Czy tak powinna wyglądać pierwsza wizyta? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-22, 15:08   #1
neycee
Raczkowanie
 
Avatar neycee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 97
GG do neycee
Question

Czy tak powinna wyglądać pierwsza wizyta?


Pierwszą wizyte u gonekologa miałam 8 czerwca. Poszłam prywatnie, w sprawie antykoncepcji. Myślałam, że lekarz mnie zbada, przynajmniej wydawało mi się, że tak wygląda pierwsza wizyta. Zadał mi kilka pytań na temat chorób nowotworowych w rodzinie itp a nastepnie przepisał Microgynon 21, skierwał na badania krwi i kazał zgłosić się po rozpoczęciu współżycia. Jednak zamierzam je rozpocząć 7 lipca no i kolejne nurtujace mnie pytanie to czy te badania nie przedawnia sie po takim czasie? (zrobilam je 3 dni temu).
neycee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 15:24   #2
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Czy tak powinna wyglądać pierwsza wizyta?

W jakim sensie przedawnią? Owszem powinien Cię zbadać, ale pewnie uznał, że poczeka aż stracisz dziewctow, bo wtedy będzie mu łatwiej Cię zbadać. Na pewno to zrobi na nastepnej wizycie. A jeślinie to go czym prędzej zmień. Powinnaś mieć zwykłe badanie ginekologiczne i cytologie pobraną. Przydałoby się też badanie piersi.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 15:36   #3
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: Czy tak powinna wyglądać pierwsza wizyta?

hmm badanie by sie przydalo, np. zeby sprawdzic czy nie masz zadnej widocznej infekcji, ogolny stan narzadow, a mi jeszcze moja ginegolog przy pierwszej wizycie (bylam dziewica) "zmierzyla" szerokosc pochwy czy nie bede miala problemow ze stosunkiem.
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 15:58   #4
anamnezis
Rozeznanie
 
Avatar anamnezis
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 572
Dot.: Czy tak powinna wyglądać pierwsza wizyta?

Cytat:
Napisane przez martinka_m
a mi jeszcze moja ginegolog przy pierwszej wizycie (bylam dziewica) "zmierzyla" szerokosc pochwy czy nie bede miala problemow ze stosunkiem.
W życiu bym nie chciała. Jakby mi powiedziała "Jest pani ciasna, będzie pani miała problemy" to bym na bank miała problemy i bym została chyba dzewicą do końca życia
__________________
Był czas, kiedy żyłem tylko dlatego,
że musiałem żyć.
Lecz teraz żyję, ponieważ jestem wojownikiem
i pragnę powrócić przed oblicze Tego,
w imię Którego zawsze walczyłem.
anamnezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 08:28   #5
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Czy tak powinna wyglądać pierwsza wizyta?

jesli chodzi o badanie krwi, bo pewnie to masz (APTT, WP, ALAT, ASPAT, morfologia, jonogram i coś jeszcze się robi) to tabletki powinien wypisać PO obejrzeniu wyników!!
Dopiero po stracie dziewictwa zrobi cytologię i po jakims czasie bedzie kazał powtórzyc krew. :/ zmień lekarza. Ja chodzę na NFZ i nikt nie robi problemów.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 10:24   #6
neycee
Raczkowanie
 
Avatar neycee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 97
GG do neycee
Dot.: Czy tak powinna wyglądać pierwsza wizyta?

skoro tabletki powinien przepisać po obejrzeniu wyników to chyba będę musiała zmienić tego lekarza. Eh, tylko 50 zł w plecy...
neycee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 10:48   #7
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Czy tak powinna wyglądać pierwsza wizyta?

Cytat:
Napisane przez neycee
skoro tabletki powinien przepisać po obejrzeniu wyników to chyba będę musiała zmienić tego lekarza. Eh, tylko 50 zł w plecy...
a czy zmiana lekarza oznacza wyrzucone pieniadze? Ja chodze na NFZ i nikt nie robi mi łaski. Czekam tydzien do dwóch (zalezy od pory roku :/). Ostatnio myślę nad prywatnym lekarzem ale do poki nie zalatwie dentysty to mogę pomarzyć
w ciągu miesiąca za leczenie mam 400 zł w plecy :P
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-23, 11:01   #8
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: Czy tak powinna wyglądać pierwsza wizyta?

ja chodze co pol roku do ginekologa (prywatnie, za wiztye 60 zl), robie badania kontrolne i dostaje 3 recepty po 2 opakowania wiec akurat na 6 mc. do tej pory nie mialam zadnych problemow i nie musialam pojawiac sie czesciej (tfu tfu odpukac) wiec 60 zl na pol roku to naszczescie nie jest duzy koszt. chodzi tez tam moja mama i siostra, babka bardzo mila i jestem z niej zadowolona
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:03   #9
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Czy tak powinna wyglądać pierwsza wizyta?

Cytat:
Napisane przez karolca
Dopiero po stracie dziewictwa zrobi cytologię i po jakims czasie bedzie kazał powtórzyc krew. :/
Nie zgadzam się. Dlaczego we wszystkich wątkach piszesz, że lekarz nie przeprowadzi normalnego badania ginekologicznego u dziewicy?? Przeciez to bzdura! Wszystko zależy od rozciągliwości błony. Jeżeli jest nierozciągliwa to faktycznie może się zdarzyć, że gin nie będzie miał możliwości przeprowadzenia badania (chyba, że są sposoby, o których nie wiem ) i zleci jedynie badanie krwi, ale z mojej obserwacji popartej przykładami (koleżanek, u różnych lekarzy ) wynika, że najczęściej błona jest na tyle rozciągliwa, że badanie może być normalnie przeprowadzone.
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:14   #10
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Czy tak powinna wyglądać pierwsza wizyta?

Jesli dziewczyna jest dziewicą, robi się jej badania przez odbyt
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:26   #11
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Czy tak powinna wyglądać pierwsza wizyta?

Cytat:
Napisane przez iwciunia
Nie zgadzam się. Dlaczego we wszystkich wątkach piszesz, że lekarz nie przeprowadzi normalnego badania ginekologicznego u dziewicy?? Przeciez to bzdura! Wszystko zależy od rozciągliwości błony. Jeżeli jest nierozciągliwa to faktycznie może się zdarzyć, że gin nie będzie miał możliwości przeprowadzenia badania (chyba, że są sposoby, o których nie wiem ) i zleci jedynie badanie krwi, ale z mojej obserwacji popartej przykładami (koleżanek, u różnych lekarzy ) wynika, że najczęściej błona jest na tyle rozciągliwa, że badanie może być normalnie przeprowadzone.
A co, w jednym wątku mam pisac inaczej niż w poprzednim?? Piszę to, co sama wiem od innych i z własnego doświadczenia.
Powiedz mi w takim razie, dlaczego chodząc do kilku lekarzy wszyscy mówili to samo? I zaden nawet nie pofatygował sie 'sprawdzic' czy moja blona byla rozciągliwa czy nie? Może maja taki specjelny "rentgen" dzięki któremu wiedzą czy dziewczyna/ kobieta nadaje sie do badania czy nie?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 13:56   #12
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Czy tak powinna wyglądać pierwsza wizyta?

A po co rentgen? Po prostu BADAJĄ, a słyszałaś o badaniu przez odbyt (nie wiem jak się fachowo nazywa ) takowe też się praktykuje (po sprawdzeniu czy można zbadać normalnie), jeżeli dziewczyna jest dziewicą to nie ma prawa być zbadana? A co jeżeli jakaś babka dziewictwa nie straci nigdy? Twoim zdaniem nie zostanie nigdy zbadana?
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 19:37   #13
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Czy tak powinna wyglądać pierwsza wizyta?

wywiad przeprowadzil prawidłowo , badania tez zlecił prawidłowo ale jeszcze powinien Cie zbadać !!!!
Dziwny jakiś ten lekarz

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.