Obgryzanie skórek z warg - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-12, 21:40   #31
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Z tego co pamietam to Oriflame ma chyba taki peeling do warg w sztyfcie z kawałkami skorupek migdała....
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 21:57   #32
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

O, naprawdę? Dzięki
Zainteresuję się tym
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 22:00   #33
walkirie
Przyczajenie
 
Avatar walkirie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
GG do walkirie
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Jeżeli chodzi o ten peeling, to dobrze jest wcierać w usta miód, jeżeli jest lejący to trzeba trochę umoczyć w cukrze. Tylko nie trzeć za mocno ust, bo są delikatne!!! Po takim zabiegu będą gładkie i całuśne;-)
walkirie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 23:00   #34
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Dzięki

Chyba nie ma już tego peelingu Oriflame...
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 10:14   #35
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

zamiest tego peelingu propnuje peeling z płatków owsianych i miod
oliwa z oliwek tez bardzo dobrze robi
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 16:54   #36
bromba40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Witam, nie mam niestety dobrej wiadomości. Obgryzanie policzków i warg jest jednym z objawów bruksizmu. Najczęściej bruksizm to nocne zgrzytanie zębami i zaciskanie szczęk, jednak może przybierać formę obgryzania śluzówki w jamie ustnej. Przyczyną jest stres. Uczucie stresu niekoniecznie musi być uświadomione, podobnie jak samo obgryzanie, którego najczęśiej nie kontrolujemy. Bruksizm prowadzi do ścierania zębów, odsłonięcia szyjek zębowych, pękania zębów a w konsekwencji do ich łamania, inne objawy to bóle karku i migrenowe bóle głowy. W Polsce niewielu jest lekarzy specjalizujących się w problemie. Pomocne jest wykonanie szyny relaksacyjnej, ale to leczy wyłącznie objawy i nie likwiduje przyczy. Najważniejszy jest jednak relaks i umiejętność rozluźniania się. Niektórzy zalecająleczenie farmakologiczne lekami uspokajającycmi, tu jednak trzebaby znaleźć dobrego psychologa, zajmującego się nerwicami, bo niektóre leki uspokajające dziłają odwrotnie i nasilają objawy.
Pozdrawiam
bromba40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 18:45   #37
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Też tak robię, ale jak mnie to denerwuje!Robię to nieświadomie i potem oczywiście wkurzam się na siebie
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-08, 15:56   #38
Errata6565
Raczkowanie
 
Avatar Errata6565
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 48
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
malo powiedziane, to jest bardzo dziwne Dlatego mam nadzieje, ze ktos sie odezwie, kto mial taki problem i sobie z nim poradzil.
mam ten problem niestety czy ten problem nasila się u Ciebie zimą?
mam spierzchnięte usta, które obgryzam. podejrzewam, że to z tego powodu robi sięten nalot. mam go tak jakby na granicy zewnętrznej i wewnetrznej części ust (tez tak masz?) i raczej po bokach, w okolicach kącików. i tylko wtedy kiedy przebywam poza domem. mnie pomaga, jeśli mam usta dobrze nawilżone i równe (prawie nigdy takich nie mam) jednocześ nie staram się nie nakładać tych wszystkich kosmetyków na usta z parafiną, w sztyftach itd. bo mam wrażenie, że one też mają swój udział w powstawaniu tego nalotu.
Errata6565 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 16:06   #39
Alchimie
Raczkowanie
 
Avatar Alchimie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 75
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

super ;/ a ja się tak zastanawiałam, czemu moje zęby są popękane.... no niestety, cierpię chyba na bruksizm.
Ciągle obgryzam skórki na ustach oraz policzki (a także paznokcie). Mam popękane zęby, jedynki na całej długości wzdłuż, a także nadkruszone Można się załamać.
Alchimie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 16:13   #40
madelinem
Zadomowienie
 
Avatar madelinem
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ♥ skraj Świata
Wiadomości: 1 639
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

ja też nagminnie obgryzam wargi,a czasmi wręcz urywam skórki paznokciami
nawet jak na chwilę przestanę,to zaraz znowu zaczynam....masakra....ju ż nawet TŻ na mnie krzyczy.....a ja nie mogę przestać-i nie pomagają żadne balsamy

Edytowane przez madelinem
Czas edycji: 2009-02-08 o 16:13 Powód: literówka
madelinem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 16:22   #41
Alchimie
Raczkowanie
 
Avatar Alchimie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 75
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Ja to samo..mój TŻ aby mnie od tego zniechęcić, ciągle zwraca mi na to uwagę i docina... już nie raz słyszałam,że to co robię jest takie i takie.
Mi nic nie pomaga,nie kontroluję swojego stresu,a denerwuję się co chwilę. Cierpię przez to na ból głowy(mam go 5 razy w tygodniu)
Alchimie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 06:58   #42
madelinem
Zadomowienie
 
Avatar madelinem
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ♥ skraj Świata
Wiadomości: 1 639
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

ostatnio cały czas jestem nerwowa>egzaminy,i wogóle byłam przeziębiona i na dodatek musiałam sie uczyć....i właśnie w tym czasie nasiliło się u mnie obrywanie,obgryzanie skórek warg....
i nie mogę przestać.....
najgorsze jest to,że powinno boleć takie odrywanie,a mnie nie boli...nawet jak krew mi leci....
madelinem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 23:14   #43
alecrim9999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 293
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

ja wiem ze uzywacie pomadek itd.
A probowalyscie z wazelina??
Mam dokladnie ten sam problem co Wy. tzn najchetniej non stop obgryzalabym skorki nawet jesli uzywam pomadki. Bo onaowszem jest na ustach ale mam wrazenie ze w ogole nie dochodzi do srodka a skorki dalej sa szorsktkie jak byly.
Z wazelina jest ZUPEEEELNIE inaczej. Trzyma sie na ustach nawet przez kilka godzin i nawilza doslownie AUTOMATYCZNIE. To jest kwestia nawet nie minuty i juz nie czuc ze usta sa suche nawet troszeczke. I naprawde automatycznie chec obgryzania przechodzi. A wazeliny wystarczy malenka ilosc na dodatek jest tania bo kosztuje ok 2 zl.
Naprawde warto sprobowac. Ja nie pamietam ile lat temu ostatnio uzywalam pomadki typu nivea itp bo nigdy nic tak naprawde nie dawaly, a wazelina-boskooo.
alecrim9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 06:25   #44
madelinem
Zadomowienie
 
Avatar madelinem
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ♥ skraj Świata
Wiadomości: 1 639
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

to jest jakaś nadzieja...muszę spróbować,tym bardziej,że wazelinę w domu mam i nie pomyślałabym,że może pomóc....
madelinem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 11:42   #45
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Przyłączę sie dziewczyny, te znam ten problem, niby mam ładne, duże usta ale niestety, rzadko kiedy dobrze wyglądają, bo albo lekko obgryzam te skorki( ale z tym walcze, najlepsza metoda to po prostu...kontrolowac sie i nie robic tego) ale z 2 strony, skorka na ustach sama z siebie() mi schodzi, a nawilzam jak szalona, smaruje ciagle czyms Uzywalam juz wszelkich cudownych specyfikow i pamiętam o systematycznosci plus co dzien lub 2 razy na dzien robie peeling szczoteczka do zebow( tylko nie ta sama oczywiscie. Dzieki tym wszystkim zabiegom jakos usteczka wygladaja ale nie ma rewelacji, skorka sie ostro buntuje.
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 18:59   #46
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

ja obgryzam wargi tak jak panzokcie i ich skorki wokol -> w momencie kiedy cos mi wystaje: zabki pracuja , a wargi mam czasami spiechrzniete bo zdarza mi sie zetrzec cala pomade, a pod reka nic nie mam no i ... nastepuje popekanie skory a ze to mnie wkurza i nie moge wytrzymac .... znacie ten bol.pozbede sie tego i jest spokoj do nastepnego razu

niestety czasami jest to bolesne, ale czego sie nie robi dla swietego spokoju
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 21:26   #47
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Oj, ja też namiętnie obgryzam wargi i jeszcze skórki przy paznokciach . Choćbym nie wiem jak próbowała nie mogę się od tego odzwyczaić. Trochę ratuje mnie wazelina. Tak jak pisała alecrim9999 świetnie nawilża, ale u mnie w ogóle nie sprawdza się do stosowania na zewnątrz, bo szybciutko znika z moich ust. Tu lepiej mi się sprawdzają pomadki ochronne. Za to nałożona grubą warstwa na noc, świetnie nawilża i regeneruje spierzchnięte i poranione wargi . Także polecam
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 11:22   #48
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Obgryzam wargi..mam ciągle popękane .. brzydkie..majstruję też ciągle przy skórkach paznokci..jejku jak to brzydko wygląda, ale nie potrafię się powstrzymać

Ile razy sobie postanawiałam, że już tego nie będę robić..ale ja to robię nieświadomie i zanim się zreflektuję, ze znów podgryzam to jest już za późno.

To chyba rzeczywiście jest na tle nerwowym, bo w chwilach relaksu np. podczas wakacji nie obgryzam ich
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 13:09   #49
dianad
Raczkowanie
 
Avatar dianad
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 48
GG do dianad
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Też mam ten sam problem. Obgryzam wargi do krwi
Dziewczyny musimy z tym walczyć, razem zawsze raźniej. Piszcie jakie macie sposoby lub pomysły na radzenie sobie z tym nałogiem. Do tej pory najlepszym rozwiązaniem jest chyba pokrywanie warg czymkolwiek np. pomadką, błyszczykiem, miodem
dianad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 06:55   #50
madelinem
Zadomowienie
 
Avatar madelinem
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ♥ skraj Świata
Wiadomości: 1 639
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

hmmm,spróbowałam wazeliny,tyle że mam tak że cały czas muszę mieć posmarowane usta,to wtedy nie obgryzam i nie odrywam skórek. Gorzej jest wtedy gdy nie mam jej pod ręką bo znowu sie zaczyna....i staram sie opanować trochę,ale jak wiecie nie zawsze to wychodzi.....
madelinem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 07:59   #51
jogusia
Rozeznanie
 
Avatar jogusia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 520
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Z tym obgryzaniem to uważajcie bo może wam się zrobić naczyniak
__________________
jogusia
jogusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 09:53   #52
ziolkobella
Raczkowanie
 
Avatar ziolkobella
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 147
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Miałam ten sam problem z obgryzaniem warg. Mój sposób: wieczorem masuję wargi miękką szczoteczką do zębów, a na noc nakładam na usta grubą warstwę wazeliny (polecam Ziaję). Rano usta są mięciutkie i nie ma co obgryzać. Poza tym w dzień przed wyjściem na dwór zamiast pomadki też wazelinka.
__________________
"Lepiej grzeszyć i żałować, niż później żałowac, że się nie zgrzeszyło..."
ziolkobella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 13:11   #53
galaksy
Raczkowanie
 
Avatar galaksy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Polska/Łódź
Wiadomości: 118
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Witam was. Nie miałam pojęcia, że tyle osób ma ten problem. Ja niestety od wczesnego dzieciństwa zrywam z warg skórki. Palcami nie zębami. To trwa już około 40 lat. Żaden lekarz nie podpowiedział mi co z tym robić. Najgorzej jest rano, bo wargi są po nocy suche i mają zadziory. Niejeden raz leciała mi z warg krew tak, że nie mogłam jej zatamować. Niejeden raz były spuchnięte i zastrupiałe. Mimo to nie potrafię się z tym uporać. Wiem o raku i boje się. Powstrzymać udaje mi się najlepiej gdy używam sztyftu do ust Neutrogena. Niestety, smarowac się muszę co godzinę najrzadziej.
galaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 18:44   #54
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

ja tez tak mam nie lubie zimy....
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 19:44   #55
martii90
Zakorzenienie
 
Avatar martii90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 622
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
A ja mam inny "wargowy " problem, ktory mnie doluje jak wyjde z domu to robi mi sie na ustach taki bialy nalot- tak jakby sie slina scinala albo pomadka. Zupelnie nie wiem co mam z tym zrobic, a wyglada to paskudnie ;( Moze ktos z was ma tez taki problem i wie co z tym mozna zrobic bo ja czasem mam ochote zamknac sie w domu i nigdzie nie wychodzic
Wiem o co Ci chodzi... A ja też obgryzam i drapię, chociaż ostatnio się przed tym strasznie bronię, nawet kiedy staram się nie szkodzić ustom to skórę mam jakąś taką... poszarpaną Na Twój problem poleciłabym spróbować szczotkowania (po myciu zębów, delikatnie oczyścić szczoteczką) ust - niedawno o tym przeczytałam (później nie szczotkowałam, teraz znowu, ale rezultaty są już jakby mniej widoczne...), usuwa się w ten sposób martwy czy twardy naskórek, może pomoże (tylko uwaga, żeby nie przesadzić - ja aż za bardzo starłam sobie naskórek)

edit: polecam też balsam Tisane, przypomniałam sobie właśnie, że kiedyś sprawdzał się rewelacyjnie, więc od kilku dni namiętnie smaruję nim usta.
__________________
- the best is yet to come


Instagram

Edytowane przez martii90
Czas edycji: 2009-02-20 o 22:34
martii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 10:44   #56
123Agsss456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 48
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

o jezuuuu!!!! jak ja tego nienawidze... nawet teraz mam cale posiepane usta...Gryze je po prostu bez przerwy!!! Oczywiscie, posmarowanie balsamem pomaga o ile nie jest smaczny (owocowy, slodki itp.) poniewaz natychmiast go zjadam, co daje raczej odwrotny od zamierzzonego efekt...
W zwiazku z tym, pozostaje mi wazelinka, tisane oraz carmex (uprzedzam, straasznie piecze)
123Agsss456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 10:47   #57
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Cytat:
Napisane przez Sweet_21 Pokaż wiadomość
Też tak robię, ale jak mnie to denerwuje!Robię to nieświadomie i potem oczywiście wkurzam się na siebie

ha ja tez tak mam
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:48   #58
bartosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Cytat:
Napisane przez Pleple Pokaż wiadomość
A ja przeszukałam Wizaż i nie znalazłam żadnego peelingu do warg. Chyba czegoś takiego po prostu nie ma, niestety.
Witaj, chyba wiem co mozesz zastosowac na swoje spierzchniete usta.
Oto kilka rad:

1. Masaz szczoteczka do zebow:
Raz dziennie masuj usta szczoteczka do mycia zebow. Zabieg ten poprawi ukrwienie ust i usunie z nich martwy naskorek. Usta stana sie miekkie i poprawi sie ich koloryt. Pamietaj, zeby szczoteczka nie byla zbyt twarda, bo skora na ustach jest bardzo delikatna!
2. Maseczka z miodu:
Plynny miod pozostaw na wargach przez 15 min a potem zliz
bartosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 09:57   #59
madelinem
Zadomowienie
 
Avatar madelinem
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ♥ skraj Świata
Wiadomości: 1 639
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

a ja dalej to robie....... musze się ogarnąć bo wyglądam okropnie. Ale co z tego,że to zrobie jezeli wiem,że długo nie wytrzymam i znowu zacznę jak ja siebie nie lubie za to,ale nie potrafie przestać
madelinem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 12:33   #60
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Obgryzanie skórek z warg

Też obgryzam skórki na ustach (wokół paznokci również). Jednak problem dla mnie nie istnieje, gdy mam wypielęgnowane usta, bez zadziorków, bo gdy tylko jakiegoś wyczuję od razu musi zniknąć. Staram się bez przerwy mieć jakąś warstwę balsamu na ustach, często też maluję je błyszczykiem gdy wychodzę.

Do spierzchniętych i pozadzieranych ust polecam Tisane, kompleksowy balsam do ust Sephory i maseczki z miodu.

Radzę tez nie przesadzać z tymi masażami szczoteczką: skóra ust jest bardzo delikatna i częste zdzieranie nie wpływa dobrze (ja nie wyobrażam sobie robić peeling twarzy dwa razy dziennie, a usta to skóra znacznie delikatniejsza).
__________________

agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.