Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-03, 00:09   #1
Jurek Dobra Rada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9

Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego


Uwaga dalej będzie przykry tekst, jak niechcesz się dołowac nie czytaj.
Moje uwagi wynikają z własnego doświadczenia.
zaczynam
JEŻELI TWÓJ WSKAŹNIK MASY CIAŁA BMI http://pl.wikipedia.org/wiki/Body_Mass_Index

PRZEKRACZA 30 TO ZAPOMNIJ O ZWYCZAJNEJ DIECIE!! NIE JESTEŚ W STANIE TRWALE SCHUDNĄĆ DO PRAWIDŁOWEJ WAGI!!

Oczywiście kazdy słyszał o takim kozaku któremu sie udało, ale są to przypadki pojedyńcze i raczej nie liczyłbym na to.
Ważne nie nalezy mylić utraty wagi z trwałym odchudzaniem.
Sam wielokrotnie chudłem po 25 kg, co z tego jak po kilku miesiącach, kiedy człowiek przestał się kontrolowac bo np, miał problemy domowe, waga wracała do punktu wyjścia.
Ja za namową przyjaciół lekarzy zdecydowałem się na chirurgiczny zabieg zwężenia żałądka. Nie jest to takie straszne jak się nazywa, jest też wiele rodzajów operacji, ja zdecydowałem się na opaskę na żałądek,zakładaną laparoskopowo. Poczytajcie sobie o tym na forum www otylosc. org
Po dwóch latach mam 45 kg mniej wagi, nie trzymam diety , jem co chcę łacznie z czekoladą , kobiety zauważaja mnie na ulicy ( akurat niezbyt przydatne bo jestem szczęśliwie żonaty, ale przyjemnie łechta ego )
Czuję się świetnie i jestem zdrowy jak nigdy.
Pamiętaj odchudzanie to nie sprint na 100m , nie schudniesz dużo w miesiąc czy dwa, żeby trwale schudnąc kilkadziesiąt kilogramów trzeba spadać z wagi powoli przez 2-4 lata.

A teraz lista usprawiedliwień , które słucham od znajomych grubasków kiedy próbuję ich namówić na zmianę ich smutnego życia na lepsze.

1. mama mi mówiła ,że jestem grubokoścista
2. mam kłopoty z tarczycą ( epidemia w tym kraju chyba jest, wszystkie grube maja problemy z tarczycą)
3. Jest mi dobrze z tym jaka/jaki jestem , jestem przebojowa i uśmiechnięta a w pracy odnoszę sukcesy ( I.może i odnosisz ale pomyśl jakie sukcesy bys odnosiła bez zbędnego balastu, II. mechanizm obronny)
4.Mój mąż lubi mnie taką jak jestem, mówi że jest do czego przytulać ( tjaa.. właśnie mi mówi że się poddała...)
5. ja nic prawię nie jem a tyję to geny są , takie duże geny ,że aż ja jestem duża, a mój mąż je tyle co ja i jest chudy jak patyk (wydaje ci sie że jesz tyle co on, mąż nie dojada tak jak ty, więcej się rusza i pewnie jest wyższy niż ty więc pewnie trochę więcej waży(ma więcej mięśni) i pali więcej kalorii z natury rzeczy itp.)

itp.itd znacie to pewnie

Więc jeżeli masz już te 20-30 kg nadwagi , walczysz z nią przez wiele lat i masz ochote zmienić swoje zycie zapomnij o dietach cud i spróbuj mojego sposobu.
Paniom z mniejsza nadwagą oczywiście zalecam tradycyjne sposoby odchudzania.

Zapraszam do dyskusji

Pozdrawiam
Jurek
95kg/187cm (kiedyś 140kg)
Jurek Dobra Rada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 07:06   #2
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

wiesz ja tez mam spora nadwage ale nie zdecydowalabym sie na ten zabieg
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 08:02   #3
angel109238
Zadomowienie
 
Avatar angel109238
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lubelanka na podkarpaciu
Wiadomości: 1 826
GG do angel109238
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

dzxiwny ten post jest. nie wiem czy to nie reklama. No ale. Twój wybór. ja też bym się na operacje nie zdecydowała.
__________________
Synuś już z Nami

Dietkuje
I 85kg
II 80kg
III 70kg
angel109238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 09:02   #4
Marissa21
Przyczajenie
 
Avatar Marissa21
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7
GG do Marissa21
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Jurku to ile musiałeś ważyć , że zaproponowali Ci te pomniejszanie żołądka?

raczej nie masz racji pisząc że mając 20, czy 30 kg nadwagi jakiś lekarz zaproponuje operację
takie rzeczy są dla ludzi którzy mają 50 i więcej kg nadwagi

Nie do końca też uważam, że jedzenie wszystkiego przy zmiejszonym żołądku jest dobre, musisz jednak uważać z łakomstwem bo mozesz zrobić sobie krzywdę

a poza tym ile ty możesz naraz zjeśc tej czekolady? kostkę?

Zemiejszony żoładek czy nie ale i tak musisz się kontrolować
Marissa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 10:02   #5
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Cytat:
Napisane przez Marissa21 Pokaż wiadomość
Jurku to ile musiałeś ważyć , że zaproponowali Ci te pomniejszanie żołądka?

raczej nie masz racji pisząc że mając 20, czy 30 kg nadwagi jakiś lekarz zaproponuje operację
takie rzeczy są dla ludzi którzy mają 50 i więcej kg nadwagi
dziewczyny, czytajcie ze zrozumieniem i do konca
Przeciez jest napisane ze bylo 140 czyli prawie i jest ta roznica 50kilo

Edytowane przez Dog-Rose
Czas edycji: 2009-06-03 o 10:13
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 10:10   #6
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Moja znajoma też to miała i ma się dobrze- nie żałuje. Sporo schudła.
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 10:28   #7
Jurek Dobra Rada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Drogie Panie !
odpowiadając na wasze posty.
to nie jest reklama tylko szczera rada wynikajaca z własnych doświadczeń.Strona której adres podałem jest robiona przez ludzi po operacji zwężenia żałądka i ma na celu tylko przedstawienie tematy a nie sprzedaż czegokolwiek.
Jedna z koleżanek pisze że przy 20-30 kg lekarz ci nie zaproponuje takiej operacji, nie zgadzam się z tym.
Jerzeli jesteś drobną kobietką( powinnaś być) i twoja idealna waga przy niskim wzroście przekracza 75-80 kg to kwalfikujesz sie do tej operacji, bo nie waga tu ma znaczenie tylko procentowe przekroczenie masy ciała, dlatego nie używa się do pomiaru kilogramów tylko wskaznika BMI

Do innej koleżanki która pisze że ma spora nadwagę. Może aż takiej nadwagi nie masz, operacja to ostateczność wiec nie ma sensu jej robić przy np. wzroście 173 cm i 20 kg nadwagi, ale jeżeli ważysz proporcjonalnie dużo więcej nie oszukuj się , będziesz testowała setki diet , poznasz dogłębnie efekt jojo i nic z tego nie będzie, więc jezeli jeszcze masz ochotę coś zmienić w swoim życiu to zainteresuj się tym tematem, trochę strachu a potem tylko radość.
zachęcam ale wybór należy do was.
Jeszcze raz przypominam że nie jest to metoda(metody) dla pań z mała nadwagą
Jurek Dobra Rada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 10:29   #8
Sylwoocha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 407
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Tiaa.. Najbardziej podoba mi się ta "epidemia" tarczycy.. Wyobraź sobie, że w momencie gdy uregulowałam hormony waga zleciała mi 28 kilo i to bez żadnych operacji czy tabletek wspomagających odchudzanie. Jeszcze mam sporo do zgubienia, ale tak jak moja pani doktor powiedziała, jestem na najlepszej drodze do osiągnięcia celu (oczywiście przy unormowanym TSH). A i oczywiście nie głodzę się i zdarza mi się zjeść czekoladę
Sylwoocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 10:42   #9
Jurek Dobra Rada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

proponuje = sprawdzcie swoje BMI i wpisujcie Swoją wagę, wzrost i krótki opis jak się odchudzacie, może coś doradzę

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Sylwucha, niestety hormonyt to przekleństwo kobiet, ty pewnie miałaś z tym realny problem ale większość zwala na to swoje problemy z otyłością (nie nadwaga podkreślam), hormony trzymają w twoim organiżmie wodą której może być dużo więcej nawet 10 kg reszta to dodatkowy tłuszcz.
Z doświadczeń moich kolezanek po chlo (chirurgicznym leczeniu otyłości)
spadek wagi po wyregulowaniu hormownuw jest szybki z dwóch powodów
1. spada woda z ciała
2. kobieta zaczyna dbac o siebie, reguralnie bierze lekarstaw, postępuje zgodnie z zalecenieami doktora, je to co trzeba i podświadomie się pilnuje, waga leci z tłuszczu
3. przy dużej nadwadze ujawniają się rózne choroby i problemy zdrowotne, przy spadku wagi ustępuja kobieta jest szczęsliwa bo czuje się lepiej i widzi jak licznik na wadze się cofa, wydzielają się endorfiny a ona jedzie dalej na tzw. hormonalnym haju, odczuwa mniejszy głod jest rozanielona i chudnie dalej.
Takie cos może trwać nawe 3-4 tygodnie, można dużo schudnąć

no ale ja pisałem raczej do pań które maja troche więcej do zrzucenia niz 20 kg
Jurek Dobra Rada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 10:47   #10
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Jurek Dobra Rada ja tez nie mowie ze mam mala otylosc. przed odchudzaniem wazylam dobre 94-95 a raz mi nawet waga pokazala 98
czyli moj bmi 38.1. teraz mam BMI 31.2. ale wiem ze jeszcze duzo pracy przedemna.


mam do ciebie jeszcze takie pytanie. jakie miales cisnienie przed operacja? a teraz o ile ci sie zmniejszylo?
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 10:51   #11
Jurek Dobra Rada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Filusiek, życze ci powodzenia w odchudzaniu, ale jeżeli bedziesz miała efekt joj0 np, za rok , nie załamuj się, już wiesz gdzie szukać rozwiązania.
swojego cisnienia nie pamiętam, ale teraz mam normalne, jestem sprawny fizycznie, gram w squasha z kolegami i łoje im skórę, więc chyba nie jest źle.
pozdrowionka i trzymaj się
Jurek Dobra Rada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 11:01   #12
Sylwoocha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 407
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Cytat:
Napisane przez Jurek Dobra Rada Pokaż wiadomość
proponuje = sprawdzcie swoje BMI i wpisujcie Swoją wagę, wzrost i krótki opis jak się odchudzacie, może coś doradzę

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Sylwucha, niestety hormonyt to przekleństwo kobiet, ty pewnie miałaś z tym realny problem ale większość zwala na to swoje problemy z otyłością (nie nadwaga podkreślam), hormony trzymają w twoim organiżmie wodą której może być dużo więcej nawet 10 kg reszta to dodatkowy tłuszcz.
Z doświadczeń moich kolezanek po chlo (chirurgicznym leczeniu otyłości)
spadek wagi po wyregulowaniu hormownuw jest szybki z dwóch powodów
1. spada woda z ciała
2. kobieta zaczyna dbac o siebie, reguralnie bierze lekarstaw, postępuje zgodnie z zalecenieami doktora, je to co trzeba i podświadomie się pilnuje, waga leci z tłuszczu
3. przy dużej nadwadze ujawniają się rózne choroby i problemy zdrowotne, przy spadku wagi ustępuja kobieta jest szczęsliwa bo czuje się lepiej i widzi jak licznik na wadze się cofa, wydzielają się endorfiny a ona jedzie dalej na tzw. hormonalnym haju, odczuwa mniejszy głod jest rozanielona i chudnie dalej.
Takie cos może trwać nawe 3-4 tygodnie, można dużo schudnąć

no ale ja pisałem raczej do pań które maja troche więcej do zrzucenia niz 20 kg
Miałam BMI powyżej 40, obecnie 34,5. Z tym odchudzaniem jest tak, że jeśli widać rezultaty, to człowiek ma więcej chęci do dalszego działania. I nie mówię, że waga ma spadać 10 kilo w ciągu miesiąca. Powoli do celu
Sylwoocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 11:10   #13
Jurek Dobra Rada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Niestety na poczatku chudnie się łatwo, np. same złogi i inne świństwa które masz w przewodzie pokarmowym potrafią wazyć 5-7 kg, więc nie ma czym sie podniecać, przy twoim BMI 5 kg na miesiąc jest w sam raz, jak dojdziesz do BMI 30 pogratuluję ci, ja chudnę teraz tylko jakiś 1 kg na 2-3 miesiące, a na początku spadłem 15 kg w miesiać, więc życze wytrwałości, bo niestety wszystkie diety dobrze się zapowiadaja na poczatku , a tak naprawe odchudzanie zaczyna się dopiero po 1-2 miesiącach diety.
trzymaj się
Jurek Dobra Rada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 11:18   #14
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Cytat:
Napisane przez Jurek Dobra Rada Pokaż wiadomość
Filusiek, życze ci powodzenia w odchudzaniu, ale jeżeli bedziesz miała efekt joj0 np, za rok , nie załamuj się, już wiesz gdzie szukać rozwiązania.


Człowieku, odczep się łaskawie od normalnie ZDROWO odchudzających się ludzi i przestań wszystkim wróżyć efekt jojo i zachęcać do operacji jako złotego środka na chudnięcie
Rozumiem, że Tobie nie wyszło normalne odchudzanie, rozumiem że miałeś jojo parę razy, rozumiem że się tym sfrustrowałeś ale są osoby które potrafią się TRWALE odchudzić na normalnej diecie, potem z niej wyjść stopniowo nie tyjąc i nie potrzebują żadnego zmniejszania żołądka.

Dziwny jest ten wątek.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 11:33   #15
Jurek Dobra Rada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

chyba nie zrozumiałaś moich postów?, dziele się swoimi doświadczeniami co z tym zrobisz twoja sprawa, przypominam że mówimy o ludziach z otyłością olbrzymią a nie nadwagą
Jurek Dobra Rada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 11:35   #16
angel109238
Zadomowienie
 
Avatar angel109238
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lubelanka na podkarpaciu
Wiadomości: 1 826
GG do angel109238
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

no tak Pan znalazł środek na swoje problemy a teraz wszyscy inni którzy odchudzają się zdrowo są jacyś nienormalni bo będą mieli jojo i inne rzeczy. Oczywiscie rozumiem że kolejne diety nie wychodziły. To jeszcze nie powód by każdemu wmawiać operację.
Ja wole swoją wytrwałość i walkę o upragnione ciało. W zdrowy i naturalny sposób.
__________________
Synuś już z Nami

Dietkuje
I 85kg
II 80kg
III 70kg
angel109238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 11:36   #17
Jurek Dobra Rada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Lexie są osoby które potrafią schudnąć tak jak piszesz ale jest ich niewiele , to jak zdobywanie Monte Everest, możliwe ale bardzo trudne, ja sie do takich nie zaliczam, wiec jezeli jesteś tym szczęściazem który zdobędize górę gratuluje, ja pisze do osób podobnych do mnie, którzy po prostu nie dali sobie z tym rady.
Jurek Dobra Rada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 13:41   #18
Sylwoocha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 407
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Cytat:
Napisane przez Jurek Dobra Rada Pokaż wiadomość
Niestety na poczatku chudnie się łatwo, np. same złogi i inne świństwa które masz w przewodzie pokarmowym potrafią wazyć 5-7 kg, więc nie ma czym sie podniecać, przy twoim BMI 5 kg na miesiąc jest w sam raz, jak dojdziesz do BMI 30 pogratuluję ci, ja chudnę teraz tylko jakiś 1 kg na 2-3 miesiące, a na początku spadłem 15 kg w miesiać, więc życze wytrwałości, bo niestety wszystkie diety dobrze się zapowiadaja na poczatku , a tak naprawe odchudzanie zaczyna się dopiero po 1-2 miesiącach diety.
trzymaj się
15 kilo w miesiąc No mnie się coś takiego nigdy nie przytrafiło. A te 28 kilo nie schudłam w miesiąc czy 2, tylko 7 i póki co dalej się trzymam, bo się nie głodzę, jem smacznie i przede wszystkim zdrowo. I w sumie to nie jestem na diecie, bo to mój nowy styl odżywiania na zawsze. Pogratulujesz mi jak BMI będę miała w normie.
Co do operacji, to znam przypadki, ze ludzie chudli, a potem wracali do starych nawyków żywieniowych i zgadnij co się działo?? Taaaak, to czym nas tu straszysz - jojo. Więc Tobie również życzę powodzenia i trzymaj się
Sylwoocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 14:31   #19
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Cytat:
Napisane przez Jurek Dobra Rada Pokaż wiadomość
Filusiek, życze ci powodzenia w odchudzaniu, ale jeżeli bedziesz miała efekt joj0 np, za rok , nie załamuj się, już wiesz gdzie szukać rozwiązania.
swojego cisnienia nie pamiętam, ale teraz mam normalne, jestem sprawny fizycznie, gram w squasha z kolegami i łoje im skórę, więc chyba nie jest źle.
pozdrowionka i trzymaj się
a wiesz ze po wyciagnieciu balonika tobie tez grozi jojo

kazda dieta niesie ze soba ryzyko jojo. szkopol tkwi w tym co zrobisz po zakonczeniu diety, czy powrocisz do starych nawykow czy zakorzenisz w sobie nowe
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 15:47   #20
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
a wiesz ze po wyciagnieciu balonika tobie tez grozi jojo

kazda dieta niesie ze soba ryzyko jojo. szkopol tkwi w tym co zrobisz po zakonczeniu diety, czy powrocisz do starych nawykow czy zakorzenisz w sobie nowe
Dokładnie, masz rację. Nie ma żadnego złotego środka na odchudzanie, jojo można mieć zawsze i tylko od danej osoby zależy czy wróci do starych złych nawyków (a przecież po balonikach, zmniejszaniu żołądka dokładnie tak samo można wrócić), czy przyjmie na stałe nowe nawyki i bez problemu utrzyma wagę.

Zresztą znacznie zdrowiej jest nauczyć się zdrowo odżywiać, wartościowymi produktami dostarczającymi wszystkich niezbędnych składników niż ograniczać ilość, na dodatek poprzez montowanie sobie czegoś w żołądku celem sztucznego zmniejszenia. Zmniejszanie żołądka to sposób bardzo doraźny, owszem - schudnie się z tym balonikiem, ale najważniejsze jest pytanie CO DALEJ? Tu się dopiero zacznie trudność, bo człowiek nie ma szans się nauczyć nowych nawyków, na to oczywiście potrzeba sporo czasu ale naprawdę po kilku miesiącach zdrowe jedzenie wchodzi w krew i nie sprawia już kłopotów.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 18:57   #21
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Taaaa, najlepiej iść na operację i mieć święty spokój. Pewnie, no bo po co zdrowo się odchudzać, po co zmienić nawyki żywieniowe, jak można sobie opaskę na żołądku założyć. Skoro jesz co chcesz, to chyba to nie jest do końca zdrowe i oszukujesz samego siebie. Nadal pakujesz w siebie niezdrowe żarcie, które w żaden sposób nie wspomaga Twojego organizmu w funkcjonowaniu i nie polepsza stanu zdrowia.
A co będzie jak zdejmą Ci opaskę? Tak jak zauważyły dziewczyny, przyzwyczaiłeś się do jedzenia wszystkiego, na co masz ochotę, więc zapewniam Cię, ale będzie Ci bardzo ciężko później utrzymać swoją wagę.

Ja schudłam rok temu niecałe 20kg i zrobiłam to tylko dzięki sobie. Stosowałam dietę, zmieniłam na stałe nawyki żywieniowe, zaczęłam być aktywna i bardziej wysportowana. Nadal się odchudzam, ale robię to zdrowo i nawet gdybym była nie wiem jak bogata, to nie zgodziłabym się na taką operację. Niby po co, skoro mogę mieć satysfakcję, że dokonałam czegoś sama i czuć się z tym bardzo dobrze?

Odchudzanie to indywidualna sprawa każdego, ale mówienie komuś, "że jesteś otyły, nie ma dla Ciebie ratunku, musisz iść na operację, bla bla bla" to wielka bujda. Od razu może zaleć komuś samobójstwo, niech się nie męczy....
Jesteś teraz chudszy i krytykujesz ludzi za ich wygląd, nie pamiętając chyba, jak to było kiedy to ty byłeś jednym z tych z nadprogramowymi kilogramami. Smutne.
__________________
Passion is my fashion!

Edytowane przez Navien
Czas edycji: 2009-06-03 o 18:59
Navien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 19:05   #22
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

wlasnie balonikowanie i ta druga metoda maja to do siebie ze balon po jakims czasie sie wyjmuje a i mozna spowrotem zalozyc a przy pomniejszaniu zoladka juz sie nie sciaga opaski bo wystepuje zagrozenie jojo.


zauwazylam ze autor watku do konca jeszcze nie zrozumial wielu spraw.
odchudzanie zaczyna sie w glowie.

chcesz pomagac a tak naprawde sam potrzebujesz pomocy
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 19:11   #23
Jurek Dobra Rada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

pokręciłyście cos z tym balonikiem, ja mam opaskę na żałądku, dożywotnio, balonik to lipa rozpycha tylko żaładek. Kończe te wpsy na forum bo to nie ma sensu , tylko żona sie śmieje ze mnie, po prostu jak kiedyś przytyjecie spowrotem po tych super dietach pamiętajcie że jest jeszcze inne wyjście.
Pozdrawiam I życze powodzenia w odchudzaniu.
Jurek Dobra Rada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 19:13   #24
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Cytat:
Napisane przez Jurek Dobra Rada Pokaż wiadomość
pokręciłyście cos z tym balonikiem, ja mam opaskę na żałądku, dożywotnio, balonik to lipa rozpycha tylko żaładek. Kończe te wpsy na forum bo to nie ma sensu , tylko żona sie śmieje ze mnie, po prostu jak kiedyś przytyjecie spowrotem po tych super dietach pamiętajcie że jest jeszcze inne wyjście.
Pozdrawiam I życze powodzenia w odchudzaniu.
nie zycz drugiemu co tobie nie mile
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 19:16   #25
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Nawet gdybym przytyła po mojej "super diecie", to operacja byłaby ostatnią rzeczą o jakiej bym pomyślała

No ale to trzeba mieć trochę silnej woli, żeby się odchudzać bez interwencji chirurga, nie każdemu dane
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 19:25   #26
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Nie wiem tylko po co próbowałeś sprzedać nam swoją historię. Jakoś wiele to do naszego życia nie wniosło, a i raczej na pewno nie polecimy jutro zapisać się na operację
__________________
Passion is my fashion!
Navien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 19:26   #27
Jurek Dobra Rada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Nawet gdybym przytyła po mojej "super diecie", to operacja byłaby ostatnią rzeczą o jakiej bym pomyślała

No ale to trzeba mieć trochę silnej woli, żeby się odchudzać bez interwencji chirurga, nie każdemu dane

oj prawda prawda
Jurek Dobra Rada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 10:03   #28
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Jeżeli Tobie taki sposób odchudzania odpowiada - w porządku.
Jednak, gdy nie znajdujesz na forum osób popierających Twój pogląd nie neguj, ani nie namawiaj. Większość dziewczyn jest po przeczytaniu 10 zasad żywiania i dokładnie wie jak się odchudzać, żeby schudnąć, bez ingerencji skalpela.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 13:14   #29
links55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Spokojnie dziewczynki Powiem szczerze,ze ja tez myslalam o tej operacji,ale...balonik jest strasznie drogi...a ta opaska...hmmm,ja mam dozrzucenie ok 20kg. i przyznam,ze bardzo by mi to pomoglo. Jem tabletki anty i wogole mam jakis taki organizm,ze bardzo ciezko mi zrzucic kg naprawde. Tylko tak sie zastanawiam czy taka operacja jest refundowana czy jak??
links55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 13:30   #30
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jeżeli masz małą nadwagę nie czytaj tego

Dziewczyno, 20 kg to nie jest przecież aż tak dużo żebyś nie mogła sobie poradzić z chudnięciem bez jakichś opasek czy baloników... Tak, operacja jest refundowana, ale dla osób bardzo otyłych. I czeka się na nią bardzo długo, kilka lat...

Jeśli masz problemy z chudnięciem to przebadaj sobie hormony tarczycy i/albo idź do dietetyka.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.