Blizna w zgięciu nogi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-11, 19:37   #1
ANERI86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 29
Unhappy

Blizna w zgięciu nogi


.

Edytowane przez ANERI86
Czas edycji: 2011-04-08 o 12:14
ANERI86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 14:43   #2
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Blizna w zgięciu nogi

Cytat:
Napisane przez ANERI86 Pokaż wiadomość
Witam moim problemem od przeszło dwunastu lat jest blizna którą mam od dzieciństwa przeciełam nogę grubą falistą blachą i to tak nieszczęśliwie w samym zgięciu nogi od wewnetrznej strony.Stało sie tak ze nie zszyto mi powstałej rany i w tym miejscu mam blizne dlugą na 2cm a szeroką na 6mm no i wygląda to tak ze jak naprzykład kucam to blizna razem ze mna powstaje taka fałdka w zgieciu nogi lewej.Jest to troche dla mnie dyskomfort bo chodzi tylko o to umiejscowienie mojej blizny zeby była gdzie indziej a jest własnie tam.Myśle od paru lat o operacji plastycznej marzę wręcz o tym by mieć bliznę w kształcie kreski a nie taką blizne "fałdkę".Moja blizna to zapewne blizna przykurczowa chciałam spytać czy jest szansa na korekcje mojej blizny proszę o odpowiedz.
Jak blizna jest blada to nic bym z nią nie robiła - przynajmniej darowałabym sobie chirurgiczne wycinanie blizny. A to dlatego, że blizna jest na kończynie i to jeszcze na zgięciu - to miejsce o dużym naprężaniu tkanek. Takie blizny dłuuugo bledną no i bardzo często robią się przerośnięte. Zabieg chirurgiczny nie ma najmniejszego sensu. Mówię ci tak, bo znam to z autopsji. Ponad rok temu zdecydowałam się wyciąć bliznę, która nie była taka zła (wklęsła, ale blada) i narobiłam pasztetu - teraz moja nowa blizna (okolica z boku kolana, tuż poniżej) jest długa i szeroka, przerośnięta i koloru sino-fioletowego (mimo, że stosowałam różne preparaty - contratubex, no-scar, dermatix i obecnie veraderm). Niedawno pytałam dwóch niezależnych chirurgów co z tym robić - oboje stwierdzili, że tak to jest z bliznami na kończynach i teraz można spróbować lasera w celu poprawienia jej wyglądu.
Zdjęcie tej blizny wklejałam jakiś czas temu w innym wątku. Jak go znajdę to wkleję ci link - sama zobaczysz i zdecydujesz czy warto decydować się na zabieg
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...8#post12850288

Edytowane przez listopadowa80
Czas edycji: 2009-07-16 o 14:49
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 19:27   #3
ANERI86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 29
Dot.: Blizna w zgięciu nogi

.

Edytowane przez ANERI86
Czas edycji: 2011-04-08 o 12:15
ANERI86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 20:06   #4
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Blizna w zgięciu nogi

Cytat:
Napisane przez ANERI86 Pokaż wiadomość
Oki dziex za odpowiedz tylko widzisz ty miałas plaska bliznę a ja mam przykurcz-bliznę co utrudnia mi życie.A mogę spytać jak powstała twoja blizna ta stara i czy jak miałas ja wycinana to zastosowano u ciebie jakies unieruchomienie kończyny.
Ja miałam wklęsłą bliznę - powstała ponad 13 lat temu - miałam operację ortopedyczną. I dlatego, że nie była płaska tylko wklęsła to zdecydowałam się ją wyciąć. I to był bardzo wielki błąd. Unieruchomienia kończyny nie zastosowano. Mogę dać Ci radę - jeśli jednak zamierzasz coś z nią robić to skonsultuj to z kilkoma lekarzami, a nie z jednym. Niestety ja poszłam tylko do jednego, który nie widział problemów z wycięciem (teraz myślę, że chodziło o money, money, money)- wg. niej (pani dr) miała zostać cieniutka biała kreseczka. A wyszedł pasztet. I tak jak pisałam - później konsultowałam to z innymi chirurgami, którzy jednogłosnie stwierdzili, że zabieg był bardzo złym pomysłem (ze względu na umiejscowienie blizny).
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.