Odchudzanie nastolatka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-02, 04:09   #1
matt889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5

Odchudzanie nastolatka


Witam!

Mam 18 lat, ok. 170cm wzrostu i cos kolo 80kg wagi. Chcialbym to zrzucic, ale nie wiem jak. Moze to brzmi dziwnie bo to banalne, trzeba jesc zdrowo. Przejrzalem dziesiatki stron w poszukiwaniu jakiejś dobrej diety i nic ciekawego nie znalazlem. W jednej jest napisane, ze owocow jesc nie mozna bo sa kaloryczne. Chcialbym Was prosic o rade jak dobrac dobra diete bo jestem jeszcze nastolatkiem i sie rozwijam i potrzebuje energii. Nie wiem co mam jesc, wiem, ze zdrowo, ale co? Dajcie jakies konkretne przepisy bo jedyne co znam i jest zdrowe to piers z kurczaka gotowana z jakimis warzywami a na sniadanie to bulka pelnoziarnista z serem bialym lub szynka. Kiedy jestem na diecie to caly czas jestem glodny przez co szybko rezygnuje i wracam do starych nawykow. Druga rzecza jest moje mysle uzaleznienie od slodyczy bo kiedy staram sie ich nie jesc to tak jakby ktos rzucal palenie, jestem troche nerwowy i nie moge przestac o nich myslec. Co mam zrobic, zeby je ograniczyc i w ogole schudnac? Z gory dzieki za odpowiedz!
matt889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 12:09   #2
nonessential
Zadomowienie
 
Avatar nonessential
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 101
GG do nonessential
Dot.: Odchudzanie nastolatka

Cytat:
Napisane przez matt889 Pokaż wiadomość
Witam!

Mam 18 lat, ok. 170cm wzrostu i cos kolo 80kg wagi. Chcialbym to zrzucic, ale nie wiem jak. Moze to brzmi dziwnie bo to banalne, trzeba jesc zdrowo. Przejrzalem dziesiatki stron w poszukiwaniu jakiejś dobrej diety i nic ciekawego nie znalazlem. W jednej jest napisane, ze owocow jesc nie mozna bo sa kaloryczne. Chcialbym Was prosic o rade jak dobrac dobra diete bo jestem jeszcze nastolatkiem i sie rozwijam i potrzebuje energii. Nie wiem co mam jesc, wiem, ze zdrowo, ale co? Dajcie jakies konkretne przepisy bo jedyne co znam i jest zdrowe to piers z kurczaka gotowana z jakimis warzywami a na sniadanie to bulka pelnoziarnista z serem bialym lub szynka. Kiedy jestem na diecie to caly czas jestem glodny przez co szybko rezygnuje i wracam do starych nawykow. Druga rzecza jest moje mysle uzaleznienie od slodyczy bo kiedy staram sie ich nie jesc to tak jakby ktos rzucal palenie, jestem troche nerwowy i nie moge przestac o nich myslec. Co mam zrobic, zeby je ograniczyc i w ogole schudnac? Z gory dzieki za odpowiedz!

Ja polecam duuużo ruchu Jesteśmy w podobnym wieku Masz wakacje więc i dużo czasu na zadbanie o siebie. Możesz wykupić karnet na siłownie. Może zaciągnąć tam też jakiegoś kolegę będzie wam raźniej a i mobilizacja większa. Zamiast słodyczy ja np podjadam marchewkę. Owoce kaloryczne ?! BREDNIA BREDNIA BREDNIA ! Mają swoje kcal ale jak wszystko. Za to mają mnóstwo witamin które są ci potrzebne. Nie musisz się głodzić ! Ważne żebyś jadł mniej więcej co 2-4 godziny. 3 normalne posiłki + 2 przekąski. Jakiś jogurt czy nawet owoc wystarczy. Pij dużo wody ! To ważne bo woda przyspiesza przemiane materii i w organizmie wszystko szybciej pracuje a więc i tłuszczyk znika
Są tzw produkty z ujemnymi kaloriami ! np brokuły, kalafior, marchewka i kilka innych (poszukaj o tym w internecie) są to produkty które dają wiele potrzebnych składników odżywczych ale co najważniejsze organizm potrzebuje wiecej kcal by je spalić niż one same w sobie zawierają

Eh rozpisałam się dość bardzo ale mam nadzieje że pomogłam troszke

Powodzenia !
nonessential jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 16:30   #3
matt889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Dot.: Odchudzanie nastolatka

Tak jak pisalem, w internecie mozna wyczytac, ze marchewka ma wysopki indeks glikemiczny, szczegolnie gotowana. A co do obiadow? Co polecasz? czy moge jesc to co mama zrobi czy musze robic sobie cos specjalnie dla mnie?
matt889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 18:43   #4
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881
Dot.: Odchudzanie nastolatka

jestesmy w tym samym wieku

Ja tez borykam sie z chudnieciem i rowniez jestem uzalezniona od slodyczy. Pewnego dnia, spojrzalam w lustro i powiedzialam sobie DOSC. 9 dni nie jem juz nic slodkiego, zamiast tego jem zdrowe rzeczy. Jestem na diecie dr. Haya/dieta nielaczenia i juz schudlam 4 kg

Kazdy organizm jest inny, wiec trzeba znalezc diete odpowiednia dla siebie.
__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 05:18   #5
matt889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Dot.: Odchudzanie nastolatka

A jeszcze jedno, co jesli jestem glodny wieczorem? Teraz we wakacje lubie posiedziec przed kompem wiec w lozku jestem kolo 1-2 w nocy. Pracuje do 22, w pracy jem ok. 19:30, ale jak wracam do domu to bym cos przekąsił. Czy dozwolony jest jakis owoc, jablko czy cos lub warzywa. Bo jesli ide spac 1-2 to 3 godziny przed snem moge jesc? Tak kolo 22:30?
matt889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 16:11   #6
paddy_1
Zadomowienie
 
Avatar paddy_1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Odchudzanie nastolatka

Nie powinno się jeść 3-4 godziny przed snem, więc możesz coś jeszcze przekąsić po powrocie z pracy do 22, może 21.30. Na pewno nie może być to nic, co zawiera dużą ilość węglowodanów, zrezygnowałabym więc z owoców, a poleciła coś białkowego. Lekka, zdrowa sałatka, jakiś twarożek.
__________________
I'm better than I was yesterday but not as good as I'll be tomorrow
Runmageddon Nocny Rekrut 9.04
Runmageddon Classic 9.04
paddy_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 19:37   #7
nonessential
Zadomowienie
 
Avatar nonessential
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 101
GG do nonessential
Dot.: Odchudzanie nastolatka

Cytat:
Tak jak pisalem, w internecie mozna wyczytac, ze marchewka ma wysopki indeks glikemiczny, szczegolnie gotowana. A co do obiadow? Co polecasz? czy moge jesc to co mama zrobi czy musze robic sobie cos specjalnie dla mnie?
Jeśli chodzi o obiady to zależy jakie te obiady twoja mama robi. Jeśli nie mają zbyt tłustych rzeczy to owszem. Możesz po prostu je jeść w zmniejszonych porcjach. Nie musi być to od razu kilka ziemniaków i troszke surówki. Nie chodzi o głodzenie sie. Masz sie najeść ale nie przejeść. Ale jeśli chodzi o inne posiłki to możesz zastępować zwykłe wysokokaloryczne produkty innymi. np zwykły chleb zastąpić ciemnym albo chociaż pełnoziarnistym. Chleb w ogóle ma dużo kcal więc ja zamiast kanapek jem np sałatki owocowe albo coś innego czym sie najem ale ma to wiele mniej kcal.

Cytat:
Ja tez borykam sie z chudnieciem i rowniez jestem uzalezniona od slodyczy. Pewnego dnia, spojrzalam w lustro i powiedzialam sobie DOSC. 9 dni nie jem juz nic slodkiego, zamiast tego jem zdrowe rzeczy. Jestem na diecie dr. Haya/dieta nielaczenia i juz schudlam 4 kg
Unikanie słodyczy to bardzo dobry krok Oby tak dalej.
Co do diety. W 10 dni aż 4 kcal ? Nie da się tak. Sądze że to początkowa faza odchudzania. Po jakimś czasie twoj spadek kg sie zmniejszy a może na kilka dni nawet ustać. Ale nie załamuj się tym. Organizm tak właśnie reaguje na diete kiedy się automatycznie na nią przechodzi. Trzymam kciuki

Cytat:
A jeszcze jedno, co jesli jestem glodny wieczorem? Teraz we wakacje lubie posiedziec przed kompem wiec w lozku jestem kolo 1-2 w nocy. Pracuje do 22, w pracy jem ok. 19:30, ale jak wracam do domu to bym cos przekąsił. Czy dozwolony jest jakis owoc, jablko czy cos lub warzywa. Bo jesli ide spac 1-2 to 3 godziny przed snem moge jesc? Tak kolo 22:30?
paddy_1 ma całkowitą racje. Jeść można 3-4 godzin przed snem. Ważne jednak aby były to produkty łatwostrawne bo organizm nie zdąży ich przerobić. Jak najbardziej owoce mogą byc. Dobre są też warzywa. Ja polecam brokuły w sosie serowym. Mojego TŻ też nauczyłam nie obrzerać się przed snem a brokułki czy kalafior mu strasznie smakują i może ich tak naprawde zjeść tyle ile potrzebuje bez zbednych ograniczeń bo są to produkty o ujemnych kcal o których wsponinałam wcześniej.
Ponadto ! Nie można chodzić głodnym spać. To źle wpływa na prace organizmu i przemiane materii..

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Dla wszystkich którzy chcą poprawić przemiane materii i zmniejszyć uczucie głodu polecam Cedrix plus. Są to pigułki na bazie octu jabłkowego. Przez 2 miesiące piłam ocet jabłkowy rozrobiony 3 razy dziennie. Pomagał. Ale uciążliwe było picie go i ten ochydny sma.. Blee.. Cedrix plus to odpowiednik octu jabłkowego. Powiem szczerze że działa podobnie. Mój żołądek nie jest niszczony. Cena to ok 16 zł. 40 tabletek. Bierzesz dwie dziennie po jednej przed dwoma wybranymi przez siebie posiłkami. Ja wybrałam śniadanie i obiad bo jem największe porcje. Zmniejsza uczucie głody. Nasyca. Jem mniej. Poprawia przemiane materii. Czuje sie najedzona dłużej. Więc polecam
nonessential jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.