problemy z zębami w ciąży - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-23, 18:53   #31
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Chore zęby u kobiety w ciąży

Niutelko bardzo ważne i przydatne rzeczy napisałaś. Ja właśnie dziś po długiej przerwie rozpoczęłam znów leczenie zębów (głupio się przyznać ale strasznie się boję dentysty) ale ponieważ w grudniu kończę leczenie i będę próbować znów zajść w ciążę to chcę poleczyć ząbki na szczęśćie nie mam ich dużo. Ale dziś pytałam dentystki o leczenie zębów w ciąży i powiedziała dokładnie to samo co teraz Ty napsiałaś. Znieczulenie owszem ale w drugim trymestrze i leczenie również.
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 18:59   #32
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Chore zęby u kobiety w ciąży

Niutelka ja tez dziekuje za te cenny rady, wezme je napewno pod uwage.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 19:39   #33
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
problemy z zębami w ciąży

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;2625214]Najlepiej zadzwoń do gabinetu i powiedzą ci. Ja idę na laserowe. Napisałam maila do jednego z gabinetów i dostałam odpowiedź że nie ma żadnych przeciwwskazań.[/quote]

Elu, leczysz zęby laserem?

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;2792841]ja za 1,5 tyg ide na laserowe leczenie, rozejrzyjcie sie dziewczyny u siebie czy ktos nie oferuje takich usług, bo to nie boli, nie stresuje, trwa krótko i nie kosztuje majątku. ja place 80zł.[/quote]

pierwsze słysze o leczeniu ząbków laserem (chyba jestem lekko zacofana), to by było dla mnie jak znalazł bo jestem strasznym cykorem może któraś z was się orientuje gdzie w Warszawie tak leczą ząbki?

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-02-06 o 20:15
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 21:53   #34
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Chore zęby u kobiety w ciąży

Elu i jak wrażenia po wizycie czy faktycznie nie boli?
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 19:11   #35
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
problemy z zębami w ciąży

Otóż jak to jest z zębami w ciąży? tzn wiem że niektórym kobietom w ciąży bardziej psują się zęby. Podobnież to bajka że w ciąży bardziej się psują ale jednak faktem jest że kobiety to zauważają. Więc od czego to zależy? Wydaje się od wapnia którego w czasie ciąży jest mniej w organizmie matki bo maluch zabiera dla siebie. Czy tak jest? Więc rozwiązaniem będzie branie suplementu wapnia? I w jakiej ilości go przyjmować? (W prenatalu jest go chyba 25 % dziennego zapotrzebowania tylko)

A drugie pytanie: Jak można uniknąć skazy białkowej u noworodka? Ja nie jem mięsa i jezeli moje dziecko będzie miało skazę białkową to nie wiele zostanie mi pożywienia. Słyszałam że nie można powiedzieć że to od czegoś zależy ale napewno są jakies przesłanki na ten temat. Na jakimś starym wątku przeczytałam że skazę białkową ma dziecko jeżeli matka pije w ciąży mleko, szczególnie z kartonu. Czy to może być prawda?

Bardzo proszę żeby ktoś kto wie co nieco na te tematy by podzielił się tym ze mną
__________________
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 14:38   #36
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: skaza białkowa i problemy z zębami w ciąży

hej, ja jestem weganką od kilku lat i jakoś sobie radzę . teraz jestem w 3. mscu ciąży z bliźniakami i mam bardzo dobre wyniki badań . co do mleka i jego przetworów, to rzeczywiście lepiej je odstawić w czasie ciąży i karmienia. polecam mleko sojowe Provamela z dodatkiem wapnia - mają różne smaki - polecam czekoladowe i waniliowe do kawy/herbaty/kakao.
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 21:18   #37
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: skaza białkowa i problemy z zębami w ciąży

ja jednak lubię nabiał i ryby i jakbym miała je całkiem odstawić to by był dla mnie jakiś problemik, a te sojowe mleko jest takie drogie....
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-06, 20:21   #38
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: skaza białkowa i problemy z zębami w ciąży

byłam ostatnio na leczeniu laserem ale niestety miałam leczone zęby tradycyjną metodą bo stomatolog mi powiedział że zęby które wcześniej były leczone metodą tradycyjną nie leczy sie później laserem, w związku z czym męczę się i korzystam ze znieczuleń, bo przed ciążą chce mieć wszystkie zeby zdrowe i założony aparat.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 00:24   #39
esti1984
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 062
Dot.: skaza białkowa i problemy z zębami w ciąży

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
byłam ostatnio na leczeniu laserem ale niestety miałam leczone zęby tradycyjną metodą bo stomatolog mi powiedział że zęby które wcześniej były leczone metodą tradycyjną nie leczy sie później laserem, w związku z czym męczę się i korzystam ze znieczuleń, bo przed ciążą chce mieć wszystkie zeby zdrowe i założony aparat.

Madziorka
nie chcę Cię martwic, ale Ja przed ciążą nie miałam ani jednej próchnicy. Nic się nie działo, miałam regularne kontrole u stomatologa. A jak zaszłam w ciążę poszłam na rutynowy przegląd w 2 mc ciąży i się okazało że mam 6 dziur....małych bo wcześnie wykrytych, no ale były.
Nie wiem jak u innych dziewczyn, ale u mnie właśnie w ciąży pojawił się ten problem.
Ale trzymam kciuki żeby było dobrze
esti1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 09:31   #40
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: skaza białkowa i problemy z zębami w ciąży

Cytat:
Napisane przez esti1984 Pokaż wiadomość
Madziorka nie chcę Cię martwic, ale Ja przed ciążą nie miałam ani jednej próchnicy. Nic się nie działo, miałam regularne kontrole u stomatologa. A jak zaszłam w ciążę poszłam na rutynowy przegląd w 2 mc ciąży i się okazało że mam 6 dziur....małych bo wcześnie wykrytych, no ale były.
Nie wiem jak u innych dziewczyn, ale u mnie właśnie w ciąży pojawił się ten problem.
Ale trzymam kciuki żeby było dobrze
no właśnie też się tego obawiałam, ale byłam na konsultacji u ortodonty i babka powiedziała że ciąża jest najlepszym czasem do noszenia aparatu bo w bardzo szybkim czasie można zredukować wadę, powiedziała jeszcze że jeżeli będe cały czas pod jej opieką to nie mam co się martwić o dziury, ponieważ zęby w ciąży psują się jak brakuje w organiźmie witamin a bedąc pod jej okiem nie mam co się martwić, ma mi przepisać jeszcze jakieś wiatminy. To mnie trochę przekonało , aczkolwiek nie do końca , postaram się skonsultować z jeszcze jednym ortodontą w tej sprawie, a może któraś z was nosiła aparat podczas ciąży i może się wypowiedzieć na ten temat?
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 12:03   #41
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Mnie podobnie jak Esti "poleciały" zęby w ciąży.
Jak leczyłam zęby jeszcze w podstawówce, tak do czasu ciąży chodziłam tylko na kontrole, usuwanie kamienia i zdarzało mi się wykruszanie starej plomby.
Jak poszłam na początku 4 miesiąca ciąży, to się przeraziłam, tyle nowych dziur zaczątki próchnicy. Na początku rżnęłam bohaterkę i nawet nie chciałam znieczulenia, że niby poświęcam się dla dobra dziecka, ale po kilku spotkaniach z dentystyczna wiertarką go zażądałam Na razie wyleczone, mam spokój z zębami, oby już do końca ciąży...

Moja koleżanka założyła aparat zanim zaciążyła, nosiła go przez całą ciążę i jeszcze później. Bez problemów.
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-09, 09:08   #42
kiciamała
Zadomowienie
 
Avatar kiciamała
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 332
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Ja przed ciażą wyleczyłam prawie wszystko i w drugim trymestrze miałam dwa zęby do leczenia. Jeden bez znieczulenia, przy drugim nie wytrzymałam przy ostatnich boru- boru czyszczacych dziure i dostałam znieczulenie. Jednak dentystka zrobiła ze mna wywiad po trzecie pokolenie. Znieczulenie dała ale na moja odpowiedzialność. Ona sama nie była bardzo przekonana.

Kazała dużo myć zęby, płukać. W ciąży jak już napisała Niutelka dużo kwaśnego się wcina i podjada i to gwóźdz do trumny a raczej sztucznej szczęki . A dochodzi jeszcze wymiotowanie na zawołanie i dentystka po tym nie kazała zaraz myć zębów szczoteczką, tylko płukać wodą najpierw i dopiero później myć.
Niestety przed porodem zaczynają nam kości rozmiekać, żeby miednica sie rozeszła i zęby też poddane sa działaniom hormonów.

A prawdziwym koszmarem jest życie po porodzie, usypiając dzidzia mozna obudzić się rano , chociaz mielismy tylko na pięć minutek zamknąć oczy.

Zdrowych ząbków życze
kiciamała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 10:06   #43
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Madziorko, ja jestem aparatką i jestem w 30 t.c. narazie nic z ząbkami mi się nie dzieje, raczej. Wiadomo, że często myje zęby, bo przy aparacie tak trzeba, więc tak jak pisała wczesniej pani stomatolog, to w dużym stopniu rozwiązuje problem próchnicy.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 10:36   #44
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Madziorko, ja jestem aparatką i jestem w 30 t.c. narazie nic z ząbkami mi się nie dzieje, raczej. Wiadomo, że często myje zęby, bo przy aparacie tak trzeba, więc tak jak pisała wczesniej pani stomatolog, to w dużym stopniu rozwiązuje problem próchnicy.
no tak, a zauważyłaś u siebie różnicę w prostowaniu zębów z przed ciąży a teraz? bo podobno podczas ciąży zęby duzo szybciej się prostują.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 13:40   #45
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
no tak, a zauważyłaś u siebie różnicę w prostowaniu zębów z przed ciąży a teraz? bo podobno podczas ciąży zęby duzo szybciej się prostują.
Hmmm czy ja wiem. Chyba nie ma większej różnicy. Tym bardziej, że ostatnio jak byłam na wizycie babka podkręciła mi delikatniej, bo bała się że teraz w ciąży jestem bardziej wrażliwa i mocniej boli. A mi tam bez różnicy, jestem osobą która jest dosyć wytrzymała na ból, więc przy następnej wizycie powiem, że ma podkręcać ile się da.
Ale jak będę pamiętać, to zapytam się mojej orto, czy w ciąży szybciej się ząbki prostują.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 11:40   #46
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Hmmm czy ja wiem. Chyba nie ma większej różnicy. Tym bardziej, że ostatnio jak byłam na wizycie babka podkręciła mi delikatniej, bo bała się że teraz w ciąży jestem bardziej wrażliwa i mocniej boli. A mi tam bez różnicy, jestem osobą która jest dosyć wytrzymała na ból, więc przy następnej wizycie powiem, że ma podkręcać ile się da.
Ale jak będę pamiętać, to zapytam się mojej orto, czy w ciąży szybciej się ząbki prostują.
będe ci wdzięczna ja się zapytasz, bo moja powiedziała mi że tak jest i specjalnie namawiają pacjentki do ciąży, mam wrażenie że nabija mnie w butelkę .
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 19:28   #47
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
będe ci wdzięczna ja się zapytasz, bo moja powiedziała mi że tak jest i specjalnie namawiają pacjentki do ciąży, mam wrażenie że nabija mnie w butelkę .
Mam wizytę we wtorek, więc zapytam. Oby mnie tylko pamięć nie zawiodła.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 19:32   #48
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Mam wizytę we wtorek, więc zapytam. Oby mnie tylko pamięć nie zawiodła.
dzięki
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 20:10   #49
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Byłam dziś na wizycie i moja orto powiedziała, że to nie ma znaczenia.
Co nie znaczy, że nie możesz założyć aparatu. Ale szukaj wtedy kogoś innego, widać, że ta babka to jakaś naciągaczka chyba.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-14, 00:05   #50
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Byłam dziś na wizycie i moja orto powiedziała, że to nie ma znaczenia.
Co nie znaczy, że nie możesz założyć aparatu. Ale szukaj wtedy kogoś innego, widać, że ta babka to jakaś naciągaczka chyba.
dziękuje że pamiętałaś też tak mi się wydawało że mnie naciąga, to małpa .
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 09:54   #51
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
dziękuje że pamiętałaś też tak mi się wydawało że mnie naciąga, to małpa .
Hehe. Ale myślisz o założeniu, czy raczej nie?
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 09:59   #52
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Hehe. Ale myślisz o założeniu, czy raczej nie?
tak juz się zdecydowałam, w piątek jestem umówiona na plan leczenia
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 10:14   #53
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość


tak juz się zdecydowałam, w piątek jestem umówiona na plan leczenia
No i dobrze. Kolejna ciężarna aparatka.
Wiesz już jaki aparat chcesz, czy o wszystkim dopiero w piątek zadecydujesz?
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 10:32   #54
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
No i dobrze. Kolejna ciężarna aparatka.
Wiesz już jaki aparat chcesz, czy o wszystkim dopiero w piątek zadecydujesz?
w ciąży jeszcze nie jestem ale za to baaaardzo mocno się o nią staramy także mam nadzieje ze w przeciągu dwóch lat nam się w końcu uda , z tym aparatem to nie taka prosta sprawa, decyzja zapadała na porcelanowy tylko niewiem czy cały, czy tylko przód a tył metalowy, mam nadzieje że ortodontka mi doradzi

EDIT: strasznie się boję wyrywania zębów, czy tez miałaś wyrywane i ile?
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 14:09   #55
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Właśnie dopiero teraz zauważyłam Twój podpis...

Ja mam na górze właśnie w połowie porcelanowy i jestem bardzo zadowolona. Nie widać metalowego, no chyba, że bardzo szeroko się uśmieję.
Ja nie miałam wyrywanego zęba, niestety. A niestety dlatego, że ja będę musiała wstawiać. No a to są dodatkowe koszta. No ale jak trzeba to trzeba.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 16:50   #56
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Właśnie dopiero teraz zauważyłam Twój podpis...

Ja mam na górze właśnie w połowie porcelanowy i jestem bardzo zadowolona. Nie widać metalowego, no chyba, że bardzo szeroko się uśmieję.
Ja nie miałam wyrywanego zęba, niestety. A niestety dlatego, że ja będę musiała wstawiać. No a to są dodatkowe koszta. No ale jak trzeba to trzeba.

no tak, implanty są strasznie drogie, jak wrócę w piątek z wizyty to dam znać na jaki się zdecydowałam
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 21:54   #57
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
no tak, implanty są strasznie drogie, jak wrócę w piątek z wizyty to dam znać na jaki się zdecydowałam
Raczej nie będę mieć implantów, właśnie ze względu na cenę, choć wiem, że to lepsze wyjście, no ale nie można miec wszystkiego. No i pozostaja mosty

No to czekam na wieści.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 17:10   #58
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość

No to czekam na wieści.
byłam dzisiaj na planie leczenia podczas którego okazało się że mam zwyrodnienie stawu żuchwy ,ortodontka zrobiła mi jeszcze jeden wycisk i wysłała go do jakiegoś specjalistycznego laboratorium, na początku tygodnia mam jechać do nich na badanie i dopiero po nim będe wiedzieć czy mogę nosić aparat, jestem w szoku bo żuchwa w ogóle mnie nie boli, gdyby nie to że mam wadę która kwalifikuje się do aparatu nawet bym o tym nie wiedziała. Podobno takie zwyrodnienia w innych krajach się operuje ale w Polsce nie. Mam nadzieje że bedzie wszystko ok
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 18:40   #59
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Madziorko, na pewno wszystko będzie ok. A takie zwyrodnienie niesie ze soba jakieś problemy/utrudnienia? Czy w sumie jest ale nie ma to większego znaczenia?
Ja też na pierwszej wizycie a właściwie po wyciskach dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy na temat mojej szczęki. A nie myślałam, że jestem aż taka dziwna, hehe.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 19:31   #60
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: problemy z zębami w ciąży

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Madziorko, na pewno wszystko będzie ok. A takie zwyrodnienie niesie ze soba jakieś problemy/utrudnienia? Czy w sumie jest ale nie ma to większego znaczenia?
Ja też na pierwszej wizycie a właściwie po wyciskach dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy na temat mojej szczęki. A nie myślałam, że jestem aż taka dziwna, hehe.
narazie ortodontka nie chciała za bardzo mnie straszyć, powiedziała że jak bedą szczegółowe badania to wszystko dokładnie mi powie.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.