Trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-07, 00:09   #1
Lesny93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2
Unhappy

Trądzik


Witam wszystkich, jestem tu nowy więc nie wiem od czego mam zacząć.

Mam 18 lat, od około 2 lat zmagam się z trądzikiem.
Z rok temu byłem u dermatologa, przepisał mi jakieś maści - podleczyłem trądzik.

Było to lato więc skóra się wysuszyła syfki też. Od jakiś kilku miesięcy trądzik wrócił !!

Ratujcie Mnie

Troche już podleczyłem się peelingami, aloesem i teraz jakieś tabletki na ładną cerę łykam.. Ale nic Już nie wiem co robić
Lesny93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 08:59   #2
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez Lesny93 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, jestem tu nowy więc nie wiem od czego mam zacząć.

Mam 18 lat, od około 2 lat zmagam się z trądzikiem.
Z rok temu byłem u dermatologa, przepisał mi jakieś maści - podleczyłem trądzik.

Było to lato więc skóra się wysuszyła syfki też. Od jakiś kilku miesięcy trądzik wrócił !!

Ratujcie Mnie

Troche już podleczyłem się peelingami, aloesem i teraz jakieś tabletki na ładną cerę łykam.. Ale nic Już nie wiem co robić
no niestety nie ma co radzić. Preparaty z drogerii czyli te wszystkie reklamowane peelingi, toniki i żele nie pomogą gdy ma się trądzik. One są dobre dla osób, które mają lekko tłustą twarz czy maleńkie krostki od czasu do czasu - tak jak moja młodsza siostra, która zaczyna dojrzewać i zaczynają jej się CZASEM robić malutkie krosteczki w liczbie może 2-3 na całą twarz. Ty jeśli masz trądzik MUSISZ iść do dermatologa. On da Ci odpowiednie maści i w zależności od stanu cery może zrobi zabiegi (mikrodermabrazje, azot ) Trądzik nie znika od tak, jeśli tak jak piszesz zniknął Ci od maści od lekarza to nie wolno przestać ich stosować. Musisz nawet jak Ci znika chodzić do lekarza co miesiąc, półtora na wizyty i niech dalej przypisuje Ci te maści dla utrzymania efektu. Ja mam 21 lat i trądzik - tylko, że ja nigdy nie miałam poważniejszego trądziku z krostkami ropnymi ale takie malutkie rozsiane krostki jak uczulenie wyglądało w kolorze skóry. I mimo, że teraz mi zniknął od kilku miesięcy, to wraz chodzę ciągle na kontrole i stosuję te same maści co wcześniej. Może mniej antybiotyków kładę na skórę, prawie wcale ale retinoidy cały czas moja droga. Nikt Ci tu nie pomoże, bo z drogerii dobre są tylko peelingi - nie na trądzik ale na złuszczanie skóry! A tak to te wszystkie kosmetyki zawierają jedynie roślinne wyciągi itd które są g.... warte. Maści od dermatologa są na receptę, mają duże stężenie substancji czynnych i pomagają !
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 19:42   #3
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Trądzik

Dermatolog.

Aha, wątków o trądziku jest mnóstwo.
Poszukaj.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 22:41   #4
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
no niestety nie ma co radzić. Preparaty z drogerii czyli te wszystkie reklamowane peelingi, toniki i żele nie pomogą gdy ma się trądzik. One są dobre dla osób, które mają lekko tłustą twarz czy maleńkie krostki od czasu do czasu - tak jak moja młodsza siostra, która zaczyna dojrzewać i zaczynają jej się CZASEM robić malutkie krosteczki w liczbie może 2-3 na całą twarz. Ty jeśli masz trądzik MUSISZ iść do dermatologa. On da Ci odpowiednie maści i w zależności od stanu cery może zrobi zabiegi (mikrodermabrazje, azot ) Trądzik nie znika od tak, jeśli tak jak piszesz zniknął Ci od maści od lekarza to nie wolno przestać ich stosować. Musisz nawet jak Ci znika chodzić do lekarza co miesiąc, półtora na wizyty i niech dalej przypisuje Ci te maści dla utrzymania efektu. Ja mam 21 lat i trądzik - tylko, że ja nigdy nie miałam poważniejszego trądziku z krostkami ropnymi ale takie malutkie rozsiane krostki jak uczulenie wyglądało w kolorze skóry. I mimo, że teraz mi zniknął od kilku miesięcy, to wraz chodzę ciągle na kontrole i stosuję te same maści co wcześniej. Może mniej antybiotyków kładę na skórę, prawie wcale ale retinoidy cały czas moja droga.Nikt Ci tu nie pomoże, bo z drogerii dobre są tylko peelingi - nie na trądzik ale na złuszczanie skóry! A tak to te wszystkie kosmetyki zawierają jedynie roślinne wyciągi itd które są g.... warte. Maści od dermatologa są na receptę, mają duże stężenie substancji czynnych i pomagają !

Właśnie, peelingów ziarnistych (mechanicznych) przy trądziku ( zwłaszcza przyostrych zmianach trądzikowych) w ogóle nie powinno się używać, rozdrapują one zmiany skórne i przenoszą zakażenie w inne rejony twarzy. Nawet na opakowaniach peelingów do cery trądzikowej jest napisane żeby nie używać w czasie ostrych zmian trądzikowych albo te miejsca omijać.
Polecam jak poprzedniczki dermatologa. Żele i peelingi z drogerii trądziku Ci nie usuną.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 14:27   #5
kasiaa8880
Przyczajenie
 
Avatar kasiaa8880
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik

mam ten sam problem
dermatolog nie zawsze pomaga, o czym przekonałam sie nie raz.
kasiaa8880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 00:07   #6
Lesny93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik

Hmm, chyba jutro umówię się na wizytę do dermatologa...

Dzieki za wszystkie info.
Lesny93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 08:54   #7
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez Lesny93 Pokaż wiadomość
Hmm, chyba jutro umówię się na wizytę do dermatologa...

Dzieki za wszystkie info.
Jest wątek o polecanych dermatologach.
Poszukaj tam jakiegoś sprawdzonego.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:31.