Z nastolatki w kobiete... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-09, 18:37   #1
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Talking

Z nastolatki w kobiete...


Witam,
w lutym 2007 roku skoncze juz 20 lat. Razem z uplywem czasu staram sie przyzwyczajac do tego, ze moje cialo, a zwlaszcza skora zaczna sie powoli zmieniac. Wkrotce bede potrzebowala innych srodkow i preparatow, ktore to zapewnia odpowiednia opieke mojej skorze, ale takze spowoduja, ze jeszcze przez dluzszy czas bede mogla cieszyc sie jej pieknem. Oczywiscie, ja jestem optymistka, dlatego tez wylaczam z moich domniemam wszelkie nieszczesliwe wypadki, ktore moglby zachwiac moim tymczasowym spokojem (jeszcze) nastolatki.
Zwracam sie natomiast z goraca prosba do wszystkich kobiet w roznym wieku, aby pochwalily sie swoimi metodami walki z uplywem czasu. Szczegolnie zas do osob wykwalifikowanych kieruje pytania dotyczace tego, czy powinnam zaczac uzywac jakis specyfikow dla skory w moim wieku? Generalnie nie miewam zadnych problemow z cera. Twarz myje mydlem i ciepla woda. Od czasu do czasu uzywam kremow nawilzajacych. Nie katuje jej pudrami, fluidami itp. Z urokow slonca, czy solarium korzystam tez tylko sporadycznie. Czy to wystarczy? Czy moze najwyzszy czas cos zmienic?
Kiedy patrze na twarz mojej babci, ktora niebawem przekroczy 80lat, jestem pelna podziwu dla gladkosci jej skory, stosunkowo malej ilosci zmarszczek i przebarwien. Sama babcia w ciagu swojej mlodosci uzywala tylko kremu nivea i twierdzi, ze wlasnie oszczednosci w uzywaniu kosmetykow zawdziecza swoj wyglad. A przecietnie jest oceniania na 50/60 lat i absolutnie nie przesadzam.
Za wszystkie odpowiedzi dziekuje i pozdrawiam forumowiczki.
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 23:04   #2
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

myśle, ze mycie twarzy wodą i mydłem to nienajlepszy pomysł. Według mnie powinnaś używać delikatnego żelu do mycia twarzy, toniku a potem w zależności od potrzeb skóry kremu np. nawilżający. Jeśli nie masz problemów ze skóra to póki co powinno to wystarczyć Tylko pamiętaj o nawilżaniu, bo to podstawa jeśli chcesz na dłużej zachować młody wygląd skóry (tak mi sie wydaje )
Aha i bardzo dobrze ze z uroków slonca korzystasz sporadycznie, a jeśli juz to robisz to pamiętaj o kremach z wysokim filtrem
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 11:20   #3
Roxette
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 1 264
GG do Roxette
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

ja mam już skończone 20 lat, wiec wiekowo jesteśmy podobne
czego używam do pielegnacji? Piszesz, że od czasu do czasu używasz kremu nawilżającego, a powinnaś to robić codziennie. Krem powinien byc oczywiście dobrany do typu Twojej cery. Ja używam osobno kremu na dzień nawilżającego i zawsze jakis solidniejszy na noc. Oprócz tego używam kremu przeciwazmarszkowego pod oczy.
Zgodzę sie z poprzedniczka, że nie powinnaś myć twarzy zwykłą wodą i mydłem, kup sobie jakiś żel czy piankę do mycia twarzy, do tego tonik.
No a po toniku krem.
Jak każda dziewczyna raz albo dwa razy w tygodniu (jak mi sie chce) stosuję peeling i maseczkę.
Tak wiec nic specjalnego. Ostatnio nie dbam o siebie przesadnie, bo nie mam na to zbyt wiele czasu, ale te wyzej wymienione podstawowe kosmetyki zawsze są w ruchu.
Roxette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 11:38   #4
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

Cytat:
Zwracam sie natomiast z goraca prosba do wszystkich kobiet w roznym wieku, aby pochwalily sie swoimi metodami walki z uplywem czasu. Szczegolnie zas do osob wykwalifikowanych kieruje pytania dotyczace tego, czy powinnam zaczac uzywac jakis specyfikow dla skory w moim wieku? Generalnie nie miewam zadnych problemow z cera. Twarz myje mydlem i ciepla woda. Od czasu do czasu uzywam kremow nawilzajacych. Nie katuje jej pudrami, fluidami itp. Z urokow slonca, czy solarium korzystam tez tylko sporadycznie. Czy to wystarczy? Czy moze najwyzszy czas cos zmienic?
Kiedy patrze na twarz mojej babci, ktora niebawem przekroczy 80lat, jestem pelna podziwu dla gladkosci jej skory, stosunkowo malej ilosci zmarszczek i przebarwien. Sama babcia w ciagu swojej mlodosci uzywala tylko kremu nivea i twierdzi, ze wlasnie oszczednosci w uzywaniu kosmetykow zawdziecza swoj wyglad. A przecietnie jest oceniania na 50/60 lat i absolutnie nie przesadzam.
Za wszystkie odpowiedzi dziekuje i pozdrawiam forumowiczki.
polecam watek problemy skórrne, kremy nie tylko na zime, kosmetyki bez SLS, z tamtad wybierz sobie cos do mycia buzi, kremy tez sa godne polecenia tam ktore wymienione są. tak , minimalizm jelsi chodzi o pielegnacje : na dzien serum z antyutleniaczami i na to filtry i wszystko , na noc cos odzywczego , poźniej jesli interesuje Cie to mozesz wporowadzic kwasy, retinoidy...

unikac słonca czy solarirum bo promieniowanie UVA jest w 80% odpowiedzialne za starzenie sie skory, dlatego najlepszym preparatem zapobiegajacym sa kremy z foltrami ale mam na mysli 50 czy 40 .

depilacja obowiazkowo przez cały rok
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 20:23   #5
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

Cytat:
Napisane przez nice6irl Pokaż wiadomość
Generalnie nie miewam zadnych problemow z cera. Twarz myje mydlem i ciepla woda. Od czasu do czasu uzywam kremow nawilzajacych. Nie katuje jej pudrami, fluidami itp. Z urokow slonca, czy solarium korzystam tez tylko sporadycznie. Czy to wystarczy? Czy moze najwyzszy czas cos zmienic?
Kiedy patrze na twarz mojej babci, ktora niebawem przekroczy 80lat, jestem pelna podziwu dla gladkosci jej skory, stosunkowo malej ilosci zmarszczek i przebarwien. Sama babcia w ciagu swojej mlodosci uzywala tylko kremu nivea i twierdzi, ze wlasnie oszczednosci w uzywaniu kosmetykow zawdziecza swoj wyglad. A przecietnie jest oceniania na 50/60 lat i absolutnie nie przesadzam.
najprostrza droga do przesuszenia cery i "narobienia"sobie zmarszczek .Starzenie skóry może mieć podloże genetyczne,tzn to że Twoja babcia ma piękną cerę to może zasługa jej rodziców-moze to dziedziczne.To że uzywa się mniej czy więcej kosmetykow może wcale nie mieć wpływu-albo na odwrót-mieć bardzo duzy. Do codziennej pielęgnacji każda kobieta powinna mieć mleczko i tonik oraz dobry krem.Niektre kobiety potrzebują takze żelu do mycia twarzy,preparatów punktowych,serum na noc,serum na dzień ,krem na dzień i na noc-to zależy od gustów i potrzeb
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 11:36   #6
dorcia_
Rozeznanie
 
Avatar dorcia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto :)
Wiadomości: 715
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

tez mam 20 lat
zastanawiam sie bo piszecie o tym, zeby uzywac kremow nawilzajacych a ja mam cere tlusta ... i mam wrazenie ze po takich kremach wyskakuja mi pryszcze :// nwm jak ten problem rozwiazac??
bo szczezrez post ten dal mi troche do myslenia
na noc uzywam toniku wysuszajacego ale to chyba nie jest najleposze rozwiazanie?? takiego na pryszcze
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu ... czas i tak upłynie
dorcia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 11:58   #7
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

Cytat:
zastanawiam sie bo piszecie o tym, zeby uzywac kremow nawilzajacych a ja mam cere tlusta ... i mam wrazenie ze po takich kremach wyskakuja mi pryszcze :// nwm jak ten problem rozwiazac??
jesli masz tłustą na noc mozesz zrezygnowac z kremu, oczywscie do pewnego momentu zecia, tylko pod delikatne okolice oczu nakladaj kremik i na miejsca suche jesli masz takie, jelsi Cie zapychaja masz najprawdopodobniej zle obrany krem
porponuję


noviderm isoteliale
avene hydrance optimale legere
lrp hydrance legere
floslek aqua per
tołpa strefa t
weleda z irysem
avene cleanance
planete system essentiel emulsja nawilzajaca
planete systen aknorm
lrp toleriane legere


mozesz nawilzac skore wodą oczarową
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-11, 12:03   #8
kochaniutka19
Raczkowanie
 
Avatar kochaniutka19
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Huckelhoven
Wiadomości: 295
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

Mam pytanie czy Retinoidy to jest Retinol?? ten skladnik co daja do kremow pezeciwzmarszczkowych??

pozdraiwam
__________________
Jestem szczesliwa, i nic wiecej
kochaniutka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 12:25   #9
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

ogoleni retinoidami okresla sie wszystki postaci wit A , od najsilniejszych np tretinoina, tazaroten... do najsłabszych np postac estrowa - palmiityniam retinolu .

tak retinol tez , chociaz ja jestem za tym zeby silniejsze postaci były nazywane mianem retinoid. w polsce zawartos retinoilu w kremie to 0,2 gdzie za granica 0,6 !
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 12:37   #10
dorcia_
Rozeznanie
 
Avatar dorcia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto :)
Wiadomości: 715
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
jesli masz tłustą na noc mozesz zrezygnowac z kremu, oczywscie do pewnego momentu zecia, tylko pod delikatne okolice oczu nakladaj kremik
dziekuje za nazwy kremikow - musze sie jeszcze rozejrzec jak cenowo one sie ksztaltuja
tak wlasnie robie - krem nawilzajacy nakladam pod oczy tylko

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
mozesz nawilzac skore wodą oczarową
a co to jest ta woda oczarowa??
bo naprawde pierwszy raz slysze ....
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu ... czas i tak upłynie
dorcia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 12:41   #11
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

Cytat:
Napisane przez kochaniutka19 Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy Retinoidy to jest Retinol?? ten skladnik co daja do kremow pezeciwzmarszczkowych??

pozdraiwam
Emilia ma rację!!
retinoidy mają zastosowanie nie tylko w kremach przeciwzmarszczkowych, mają bardzo szerokie spektrum działania: przeciwzmarszczkowe, na przebarwienia, zaskórniki, trądzik, zwężają pory, nie są więc przeznaczone tylko dla kobiet dojrzałych
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-11, 12:44   #12
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
myśle, ze mycie twarzy wodą i mydłem to nienajlepszy pomysł. Według mnie powinnaś używać delikatnego żelu do mycia twarzy, toniku a potem w zależności od potrzeb skóry kremu np. nawilżający. Jeśli nie masz problemów ze skóra to póki co powinno to wystarczyć Tylko pamiętaj o nawilżaniu, bo to podstawa jeśli chcesz na dłużej zachować młody wygląd skóry (tak mi sie wydaje )
Aha i bardzo dobrze ze z uroków slonca korzystasz sporadycznie, a jeśli juz to robisz to pamiętaj o kremach z wysokim filtrem
Wiec jakie dokladnie kosmetyki polecacie do takiej codziennej pielegnacji?
Poprosze o jakies zestawy i ceny orientacyjne.
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 12:54   #13
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

zrezygnowałabym z mycia twarzy mydłem i wodą, to potwornie wysusza skórę, zaiwestowałabym w łagodny żel do mycia bez sls tutaj jest lista z cenami http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497
jeśli nie masz większych problemów z cerą a chciałabyś dłużej cieszyć się gładką buzią to na dzień poleciłabym krem z filtrami, bo tak jak napisała Emilia promienie UVA są w 80% odpowiedzialne za fotostarzenie.
a na noc, jeśli nie masz większych problemów to lekki krem nawilżający, opinie i ceny na KWC
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 13:10   #14
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

przyklady krempow znajdziesz w schorzenia skóne , kremy nei tylko na zime, na poczatku tak i przyklejony
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 15:26   #15
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

Dzięki, postaram się wkrótce zmienić swoje przyzwyczajenia, jeśli to pomoże mi opóźnić starzenie się, którego cholernie się boję... A czy żele pod prysznic również tak bardzo wysuszają skórę twarzy, szyji i okolic?
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 18:20   #16
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

Nie myj twarzy żelem pod prysznic,one działaja podobnie jak mydło-no może są troche łagodniejsze,ale są specjalnie przystosowane do ciała.Niestety też wysuszaja,wiec po każdej kąpieli koniecznie trzeba zastosować balsam- rodzaj zależny od potrzeb skóry (nawilżający,ujędrniający ,antycellulitowy,odżywczy itp itd )
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 09:17   #17
efka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 31
GG do efka_86
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

w przyszłym tygodniu kończę 20 lat i też dopiero od niedawna bardziej zwracam uwagę na pielęgnację twarzy
wczoraj byłam u kosmetyczki na zabiegu oczyszczającym i pani bardzo pochwaliła moją cerę powiedziała, że poza oczyszczaniem nie muszę nic więcej na razie robić u kosmetyczki. no a poza tym kosmetyki na co dzień: mleczko do oczyszczenia, tonik do odświeżenia, dobry krem nawilżający wieczorem, a rano odżywiający, szczególnie teraz gdy zima nadchodzi, wieczorem także i to było dla mnie zaskoczeniem: krem pod oczy. zaskoczeniem, bo nie sądziłam, żeby już teraz używać i stąd moje pytanie: co byście poleciły dla dwudziestolatki z kremów pod oczy - coś niezbyt drogiego, usuwającego cienie pod oczami i profilaktycznie ochraniającego przed zmarszczkami?
dziękuję za wszelką odpowiedź,
pzdr, Ewa
efka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 13:55   #18
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

polecam krem pod oczy rozjaśniający sińce i obrzęki Ziaja,100% pielęgnacji( taki czerwony)-sama go używam i już po dwóch użyciach widzę różnicę a krem profilaktycznie ochraniający przed zmarszczkami to może być zwykły krem,którego uzywasz do buzi,tylko musisz uważać ,zeby kosmetyk nie dostał sie do spojówek :P
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 10:55   #19
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

Cytat:
Dzięki, postaram się wkrótce zmienić swoje przyzwyczajenia, jeśli to pomoże mi opóźnić starzenie się, którego cholernie się boję... A czy żele pod prysznic również tak bardzo wysuszają skórę twarzy, szyji i okolic?
wieksosc zawiera wysuszajace skladniki , nie polecam


polecam schorzenia skrone, kremy nie tylko na zime, kosmetyki bez sls

na początku przyklejony tam sa fajne rpropozycje zeli do twarzy i do ciala
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-15, 08:33   #20
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

Witam ;D,
za waszą radą postanowiłam zacząć używać przeróżnych kosmetyków, aby lepiej dbać o swoją cerę. Więc zrobiłam już dwa peelingi twarzy i jeden ciała, od tamtego czasu, po za tym postanowiłam je wykonywać kilka razy w tygodniu. Dodam, że nigdy prędzej mi się to nie zdarzało. Nawilżam skórę kremem na noc i na dzień, zwłaszcza buzię. Stosuję również krem pod oczy. Ciało delikatnie balsamuje po kąpieli. Dłonie i paznokcie traktuje kremem do rąk. Zauważyłam, że skóra jest dużo przyjemniejsza w dotyku i delikatniejsza. Zwłaszcza ta na twarzy. Myślę, że taka pielęgnacja jej sprzyja. Chciałabym zachować te wrażenia jak najdłużej. Dziękuje za wszelkie rady i pomoc. Całuje wizażanki
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 11:22   #21
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Z nastolatki w kobiete...

nice girl peeling ciala mozesz wykonywac 2 x w tygodniu , mozesz tez w zamian myc sie sizalowa rekawicą , to tez peeling i masaz, zobacz do watka domowe kosmetyki, tam sa super przepisy na peelingi
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.