Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016 - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-21, 18:37   #1111
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Czyli tylko prolaktyna podwyższona. Myślę że lekarz coś zaradzi na to
Z tym stosunkiem to czytałam ostatnio że coraz więcej lekarzy uważa że wcale tak nie musi być że ma wynosić 1.

A ja dziś miałam rozmowę z siostrą. Ona i jej mąż nie mają dzieci. Też jest po poronieniu. Jest między nami duuża różnica wieku i mimo bliskich kontaktów na ten temat jakoś nie miałam odwagi porozmawiać ale teraz doszłam do wniosku że już czas. No i powiedziała że to dlatego że mają konflikt serologiczny taki, że można zajść w ciążę ale bardzo trudno. No i że ma tyłozgięcie znaczne. Ja też mam ale mi lekarze mówili zawsze że to nie będzie problemem przy zachodzeniu. Także już sama nie wiem. Wiem przynajmniej że to nie żadna choroba dziedziczna
Matko ja też mam z TŹ konflikt serologiczny ale nie wiedziałam, że to ma znaczenie przed poczęciem , mam sie bać ?
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 18:38   #1112
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

No właśnie to mnie zdziwiło. Zawsze czytałam że dopiero przy drugim dziecku jest to problem, bo przy pierwszym porodzie dochodzi do kontaktu z krwią. Raczej chodziło jej o to że ciężko jej zajść, a po poronieniu lekarze orzekli to samo co u mnie, że przypadek. A jednak do tej pory nie mają dzieci i mieć nie będą Zaczęłam się bać.

Prolaktynę bym na wszelki wypadek powtórzyła może? Nie jest aż tak przerażająco wysoka, myślę że lekarz może coś przepisać na jej obniżenie
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2015-10-21 o 18:40
Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 18:48   #1113
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

help
sluz jest, jajniki bolą, testy owu cały czas negatywne czy moze byc tak ze one na kogos ' nie działają " ?
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 18:50   #1114
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Czyli tylko prolaktyna podwyższona. Myślę że lekarz coś zaradzi na to
Z tym stosunkiem to czytałam ostatnio że coraz więcej lekarzy uważa że wcale tak nie musi być że ma wynosić 1.

A ja dziś miałam rozmowę z siostrą. Ona i jej mąż nie mają dzieci. Też jest po poronieniu. Jest między nami duuża różnica wieku i mimo bliskich kontaktów na ten temat jakoś nie miałam odwagi porozmawiać ale teraz doszłam do wniosku że już czas. No i powiedziała że to dlatego że mają konflikt serologiczny taki, że można zajść w ciążę ale bardzo trudno. No i że ma tyłozgięcie znaczne. Ja też mam ale mi lekarze mówili zawsze że to nie będzie problemem przy zachodzeniu. Także już sama nie wiem. Wiem przynajmniej że to nie żadna choroba dziedziczna
Czasami dobrze z siostrą porozmawiać. Jak ona też ma pod górkę w tej kwestii to może dzięki temu się zbliżycie?w takich kwestiach różnica wieku nie gra roli, a możecie sobie pomóc

Cytat:
Napisane przez wiosenka84 Pokaż wiadomość
Nusia prolaktynę musisz obniżyć. Najlepiej umów się do ginekologa.
A przede wszystkim się nie stresuj, bo prolaktyna to hormon stresu i podnosi się również jak się stresujemy.

Tych dwóch pozostałych nie robiłam, więc nie pomogę.


Czy to możliwe żebym w 5 dc czuła już jajnik??
Może to dobry znak że już go czujesz? Kłuje cię czy boli?Prawy czy lewy?
Cytat:
Napisane przez nusia00 Pokaż wiadomość
Kurcze u mnie i TŻ też jest konflikt serologiczny myslałam że to nie ma wpływu na pierwsze dziecko tylko przy porodzie trzeba otrzymac zastrzyk

choć tyle że ten stosunek nie jest tak ważny nie spodziewałam sie tak wysokiej prolaktyny
Wiosenka ma rację - nie możesz się denerwować bo prolaktyna od tego skacze. Trzeba iść i to leczyć, bo się da
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 18:54   #1115
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cytat:
Napisane przez AguŚ87 Pokaż wiadomość
help
sluz jest, jajniki bolą, testy owu cały czas negatywne czy moze byc tak ze one na kogos ' nie działają " ?
Może tak być niektóre kobiety mają owulację przy niskim poziomi lh którego nie wykrywa test

Nie ma co aż tak wierzyć tym testom, to tylko jeden ze wskaźników

Lepiej bierz się do dzieła
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2015-10-21 o 18:56
Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 18:57   #1116
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Co do prolaktyny, to ona naprawdę łatwo daje się regulować lekami, wiem coś o tym, brałam bromergon kilka lat. Tak więc spokojnie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:01   #1117
wiosenka84
Zadomowienie
 
Avatar wiosenka84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 716
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Może to dobry znak że już go czujesz? Kłuje cię czy boli?Prawy czy lewy?

Wiosenka ma rację - nie możesz się denerwować bo prolaktyna od tego skacze. Trzeba iść i to leczyć, bo się da
Kłuje prawy. W tamtym miesiącu kuł mnie lewy.

Nusia podejdź do tego tak, że dobrze że teraz ci to wyszło a nie za rok. Zbijesz i będzie po problemie (podobno bardzo łatwo się zbija).

Fanta dobrze, że z siostrą porozmawiałaś. Ale nie możesz tego brać do siebie, bo lekarz nie podał Ci konkretnej przyczyny, powiedział że to był przypadek. I tego się trzymaj. Nie ma co się niepotrzebnie negatywnie nastawiać.
wiosenka84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 19:06   #1118
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Staram się Chociaż nie jest to proste, bo co jakiś czas mam nowy pomysł dlaczego tak się stało. Muszę sobie ciągle powtarzać że to zbieg okoliczności i już.

W każdym razie wiem, że to nie jest jakaś rodzinna choroba a tego się bałam i dlatego nie pytałam

Za 10 dni przewiduję owulację Oby szybko zleciało
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:06   #1119
geosmina
Wtajemniczenie
 
Avatar geosmina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 041
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Panna_Hanna Pokaż wiadomość
Nauczylam go nie klasc laptopa na kolanach, nie nosic komorki w spodniach ;-) Dawalam ze zenszen do lykania. Jak widze ceny suplementow na poprawe plodnosci to mi rece opadaja. Gdybym miala jeszcze pewnosc ze to dziala...
Sama biore oeparol (wiesiolek), castagnus, falvit i kwas foliowy
Raczej staram sie nie obwiniac ani jego ani siebie. Mam nadzieje ze nie jest to niczyja wina. Tylko ze po prostu to musi potwac
Widzialam gdzies w necie testy plodnosci dla kobiet i mezczyzn. Korzystalyscie? Nie bardzo wiem jak to dziala. Komplet kosztuje chyba ok 120 czy 150zl i zastanawiam sie czy warto
Nie o obwinianie mi chodzi, tylko o szukanie przyczyny niepowodzeń😉 żeby móc je wyeliminować, dobrze że zażywasz te suplementy, też słyszałam o tej witaminie D, że jest wskazana☺ O testach płodności nie słyszałam, ale wolałabym zrobić jakieś dokładne badania u lekarza, a nie wydawać pieniądze na niesprawdzone rzeczy...

Fantasmagori, może taki po prostu jednorazowy okres miałaś, oby się wkrótce nie pojawił😉

Cytat:
Napisane przez nusia00 Pokaż wiadomość
prolaktyna 80-600
fsh 3,5-12,5
lh 2,4-12,6

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

a stosunek lh do fsh ponoć ma być 1 a u mnie nie jest
Musisz sobie dokładnie sprawdzić jednostki w których podane są normy i Twój wynik, jednostki muszę się zgadzać. Ale nawet jeśli jest podwyższona to nic poważnego ☺

Cytat:
Napisane przez wiosenka84 Pokaż wiadomość
Nusia prolaktynę musisz obniżyć. Najlepiej umów się do ginekologa.
A przede wszystkim się nie stresuj, bo prolaktyna to hormon stresu i podnosi się również jak się stresujemy.

Tych dwóch pozostałych nie robiłam, więc nie pomogę.


Czy to możliwe żebym w 5 dc czuła już jajnik??
Ja to zawsze prawie jajnik czuję na samym początku cyklu, zaraz po okresie. Nie wiem czy to źle, ale zazwyczaj tak mam 😉


Cytat:
Napisane przez nusia00 Pokaż wiadomość
Kurcze u mnie i TŻ też jest konflikt serologiczny myslałam że to nie ma wpływu na pierwsze dziecko tylko przy porodzie trzeba otrzymac zastrzyk

choć tyle że ten stosunek nie jest tak ważny nie spodziewałam sie tak wysokiej prolaktyny
Ja wiem tylko tyle o tym konflikcie, że organizm kobiety może odrzucać ciążę, bo będzie traktował ją jak infekcję czy jakieś ciało obce, po prostu będzie z nią jakby walczył. Nigdy nie słyszałam o żadnych zastrzykach po porodzie 😮

Piszę z telefonu-pozdro szejset
__________________
"Jakiś" to nie to samo co "jakichś"!!!

"Zenek, co ty jakiś nie w sosie jesteś? Może zjadłbyś jakichś pierożków babcinych?"
geosmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:08   #1120
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Kobieta dostaje zastrzyk po pierwszym porodzie żeby przy kolejnych ciążach nie zadział konflikt A konflikt ten najczęstszy dotyczy tylko kolejnej ciąży, bo te przeciwciała działają dopiero podczas porodu więc 1 ciąża jest bezpieczna. Dopiero kolejne dzieci są zagrożone
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2015-10-21 o 19:10
Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:33   #1121
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Hej

Dołączam do testowania 7.11

chudziaszek11 pięknie beta przyrasta!

Cytat:
Napisane przez nusia00 Pokaż wiadomość
Kurcze u mnie i TŻ też jest konflikt serologiczny myslałam że to nie ma wpływu na pierwsze dziecko tylko przy porodzie trzeba otrzymac zastrzyk

choć tyle że ten stosunek nie jest tak ważny nie spodziewałam sie tak wysokiej prolaktyny
Nie ma póki co konfliktu tylko jest ryzyko wystąpienia. Musi dojść do imunizacji krwi matki z krwią płodu. Tak się może zadziać w czasie porodu lub poronienia. Dlatego mamy profilaktykę konfliktu serologicznego Sprawdzamy grupę krwi matki - najlepiej już na początku ciąży o to zadbać - nie ma potrzeby sprawdzać grupy krwi ojca. Generalnie szpitale wychodzą z założenia, że ojciec może być inny, niż faktycznie matka podaje I obserwujemy - regularnie (bodajże, w każdym trymestrze raz) badamy miano przeciwciał. Jak jest powyżej 8 to się zaczynamy martwić. A jak nic się nie dzieje to bezpiecznie czekamy do porodu. Po porodzie się oznacza grupę krwi dziecka oraz obecność przeciwciał antyD u matki. Jak dziecko ma grupę krwi dodatnią i matka nie wytworzyła przeciwciał to otrzymuje imunoglobulinę. Ma się na wykonanie iniekcji 72h, także na spokojnie

Też u mnie i u TŻta jest ryzyko wystąpienia konfliktu serologicznego. Ja mam A Rh-, TŻ B Rh+
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 19:35   #1122
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

U nas też nie ma Ja mam A Rh+ a TŻ 0 Rh+
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:36   #1123
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
U nas też nie ma Ja mam A Rh+ a TŻ 0 Rh+
No i nie ma zmartwienia
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:37   #1124
nusia00
Raczkowanie
 
Avatar nusia00
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 162
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Co do prolaktyny, to ona naprawdę łatwo daje się regulować lekami, wiem coś o tym, brałam bromergon kilka lat. Tak więc spokojnie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Czy pod czas brania tego leku trzeba przerwać staranie o dzidzie
?
nusia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:37   #1125
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

No my nie Ale siostra owszem. No ale i tak już zrezygnowali ze starań

nusia nie trzeba
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2015-10-21 o 19:38
Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:37   #1126
geosmina
Wtajemniczenie
 
Avatar geosmina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 041
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

No to już wszystko wiem 😉 nie zgłębiałam nigdy tematu bo my z mężem obydwoje mamy 0 Rh+ więc spoczko 😉

Piszę z telefonu-pozdro szejset
__________________
"Jakiś" to nie to samo co "jakichś"!!!

"Zenek, co ty jakiś nie w sosie jesteś? Może zjadłbyś jakichś pierożków babcinych?"
geosmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:38   #1127
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
No my nie Ale siostra owszem. No ale i tak już zrezygnowali ze starań
I w sumie tylko dlatego, że tyłozgięcie i konflikt?

My mamy w rodzinie parę, która stara się już ponad 15 lat. Inseminacje, in vitro - wszystko zaliczone. Dziwnie będzie nam im powiedzieć, że jesteśmy w ciąży.
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:40   #1128
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

No na pewno dziwnie, mimo że się ucieszą to nie będzie to zwykła radość, bo po tylu latach starań na pewno ich to ukłuje w serce, mimo że dobrze wam życzą to jednak...

No po poronieniu dostała blokady psychicznej, i potem już nie chciała próbować
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:42   #1129
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
No na pewno dziwnie, mimo że się ucieszą to nie będzie to zwykła radość, bo po tylu latach starań na pewno ich to ukłuje w serce, mimo że dobrze wam życzą to jednak...

No po poronieniu dostała blokady psychicznej, i potem już nie chciała próbować
Przykre

Strata dziecka jest straszna, nawet w takiej niskiej ciąży. Ciężka sprawa to jest, ja się jeszcze uczę rozmawiać z takimi pacjentkami.
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 19:46   #1130
Kasmina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 669
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cześć dziewczyny!
tak się rozpisałyście, że nie wiem co skomentować
Jutro odbieram testy owulacyjne już czekają na poczcie

a od 2 dni mierze temp. Póki co rośnie, a ja z niecierpliwością czekam na spadek
Kasmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:47   #1131
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Trudny i delikatny temat Moja przyjaciółka jest położną i mówiła mi że ją starsza koleżanka w szpitalu uczyła że strata dziecka boli bardzo, niezależnie od tego czy to 8 czy 40 tydzień. I żeby nigdy nie mówiła rodzicom dziecka że to "to" czy jakoś inaczej tylko zawsze ze zrozumieniem "dziecko" bo dla nich to było ich ukochane dziecko a nie zlepek komórek, "to" czy jeszcze inaczej. A lekarze czy położne potrafią dokopać, czytałam nieraz artykuły kobiet po poronieniu to aż strach jak je traktowali. Mnie to na szczęście nie spotkało, miałam super opiekę.

No i różnie ludzie sobie z tym radzą. Siostra dostała blokady, a ja wręcz przeciwnie, po zabiegu czułam wręcz obsesyjną potrzebę zajścia w ciążę. Może to hormony? Teraz już na spokojnie, ale jednak bardzo chcę zajść.
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2015-10-21 o 19:50
Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:52   #1132
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cytat:
Napisane przez wiosenka84 Pokaż wiadomość
Kłuje prawy. W tamtym miesiącu kuł mnie lewy.
Nusia podejdź do tego tak, że dobrze że teraz ci to wyszło a nie za rok. Zbijesz i będzie po problemie (podobno bardzo łatwo się zbija).
Jeśli raz jeden a raz drugi to Twój organizm działa wzorcowo Do boju Wiosenka do boju

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Staram się Chociaż nie jest to proste, bo co jakiś czas mam nowy pomysł dlaczego tak się stało. Muszę sobie ciągle powtarzać że to zbieg okoliczności i już.

W każdym razie wiem, że to nie jest jakaś rodzinna choroba a tego się bałam i dlatego nie pytałam

Za 10 dni przewiduję owulację Oby szybko zleciało
Fanta musisz myśleć pozytywnie. Szykuj się za 10 dni na i jeszcze a za 24 dni prosimy o dobre wieści.

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Hej

Dołączam do testowania 7.11

chudziaszek11 pięknie beta przyrasta!



Nie ma póki co konfliktu tylko jest ryzyko wystąpienia. Musi dojść do imunizacji krwi matki z krwią płodu. Tak się może zadziać w czasie porodu lub poronienia. Dlatego mamy profilaktykę konfliktu serologicznego Sprawdzamy grupę krwi matki - najlepiej już na początku ciąży o to zadbać - nie ma potrzeby sprawdzać grupy krwi ojca. Generalnie szpitale wychodzą z założenia, że ojciec może być inny, niż faktycznie matka podaje I obserwujemy - regularnie (bodajże, w każdym trymestrze raz) badamy miano przeciwciał. Jak jest powyżej 8 to się zaczynamy martwić. A jak nic się nie dzieje to bezpiecznie czekamy do porodu. Po porodzie się oznacza grupę krwi dziecka oraz obecność przeciwciał antyD u matki. Jak dziecko ma grupę krwi dodatnią i matka nie wytworzyła przeciwciał to otrzymuje imunoglobulinę. Ma się na wykonanie iniekcji 72h, także na spokojnie

Też u mnie i u TŻta jest ryzyko wystąpienia konfliktu serologicznego. Ja mam A Rh-, TŻ B Rh+
Mają poczucie humoru w tych szpitalach:hahaha :
tija powiem Ci, że dzięki tobie czuje się mądrzejsza - pięknie ten konflikt wyłożyłaś
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:55   #1133
justyna1406
Raczkowanie
 
Avatar justyna1406
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 185
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Hej dziewczyny. A ja mam jakies doła ; ( cos czuje ze to bedzie dluga droga ; ( i ze nie bedzie to takie proste zajsc w ciaze jak sie wydaje ;( <smutna>
__________________
Żona 14.06.2014
justyna1406 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:56   #1134
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Fanta musisz myśleć pozytywnie. Szykuj się za 10 dni na i jeszcze a za 24 dni prosimy o dobre wieści.
Dziękuję pięknie Szykuję się, oj szykuję Będzie i jeszcze i może nawet rozwalają mnie te emotikonki

A, no i jutro idę do apteki po witaminy dla TŻ. Akurat mu się skończyły, to poproszę w aptece o jakieś z cynkiem i selenem. Niech bierze
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:58   #1135
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Jeśli raz jeden a raz drugi to Twój organizm działa wzorcowo Do boju Wiosenka do boju


Fanta musisz myśleć pozytywnie. Szykuj się za 10 dni na i jeszcze a za 24 dni prosimy o dobre wieści.


Mają poczucie humoru w tych szpitalach:hahaha :
tija powiem Ci, że dzięki tobie czuje się mądrzejsza - pięknie ten konflikt wyłożyłaś
Oj tak, mają poczucie humoru Ostatnio doktor zrobił młodej pacjentce wykład na temat kolejności podejmowanych decyzji w życiu. Dziewczyna była w ciąży i jeszcze się uczyła i się pytała kiedy wyjdzie do domu, bo szkoła czeka.



W ogóle chciałam Ci napisać, że dobrze że idziesz dopiero w listopadzie, bo zobaczysz już serduszko i będziesz spokojna. Tego Ci życzę A tak byś szybciej poszła i się denerwowała, że jeszcze serduszka nie widać.

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Dziękuję pięknie Szykuję się, oj szykuję Będzie i jeszcze i może nawet rozwalają mnie te emotikonki

A, no i jutro idę do apteki po witaminy dla TŻ. Akurat mu się skończyły, to poproszę w aptece o jakieś z cynkiem i selenem. Niech bierze
Ja kupiłam dzisiaj czystek i TŻ pytał czy czasem go dodatkowo nie faszeruje jakimiś wspomagaczami na plemniki
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 20:08   #1136
201604261006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 18 633
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Do lekarza umówiona jestem dopiero 06.11.2015.
Wytrzymasz do 6 zostało już malutko czasu a może od razu zobaczysz serduszko

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
A jednak do tej pory nie mają dzieci i mieć nie będą Zaczęłam się bać.
Nie bój się, będzie dobrze ile siostra ma lat? długo się starali?

Cytat:
Napisane przez AguŚ87 Pokaż wiadomość
help
sluz jest, jajniki bolą, testy owu cały czas negatywne czy moze byc tak ze one na kogos ' nie działają " ?
Mogą nie wykrywać hormonu

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Hej

Dołączam do testowania 7.11
Jednak zaczęliście wcześniej?
Widzę data ślubu wyznaczona, gratulacje

My konfliktu nie mamy, oboje mamy grupę krwi O Rh+
201604261006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 20:12   #1137
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cytat:
Napisane przez mysza93 Pokaż wiadomość
Nie bój się, będzie dobrze ile siostra ma lat? długo się starali?
Ma prawie 40. Dokadnie ile to nie wiem, ale około 10 lat. I jakiś czas temu zrezygnowali ze starań szkoda, fajnie by było mieć siostrzenicę/siostrzeńca Za to mam 2 bratanice kochane dziewczyny Jedna 18 lat (5 lat jestem tylko starsza od niej) a druga 8
Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam dzisiaj czystek i TŻ pytał czy czasem go dodatkowo nie faszeruje jakimiś wspomagaczami na plemniki
haha
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2015-10-21 o 20:13
Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 20:12   #1138
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Oj tak, mają poczucie humoru Ostatnio doktor zrobił młodej pacjentce wykład na temat kolejności podejmowanych decyzji w życiu. Dziewczyna była w ciąży i jeszcze się uczyła i się pytała kiedy wyjdzie do domu, bo szkoła czeka.



W ogóle chciałam Ci napisać, że dobrze że idziesz dopiero w listopadzie, bo zobaczysz już serduszko i będziesz spokojna. Tego Ci życzę A tak byś szybciej poszła i się denerwowała, że jeszcze serduszka nie widać.

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------



Ja kupiłam dzisiaj czystek i TŻ pytał czy czasem go dodatkowo nie faszeruje jakimiś wspomagaczami na plemniki
Tija właśnie na to serduszko liczę. Może w końcu wtedy dojdzie do mnie, że to się dzieje naprawdę Wnioskuję że pracujesz w służbie zdrowia tak? A można spytać co dokładnie robisz? Jeśli masz dostęp do recept to czystek powinien być najmniejszym zmartwieniem twojeg TŻ
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 20:19   #1139
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

Cytat:
Napisane przez mysza93 Pokaż wiadomość
Wytrzymasz do 6 zostało już malutko czasu a może od razu zobaczysz serduszko


Nie bój się, będzie dobrze ile siostra ma lat? długo się starali?


Mogą nie wykrywać hormonu


Jednak zaczęliście wcześniej?
Widzę data ślubu wyznaczona, gratulacje

My konfliktu nie mamy, oboje mamy grupę krwi O Rh+
Poszliśmy na żywioł, niech się dzieje co chce

Tak mamy datę W listopadzie moja mama podpiszę za nas umowę na salę, bo niestety my nie możemy tak często jeździć do Bydgoszczy.

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Tija właśnie na to serduszko liczę. Może w końcu wtedy dojdzie do mnie, że to się dzieje naprawdę Wnioskuję że pracujesz w służbie zdrowia tak? A można spytać co dokładnie robisz? Jeśli masz dostęp do recept to czystek powinien być najmniejszym zmartwieniem twojeg TŻ
Tak, pracuje w szpitalu jako położna na oddziale ginekologicznym, który w sumie jednocześnie jest patologią ciąży

Jak bym się postarała to viagrę bym dostała
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 20:20   #1140
nusia00
Raczkowanie
 
Avatar nusia00
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 162
Dot.: Wspólny cel mamy: od jesieni o dzidzię się staramy! staraczki 2015/2016

ja mam krew A Rh- a moj TŻ A Rh+
A długo trwa takie zbijanie prolaktyny ? latami ? miesiącami ?
nusia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-09 20:29:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.