trudna decyzja-proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-25, 11:55   #1
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Question

trudna decyzja-proszę o pomoc


Muszę podjąć trudną dla mnie decyzję, która zaważy na mojej najbliższej,a może i dalszej, przyszłości. Potrzebuję Waszych obiektywnych opinii. Sytuacja przedstawia się następująco:
jestem z moim TZ ponad 2,5 roku, bardzo dobrze nam się układa, od pięciu m-cy mój TZ mieszka i pracuje za granicą, ja w Polsce.Własnie w czerwcu skończyłam studia, obroniłam się i uzyskałam tytuł magistra.Wcześniej, pzred jego wyjazdem, pracowaliśmy i mieszkalismy razem w Polsce.Mój TZ z różnych względów bardzo chciał wyjechać, ja podchodziłam mniej entuzajstycznie do tego wyjazdu, ale zgodziłam się na to.Plan był taki,że ja dołączę do TZ w sierpniu, mam już wykupinoy od dawna bilet.Przez całe studia, wyłączjąc ostatnie trzy m-ce, które poświęciałam wyłącznie na naukę i napisanie pracy, pracowałam w bankowości, praca jest moją pasją i bardzo mi jej brakuje teraz, kiedy nie pracuję.Nie znam języka kraju, do którego mam wyjechać. Musiałabym zacząć się go uczyć na miejscu. Ze względu na to,że w tym języku nie mówię to nie mam możliwości pracować w swoim zawodzie, ani wykonywać pracy, która zaspokajałaby moje ambicje zawodowe.Mogę wogóle nie pracować,albo wykonywać proste prace fizyczne np. sprzątanie - oczywiście do czasu, aż nie opanuję biegle języka.Natomiast wczoraj dostałam bardzo dobrą ofertę pracy, zarówno pod względem finansowym jak i możliwości rozwoju zawodowego...W tej sytuacji mam dwa wyjścia: zrezygnować z kariery w Polsce i wyjechać do TZ lub zostać i podjąć pracę. TZ nie chce wracać do Polski, rozłąka jest dla nas trudna, nie wyobrażam sobie związku na odległość.
Za granicą będę zależna od TZ całkiem, przynjamniej przez pierwsze m-ce trochę się tego obawiam. Nie wiem jaką podjąć decyzję, co wybrać: zostając tu i stawiając na tzw. karierę mogę straciś TZ, wyjeżdzając ...cóż zostanę na jakiś czas kurą domową, mam obawy,że sie w tym nie odnajdę..
Bardzo cenne były dla mnie opinie Tych z Was, które stanęły w życiu przed podobnym wyborem. Wszystkim będę bardzo wdzięczna za opinie.
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 12:16   #2
woman_in_violet
Raczkowanie
 
Avatar woman_in_violet
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 162
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

hmm... a co robi Twój TŻ?realizuje się zawodowo i ambicjonalnie czy pracuje ot tak?

nie wyjechałabym. jeśli kocha, to powinien zrozumieć. jeśli dodatkowo praca tam nie jest spełnieniem jego marzeń, to może on powinien wrócić?
__________________
'mam kota na gorącym dachu mojej głowy,
on czuwa nad smakiem i kolorem moich nocnych spraw,
chociaż ciemno-on w środku się żarzy
w mroku błyszczy, ja mruczę i marzę, że...'
woman_in_violet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 12:19   #3
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

powiem tak, pomijajac aspekt zwiazku ...
jesli bedac w Polsce dostalabym dobrze platna i satysfakcjonujaca prace w zawodzie.. prace, ktora stalabys sie moja pasja, pozwolila sie realizowac to bym sie jej trzymala...

Mowisz, ze nie znasz jezyka kraju do ktorego mialabys jechac - jesli w ogole znajdziesz prace to taka wlasnie duzo duzo ponizej kwalifikacji... i co?
jako operator mopa bedziesz sobie pluc w brode ze w PL moglas sie realizowac...
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 12:22   #4
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez woman_in_violet Pokaż wiadomość
hmm... a co robi Twój TŻ?realizuje się zawodowo i ambicjonalnie czy pracuje ot tak?

nie wyjechałabym. jeśli kocha, to powinien zrozumieć. jeśli dodatkowo praca tam nie jest spełnieniem jego marzeń, to może on powinien wrócić?
Popieram
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 12:24   #5
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

dlaczego on nie chce wracać? ma tam jakąś super pracę? nie rozumiem dlaczego to Ty miałabyś iść na kompromis a nie on.
skoro tu masz super pracę, a on tam niekoniecznie fajną to go przekonaj. nie chciałabym zmywać latami garów, jeśli tu czekałaby na mnie wymarzona praca
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 12:27   #6
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

A może zdecyduj się na tą pracę i będąc tutaj zacznij się intensywnie uczyć języka? Wtedy za jakiś czas możesz zacząć szukać pracy w zawodzie tam, jednocześnie nadal pracując tutaj, aż znajdziesz coś co będzie Cię satysfakcjonowało
Nie wiem jaki to kraj, ale myślę, że przy dobrej znajomości angielskiego, nie będziesz musiała znać tamtejszego języka jakoś super, żeby pracować w zawodzie?
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 12:29   #7
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Z Twojego opisu wynika, że kariera i samorealizacja są dla Ciebie bardzo ważne. Sądzę, że się tam nie odnajdziesz, a frustracja i niezadowolenie mogą zaszkodzić Waszemu związkowi. Jeśli nie będziesz wewnętrznie szczęśliwa i spełniona, to Twój związek też taki nie będzie. Na Twoim miejscu zostałabym w kraju, podjęłabym satysfakcjonującą mnie pracę i... zapisałabym się na intensywny kurs języka kraju, w którym przybywa Twój TŻ. Znając język mogłabyś starać sie o interesującą pracę w tamtym kraju, jeśli zdecydujesz się jednak wyjechać. A jak kocha to poczeka... Nie zapominajmy o naszych ambicjach i pragnieniach!!!
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-25, 12:30   #8
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

pomysl jeszcze ze tam za granica masz TZ i niepewna przyszlosc..
w polsce masz dobra prace, mozliwosc rowoju, satysfakcji itp.. w polsce rowniez masz rodzine.. do ktorej zawsze sie mozna zwrocic w sytuacji podbramkej..

trudna sprawa ale musisz byc egoistka.. bo to twoje zycie i tylko ty mozesz zyskac lub ucierpiec
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 12:35   #9
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Absolutnie nie wyjeżdzaj!
Nie po to kończyłaś studia, dostałaś propozycję sensownej pracy, żeby teraz w ramach największego "szczęscia" za granicą popylać z mopem albo gary zmywać.
Trochę zdrowego egoizmu trzeba wykazać.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 12:40   #10
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Mój TZ ma tam pracę b.dobrze płatną, ale nie satysfakcjonującą, dużo poniżej swoich kwalifikacji...Boję się,że on się tą pracą wczesniej czy później sfrustruje.Teraz myśli o tym, aby mieć pieniądze, samochód , dom itd., ale zupełnie pomija swoje pasje, swój rozwój zawodowy, przerwał w Polsce studia..
Tam za granicą mam część rodziny tzn. mieszka tam moje rodzeństwo.
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 12:55   #11
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez karolinkamalinka Pokaż wiadomość
Mój TZ ma tam pracę b.dobrze płatną, ale nie satysfakcjonującą, dużo poniżej swoich kwalifikacji...Boję się,że on się tą pracą wczesniej czy później sfrustruje.Teraz myśli o tym, aby mieć pieniądze, samochód , dom itd., ale zupełnie pomija swoje pasje, swój rozwój zawodowy, przerwał w Polsce studia..
Tam za granicą mam część rodziny tzn. mieszka tam moje rodzeństwo.
zostawił studia dla pieniędzy. hmm. i najprawdopodobniej zostanie na tym poziomie zawodowym na którym teraz jest.
no i co nie wróci dla Ciebie -> woli zarabiać, a Ty masz rzucić wszystko?
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-25, 13:09   #12
amj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Można też myśleć inaczej.

Nie uśmiechał Ci się wyjazd TŻ, ale zgodziłaś się na to. Wspólnie zaplanowaliście, że do niego przyjedziesz. Wydaje mi się, że już raz - wtedy - podjęłaś decyzję odnośnie swojego wyjazdu.

W tej chwili znowu zaczęłaś się zastanawiać, bo pojawiła się oferta pracy. Może trafiła Ci się niesamowitym fartem i grzechem byłoby nie skorzystać... Ja osobiście w szczęście nie wierzę i myślę, że jeśli jesteś w tym dobra, to nie będzie ostatnia tego typu oferta.

Trudno mi przekonywać, że taki sposób myślenia jest lepszy niż ten, o którym powiedziały dziewczyny. Każdy ma w życiu inne cele i pragnienia.
amj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 13:15   #13
woman_in_violet
Raczkowanie
 
Avatar woman_in_violet
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 162
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez karolinkamalinka Pokaż wiadomość
Mój TZ ma tam pracę b.dobrze płatną, ale nie satysfakcjonującą, dużo poniżej swoich kwalifikacji...Boję się,że on się tą pracą wczesniej czy później sfrustruje.Teraz myśli o tym, aby mieć pieniądze, samochód , dom itd., ale zupełnie pomija swoje pasje, swój rozwój zawodowy, przerwał w Polsce studia..
Tam za granicą mam część rodziny tzn. mieszka tam moje rodzeństwo.
Jego pieniądze vs Twoje ambicje.
jeszcze mocniej twierdzę, że nie wyjechałabym..

powiedziałaś mu o tej propozycji pracy? jak zareagował?
__________________
'mam kota na gorącym dachu mojej głowy,
on czuwa nad smakiem i kolorem moich nocnych spraw,
chociaż ciemno-on w środku się żarzy
w mroku błyszczy, ja mruczę i marzę, że...'
woman_in_violet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 13:46   #14
a_n_e_c_z_k_a
Raczkowanie
 
Avatar a_n_e_c_z_k_a
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 103
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Za kilka lat mozesz obudzic sie jako nieszczesliwa sprzataczka, ktora stracila swoja szanse na kariere i szczescie. Milosc moze sie skonczyc i co wtedy? Nawet jesli wrocisz do Polski to taka oferta jak teraz moze sie nie powtorzyc. Nie jestem bez uczuc. Ale nie potrafilabym poswiecic wszystkiego dla mojego faceta. Zreszta on tego na szczescie nie wymaga ode mnie
__________________
Najgorszy moment w życiu to taki, kiedy myslisz że nic gorszego Cię nie spotka, a poźniej nastaje taka chwila kiedy nie masz siły płakać, potem nie masz juz czym płakać, a rozpacz jest nie do ogarnicia...
a_n_e_c_z_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 14:30   #15
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Ja na Twoim miejscu starałabym się przekonać TŻ do powrotu do Polski. Znalezienie tutaj dobrze płatnej pracy, satysfakcjonującej Cię, od razu po studiach, graniczy z cudem Pracować poniżej swoich kwalifikacji za dobrą kasę (jak Twój TŻ), można przez jakiś czas. Na dłuższą metę to cholernie męczące.
A jeżeli języka nie znasz kompletnie, to opanowanie go na tyle, żeby pracować w swoim zawodzie, mogłoby Ci zająć trochę czasu. Nie piszesz też, jaki to kraj i jakie masz tam perspektywy, jeżeli chodzi o dobrą prac w (odległej) przyszłości.
Radzę przeprowadzić poważną rozmowę z TŻ. Powinien docenić i uszanować Twoje ambicje.
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 15:32   #16
Abuba
Zadomowienie
 
Avatar Abuba
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 089
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Karolinkomalinko,

myślę, że powinnaś przyjąć propozycję pracy.

Gdybyś pojechała do swojego TŻ i pracowała fizycznie - obydwoje bylibyście nieszczęśliwi (bo piszesz, że on nie jest zadowolony ze swojej pracy), i mogłoby to się odbić na Waszym związku.

Może już czas, aby TŻ wrócił do Polski - jeśli obydwoje będziecie pracować (a Ty jeszcze z szansą na rozwój/awans), to dacie sobie radę finasowo, a dodatkowo TŻ mógłby dokończyć studia (może udałoby mu się wrócić przed październikiem?).

Napisz, co o propozycji pracy dla Ciebie sądzi Twój TŻ?
Abuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 15:45   #17
basia_81
Raczkowanie
 
Avatar basia_81
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 220
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Ja mając szanse na dobrze płatną i satysfakcjonującą prace w Polsce nie wyjechałabym i Twój tż powinien to zrozumieć i nie namawiać Cię na wyjazd.Z drugiej strony związek na odległość jest ciężki.Pytanie tylko czy on tam chce zostać na stałe czy wrócić za jakiś czas?
basia_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 15:58   #18
Creaketique
Raczkowanie
 
Avatar Creaketique
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: 022
Wiadomości: 339
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Nie wyjechalabym

Po pierwsze zycie za granica wcale nie jest takie rozowe i slodkie jak niektorzy uwazaja. A nielubiana praca plus nieznajomosc jezyka po pewnym czasie moga stac sie bardzo frustrujace.

Dodatkowo piszesz, ze lubisz swoja prace. Nie kazdemu tak sie w zyciu udaje, ze ma szanse realizowac sie w czyms co dodatkowo sprawia mu przyjemnosc. Tobie trafila sie taka szansa, wiec glupota byloby jej nie wykorzystac. Nawet jesli zmywanie czy sprzatanie za granica jest lepiej platne.

Zrobisz oczywiscie jak chcesz, ale sama widzisz, ze wiekszosc dziewczyn uwaza tak samo . Mysle, ze jesli Twoj TZ naprawde Cie kocha to powinien zrozumiec.
Creaketique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 16:09   #19
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Zgadzam się z większością wypowiedzi. Jeżeli byś wyjechała - zrezygnowałabyś z własnych ambicji, co bez wątpienia przerzuciłoby się na relacje między Wami. Zostając tu - realizujesz swoje aspiracje, a relacje między Wami przechodzą próbę, którą przejdą, jeżeli Wasze uczucie jest naprawdę silne.

Wg mnie prosta alternatywa.

PS. Pomysł z nauką języka w Polsce uważam za świetny kompromis.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-25, 16:24   #20
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Dziewczyny dziekuję Wam za wsparcieMoi rodzice są takiego samego zdania jak Wy, są gotowi nawet pomóc nam na poczatku po ewentualnym powrocie TZ do Polski i podjęcie przez niego studiów i pracy.
Dzisiaj z nim porozmawiam i napiszę jak zareagował.
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 17:03   #21
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez karolinkamalinka Pokaż wiadomość
Muszę podjąć trudną dla mnie decyzję, która zaważy na mojej najbliższej,a może i dalszej, przyszłości. Potrzebuję Waszych obiektywnych opinii. Sytuacja przedstawia się następująco:
jestem z moim TZ ponad 2,5 roku, bardzo dobrze nam się układa, od pięciu m-cy mój TZ mieszka i pracuje za granicą, ja w Polsce.Własnie w czerwcu skończyłam studia, obroniłam się i uzyskałam tytuł magistra.Wcześniej, pzred jego wyjazdem, pracowaliśmy i mieszkalismy razem w Polsce.Mój TZ z różnych względów bardzo chciał wyjechać, ja podchodziłam mniej entuzajstycznie do tego wyjazdu, ale zgodziłam się na to.Plan był taki,że ja dołączę do TZ w sierpniu, mam już wykupinoy od dawna bilet.Przez całe studia, wyłączjąc ostatnie trzy m-ce, które poświęciałam wyłącznie na naukę i napisanie pracy, pracowałam w bankowości, praca jest moją pasją i bardzo mi jej brakuje teraz, kiedy nie pracuję.Nie znam języka kraju, do którego mam wyjechać. Musiałabym zacząć się go uczyć na miejscu. Ze względu na to,że w tym języku nie mówię to nie mam możliwości pracować w swoim zawodzie, ani wykonywać pracy, która zaspokajałaby moje ambicje zawodowe.Mogę wogóle nie pracować,albo wykonywać proste prace fizyczne np. sprzątanie - oczywiście do czasu, aż nie opanuję biegle języka.Natomiast wczoraj dostałam bardzo dobrą ofertę pracy, zarówno pod względem finansowym jak i możliwości rozwoju zawodowego...W tej sytuacji mam dwa wyjścia: zrezygnować z kariery w Polsce i wyjechać do TZ lub zostać i podjąć pracę. TZ nie chce wracać do Polski, rozłąka jest dla nas trudna, nie wyobrażam sobie związku na odległość.
Za granicą będę zależna od TZ całkiem, przynjamniej przez pierwsze m-ce trochę się tego obawiam. Nie wiem jaką podjąć decyzję, co wybrać: zostając tu i stawiając na tzw. karierę mogę straciś TZ, wyjeżdzając ...cóż zostanę na jakiś czas kurą domową, mam obawy,że sie w tym nie odnajdę..
Bardzo cenne były dla mnie opinie Tych z Was, które stanęły w życiu przed podobnym wyborem. Wszystkim będę bardzo wdzięczna za opinie.
-----------
Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
nie rozumiem dlaczego to Ty miałabyś iść na kompromis a nie on.
A o jakim kompromisie może tu być mowa?
On już tam jest,a i sama autorka wątku zauważyła,że zostając tutaj może go stracić.Natomiast jeszcze nie brali pod uwagę jego powrotu do Polski.
Więc póki co ,o żadnym kompromisie nie ma tu mowy.

Cytat:
Napisane przez kropka241 Pokaż wiadomość
trudna sprawa ale musisz byc egoistka.. bo to twoje zycie i tylko ty mozesz zyskac lub ucierpiec

Jej,no chyba czegoś nie rozumiem .
Czy tylko praca daje w życiu szczęście?
Wątpię.
Czytając bowiem wiele wątkówn a tym forum ,odniosłam wrażenie,że i miłość też się liczy.
A w miłości nie można być egoistą .
Bo co to wtedy za miłość?

A
Dobrą pracę łatwiej znaleźć niż tą drugą połówkę.

-----------

Cytat:
Napisane przez karolinkamalinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziekuję Wam za wsparcieMoi rodzice są takiego samego zdania jak Wy, są gotowi nawet pomóc nam na poczatku po ewentualnym powrocie TZ do Polski i podjęcie przez niego studiów i pracy.
Dzisiaj z nim porozmawiam i napiszę jak zareagował.
Własnie,porozmawiaj z nim na temat jego powrotu do Polski-wtedy będziesz miała jaśniejszą sytuację.Być może zdecyduje sie na powrót i nie będziesz musiała wybierać między nim/Wami a pracą.

Co do tej pracy.
To i owszem.
może to oferta na którą czekałaś.
Ale pamiętajmy,że nie wszystko zloto,co się świeci.
Może za jakiś czas okaże się,że to wcale nie taka dobra posada - na przykład trafi Ci się wiecznie niezadowolony,sfrustrowan y i wykorzystujący do granic możliwości szef nad głową.

Dlatego decyzja,ktorą będziesz musiala podjąć ,do łatwych nie należy.
Możesz wiele zyskać,lub wiele/wszystko stracić.

Powodzenia .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 17:07   #22
KAROLCIA171
Zadomowienie
 
Avatar KAROLCIA171
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 513
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Z tego co mi sie wydaje autorka watku w innym watku cos wspomniala o stalym wyjezdzie do Szwecji za nie dlugo(byc moze sie myle). Tak bylo to ujete jakby decyzja zostala podjeta, ale teraz trafilam na ten watek i widze, ze jednak nie. Mysle, ze Tż powinien wrocic tym bardziej, ze masz tak wspanialych rodzicow, ktorzy chca wam razem pomoc tutaj. Poza aspektami finansowymi(z jego strony tam)to przyszlosc zarowno pod wzgledem finansowym(przy twojej pracy i kiedys jego po skonczeniu studiow-jesli skonczy) jak i samorealizacji a takze zwiazku(jak dziewczyny wspomnialy, ze tam mozecie w koncu oboje stac sie sfrustrowanymi ludzmi)przemawia za pozostaniem w Polsce.
Jak to gdzies kiedys uslyszalam "szczesliwa mama, szczesliwe dziecko" tak mozna to odniesc do Waszej sytuacji "szczesliwa spelniona kobieta, szczesliwy zwiazek"
, a mysle ze tam pracujac jako sprzaatczka albo bedac na jego utrzymaniu nie bedziesz szczesliwa
KAROLCIA171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 17:19   #23
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez KAROLCIA171 Pokaż wiadomość
Z tego co mi sie wydaje autorka watku w innym watku cos wspomniala o stalym wyjezdzie do Szwecji za nie dlugo(byc moze sie myle). Tak bylo to ujete jakby decyzja zostala podjeta, ale teraz trafilam na ten watek i widze, ze jednak nie. Mysle, ze Tż powinien wrocic tym bardziej, ze masz tak wspanialych rodzicow, ktorzy chca wam razem pomoc tutaj. Poza aspektami finansowymi(z jego strony tam)to przyszlosc zarowno pod wzgledem finansowym(przy twojej pracy i kiedys jego po skonczeniu studiow-jesli skonczy) jak i samorealizacji a takze zwiazku(jak dziewczyny wspomnialy, ze tam mozecie w koncu oboje stac sie sfrustrowanymi ludzmi)przemawia za pozostaniem w Polsce.
Jak to gdzies kiedys uslyszalam "szczesliwa mama, szczesliwe dziecko" tak mozna to odniesc do Waszej sytuacji "szczesliwa spelniona kobieta, szczesliwy zwiazek"
, a mysle ze tam pracujac jako sprzaatczka albo bedac na jego utrzymaniu nie bedziesz szczesliwa
Wybacz,ale TŻet autorki wątku nic nie powinien.
Zwlaszcza,że autorka wątku na wyjazd już wcześniej się zgodziła.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 17:52   #24
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
-----------

A o jakim kompromisie może tu być mowa?
On już tam jest,a i sama autorka wątku zauważyła,że zostając tutaj może go stracić.Natomiast jeszcze nie brali pod uwagę jego powrotu do Polski.
Więc póki co ,o żadnym kompromisie nie ma tu mowy.



Jej,no chyba czegoś nie rozumiem .
Czy tylko praca daje w życiu szczęście?
Wątpię.
Czytając bowiem wiele wątkówn a tym forum ,odniosłam wrażenie,że i miłość też się liczy.
A w miłości nie można być egoistą .
Bo co to wtedy za miłość?

A
Dobrą pracę łatwiej znaleźć niż tą drugą połówkę.

-----------



Własnie,porozmawiaj z nim na temat jego powrotu do Polski-wtedy będziesz miała jaśniejszą sytuację.Być może zdecyduje sie na powrót i nie będziesz musiała wybierać między nim/Wami a pracą.

Co do tej pracy.
To i owszem.
może to oferta na którą czekałaś.
Ale pamiętajmy,że nie wszystko zloto,co się świeci.
Może za jakiś czas okaże się,że to wcale nie taka dobra posada - na przykład trafi Ci się wiecznie niezadowolony,sfrustrowan y i wykorzystujący do granic możliwości szef nad głową.

Dlatego decyzja,ktorą będziesz musiala podjąć ,do łatwych nie należy.
Możesz wiele zyskać,lub wiele/wszystko stracić.

Powodzenia .
Oj, Fresa trochę poupraszczałaś sprawę. Ja nie jestem nastolatką, mam za sobą kilka lat pracy zawodowej oraz długoletni związek zakończony rozstaniem - wiem doskonale,że sama praca nie daje w życiu szczęścia i bardzo ważne jest także życie rodzinne. Jednak zaspokojenie moich ambicji zawodowych jest dla mnie ważne i nie uważam, aby było w tym coś złego.Oczywiście,że porozmawiam z TZ, zawsze szczerze i otwarcie rozmawiamy. Nie pisałam też nic o kompromisie - muszę poprostu dokonać wyboru, który nie jest łatwy.Poprostu i pomimo tego, że kilka m-cy temu zgodziłam się na wyjazd. Teraz chcę sprawę przemyśleć raz jeszcze i jeśli uznam to za słuszne swoją decyzję zmienić.
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 18:05   #25
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez karolinkamalinka Pokaż wiadomość
Nie pisałam też nic o kompromisie - muszę poprostu dokonać wyboru, który nie jest łatwy.Poprostu i pomimo tego, że kilka m-cy temu zgodziłam się na wyjazd. Teraz chcę sprawę przemyśleć raz jeszcze i jeśli uznam to za słuszne swoją decyzję zmienić.
Wtedy sytuacja była inna, a teraz jest inna.
Co innego, gdybyś tam juz miała jakąś pracę załatwioną.
Wydaje mi się, że najlepszym dla ciebie rozwiązaniem jest podjecie tej pracy.
Teraz i tak jesteście w rozłące - najwyżej przedłuży się ona do czasu, dopóki nie podejmiecie jakiejś innej wspólnej decyzji.

Owszem, może się zdarzyć, że ta praca to jednak nie będzie TO - wtedy zawsze możesz zrezygnować i wyjechać do TŻ.

Może się okazać twoją wymarzoną pracą - i wtedy to TŻ może spróbować wrócić do kraju; być może powrót pomoże mu w decyzji o podjęciu studiów.

Wiadomo - dużo jest tych "być moze", ale nie próbując mozesz sobie później pluć w brodę, ze przepuściłaś szansę
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 18:12   #26
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez karolinkamalinka Pokaż wiadomość
Oj, Fresa trochę poupraszczałaś sprawę. Ja nie jestem nastolatką, mam za sobą kilka lat pracy zawodowej oraz długoletni związek zakończony rozstaniem - wiem doskonale,że sama praca nie daje w życiu szczęścia i bardzo ważne jest także życie rodzinne. Jednak zaspokojenie moich ambicji zawodowych jest dla mnie ważne i nie uważam, aby było w tym coś złego.Oczywiście,że porozmawiam z TZ, zawsze szczerze i otwarcie rozmawiamy. Nie pisałam też nic o kompromisie - muszę poprostu dokonać wyboru, który nie jest łatwy.Poprostu i pomimo tego, że kilka m-cy temu zgodziłam się na wyjazd. Teraz chcę sprawę przemyśleć raz jeszcze i jeśli uznam to za słuszne swoją decyzję zmienić.
Przecież nikt Ci nie odmawia prawa do zmiany decyzji.

Natomiast odnoszę wrażenie,że oczekiwalaś ,że wszystkie osoby Cię poprą i nie brałaś pod uwagę,że ktoś ośmieli się mieć inne zdanie na ten temat .

A o kompromisie pisała inna osoba i to do niej były skierowane tamte słowa,które nawet opatrzyłam cytatem .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 18:15   #27
woman_in_violet
Raczkowanie
 
Avatar woman_in_violet
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 162
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Wiadomo - dużo jest tych "być moze", ale nie próbując mozesz sobie później pluć w brodę, ze przepuściłaś szansę
właśnie, szansa jest jedyna. jeśli nie spróbujesz, to prawdopodobnie będziesz się zastanawiała 'co by było gdyby' (mnie męczyłoby to na pewno). i jeszcze bałabym się, że w jakiejś kłótni mogłabym wyrzucić TŻ'owi "bo ja dla ciebie zrezygnowałam z szansy, a ty mi tu skarpetki rozrzucasz/talerzy nie zmywasz".

ale czekamy na reakcję TŻ.
__________________
'mam kota na gorącym dachu mojej głowy,
on czuwa nad smakiem i kolorem moich nocnych spraw,
chociaż ciemno-on w środku się żarzy
w mroku błyszczy, ja mruczę i marzę, że...'
woman_in_violet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 18:17   #28
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Wtedy sytuacja była inna, a teraz jest inna.
Co innego, gdybyś tam juz miała jakąś pracę załatwioną.
Przecież Karolinkamalinka napisała,że jest możliwość,że TŻet ją utrzyma.W tym czasie mogłaby chodzić na kursy językowe i w międzyczasie nostryfikować dyplom.
Więc,co by stało na przeszkodzie pracować zgodnie z wykształceniem i tam?
Nie musi od razu być "operatorem mopa" ,jak ktoś tu już wspomniał .

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Owszem, może się zdarzyć, że ta praca to jednak nie będzie TO - wtedy zawsze możesz zrezygnować i wyjechać do TŻ.
O ile będzie jeszcze do kogo wyjechać (mam na myśli TŻeta).


Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Wiadomo - dużo jest tych "być moze", ale nie próbując mozesz sobie później pluć w brodę, ze przepuściłaś szansę
Zostając tutaj też może sobie za jakiś czas pluć w brodę .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 18:31   #29
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Przecież Karolinkamalinka napisała,że jest możliwość,że TŻet ją utrzyma
Nie chodziło mi tu o sam aspekt finansowy, ale o to, że gdyby tam już, TŻ chodził i załatwiał jej pracę, dogrywał terminy itd - to teraz byłoby sporo odkręcania.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 18:57   #30
fedi
Przyczajenie
 
Avatar fedi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8
Dot.: trudna decyzja-proszę o pomoc

a moze pomysl o tym w innych kategoriach ..wypocznij przezyj przygode, zabaw sie i za kilka miesiacy zdecyduj. mysle ze jesli wladas angielskim jezykiem prawie wszedzie jestes w stanie zlalezc interesujaca prace. nie zapominaj ze zycie to nie tylko praca ....
fedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.