POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman! - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-08, 13:56   #4921
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez KanapkowyDetektyw Pokaż wiadomość
Z relacji naszego informatora wynika też, że w piątek pod poznański hotel Mercure, gdzie Rutkowski rezyduje z wariografem i swoją ekipą, i skąd prowadzi prywatne śledztwo, podjechali funkcjonariusze ABW i przekonali Adama O., by nie poddawał się takiemu badaniu."
Dyskutowaliśmy już o prawdopodobieństwie podjeżdżania oznakowanym samochodem służbowym po kolegę, skoro wystarczyło zadzwonić i powiedzieć, by nie wchodził w układy z Kwadratem.
IMHO informator niewiarygodny. Poza tym wątpię czy jakikolwiek człowiek z ABW ma profil na FB.

Kwadrat nie opisywał tych ludzi jako ABW tylko "służby", więc pewnie zagarnęli go kryminalni w cywilu na przesłuchanie w komendzie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-12-08 o 14:00
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 13:58   #4922
lotnica
Raczkowanie
 
Avatar lotnica
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: niebko
Wiadomości: 241
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez azadon Pokaż wiadomość
a jeśli to nie Adam Z., to ten prawdziwy zabójca sobie właśnie chodzi po ulicach Poznania



takie moje gdybanie
Ale ludzie już wydali osąd. Widać to było nawet podczas wizji lokalnej. Albo i na fb. Choćby był niewinny ludzie uważają, że wiedzą lepiej...
lotnica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 13:59   #4923
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
ano okazało sie ze rozbiera kradzione auta, jakos ten połswiatek dotarł do niego a łatwa kasa skusiła

Tylko ten facet nie miał jeszcze warsztatu, a z artykułu nie wynika, by Policja rozpatrywała taki wątek u niego (np. sprawdzić dochody i wydatki, czy nie wydaje więcej niż oficjalnie zarabia).

Poza tym funkcjonowała już wówczas instytucja świadka koronnego - koleś szantażowany przez prokuraturę zarzutem zabójstwa, a znający półświatek byłby doskonałym informatorem. Lepiej byłoby go uniewinnić lub dać zarzut w zawiasach i wykorzystać jego wiedzę.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-12-08 o 14:02
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 14:05   #4924
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Tylko ten facet nie miał jeszcze warsztatu, a z artykułu nie wynika, by Policja rozpatrywała taki wątek u niego (np. sprawdzić dochody i wydatki, czy nie wydaje więcej niż oficjalnie zarabia).

Poza tym funkcjonowała już wówczas instytucja świadka koronnego - koleś szantażowany przez prokuraturę zarzutem zabójstwa, a znający półświatek byłby doskonałym informatorem. Lepiej byłoby go uniewinnić lub dać zarzut w zawiasach i wykorzystać jego wiedzę.
ale szkołe skonczył i skoro sie przymierzał do otwarcia to juz cos musiał umiec.poza tym jak im tylko "pomagł" a nie aktywnie w gangu działał to co mogł wiedziec?
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 14:13   #4925
malgosiaw123
Zakorzenienie
 
Avatar malgosiaw123
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 24 524
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Tym bardziej, że zepsują mu opinię, pozbawią dochodów przez 3 miesiące, prawdopodobnie straci pracę, narobią długów związanych z wynajmem mieszkania (lub opłatami prąd, gaz, itd.) - bo w areszcie nie ma jak zapłacić.
Serio ma mi go być żal? No tak jeszcze może opłaćmy mu mieszkanie na czas pobytu w areszcie,żeby długów sobie nie narobił.
Jest winny,niezależnie jaka była prawda. Czy zabił Ewkę,czy jej nie pomógł,a widział jak się topiła,czy kogoś kryje. To wszystko jest przestępstwo. A poza tym zeznał co zeznał, więc na sumieniu coś ma.

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi o tę konkretnie sytuację i tego konkretnie człowieka.
Tylko o podejrzenie, że prokuratura ot tak sobie, wraz z Sądem , zamykają człowieka, bo mają takie widzimisię.
Po prostu przy takich sprawach stawiam siebie "co bym zrobiła", "jak się zachowała". Myśl, że byłabym niewinna, a ktoś mnie posadził w areszcie, bo media i opinia publiczna naciskają na znalezienie kozła ofiarnego, jest przerażająca.
No kurde przecież zeznał,że jej nie pomógł. Poza tym ja nadal jestem zdania,że muszą mieć jakieś twarde dowody,że go zatrzymali na 3 miesiące, o których nie mówią. A nie "widzimisię"...
malgosiaw123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 14:13   #4926
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Macie informację czy w dalszym ciągu szukają ciała w rzece?
manio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 14:20   #4927
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez manio Pokaż wiadomość
Macie informację czy w dalszym ciągu szukają ciała w rzece?
Tak, nadal szukają.
shanta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-08, 14:22   #4928
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Hm.. ciekawe czy kiedykolwiek się znajdzie...
manio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 14:29   #4929
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi o tę konkretnie sytuację i tego konkretnie człowieka.
Tylko o podejrzenie, że prokuratura ot tak sobie, wraz z Sądem , zamykają człowieka, bo mają takie widzimisię.
Po prostu przy takich sprawach stawiam siebie "co bym zrobiła", "jak się zachowała". Myśl, że byłabym niewinna, a ktoś mnie posadził w areszcie, bo media i opinia publiczna naciskają na znalezienie kozła ofiarnego, jest przerażająca.
Oczywiście, że to jest straszne, gdy człowiek się postawi na sytuacji osoby niewinnej, która miała nieszczęście znaleźć się w złym miejscu w złym czasie. Co nie zmienia faktu, że takie przypadki to wbrew pozorom rzadkość. Gdyby chłopak rzeczywiście był czysty jak łza to by od początku trzymał się jednej wersji, nie wierzę, że mu zrobili siekę na przesłuchaniach, to nie film amerykański, policja mu paznokci nie wyrywała, żeby się przyznał. Poza tym bardzo szybko skołował sobie adwokata, więc ma fachową pomoc, nie jest zostawiony samemu sobie.

Myślę też, że rodzina zajęła się takimi rzeczami jak opłacanie czynszu itd.

Jeśli rzeczywiście jest niewinny/nie udowodnią mu winy to będzie mógł od państwa uzyskać sporą sumę (o ile będzie chciał), która w jakimś tam stopniu zrekompensuje mu te negatywne wydarzenia.

No, ale masz rację- osoba niewinna musi przeżywać w takiej sytuacji horror.




Nawiasem mówiąc w przytoczonej tu sprawie Beaty Kotwickiej-Iwanowskiej też były ogromne naciski ze strony mediów i społeczeństwa, a prokuratura jednak zarzutów nie postawiła. No i cóż... zabójca szybko ułożył sobie życie z nową kobietą, potem najprawdopodobniej popełnił samobójstwo, a rodzice zaginionej do dzisiaj nie wiedzą, co się stało z ich córką i nienarodzonym wnukiem. Nie mieli nawet szans wyprawić im pogrzebu. Dla mnie osobiście to jest większy dramat, niż zamknięcie kogoś, kto być może jest zabójcą na 3 miesiące, po czym wypuszczenie go, gdyż jednak jest niewinny. Tzw mniejsze zło.
__________________
Bohemian like you

Edytowane przez phony
Czas edycji: 2015-12-08 o 14:32
phony jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 14:29   #4930
Cecilia89
Zadomowienie
 
Avatar Cecilia89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

http://www.fakt.pl/opinie/zaginiecie...ly,595934.html
__________________
"Moda przemija, styl pozostaje." - Gabrielle Chanel
Projekt PRAWO JAZDY (30/30)
Urodziłam ślicznego, zdrowego bobaska
Cecilia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 14:31   #4931
cavva
mind designer
 
Avatar cavva
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 87
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez manio Pokaż wiadomość
Hm.. ciekawe czy kiedykolwiek się znajdzie...
głupie gadanie. oby tylko cokolwiek powiedzieć.


Rutek vel Kwadrat:
Cytat:
Od dzisiaj w sprawie Ewy działamy "ciszej" i myślę, że tak będzie lepiej dla całej sprawy. Jeżeli zdobędziemy potwierdzone, nowe fakty - dowiecie się o nich pierwsi.
Chyba w końcu mu ktoś przetłumaczył do czego jego metody prowadzą.
Ujawnić wszystko, nawet blef - i czekać co będzie
Tak się pogrzał w świetle jupiterów że już włosów niedużo zostało...
__________________
"Z dwóch mądrych mądrzejszy jest ten, który mniej mówi." A.K
cavva jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-08, 14:34   #4932
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez cavva Pokaż wiadomość
głupie gadanie. oby tylko cokolwiek powiedzieć.


Rutek vel Kwadrat:


Chyba w końcu mu ktoś przetłumaczył do czego jego metody prowadzą.
Ujawnić wszystko, nawet blef - i czekać co będzie
Tak się pogrzał w świetle jupiterów że już włosów niedużo zostało...

Twoja odpowiedź równie głupia

chyba po to jest forum....


pisze bo niestety wiele jest przypadków gdzie ktoś zaginął o ciała nigdy nie odnaleziono..
manio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 14:42   #4933
cavva
mind designer
 
Avatar cavva
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 87
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez manio Pokaż wiadomość
Twoja odpowiedź równie głupia

chyba po to jest forum....


pisze bo niestety wiele jest przypadków gdzie ktoś zaginął o ciała nigdy nie odnaleziono..
w takim wypadku zawsze są dwie opcje: albo żyje albo nie.
Według Twojej logiki powiedziałam teraz coś mądrego. Dziękuję za uwagę.
__________________
"Z dwóch mądrych mądrzejszy jest ten, który mniej mówi." A.K
cavva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 14:45   #4934
nikita343
Zakorzenienie
 
Avatar nikita343
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 538
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Śledczy wiedzą już do kogo należy ręka odnaleziona w Warcie podczas poszukiwań zaginionej Ewy Tylman. - Jest to mieszkaniec Poznania, który pewien czas temu został uznany za osobę zaginioną - informuje Magdalena Mazur-Prus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. (http://www.tvn24.pl)
__________________

nikita343 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 14:47   #4935
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez cavva Pokaż wiadomość
w takim wypadku zawsze są dwie opcje: albo żyje albo nie.
Według Twojej logiki powiedziałam teraz coś mądrego. Dziękuję za uwagę.

po 10 latach osobę uznaję sie za zmarłą...

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez nikita343 Pokaż wiadomość
Śledczy wiedzą już do kogo należy ręka odnaleziona w Warcie podczas poszukiwań zaginionej Ewy Tylman. - Jest to mieszkaniec Poznania, który pewien czas temu został uznany za osobę zaginioną - informuje Magdalena Mazur-Prus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. (http://www.tvn24.pl)

Straszne to jest.
manio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 15:02   #4936
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
A to jedno przejście dla pieszych bez świateł kawałek przed lidlem? Wątpię żeby tam była kamera.
To zrobiłam wizję lokalną i faktycznie to przejście nie ma kamer. Choć biorąc pod uwagę zabudowę osiedla, to jest mało prawdopodobne żeby ktoś wybrał akurat to.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 15:06   #4937
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
To zrobiłam wizję lokalną i faktycznie to przejście nie ma kamer. Choć biorąc pod uwagę zabudowę osiedla, to jest mało prawdopodobne żeby ktoś wybrał akurat to.
Czemu? Przy kościele są schody z parku nad Warta. Idąc prosto wychodzisz na zamenhofa i to pierwsze przejście które mijasz.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 15:09   #4938
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Czemu? Przy kościele są schody z parku nad Warta. Idąc prosto wychodzisz na zamenhofa i to pierwsze przejście które mijasz.
No właśnie prosto, raczej szłabym na ukos.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 15:14   #4939
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez manio Pokaż wiadomość
po 10 latach osobę uznaję sie za zmarłą...
Źródło?

Zawsze mi się wydawało, że po 10 latach można uznać osobę za zmarłą, a jeśli nikt z uprawnionych nie wystąpi z takim wnioskiem to taka osoba dalej będzie traktowana jako zaginiona. Innymi słowy do uznania osoby za zmarłą potrzebne jest orzeczenie sądu, a nie jedynie upływ czasu.
__________________
Bohemian like you

Edytowane przez phony
Czas edycji: 2015-12-08 o 15:16
phony jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-08, 15:23   #4940
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez karotka1 Pokaż wiadomość
Z tego co ja zrozumiałam (usłyszałam w tv) to Adam Z zaczął sobie niby przypominać wydarzenia (ale tylko część wydarzeń) na tym eksperymencie procesowym który odbył się w nocy, wówczas obecna przy tym pani psycholog stwierdziła że mało prawdopodobna jest taka pamięć wybiórcza i właśnie wtedy postanowiono go aresztować.
Coz, najwidoczniej pani psycholog ma kiepska wiedze nt. zjawiska urwania filmu. Mnie sie kiedys film urwal. W glowie totalna pustka a jednak kilka kadrow/ momentow pamietam. Cos w rodzaju przeblyskow pamieci. Wiec to jest jak najbardziej mozliwe. Pani psycholog nie powinna w takiej sytuacji sugerowac sie soba
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 15:27   #4941
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez phony Pokaż wiadomość
Źródło?

Zawsze mi się wydawało, że po 10 latach można uznać osobę za zmarłą, a jeśli nikt z uprawnionych nie wystąpi z takim wnioskiem to taka osoba dalej będzie traktowana jako zaginiona. Innymi słowy do uznania osoby za zmarłą potrzebne jest orzeczenie sądu, a nie jedynie upływ czasu.
owszem,należy zlozyc wniosek i sad rozpatruje, sa wyjatki kiedy nie trzeba 10 lat czekac.
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 16:01   #4942
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez malgosiaw123 Pokaż wiadomość

No kurde przecież zeznał,że jej nie pomógł. Poza tym ja nadal jestem zdania,że muszą mieć jakieś twarde dowody,że go zatrzymali na 3 miesiące, o których nie mówią. A nie "widzimisię"...
Brak pomocy nie musi skończyć się aresztem.
A mój komentarz był odpowiedzią na tekst o tym , że można aresztować pod publiczkę.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 16:02   #4943
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Brak pomocy nie musi skończyć się aresztem.
A mój komentarz był odpowiedzią na tekst o tym , że można aresztować pod publiczkę.
oczywiście, podobnie jak można nie skazać pod publiczkę czy wydać akt łaski też pod publiczkę. Nie zapominajmy o tym, że oskarżają/orzekają/bronią też ludzie, a to że w teorii takie sądy powinny być niezawisłe i niezależne nie oznacza, że rzeczywiście tak jest. Podobnie z prokuratorami. Co z tego, że jakiś uzna że jego zdaniem nie można typa oskarzyc, gdy jego szef mu powie, że "sorry ale coś musisz wymyślić". W prokuraturze jest jednak jakaś hierarchia, to nie jest tak, że każdy sobie decyduje jak chce.
__________________
Bohemian like you

Edytowane przez phony
Czas edycji: 2015-12-08 o 16:06
phony jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 16:02   #4944
malgosiaw123
Zakorzenienie
 
Avatar malgosiaw123
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 24 524
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Brak pomocy nie musi skończyć się aresztem.
A mój komentarz był odpowiedzią na tekst o tym , że można aresztować pod publiczkę.
Ale skoro wyciągała ręce,on to widział, je pomógł jej i przez kilka dni milczał to Twoim zdaniem powinien być niewinny?
malgosiaw123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 16:12   #4945
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Niewinny zabójstwa. Winny nieudzielenia pomocy. Różnica ogromna, bo za drugie mogłoby się dostać max 3 lata. (i to w zawieszeniu, czyli pewnie nikt by go nie aresztował) Zabójstwo to 8-25 lat.
A jak pisały dziewczyny - zdarzały się sytuacje, w których absolutnie postronny świadek tonięcia milczał, zamiast powiadomić służby. Albo przyznawał się do winy, której nie popełnił.

Nie zrozum mnie źle - to nie jest tak, że na siłę szukam usprawiedliwień dla Adama. Po prostu rozważam w jaki sposób naciski społeczne mogą wpływać na działania prokuratury.

Doskonale wiemy, że w przypadku Iwony Wieczorek policja zawaliła sprawę (opinia NIK), czyli nie jest wolna od błędów.
Coś takiego podważa zaufanie do policji, stąd opinie na forach są jakie są.
I tu mój strach- co by było, gdybym znalazła się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwej porze? I z moją zerową pamięcią do detali.
Starczyłoby gdybym w czasie, kiedy Adam z Ewą byli pod mostem, wbiegła na most w słuchawkach uprawiając nocny jogging z powodu bezsenności. Do tego na fejsbuku miała głupawe zdjęcia i teksty na poziomie egzaltowanego egzystencjalisty.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-12-08 o 16:16
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 16:16   #4946
azadon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 168
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez malgosiaw123 Pokaż wiadomość
Serio ma mi go być żal? No tak jeszcze może opłaćmy mu mieszkanie na czas pobytu w areszcie,żeby długów sobie nie narobił.
Jest winny,niezależnie jaka była prawda. Czy zabił Ewkę,czy jej nie pomógł,a widział jak się topiła,czy kogoś kryje. To wszystko jest przestępstwo. A poza tym zeznał co zeznał, więc na sumieniu coś ma.

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------



No kurde przecież zeznał,że jej nie pomógł. Poza tym ja nadal jestem zdania,że muszą mieć jakieś twarde dowody,że go zatrzymali na 3 miesiące, o których nie mówią. A nie "widzimisię"...
to były jego pierwsze zeznania, które później zmieniał
azadon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 16:18   #4947
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

i dlaczego Adam poszedł dobrowolnie na przesłuchanie do Rutka i oddał mu swój telefon do badań?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 16:19   #4948
Poznaniak80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 39
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Jako, że nie mamy żadnych nowych informacji a teorie się mnożą jak bakterie na pożywce to wrzucam fragment opowiadania wymyślonego przez jednego z wykopowiczów. Opowiadanie jest jednocześnie teorią na temat zniknięcia Ewy.

"- Jesteś głupia. - powiedział podając jej rękę. - Przeziębisz się.
- Ale wreszcie jestem wolna. To szaleństwo, ale oczyszczające...chcesz spróbować? - wyciągnęła do niego mokrą rękę.
- Daj spokój. - wymruczał pod nosem i przycisnął ją do siebie.

***

- A więc chciałaś się tylko z nami pożegnać? Jesteś pewna, że wiesz, co robisz?
- Z nimi, nie z Tobą. Czeka mnie dużo pracy, nie będzie czasu na imprezy. Zresztą od dawna już o tym marzyłam. Wszyscy chyba marzyli kiedyś o tym, żeby rzucić wszystko i wyjechać. Ale różnię się od nich tym, że już się nie boję. Straciłam za dużo czasu na marzeniach, pora wcielić je w życie.
- Znasz chociaż tych ludzi?
- Od dawna.
- Będą cię szukać.
- Nie pozwolisz im mnie znaleźć.
- Tak myślisz?
- Kochasz mnie.
- Będą o ciebie pytali...
- Powiedz, że utonęłam w Warcie. - roześmiała się, odgarnęła z czoła jeszcze mokre kosmyki, a potem westchnęła głęboko i spojrzała mu w oczy. - Wiesz, że inaczej nie pozwolą mi odejść. Zawsze wszystko wiedzą lepiej. Że jeśli nie odważę się teraz, nie odważę się już nigdy.

- To się nie uda. Widzieli, że wychodziłaś ze mną.
- Heh, przecież nie oskarżą cię o porwanie.
- Najwyżej o morderstwo...
- I ukrycie ciała.
Roześmiali się oboje.
- Ale go nie znajdą. A ty nie bardzo masz motyw. - dodała już poważniej. - Cokolwiek by się nie działo, daj mi tylko dwa miesiące.
Wyrwała mu z ręki telefon. Spojrzał na ekran. Wbijała w niego kolejne cyfry.
- Wszystko się ułoży. - rzuciła nie odrywając wzroku od wyświetlacza. Patrzył na nią bezsilnie.
Doszli do przystanku. Wyjęła z torebki dowód, nigdy wieczorem nie zabierała ze sobą innych dokumentów. Przyjrzała mu się dokładnie, a potem powoli i równo ułożyła go na ławce obok siebie.
- Aż tak? - spytał.
- Jestem tego pewna jak niczego w życiu.
Na przystanek powoli podjechał ciemny samochód, jakby miał tu być punktualnie o tej porze.
- Już są... - powiedziała cicho i uśmiechnęła się spokojnie, jakby z ulgą. Z samochodu nikt nie wysiadł, zdziwiło go to. Wstali. Westchnęła głęboko, podeszła do drzwi, ale zatrzymała się w pół kroku tak, jakby przez moment się zawahała. Wróciła i objęła go mocno.
- Przysięgam, że cię do siebie ściągnę. A ty przysięgnij mi, że nie pozwolisz im mnie znaleźć.
Puściła uścisk, pewnym krokiem podeszła do samochodu i cicho zamknęła za sobą drzwi.

***

Był przerażony i wciąż nie wierzył, że to dzieje się naprawdę. Opowiadała mu o tych planach wcześniej, ale nigdy nie brał jej na poważnie. Czasem była jak dziecko. A jednak... Było zimno. Skulił się, przyspieszył kroku i schował ręce do kieszeni. W lewej znalazł telefon. Wyjął go i podświetlił monitor. Jego oczom ukazał się ciąg cyfr. Nacisnął zieloną słuchawkę.
Przez kilka minut nikt nie odbierał. Zdawało mu się, że to trwa wieczność i z chwili na chwilę coraz bardziej bał się, że sygnał się urwie. Wreszcie standardowy sygnał zastąpiła cisza, choć w tle dałoby się wyłapać ciszy szum. Osoba po drugiej stronie milczała. Obawy, żal i niepewność ścisnęły mu gardło. Chwycił się za głowę tak, jakby miało dodać mu to otuchy. Jakby chciał przekonać samego siebie, że tak trzeba.
- Przysięgam... - jęknął i poczuł, jak po policzku spływa mu pierwsza tego wieczoru łza. Mimo, że po drugiej stronie wciąż słyszał tylko stłumiony szum silnika mógłby przysiąc, że osoba po drugiej stronie szeroko się uśmiechnęła."


I jeszcze moja teoria związana z powyższym:

Adam Z. zeznaje, że widział jak Ewa znika pod wodą, po to, żeby wszyscy byli przekonani, że Ewa nie żyje i że należy jej szukać w Warcie.
Trochę cała sprawa wymyka się spod kontroli ale Adam woli przegibać 3 miesiące w areszcie, żeby kryć Ewę. Za niesłuszny areszt i tak dostanie odszkodowanie.

Policja i prokuratura wie, że to ściema i tak naprawdę nie szukają w Warcie zwłok Ewy tylko właściciela uciętej ręki.

Prokuratura wypuści niebawem Adama i będzie go obserwować wiedząc, że prędzej czy później Ewa się z nim skontaktuje.

Wiem, wszyscy liczą na krew i zwłoki i sensację ale może jej wcale nie być.
Poznaniak80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 16:20   #4949
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

chodzi mi o zjawisko, które opisano tu:
http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=95

Eksperyment S. Kassina.
Grupa osób uczestniczyła w kursie komputerowym. Indywidualnie każdą z nich informowano, iż zepsuła komputer. Początkowo badani zdecydowanie odrzucali ten zarzut. Następnie jednak, gdy podstawieni przez eksperymentatora „świadkowie” twierdzili, iż widzieli jak ta osoba uszkodziła komputer. W efekcie około 60% badanych przyznawało się do winy opisując szczegółowo jak do tego doszło.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 16:22   #4950
tobiaszowa
Zadomowienie
 
Avatar tobiaszowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 798
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Poznaniak80 Pokaż wiadomość
Jako, że nie mamy żadnych nowych informacji a teorie się mnożą jak bakterie na pożywce to wrzucam fragment opowiadania wymyślonego przez jednego z wykopowiczów. Opowiadanie jest jednocześnie teorią na temat zniknięcia Ewy.

"- Jesteś głupia. - powiedział podając jej rękę. - Przeziębisz się.
- Ale wreszcie jestem wolna. To szaleństwo, ale oczyszczające...chcesz spróbować? - wyciągnęła do niego mokrą rękę.
- Daj spokój. - wymruczał pod nosem i przycisnął ją do siebie.

***

- A więc chciałaś się tylko z nami pożegnać? Jesteś pewna, że wiesz, co robisz?
- Z nimi, nie z Tobą. Czeka mnie dużo pracy, nie będzie czasu na imprezy. Zresztą od dawna już o tym marzyłam. Wszyscy chyba marzyli kiedyś o tym, żeby rzucić wszystko i wyjechać. Ale różnię się od nich tym, że już się nie boję. Straciłam za dużo czasu na marzeniach, pora wcielić je w życie.
- Znasz chociaż tych ludzi?
- Od dawna.
- Będą cię szukać.
- Nie pozwolisz im mnie znaleźć.
- Tak myślisz?
- Kochasz mnie.
- Będą o ciebie pytali...
- Powiedz, że utonęłam w Warcie. - roześmiała się, odgarnęła z czoła jeszcze mokre kosmyki, a potem westchnęła głęboko i spojrzała mu w oczy. - Wiesz, że inaczej nie pozwolą mi odejść. Zawsze wszystko wiedzą lepiej. Że jeśli nie odważę się teraz, nie odważę się już nigdy.

- To się nie uda. Widzieli, że wychodziłaś ze mną.
- Heh, przecież nie oskarżą cię o porwanie.
- Najwyżej o morderstwo...
- I ukrycie ciała.
Roześmiali się oboje.
- Ale go nie znajdą. A ty nie bardzo masz motyw. - dodała już poważniej. - Cokolwiek by się nie działo, daj mi tylko dwa miesiące.
Wyrwała mu z ręki telefon. Spojrzał na ekran. Wbijała w niego kolejne cyfry.
- Wszystko się ułoży. - rzuciła nie odrywając wzroku od wyświetlacza. Patrzył na nią bezsilnie.
Doszli do przystanku. Wyjęła z torebki dowód, nigdy wieczorem nie zabierała ze sobą innych dokumentów. Przyjrzała mu się dokładnie, a potem powoli i równo ułożyła go na ławce obok siebie.
- Aż tak? - spytał.
- Jestem tego pewna jak niczego w życiu.
Na przystanek powoli podjechał ciemny samochód, jakby miał tu być punktualnie o tej porze.
- Już są... - powiedziała cicho i uśmiechnęła się spokojnie, jakby z ulgą. Z samochodu nikt nie wysiadł, zdziwiło go to. Wstali. Westchnęła głęboko, podeszła do drzwi, ale zatrzymała się w pół kroku tak, jakby przez moment się zawahała. Wróciła i objęła go mocno.
- Przysięgam, że cię do siebie ściągnę. A ty przysięgnij mi, że nie pozwolisz im mnie znaleźć.
Puściła uścisk, pewnym krokiem podeszła do samochodu i cicho zamknęła za sobą drzwi.

***

Był przerażony i wciąż nie wierzył, że to dzieje się naprawdę. Opowiadała mu o tych planach wcześniej, ale nigdy nie brał jej na poważnie. Czasem była jak dziecko. A jednak... Było zimno. Skulił się, przyspieszył kroku i schował ręce do kieszeni. W lewej znalazł telefon. Wyjął go i podświetlił monitor. Jego oczom ukazał się ciąg cyfr. Nacisnął zieloną słuchawkę.
Przez kilka minut nikt nie odbierał. Zdawało mu się, że to trwa wieczność i z chwili na chwilę coraz bardziej bał się, że sygnał się urwie. Wreszcie standardowy sygnał zastąpiła cisza, choć w tle dałoby się wyłapać ciszy szum. Osoba po drugiej stronie milczała. Obawy, żal i niepewność ścisnęły mu gardło. Chwycił się za głowę tak, jakby miało dodać mu to otuchy. Jakby chciał przekonać samego siebie, że tak trzeba.
- Przysięgam... - jęknął i poczuł, jak po policzku spływa mu pierwsza tego wieczoru łza. Mimo, że po drugiej stronie wciąż słyszał tylko stłumiony szum silnika mógłby przysiąc, że osoba po drugiej stronie szeroko się uśmiechnęła."


I jeszcze moja teoria związana z powyższym:

Adam Z. zeznaje, że widział jak Ewa znika pod wodą, po to, żeby wszyscy byli przekonani, że Ewa nie żyje i że należy jej szukać w Warcie.
Trochę cała sprawa wymyka się spod kontroli ale Adam woli przegibać 3 miesiące w areszcie, żeby kryć Ewę. Za niesłuszny areszt i tak dostanie odszkodowanie.

Policja i prokuratura wie, że to ściema i tak naprawdę nie szukają w Warcie zwłok Ewy tylko właściciela uciętej ręki.

Prokuratura wypuści niebawem Adama i będzie go obserwować wiedząc, że prędzej czy później Ewa się z nim skontaktuje.

Wiem, wszyscy liczą na krew i zwłoki i sensację ale może jej wcale nie być.
LOOOOL,ale idiotyzm. Dziewczyna zalana w trupa obmyśliła plan, aby udać się nad Wartę i wybić z Polski, żeby spełniać marzenia
tobiaszowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-08 20:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.