Urlop wypoczynkowy- ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-09, 18:24   #91
polny mak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 773
Niewykorzystany urlop przy zatrudnieniu na 1/2 etatu

Drogie Wizażanki,

nie mogę nigdzie znaleźć po necie informacji nt niewykorzystanego urlopu w sytuacji podobnej do mojej, dlatego też zakładam wątek i bardzo proszę o waszą pomoc

Otóż zaczęłam pracę w sierpniu 2010, umowę na trzy msc dostałam we wrześniu. Pod koniec listopada dostałam umowę na rok-od dnia 1.12.2010 jestem zatrudniona na jej podstawie.

I teraz moje pytanie:

Czy należy mi się urlop- od sierpnia do tej pory nie wykorzystałam żadnego dnia z urlopu a obiło mi się o uszy, że jeśli pracodawca nie wyśle pracownika na zaległy urlop do końca lutego pracownik ma prawo domagać się zapłaty za niewykorzystanie wolnych dni??

jak je liczyć? skoro pracuję od poniedziałku do piątku po 3 godz dziennie i co drugi weekend-sobota 10 godz i niedziela-6? od sierpnia do 30 listopada były to w sumie 92 godz a od grudnia(wraz z nową umową) 100?

i jak liczyć pieniądze, które powinno mi się wypłacić? od sierpnia do listopada zarabiałam 850zl na rękę, od grudnia 1000zł...

i przede wszystkim jak te pieniądze od szefa zdobyć?

dla mnie to oczywiste, ale dla niego nie i no cóż głupio mi ...
__________________
ćwiczę

zdrowo się odżywiam

dbam o siebie i swoich bliskich

ZJEDZ TĘ ŻABĘ !
polny mak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 20:18   #92
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Niewykorzystany urlop przy zatrudnieniu na 1/2 etatu

Nie należą Ci się pieniądze a urlop. Jeżeli masz prawo do 20 dni urlopu rocznie to za poprzedni rok masz 28 godzin urlopu, w tym roku 80 godz.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 20:34   #93
Arin_a
Raczkowanie
 
Avatar Arin_a
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 80
Dot.: Niewykorzystany urlop przy zatrudnieniu na 1/2 etatu

1. Urlop za ubiegły rok wykorzystuje się do końca marca.
2. Tzw. ekwiwalent urlopowy Ci nie przysługuje, ponieważ masz umowę na rok i możesz dostać pieniądze dopiero po skończeniu się Twojej umowy.

Ja bym to załatwiła tak, że pogadałabym z pracodawcą żeby część tego zaległego urlopu wypisać Ci wstecz (na przykład w jakieś tam dni, kiedy wzięłaś sobie wolne czy coś w ten deseń), a część weźmiesz sobie później, jeśli rzecz jasna pracodawca jest do rzeczy.
Aha, na przyszłość, jeśli jesteś zatrudniona na umowie o pracę na czas określony to przysługuje Ci 20 dni urlopu rocznie

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Cytat:
Napisane przez polny mak Pokaż wiadomość



i jak liczyć pieniądze, które powinno mi się wypłacić? od sierpnia do listopada zarabiałam 850zl na rękę, od grudnia 1000zł...
u mnie to jest średnia trzymiesięcznego wynagrodzenia Brutto, ale ja pracuję na zasadzie podstawa+prowizja
__________________
Bazinga!


Nie chudnę kilogramami, tylko centymetrem krawieckim
Arin_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 04:57   #94
polny mak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 773
Dot.: Niewykorzystany urlop przy zatrudnieniu na 1/2 etatu

Dziękuję za odpowiedzi

jednakże chyba ze mnie straszny ciemniak, bo nadal nie rozumiem...

w ciągu poprzedniego roku i tego roku nie wykorzystałam ani jednego dnia urlopu- tzn, że skoro nie należą mi się pieniądze mam prawo domagać się tego urlopu teraz?

dodam, że chyba wraz z końcem miesiąca planuję się zwolnić- czy mogę np na ostatnie dni pracy wziąć urlop?

i kurczę nie do końca rozumiem ilość godzin, która mi przysługuje... skoro pracuję od sierpnia ( sierpien-listopad po 92 godz, od grudnia 100 msc ) to za tamten rok ile należy mi się wolnych dni?

i czy za te dwa miesiące (styczeń, luty) też mi się coś należy ?

bardzo bardzo będę wdzięczna za odpowiedzi
__________________
ćwiczę

zdrowo się odżywiam

dbam o siebie i swoich bliskich

ZJEDZ TĘ ŻABĘ !
polny mak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 06:45   #95
Arin_a
Raczkowanie
 
Avatar Arin_a
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 80
Dot.: Niewykorzystany urlop przy zatrudnieniu na 1/2 etatu

Cytat:
Napisane przez polny mak Pokaż wiadomość
w ciągu poprzedniego roku i tego roku nie wykorzystałam ani jednego dnia urlopu- tzn, że skoro nie należą mi się pieniądze mam prawo domagać się tego urlopu teraz?


Tak
Jeśli chcesz się zwolnić, to bierz zaległy urlop teraz, akurat będziesz miała w kresie wypowiedzenie, nie będziesz chodzić do pracy, a pieniądze będą leciały.
Przepraszam, ale śpieszę się dziś rano, tak, że wklejam Ci art. z kodeksu pracy na temat tego, jak się urlop liczy:

Art. 154.

§ 1. Wymiar urlopu wynosi:

1) 20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat,

2) 26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat.

§ 2. Wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, biorąc za podstawę wymiar urlopu określony w § 1; niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do pełnego dnia.

§ 3. Wymiar urlopu w danym roku kalendarzowym, ustalony na podstawie § 1 i 2, nie może przekroczyć wymiaru określonego w § 1.
...........

Art. 154[2].

§ 1. Urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi czasu pracy pracownika w danym dniu, z zastrzeżeniem § 4.

§ 2. Przy udzielaniu urlopu zgodnie z § 1, jeden dzień urlopu odpowiada 8 godzinom pracy.

§ 3. Przepis § 1 i 2 stosuje się odpowiednio do pracownika, dla którego dobowa norma czasu pracy, wynikająca z odrębnych przepisów, jest niższa niż 8 godzin.

§ 4. Udzielenie pracownikowi urlopu w dniu pracy w wymiarze godzinowym odpowiadającym części dobowego wymiaru czasu pracy jest dopuszczalne jedynie w przypadku, gdy część urlopu pozostała do wykorzystania jest niższa niż pełny dobowy wymiar czasu pracy pracownika w dniu, na który ma być udzielony urlop.
__________________
Bazinga!


Nie chudnę kilogramami, tylko centymetrem krawieckim
Arin_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 07:31   #96
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Niewykorzystany urlop przy zatrudnieniu na 1/2 etatu

W ciągu roku należy Ci się 20 dni urlopu (chyba, że jesteś już uprawniona do 26, do stażu pracy bierze się też pod uwagę rodzaj ukończonej szkoły).
Z Twojej wypowiedzi zrozumiałam, że masz umowę o pracę od września? Za zaszły rok przysługuje Ci 7 dni po 4 godz. (pół etatu) czyli 28 godzin urlopu. Jeżeli chcesz rozwiązać umowę z końcem miesiąca to za ten rok do marca masz 5 dni po 4 godz. czyli 20 godzin. Łącznie 48 godz możesz wykorzystać lub otrzymać ekwiwalent. W pierwszej kolejności powinno się wykorzystać urlop 'w naturze'. Możesz też otrzymać więcej dni urlopu niż te 20 godzin, o ile pracodawca się zgodzi, wtedy u kolejnego pracodawcy będziesz miała go proporcjonalnie mniej.
Do ekwiwalentu będzie brana pod uwagę średnia z ostatnich trzech miesięcy i tylko te dni, które przysługują Ci do końca marca.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 09:12   #97
polny mak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 773
Dot.: Niewykorzystany urlop przy zatrudnieniu na 1/2 etatu

Arin_a bardzo dziękuję, teraz już wszystko jasne

Paczanga niesety ekwiwalent mi nie przysługuje- ale ślicznie dziękuję za odzew
__________________
ćwiczę

zdrowo się odżywiam

dbam o siebie i swoich bliskich

ZJEDZ TĘ ŻABĘ !
polny mak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 15:34   #98
margarita5s
Przyczajenie
 
Avatar margarita5s
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 6
urlop bezpłatny a praca u innego pracodawcy

...

Edytowane przez margarita5s
Czas edycji: 2013-09-03 o 15:35
margarita5s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 15:57   #99
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: urlop bezpłatny a praca u innego pracodawcy

Dobrze kombinujesz Nic się nie zmienia z urlopem.
To są dwa zupełnie różne stosunki pracy. Możesz mieć nawet i dziesięć umów zleceń i dziesięciu pracodawców
Jeżeli chcesz wykorzystać tak długi okres urlopu bezpłatnego to faktycznie lepiej wybrać urlop wypoczynkowy (i dostać w tym czasie wynagrodzenie) a potem przejść na bezpłatny.
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .

Edytowane przez neuilly.
Czas edycji: 2011-06-09 o 15:58
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 16:53   #100
margarita5s
Przyczajenie
 
Avatar margarita5s
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 6
Smile Dot.: urlop bezpłatny a praca u innego pracodawcy

...

Edytowane przez margarita5s
Czas edycji: 2013-09-03 o 15:34
margarita5s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 21:42   #101
nulka30
Raczkowanie
 
Avatar nulka30
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 104
pierwsza praca a urlop

witam. Moja pierwsza praca zaczęłam 10.10. do grudnia trzeba wziąść urlop. Pojawia się moje pytanie -ile mi przysługuje ? ludzie którzy ze mną zaczęli mają aż 6 dni do wykorzystania. z tego co wiem to przysługuje mi 3 dni czy to prawda ?

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

i po jakim czasie będzie mi się należał urlop 20 dniowy ?
__________________
" W życiu każdej kobiety jest pewnien mężczyzna, którego zapamięta na całe życie "
M
nulka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-28, 07:34   #102
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: pierwsza praca a urlop

Cytat:
Napisane przez nulka30 Pokaż wiadomość
witam. Moja pierwsza praca zaczęłam 10.10. do grudnia trzeba wziąść urlop. Pojawia się moje pytanie -ile mi przysługuje ? ludzie którzy ze mną zaczęli mają aż 6 dni do wykorzystania. z tego co wiem to przysługuje mi 3 dni czy to prawda ?[COLOR="Silver"]
Tak, dokładnie 3,33 dnia (zakładając, że liczymy do 10 grudnia).
Jest również możliwe, że inni ludzie mają prawo do 6 dni, to się nie wyklucza.

Cytat:
Napisane przez nulka30 Pokaż wiadomość
i po jakim czasie będzie mi się należał urlop 20 dniowy ?
1 stycznia 2012 imho, ale możesz się upewnić np. w PIP - mają bezpłatny punkt informacyjny (zakładam oczywiście, że mowa o umowie o pracę)

Edytowane przez 201803120851
Czas edycji: 2011-10-28 o 10:03
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 09:50   #103
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: pierwsza praca a urlop

3 dni ale spytaj się jeszcze przełożonego.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 20:28   #104
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: pierwsza praca a urlop

przysługuje Ci 20 dni w skali roku. 20:12 miesięcy = 1,66. Prawo do pierwszego urlopu nabywasz po przepracowaniu danego miesiąca. Pracujesz paxdziernik i listopad czyli 2x1,66=3,32.
Do kiedy masz umowę?
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 06:54   #105
nulka30
Raczkowanie
 
Avatar nulka30
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 104
Dot.: pierwsza praca a urlop

na razie mam umowę na zastępstwo. w styczniu dostane umowe o prace.
__________________
" W życiu każdej kobiety jest pewnien mężczyzna, którego zapamięta na całe życie "
M
nulka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 12:48   #106
honey999
Rozeznanie
 
Avatar honey999
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: LBW
Wiadomości: 833
niewykorzystany urlop - co robic?

Dziewczyny, zwracam się do Was z prostym pytaniem

pracuje w pewnej firmie od 1.05.2011, pierwsza umowa była od 1.05 do 30.09, kolejna od 1.10 do 31.12. Pracuje w salonie sprzedaży pewnej sieci komórkowej, gdzie jestem tylko ja i kierowniczka. Jestem zatrudniona na cały etat. Pojawiła się szansa za zmianę pracy i teraz pytanie :

1.Co się dzieje z niewkorzystanym urlopem ? Ile mi go przysługuje dni ?
co w sytuacji kiedy mój pracodawca nie zechce mi za niego zapłacić ?

2. Kiedy powiedzieć im o odejściu ? Byłam traktowana przez nich jak biały murzyn po prostu, wszystko robiłam za nich przy czym kilkukrotnie została zrobiona w konia lekko mówiąc. Powiedzieć im jak będę miała pewność czy potraktować ich jak oni mnie i powiedzieć ostatniego dnia roku ?

Dzięki z góry za jakiekolwiek pomysły
__________________
"Kiedy kłamstwo to za mało musi wystarczyć prawda..."
honey999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 13:43   #107
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: niewykorzystany urlop - co robic?

Jakie to były umowy? (na okres próbny, na czas określony, zlecenie...?)

Jeśli pierwsza była na okres próbny a druga na czas określony to nie masz możliwości wcześniejszego odejścia zgodnie z Kodeksem Pracy (ponieważ umowa jest na mniej, niż 6 miesięcy). Chyba, że pracodawca się zgodzi, oczywiście. I nic mówić faktycznie nie musisz wcześniej po prostu nie przedłużasz umowy.

Jeśli obie były na czas określony, to druga już z mocy prawa jest umową na czas nieokreślony więc okres wypowiedzenia jak w KP (przy tak krótkim stażu to bodajże 2 tygodnie, nie jestem pewna).

Co do urlopu to powinnaś go wybrać przed odejściem lub muszą Ci wypłacić ekwiwalent.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-12-12 o 13:47
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 14:32   #108
honey999
Rozeznanie
 
Avatar honey999
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: LBW
Wiadomości: 833
Dot.: niewykorzystany urlop - co robic?

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Jakie to były umowy? (na okres próbny, na czas określony, zlecenie...?)

Jeśli pierwsza była na okres próbny a druga na czas określony to nie masz możliwości wcześniejszego odejścia zgodnie z Kodeksem Pracy (ponieważ umowa jest na mniej, niż 6 miesięcy). Chyba, że pracodawca się zgodzi, oczywiście. I nic mówić faktycznie nie musisz wcześniej po prostu nie przedłużasz umowy.

Jeśli obie były na czas określony, to druga już z mocy prawa jest umową na czas nieokreślony więc okres wypowiedzenia jak w KP (przy tak krótkim stażu to bodajże 2 tygodnie, nie jestem pewna).

Co do urlopu to powinnaś go wybrać przed odejściem lub muszą Ci wypłacić ekwiwalent.
pierwsza umowa była na czas określonym, druga również.
a co jeśli nie będzie chciał mi go wypłacić ? z pomocą PIPu odzyskam za to kase ? wiem, ze mi nie wypłaci bo byłym pracownikom nie wypłacił, i co niektorzy podali go do pipu z róznych przyczyn.
__________________
"Kiedy kłamstwo to za mało musi wystarczyć prawda..."
honey999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 18:31   #109
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: niewykorzystany urlop - co robic?

Cytat:
Napisane przez honey999 Pokaż wiadomość
pierwsza umowa była na czas określonym, druga również.
a co jeśli nie będzie chciał mi go wypłacić ? z pomocą PIPu odzyskam za to kase ? wiem, ze mi nie wypłaci bo byłym pracownikom nie wypłacił, i co niektorzy podali go do pipu z róznych przyczyn.
No to podejrzewam że pozostaje Ci tylko PIP i Sąd Pracy co sie tyczy pieniędzy, ale nie jestem prawnikiem i nie umiem w tym pomóc.

Natomiast efektywnie jesteś zatrudniona na czas nieokreślony zatem powinnaś zachować okres wypowiedzenia.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-12, 19:12   #110
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: niewykorzystany urlop - co robic?

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Jakie to były umowy? (na okres próbny, na czas określony, zlecenie...?)

Jeśli pierwsza była na okres próbny a druga na czas określony to nie masz możliwości wcześniejszego odejścia zgodnie z Kodeksem Pracy (ponieważ umowa jest na mniej, niż 6 miesięcy). Chyba, że pracodawca się zgodzi, oczywiście. I nic mówić faktycznie nie musisz wcześniej po prostu nie przedłużasz umowy.

Jeśli obie były na czas określony, to druga już z mocy prawa jest umową na czas nieokreślony więc okres wypowiedzenia jak w KP (przy tak krótkim stażu to bodajże 2 tygodnie, nie jestem pewna).

Co do urlopu to powinnaś go wybrać przed odejściem lub muszą Ci wypłacić ekwiwalent.
Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
No to podejrzewam że pozostaje Ci tylko PIP i Sąd Pracy co sie tyczy pieniędzy, ale nie jestem prawnikiem i nie umiem w tym pomóc.

Natomiast efektywnie jesteś zatrudniona na czas nieokreślony zatem powinnaś zachować okres wypowiedzenia.
Skoro się czegoś nie wie, to nie powinno się wypisywać bzdur i wprowadzać ludzi w błąd...

Kodeks pracy, art. 25 prim
Art. 25(1). § 1. Zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy, o ile przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie przekroczyła 1 miesiąca.

Czyli dopiero kolejna (trzecia) umowa o pracę byłaby umową na czas nieokreślony.
Aktualnie Twoje zatrudnienie kończy się z dniem 31.12.2011 i nie musisz niczego wypowiadać, jeżeli chcesz odejść 31.12. Po prostu powiesz, że nie podpisujesz kolejnej umowy i tyle..
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 19:15   #111
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: niewykorzystany urlop - co robic?

Moja pomyłka, przyznaję aczkolwiek uważam, że bycie tak niemiłą jak Ty nie jest konieczne. No ale Twój wybór, pozdrawiam.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 21:08   #112
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: niewykorzystany urlop - co robic?

Autorko, a wolisz kasę (ekwiwalent) czy urlop? Jak się boisz, że Ci kasy nie da to próbuj z urlopem i to szybko żebys nie straciła. To Twoja pierwsz praca?
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 12:52   #113
honey999
Rozeznanie
 
Avatar honey999
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: LBW
Wiadomości: 833
Dot.: niewykorzystany urlop - co robic?

dzieki dziewczyny za info
to moja 3 praca. nie mam kiedy wykorzystac tego urlopu bo nikt wolnego w okresie swiatecznym nie da :/ wiec siłą rzeczy bedzie musiał i zapłacić. tylko wiem, ze łatwo nie bedzie.
__________________
"Kiedy kłamstwo to za mało musi wystarczyć prawda..."
honey999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 20:55   #114
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: niewykorzystany urlop - co robic?

Cytat:
Napisane przez honey999 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zwracam się do Was z prostym pytaniem

pracuje w pewnej firmie od 1.05.2011, pierwsza umowa była od 1.05 do 30.09, kolejna od 1.10 do 31.12. Pracuje w salonie sprzedaży pewnej sieci komórkowej, gdzie jestem tylko ja i kierowniczka. Jestem zatrudniona na cały etat. Pojawiła się szansa za zmianę pracy i teraz pytanie :

1.Co się dzieje z niewkorzystanym urlopem ? Ile mi go przysługuje dni ?
co w sytuacji kiedy mój pracodawca nie zechce mi za niego zapłacić ?

2. Kiedy powiedzieć im o odejściu ? Byłam traktowana przez nich jak biały murzyn po prostu, wszystko robiłam za nich przy czym kilkukrotnie została zrobiona w konia lekko mówiąc. Powiedzieć im jak będę miała pewność czy potraktować ich jak oni mnie i powiedzieć ostatniego dnia roku ?

Dzięki z góry za jakiekolwiek pomysły
nie wiem czy dobrze zrozumialam? Teraz chcesz zmienic prace? Firma ma obowiazek wyslac pracownika na urlop, albo zaplacic mu ekwiwalent. Takze skoro nie chca placic to przypuszczalnie Ci kaza go teraz wykorzystac.

Jesli umowe massz do 31 grudnia to w zasadzie nie musisz informowac o odejsciu, po prostu skoncz tego dnia prace i nie podpisuj nowej umowy. Tak w teorii, w praktyce pewnie jakas krotka rozmowa co dalej zazwyczaj jest, nie musisz sie wykazywac zadna inicjatywa - chyba ze chcesz skonczyc przed 31 grudnia.

Tej aluzji do mieszkancow Afryki to nie skomentuje.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 20:20   #115
Infinitum
Przyczajenie
 
Avatar Infinitum
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Umowa 1/2 etatu, czas określony, a urlop

Witam, mam umowę o pracę od dnia 19.12.11 do 18.07.12r. na 1/2 etatu. Wg. tego powinienem pracować po 4h dziennie, pracuję jednak codziennie po 6h, bo tak mam układany grafik, to wychodzi chyba 3/4 etatu. W aneksie do umowy jest mowa o urlopie i taka informacja " Wymiar urlopu wynosi 2011r. - 0 dni tj. 0h, 2012 - 6dni urlopu tj. 48h. W związku z tym mam pytanie, ile dni urlopu powinienem mieć do wykorzystania, bo ostatnio dowiedziałem się od mojego kierownika, że mam tylko 4 dni urlopu. Nie wiem jakim cudem on to wyliczył?
Może mi ktoś podpowiedzieć, jak powinienem wyliczyć ile urlopu mi przysługuje?
Pozdrawiam
Infinitum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 21:44   #116
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Umowa 1/2 etatu, czas określony, a urlop

a to jest Twoja pierwsza praca?
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 07:48   #117
Infinitum
Przyczajenie
 
Avatar Infinitum
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Umowa 1/2 etatu, czas określony, a urlop

Tak, jest to moja pierwsza praca, na umowę o pracę.
Infinitum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 12:28   #118
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Umowa 1/2 etatu, czas określony, a urlop

Na początek wyjaśniłabym, czemu w umowie jest 1/2 etatu, a robisz na 3/4. Zażądaj zapłaty za nadgodziny, o ile nie płacą ci za te dwie dodatkowe godziny dziennie. Zmień umowę.

Co do urlopów, nie wypowiem się, nie znam się na tym.
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 17:12   #119
Infinitum
Przyczajenie
 
Avatar Infinitum
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Umowa 1/2 etatu, czas określony, a urlop

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Na początek wyjaśniłabym, czemu w umowie jest 1/2 etatu, a robisz na 3/4. Zażądaj zapłaty za nadgodziny, o ile nie płacą ci za te dwie dodatkowe godziny dziennie. Zmień umowę.

Co do urlopów, nie wypowiem się, nie znam się na tym.

Taka, a nie inna polityka firmy. Niektórzy pracują na jeszcze mniejszy etat niż 1/2 a też wyrabiają do 3/4 etatu. Kilka osób się buntowało to od kierowniczki usłyszeli, że pracują tak jak jest, albo zawsze mogą złożyć wypowiedzenie, także z etatem raczej nic nie zmienię. Za te dodatkowe godziny mi płacą, ale normalną stawkę godzinową, bo nadgodziny za które dostaję się więcej liczą powyżej 40h tygodniowo, a tyle nie pracuje.

Najbardziej jednak interesuje mnie co z tym urlopem, bo wg. umowy mam pół etatu, także powinienem pracować po 4h dziennie i mieć 12dni urlopu.
Jednak kiedy będę wyrabiał te 3/4 etatu albo więcej to stracę na urlopie, bo będę miał 8 dni pracując po 6h, albo 6 dni pracując po 8h, to mi się właśnie najbardziej nie podoba.
Infinitum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 17:17   #120
Infinitum
Przyczajenie
 
Avatar Infinitum
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Umowa 1/2 etatu, czas określony, a urlop

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Na początek wyjaśniłabym, czemu w umowie jest 1/2 etatu, a robisz na 3/4. Zażądaj zapłaty za nadgodziny, o ile nie płacą ci za te dwie dodatkowe godziny dziennie. Zmień umowę.

Co do urlopów, nie wypowiem się, nie znam się na tym.
Taka a nie inna polityka firmy. Są ludzie którzy mają jeszcze mniej niż 1/2 etatu a pracują jak na 3/4. Jak ktoś się zaczął buntować to usłyszał od kierownika, że pracuje tak jak teraz i nie marudzi, albo może złożyć wypowiedzenie. Także w kwestii etatu raczej nic nie zdziałam. Za godziny ponad etat płacą mi normalną stawkę godzinową, bo nadgodziny liczą się dopiero powyżej 40h tygodniowo.

Najbardziej jednak boli to, że tracę przy tym na urlopie. Bo jak muszę wypracowywać po 6 czy 8 h dziennie to automatycznie ilość mojego urlopu się zmniejsza. Czy jednak mylę się i należy mi się normalnie 12 dni tak jakbym pracował po 4h dziennie?
Infinitum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-03 19:05:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.