Skąd pochodzą ubrania z tzw. ''mega pak'' sprzedawanych w internecie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-20, 08:40   #1
maxmara27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 32

Skąd pochodzą ubrania z tzw. ''mega pak'' sprzedawanych w internecie ?


Na allegro taka forma sprzedaży ciuchów jest bardzo popularna.Często ceny licytacji za 20 słabych gatunkowo rzeczy (może 2-3 są fajne ) dochodzą do trzystu-czterystu złotych.Zastanawiam się,czy to nie przypadek,że wszystkie marki zawarte w tych ''mega pakach'' to popularne marki w lumpeksach,które spowadzają rzeczy z Anglii/Irlandii.
jeśli mam rację,to jestem zszokowana.W mega pace,którą ludzie kupują za ileś stów,są ubrania warte 30-40 złotych (zakładając,że rzeczy jest około kilograma ) ????
__________________
You were my strength when I was weak
You were my voice when I couldn't speak
You were my eyes when I couldn't see ....
maxmara27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 09:46   #2
malgo_
Rozeznanie
 
Avatar malgo_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 815
Dot.: Skąd pochodzą ubrania z tzw. ''mega pak'' sprzedawanych w internecie ?

Cytat:
Napisane przez maxmara27 Pokaż wiadomość
Na allegro taka forma sprzedaży ciuchów jest bardzo popularna.Często ceny licytacji za 20 słabych gatunkowo rzeczy (może 2-3 są fajne ) dochodzą do trzystu-czterystu złotych.Zastanawiam się,czy to nie przypadek,że wszystkie marki zawarte w tych ''mega pakach'' to popularne marki w lumpeksach,które spowadzają rzeczy z Anglii/Irlandii.
jeśli mam rację,to jestem zszokowana.W mega pace,którą ludzie kupują za ileś stów,są ubrania warte 30-40 złotych (zakładając,że rzeczy jest około kilograma ) ????
Niektóre na pewno są z sh, a niektóre pochodzą po prostu z szaf. Ale moim zdaniem to widać na zdjęciach. Niektóre rzeczy są w tak opłakanym stanie, że bym za żadne pieniądze tego nie kupiła. Ale ludziom najwyraźniej nie chce się szukać i wolą kupić sobie taki worek.
malgo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 11:01   #3
KathleenAnn
Zadomowienie
 
Avatar KathleenAnn
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 148
Dot.: Skąd pochodzą ubrania z tzw. ''mega pak'' sprzedawanych w internecie ?

Na pewno część rzeczy pochodzi z SH. Ale niektórzy nie umieją szukać w ciucholandach, więc wolą kupić cały zestaw, który widzą na zdjęciach. Poza tym niektóre mega paki nie są z samymi szmatami, więc jest to dla nich wygoda, że za jednym zamachem mają zestaw ciuszków. Jak dla mnie to nic dziwnego. Nie chcesz - nie kupujesz.
KathleenAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 11:36   #4
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Skąd pochodzą ubrania z tzw. ''mega pak'' sprzedawanych w internecie ?

Głównie lumpeksy. Często są to tzw. "ściepy" czyli sztuki uszkodzone, poplamione, zmechacone, które normalnie nie schodzą. Jakoś nigdy nie widziałam perełek w paczkach.
No i czasem "zwyczajni" Allegrowicze wystawiają zestaw, gdy nie chce im się sprzedawać każdej rzeczy z osobna.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 11:40   #5
Silky_Vanilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 99
Dot.: Skąd pochodzą ubrania z tzw. ''mega pak'' sprzedawanych w internecie ?

z lumpeksów jak nic.

Często przecież Ci sprzeawcy co wystawiają towar wcześniej wszystko przeglądają i te lepsze marki sobie biorą. Nie raz widzę. Na allegro sobie dorobią przecież.

A reszta to zwykli kupujący, wiadomo, że jak się jakąś perełke w sh znajdzie to teraz zamiast przejść obok niej można na all wystawić i jeszcze zarobić : ) Mama mojego chłopaka znalazła 2 pary najek korków w mega dobrym stanie, w sumie na nich stówę zarobiła.

Co do allegro to trzeba uważać na tych, co mają te wszystkie ralphy lacoste i hilfigery w różnych rozmiarach i typach używane, a zdjecia wyretuszowane, cieniowane z pozaginanymi ubraniami (czyli rozciągniętymi) mój brat ostatnio kupił longsleeve ralpha za 35zł na zdjęciu piękny, stan bdb, biały. A przyszedł różowy-sprany - powyciągany i poplamiony. No złotówki by nikt za niego nie dał..
Silky_Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 12:22   #6
sensiblee
Zadomowienie
 
Avatar sensiblee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 724
Dot.: Skąd pochodzą ubrania z tzw. ''mega pak'' sprzedawanych w internecie ?

Większość pochodzi z lumpeksów. Mam koleżankę, która jeździ do ciucha jak jest wszystko po 1zł, kupuje z 80-100 sztuk a później sprzedaje to na allegro za 500zł albo i więcej czasem...i takich paczek ma np. 3 razy w miesiącu. Ona to już traktuje jak źródło utrzymania

Chociaż ja sprzedałam też mega pake na allegro, ale wszystko było z mojej szafy, po prostu ciuchy były w bardzo dobrym stanie, ale leżaly bez sensu w szafie więc chciałam się ich pozbyć I nawet mi się opłaciło, bo za 20sztuk dostałam 250zł
__________________
Studentka Psychologii
sensiblee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 21:35   #7
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Skąd pochodzą ubrania z tzw. ''mega pak'' sprzedawanych w internecie ?

Cytat:
Napisane przez sensiblee Pokaż wiadomość
Większość pochodzi z lumpeksów. Mam koleżankę, która jeździ do ciucha jak jest wszystko po 1zł, kupuje z 80-100 sztuk a później sprzedaje to na allegro za 500zł albo i więcej czasem...i takich paczek ma np. 3 razy w miesiącu. Ona to już traktuje jak źródło utrzymania

Chociaż ja sprzedałam też mega pake na allegro, ale wszystko było z mojej szafy, po prostu ciuchy były w bardzo dobrym stanie, ale leżaly bez sensu w szafie więc chciałam się ich pozbyć I nawet mi się opłaciło, bo za 20sztuk dostałam 250zł
Dlaczegoż ja dopiero natknęłam się na ten wątek, aż dziwne, że nigdy nie zastanawiałam się nad tego typu biznesem. Faktycznie, są dziewczyny, które warują przed otwarciem sh - wpadają jak błyskawica i migiem ściągają wszystko w bdb stanie (niezależnie od rozmiaru) i podchodzą do kasy z wybranymi rzeczami odrzucając jedynie ciuchy no-name - chyba tak to działa podczas dostawy. W dni, gdy wszystko jest za grosze, mniej dziko wyglądają takie łowy. Ale aż spróbuję (chociażby na wymiany wizażowe coś może się znaleźć)
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-15, 11:59   #8
brattby
Raczkowanie
 
Avatar brattby
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 145
Dot.: Skąd pochodzą ubrania z tzw. ''mega pak'' sprzedawanych w internecie ?

Różnie z tym bywa. Jak czyściłam porządnie szafę w zeszłym roku, to przyjęłam takie założenie, że jeśli jakaś rzecz jest w ogóle nienoszona, albo miałam ją na sobie 2-3 razy i przy okazji jest to rzecz dobrej jakości i modna, to wystawiałam ją "samodzielnie", natomiast wciąż w dobrym i bardzo dobrym stanie rzeczy, ale takie "zwykłe" wystawiałam w pakach, pogrupowane rozmiarami. Zwyczajnie nie chciałoby mi się dla każdej z tych rzeczy robić osobnej aukcji, zwłaszcza że pewnie większość sprzedałaby się za 2-5 złotych. Wystawienie paki to mniejszy zysk, ale i mniejszy kłopot.
Jak przeglądam aukcje to widzę, że część sprzedających jest świeżo po polowaniu w lumpeksie moim zdaniem jeśli ktoś bywa od czasu do czasu w takich sklepach, z łatwością odróżni takie paki. Uczulam zwłaszcza na paki ubrań dla dzieci, tutaj stosunek pak "z szafy" do lumpeksowych to jakieś 50/50.
brattby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 12:24   #9
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Dot.: Skąd pochodzą ubrania z tzw. ''mega pak'' sprzedawanych w internecie ?

Hmm, aż zaczełam żałować że ja tak nie robię - nigdy na to nie wpadłam. Tzn nie mówię o opychaniu starych szmat, ale często w lumpkach widzę perełki ale nie biorę ich ze względu na rozmiar...
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 13:48   #10
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Skąd pochodzą ubrania z tzw. ''mega pak'' sprzedawanych w internecie ?

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Głównie lumpeksy. Często są to tzw. "ściepy" czyli sztuki uszkodzone, poplamione, zmechacone, które normalnie nie schodzą. Jakoś nigdy nie widziałam perełek w paczkach.
No i czasem "zwyczajni" Allegrowicze wystawiają zestaw, gdy nie chce im się sprzedawać każdej rzeczy z osobna.
Ściepy? :P jak pracowałam na sortowni to mówiło się na to spady "to idzie na spad, tamto idzie na spad"

Szczerze mi ani takie mega paki ani szukanie po lumpeksach nie odpowiada
Lepsze rzeczy znajduje się na sortowni (co miesiąc można brać do 200zł co się znajdzie )) - takim sposodem można znaleźć prawdziwe perełki (zupełnie nowe buty adidasy, martensy, nike, torebki z versace, ubrania dosłownie nowiutkie, z metkami itp). Odkąd mam znajome, które nadal pracują na sortowniach to nawet nie kłopoczę się, żeby iść przeszukiwać milion razy przesortowane ubrania w lumpeksach
__________________

MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.