszelkie formalnosci wzial na siebie bo ja nie ogarniam
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 21:07   #86
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
No ciapa ale musisz czasem wymagac to wtedy sie ogarnie bo czasem przy dziecku trzeba podjac szybkie dzialania i rekacje
Chociaz ja sie nie wypowiadam bo akuray ja czesto czekam na meza ze wszystkim. Teraz mieszkanie ja mialam znalezc bo on zapracowany. Znalazlam ale wszelkie formalnosci wzial na siebie bo ja nie ogarniam
Nie wszystko naraz, to tylko facet
Pogubi się albo podda z postępami.
Da radę, już wisi nad nim widmo samotnych zakupów, już sam o dziwo dzis mowil ze wszystkich pierdół musi zdjęcia porobić w sensie podkładów poporodowych, wkładek czy bóg wie co jeszcze na czas w którym będę w szpitalu w życiu bym nie pomyślała że on tak w ogóle pomyśli.
No i powoli codzień zlecam jakieś pojedyncze rzeczy do kupienia i zaczyna się orientować choćby w rozkładzie sklepu w którym robimy zakupy odkąd powstał
Także powoli, do celu.

No papierologii to on nigdy nie ogarnie sam.
Dlatego ma powiedziane ze w razie jakby cokolwiek poszło nie tak, cała papierologie ma ustalać z moją mamą.
My obie scisle umysły bardziej. Z nią tez mam przegadane ze na bank mu pomoże ze wszystkim.
Tak samo lekcje w szkole to raczej ja będę ta wymagająca, tata to tam bardziej może muzyka czy plastyka.

Aczkolwiek mimo ścisłego umysłu, latami chodziłam na tańce
Bardzo lubiłam taka rozrywkę, od podstawówki, w gimnazjum przerwa, i srednia znow I to na poważnie.
Fajnie wspominam tamte czasy, występy, wyjazdy hehe.
To mnie ciut poprawiało samoocenę, I bylam bardziej odważna. Tez fajna sprawa.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Oska87
Czas edycji: 2023-02-03 o 21:10
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 21:36   #87
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

O jezuuu zazdroszcze! Ja totalnie nie ogarniam tych matematycznych rzeczy. Licze na meza bo maz wlasnie umysl scisly i taki przedsiebiorczy. Ja raczej przedmioty lekki j polski biologia itp. Nie nawidze matematyki fizyki chemi etc..
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 21:42   #88
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez Oska87 Pokaż wiadomość
No tak jak mowisz. Po praniu dramat Total.
Za nic w świecie nie da się wyprasowac.
A miałam nauczkę z koszula.
No ale skoro mówisz że da się samo naprostowac to chociaz taki ratunek.
To nie jest kwestia samego składu, ale w dużym stopniu splotu. Typowa "pościelówa", czyli splot płócienny, jest nie do wyprasowania. Ale mój mąż ma parę takich koszul, które są z bawełny 100%, a wystarczy je lekko przejechać żelazkiem i dużo mniej się gniotą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 21:49   #89
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
O jezuuu zazdroszcze! Ja totalnie nie ogarniam tych matematycznych rzeczy. Licze na meza bo maz wlasnie umysl scisly i taki przedsiebiorczy. Ja raczej przedmioty lekki j polski biologia itp. Nie nawidze matematyki fizyki chemi etc..
Ja zwykłej fizyki i chemii tez nie lubię.
Ale to głównie przez nauczycieli którzy byli do d...
Facet od fizyki pamiętam jak dziś, zarozumialec pierwsze zajęcia stwierdził że jesteśmy głupsi niż jego buty, I że on w 5min potrafi udowodnić że jak nas uderzy książka to nie jego wina
Swego czasu liznęłam astrofizyki i kwantowej. Ale to gruuuuuuby temat, jednak mój umysł tego nie zniósł
No ale tak liczonko, kalkulator, komputer i mogę działać. I to typowo jak ksiegowa czy kadrowa, bo ludzie mnie wnerwiaja. Samemu siedziec w kanciapie i tyle.
W razie potrzeby wyjsc na pogaduchy czasem na kawę do innych ludzi z biura
No ale póki co los skierował mnie ze musiałam znosić część dnia facetów (daj boze) w biurze. Wolę męskie towarzystwo. Baby są nie fair. Często wbije nóż w plecy niespodziewanie....temat rzeka.

A te tańce to mi się przypomniały, po tym spotkaniu z podstawówki.
Wymieniamy się fotami szkolnymi, na WhatsApp mamy grupę. Jesooo.
I pomyśleć że może za klika lat moja mała tez będzie tańczyć w złotej spódniczce 🥲🥲🥲

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
To nie jest kwestia samego składu, ale w dużym stopniu splotu. Typowa "pościelówa", czyli splot płócienny, jest nie do wyprasowania. Ale mój mąż ma parę takich koszul, które są z bawełny 100%, a wystarczy je lekko przejechać żelazkiem i dużo mniej się gniotą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No może.
Taka bylam zla na te koszule chyba z 250zl za sama koszule dal. A wyprasowac ni uja.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 22:32   #90
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez Oska87 Pokaż wiadomość
No może.
Taka bylam zla na te koszule chyba z 250zl za sama koszule dal. A wyprasowac ni uja.
Mojemu też się tak zdarzyło naciąć. Te fajne ma z Bytomia, bawełna dwuskrętna/two-ply, a sam splot jest jakiś taki skośny.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-29 17:02:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.