Co warto studiować w Poznaniu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-06, 17:34   #1
akukku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1

Co warto studiować w Poznaniu?


Witam forumowiczów

W tym poście chciałabym rozwiać pewne wątpliwości jakie to większość z nas miewa po zakończeniu szkoły średniej, mianowicie: co dalej? w prawdzie skończyłam szkołę rok temu i już studiuję to cały czas nachodzą mnie wątpliwości czy jednak jestem na właściwej drodze a to źle zwiastuje.

Do rzeczy, maturę napisałam w 2014r. i od razu poszłam na studia ekonomiczne ale jak wspomniałam boję się, że to nie to, tym bardziej, że to jeden z tych kierunków, który generuje armię bezrobotnych.
Moje zainteresowania trochę się tu mieszczą ale interesuję się też astronomią, chętnie czytam artykuły o psychologii rozwoju, w lo lubiłam bardzo geografię i niemiecki, także historia była mi nie straszna, mam problem z pisaniem dłuższych prac niż 1 strona, generalnie raczej wolę posiedzieć w domu lub spotkać się z przyjacielem niż imprezy

Napisałam matury na; 54% -matma, 56% j.polski, 90% niemiecki (p), 52% niemiecki (r), 38% geografia (r)

Czy myślicie, że z takimi wynikami mogę pozwolić sobie na inny kierunek?
filologia niemiecka? Albo inny ciekawy kierunek w Poznaniu?

Pozdrawiam za odpowiedzi bardzo dziękuję
akukku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 19:11   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Co warto studiować w Poznaniu?

Oczywiście, że możesz pozwolić sobie na inny kierunek, ale nie każdy. Wyniki masz przeciętne, więc i wachlarz kierunków do wyboru niezbyt szeroki. Ale na coś na pewno byś się dostała. Na co? Poszukaj progów punktowych jakie mają kierunki na poznańskich uczelniach.

Aczkolwiek jeśli chodzi o filologię to podejrzewam, że byłby problem, tym bardziej, że UAM słynie z jednych z najlepszych filologii w kraju, także prawdopodobnie Twoje wyniki by tam nie wystarczyły, ale powtarzam - sprawdź sobie.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 11:35   #3
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Co warto studiować w Poznaniu?

Wyniki jak na studia masz słabe. Na twoim miejscu skończyłabym już to co robisz i ewentualnie jednocześnie robiłabym coś innego lub ma magisterce. Po każdym kierunku możesz być bezrobotną, jeżeli nie zaczniesz szukać praktyk już na studiach.
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 17:19   #4
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Co warto studiować w Poznaniu?

Na stacjonarne studia jeśli chodzi o filologie (jakąkolwiek) się nie dostaniesz, możesz próbować na zaoczne - ale tu też nie jest łatwiej, mimo, że dostać się szybciej to materiał do ogarnięcia jest taki sam jak na dziennych a masz na to mniej czasu i 80% musisz sama opracować i doczytać.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 13:40   #5
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Co warto studiować w Poznaniu?

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Na stacjonarne studia jeśli chodzi o filologie (jakąkolwiek) się nie dostaniesz, możesz próbować na zaoczne - ale tu też nie jest łatwiej, mimo, że dostać się szybciej to materiał do ogarnięcia jest taki sam jak na dziennych a masz na to mniej czasu i 80% musisz sama opracować i doczytać.
na jakąś tam może się dostanie sporo tego jest na neofilologii, często jest dodatkowy nabór nawet, z tym że część z nich to kierunki typowo dla pasjonatów, ciężko jest je potem wykorzystać w praktyce.

na bardziej oblegane filologie raczej nie ma szans przydałoby sie około 90% z rozszerzonej matury z języka
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 13:51   #6
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co warto studiować w Poznaniu?

Szansę na jakąś bardziej popularną filologię w zasadzie przekreśla już polski tylko podstawowy. Oczywiście jeśli mówimy o UAM.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 17:01   #7
201709061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 31
Dot.: Co warto studiować w Poznaniu?

Na poznańskiej germanistyce przy rekrutacji biorą również ustny język obcy. Zakładając, że masz z niego 80%, miałabyś 48,6 pkt. W 2014 próg wyniósł 46.30, czyli na styk.

http://amuland.pl/Portal/Progi-punktowe/DL-German-2012 - progi z lat 2011-2014
http://amuland.pl/Portal/Progi-punkt...-German-A-2015 - przelicznik punktów, na dole strony

Niemiecki można studiować również na językoznawstwie i nauce o informacji oraz na etnolingwistyce w Instytucie Językoznawstwa. Progi na języko są niskie (bo humanistów odstraszają przedmioty ścisłe), na etno - różnie, w 2013 i 2014 był równie niski jak na języko, ale w 2015 wzrósł do bodajże 62 czy 64 pkt.

edit: O, przypomniało mi się, że progi na filologii duńskiej z niemieckim są również śmiesznie niskie (w przeciwieństwie do duńskiej z angielskim czy szwedzkiej/norweskiej i z niemieckim, i z angielskim). Tyle, w tym roku nie będzie na duńską rekrutacji (bo była już w 2014 i 2015), no i duński generalnie uważany jest za bardzo brzydki język (chociaż ja się z tym nie zgadzam ). I dostanie się na studia to dopiero początek, trzeba się jeszcze na nich utrzymać, ale to już wiesz.

Edytowane przez 201709061003
Czas edycji: 2016-02-06 o 17:15
201709061003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-06 18:01:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.