Marcowe Mamy 2024 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-06-27, 15:10   #1
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113

Marcowe Mamy 2024


Cześć!
Zapraszam wszystkie mamy 2024 Wątek otwarty także na inne miesiące narodzin ze względu na nikłą frekwencję na forum...

Oto lista aktywnych mam <3

Andżelika (35 lata) tp 1 lutego 2024, dziewczynka, pierwsza ciąża
Aleksandra (31 lat) tp 28 lutego 2024, na 70 % dziewczynka, pierwsza ciąża
Ola (35 lat) tp 29 lutego 2024, Bruno , w domu 2 córki (2012 i 2016)
Aga (33 lata) tp 5 marca 2024, Gabriel, pierwsza ciąża
Motyczkam (32 lata) tp 7 marca 2024, w domu córeczka (2021)
Lilianna (33 lata) tp 12marca 2024, chłopiec, w domu synek (2019)
Marysia (28 lat) tp 19.03.2024 , chłopiec, pierwsza ciąża
Gumisiowy (29 lat) 21 marca 2024, 2 ciąża
Wredna_loszka (34 lata) tp 23 marca 2024, na 60% dziewczynka, pierwsza ciąża
Sandra (32 lata) tp 24 marca 2024, dziewczynka, pierwsza ciąża

Na pewno większość z moich współtowarzyszek tej jednej z piękniejszych podróży życia jeszcze nie wie, że zostanie mamą
Jednakże ja zrobiłam test tydzień przed przewidywaną datą okresu i widać już było bardzo wyraźną drugą kreskę <3
Wizyta u ginekologa jeszcze przede mną, o ciąży wie póki co tylko partner, ale aż kipię żeby podzielić się tą nowiną z kimkolwiek jeszcze, więc postanowiłam zalogować się na wizaż - niestety poprzednie konto zostało skasowane... więc założyłam nowe
Dziś skończyłam wg mich obliczeń 4tc

Edytowane przez _Melodia_
Czas edycji: 2023-09-21 o 08:31
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-27, 19:21   #2
kiara92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 527
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Hej 🌷 ja również zrobiłam test na pięć dni przed planowaną miesiączką i były dwie kreseczki. Dzisiaj mam 4t1d, a planowany termin porodu wychodzi 4 marca 2024.
kiara92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-28, 08:06   #3
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Witaj! Cudnie że nie jestem sama i tak szybko dołączyłaś.

Przeglądałam bieżące wątki i zauważyłam ze sporo się na wizażu zmieniło i aktywność użytkowniczek spadła :/

Może poznajmy się i napiszmy kilka słów o sobie.

Ja mam 35 lat i to moja trzecia ciąża. Na stanie mam juz dwie dziewczynki 7 i prawie 11 lat napiszesz coś o sobie? :róża:
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-28, 16:55   #4
aleksandra_nie_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 117
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Hejka! Dołączam i ja ☺️ o ciąży dowiedziałam się 2 dni temu, około 3 dni po terminie spodziewanej miesiaczki wcześniej test mi wyszedł negatywny, więc trochę zazdro, że Wam tak szybko pokazały się dwie kreski 😅

Ja mam 31 lat, to moja pierwsza ciąża, udało się w pierwszym cyklu starań. Dotychczas antybombelkowa, będę sobie próbowała odczarować ta tematykę i w końcu zorientować się trochę w kontencie dzieciowym 😅🙈

Termin z miesiączki wg kalkulatorów mam na 2 marca, a wizytę u gina mam zaplanowana na 12 lipca ☺️
aleksandra_nie_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-28, 17:36   #5
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
Hejka! Dołączam i ja ☺️ o ciąży dowiedziałam się 2 dni temu, około 3 dni po terminie spodziewanej miesiaczki wcześniej test mi wyszedł negatywny, więc trochę zazdro, że Wam tak szybko pokazały się dwie kreski 😅

Ja mam 31 lat, to moja pierwsza ciąża, udało się w pierwszym cyklu starań. Dotychczas antybombelkowa, będę sobie próbowała odczarować ta tematykę i w końcu zorientować się trochę w kontencie dzieciowym 😅🙈

Termin z miesiączki wg kalkulatorów mam na 2 marca, a wizytę u gina mam zaplanowana na 12 lipca ☺️
Super, że nasze grono się powiększa i to w takim tempie, oby nasze ciąże przebiegały równie dobrze
Z moich obliczeń wychodzi mi termin na 5.03.24

I właśnie apropos wizyty to ja nie mogę się zdecydować jak ugryźć prowadzenie ciąży... trochę nie mam zaufania do NFZ wiadomo, chcę się zapisać prywatnie, z drugiej strony mam polecenie fajnego lekarza w publicznej przychodni, mam pakiet luxmed i tam od groma lekarzy, którzy mają fajne opinie i jeszcze dodatkowo dostałam cynk o super klinice która kobietom powyżej 35rż też robi badania USG prenatalne w ramach NFZ...
i trochę wariuje, bo na 3 ścieżki prowadzenia ciąży czasu nie znajdę (mam własną działalność więc chcę pracować jak najdłużej) i głupieje, bo nie wiem jak zacząć działać.
A czytam opinie o lekarzach prywatnych i nawet jak są super polecani (co w LuxMedzie też się często zdarza) to wizyta i tak trwa standardowe 10-15 min. i za to mam płacić 300zł? trochę mi szkoda, chyba wole to przeznaczyć na testy NIPT
Jakie Wy macie podejście do tematu?
Się rozpisałam... powinnam mieć nick "gaduła"
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-28, 18:01   #6
aleksandra_nie_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 117
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Piszę z tel i nie mam jak cytować.

Jeśli chodzi o lekarza to ja też mam pakiet lux med i akurat mam poleconego lekarza który przyjmuje w ramach luxmedu i pracuje dodatkowo w szpitalu w którym chce rodzić

Jakie przyjmujecie suplementy? Ja jestem zielona w temacie, ale planuje kupić LittleMe od Healthlabs.

Dodatkowo zastanawiam się na ile mogę kontynuować treningi na siłowni żeby nie zaszkodzić dziecku.

Tyle się mówi że trzeba się ruszać ale z drugiej strony nie dźwigać.
aleksandra_nie_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-28, 18:16   #7
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

A zdradziłabyś nazwisko polecanego gina? Może być na priv, będę wdzięczna



Mnie pani w aptece poleciła femibion1 są różne nr na każdy trymestr ciazy, ale zaznaczyła ze najlepiej zapytać lekarza prowadzącego bo on po wywiadzie i badaniach może coś zalecić. Wiec stwierdziłam ze do wizyty będę brała femibion (24szt są w opakowaniu) a później wg zaleceń



Co do ćwiczeń… widziałaś ostatnio filmik z ćwiczeń tej patoimfluencerki od „Poka Poka sowę” lilmasti chyba się zwie? Ona wyciskala tam sztangę w zaawansowanej ciazy. Wiec myśle ze to kwestia indywidualna - twoich sił i kondycji ciazy ja mam „gorzej” bo 2 razy w tygodniu gram w siatkówkę, która jako sport drużynowy nie jest zalecana w ciazy ale bardzo się oszczędzam i uważam na siebie po wizycie u gina powiem drużynie w jakim jestem stanie żeby na mnie uważali, ale lekko nie jest bo ja nie lubię taryfy ulgowej i odpuszczania, ale dzidz jest teraz nr 1
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-06-28, 23:39   #8
aleksandra_nie_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 117
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Melodia, napiszę do Ciebie na priv w piątek jak wrócę z urlopu, bo na przeglądarce w tel mam chyba ograniczo e funkcje.

Odnośnie treningów to ja od kilku lat trenuje na siłowni, więc myślę żeby kontynuować ale z mniejszymi ciężarami i bez podskokow, ostatecznie na pewno podpytam swojego lekarza albo pójdę do fizjoterapeutki urogin.
aleksandra_nie_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 08:33   #9
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
Melodia, napiszę do Ciebie na priv w piątek jak wrócę z urlopu, bo na przeglądarce w tel mam chyba ograniczo e funkcje.

Odnośnie treningów to ja od kilku lat trenuje na siłowni, więc myślę żeby kontynuować ale z mniejszymi ciężarami i bez podskokow, ostatecznie na pewno podpytam swojego lekarza albo pójdę do fizjoterapeutki urogin.
Dziękuję w razie czego będę się przypominać
To brzmi jak plan, póki dzidź mały to też ma większą ochronę, więc myślę że na spokojny trening do czasu wizyty (i potwierdzenia od lekarza) możesz sobie na luzie pozwolić.
a teraz odpoczywaj i korzystaj z urlopu jeszcze
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 11:04   #10
kiara92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 527
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Hej witam nową koleżankę 🌷

ja mam 31 lat i jestem już mamą z doświadczeniem

Co do lekarza to ja planuję chodzić tylko prywatnie, bo nie mam czasu chodzić do kilku lekarzy naraz, a te pakiety niestety pozostawiają dużo do życzenia.

Z suplementów właśnie zaczęłam brać Health labs littleme 1 trymestr.

Nie wiecie co się podziało z aplikacją wizaż forum? Bo jestem pewna, że kiedyś miałam ją zainstalowaną, a teraz nie mogę znaleźć do pobrania, a przeglądarka na telefonie nie ma wielu funkcji i chyba również opcji cytowania.
kiara92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 11:22   #11
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez kiara92 Pokaż wiadomość
Hej witam nową koleżankę ��

ja mam 31 lat i jestem już mamą z doświadczeniem

Co do lekarza to ja planuję chodzić tylko prywatnie, bo nie mam czasu chodzić do kilku lekarzy naraz, a te pakiety niestety pozostawiają dużo do życzenia.

Z suplementów właśnie zaczęłam brać Health labs littleme 1 trymestr.

Nie wiecie co się podziało z aplikacją wizaż forum? Bo jestem pewna, że kiedyś miałam ją zainstalowaną, a teraz nie mogę znaleźć do pobrania, a przeglądarka na telefonie nie ma wielu funkcji i chyba również opcji cytowania.
Też kiedyś miałam aplikacje wizaz, ale aż sprawdziłam w appstore i wychodzi na to że nie jest już dostępna. Nie wiem jak na androida.
Pamiętam, że dziewczyny korzystały jeszcze z tapatalk, ktory obsługuje wiele forów dyskusyjnych i on jest nadal dostępny do pobrania.

Ja dziś z tych moich lekarskich rozmyślań umówiłam się na szybko na teleporade i... jestem miło zaskoczona, pani zrobiła wywiad. Założyła kartę ciąży i dała wszystkie skierowania
Także na planowaną wizytę z usg zaniosę już komplet badań
15 lipca wylatujemy na pierwszy urlop i mimo, że w piątek (dzień przed) będę w 6tc3d to muszę iść żeby mieć pewność że nie mam przeciwskazań do latania... jak serduszka nie będzie jeszcze słychać to najwyżej pójdę drugi raz po powrocie

A jak się czujecie dziewczyny na początku drogi? Planujecie robić testy genetyczne?

Edytowane przez _Melodia_
Czas edycji: 2023-06-29 o 11:23
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-29, 11:55   #12
aleksandra_nie_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 117
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Ooo a na jakie badania dostałaś skierowania? Coś ciekawego Ci poradziła?

Ja właśnie nie mam żadnych objawów póki co i oby tak było dalej bo w następnym tygodniu jeszcze jadę na tygodniową delegacje zagraniczną 🙈 jedyne co mi doskwiera to obolałe piersi 🥴 a Wy już macie jakieś dolegliwości?
aleksandra_nie_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 12:19   #13
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
Ooo a na jakie badania dostałaś skierowania? Coś ciekawego Ci poradziła?

Ja właśnie nie mam żadnych objawów póki co i oby tak było dalej bo w następnym tygodniu jeszcze jadę na tygodniową delegacje zagraniczną 🙈 jedyne co mi doskwiera to obolałe piersi 🥴 a Wy już macie jakieś dolegliwości?
Dostałam skierowanie na: glukoza na czczo, grupa krwi, HCV Ab, HIV I, HIV II, mocz badanie ogólne, morfologia , płytki, rozmaz automatyczny, różyczka/rubella, serologia kiły, TSH, toksoplazmoza do tego cytologia i USG...
Powiedziała, że to nie zależy od tygodnia i nie musze czekać na jakiś moment z tymi badaniami a jak będę miała wyniki to lekarz prowadzący będzie mógł już coś zacząć działać i pomóc jakby wyszły średnie, generalnie jak mam aktywny tryb życia to nie ma powodu żeby zwalniać póki co. Badanie usg na pewno powie więcej i wyniki tych ze skierowań
Byłam nastawiona sceptycznie do luxmedu, ale mają wielki plus za błyskawiczne założenie karty ciąży poprzednio Pani dr z wielką łaską chciała choćby badania zlecić "bo młoda ciąża i wszystko może się wydarzyć"

Z moich objawów to mdłości spore, piersi są mega wrażliwe i oczywiście już napuchły - tak mam w każdej ciąży że wypełnia mi się biust, więc na wakacjach będę miss plaży nagle

Trzymam kciuki oby podczas delegacji upały Cię nie męczyły Aleksandro btw. jesteśmy imienniczkami
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 14:43   #14
kiara92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 527
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez _Melodia_ Pokaż wiadomość
Też kiedyś miałam aplikacje wizaz, ale aż sprawdziłam w appstore i wychodzi na to że nie jest już dostępna. Nie wiem jak na androida.
Pamiętam, że dziewczyny korzystały jeszcze z tapatalk, ktory obsługuje wiele forów dyskusyjnych i on jest nadal dostępny do pobrania.

Ja dziś z tych moich lekarskich rozmyślań umówiłam się na szybko na teleporade i... jestem miło zaskoczona, pani zrobiła wywiad. Założyła kartę ciąży i dała wszystkie skierowania
Także na planowaną wizytę z usg zaniosę już komplet badań
15 lipca wylatujemy na pierwszy urlop i mimo, że w piątek (dzień przed) będę w 6tc3d to muszę iść żeby mieć pewność że nie mam przeciwskazań do latania... jak serduszka nie będzie jeszcze słychać to najwyżej pójdę drugi raz po powrocie

A jak się czujecie dziewczyny na początku drogi? Planujecie robić testy genetyczne?
O dzięki, że mi o tej aplikacji przypomniałaś, bo zupełnie wyleciała mi z głowy.

Super, że trafiłaś na taką lekarkę i że od razu dała Ci skierowanie na te wszystkie badania.

Ja umówiłam się do lekarki, u której prowadziłam pierwszą i drugą ciążę na 6t1d, bo wtedy przyjmuje ostatni dzień przed dwutygodniowym urlopem, a potem na 7t3d do lekarza, który jest zastępcą ordynatora w szpitalu i u którego chciałabym prowadzić ciążę, ale nie mogę iść do niego od razu, ponieważ od początku lipca jest na prawie trzytygodniowym urlopie.
Co do dolegliwości i objawów to ja narazie za bardzo nie widzę u siebie. Może jestem trochę bardziej wyczulona na zapachy, ale z tego co pamiętam za każdym razem przez pierwsze dwa tygodnie świadomości ciąży cieszyłam się , że tak dobrze ją znoszę, a potem wymiotowałam codziennie przez kolejne 3-4 miesiące


Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
kiara92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-30, 08:10   #15
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez kiara92 Pokaż wiadomość
O dzięki, że mi o tej aplikacji przypomniałaś, bo zupełnie wyleciała mi z głowy.

Super, że trafiłaś na taką lekarkę i że od razu dała Ci skierowanie na te wszystkie badania.

Ja umówiłam się do lekarki, u której prowadziłam pierwszą i drugą ciążę na 6t1d, bo wtedy przyjmuje ostatni dzień przed dwutygodniowym urlopem, a potem na 7t3d do lekarza, który jest zastępcą ordynatora w szpitalu i u którego chciałabym prowadzić ciążę, ale nie mogę iść do niego od razu, ponieważ od początku lipca jest na prawie trzytygodniowym urlopie.
Co do dolegliwości i objawów to ja narazie za bardzo nie widzę u siebie. Może jestem trochę bardziej wyczulona na zapachy, ale z tego co pamiętam za każdym razem przez pierwsze dwa tygodnie świadomości ciąży cieszyłam się , że tak dobrze ją znoszę, a potem wymiotowałam codziennie przez kolejne 3-4 miesiące


Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Ojej to trzymam kciuki żeby ta ciąża była łaskawsza i inna od wcześniejszych
Planujesz robić testy genetyczne?
Ja chwaliłam się bardzo Tżowi że śpię wyjątkowo dobrze ostatnio... więc dzisiaj się odwróciło i długo nie mogłam zasnąć i rano ledwo wstałam ale dziś już piątek więc pocieszam się wizją weekendu bez pracy.
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-30, 14:19   #16
kiara92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 527
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez _Melodia_ Pokaż wiadomość
Ojej to trzymam kciuki żeby ta ciąża była łaskawsza i inna od wcześniejszych

Planujesz robić testy genetyczne?

Ja chwaliłam się bardzo Tżowi że śpię wyjątkowo dobrze ostatnio... więc dzisiaj się odwróciło i długo nie mogłam zasnąć i rano ledwo wstałam ale dziś już piątek więc pocieszam się wizją weekendu bez pracy.
To widać z tym spaniem, jak u dzieci

Jeszcze nad testami nie myślałam. Poprzednio nie robiłam. Założyłam sobie, że jeśli coś nie tak wyszłoby w USG 1 trymestru to zrobię, ale na szczęście nie było takiej potrzeby. Na te najważniejsze USG byłam poprzednio i chciałabym też dostać się teraz do najlepszego specjalisty w mieście, a nad testami dopiero się zastanowię.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
kiara92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 09:51   #17
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cześć weekendowo! :róża:

Tez musze pomyśleć o jakiejś appce, bo w przeglądarce telefonu faktycznie obsługa forum jest utrudniona :/

My test nipt mamy w planie przeprowadzić zaraz po ukończeniu 10tc czyli najwcześniej jak to będzie możliwe :ekhem:

Z nowych objawów u mnie mogę śmiało wymienić chwiejność emocjonalna: wczoraj podczas rozmowy z TŻem wybuchnelam płaczem

Postanowiłam że we wtorek pójdę na te wszystkie badania już a tymczasem cieszy mnie że upał odpuścił na weekend

Aleksandra nie Ola - przypominam się z prośba o namiar na lekarza
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 15:26   #18
kiara92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 527
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Hejo
U mnie dzisiaj taki dzień, że jestem cały czas na skraju między głodem, a mdłościami.

Długo czeka się na wyniki tego testu?

Ja mam dzisiaj szalony dzień, bo robimy wspólna imprezkę urodzinową naszych chłopców i cały dzień w pędzie.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
kiara92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 17:20   #19
aleksandra_nie_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 117
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez _Melodia_ Pokaż wiadomość
Cześć weekendowo! :róża:

Tez musze pomyśleć o jakiejś appce, bo w przeglądarce telefonu faktycznie obsługa forum jest utrudniona :/

My test nipt mamy w planie przeprowadzić zaraz po ukończeniu 10tc czyli najwcześniej jak to będzie możliwe :ekhem:

Z nowych objawów u mnie mogę śmiało wymienić chwiejność emocjonalna: wczoraj podczas rozmowy z TŻem wybuchnelam płaczem

Postanowiłam że we wtorek pójdę na te wszystkie badania już a tymczasem cieszy mnie że upał odpuścił na weekend

Aleksandra nie Ola - przypominam się z prośba o namiar na lekarza
Melodia, wysłałam Ci priv

Ja dzisiaj byłam na becie (1557) i zbadałam progesteron (25,80) - więc chyba idziemy do przodu. Termin u lekarza mam dopiero na 12 lipca więc trochę jeszcze sobie poczekam.
Kupiłam też dzisiaj femibion 1 - miałam kupić littleme ale nie zdążyłam zamówić a stancjonarnie jest strasznie drogi.
Oprócz tego suplementuję też kwasy omega i postaram się w końcu też regularniej przyjmować witaminę D. Później zobaczę co powie lekarz.
Nad testami genetycznymi jeszcze się nie zastanawiałam, pewnie więcej będę wiedziała jak w końcu pójdę do lekarza a Ty @Melodia masz jakieś doświadczenie w tym temacie? Chcesz robić?
@Kiara współczuję samopoczucia ja póki co w ogóle nie czuję, że jestem w ciąży
aleksandra_nie_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-02, 09:57   #20
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez kiara92 Pokaż wiadomość
Hejo
U mnie dzisiaj taki dzień, że jestem cały czas na skraju między głodem, a mdłościami.

Długo czeka się na wyniki tego testu?

Ja mam dzisiaj szalony dzień, bo robimy wspólna imprezkę urodzinową naszych chłopców i cały dzień w pędzie.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Cześć! Z tego co czytałam czeka się na wynik Ok. 2 tygodnie :ekhem:
Ja uwielbiam organizować takie imprezy zwykle bardziej dorosłe niż dziecięce, ale pora się „przebranżowić” lekko pod dziecięce znowu bardziej
Mnie mdłości męczą co rano, a apetytu nie mam w zasadzie wcale - żeby coś zjesc to muszę się zmusić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
Melodia, wysłałam Ci priv

Ja dzisiaj byłam na becie (1557) i zbadałam progesteron (25,80) - więc chyba idziemy do przodu. Termin u lekarza mam dopiero na 12 lipca więc trochę jeszcze sobie poczekam.
Kupiłam też dzisiaj femibion 1 - miałam kupić littleme ale nie zdążyłam zamówić a stancjonarnie jest strasznie drogi.
Oprócz tego suplementuję też kwasy omega i postaram się w końcu też regularniej przyjmować witaminę D. Później zobaczę co powie lekarz.
Nad testami genetycznymi jeszcze się nie zastanawiałam, pewnie więcej będę wiedziała jak w końcu pójdę do lekarza a Ty @Melodia masz jakieś doświadczenie w tym temacie? Chcesz robić?
@Kiara współczuję samopoczucia ja póki co w ogóle nie czuję, że jestem w ciąży

Piękne wyniki :brawo:
My chcemy iść na wizytę tuz przed wylotem w piątek 14.07 bo liczę że już usłyszymy serduszko
Jakoś tak lekko podchodze do tych tematów i mimo ze jestem przed badaniami to w ogóle nie zakładam złych wiesci, a nie wiem co by TŻ zrobił jakbym dostała zakaz lotów np
Mamy zaplanowane 3 podczas ciazy i w ogóle nad 2 pierwszymi się nie waham… trzeci może być bardziej problematyczny, bo jest zdecydowanie dalej… ale będziemy myśleć o nim bliżej jesieni wiec kilka kwestii się po drodze wyjaśni
Nie mam doświadczenia w testach, ale tym razem poczytałam i jestem zdecydowana że chce wszystko przebadać.
@Aleksandra nie Ola właśnie na panu tabletce wyczytałam ze w tym feminizmie brakuje wit D i Dha… wiec jutro wpadnę do apteki i coś dokupie na szybko
A potem chyba wybiorę docelowo dha mama premium plus
Pogoda słaba znowu u mnie, ale cieszy No chociaż dziewczynki mnie nie ciągną na basen


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-02, 11:36   #21
aleksandra_nie_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 117
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez _Melodia_ Pokaż wiadomość
Cześć! Z tego co czytałam czeka się na wynik Ok. 2 tygodnie :ekhem:
Ja uwielbiam organizować takie imprezy zwykle bardziej dorosłe niż dziecięce, ale pora się „przebranżowić” lekko pod dziecięce znowu bardziej
Mnie mdłości męczą co rano, a apetytu nie mam w zasadzie wcale - żeby coś zjesc to muszę się zmusić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------




Piękne wyniki :brawo:
My chcemy iść na wizytę tuz przed wylotem w piątek 14.07 bo liczę że już usłyszymy serduszko
Jakoś tak lekko podchodze do tych tematów i mimo ze jestem przed badaniami to w ogóle nie zakładam złych wiesci, a nie wiem co by TŻ zrobił jakbym dostała zakaz lotów np
Mamy zaplanowane 3 podczas ciazy i w ogóle nad 2 pierwszymi się nie waham… trzeci może być bardziej problematyczny, bo jest zdecydowanie dalej… ale będziemy myśleć o nim bliżej jesieni wiec kilka kwestii się po drodze wyjaśni
Nie mam doświadczenia w testach, ale tym razem poczytałam i jestem zdecydowana że chce wszystko przebadać.
@Aleksandra nie Ola właśnie na panu tabletce wyczytałam ze w tym feminizmie brakuje wit D i Dha… wiec jutro wpadnę do apteki i coś dokupie na szybko
A potem chyba wybiorę docelowo dha mama premium plus
Pogoda słaba znowu u mnie, ale cieszy No chociaż dziewczynki mnie nie ciągną na basen


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
14 to powinno już być słychać serduszko, ja liczę, że 12 też już je usłyszę bierzecie męża na pierwsze badanie? Kompletnie nie wiem od kiedy partner może wejść do gabinetu żeby zobaczyć dziecko na USG

Tak, w Femibionie brakuje omega i wit D, ale ja suplementuję osobno dlatego świadomie się zdecydowałam akurat na ten suplement.

Odnośnie latania, niedawno przeczytałam że przelot z Warszawy na Teneryfę to 8x większe promieniowanie niż RTG zęba. Nie wiem ile w tym prawdy, ale trochę się przestraszyłam bo akurat sama byłam na urlopie i czekała mnie podróż powrotna samolotem na dystansie podobnej długości ale liczę na to, że przecież skoro ciąża nie jest przeciwskazaniem do latania to chyba nic się złego nie mogło stać.
aleksandra_nie_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-02, 13:15   #22
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
14 to powinno już być słychać serduszko, ja liczę, że 12 też już je usłyszę bierzecie męża na pierwsze badanie? Kompletnie nie wiem od kiedy partner może wejść do gabinetu żeby zobaczyć dziecko na USG

Tak, w Femibionie brakuje omega i wit D, ale ja suplementuję osobno dlatego świadomie się zdecydowałam akurat na ten suplement.

Odnośnie latania, niedawno przeczytałam że przelot z Warszawy na Teneryfę to 8x większe promieniowanie niż RTG zęba. Nie wiem ile w tym prawdy, ale trochę się przestraszyłam bo akurat sama byłam na urlopie i czekała mnie podróż powrotna samolotem na dystansie podobnej długości ale liczę na to, że przecież skoro ciąża nie jest przeciwskazaniem do latania to chyba nic się złego nie mogło stać.

Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
14 to powinno już być słychać serduszko, ja liczę, że 12 też już je usłyszę bierzecie męża na pierwsze badanie? Kompletnie nie wiem od kiedy partner może wejść do gabinetu żeby zobaczyć dziecko na USG

Tak, w Femibionie brakuje omega i wit D, ale ja suplementuję osobno dlatego świadomie się zdecydowałam akurat na ten suplement.

Odnośnie latania, niedawno przeczytałam że przelot z Warszawy na Teneryfę to 8x większe promieniowanie niż RTG zęba. Nie wiem ile w tym prawdy, ale trochę się przestraszyłam bo akurat sama byłam na urlopie i czekała mnie podróż powrotna samolotem na dystansie podobnej długości ale liczę na to, że przecież skoro ciąża nie jest przeciwskazaniem do latania to chyba nic się złego nie mogło stać.

Nie martw się na pewno lot nie zaszkodził
2 nasze najbliższe loty są na dystansie europejskim wiec nie mam obaw, trzeci mamy zabookowany na październik i to transatlantycki dystans, wiec będziemy myśleć nad decyzja bliżej tej daty - wszystko się jeszcze może zmienić po kilka razy, wiec podchodze na luzie do tego tematu

Co do wizyt to ja brałam na te z usg zawsze TŻ myśle że te pierwsze z uslyszeniem serdeuszka robią największe wrażenie wiec śmiało bierz męża… polecam tylko uprzedzić że pierwsze będzie transwaginalne, żeby sie chłop nie przestraszył jak sie okaże ze nie jest jak w filmach ;p doradź żeby sie trzymał górnej partii Twojego ciała i ustawił na gorze samolotu
Z samopoczucia „pochwale sie” Wam jeszcze że huśtawka nastrojów wjechała u mnie na pełnej petardzie i nie wiem jak biedny TŻ to zniesie jeśli sie nie ogarnę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 09:25   #23
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Dziewczyny, co tu taka cisza zapadła?
Co u Was słychać? Mam nadzieję, że wszystko ok!
Mnie coraz bardziej męczą poranne mdłości i byłam już dzisiaj na badaniach krwi i moczu, a w przyszłym tygodniu mam maraton wizyt: usg i z lekarzem którego wybrałam do prowadzenia ciąży
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 21:45   #24
aleksandra_nie_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 117
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Ja aktualnie siedzę w delegacji i grzecznie odliczam do terminu u lekarza, jeszcze tydzień 🙈

Współczuję objawów, u mnie dalej nic, gdyby nie obrzmiale piersi to w ogóle bym nie czuła że w ciąży jestem. Nie wiem czemu jest to dla mnie takie łaskawe, a może jeszcze wszystko przede mną 😅 Staram się na ile mogę zdrowo tutaj odżywiać, wszystkie suple też grzecznie lykam 😀
aleksandra_nie_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 10:06   #25
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
Ja aktualnie siedzę w delegacji i grzecznie odliczam do terminu u lekarza, jeszcze tydzień 🙈

Współczuję objawów, u mnie dalej nic, gdyby nie obrzmiale piersi to w ogóle bym nie czuła że w ciąży jestem. Nie wiem czemu jest to dla mnie takie łaskawe, a może jeszcze wszystko przede mną 😅 Staram się na ile mogę zdrowo tutaj odżywiać, wszystkie suple też grzecznie lykam 😀
No i cudownie że nie masz objawów, nic tylko się cieszyć

ja za to wszystko wskazuje na to, że kwalifikuję się na cukrzyce ciążową zrobiłam wczoraj te wszystkie badania i wynik glukozy na czczo mam 97,2 a max to 92... eh już się umówiłam do ginekologa na teleporade i do diabetologa zobaczymy co powiedzą, pewnie w pierwszej kolejności każą powtórzyć badanie, a możliwe że skierują od razu na przyspieszoną krzywą cukrową eh
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 14:58   #26
motyczkam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 225
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Hej to i ja dołączę. Zaczynam 5 tydzień. Objawów zero. Na usg zapisałam się w 7 tyg. Na pokładzie córka dwuletnia.
A bralyscie jakieś suple przed ciążą? Ja się trochę martwię bo nie brałam bo nie planowałam ciąży 😅
motyczkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 18:55   #27
aleksandra_nie_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 117
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Motyczkam witamy!

@melodia a jaki masz normalnie cukier na czczo?
aleksandra_nie_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 19:04   #28
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Marcowe Mamy 2024

Matyczkam cześć!
Rozgość się i śmiało dziel się z nami choćby drobnymi rzeczami - w kupie raźniej!
Ja suplementów nie brałam, bo tak jak u Ciebie ciazy nie planowałam

Aleksandra nie Ola właśnie spojrzałam na ostatnie wyniki i mam wynik 90.
Dziś miałam teleporade i dostałam tak jak zakładałam skierowanie na wcześniejsze baranie krzywej cukrowej…
Zastanawia mnie jeszcze fakt czy to że wypiłam wieczorem 1,5l słodkiego napoju przed porannym badaniem mogło mieć przełożenie na ten cukier poranny. Zobaczymy, bo chce iść na krew w piątek wiec już coś powinno się wyjaśnić. Proszę o kciuki oby to jednak nie była cukrzyca ciążowa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez _Melodia_
Czas edycji: 2023-07-05 o 19:10
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 19:44   #29
aleksandra_nie_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 117
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Zdecydowanie mogło mieć wpływ! Dzień wcześniej nie powinno się jeść dużo słodkiego ani pić właśnie takich słodkich napojów, a 1,5 l to jednak sporo. Trzymam kciuki żeby drugi wynik był lepszy.
aleksandra_nie_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-06, 07:58   #30
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez aleksandra_nie_ola Pokaż wiadomość
Zdecydowanie mogło mieć wpływ! Dzień wcześniej nie powinno się jeść dużo słodkiego ani pić właśnie takich słodkich napojów, a 1,5 l to jednak sporo. Trzymam kciuki żeby drugi wynik był lepszy.

Dziękuje za wsparcie chce iść za ciosem i na jutro mam umówiona krzywa, nastawiam się pozytywnie i chociaż mam ochotę jeść tylko i wyłącznie słodycze (Btw w zabobonach chyba to wróży dziewczynke ) to dzisiaj celowo ograniczę się żeby sprawdzić czy te ostatnie wieczorne szaleństwo objawiło się na ostatnich wynikach krwi
Resztę wyników mam książkowa ale muszę uważać na żelazo bo mam na granicy normy a w pierwszej ciazy mocno dała mi w kość anemia
A jak u Was dziewczyny?
@Kiara dawno się nie odzywała… pewnie zabiegana jest przy swojej dwójce, moje panny na szczęście w ciągu tygodnia są u mojej mamy pod miastem, wiec korzystam i wysypiam się na zapas w te wakacje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-23 00:09:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:28.