Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-26, 11:01   #2011
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

jaaaak ????

moja ciocia ma 5, po ostatnim musiala isc na operacje, zeby jej wstawili wszystko z powrotem na miejsce, a tu takie liczby
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 11:04   #2012
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Różne so sytuacje, tobie nigdy 75-letnia babcia Wiesia nie zachorowała ciężko na nadciśnienie, w związku z czym byłaś zmuszona zrezygnować z pracy, co spowodowało, że twoja pociecha nie ma plejstejszyn? Co ty się znasz w ogóle
W ogóle robrajają mnie opisy z których wynika że śmierć babci/dziadka była ogromną tragedią po której rodzina się nie może podnieść - w domyśle "skończyła się kasa z renty/emeryturki". Napływ gotówki się skończył i tragedia

U mnie sąsiadce było najbardziej żal bo na swoją mamę dostawała w sumie 2 tysiące (emerytura dość wysoka + różne pielęgnacyjne, jako że mama była leżąca od paru lat).
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 11:42   #2013
Ewa_Lina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 85
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Tallan Pokaż wiadomość
Zachwyca mnie poetyckość tego opisu
też mnie to zachwyciło widać, że wolontariusz w duszy swej poetą jest...

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Pani Ewa (49 l.) wraz z mężem Ignacym (59 l.) są rodzicami trójki dzieci: Patrycji (13 l.) Łukasza (23 l.) i Natalii (29 l.).


upominki-
Natalia chciałaby dostać MP-3, bo lubi słuchać muzyki.

__________________
gram w to jeszcze raz...
zagram z Tobą i zginę
Ewa_Lina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 11:45   #2014
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez blair witch Pokaż wiadomość
Cud nad cudy, na fejsie nawet wolontariusze widzą co się dzieje i jacy tam ludzie się wypowiadają

"Jestem Wolontariuszem już 6 rok. Wchodzę na stronę Szlachetnej Paczki i czytam te komentarze, to aż w sercu ściska. Ile w ludzi jest jadu, zazdrości, braku empatii. Pytam się po co i w jakim celu rodziny, które nie dostały się do projektu wylewają swoje żale publicznie? Co Wam to daje? Widzę przeważnie postawy roszczeniowe, udowadniacie tym, że Wolontariusz, który u Was był dobrze zrobił, nie włączając Was do projektu. Wszyscy myślą, że jest nas na tyle, by dotrzeć do wszystkich. Wolontariusz może mieć max. 3 rodziny pod sobą. Co się dzieje, kiedy wolontariuszy jest 30, a rodzin 200? Sami sobie odpowiedzcie na te pytanie. Jest wiele zasad, którymi musimy się kierować, włączając rodzinę do projektu, ale Wy ich nie znacie, albo nie chcecie poznać. Lepiej siedzieć i narzekać, że się nie dostało paczki. Paczka to nie MOPS, nie rozdaje się "prezentów" za nic. Może jeszcze dojdzie do tego, że któraś rodzina zgłosi to na policję, że nie dostała paczki? Kochane rodzinki- prośba do Was, zacznijcie walczyć o swoje lepsze "jutro", nie czekając na paczkę, pokażcie jaki w Was tkwi potencjał, paczka to tylko impuls do zmiany.. Ale! Jeśli rodzina jest w trudnej sytuacji od x lat, bo mąż/ żona nie chcą iść pracować za 1000zł, to w czym Wam ma pomóc paczka? My jako Wolontariusze pragniemy dotrzeć do wszystkich, ale się nie roztroimy... niestety..."
No proszę, proszę. Wreszcie glos rozsądku. Niestety, to jest jak biblijny głos wołającego na puszczy.
Ciekawe, kiedy tę wypowiedź usuną....
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 11:45   #2015
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Ewa_Lina Pokaż wiadomość
[/COLOR]Pani Ewa (49 l.) wraz z mężem Ignacym (59 l.) są rodzicami trójki dzieci: Patrycji (13 l.) Łukasza (23 l.) i Natalii (29 l.).


upominki-
Natalia chciałaby dostać MP-3, bo lubi słuchać muzyki.

Nie ma się co śmiać! My się tu śmiejemy co chcą dorosłe dzieci, a co ja mam u siebie? Mój chłop ma 34 lata i chce kapcie ze Star Wars kupić Ale oh wait, kupić....
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 12:29   #2016
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez blair witch Pokaż wiadomość
Nie ma się co śmiać! My się tu śmiejemy co chcą dorosłe dzieci, a co ja mam u siebie? Mój chłop ma 34 lata i chce kapcie ze Star Wars kupić Ale oh wait, kupić....
Blair to nie jest smieszne. Ja juz mojemu zamowilam...w h&m maja kapcie z yoda
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 12:33   #2017
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Fajne te kapcie, mój TŻ często narzeka, że w klapkach mu za zimno. Tylko jak rozmiarowo wychodzą?

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-11-26 o 12:38
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-26, 12:41   #2018
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Blair to nie jest smieszne. Ja juz mojemu zamowilam...w h&m maja kapcie z yoda

Ahhaha, a ja się zastanawiałam, co swojej brzydkiej połowie dać na mikołajki może ktoś chętny zasponsorować? <prosi>
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 12:44   #2019
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Fajne te kapcie, mój TŻ często narzeka, że w klapkach mu za zimno. Tylko jak rozmiarowo wychodzą?
Zamowilam wczoraj pewnie z tydzien beda szly
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 15:07   #2020
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Zastanawiałam się dzisiaj w pracy ile rodzin w bazie SzP korzysta z ich pomocy więcej niż rok, czy dwa lata. I co się u tych ludzi zmieniło poza liczbą rumianych buziek.
Skoro wolontariusze piszą, że paczka ma być impulsem to czemu pomagają niektórym "bardzo potrzebującym" kilka lat z rzędu? Doskonałym przykładem tego może być sławna pani Agnieszka, która pisała, że kilka razy już paczkę dostała, a jej sytuacja nic a nic się nie zmienia (tak, wiem, to wina tego mieszkania w złej dzielnicy :-()
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 20:00   #2021
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Część 1. PRZEDSTAWIENIE RODZINY:

Pani Dorota (28 l.) wraz z mężem Mirosławem (55 l.) wychowują czwórkę dzieci: Ksawerego (10 l.), Jowitę (8 l.), Krzysia (7 l.) i Joachima (4 l.).
Część 2. HISTORIA RODZINY:

Od kiedy pan Mirosław zachorował i nie jest już tak sprawny, bo choroba utrudnia mu poruszanie się, rodzina nie radzi sobie tak dobrze jak wcześniej. Wraz z pojawieniem się dzieci potrzeby rodziny również wzrastają i wszystkie środki finansowe zostają przeznaczone na ich potrzeby. Obecnie rodzina utrzymuje się z renty pana Mirosława, której część zostaje przeznaczona na alimenty na dorosłe dziecko pana Mirosława. Rodzina otrzymuje także pieniądze z MOPS-u w formie zasiłku okresowego i rodzinnego. Jednak kwota ta po odliczeniu kosztów utrzymania nie jest wystarczająca na bieżące potrzeby rodziny - jest to 103 zł na jednego członka rodziny. Żyją Oni w bardzo skromnych warunkach.
Część 3. PIĘKNO RODZINY:

Pani Dorota myśli o kursie malarskim, odziedziczyła, po swoim tacie, a on z kolei po dziadku, zdolności plastyczne. Marzy o tym, że jej pasja mogłaby też stać się dla rodziny szansą na lepsze jutro. Rodzice zadowoleni są z Filipa, który lubi matematykę. Na razie nie ma problemów z rozumieniem materiału. Wszystkie dzieci, tak jak matka kochają rysować. Pani Dorota czasami zadaje dzieciom jakiś temat rysunku, daje im kartki i ołówki i oczekuje na rezultaty końcowe. Chce, by dzieci rozwijały się kreatywnie.
Część 4. NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY RODZINY

Rodzinie najbardziej potrzeba wersalki - miejsca do spania dla dzieci. Chłopcy do tej pory, we trzech zajmują starą wersalkę w kuchni, natomiast dziewczynka śpi na materacu na podłodze. Brakuje również kołdry. Rodziców także nie stać na to, żeby zapewnić dzieciom odzież zimową - dzieci nie mają kurtek na zimę.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione
18-latka prawdopodobnie (o ile to jego) spłodziła dziecko z 45-latkiem Załamka, chodziła ze mną do jednej szkoły

Wolontariusz się chyba zamotał w tych zmianach


Cytat:
Część 1. PRZEDSTAWIENIE RODZINY:

Pani Kasia (30 l.) wraz z mężem Michałem (33 l.) są rodzicami siedmiorga dzieci: Natalii (13 l.), Pawła (10 l.), bliźniąt: Piotrusia i Martynki (8 l.), Oli (6 l.) oraz bliźniąt: Zosi i Jasia (2 m-ce).
Część 2. HISTORIA RODZINY:

Pani Kasia i pan Michał bardzo wcześnie założyli rodzinę. Po urodzeniu córeczki ich radość była ogromna. Plany związane z nauką musieli odłożyć na później. Obecnie wychowują siedmioro dzieci, w tym dwie pary bliźniąt. Po śmierci jednego z członków rodziny pana Michała, rodzina utraciła wsparcie finansowe oraz pomoc przy opiece nad dziećmi. Codzienne obowiązki przy najmłodszych pociechach pochłania im większość czasu, szczególnie nad bliźniętami: Zosią i Jasiem. Szansa na znalezienie pracy jest w takiej sytuacji mała. Rodzina utrzymuje się z zasiłku rodzinnego i z alimentów. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i wydatków na dzieci, daje to ok 200 zł na osobę miesięcznie. 9-osobowa rodzina mieszka w dwóch małych pokojach z niewielkim aneksem kuchennym.
Część 3. PIĘKNO RODZINY:

Pani Kasia marzy o pomocy w opiece nad dziećmi. Jest osobą młodą i energiczną, a przede wszystkim chętną do pracy. Pan Michał stara się pomagać żonie w wychowywaniu dzieci i zapewnieniu im godnego bytu, co nie jest to łatwym zadaniem, szczególnie, gdy dzieci chorują.
Część 4. NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY RODZINY

Najważniejszą potrzebą dla rodziny jest żywność trwała oraz artykuły niemowlęce, na które często brakuje środków. Rodzina nieśmiało prosi również o łóżko piętrowe z materacami, ponieważ małe i ciasne mieszkanie nie pozwala na wstawianie wielu mebli, a niestety nie wszystkie dzieci mają swoje własne miejsce do spania.
Bardziej by jej pomógł ruszając tyłek do roboty, ale po co, skoro zasiłki takie bardzo duże
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-26, 20:38   #2022
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

no śmiać się mi chce z tych rodzin których zła sytuacja jest spowodowana tym że rodzice nie mogą ich już wspierać finansowo albo które są zawiedzione tym że nie mają co liczyć na pomoc finansową i nie tylko od rodziny, no kurcze jak się zakłada rodzinę to się nie myśli o tym że rodzice/rodzeństwo będą nam pomagać, rozumiem wpadka w młodym wieku to na początku chciałoby się wsparcie rodziny ale nie jak się ma dziesiątkę i myśli o kolejnym, i rodzice źli bo nie dają kasy

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
18-latka prawdopodobnie (o ile to jego) spłodziła dziecko z 45-latkiem Załamka, chodziła ze mną do jednej szkoły
znam taką jedną ona 21 on po 40 i pewnie te 45 ma, już przed jej 18 się spotykali, wyglądają jak córka z ojcem a i dzieci też już spłodzili a jak

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Cytat:
Pani Agnieszka mieszkała u męża. Urodziła pięcioro dzieci, niestety w rodzinie pojawiła się przemoc. Mąż znęcał się nad nią. Zabrała trójkę najmłodszych dzieci i odeszła
ani słowa o pozostałej dwójce, nie wiem jakieś gorsze były i je z ojcem zostawiła

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Pracę jest mu znaleźć bardzo ciężko ze względu na lokalizację. Pani Katarzyna nie może podjąć pracy ponieważ zajmuje się w domu dziećmi
czytając takie opisy rodzin zastanawiam się czemu po prostu osoba szukająca pracy nie zacznie szukać pracy także w innych miastach, jaki jest problem w tym żeby znaleźć pracę gdzieś indziej i przenieść się tam z rodziną skoro tam gdzie mieszkają nic ich nie trzyma, no nie wiem boją się że mieszkania socjalnego nie dostaną czy co
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 20:46   #2023
fifi_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 194
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez winter76 Pokaż wiadomość
Nic nie wiem o życiu, bo pracuję od kilkunastu lat i tylko krytykuję szp

Swoją drogą bana dalej nie mam na ich stronie, cud na cudami
Ja już mam, smuteczek
fifi_xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 20:47   #2024
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
no śmiać się mi chce z tych rodzin których zła sytuacja jest spowodowana tym że rodzice nie mogą ich już wspierać finansowo albo które są zawiedzione tym że nie mają co liczyć na pomoc finansową i nie tylko od rodziny
Taa, bo wszyscy inni to dostają wyprawkę w postaci mieszkania i samochodu Oczywiście wg takich ludzi.
Z moich znajomych tylko jedni otrzymali dużą pomoc od rodziców - zorganizowanie wesela i 1/3 wartości mieszkania w prezencie. I to jest ewenement a nie norma. Reszta bierze kredyt.

Tak samo to, że sytuacja się pogorszyła, bo trzeba było płacić za wynajem Dziś o tym myślałam w pracy, na 30 osób w moim zespole - 6 osób mieszka z rodzicami, 2 osoby mają kredyt hipoteczny, 22 wynajmuje pokój albo kawalerkę. Normalnie tragedia, chyba nikt nam nie powiedział, że wynajmowanie jest przyczyną biedy i powodem, żeby prosic obcych ludzi o dobra luksusowe.


Z innej beczki, zauważyłam, że w opisach co roku jest zwrot-klucz. Dwa lata temu, wszyscy byli z czegoś dumni - najczęściej z dzieci, bo niczego innego nie dało się naciągnąć, w zeszłym roku była "bohaterska postawa rodziny" w tym "piękno rodziny"
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 20:51   #2025
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Pani Beata ( 28 L.) samotnie wychowuje czwórkę dzieci: Magdę ( 15 L.) Michała ( 12 L.) , Annę (10 L.), i Iwonę ( 5 L.)
wolontariusz się pomylił czy miała 13 lat jak urodziła pierwsze a 16 jak drugie
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 20:54   #2026
fifi_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 194
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
wolontariusz się pomylił czy miała 13 lat jak urodziła pierwsze a 16 jak drugie
Obawiam się, że to może być prawda
fifi_xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 21:02   #2027
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Pani Stanisława (61 l) od wielu lat mieszka tylko z synem Piotrem (31 l) (...)
Obecnie Pani Stanisława mieszka sama, ponieważ syn studiuje dziennie w innym mieście i wraca do domu na weekendy.(...) Jej marzeniem jest by syn skończył studia
no wieczny student, jakby mój 31 letni syn dalej studiował dziennie to też bym marzyła żeby skończył w końcu studia

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Nowa praca i współpracownicy przyczynili się do tego, że pan Grzegorz zaczął nadużywać alkoholu i zaniedbywać rodzinę. Jednak od pół roku stara się naprawić swój błąd i nie pije alkoholu, podjął też leczenie. Niestety ze względu na wskazania lekarskie ma problem ze znalezieniem stałej pracy.
no tak wszyscy winni tylko nie on nic nie pisze o innej chorobie niż alkoholowa więc to pogrubione oznacza dla mnie: nie możesz pracować w miejscu gdzie możesz znów zacząć pić, no i co nigdzie nie ma takiej pracy
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 21:13   #2028
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Blair to nie jest smieszne. Ja juz mojemu zamowilam...w h&m maja kapcie z yoda

Mężczyźni... Duże dzieci


Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się dzisiaj w pracy ile rodzin w bazie SzP korzysta z ich pomocy więcej niż rok, czy dwa lata. I co się u tych ludzi zmieniło poza liczbą rumianych buziek.
Skoro wolontariusze piszą, że paczka ma być impulsem to czemu pomagają niektórym "bardzo potrzebującym" kilka lat z rzędu? Doskonałym przykładem tego może być sławna pani Agnieszka, która pisała, że kilka razy już paczkę dostała, a jej sytuacja nic a nic się nie zmienia (tak, wiem, to wina tego mieszkania w złej dzielnicy :-()
Jak jeszcze było widać oceny na fanpage'u (chyba że teraz ja z racji bana nie widzę) w tamtym roku, to jakaś Pani wystawiła 5 i wychwalała paczkę, a na końcu dodała że ma jedno dziecko więcej niż przy poprzedniej paczce Nie Agnieszka, zupełnie ktoś inny. Przypuszczam że dla większości rodzin to jedyna zmiana

Ale dziwi mnie to że SzP utrzymuje że nie kwalifikuje dwa razy tej samej rodziny, a wypowiadają się na stronie ludzie którzy dostali kilka razy.

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
18-latka prawdopodobnie (o ile to jego) spłodziła dziecko z 45-latkiem Załamka, chodziła ze mną do jednej szkoły
Niedobrze mi się aż zrobiło

Cytat:
Napisane przez fifi_xd Pokaż wiadomość
Ja już mam, smuteczek
Ja od roku.... aż się muszę z żyletką w szafie zamykać

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
wolontariusz się pomylił czy miała 13 lat jak urodziła pierwsze a 16 jak drugie
Było tu kilka takich przypadków... Jeden nawet taki z którego wynikało że Pani urodziła w wieku 11/12 lat, i naprawdę modlę się żeby to był błąd wolo....

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
[/COLOR]no tak wszyscy winni tylko nie on nic nie pisze o innej chorobie niż alkoholowa więc to pogrubione oznacza dla mnie: nie możesz pracować w miejscu gdzie możesz znów zacząć pić, no i co nigdzie nie ma takiej pracy
Albo mała mieścina i alkoholika nikt nie zatrudni żeby sobie problemów nie robić. Nie żebym się temu dziwiła
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 21:30   #2029
winter76
RENTGEN RZĄDZI!
 
Avatar winter76
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Niu Jork, Niu Jork!
Wiadomości: 28 418
GG do winter76
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
wolontariusz się pomylił czy miała 13 lat jak urodziła pierwsze a 16 jak drugie
Może się przyplątało gdzieś pod Biedrą to przygarnęła, zrobiła papiery i wychowuje jak swoje- to dopiero piękno rodziny


Masz link do rodziny?
__________________
Jestę hejterę, snobę, trollę i wizażystkom

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można....
Bądź uprzejmy, zachowuj się profesjonalnie, ale zawsze miej w głowie plan zabójstwa każdej napotkanej osoby
winter76 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-26, 21:36   #2030
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

podrzućcie któraś link do rodziny, która ma dużo dzieci bo nie zna zasad antykoncepcji
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 21:54   #2031
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez winter76 Pokaż wiadomość
Może się przyplątało gdzieś pod Biedrą to przygarnęła, zrobiła papiery i wychowuje jak swoje- to dopiero piękno rodziny


Masz link do rodziny?
http://www.szlachetnapaczka.pl/wybor....html#position

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Cytat:
VIII Szczególne upominki:

traktor z przyczepą
zabawka czy prawdziwy
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 21:56   #2032
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
podrzućcie któraś link do rodziny, która ma dużo dzieci bo nie zna zasad antykoncepcji
https://www.szlachetnapaczka.pl/wybo....html#position

Błagam to musi się znaleźć na fb
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 22:05   #2033
201607111047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 085
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez balletoevs Pokaż wiadomość
https://www.szlachetnapaczka.pl/wybo....html#position

Błagam to musi się znaleźć na fb
What? Osobiście chętnie przeprowadziłabym kilka lekcji odnośnie biologii człowieka i antykoncepcji tej rodzinie i innym, byle przestali się tak bezmyślnie rozmnażać. Myślę, że mam odpowiednie kwalifikacje
201607111047 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 22:17   #2034
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

http://pokazywarka.pl/gthczu/
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 22:36   #2035
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Kod rodziny: MAZ- 1718- 519099

Część 1. PRZEDSTAWIENIE RODZINY:

Pani Dominika (25 l) wraz z mężem Adamem (28 l) są rodzicami szóstki dzieci: Zuzi (6 l), Krystiana (5 l), Fabiana (4 L), Marcela (2 l ), Mai (4 miesiące) i Mariki (1,5 l).
Część 2. HISTORIA RODZINY:

Małżeństwo radziło sobie dobrze, gdy mieszkali u mamy z trójką dzieci. Pan Adam miał stałą pracę, a pani Dominika wychowywała trójkę dzieci. Pomagała jej mama. Rok później pani Dominika zaszła po raz kolejny w ciążę i oczekiwała czwartego dziecka. W tym samym czasie jej mama zaadoptowała niepełnosprawną dziewczynkę, która wymagała stałej opieki. Te wydarzenia sprawiły , że babcia nie mogła pomóc jej w opiece nad wnukami. Gdy urodził się Marcel rodzina musiała wyprowadzić się z mieszkania mamy. Wprowadzili się do kawalerki taty pani Dominiki, gdzie mieszkają do dnia dzisiejszego. Tata pani Dominiki udostępnił im własny pokój, a sam mieszka w kuchni, śpiąc na malutkim łóżku. Rodzina żyje w bardzo skromnych warunkach, mieszcząc się w jednym pokoju. Pani Dominika myje codziennie dzieci w misce, gdyż nie mają prysznica. Musi przenosić wodę z kuchni, bo to jedyny dostępny kran w domu. Dodatkowo jakiś czas temu pan Adam został zwolniony z pracy. Rodzina utrzymuje się jedynie zasiłku. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania, na życie pozostaje im 221 złotych na osobę miesięcznie.
Część 3. PIĘKNO RODZINY:

Pan Adam i pani Dominika mają bardzo bogate doświadczenie. Ojciec rodziny jest cukiernikiem i ma za sobą doświadczenie w tej branży. Pani Dominika skończyła szkołę fryzjerską. Chciałaby kiedyś podjąć pracę w tym kierunku, jednak obecnie całe dnie poświęca dzieciom. Wierzy, że jej pasja mogłaby też stać się dla rodziny szansą na lepsze jutro.
Część 4. NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY RODZINY

Rodzinie najbardziej przydadzą się żywność i środki czystości. Małżeństwo będzie wdzięczne także za łóżko, ponieważ obecnie śpią na podłodze.

doswiadczenie to chyba maja w robieniu dzieci
no coz

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Kod rodziny: MAZ- 1718- 524581

Część 1. PRZEDSTAWIENIE RODZINY:

Pani Joanna (37 l.) i pan Stanisław (44 l.) są rodzicami dziesięcioletniej Sandry, u której zdiagnozowano upośledzenie intelektualne w stopniu lekkim oraz ADHD. Dziewczynka uczy się w szkole specjalnej, a największym marzeniem jej rodziców jest jej udane życie.
Część 2. HISTORIA RODZINY:

Sytuacja rodziny uległa pogorszeniu kilka lat po narodzinach Sandry, kiedy to zaciągnięte zostały długi (m.in. kredyt) na wyposażenie skromnego mieszkania w bloku. Zaczęło brakować środków na codzienne potrzeby. Spłaty wymagała również pożyczka na studia pani Joanny. Rodzice Sandry są aktywni zawodowo. Pan Stanisław pracuje w agencji ochrony, zaś pani Joanna sprzedaje w sklepie. Trzyosobowa rodzina mieszka w skromnych warunkach: wspólny pokój z małą kuchnią i łazienką. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz wydatków na leczenie rodzinie nażycie pozostaje około 576 zł.
Część 3. PIĘKNO RODZINY:

Pani Joanna jest magistrem ekonomii-chciałaby przypomnieć sobie wiedzę ze studiów na kursie księgowej i znaleźć lepiej płatną pracę w swoim zawodzie. Pan Stanisław chciał pracować dla Poczty Polskiej jako listonosz, jednak zabrakło mu odwagi w podjęciu tej decyzji. Z zawodu jest mechanikiem. Pani Joanna i pan Stanisław zgodnie twierdzą, że to miłość do niepełnosprawnej Sandry oraz pragnienie zapewnienia jej godnej przyszłości jest dla nich podstawowym motorem napędowym w życiu.
Część 4. NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY RODZINY

Wśród najważniejszych potrzeb rodziny państwo Joanna i Stanisław wymieniają ubrania i buty dla Sandry. Dziewczynka potrzebuje zimowej kurtki oraz przejściowej odzieży do szkoły. Rodzinie przyda się również trwała żywność.

Tutaj widzę jakieś znamiona normalności i mimo ze poprosili o grę komputerową w specjalnych upominkach, to wolałabym zrobić paczkę dla takich ludzi niz dla gromadki rumianych buziek i 25 letniej mamusi nawet gdyby prosili tylko o kredki
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 22:44   #2036
flawiana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 153
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Kod rodziny: MAZ- 1718- 519099

Część 1. PRZEDSTAWIENIE RODZINY:

Pani Dominika (25 l) wraz z mężem Adamem (28 l) są rodzicami szóstki dzieci: Zuzi (6 l), Krystiana (5 l), Fabiana (4 L), Marcela (2 l ), Mai (4 miesiące) i Mariki (1,5 l).
Pół roku różnicy między Marcelem i Mariką? Coś tu nie gra
flawiana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 22:59   #2037
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez flawiana Pokaż wiadomość
Pół roku różnicy między Marcelem i Mariką? Coś tu nie gra
No wiesz, może wyrobiła któremuś dokumenty
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 23:07   #2038
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Jeśli wujek google dobrze podpowiada, to nie wygląda na pseudohodowlę (jest w Związku Kynologicznym). Nie wiadomo, ile zwierząt jest na utrzymaniu - aczkolwiek przy niskich dochodach może być ciężko zadbać o psy.
cóż - ze sprzedaży psów też powinna się wyspowiadać, bo to nie są grosze. i tutaj fakt - trudno dbać o psy, szczególnie goldeny, jak się ma mało kasy. mój miał "małe" zatrucie pokarmowe (przysmakiem ze sklepu zoologicznego!!!) i na same leki wydałam 300zł.

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
"Pani Marta (37 l.) samotnie wychowuje trójkę dzieci: Oliwię (6 l.), Nikolę (15 l.) i Kazika (16 l.).
Rodzina mieszkała na wsi, gdzie nie wiodło im się najlepiej. Cztery lata temu pani Marta podjęła odważną decyzję o przeprowadzce do miasta, by znaleźć lepszą pracę i zapewnić dzieciom dobre warunki życia. Dzięki pomocy ze strony przyjaciół rodzina szybko zaaklimatyzowała się w nowym miejscu, a dzieci doceniły korzyści płynące z mieszkania w metropolii. Jednak mimo usilnych starań pani Marty ciężko jest im wiązać koniec z końcem. Podejmuje ona drobne prace biurowe oraz opiekuje się starszymi osobami. Jej całe wynagrodzenie wynosi 650 zł. Rodzina utrzymuje się również z zasiłku rodzinnego i alimentów. Po odliczenie kosztów mieszkania na osobę przypada 451 zł.
Pani Marta bardzo chce zmienić swoje wykształcenie - uczęszcza w tym celu do liceum. Wierzy, że to pozwoli jej znaleźć lepiej płatną pracę. To naprawdę dzielna kobieta. Z pomocą dzieci odremontowała mieszkanie tak, że sprawia wrażenie bardzo przytulnego i rodzinnego. Dzieciaki są dla niej wielką radością. Oliwka - oczko w głowie mamy, w tym roku poszła do zerówki i świetnie sobie radzi, zwłaszcza na zajęciach z plastyki. Pani Marta chce przekazać dzieciom jak najlepsze wzorce, by mimo trudnego startu wyrosły na dobrych ludzi.
Jako najważniejsze potrzeby rodzina wymienia odzież i buty, gdyż zbliża się zima, a stare są już mocno znoszone. Pani Marta byłaby też bardzo wdzięczna za zapas żywności trwałej."

no sorry, ale w Warszawie (tu pani mieszka) pracy przy sprzątaniu dla osób bez wykształcenia jest dużo
plz. mieszkam w polsce B, mieście wojewódzkim. zarobki sporo niższe niż w warszawie, a 650zł to ja zarabiam pracując 2 dni w tygodniu. właśnie jako pomoc domowa.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 23:09   #2039
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
[B]
[/COLOR] Kod rodziny: MAZ- 1718- 524581

Część 1. PRZEDSTAWIENIE RODZINY:

Pani Joanna (37 l.) i pan Stanisław (44 l.) są rodzicami dziesięcioletniej Sandry, u której zdiagnozowano upośledzenie intelektualne w stopniu lekkim oraz ADHD. Dziewczynka uczy się w szkole specjalnej, a największym marzeniem jej rodziców jest jej udane życie.
Część 2. HISTORIA RODZINY:

Sytuacja rodziny uległa pogorszeniu kilka lat po narodzinach Sandry, kiedy to zaciągnięte zostały długi (m.in. kredyt) na wyposażenie skromnego mieszkania w bloku. Zaczęło brakować środków na codzienne potrzeby. Spłaty wymagała również pożyczka na studia pani Joanny. Rodzice Sandry są aktywni zawodowo. Pan Stanisław pracuje w agencji ochrony, zaś pani Joanna sprzedaje w sklepie. Trzyosobowa rodzina mieszka w skromnych warunkach: wspólny pokój z małą kuchnią i łazienką. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz wydatków na leczenie rodzinie nażycie pozostaje około 576 zł.
Część 3. PIĘKNO RODZINY:

Pani Joanna jest magistrem ekonomii-chciałaby przypomnieć sobie wiedzę ze studiów na kursie księgowej i znaleźć lepiej płatną pracę w swoim zawodzie. Pan Stanisław chciał pracować dla Poczty Polskiej jako listonosz, jednak zabrakło mu odwagi w podjęciu tej decyzji. Z zawodu jest mechanikiem. Pani Joanna i pan Stanisław zgodnie twierdzą, że to miłość do niepełnosprawnej Sandry oraz pragnienie zapewnienia jej godnej przyszłości jest dla nich podstawowym motorem napędowym w życiu.
Część 4. NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY RODZINY

Wśród najważniejszych potrzeb rodziny państwo Joanna i Stanisław wymieniają ubrania i buty dla Sandry. Dziewczynka potrzebuje zimowej kurtki oraz przejściowej odzieży do szkoły. Rodzinie przyda się również trwała żywność.

Tutaj widzę jakieś znamiona normalności i mimo ze poprosili o grę komputerową w specjalnych upominkach, to wolałabym zrobić paczkę dla takich ludzi niz dla gromadki rumianych buziek i 25 letniej mamusi nawet gdyby prosili tylko o kredki

No zdecydowanie widać jakieś ogarnięcie życiowe i staranie się o wyjście na prostą. Masa nieogarów by po prostu kolejne dzieci robiła (zapewne też chore), zamiast myśleć o obecnych, a tutaj pracują i się opiekują chorym dzieckiem
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 23:10   #2040
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez flawiana Pokaż wiadomość
Pół roku różnicy między Marcelem i Mariką? Coś tu nie gra
Dziecko może mieć jedno 1,5 a drugie 2,5. Nie czepiałabym się tego. Powyżej 2lat to już nikt nie dzieli na miesiące.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-22 18:19:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.