Studia podyplomowe - wątek ogólny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-23, 13:45   #1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997

Studia podyplomowe - wątek ogólny


Zainspirowana wątkiem o doktoratach

Robicie podyplomówki? Jakie i dlaczego? Czy lepiej zrobić ten rodzaj studiów, czy też może kolejne mgr - wszak podyplomówki nieco tylko krócej trwają, koszt ten sam, a papierki różne? A może nie podyplomówka, tylko... kurs?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 13:53   #2
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Mam już studia mgr za sobą, od października idę na roczne podyplomowe z dziedziny, jaka mnie interesuje. Wolę to niż kolejne 5 letnie studia. Nie wiem, czy było by mnie na to stać i czy miałabym na to czas...
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 15:22   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Ale ktoś, kto ma licencjat, może iść np. na podyplomowe LUB na uzupełniające mgr
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 15:56   #4
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Wiesz, co - w przypadku licencjatu ja bym zrobiła jednak magistra a potem ewentualnie podyplomowe. No chyba, że dziedzina, jaką ktoś studiuje na licencjacie nie jest jednak tą wymarzoną. Wtedy można skończyć licencjat i zrobić podyplomowe z wymarzonej dziedziny. Ja bym jednak wybrała mgr - dziedzinę można nieco zmienić.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 21:28   #5
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;8711865] Czy lepiej zrobić ten rodzaj studiów, czy też może kolejne mgr - quote]

A w życiu Kolejne magisterskie?
Szkoda by mi było na to czasu i życia. Po magisterskich zrobiłam podyplomowe (pracowałam już,nie był to więc wybór na oślep),teraz kursy kierunkowe.
Kolejnych podyplomowych nie wykluczam.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 08:56   #6
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Ja mam jeszcze rok magisterskich i tyle samo podyplomowych koszt studiow podyplomowych niekoniecznie jest taki sam jak doktoranckich czy zaocznego licencjatu-warto poszukac szkol,ktore realizuja projekty studiow podyplomowych wspolfinansowanych przez UE.

Mam nadzieje,ze na obu kierunkach sie obronie,a jesli tylko w miedzy czasie uda mi sie znalezc stale zatrudnienie to nie wykluczam licencjatu na jeszcze jednym kierunku
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 09:22   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;8711865] Czy lepiej zrobić ten rodzaj studiów, czy też może kolejne mgr - quote]

A w życiu Kolejne magisterskie?
Szkoda by mi było na to czasu i życia. Po magisterskich zrobiłam podyplomowe (pracowałam już,nie był to więc wybór na oślep),teraz kursy kierunkowe.
Kolejnych podyplomowych nie wykluczam.
Ale ja nigdzie nie napisałam, że mam na myśli studia mgr 5 letnie Po licencjacie są mgr uzupełniające, które trwają 2 lata, czasem mniej, a podyplomówki to półtora roku do dwóch, czasem dwóch i pół roku.

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze rok magisterskich i tyle samo podyplomowych koszt studiow podyplomowych niekoniecznie jest taki sam jak doktoranckich czy zaocznego licencjatu-warto poszukac szkol,ktore realizuja projekty studiow podyplomowych wspolfinansowanych przez UE.
Też nigdzie nie napisałam, ze podyplomówka kosztuje tyle, co licencjat czy doktorat Natomiast ceny podyplomówek są mniej więcej takie, jak ceny studiów uzupełniających mgr.

A studia opłacane przez UE często są wyłącznie dla danej grupy zawodowej, np. robiłam takie z zakresu informatyki, ale musiałam mieć zaświadczenie o zatrudnieniu w szkole. Ktoś, kto nie pracuje w takiej placówce nie ma szans się na te studia dostać.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-24, 13:35   #8
aneczka_1984
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka_1984
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 814
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

A może ktoś się orientuje czy trzeba miec tytuł mgr żeby rozpocząc studia podyplomowe? Bronię się pod koniec września a zapisac planuję się do 10 września bo wtedy są promocyjne ceny.

Ja sobie nie wyobrażam kolejnych pięcioletnich studiów. A roczne... dlaczego nie. Tym bardziej, że dziedzinę wybiorę bardziej świadomie. Jednak nie każdy po skończeniu LO jest przygotowany do takich dobrych wyborów. Nieznajomośc realiów panujących na rynku pracy szkodzi

I jaka jest Wasza opinia na temat podyplomówek na prywatnych uczelniach?
__________________
You're only given a little spark of madness. You mustn't lose it.
aneczka_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 14:03   #9
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez aneczka_1984 Pokaż wiadomość
A może ktoś się orientuje czy trzeba miec tytuł mgr żeby rozpocząc studia podyplomowe?
Nie, nie trzeba. Można zacząć studia podyplomowe w trakcie trwania studiów magisterskich.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 16:59   #10
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;8721231]
Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość

Też nigdzie nie napisałam, ze podyplomówka kosztuje tyle, co licencjat czy doktorat Natomiast ceny podyplomówek są mniej więcej takie, jak ceny studiów uzupełniających mgr.

A studia opłacane przez UE często są wyłącznie dla danej grupy zawodowej, np. robiłam takie z zakresu informatyki, ale musiałam mieć zaświadczenie o zatrudnieniu w szkole. Ktoś, kto nie pracuje w takiej placówce nie ma szans się na te studia dostać.
Oj,ale ja tez nigdzie nie twierdze,ze tak napisalas. O cenie wspomnialam na zasadzie,ze czasem podyplomowka to lepsze rozwiazanie niz np.licencjat,bo mimo,ze ten drugi trwa czesto niewiele dluzej to trzeba w niego zainwestowac wiecej,a nie kazdego stac na taki wydatek.
Zeby nie byc goloslowna: semestr europeistyki, zaoczny licencjat w jednej z niepanstwowych szkole w Trojmiescie kosztuje okolo2,5tys zlotych,ja za semestr podyplomowej europeistyki na Poitechnice place 350zl.

Zgadzam sie z Toba,ze czesto studia finanowane przez UE sa przeznaczone dla osob bezrobotnych lub traktowane jako studia doszkalajace na ktore dostaja sie osoby juz pracujace w danym zawodzie, jak widac jednak nie zawsze i moj kierunek jest tego zywym przykladem.
Cytat:
Napisane przez aneczka_1984 Pokaż wiadomość
A może ktoś się orientuje czy trzeba miec tytuł mgr żeby rozpocząc studia podyplomowe? Bronię się pod koniec września a zapisac planuję się do 10 września bo wtedy są promocyjne ceny.

Ja sobie nie wyobrażam kolejnych pięcioletnich studiów. A roczne... dlaczego nie. Tym bardziej, że dziedzinę wybiorę bardziej świadomie. Jednak nie każdy po skończeniu LO jest przygotowany do takich dobrych wyborów. Nieznajomośc realiów panujących na rynku pracy szkodzi

I jaka jest Wasza opinia na temat podyplomówek na prywatnych uczelniach?
Co do dostania sie na studia podyplomowe bez obronionego dyplomu to jednak nie ma reguly. Wiekszosc uczelni stawia zazwyczaj wymog ukonczenia conajmniej 2 roku licencjatu lub 3,4 roku studiow magisterskich,gdyz dzieki temu zwieksza sie liczba chetnych,ale jednak nie zawsze. Najlepiej po prostu sprawdzac jak jest w konkretnym przypadku.
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 17:55   #11
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

A nie, większość uczelni teraz wymaga wykształcenia wyższego - licencjatu LUB mgr, a nie wyłącznie mgr Ja dopiero teraz idę mgr uzupełnić, a mam za sobą 2 podyplomówki - były mi potrzebne do pracy, a mgr z tego zakresu nie było.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-24, 20:39   #12
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;8721231]Ale ja nigdzie nie napisałam, że mam na myśli studia mgr 5 letnie [/quote]

Ale nie napisałaś też, że masz na myśli magisterskie uzupełniające
Poprzez "kolejne magisterskie" zrozumiałam właśnie jednolite, 5-letnie...
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 07:28   #13
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

A fakt
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 09:21   #14
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Idę na podyplomowe od września. Wreszcie chcę zrobić jakiś konkretny kierunek bo ten mój magister raczej do niczego mi się nie przyda i pracy z nim nie znajdę... Zgadzam się z aneczka_1984 że nieznajomośc rynku pracy w wieku 19 lat szkodzi Ja poszłam na swoje tylko i wyłącznie z ciekawości. Skończyłam bo szkoda mi było paru ładnych złotych na nie wydane
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 17:21   #15
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Osobiście uważam,że wybór studiów wyższych na etapie 19-go roku życia jest w większości wypadków mało przemyślany. Mała znajomość rynku pracy, niewystarczająco dobrze zdiagnozowane predyspozycje zawodowe często przyczyniają się do niewłaściwych wyborów. Tym bardziej podyplomowe powinny być gruntownie przemyślane.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 22:33   #16
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Czy któraś z Was orientuje się czy osoba będąca studentem studiów podyplomowych do 26 roku życia zatrudniona na umowę zlecenie nie musi odprowadzać składek do zus??
Czy tylko to tyczy się studentów studiów licencjackich i magisterskich??
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 13:13   #17
Suzi_Sun
Rozeznanie
 
Avatar Suzi_Sun
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 522
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Nie niestety ja mam zle wiesci w tym temacie. Chcialam robic studia podyplomowe (roczne) na 5-tym roku studiow na poli sl. I sie okazlo ze JUZ tak nie mozna! Trzeba miec skonczone studia albo dyplom np inzyniera zeby zaczac podyplomowke. Nie ma mozliwosci tzw warunkowego robienia studiow podyplomowych i bronienia magistra a nastepnie oborny podyplomowki. Ponao NIK skontrolowal uczelnie i ZAKAZ takiego pozwalalnia rektorom na zgode na takie warunki. Jest to kompletnie bez sensu bo ja nie mialam wyboru i nie mam studiow dzielonych - akurat musze robic od razu mgr inz. I co z tego ze juz 4-ry lata studiuje ?! Nie moge robic podyplomowki i koniec. To jest chore. Pani mi powiedziala ze mam przyjsc PO studiach...wcale mi to nie pasuje bo teraz oplacam akademik i co 2-gi weekend bym zostala i nie musialabym sie martwic o to jak pozniej pogodzic prace i studia i noclegi w G-cach. Panstwo zamiast ulatwiac to utrudnia... szkoda slow.
__________________
"Kiedy widzę,co życie robi z ludźmi, to Śmierć wcale nie jest taki najgorszy"
Suzi_Sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 13:31   #18
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Suzi_Sun Pokaż wiadomość
Nie niestety ja mam zle wiesci w tym temacie. Chcialam robic studia podyplomowe (roczne) na 5-tym roku studiow na poli sl. I sie okazlo ze JUZ tak nie mozna! Trzeba miec skonczone studia albo dyplom np inzyniera zeby zaczac podyplomowke. Nie ma mozliwosci tzw warunkowego robienia studiow podyplomowych i bronienia magistra a nastepnie oborny podyplomowki. Ponao NIK skontrolowal uczelnie i ZAKAZ takiego pozwalalnia rektorom na zgode na takie warunki. Jest to kompletnie bez sensu bo ja nie mialam wyboru i nie mam studiow dzielonych - akurat musze robic od razu mgr inz. I co z tego ze juz 4-ry lata studiuje ?! Nie moge robic podyplomowki i koniec. To jest chore. Pani mi powiedziala ze mam przyjsc PO studiach...wcale mi to nie pasuje bo teraz oplacam akademik i co 2-gi weekend bym zostala i nie musialabym sie martwic o to jak pozniej pogodzic prace i studia i noclegi w G-cach. Panstwo zamiast ulatwiac to utrudnia... szkoda slow.
Być może zrobili tak, bo to są studia POdyplomowe a nie WTRAKCIEdyplomowe Naprawdę nie widzę w tym nic dziwnego...
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 15:10   #19
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Co ważne na przykład na uczelni, gdzie ja się wybieram jest się słuchaczem studiów podyplomowych (właściwie studium) a nie studentem. To znaczy, że nie ma się legitymacji studenckiej i nie przysługują np., zniżki na przejazdy itp.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 17:48   #20
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Aaś
Być może zrobili tak, bo to są studia POdyplomowe a nie WTRAKCIEdyplomowe Naprawdę nie widzę w tym nic dziwnego...
A mnie to jednak nieco dziwi-jesli ktos chce studiowac i wie,ze pogodzi nauke na dwoch kierunkach to powinno mu sie to umozliwiac. Na moich studiach,na V roku nie zdobywa sie juz nowej wiedzy "ogolnej", poza seminarium magisterskim tylko przez semestr mam zajecia jezykowe,ktore sluza za pomoc w napisaniu tzw. rezime w jezyku wiodacym,ktorego uczylam sie przez 4 wczesniejsze lata. Nie widze zadnego powodu dla ktorego nie moglabym jedoczesnie byc na studiach podyplomowych...szczegoln ie jesli dypom ich ukonczenia i tak otrzymac moge dopiero po obronieniu sie na moim podstawowym kierunku...

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Co ważne na przykład na uczelni, gdzie ja się wybieram jest się słuchaczem studiów podyplomowych (właściwie studium) a nie studentem. To znaczy, że nie ma się legitymacji studenckiej i nie przysługują np., zniżki na przejazdy itp.
U mnie jest dokladnie tak samo,ba nie mam nawet karty egzaminacyjnej...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 23:46   #21
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Hej. Chciałabym poznac Wasze opinie i rady na temat mojego pomysłu na zycie.
Otoz niestety wybralam zly kierunek studiow(tak to jest jak sie jest mlodym i nie mysli o przyszlosci)-Zarzadzanie i inzynieria produkcji(studia inz). Pragne sie zupelnie przekwalifikowac, gdyz nie mam zamiaru pracowac w zawodzie zwiazanym z tymi studiami. Problem jest jeden. Jestem na 3cim roku a chce zostac ksiegowa. To mnie interesuje(choc poki co malo umiem),ale zamierzam poglebiac swoja wiedze.
Co w takim przypadku zrobic?
1.Probowac przeniesc sie na inna uczelnie(malo prawdopodobne ze wzgledu na roznice programowa).
2.Isc na studia podyplomowe, oczywiscie dopiero jak bede miec tytul inzyniera.
3.Zaczac studia od nowa na kierunku "finanse i rachunkowosc" i dopiero pozniej zrobic podyplomowe.
4.Isc na studia mgr a dopiero pozniej na podyplomowe.

Na prace w tym kierunku w chwili obecnej, nawet nie mam co liczyc. Sytuacja jest taka, ze pracowac musze(z rodzicami nie mieszkam), a wszyscy pracodawcy wymagaja studiow na kierunku"finanse i rachunkowosc". Co z tego ze z wielka checia bym poglebiala swoja wiedze, wkladala cale serce w wykonywana prace, gdybym tylko zblizyla sie choc o te pare cm do wyznaczonego celu... I tak decyduje kierunek studiow...

Bardzo licze na Wasze rady, poniewaz jestem w przyslowiowej "kropce" i niestety przez to wszystko popadam w coraz wieksze przygnebienie. Nie wiem co robic. Nie chce do konca zycia robic czegos czego nie lubie, tylko po to zeby jakos zyc.
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 12:45   #22
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Studiujesz dziennie? Jesteś na trzecim roku, jeśli masz dwustopniowe, to dokończ do poziomu inżyniera (zawsze jakiś tytuł a może kiedyś ci się przyda), w końcu to tylko niecały rok... A od tego września zacznij normalnie kierunek jaki Cię intersuje. Przez pół roku będziesz studiować dwa, ale na ostatnim semestrze zajęc i tak się raczej nie ma... Nie rzucaj na trzecim roku, szkoda tego co włożyłaś już w te studia. A pracy przecież nie musisz od razu szukać w księgowości...
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 14:29   #23
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez kukimonster Pokaż wiadomość
Studiujesz dziennie? Jesteś na trzecim roku, jeśli masz dwustopniowe, to dokończ do poziomu inżyniera (zawsze jakiś tytuł a może kiedyś ci się przyda), w końcu to tylko niecały rok... A od tego września zacznij normalnie kierunek jaki Cię intersuje. Przez pół roku będziesz studiować dwa, ale na ostatnim semestrze zajęc i tak się raczej nie ma... Nie rzucaj na trzecim roku, szkoda tego co włożyłaś już w te studia. A pracy przecież nie musisz od razu szukać w księgowości...
Stufiuje od tego roku zaocznie i pracuje. Jezdze do rodzinnego miasta na zjazdy a pracuje w Stolicy. Moje studia beda trwac jeszcze 1,5roku. Nie da sie na zaocznych 2kierunkow robic. Trzeba by bylo trafic ze zjazdami, a po 2gie ja mam 2 weekendy pracujace.
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 11:27   #24
studentka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Skończ te studia, jak już bedziesz miała inżyniera idź na uzupełniające mgr na finanse i rachunkowość. Ja tak planuje zrobić po licencjacie z humanistycznego kierunku. Wiem że przyjmują w większości uczelni - sgh, akademia finansów w warszwie- tutaj bym miała 3 różnice programowe do uzupełnienia z podtaw ekonomii, finansów i rachunkowosci, wyższa szkoła handlu i prawa
studentka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 14:59   #25
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Jednoczesnie z obroną mgr broniłam podyplomówkę, osobiście jestem rozczarowana poziomem studiów podyplomowych, jeśli sie zdecyduję na kolejny kierunek będą to uzupełniające studia magisterskie.
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 20:52   #26
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Odświeżam wątek, czy któraś wie czy można nadal zrobić studia podyplomowe po licencjacie? Wiem, że kiedyś można było, jednak miało się to zmienić/zmieniło się i nigdzie nie mogę znaleźć, jak to jest aktualnie
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 08:40   #27
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Wydaje mi się, że to zależy od konkretnych studiów podyplomowych, ale raczej można.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 10:06   #28
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, czy któraś wie czy można nadal zrobić studia podyplomowe po licencjacie? Wiem, że kiedyś można było, jednak miało się to zmienić/zmieniło się i nigdzie nie mogę znaleźć, jak to jest aktualnie
Można Tylko niekażde studia podyplomowe, ponieważ na niektóre można się dostać mając ukończony dany kierunek. Musiałabyś poczytać o konkretnym kierunku i warunkach rekrutacji
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 20:28   #29
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to zależy od konkretnych studiów podyplomowych, ale raczej można.
Cytat:
Napisane przez marie_marie22 Pokaż wiadomość
Można Tylko niekażde studia podyplomowe, ponieważ na niektóre można się dostać mając ukończony dany kierunek. Musiałabyś poczytać o konkretnym kierunku i warunkach rekrutacji
Dziękuję wam Dowiem się więc konkretnie o dany kierunek.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 22:53   #30
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Studia podyplomowe - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Wiesz, co - w przypadku licencjatu ja bym zrobiła jednak magistra a potem ewentualnie podyplomowe. No chyba, że dziedzina, jaką ktoś studiuje na licencjacie nie jest jednak tą wymarzoną. Wtedy można skończyć licencjat i zrobić podyplomowe z wymarzonej dziedziny. Ja bym jednak wybrała mgr - dziedzinę można nieco zmienić.
Czekaj czekaj, czyli jak zrobię licencjat mogę iść na podyplomówkę? Zawsze myślałam, że dopiero po mgr mogę tam iść. A jak bardzo różnią się te papiery?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-02 08:53:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.