UEK czy Uj ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-14, 09:22   #1
lesina
Raczkowanie
 
Avatar lesina
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 284

UEK czy Uj ?


Witam.
Wiem, że obecnie namnożyło się wątków o podobnej tematyce, ale dotyczą one zwykle poszczególnych kierunków, a nie uczelni. Ja natomiast mam trochę inny problem, dostałam się i na Uniwersytet Ekonomiczny i na Jagielloński i nie mam pojęcia, który z nich wybrać. Pomału gonią mnie terminy składania dokumentów, a ja wciąż nie potrafię się zdecydować. Z jednej strony UJ wydaje mi się uczelnią prestiżową i b. dobrą (dodam, że tu chcę studiować ekonomię), z drugiej UEK ma więcej ciekawych specjalności, no i mogłabym się uczyć dwóch języków obcych (tu dostałam się na finanse i rachunkowość).
Na pewno są tu jakieś studentki obu tych uczelni, które być może podzielą się ze mną swoimi opiniami i wrażeniami na temat tych uniwersytetów
__________________
and what would life be like without a few mistakes?

lesina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 09:40   #2
Paradoxical
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 55
Dot.: UEK czy Uj ?

Po pierwsze- gratuluję!
Po drugie- co do UJotu, prawda, jest to uczelnia prestiżowa. Mój znajomy tam studiuje ekonomię i nie narzeka( oprócz tego, że na Łojasiewicza trochę daleko..), właśnie teraz ma praktyki w jakimś banku.

Jednak wydaje mi się, że bardziej przyszłościowe są finanse i rachunkowość na UEKu. Jest to konkretniejszy kierunek po prostu.

Zrób sobie tabelkę i wypisz plusy i minusy. Uwzględnij takie aspekty jak renoma uczelni, ale też TWOJE zainteresowania i pasje. Poza tym, warto poczytać może trochę o atmosferze na danej uczelni itd.

http://www.f.uek.krakow.pl/viewtopic.php?f=74&t=13842
http://www.offuj.fora.pl/ekonomia,30/

Pozdrawiam i życzę jak najlepszego wyboru!
Paradoxical jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 09:41   #3
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: UEK czy Uj ?

Cytat:
Napisane przez lesina Pokaż wiadomość
Witam.
Wiem, że obecnie namnożyło się wątków o podobnej tematyce, ale dotyczą one zwykle poszczególnych kierunków, a nie uczelni. Ja natomiast mam trochę inny problem, dostałam się i na Uniwersytet Ekonomiczny i na Jagielloński i nie mam pojęcia, który z nich wybrać. Pomału gonią mnie terminy składania dokumentów, a ja wciąż nie potrafię się zdecydować. Z jednej strony UJ wydaje mi się uczelnią prestiżową i b. dobrą (dodam, że tu chcę studiować ekonomię), z drugiej UEK ma więcej ciekawych specjalności, no i mogłabym się uczyć dwóch języków obcych (tu dostałam się na finanse i rachunkowość).
Na pewno są tu jakieś studentki obu tych uczelni, które być może podzielą się ze mną swoimi opiniami i wrażeniami na temat tych uniwersytetów
A porpos tych specjalności to od razu uświadomię, jako studentka - nie wszystkie zostaną otwarte, więc może być tak, że będziesz musiała chodzić na jakąś inną. Zobacz lepiej na przedmioty . Ja nie znoszę UEKu .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 09:44   #4
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: UEK czy Uj ?

Co do tego UEKu nie jest tak źle jak koleżanka wyżej sugeruje
A co do kierunków, FiR zdecydowanie
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 09:50   #5
Ona.
Raczkowanie
 
Avatar Ona.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 319
Dot.: UEK czy Uj ?

Ja tak zapytam z ciekawości, ile miałaś % z matury, że dostałaś się na tak dobre uczelnie? Po prostu ciekawi mnie jak trzeba napisać maturę, żeby tam się dostać i gratuluję dostania się
__________________
"Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne." Mauriac Francois.

KOCHAM książki Harlana Cobena...

"Kiedy się kogoś naprawdę kocha, to wierność nie jest żadną zasługą."

Ona. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 10:07   #6
karl
Raczkowanie
 
Avatar karl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 212
Dot.: UEK czy Uj ?

Sama studiuję na Ueku, a w zasadzie kończę. Cóż mogę powiedzieć. No wiele rzeczy nie jest tak jak być powinno, ale ogólnie jestem całkiem zadowolona z tej uczelni. Na pewno duuzym plusem - w porównaniu choćby z UJ-tem jest fakt,że cały kampus jest na miejscu i nie trzeba jeździć na 10 koniec Krakowa na zajęcia mając 5 min. przerwy Co do języków, nasza uczelnia ponoć słynie w Krakowie z wysokiego ich poziomu. Prawda jest taka, że angielski tutaj raczej leży, mam wrażenie,że większość lektorów ma olewacki stosunek,więc nie ma szans w zasadzie się zbyt wiele nowego nauczyć. Ale naprawdę warto zacząć uczyć się od podstaw jakiegoś nieco mniej niż angielski czy niemiecki popularnego języka (włoski,hiszpański,rosyjs ki,francuski), bo te są naprawdę na dobrym poziomie i da się w ciągu tych 2 lat naprawdę sporo nauczyć.
Co do samego kierunku, ja akurat jestem na innym, ale moja współlokatorka jest na Finansach. Nie ukrywam,że jest to kierunek trudny, wymaga sporo uwagi i nauki...specjalności faktycznie wszystkich nie otwierają, z tego co pamiętam z przygód mojej kumpeli, to jakoś tak połowę z tych proponowanych - to zależy oczywiście od liczby studentów i liczby chętnych na poszczególne specjalizacje. Jeśli lubisz się uczyć, kręcą Cię sprawy finansowe, księgowe, przedmioty raczej ścisłe, to polecam Ci ten kierunek.
A na co dostałaś się na UJ?
karl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 10:53   #7
verha
Rozeznanie
 
Avatar verha
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 784
Dot.: UEK czy Uj ?

Hmmm ja Ci nie doradzę, bo sama dopiero się zastanawiam gdzie iść ;p Chciałam tylko spytać ile miałaś punktów w postępowaniu rekrutacyjnym? Bo na FiR się niestety nie dostałam, tylko na ekonomię i jestem ciekawa ile trzeba było mieć pkt żeby się dostać
verha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 10:54   #8
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: UEK czy Uj ?

http://uekwww.uek.krakow.pl/pl/eduka...i-stopnia.html
Zakładka statystyka
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 11:06   #9
verha
Rozeznanie
 
Avatar verha
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 784
Dot.: UEK czy Uj ?

Dzięki nie mogłam tego właśnie znaleźć Brakło mi 10 punktów ;/ może z rezerwowej się uda ;p
verha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 11:39   #10
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: UEK czy Uj ?

Ja bym UEK wybrała jednak. Moim zdaniem UJ jest przereklamowany. Nie na wszystkich kierunkach, ale jednak.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 12:10   #11
lesina
Raczkowanie
 
Avatar lesina
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 284
Dot.: UEK czy Uj ?

Dziękuję bardzo za odpowiedzi To mi trochę rozjaśnia sytuację. Do jutra jeszcze to przemyślę i złożę gdzieś papiery

Ona. z matemtayki roz. miałam 94%, z geografi R 87%, ang R 84%

Z tego, co mi się wydaje, na UJ był wyższy próg niż na UE, ale tez mniej osób przyjęli.
__________________
and what would life be like without a few mistakes?

lesina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 13:40   #12
Blanusia89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 662
Dot.: UEK czy Uj ?

Bez zastanowienia bierz Ekonomiczną! UJ ma tylko dobre studia medyczne
Blanusia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 16:13   #13
sylwicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 37
Dot.: UEK czy Uj ?

Też bym wybrała UEK
sylwicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 17:27   #14
q_kaska_q
Zadomowienie
 
Avatar q_kaska_q
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 026
Dot.: UEK czy Uj ?

ja studiuje na UJ ale zupelnie inny kierunek, jednak chcialam studiowac na UEku na kotry sie nie dostalam :P Chociaz na mgr chce isc na UEk
Ja jestem w miare zadowolona ze swoich studiow i uczelni, nie spotkalam sie z niemiłym stosunkiem do studentow ( slyszlam ze tak jest na niektorych uczleniach), dla mnie duzym minusem jest to ze jednego dnia mam zajecia w roznych miejscach, np rano na Grodzkiej a potem na Kampusie UJ. Dodatkowo czasami mam zajecia pozno popoludniu ( chociaz jestem na studiach dziennych) takze duzo czasu spedzam w komunikacji miejsciej. Co do Ueku to dokldnie nie wiem co i jak.
A prawda jest taka, ze ile ludzi tyle opinii. Jedni polecaja UJ inni UEK, a wyboru musisz dokonac sama. Podejrzewam, ze na Ueku poziom matematyki bedzie wyzszy, ale widze ze mature zdalas z niej super wiec pewie obawiac sie nie musisz powodzenia w wyborze i na studiach
__________________

koty
q_kaska_q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 20:20   #15
Ona.
Raczkowanie
 
Avatar Ona.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 319
Dot.: UEK czy Uj ?

Cytat:
Napisane przez lesina Pokaż wiadomość
Ona. z matemtayki roz. miałam 94%, z geografi R 87%, ang R 84%
o matko! gratuluję tak świetnych wyników!klaski :jestem pod wrażeniem
__________________
"Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne." Mauriac Francois.

KOCHAM książki Harlana Cobena...

"Kiedy się kogoś naprawdę kocha, to wierność nie jest żadną zasługą."

Ona. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 13:44   #16
lesina
Raczkowanie
 
Avatar lesina
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 284
Dot.: UEK czy Uj ?

Cytat:
Napisane przez Ona. Pokaż wiadomość
o matko! gratuluję tak świetnych wyników!klaski :jestem pod wrażeniem
Dzięki

Wczoraj złożyłam papiery, zdecydowałam się jednak na UJ. Dziękuję wszystkim za opinie i rady
__________________
and what would life be like without a few mistakes?

lesina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.