Blizny, rozstępy - ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-12, 01:38   #31
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Nieładna blizna

Cytat:
Napisane przez lagunabox Pokaż wiadomość
Ok. 3 tygodnie temu chirurg pobrał wycinek do badania histopatologicznego. Mówił, że zostanie niewielka, cieniutka kreska. Jednak ślad wygląda okropnie - martwi mnie to, że jest bardzo szeroki i czerwony. Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna? Czy to normalne i się rozjaśni/zwęzi?
Załączam zdjęcie. Pod makijażem nic nie widać, blizna ma mniej więcej jednolitą powierzchnię ("mniej więcej" bo zrobiła się tzw. drabinka po szwach, jednak już zauważam, że powoli się wyrównuje). Tylko ten kolor i rozejście się.
Co robić? Lekarz kazał natłuszczać bliznę ok. 12 dni po zabiegu i tak też robię, jednak nie zauważam poprawy.
P.S. na powiększonym zdjęciu nic nie widać, lepiej oglądać w pomniejszeniu na miniaturce. Zaczerwienienie jest widoczne i o to mi właśnie chodzi, że nie ma cieniutkiej kreski.
Nie ma co sie martwic, blizny tak wygladaja na poczatku. Kazdy organizm inaczej sobie radzi, jeden krocej drugi dluzej, mi po zabiegu blizna az 3 miesiace byla zaczerwieniona jak u Ciebie, teraz mija 5 miesiac i juz coraz lepiej wyglada, jest coraz ciensza i jasniejsza. Musisz jeszcze troche poczekac, nakladaj na nia makijaz jesli tylko jest taka potrzeba, starac sie w domu od razu zmywac makijaz, przyspieszy to jej gojenie.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 13:50   #32
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Nieładna blizna

Tak, blizny długo się goją i są zaczerwienione to normalne. Może być tak, że blizna zostanie większa, u mnie niestety tak się stało po wycięciu pieprzyków blizny są większe niż były pieprzyki. Ale na pewno wszystko zblednie. Polecam na zasklepioną już bliznę DERMABLIZ żel.
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 19:45   #33
lagunabox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 55
Dot.: Nieładna blizna

Cytat:
Napisane przez akusia1 Pokaż wiadomość
Tak, blizny długo się goją i są zaczerwienione to normalne. Może być tak, że blizna zostanie większa, u mnie niestety tak się stało po wycięciu pieprzyków blizny są większe niż były pieprzyki. Ale na pewno wszystko zblednie. Polecam na zasklepioną już bliznę DERMABLIZ żel.
Uff, uspokoiłam się troszkę to dobrze, że to normalne.
Dermabliz już mam, użyłam dopiero raz, nie wiem czy jeszcze nie za wcześnie (?)
lagunabox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 21:22   #34
koszalekopalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 31
Blizny po wypadku

Witajcie! Czy któraś z Was moze ma podobny problem? Rok temu miałam wypadek samochodowy i mam straaaasznie pokiereszowane nogi, pelno blizn. Lekarz mówi, ze to z czasem będzie lepiej wyglądało,ale teraz...
Moje pytanie: czy wiecie, jak długo takie blizny sie goją?I czy jest w ogóle szansa na to, zeby się wygoiły? Bo teraz mam wrażenie, że to zawsze będą tak wyglądać: czerwone, opuchnięte, z jakimiś wybrzuszeniami...
koszalekopalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 09:28   #35
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Nieładna blizna

Cytat:
Napisane przez lagunabox Pokaż wiadomość
Uff, uspokoiłam się troszkę to dobrze, że to normalne.
Dermabliz już mam, użyłam dopiero raz, nie wiem czy jeszcze nie za wcześnie (?)
Jeżeli tylko nie ma już rany otwartej i wszystko jest zasklepione to jak najbardziej możesz już używać i to kilka razy dziennie wmasowując.
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 17:28   #36
lagunabox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 55
Dot.: Nieładna blizna

A co myślicie o stosowaniu olejku tamanu? Podobno jest dobry na blizny.
I jeszcze jedno pytanie, na buzię używam toniku z BU z kwasami AHA. Oczywiscie od czasu zabiegu nie stosuję, żeby nie podrażnić blizny. Kiedy będę mogła do niego wrócić?
lagunabox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 09:20   #37
sylvia818
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 25
Dot.: Nieładna blizna

Jeśli nie zagoi Ci się ładnie ta blizna, będą jakieś ślady i będzie Ci to przeszkadzać, możesz sobie zrobić bezbolesny zabieg z wykorzystaniem fal radiowych
__________________
<ciach_reklama>
sylvia818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-14, 09:29   #38
sylvia818
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 25
Dot.: Blizny po wypadku

Oczywiście, że się zagoją, na początku nic dziwnego, że są takie widoczne, ale z czasem staną się białe, na razie nie możesz za wiele zrobić żeby się ich pozbyć, ale gdy się zagoją i nadal będą Ci przeszkadzać, możesz spróbować zabiegów (niechirurgicznych) z użyciem fal radiowych, laseroterapię IPL czy infuzję tlenowa.
__________________
<ciach_reklama>
sylvia818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 11:26   #39
lagunabox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 55
Dot.: Nieładna blizna

Cytat:
Napisane przez sylvia818 Pokaż wiadomość
Jeśli nie zagoi Ci się ładnie ta blizna, będą jakieś ślady i będzie Ci to przeszkadzać, możesz sobie zrobić bezbolesny zabieg z wykorzystaniem fal radiowych
Mogłabyś mi powiedzieć, na czym ten zabieg polega i po jakim czasie można go wykonać? Zainteresowała mnie taka możliwość.
lagunabox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 09:40   #40
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Blizny po wypadku

Wydaje mi się że można spróbować smarować cepanem, jeśli rany już się zagoiły to najlepiej działać kiedy blizny są jeszcze czerwone, im starsze blizny tym trudniej się ich pozbyć.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 21:41   #41
koszalekopalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 31
Dot.: Blizny po wypadku

Chciałam kupić Cepan, ale ten zapach mnie odrzucil I teraz mam jakiś nowy, Scagel.Póki co, trudno powiedzieć, niby ma być dobry
koszalekopalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 22:57   #42
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Blizny po wypadku

Cytat:
Napisane przez koszalekopalek Pokaż wiadomość
Chciałam kupić Cepan, ale ten zapach mnie odrzucil I teraz mam jakiś nowy, Scagel.Póki co, trudno powiedzieć, niby ma być dobry
Jest jeszcze contratubex czy jakoś tak, też wali cebulą choć mniej niż cepan. A może krem ze śluzu ślimaka by pomógł?
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 17:43   #43
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Blizny, rozstępy - ZBIORCZY

Wątek zbiorczy o bliznach i rozstępach różnego rodzaju.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 16:28   #44
lagunabox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 55
Dot.: Nieładna blizna

Już dwa miesiące od zabiegu a "ślad" nadal czerwony. To nawet nie jest blizna, tylko nowy kawałek skóry łączący krawędzie. Gdy wsmarowuję maść i lekko ucisnę, ślad zanika, ale potem znów się pojawia.
Używam Cepanu, olejku tamanu a do tego kremu tłustego Sylveco.
Normalnie już nie wiem co robić, nie mogę nigdzie wyjść bez makijażu, bo czerwony placek widać. Na dodatek ślady po szwach i "drabinka"...
Czy czeka mnie kolejny zabieg i likwidacja tego śladu? Czy za wcześnie, aby prorokować?
Niech to chociaż zblednie
lagunabox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 22:17   #45
wercia_59
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 49
Smile Sposób na blizny po komarach

Jak w temacie. Jakie maści, kremy bądź domowe sposoby polecacie na pozbycie się taikch blizn?
wercia_59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 15:51   #46
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Nieładna blizna

Cytat:
Napisane przez lagunabox Pokaż wiadomość
Już dwa miesiące od zabiegu a "ślad" nadal czerwony. To nawet nie jest blizna, tylko nowy kawałek skóry łączący krawędzie. Gdy wsmarowuję maść i lekko ucisnę, ślad zanika, ale potem znów się pojawia.
Używam Cepanu, olejku tamanu a do tego kremu tłustego Sylveco.
Normalnie już nie wiem co robić, nie mogę nigdzie wyjść bez makijażu, bo czerwony placek widać. Na dodatek ślady po szwach i "drabinka"...
Czy czeka mnie kolejny zabieg i likwidacja tego śladu? Czy za wcześnie, aby prorokować?
Niech to chociaż zblednie
Na pewno zblednie, niekiedy trzeba naprawdę dużo czasu, ale już się nie zmniejszy. Widzę, że trafiłaś do takiego samego chirurga rzeźnika jak ja, tylko ja mam ślady (trzy) na brzuchu i jeden też ma ''drabinkę'' mam je już około 3 lat ale są koloru skóry
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 07:37   #47
koszalekopalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak usunąć bliznę po oparzeniu wrzątkiem?

Najlepiej smarować Scagelem
koszalekopalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 18:38   #48
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Jak usunąć bliznę po oparzeniu wrzątkiem?

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Hej

6 miesięcy temu temu wylałam na siebie gorącą herbatę. Czerwone ślady z brzucha zeszły od razu, ale do tej pory zmagam się z okrągłą, czerwoną plamą na piersi. Smarowałam ją jedynie dość tanimi maściami na oparzenia typu Alantan, ale nie ruszyły jej. Zastanawiam się nad kupnem Dermatixu lub Veradermu. Co myślicie? Da sie to w ogóle usunąć maściami?
Miałam identyczną sytuacje ale udo miałam zalane. Smarowałam maściami ale nic nie pomogło. Samo po czasie zaczęło znikać i teraz po 5 latach od tego jest już prawie niezauważalne
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 16:27   #49
ZolciaZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Jak zatuszować rozstępy?

Ja mam rozstępy od 16 roku życia, obecnie mam 21, jest szansa się ich pozbyć?
ZolciaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-02, 18:13   #50
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Rozstępy na pośladkach,

Stosowałyście coś, po czym był jakiś efekt? Ja zorientowałam się dość dawno temu, bo koniec podstawówki / gimnazjum. Próbowałam żeli przeciw rozstępom, ale większość była klejąca, chłodząca i ani się później ubrać ani nic Mam jasne pręgi, ale niestety wyczuwalne pod palcami... Próbowałyście czystego kolagenu?
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 07:07   #51
Damon146
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Rozstępy na plecach

Witam, mam problem z rostępami na plecach, pojawiły sie okolo 2-3 tygodnie temu, czytałem ze moze to wystepowac u chlopaków gdy w okresie dojrzewania za szybko rosną i organizm nie nadąża i powstaja wtedy ale ja mam 20 lat i juz wlaściwie nie rosne mam 184 cm, pojawiły sie od tak znikąd, czytałem ze codziennie nawilzanie i cotygodniowy peeling pomaga ale u mnie nie widać zmian
Jak je zlikwidowac?
Damon146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 11:32   #52
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Rozstępy na plecach

W zasadzie jak już rozstępy się pojawiły, całkowicie ich nie zlikwidujesz, możesz jedynie nad nimi popracować by stały się płytsze i mniej widoczne póki są świeże i czerwone, jak już zbieleją nie da się nic zrobić. Możesz spróbować kosmetyków zwalczających rozstępy, ze znanych mi bio-oil, z tego co słyszałam opinie o nim są dość podzielone, a z naturalnych specyfików olej makadamia. Tak jak napisałeś, stosuj też regularne peelingi, możesz włączyć w to szczotkowanie ciała na sucho, uelastycznia i napina skórę, co też będzie miało działanie zapobiegające powstawaniu nowych rozstępów i dobrze nawilżaj skórę.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 11:49   #53
patucha_
Rozeznanie
 
Avatar patucha_
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 515
Dot.: Rozstępy na plecach

Mam ten sam problem, w wieku 13 lat zaczęły pojawiać się rozstępy na plecach - od połowy pleców, przez pośladki aż po uda. Bardzo szybko urosłam i skóra nie wytrzymała. Stosowałam ten krem z Avonu http://img.szafa.pl/ubrania/0/016282...a-rozstepy.jpg

Nie wiem czy jest jeszcze dostępny, ale ja zużyłam z 5-6 opakowań i widziałam zdecydowany efekt. Stały się mniejsze i przede wszystkim z krwistoczerwonych zrobiły się perliste
patucha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 19:11   #54
Lara96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Rozstępy na pośladkach.. pomóżcie :(

Dziewczyny co poradzicie...? mam 18 lat, jestem dość szczupła, nie zauważyłam u siebie żadnego przyrostu wagi, a mimo to od długiego czasu męczę się z różowymi rozstępami na pośladkach, próbowałam rożnych kremów m.in elancylu- koncentratu redukującego głębokie rozstępy, bio oilu, ziaji kremu 'multimodeling' (obecnie nadal go używam), ale nic mi nie pomaga, a wręcz ciągle robią mi się nowe rozstępy i to coraz bardziej w strone bioder, pleców i ud, dodam również, że od zawsze dbam o swoją skórę, codziennie nawilżam ją balsamami i robię regularnie peelingi.. nie wiem co może być przyczyna, pomóżcie, wiem, że już do wakacji nic z nimi nie zrobię, ale na prawde chciałabym, aby chociaż trochę się zredukowały póki nie są jeszcze białe i trwałe albo przynajmniej, aby nie robiły się już nowe.. macie jakieś sprawdzone produkty, które pomagają w walce z rozstępami lub jakieś tabletki które zapobiegają powstawaniu nowych? Dziękuje za każdą odpowiedź

Edytowane przez Lara96
Czas edycji: 2014-06-26 o 19:29
Lara96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 21:13   #55
Katja8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 25
Dot.: Rozstępy na pośladkach.. pomóżcie :(

o tabletkach nie słyszałam, ale jak próbowałaś różnych kremów i to nic nie dało, to ja na twoim miejscu poszłabym do lekarza - bo jeśli można coś z tymi rozstępami zrobić, to tylko lekarz Ci ewent pomoże
Katja8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 21:44   #56
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: Rozstępy na pośladkach.. pomóżcie :(

Kremy z mocznikiem pomagają wielu dziewczynom w walce z rozstępami, te z heparyną również. Ważny jest też masaż podczas aplikacji kosmetyku. Niektórzy używają jeszcze derma roller'a.
Również zabiegi z użyciem kwasów stosuje się podczas walki z rozstępami, ale to już lepiej żeby Ci wykonał specjalista.
Wizyta u lekarza również nie jest złym pomysłem, może Ci przepisać preparaty z wyższym stężeniem substancji aktywnych
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 22:06   #57
Lara96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Rozstępy na pośladkach.. pomóżcie :(

Spróbuje jeszcze tego kremu z mocznikiem, a jeśli to też nie pomoże to faktycznie wybiorę się do lekarza. Dziękuje bardzo za pomoc
Lara96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 15:01   #58
sinuosity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 101
szybkie pozbycie się rozstępów!

Wiem, że wiele z Was tutaj ma taki problem i był on na pewno wielokrotnie poruszany na forum, ale nie znalazłam satysfakcjonującej odpowiedzi

Mam 20 lat, ale dotyczy mnie to już od jakiś 5. Zawsze byłam szczupła, fakt że w gimnazjum miałam nagły dość spory skok wzrostu, ale wagi nigdy... Wtedy nie spodziewałam się, że mogę w ogóle mieć jakieś rozstępy, dlatego nie zwracałam większej uwagi na takie miejsce jak tyłek. Bo to na nim wystąpił problem. Tak więc tzw. 'faza czerwona' umknęła mi kompletnie nawet nie wiem kiedy. Dopiero moja mama odkryła po jakimś czasie, że mam już białe ślady.

Wtedy się tym jakoś nie przejęłam, ale teraz idą wakacje, wyjazd za granicę, plaża i chodzenie w stroju... kupiłam piękny czerwony i aż żal, że nie da się wyglądać idealnie.

Te nieszczęsne rozstępy są na szczęście raczej delikatne, nie czuć wgłębień. Jednak nie wyglądają dobrze białe rozgałęzienia na tyłku. Szukam sposobu jak to zminimalizować, bo z tego co się naczytałam to usunąć kompletnie się ich nie da (poza zabiegami). Może któraś z Was odkryła jakąś metodę, która faktycznie dużo pomogła? Zależy mi też na czasie, bo wyjazd niedługo, chodzenie w spodenkach cały czas raczej nie wchodzi w grę.

No i też mam pytanie, które mi się nasunęło: czy rozstępów nie można opalać? Wydaje mi się, że zwiększy się wtedy ich widoczność?
sinuosity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 18:16   #59
Fantasmagory
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5
Dot.: szybkie pozbycie się rozstępów!

Polecam oliwkę i wszelkiego rodzaju kremy na bazie olejków.
Masuj skórę, najlepsze do tego są bańki chińskie.
Postaraj się zacząć ćwiczyć partie ciała, na których masz rozstępy.
Boczki: polecam ćw. Tiffany Rothe Booty Shaking Waist Workout
Pośladki i nogi: Mel B pośladki.
Ćwiczenia plus oliwka dadzą efekt, ale nigdy nie zlikwidują rozstępów, mogą co najwyżej je zmniejszyć.

Znajoma kiedyś stosowała ocet jabłkowy i nim smarowała rozstępy, podobno dawał efekty, jednakże nigdy nie stosowałam.
Fantasmagory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 19:16   #60
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Rozstępy na pośladkach.. pomóżcie :(

w twoim wieku zauważyłam u siebie również rozstępy. Byłam tak spanikowana (jak to tak, szczupła, ba, nawet z niedowagą, a rozstępy...). Lekarz rodzinna mnie uspokoiła, poleciła właśnie jakiś krem z mocznikiem, peelingi, nawilżanie i przede wszystkim ruch. Trochę to pomogło. Przede wszystkim nie przejmuj się tak, każda ma przynajmniej jedną "szramkę", nie widziałam jeszcze idealnej pupy jak z photoshopa
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-03 17:18:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.