Plamienie-Novynette - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-09, 15:03   #1
7medeis
Zakorzenienie
 
Avatar 7medeis
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: somewhere far beyond
Wiadomości: 4 011

Plamienie-Novynette


Witam

Proszę o pomoc, mam problem z plamieniem (miesiączką??). Właśnie dopadło mnie coś takiego, ku mojemu ogromnemu zdziwieniu bo na równiutki tydzień przed spodziewanym terminem.

Jest to moje 6 opakowanie Novynette, więc raczej wykluczam adaptację organizmu do tabletek, nie pominęłam też żadnej z nich-bardzo tego pilnuję. Przy 1 i 2 opakowaniu coś takiego też miało miejsce, ale na 3 dni przed miesiączką, lekarka powiedziała że nie ma co się przejmować. Dalej było już wszystko jak w zegarku. I teraz ta niespodzianka...

Do lekarza pójdę z tym w najlepszym wypadku w poniedziałek (kolejki...) więc nie wiem teraz co mam robić. Rozważam opcje: odstawiam tabletki, robię 7 dni przerwy na miesiączkę i zaczynam nowe opakowanie po tygodniu, albo biorę tabletki zgodnie z planem, robiąc przerwę dopiero za tydzień.

Pomóżcie, może to jakiś banał i właśnie robię z siebie wariatkę, ale naczytałam się już o przyczynach takiej sytuacji (od nowotworu do ciąży) i lekko panikuję...Dodam że u obu babć wykryto torbiele, które skutkowały wycięciem macicy a matka zmarła na raka jajnika, zdaję sobie sprawę, że jestem w grupie ryzyka, chociaż badania nic nie wykazywały...Co to kurde może być
__________________
ciuchy

kosmetyki

M-perfumy
D-perfum
C- perfumom
B-perfumy
N-perfumami
M-perfumach
W-perfumy
7medeis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 15:17   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Plamienie-Novynette

Cytat:
Napisane przez 7medeis Pokaż wiadomość
Witam

Proszę o pomoc, mam problem z plamieniem (miesiączką??). Właśnie dopadło mnie coś takiego, ku mojemu ogromnemu zdziwieniu bo na równiutki tydzień przed spodziewanym terminem.

Jest to moje 6 opakowanie Novynette, więc raczej wykluczam adaptację organizmu do tabletek, nie pominęłam też żadnej z nich-bardzo tego pilnuję. Przy 1 i 2 opakowaniu coś takiego też miało miejsce, ale na 3 dni przed miesiączką, lekarka powiedziała że nie ma co się przejmować. Dalej było już wszystko jak w zegarku. I teraz ta niespodzianka...

Do lekarza pójdę z tym w najlepszym wypadku w poniedziałek (kolejki...) więc nie wiem teraz co mam robić. Rozważam opcje: odstawiam tabletki, robię 7 dni przerwy na miesiączkę i zaczynam nowe opakowanie po tygodniu, albo biorę tabletki zgodnie z planem, robiąc przerwę dopiero za tydzień.

Pomóżcie, może to jakiś banał i właśnie robię z siebie wariatkę, ale naczytałam się już o przyczynach takiej sytuacji (od nowotworu do ciąży) i lekko panikuję...Dodam że u obu babć wykryto torbiele, które skutkowały wycięciem macicy a matka zmarła na raka jajnika, zdaję sobie sprawę, że jestem w grupie ryzyka, chociaż badania nic nie wykazywały...Co to kurde może być
Normalnie bierz tabletki, nie kombinuj chociaz z tym. Plamienia mogą sią zdarzać, przecież także u dziewczyn, które tabletek nie przyjmują. Pójdziesz do ginekologa i Ci sprawę rozjaśni.

Nie nakręcaj sie niepotrzebnie.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 23:33   #3
ema148
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Plamienie-Novynette

witaj!!
wydaje mi sie ze masz problem z hormonami najlepiej by bylo gdybys umowila sie do endykrynologa. ja cos na ten temat wiem sama cos takiego przechodzilam ale myslalam ze jestem w ciazy.... dostalam hormony w tabletkach i po jakims czasie ustalo plamienie...
pozdrawiam
ema148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 09:54   #4
7medeis
Zakorzenienie
 
Avatar 7medeis
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: somewhere far beyond
Wiadomości: 4 011
Dot.: Plamienie-Novynette

Cytat:
Napisane przez ema148 Pokaż wiadomość
witaj!!
wydaje mi sie ze masz problem z hormonami najlepiej by bylo gdybys umowila sie do endykrynologa. ja cos na ten temat wiem sama cos takiego przechodzilam ale myslalam ze jestem w ciazy.... dostalam hormony w tabletkach i po jakims czasie ustalo plamienie...
pozdrawiam

jestem pod opieką endokrynologa od jakichś 5 lat, biorę euthyrox w najniższej dawce, ale pani ginekolog brała to pod uwagę przepisując mi anty...W każdym razie czuje że czeka mnie chyba wcześniejsza wizyta
__________________
ciuchy

kosmetyki

M-perfumy
D-perfum
C- perfumom
B-perfumy
N-perfumami
M-perfumach
W-perfumy
7medeis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 10:11   #5
7medeis
Zakorzenienie
 
Avatar 7medeis
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: somewhere far beyond
Wiadomości: 4 011
Dot.: Plamienie-Novynette

Cytat:
Napisane przez katerina_22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Apeluję do wszystkich które biorą "tabsy" lub zamierzają brać. Zostawcie to świństwo! Jakie by nie było i po jakich badaniach przepisane. Tak się składa że brałam novynette przez półtora roku ( oczywiście zapisane po super badaniach, pod stała opieką lekarza byłam ) , nie przytyłam , ale postanowiłam rzucić No i się zaczęło! Przez pół roku problemy z okresem, do tej pory tak wypadają i przetłuszczają mi się włosy, że szok ( co wcześniej nie miało miejsca ) , hormony nie mogą dojść do optymalnego stanu ( rok po odrzuceniu ) Jestem załamana. W dodatku pocę się jak .... masakra. Gwarantuję Wam, że wcześniej czy później pożałujecie! Skutki nie zawsze są widoczne od razu! Zresztą możecie o tym przeczytać na odpowiednich forach. Ja obecnie korzystam z prezerwatyw i dodatkowo z metody Billingsa i objawowo termicznej. Zapraszam Was na .pl Ja tam znalazłam mnóstwo przydatnych informacji na ten temat Naprawdę warto
Weź pod uwagę, że każdy organizm jest inny, równie dobrze mogę powiedzieć, że kosmetyki danej marki są toksyczne i zawierają truciznę bo mnie uczulają a innemu służą dobrze.

Z dwojga złego wolę się truć tabletkami niż tracić przytomność przy każdej miesiączce. (Najfajniej to wygląda jak padam na środku miasta a ludzie wzywają policję bo pijaczka psuje im obraz otoczenia. ) Wg mnie gorszym świństwem i bardziej szkodliwym dla zdrowia jest żarcie z McDonalds niż anty.
__________________
ciuchy

kosmetyki

M-perfumy
D-perfum
C- perfumom
B-perfumy
N-perfumami
M-perfumach
W-perfumy

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2011-07-12 o 10:24
7medeis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 18:34   #6
Iwusia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Plamienie-Novynette

Te tabletki to samo zło !
Brałam je przez dłuższy czas i już nigdy wiecej nie mam zamiaru
Ja na twoim miejscu zmieniła bym sobie tabletki na inne bo miałam ten sam problem z tym że u mnie sie nie skończylo na plamieniu lecz na poważnym krwotoku mój ginekolog stwierdził ze to wina tych tabletek
Ja na twoim miejscu za wczasu zgłosiłasię do ginekologa po porade
Iwusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:16.