Pomocy! Okropne uczulenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-07, 19:04   #1
Alchimie
Raczkowanie
 
Avatar Alchimie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 75
Exclamation

Pomocy! Okropne uczulenie


Od 10 dni biorę Meridię. Na skórze pojawiło mi się straszne uczulenie, okropnie swędzi, często drapię to do krwi. Na początku miałam bąble na całym ciele, było ich niewiele. Dzis wysypało mnie na łokciach. Nie wiem co robić, do lekarza głupio mi iść, a leku nie odstawię.

Czy tak wyglądają typowe alergie? Czy łykać calcium?
Czy umiecie mi doradzić? Proszę o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (13,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (16,7 KB, 17 załadowań)

Edytowane przez Alchimie
Czas edycji: 2009-01-07 o 19:05
Alchimie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 20:07   #2
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Pomocy! Okropne uczulenie

Cytat:
Napisane przez Alchimie Pokaż wiadomość
do lekarza głupio mi iść

Lekarz jest od tego, żeby Ci pomóc, zupełnie nie rozumiem, dlaczego miałoby Ci być głupio z tego powodu, tym bardziej, że wysypka na łokciach nie jest wstydliwym tematem...

Zbierz się w sobie i marsz do lekarza!
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 21:08   #3
Alchimie
Raczkowanie
 
Avatar Alchimie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 75
Dot.: Pomocy! Okropne uczulenie

Widzisz, do rodzinnego nie pójdę bo Meridii nie mam przepisanej przez lekarza, a on się spyta,czy biorę jakieś leki.
Może dermatolog mi jakoś pomoże Wysiadam z tą wysypką...
Alchimie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 21:16   #4
michas545
Wtajemniczenie
 
Avatar michas545
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 000
Dot.: Pomocy! Okropne uczulenie

Działanie niepożądane
Większość działań niepożądanych wystąpiła w pierwszych 4 tyg. leczenia, ich nasilenie oraz częstotliwość zmniejszały się z upływem czasu. Bardzo często obserwowano: suchość w jamie ustnej, bezsenność, zaparcie. Często: tachykardię, kołatanie serca, nadciśnienie tętnicze, rozszerzenie naczyń krwionośnych (uderzenia gorąca), nudności, nasilenie dolegliwości związanych z guzkami krwawniczymi, nudności, ból i zawroty głowy, parestezje, niepokój, zwiększoną potliwość, zaburzenia smaku. Mogą również wystąpić: reakcje nadwrażliwości (m.in. pokrzywka, wykwity skórne, obrzęk naczynioruchowy, reakcje anafilaktyczne), małopłytkowość, choroba SchĂśnleina i Henocha, migotanie przedsionków, napadowy częstoskurcz nadkomorowy, pobudzenie, depresja, napady padaczkowe, przemijające zaburzenia pamięci krótkotrwałej, niewyraźne widzenie, biegunka, wymioty, łysienie, ostre śródmiąższowe zapalenie nerek, zapalenie kłębuszków nerkowych obejmujące tkankę łączną i naczynia włosowate, zatrzymanie moczu, zaburzenia wytrysku, impotencja, zaburzenia cyklu miesiączkowego, krwotok maciczny, przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych we krwi. Rzadko obserwowano objawy odstawienia, takie jak zwiększone łaknienie i ból głowy.

To jest w ulotce znalezionej w necie. Albo odstaw te tabletki albo rusz się do lekarza!
michas545 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:58.