Blizna pooperacyjna. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-26, 22:45   #1
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645

Blizna pooperacyjna.


Szukałam, szukałam i nie znalazłam odp. na moje pytanie.

Otóż na początku lutego miałam wypadek i połamałam nogę w trzech miejscach. Na początku założono mi gips udowy i wszystko ku zdziwieniu lekarzy wyglądało ok. Niestety po dwóch tygodniach okazało się, że opuchlizna i krwiak zaczęły schodzić, a kości tworzące kostkę zaczęły uciekać na boki [były połamane]. Lekarz zadecydował o operacji. Zabieg miałam wykonany 1 marca. Wstawiono mi dwie śruby stabilizujące kości. Za rok będę miała wyjmowane śruby.
No i jestem ciekawa czy lekarz może rozciąć poprzednią bliznę? I czy to potem się ładnie zabliźni? I nie powstaną narośle?
Czy będzie musiał po prostu ciąć obok?
Chociaż to drugie wydaje mi się mało realne, bo raczej ciężko byłoby mu wyjąć te śruby..
Proszę o odpowiedź!
Pozdrawiam

Btw. Dołączam fotkę rany na 12 dobę po operacji, tuż przed zdjęciem szwów
13-03-07_1006.jpg
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 23:49   #2
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Blizna pooperacyjna.

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Szukałam, szukałam i nie znalazłam odp. na moje pytanie.

Otóż na początku lutego miałam wypadek i połamałam nogę w trzech miejscach. Na początku założono mi gips udowy i wszystko ku zdziwieniu lekarzy wyglądało ok. Niestety po dwóch tygodniach okazało się, że opuchlizna i krwiak zaczęły schodzić, a kości tworzące kostkę zaczęły uciekać na boki [były połamane]. Lekarz zadecydował o operacji. Zabieg miałam wykonany 1 marca. Wstawiono mi dwie śruby stabilizujące kości. Za rok będę miała wyjmowane śruby.
No i jestem ciekawa czy lekarz może rozciąć poprzednią bliznę? I czy to potem się ładnie zabliźni? I nie powstaną narośle?
Czy będzie musiał po prostu ciąć obok?
Chociaż to drugie wydaje mi się mało realne, bo raczej ciężko byłoby mu wyjąć te śruby..
Proszę o odpowiedź!
Pozdrawiam

Btw. Dołączam fotkę rany na 12 dobę po operacji, tuż przed zdjęciem szwów
Załącznik 850197
tak lekarz może rozciąć poprzednią bliznę , moja była rozcianana cztery razy w tym samym miejscu, zabliźniła mi sie ładnie i jest w miarę cienka, w zasadzie wygląda tak jak po jednym cięciu.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 10:14   #3
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Blizna pooperacyjna.

Dzięki śliczne za odpowiedź! Strasznie mnie to nurtowało!

A tak apropo.. Czy 'drabinka' zanika w całości?
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 11:27   #4
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Blizna pooperacyjna.

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Dzięki śliczne za odpowiedź! Strasznie mnie to nurtowało!

A tak apropo.. Czy 'drabinka' zanika w całości?
u mnie zanikła i nie widać jej
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 08:45   #5
rose_taylor
Przyczajenie
 
Avatar rose_taylor
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 8
Exclamation Blizna pooperacyjna.

Hej, mam mały problem - niedawno (tj, 23 października) miałam operację usunięcia całej tarczycy. Operację miałam w Poznaniu u prof. Słowińskiego (jeśli ktoś chce informacji, pisać!), jestem zadowolona z jego roboty^^ No ale. Ze szczęścia, że już wychodzę ze szpitala (29 października) zapomniałam zapytać się lekarzowi o bliznę. Wiem, że trzeba smarować maściami po tym, jak dobrze się 'wysuszy', czyli po ok. tygodniu-dwóch, i wiem, że trzeba ją masować. No i tu są schody - w jaki sposób masować, gdy jestem zaledwie kilka dni po zdjęciu szwów, czy mam robić to już teraz, czy dopiero, gdy będę miała maść, czyli za ten tydzień-dwa?
I mam jeszcze jedno pytanie - czy to normalne, że skóra nad blizną jest drętwa? Tzn, tak jakby jej nie czuję, jest tępa w dotyku - spostrzegłam to dzisiaj rano, przy przemywaniu jej. Martwić się o to, czy nie? Może powinnam zgłosić się do lekarza? Proszę, pomóżcie!
__________________
I am at the End of the Night...
rose_taylor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 09:57   #6
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Blizna pooperacyjna.

Cytat:
Napisane przez rose_taylor Pokaż wiadomość
Hej, mam mały problem - niedawno (tj, 23 października) miałam operację usunięcia całej tarczycy. Operację miałam w Poznaniu u prof. Słowińskiego (jeśli ktoś chce informacji, pisać!), jestem zadowolona z jego roboty^^ No ale. Ze szczęścia, że już wychodzę ze szpitala (29 października) zapomniałam zapytać się lekarzowi o bliznę. Wiem, że trzeba smarować maściami po tym, jak dobrze się 'wysuszy', czyli po ok. tygodniu-dwóch, i wiem, że trzeba ją masować. No i tu są schody - w jaki sposób masować, gdy jestem zaledwie kilka dni po zdjęciu szwów, czy mam robić to już teraz, czy dopiero, gdy będę miała maść, czyli za ten tydzień-dwa?
I mam jeszcze jedno pytanie - czy to normalne, że skóra nad blizną jest drętwa? Tzn, tak jakby jej nie czuję, jest tępa w dotyku - spostrzegłam to dzisiaj rano, przy przemywaniu jej. Martwić się o to, czy nie? Może powinnam zgłosić się do lekarza? Proszę, pomóżcie!

Mogę odpowiedzieć na jedno pytanie: To że jest drętwa to normalne, ja po mojej operacji usunięcia śledziony nie czułam blizny przez jakieś 3-4 miesiące. Na zmianę z wielkim bólem i swędzeniem od maści było takie uczucie, jakbym była tam sparaliżowana
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 11:00   #7
rose_taylor
Przyczajenie
 
Avatar rose_taylor
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 8
Dot.: Blizna pooperacyjna.

Wielkie dzięki za odp Strasznie się denerwuję, bo to moja pierwsza operacja (mam nadzieję, że ostatnia) i nie wiem, jak reagować. Pytam też o masaż, bo słyszałam, że to bardzo wspomaga gojenie itp., ale jak masować, skoro, gdy naciskam na bliznę, to czuję lekki ból - wiadomo, tkanki się goją - no i to przeklęte odrętwienie! A jakie maści stosowałaś? Może żel silikonowy? Moja ciocia bardzo mi go polecała, zastanawiam się nad jego kupnem.
__________________
I am at the End of the Night...
rose_taylor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-01, 20:36   #8
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Blizna pooperacyjna.

Moim zdaniem lepiej jak będziesz miała maść, bo taka świeża blizna może się łatwo rozejść
Co do drętwienia to ja mam swoją bliznę od ok. 6 lat i niestety to uczucie utrzymuje się cały czas.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.