czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-14, 21:22   #1
bree_van_de_kamp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 105

czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?


hello
ciekawi mnie, czy te z Was które mieszkają z innymi kobietami czyli mama, córka, siostra...posiadają z nimi wspólne perfumy czy też może to co Wasze to tylko Wasze a to co czyjeś to jego...tak jak np. buty czy ubrania (chociaż i tu różnie bywa). Oczywiście pytanie dotyczy też chłopców i analogicznie ojców, braci...
bree_van_de_kamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:40   #2
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Cytat:
Napisane przez bree_van_de_kamp Pokaż wiadomość
hello
ciekawi mnie, czy te z Was które mieszkają z innymi kobietami czyli mama, córka, siostra...posiadają z nimi wspólne perfumy czy też może to co Wasze to tylko Wasze a to co czyjeś to jego...tak jak np. buty czy ubrania (chociaż i tu różnie bywa). Oczywiście pytanie dotyczy też chłopców i analogicznie ojców, braci...

nigdy bym sie nie podzieliła , dla mnie perfumy są jak majtki,albo szczoteczka do zębów-rzecz osobista
mogłabym sie dzielic co najwyżej z mężem, ale sporadycznie
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:46   #3
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

nie dziele się :P mamy różne gusta jeśli chodzi o zapachy :P
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 22:06   #4
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Kiedyś brat podbierał ode mnie Acqua di Gio, do czasu jak sprezentowałem mu jego własną.
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 22:34   #5
Bellatrix
gamma Orionis
 
Avatar Bellatrix
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 239
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Czasem podbieram coś tż, czasem on mnie, a czasem w tajemniczych okolicznościach ;], coś z mojej szafki wywędruje do jego szafki. Ale to tylko między naszą dwójką. Reszta rodziny, bliższa czy dalsza, od moich perfum trzyma się jak najdalej, bo są zbyt dziwne albo zbyt brzydkie. Nie żeby mnie to martwiło. Nie muszę szafki na kłódkę zamykać ani martwić się o parowanie płynów
Poza tym mam taką nietypową przypadłość że nie lubię, kiedy ktoś kogo znam używa perfum które uważam za "swoje". Automatycznie się do nich zniechęcam, przestaję używać. Muszę mieć wyłączność.
__________________
Then, methought, the air grew denser, perfumed from an unseen censer
Swung by Seraphim whose foot-falls tinkled on the tufted floor...

avatar: Edward Okuń "Noc"
Bellatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 00:44   #6
teclo
Raczkowanie
 
Avatar teclo
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 461
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Cytat:
Napisane przez Bellatrix Pokaż wiadomość
Poza tym mam taką nietypową przypadłość że nie lubię, kiedy ktoś kogo znam używa perfum które uważam za "swoje". Automatycznie się do nich zniechęcam, przestaję używać. Muszę mieć wyłączność.
O właśnie! Skąd ja to znam Na szczęście wspólność flaszek mam tylko z tż. Wspólne zapachy to Bulgari Black i Tokyo.
Martwi mnie tylko to, że mój konkubent ostatnio podkarda mi ciężko zdobyte próbki White Patchouli i Black Orchid. Żeby nie było - pachną na nim świetnie, tylko chyba zbankrutuję, jeśli przyjdzie mi kupić całą flaszkę. Hmm, chyba jestem pazerna
teclo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 09:38   #7
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Mnie tam nie wkurza, gdy spradycznie ktoś użyje którejś z moich flaszek.
Bez przesady z tą wyłącznością.
Tak jak użyczę żelu do kąpieli, mydła czy pasty do zębów, tak i perfumowej flachy, proszę bardzo.
Nie zdarzyło się jednak, żeby ktoś użył czegoś bez mojej wiedzy. Wtedy to już by była insza inszość.
__________________
Kot najgorszego sortu

Edytowane przez Kota
Czas edycji: 2011-01-15 o 09:40
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 10:27   #8
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Cytat:
Napisane przez bree_van_de_kamp Pokaż wiadomość
hello
ciekawi mnie, czy te z Was które mieszkają z innymi kobietami czyli mama, córka, siostra...posiadają z nimi wspólne perfumy czy też może to co Wasze to tylko Wasze a to co czyjeś to jego...tak jak np. buty czy ubrania (chociaż i tu różnie bywa). Oczywiście pytanie dotyczy też chłopców i analogicznie ojców, braci...
Dzielimy. Z mężczyznami, bo kobiet nie mam "na stanie" w domu. Mąż podbiera i bardzo mnie to cieszy, bo oczywiście uważam, ze mam świetny gust i lubię, kiedy pachnie tym, co mnie się podoba. Syn podbiera, testuje, ma swoich ulubieńców i daje mi to furę satysfakcji, że udało mi się przekonać go, że perfumy są nie tylko dla dziewczyn.
Obaj mają ulubione flaszki z pozwoleństwem i błogosławieństwem ode mnie.

To jest tak, jak pisze Kota - tak samo, jak pożyczam szamponu, pasty do zębów, udostępniam swoje książki czy nawet dzielę się ciuchami (z obydwoma moimi chłopakami, bo rodzinnie słuchamy dziwnej muzy i koszulki ukochanych kapel krążą wymiennie), tak podzielę się i perfumami.

A tak serio, kiedy się z kumplem jakimś, czy kumpelą wybieram na imprezę, to też bez oporu dzielę się zapachem. W tym przypadku jednak wykluczam największe rarytasy, które są już kompletnie niedostępne typu Eau du Fier czy L'Eau Trois.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 10:39   #9
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Dziele sie z mama, ale z nia nie mieszkam. Ot, ja kupuje, zostawiam sobie polowe, a reszte jej daje (odlewka lub reszta wraz z flaszka).
Jak mieszkalam z rodzicami to nie przypominam sobie, aby ktos mi cos podbieral. Zreszta moje perfumy stoja w gablocie w moim pokoju, wiec dostep mieli utrudniony
Za to moj tata "dzielil" sie ze mna swoimi perfumami. Nieswiadomie oczywiscie, bo mu podkradalam

Ale oczywiscie nie mialabym nic przeciwko, gdyby rodzice czy sis korzsystali z moich zapachow. Ba, nawet by mnie cieszylo, ze oni rowniez zachwycaja sie perfumami, ktore i ja lubie Na razie tylko z mama mamy podobny gust.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 10:50   #10
bree_van_de_kamp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 105
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Zreszta moje perfumy stoja w gablocie w moim pokoju, wiec dostep mieli utrudniony


To tak jak u mnie ja używam perfum mojej mamy dość często, niektóre tylko dla przetestowania, niektóre uważam za również swoje ale ona moich raczej nie mimo że często mówię że może moich tak samo używać i ona często zachwyca się moimi perfumami i mówi mmm muszę sobie sama użyć. moje perfumy stoją w moim pokoju i chyba jej w przeciwieństwie do mnie nie chce się latać na drugie piętro rano

W większości piszecie, że członkowie rodziny podbierają Wasze zapachy, a czy Wy używacie flakonów innych domowników? A może macie jakiś flakon/y która jest wspólna?
bree_van_de_kamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 10:58   #11
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Chętnie się dzielę i nigdy nie miałam z tym problemu. Często robię nawet odlewki dla moich znajomych, kiedy wiem, że jakiś zapach szczególnie ich zauroczył. Cieszę się, że ktoś podziela mój gust, bo niestety nie znajduje on większego uznania u moich najbliższych
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 11:08   #12
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

dzielę się tylko z mamą bo tylko ona chce używac moich perfum, inni mają mnie za wariatkę i nie chcą nic ode mnie
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 11:20   #13
magdulenka
Zakorzenienie
 
Avatar magdulenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: B-awaria ;)
Wiadomości: 8 630
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?



Z mezem mamy wiele flach wspolnych i to mnie cieszy.
Syn ma swoje, choc zdarza mi sie mu cos podkrasc

Znajomym chetnie udostepniam cos do przetestowania - robie probki, odlewki
a mamie i siostrze oddaje "slodkie, milutkie" zapachy, ktore mnie nie przypadly do gustu
Ze swiadomym dzieleniem sie nie mam wiec problemow.
Inna inszosc bylaby, gdyby ktos robil to bez mojej wiedzy i zgody
__________________
Wciąż szukam...





5269
magdulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 11:52   #14
Giaccobe
Raczkowanie
 
Avatar Giaccobe
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Oj nie, zdecydowanie nie
Nie zgadzam się na użytkowanie moich perfum, ba, nawet jak ktoś chce z koreczka powąchać to z kijem stoję
__________________
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

***
Pozdrawiam wszystkich
Giaccobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 12:03   #15
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Ja natomiast do testów użyczam chętnie moich flach swoim znajomym. O moim malutkim zbiorku wie tylko kilka osób, więc nie ustawia się kolejka pod moimi drzwiami.
Nigdy nie zapomnę reakcji mojego najlepszego kumpla na A*Mena
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 12:08   #16
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Mnie tam nie wkurza, gdy spradycznie ktoś użyje którejś z moich flaszek.
Bez przesady z tą wyłącznością.
Tak jak użyczę żelu do kąpieli, mydła czy pasty do zębów, tak i perfumowej flachy, proszę bardzo.
Nie zdarzyło się jednak, żeby ktoś użył czegoś bez mojej wiedzy. Wtedy to już by była insza inszość.

no właśnie...dla mnie to zupełnie co innego..szamponu, zelu, nawet drogiego kremu chętnie uzyczę...perfumy do testów tez udostępnię, ale jakby jakaś koleżanka uzyła mojego zapachu w celu pachniena na mieście czy imprezie to odczułabym, to troche tak jakby przespała sie z moim facetem
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 12:36   #17
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Z mamą nie podbieramy sobie pachnideł Z prostej przyczyny - mamy inny gust co do zapachów Nigdy nie korci mnie też, żeby podebrać coś z jej półki, nawet jeżeli obiektywnie mi się podoba. Czułabym się po prostu "przebrana". Udostępniam swoje flakony do testów - jak najbardziej Jednakże nie mogłabym współdzielić z kimś wspólnej buteleczki.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2011-01-15 o 12:37
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 14:36   #18
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

mama podkrada mi non stop, a ja podkradam jej nie mam z tym żadnego problemu, mamy podobny gust. Siostra czasem się psiknie, ale ona woli świeżaki, a ja z mamą lubimy ciężko i słodko
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 15:11   #19
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Mama co chwilę mi zabiera choć i mnie czasem się zdarza coś jej podkraść, ale sporadycznie. ona uprowadziła mi już Euphorię Blossom która stała się jej naczelnym zapachem oraz Lacoste Pour Femme i szczerze, teraz tak mi się z nią kojarzą, że są już całkowicie dla niej, sama nie używam
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 15:59   #20
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Cytat:
Napisane przez teclo Pokaż wiadomość
O właśnie! Skąd ja to znam Na szczęście wspólność flaszek mam tylko z tż. Wspólne zapachy to Bulgari Black i Tokyo.
Martwi mnie tylko to, że mój konkubent ostatnio podkarda mi ciężko zdobyte próbki White Patchouli i Black Orchid. Żeby nie było - pachną na nim świetnie, tylko chyba zbankrutuję, jeśli przyjdzie mi kupić całą flaszkę. Hmm, chyba jestem pazerna
Ha, ja miałam odkładnie na odwrót. Mogłam się dzielić ze wszystkimi dookoła poza chłopem. Używając jego perfum czułabym się dziwnie...taki samogwałt zapachowy
Na razie mam na wyposażeniu jednego mężczyznę (brata) z którym zgodnie dzielę się Clarins Eau Dynamisante, Royal Muska i Habit Rouge (ale to rzadziej).
W sumie sama mu to wszystko kupiłam bez istotnej okazji, więc roszczę sobie prawo do kropelki raz na jakiś czas ;]

Jak odwiedzam ojca to czasem zapodam sobie jego Gucci EDP. Ale raczej nadgastkowo tylko. W ogóle nie lubię w tamtym domu niczym pachnieć żeby nie zagłuszać zapachu pobliskiej łąki i lasu.

Ulubionych perfum mojej mamy (Chanel Cristalle EDP) nie używam, chociaż posiadam miniaturę z powodów sentymentalnych. To piękny, wykwintny zapach, bardzo jej, i noszenie go przeze mnie "po domu" byłoby dla mnie przekroczeniem pewnych granic.
Może jak sama będę matką (taa...) to do niego wrócę.

btw, teclo, konkubent ma dobry gust może namów go na wspólne zakupy?


Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Chętnie się dzielę i nigdy nie miałam z tym problemu. Często robię nawet odlewki dla moich znajomych, kiedy wiem, że jakiś zapach szczególnie ich zauroczył. Cieszę się, że ktoś podziela mój gust, bo niestety nie znajduje on większego uznania u moich najbliższych
Mnie kochają w pracy za te praktyki rozdawnicze .
Szefowej i koleżance podarowałam po odlewce OI i teraz biedne cierpią, bo nie mogą nigdzie tego kupić.
Oddaję też próbki; podsłuchałam, że nasz praktykantka lubi J'adore (chociaż nie posiada z uwagi na cenę) więc podsunęłam jej zestaw wszystkich próbek J'adore (EDT, Absolue, EDP, Cologne Florale).
Innej współpracowniczce, która lubi ożywcze, kobiece zapachy dałam próbki Versace Bright Crystal i Gucci EDP II i do tego stopnia jej się spodobały że zażądała od rodziny flakonu pod choinkę .

Ale nie wiem, czy to już nie jest OT, bo nie używam ani J'Adore ani Versace
__________________

porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 17:40   #21
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Czasem mama mi podbiera jakieś zapachy na jednorazowe "wypsikanie się" co wyjątkowo jej się spodobają, aczkolwiek raczej ma za duży wybór i nie robi tego bo boi się żeby źle nie trafiła .
Ja raczej nie podbieram jej bo używa 1 zapachu ( teraz już 3 bo sprawiłam jej 2 flaszki )
Jak jestem u koleżanki i zobacze coś czego nie znam to użyję na nadgarstek
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 18:50   #22
laura286
Rozeznanie
 
Avatar laura286
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 574
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Z moich perfum nikt nie korzysta poza mną. Ani mi ich nikt nie podbiera ani nie prosi o pożyczenie. Sądzę, że mogłabym użyczyć komuś moich perfum gdyby chciał, ale pod warunkiem, że nie spotkalibyśmy się gdzieś pachnąc tak samo.
laura286 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 18:57   #23
e_liska
Raczkowanie
 
Avatar e_liska
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 338
GG do e_liska
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Buty i ubrania to nie,ale z perfumami to bywa różnie, moja mama uwielbia mi je podbierać. Ona swoimi też się ze mną dzieli, tylko jeszcze nic o tym nie wie
e_liska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 19:00   #24
Zielona30
Zakorzenienie
 
Avatar Zielona30
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 5 290
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Dzielimy. Z mężczyznami, bo kobiet nie mam "na stanie" w domu. Mąż podbiera i bardzo mnie to cieszy, bo oczywiście uważam, ze mam świetny gust i lubię, kiedy pachnie tym, co mnie się podoba. Syn podbiera, testuje, ma swoich ulubieńców i daje mi to furę satysfakcji, że udało mi się przekonać go, że perfumy są nie tylko dla dziewczyn.
Obaj mają ulubione flaszki z pozwoleństwem i błogosławieństwem ode mnie.

To jest tak, jak pisze Kota - tak samo, jak pożyczam szamponu, pasty do zębów, udostępniam swoje książki czy nawet dzielę się ciuchami (z obydwoma moimi chłopakami, bo rodzinnie słuchamy dziwnej muzy i koszulki ukochanych kapel krążą wymiennie), tak podzielę się i perfumami.

A tak serio, kiedy się z kumplem jakimś, czy kumpelą wybieram na imprezę, to też bez oporu dzielę się zapachem. W tym przypadku jednak wykluczam największe rarytasy, które są już kompletnie niedostępne typu Eau du Fier czy L'Eau Trois.
Mój małolat jeszcze jakieś dwa lata temu pukał się w czoło mówiąc po co mi tyle flaszek a dziś sam ma już kilka swoich i nie dziwi się jak można na coś takiego tracić kasę.
Zielona30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 19:02   #25
BAHAMONDE
Rozeznanie
 
Avatar BAHAMONDE
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: (prawie) Olsztyn
Wiadomości: 747
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Koleżanki jadą na efemach, szczytem luksusu jest Avon i Oriflame.
Domownicy patrzą na mnie z politowaniem i czekają aż "się znudzą te Twoje perfumy" - nikt wokół nie pachnie interesująco, pustynia zapachowa jakaś... I komu mam podbierać, no komu?

Za to przyjaciółka nie tylko okazała zrozumienie i zainteresowanie dla mojej pasji, ale też powolutku sama zaczęła aktywnie wąchać i szukać (z własnej woli,naprawdę ). Obdarowywanie jej zapachami daje mi chyba jeszcze więcej frajdy, niż szukanie swojej drogi zapachowej. Zakupy wizażowe zaczęłam robić pod kątem prezentów - cóż, perfumoholizm to nieuleczalna choroba dróg oddechowych i jak się już kogoś zaraziło, trzeba o niego dbać
__________________



BAHAMONDE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 19:13   #26
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Bardzo chętnie użyczam swoich zapachów
Nie mam oporów
Mieszkamy z TŻ sami
a ten z mojego zbiorku lubi może 2-3 zapachy
Reszta go nie interesuje brzydale

natomiast cała moja rodzina i znajomi wiedzą, że kiedy tylko mają na to ochotę mogą się poczęstować, tym co mam
odlewać, próbkować również
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 19:17   #27
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

U mnie różnie z tym bywa- kiedyś częściej podbierałam siostrze perfumy- ale tylko sporadycznie, żeby wypróbować zapach. Ale ostatnio coraz mniej, a w sumie prawie wcale, bo mamy z siostrą trochę inny gust- ona uwielbia słodziaki - i to o wiele słodsze, niż ja używam: uwielbia Blue Sugar, Santiago Huckelberry, Sattelitte Corrida (te dałam jej teraz w prezencie na Boże Narodzenie ), L de Lolita (która na mnie pachnie jak dym papierosowy, a na niej cudowną wanilią), zapachy Britney Spears (Belive oraz Fantasy). Dlatego też wiem, że jak dostanę jakąś próbkę, która jest dla mnie zbyt słodka, wiem, że spodoba się mojej siostrze. Zresztą mówiłam jej, jak chce się czymś popsikać ode mnie, może to zrobić pod warunkiem, że się zapyta. Ale jeszcze mi ani razu nie podebrała Zresztą zawsze, jak jej coś dam do powąchania (jak np. przyleciała odlewka Avignon - reakcja: fuuujjjj, a potem jak się nim wypsikałam na jakąś okazję, to wodziła za mną, co to za cudowne perfumy. Moje perfumy jej się podobają, ale chyba nie potrafi (tak jak ja) się nimi popsikać. Czasem, jak mi się coś znudzi, to pytam się, czy chce - jak się podoba, to bierze,a jak nie to odlewka idzie do mojej mamy albo dalej w świat
A z moją mamą to osobna historia... Kiedyś uważała moje perfumy za słodkie (zresztą dalej tak w większości przypadków ma), a teraz czasami podchodzi do szafki i wącha po kolei (szczególnie na jakieś większe okazje). Ale od jakiś siedmiu, ośmiu miesięcy kocha Coco Mademoiselle edp (poszłam z nią pewnego razu do Sephory w poszukiwaniu czegoś mocniejszego i podałam Coco Mademoiselle praz Organzę - zakochała się). Myślałam nawet, że będę musiała jej załatwiać odlewkę Angela, ale póki co jakoś o nim zapomniała, bo z probki jakoś słabo na niej pachniał. A mamie zmienił się gust- kiedyś wolała świeżaki typu Green Tea, teraz słodkie i orientalne: Opium, Magnetism (który jej podbierałam, dopóki nie miałam własnego flakonika ), Obsession no i odlewki Słonika, Coco Mademoiselle edp, Celine Oriental Summer (oddałam, bo mi się znudziła, a mama często mi go podbierała). Tata, Bogu dzięki nic nie podbiera, ale często komplementuje. Ale za to ja zawsze testuję, gdy zdobędzie jakieś nowe cudo. Czasami na nadgarstek psikam sobie Gucci PH - dla mnie męski no 1, ale jakoś nie potrafię go globalnie używać... wolę BC
A koleżankom rozdaję próbki, które nikt z was na wizażu nie chce przyjmować
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 19:31   #28
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

Ja niestety mam taki charakter że najchętniej to na szafce w której trzymam perfumy nakleiłabym kartkę z napisem : " Nie ruszać bo zabiję " Na szczęście wszyscy domownicy mają swoje ulubione zapachy i nikt od nikogo nie musi podkradać. Zdarzyło mi się tylko raz podzielić Van Cleef Hiver z moją mamą i chrześnicą. Obie chciały odlewki. A że miałam prawie 100 ml zapachu więc nie było problemu.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 19:37   #29
magsch
Zakorzenienie
 
Avatar magsch
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 8 298
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

U mnie sprawa wyglada tak:kiedys sama podkradalam siostrze perfumy oraz mamie,teraz dziele sie z mama jak jestem w Pl,przewanie zostawiam jej jakies pol flaszki(mamy podobny gust zapachowy)z siostra sie nie dziele bo ona lubi swiezaki a ja troche ciezsze
Nie mam nic przeciwko jesli kolezanki chca testowac,zas mam juz taki jakis dziwny opor aby uzywaly moich perfum globalnie.Nie wiem,moze jestem zbyt "pazerna"na moje perfumy i uwazam ,ze skoro ja jako jedyna z mojego otoczenia uzywam danych zapachow to naleza tylko do mniei nie lubie pachniec tak samo jak moje kolezanki...
ostatnio sama zakupilam perfumy(to byl blad-choc zapach piekny) ,ktorych notorycznie uzywa moja kolezanka(podobaly mi sie na niej, testy tez robilam)a teraz mam taki problem ze nie moge ich uzywac bo czuje sie jakbym ukradla "jej'zapach.Zapewne tak flaszka wyladuje u niej
__________________
wymianka 2020 : love:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1276479
magsch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 20:50   #30
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: czy dzielicie perfumy z innymi kobietami/mężczyznami?

U mnie w domu za każdym razem jak przychodzi jakaś paczka z perfumami słyszę, że chyba się minęłam z powołaniem i żebym przestała już tyle tych perfum kupować:P Ale po chwili mama przybiega obniuchać wszystkie nowości Czasem jak mi coś nie podpasuje, a jej się podoba to odlewka idzie do niej, ale z moich flaszek raczej nie psika, szczególnie, że większość mam na stancji
TŻ moje słodziaki tylko wącha, ale za to chętnie dzieli się ze mną swoimi perfumami z czego chętnie korzystam, szczególnie z L'Instant PH
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:25.