zabawy oczepinowe HOT or NOT? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-03, 12:47   #1
ance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 143

zabawy oczepinowe HOT or NOT?


Jestem tegoroczną panną młodą i jestem w trakcie omawiania szczegółów ślubu i przyjęcia. Mam spory problem, bo ja osobiście nie cierpie tych wszystkich zabaw oczepinowych, biegania wokół krzesła etc. Znalazłam ciekawey artykuł o trochę innych zabawach jak np. puszczanie baniek, fotobudka (reszta tu: http://blog.weddingstudios.pro/pl/tr...w-w-2015-roku/) i wolalabym właśnie takie atrkacje, a nie pijanego wujka Cześka w poszukiwaniu damskiego buta:/ Myślicie, że strasza cześć rodziny źle przyjmie takie nowości? Jak uważacie same? Dajcie znać, bo nie wiem, co mam z tym fantem zrobić. :/
ance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 13:34   #2
kruella_de_mon
Zakorzenienie
 
Avatar kruella_de_mon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kozieheady
Wiadomości: 4 096
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

wcale pijany wujek czesiek nie musi biegać za butem.
Krzesełka moga byc na zasadzie chodzenia dookoła - u nas zazwyczaj do 30 roku zycia udzial w zabawie był. można znalezc na internecie bardzo fajne zabawy nie koniecznie erotyczne lub z pijanymi zdzichami.

Jak Cie stać i wolisz fotobudkę, bańki, sztuczne ognie, lampiony to pewnie się to spodoba, ale uwazam, ze ludzie dosc czesto na wesela chodza i anwet brak zabaw nie powinien byc jakos zle odebrany. Poza tym nie dogodzisz wszystkim
kruella_de_mon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 13:39   #3
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

Dla mnie zabawa oczepinowa moze byc tylko jedna,rzucanie welonem lub bukietem,a krzeselka sa tylko 2 ,dla pary mlodej.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 13:52   #4
kruella_de_mon
Zakorzenienie
 
Avatar kruella_de_mon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kozieheady
Wiadomości: 4 096
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

ja bywałam na weselach z zabawami i bez - ze skrajnosci w skrajność - 7 zabaw i 0 zabaw (nie licze łapania welonu bo dla mnie to nie zabawa:P), ani jedno ani drugie nie przypadlo mi do gustu, dlatego ja na swoim slubie będe miała ok.3 zabaw, bez alkoholu w roli glownie i erotycznych podtekstów
kruella_de_mon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 14:51   #5
Valmai
Rozeznanie
 
Avatar Valmai
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 792
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

Dla mnie absolutnie not. Tylko rzucanie bukietem i muszką. I jako gość i jako panna młoda wolę kiedy na weselu są jakieś fajne atrakcje zamiast typowych zabaw.
__________________
The game is... something

All of time and space; everywhere and anywhere; every star that ever was. Where do you want to start?
Valmai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 15:04   #6
Kokoroko1
Raczkowanie
 
Avatar Kokoroko1
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 157
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

Ance ja też nie znoszę zabaw na weselu, bez różnicy czy oczepinowych czy tych w trakcie przyjęcia.

O ile na moim weselu by mi nie przeszkadzały bo jako panna młoda nie brałabym w nich udziału to u nas ich nie będzie.. To wypychanie ludzi na siłę, właśnie przez te starsze ciotki i podpici Panowie, którym jedno w głowie

U nas będzie tylko rzucanie welonem i muchą plus może małe upominki dla nowych państwa młodych i wsio.

PS. Byłam na weselu gdzie welon rzucany był 7 czy 8 razy, tak samo z muszką. I w ten sposób powstało 7 par, ja na swoje nieszczęście wylosowałam faceta po 40 kompletnie nie w moim typie, z resztą ja bardzo sobie cenie moją osobistą przestrzeń i dla mnie to byłą przeprawa przez męke (mam wręcz fobie przed tym jak ma mnie dotknąć obca osoba, a właściwie toleruje bliższy dotyk tylko mojego tża).. Facet musiał powiedziać jaka część ciała podoba mu się najbardziej w partnerce a potem te część "wycałować", mój wybrał nogi.. do tej pory jest mi słabo a było to jakiejś 8-9 lat temu i od ten pory na czas oczepin wymykam się na dwór czy gdzieś gdzie nas nie znajdą.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Napisane przez valmai Pokaż wiadomość
dla mnie absolutnie not. Tylko rzucanie bukietem i muszką. i jako gość i jako panna młoda wolę kiedy na weselu są jakieś fajne atrakcje zamiast typowych zabaw.

zgadzam się w 100%!
Kokoroko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 16:49   #7
anavi
Raczkowanie
 
Avatar anavi
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 136
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

A oczepiny to chyba tylko rzucanie muszką itd? Reszta to zabawy po prostu?
Na każdym weselu na jakim byłam to oczepiny wyglądały tak:
Pan Młody ma ukraść Pannie Młodej welon (ewen. podwiązkę, spinkę, woalkę itp), a wszystkie panny z wesela mu to utrudniają "bijąc go" drewanianymi łyżkami. Panna młoda potem rzuca ów welonem lub bukietem.
Potem odwrotnie - PM kradnie krawat (kawalerowie z wesela czasem gilgotali PM zamiast ją "bić" ) i PM nim rzuca.
Para, która złapała bukiet i krawat tańczy razem.

I dla mnie jest to OK - bez całowania, obmacywania. Zwykły taniec to nie jest chyba, aż tak straszne, na weselu się tańczy. A na swoim weselu dodatkowo my jako Państwo Młodzi będziemy tańczyć razem z tą "nową parą", żeby nie czuli się skrępowani a po minucie Dj zaprosi też resztę do tańca.
anavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-04, 11:24   #8
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

Jest multum fajnych zabaw bez podtekstów i bez wypychania. Wystarczy popytać zespół czy DJ ( oni zazwyczaj znają tego od groma) czy poszperać w internecie.
Pierwsza z brzegu zabawa, gdzie głównymi uczestnikami są PM a goście chętnie się pośmieją bez wyciągania: test zgodności małżonków.
Dla mnie 2-3 zabawy to fajne urozmaicenie imprezy jeśli są ze smakiem i bez pijaństwa czy z podtekstem. I wcale takie zabawy nie muszą być przy oczepinach a w trakcie trwania wesela.
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Edytowane przez lenka990
Czas edycji: 2015-04-04 o 11:25
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 23:40   #9
tetrikk
Zakorzenienie
 
Avatar tetrikk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zachód
Wiadomości: 4 829
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

Ja uważam, ze zabawy sa ciekawym urozmaiceniem jeśli oczywiście nie są z podtekstem. Wszystko też zależy od gości, im mlodsi tym chętniej się bawią. Raz byłam na weselu, na którym nie bylo nawet rzucania welonem i byłam ogromnie rozczarowana :p
__________________
Patrzę przez różowe okulary!
tetrikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 08:34   #10
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

Ja też byłam raz na weselu, na którym nie było nawet rzucania krawatem i welonem - Panna Młoda nigdy nie lubiła oczepin, więc na jej weselu nie było :P mnie to nie przeszkadzało, pewnie dlatego, że ja też za oczepinami nigdy specjalnie nie przepadałam Zabawy mogą być fajne, ale nie wszystkie są, umówmy się. Dlatego warto przed weselem pogadać z tym, kto te zabawy może proponować (kimś w orkiestry, DJ, wodzirejem, itp.) i powiedzieć mu, czego sobie nie życzymy. Na moim weselu były zabawy, ale nie do przesady. Mnie też nie podobają się jakieś dziwne niby "zabawy" z podtekstami erotycznymi. Są zwyczajnie niesmaczne.
__________________



Edytowane przez verumka
Czas edycji: 2015-04-07 o 08:36
verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 12:32   #11
oliszon92
Raczkowanie
 
Avatar oliszon92
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 36
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

Spotkałam się z róznymi opiniami na temat zabaw, albo kategorycznie na nie, albo z wielką aprobata i stwierdziłam, że na moim weselu będą 2, max 3 zabawy, żeby nie znudzic tych pierwszych i zadowolić drugich. Sama jako panna młoda nie chce brać w nich udział :P Może mój TŻ będzie reprezentował nas, on zdecydowanie należy do tej drugiej grupy
__________________
Porażki są przerwą między sukcesami.
oliszon92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-09, 09:46   #12
ance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 143
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

i to chyba najmadrzejsze rozwianie, wybrac 2-3 jakieś sensowne bez podtekstu i 2-3 atrakacje z innej beczki. ostatecznie skonsultujemy to z dj, a chyba na pewno zrobimy lampiony i fotobudkę.
ance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 10:24   #13
kamciak90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 74
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

Jestem z tych co w trakcie zabaw i oczepin uciekaja, ale podobaja mi sie zabawy gdzie wszyscy goscie biora udział. Cos w stylu poznawanie rodzin Panie tancza w jednym kolku w srodku, Panowie w drugim na zewnatrz muzyka stop i wtedy tanczymy z partnerem ktory stoi za nami. Goscie nie patrza powiedzmy na jedna pare lub kilka, tylko wszyscy sie bawia.
kamciak90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 19:38   #14
oliszon92
Raczkowanie
 
Avatar oliszon92
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 36
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

Takie zapoznawanie przez tańczenie w kółkach poznałam na jedym z wesel, z tym że było po pierwszym tańcu pary młodej, ciekawy pomysł na rozkręcenie gości
__________________
Porażki są przerwą między sukcesami.
oliszon92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 23:38   #15
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

Nie mieliśmy tradycyjnych oczepin,po prostu świadkowa zdjęła mi welon i świadek odpiął mężowi muchę i rzucaliśmy...część gości była zdziwiona tym i zszokowana,bo to co za przyjęcie wesele bez oczepin

Nie podobają mi się przyśpiewki weselne i nie było. Wszystkimi tak się nie dogodzi.

Puszczanie baniek/gołąbków/lampiony, fotobudka to dla mnie przesada.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 23:53   #16
tetrikk
Zakorzenienie
 
Avatar tetrikk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zachód
Wiadomości: 4 829
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

Cytat:
Napisane przez oliszon92 Pokaż wiadomość
Takie zapoznawanie przez tańczenie w kółkach poznałam na jedym z wesel, z tym że było po pierwszym tańcu pary młodej, ciekawy pomysł na rozkręcenie gości
Ja też jestem za. Można to zrobić w dobrym guście i rozkręcić imprezę uważam nawet, że taka zabawa powinna być co jakiś czas, zeby wszystkich pobudzić.
__________________
Patrzę przez różowe okulary!
tetrikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 11:47   #17
oliszon92
Raczkowanie
 
Avatar oliszon92
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 36
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

Dokładnie, na początku ludzie nie są jeszcze rozkręceni i mogą być trochę sztywni, tańcząc z nieznaną osobą, a później już chętniej i sprawniej by to przebiegało
__________________
Porażki są przerwą między sukcesami.
oliszon92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 14:32   #18
Daria_Amelia
Raczkowanie
 
Avatar Daria_Amelia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 140
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

Sama również jak byłam gościem na weselu nie lubiłam chodzić na tego typu zabawy, dlatego sama poszukuję w internecie zabaw bez podtekstów seksualnych
Gości nie mam zamiaru zmuszać jak ktoś nie będzie chciał to trudno chociaż mam parę koleżanek, które wiem, że na bank pójdą także mam nadzieje że będzie fajnie

Przede wszystkim łapanie welonu i muszki
a później np coś tego typu :
https://www.youtube.com/watch?v=51luF1hnpWg

https://www.youtube.com/watch?v=t_-KPmSD7IA ( z przynoszeniem różnych rzeczy )

dodatkowo wiadomo jakaś lambada czy pociąg mój kamerzysta ma z żoną również wypożyczalnie strojów także wiem, że przyniesie jakieś kapelusze, chusty czy maski co podczas tańca będzie można zakładać
Daria_Amelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 19:44   #19
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

U nas z zabaw było:

1. na początek, prezentacja miejscowości. Goście siedzieli przy stole, a DJ czytał, np. kto jest z Lublina wstaje, witamy Kraków, teraz Warszawa itd. Dzięki temu goście mogli się poznać skąd kto jest. /my wcześniej oczywiście DJowi napisaliśmy miejscowości/kraje, z których są nasi goście. Wbrew pozorom, myśleliśmy, że my wszyscy stąd, a tu nie, mnóstwo przyjezdnych /

2. Funkcje weselne. Wybraliśmy dyżurnego kierowcę (który niby miał zachować trzeźwość całe wesele = nasz sporo pijący kolega ); kucharkę - koleżanka, która gotuje jak dla pułku wojska; wodzireja - nasz świadek.
DJ losowal numery i czytał, kto akurat jest 'przypadkiem' do nich przyporządkowany. Sprawdziło się do końca wesela, zwlaszcza z wodzirejem, który zabawiał całe towarzystwo

3. test zgodności: DJ czyta pytania, a pani młoda / pan mlody podnoszą odpowiednio kartkę: ON/ONA, nie widząc odpowiedzi partnera. Np. kto będzie trzymał w domu kasę, ja podnoszę ONA, a mąż ON.

4. test znajomości pary młodej, DJ czytał pytania, miał też podpowiedzi a,b,c i ludzie odpowiadali. Np. gdzie się poznaliśmy, gdzie jedziemy w podróż poślubną, co się dzieje, gdy się z kimś umawiamy na daną godzinę (spóźniamy się )

Była jeszcze 1 lub 2 zabawy, ale.. brakło czasu, bo tak się ludzie bawili

U koleżanki widziałam też dobrą opcję, bo każdy ma winietkę przy talerzu, żeby DJ na początku wesela powiedział, że 'my wiemy, jak się sami nazywamy, ale warto żeby osoby z naprzeciwka też wiedziały, więc odwróćmy do nich naszą winietkę'. Bo często na weselach nawet nie wiemy z kim rozmawiamy
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-29, 01:28   #20
kimiriko89
Raczkowanie
 
Avatar kimiriko89
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 184
Dot.: zabawy oczepinowe HOT or NOT?

Ja akurat lubię zabawy weselne. 3 razy zdarzyło mi się też złapać welon.Na swoim weselu też będę takie miała. Zawsze jest przy tym kupa śmiechu. Mam duże poczucie humoru i dystans do siebie (który jeszcze wzrasta po %). Oczywiście zabawy na poziomie. Na szczęście już nie spotyka się żenujących zabaw typu przeciąganie jajka przez nogawki które pamiętam z dzieciństwa.

Podsumowując - dla mnie HOT
kimiriko89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-29 02:28:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.