Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-17, 13:44   #3421
Malakasiunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 13
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez Lenka 91 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny moze wy mi pomożecie?

mam cerę ze skłonnością do pękania naczynek do tego mieszaną, niezdecydowaną z przebarwieniami i zaskórnikami nie potrafię dobrać sobie odpowiednich kosmetyków do twarzy jest to zmorą dla mnie dzisiaj poszłam do drogerii i jak zobaczyłam tyle kremów na naczynka do cery wrażliwej mieszanej itp to sie załamałam nie chcę kolejny raz kupić kremu który po kilku aplikacjach wywale bo mnie podrazni czy zapcha. Doradzicie mi coś?
Ehh tylko probowac, innej rady nie ma niestety. Na jednych to dziala na innych cos innego. Poszperaj po necie, wybierze te najlepsze i testuj
Malakasiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 12:05   #3422
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez Malakasiunia Pokaż wiadomość
A moze bylas gdzies na nartach? (zastanawiaja mnie te plamki) ja proponuje filtry caly rok stosowac, bo najwidoczniej nawet niewielka dawka promeniowania na Ciebie dziala. A moze masz jakies zmiany hormonalne, albo cos w watroba? Bo wiem ze od tego tez mozna miec przebarwienia
Na nartach nie umiem jezdzic, w gorach w zyciu nie bylam ( nie liczac jazdy z PL do domu przez Czechy).

Ostatnia zimie uzywalam min SPF 30, ale poprzednie dwie mialam problemy z przesuszem i odtawienie filtrow pomoglo mi nad tym zapanowac. Pare razy zdarzylo sie ze mielismy zime i w niedziele pieknie slonko swiecilo i poszlismy nad rzeke zjezdzac sankami z walu przeciwpowodziowego. Bardzo snieg reflektowal wtedy slonce, razilo w slepia rowno. I rok temu po drugiej takiej zimie, kiedy ja zaczelam na nowo sie smarowac a wiosna rozwijala sie coraz bardziej, mimo filtrow wyszly mi plamy na gornej czesci policzkow pod oczami, czyli klasyczne miejsca na nie. Mysle ze wtedy w zimie moja skora po latach filtrowania byla na tyle wydelikacona, ze jej wystarczylo i mimo ze wiosna do filtrow wrocilam to i tak plamki wyszly. No i swoje lata tez mam. do 40-tki mi coraz blizej...
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 12:36   #3423
Lenka 91
Zadomowienie
 
Avatar Lenka 91
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

hej

miałyście może krem z Perfecta do cery naczynkowej ten redukujący zaczerwienienia do cery suchej i normalnej? na KWC go nie ma i ogólnie w necie kiepsko o jakiekolwiek opinie o tym kremie :/


wyglądam on tak :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg krem.jpg (14,6 KB, 2 załadowań)
__________________

Nensi 22.09.11 jest ze mną od 11.11.11


6.08.2014r.


Lenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 09:38   #3424
Malakasiunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 13
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Na nartach nie umiem jezdzic, w gorach w zyciu nie bylam ( nie liczac jazdy z PL do domu przez Czechy).

Ostatnia zimie uzywalam min SPF 30, ale poprzednie dwie mialam problemy z przesuszem i odtawienie filtrow pomoglo mi nad tym zapanowac. Pare razy zdarzylo sie ze mielismy zime i w niedziele pieknie slonko swiecilo i poszlismy nad rzeke zjezdzac sankami z walu przeciwpowodziowego. Bardzo snieg reflektowal wtedy slonce, razilo w slepia rowno. I rok temu po drugiej takiej zimie, kiedy ja zaczelam na nowo sie smarowac a wiosna rozwijala sie coraz bardziej, mimo filtrow wyszly mi plamy na gornej czesci policzkow pod oczami, czyli klasyczne miejsca na nie. Mysle ze wtedy w zimie moja skora po latach filtrowania byla na tyle wydelikacona, ze jej wystarczylo i mimo ze wiosna do filtrow wrocilam to i tak plamki wyszly. No i swoje lata tez mam. do 40-tki mi coraz blizej...
No dokladnie, jak ktos ma sklonnosc do przebarwien to nawet niewielka dawka promieniowania wystarczy. A moze jakies zabiegi w salonie kosmetycznym? Probowalas? Ja wiem, ze sa fajne efekty po kwasie ferulowym. Mysle ze lepeij jakos zlikwidowac te istniejace przebawienia i za zadne skarby nie dopuscic do powstania nowych
Malakasiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 10:23   #3425
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Nie u kosmetyczki nigdy nie bylam i nie bede. Na poczatku nie robilam nic, a na pozna jesien kupilam sobie z ciekawosci krem od Kiko, a w grudniu od Iwostinu krem punktowy. Balam sie go bo zawiera kwas glikolowy, ale nie podraznil. Nie robie problemu z tych malych plamek, ale wiem ze chronic sie musze bo inaczej moze byc gorzej no i jak uzywam filtry moja cera tez mniej sie rumieni. Poza tym mam 36 lat, a wydladam na 10 lat mlodziej. Majac 34 lata dano mi 20 lat. Nie wiem gdzie ta osoba te 20-cia u mnie widziala, bo ja pierwsze oznaki starzenia u siebie zauwazam, ale nie przecze mile to bylo.
Nie panikuje i nie rwe wlosow z glowy. mocne retinoidy i kwasy sobie odpuszczam, bo moja cera jest na nie za wrazliwa (uzywalam kiedys i bylo tylko gorzej z naczynkami i rumieniem). Jak mi jakis kremik z tych delikatnijszych cos pomoze to fajnie, jak nie to drudno, wazne zeby sie plamki nie powiekszyly
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 12:09   #3426
Malakasiunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 13
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Wiesz co ale mimo wszystko fajnie jest podejsc do kosmetyczki chociaz na takie bezplatne konsultacje, bo dokladnie powie co powinnas robic. Bo moze cos robisz zle? Cesto maja tez dermatoskopy i mozna zobaczyc jak to w powiekszeniu wyglada ta nasza skora
Malakasiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 12:58   #3427
fragolina _di _bosco
Przyczajenie
 
Avatar fragolina _di _bosco
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 26
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Czy któraś z Was ma może doświadczenie z miką w kosmetykach? Podobno źle wpływa na naczynka, ale w jaki sposób? Kupiłam podkład Meow o nast. składzie:
Mica, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Boron Nitride, Iron Oxides
Wydawało mi się, że to idealne rozwiązanie dla mojej wrażliwej skóry, a tu nagle dowiaduję sie że też szkodzi Próbki mi krzywdy nie zrobiły, skóry nie wyżarły, ale może używałam ich za krótko, żeby móc ocenić. Jak sądzicie?

MonikaPogrzeba, rozumiem cię, też bym się bała, żeby mi ktoś obcy w twarzy gmerał .

Edytowane przez fragolina _di _bosco
Czas edycji: 2012-08-22 o 13:04
fragolina _di _bosco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 13:35   #3428
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez fragolina _di _bosco Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was ma może doświadczenie z miką w kosmetykach? Podobno źle wpływa na naczynka, ale w jaki sposób? Kupiłam podkład Meow o nast. składzie:
Mica, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Boron Nitride, Iron Oxides
Wydawało mi się, że to idealne rozwiązanie dla mojej wrażliwej skóry, a tu nagle dowiaduję sie że też szkodzi Próbki mi krzywdy nie zrobiły, skóry nie wyżarły, ale może używałam ich za krótko, żeby móc ocenić. Jak sądzicie?

MonikaPogrzeba, rozumiem cię, też bym się bała, żeby mi ktoś obcy w twarzy gmerał .
Prawdę mówiąc pierwsze słyszę, by mica szkodziła Skąd to wiesz?
Używam kolorówki, która ją ma (sporo podkładów ma ten składnik) i jest OK.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:29   #3429
fragolina _di _bosco
Przyczajenie
 
Avatar fragolina _di _bosco
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 26
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Podaję linki:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...tc%20ount=2025
(zdanie pod czwartym cytatem)

http://www.naturalne-piekno.pl/index...d=26&Itemid=44
(tu, jeżeli nie masz ochoty czytać całości, wciśnij CTRL+F i wpisz "mika")

Mam tylko dwa źródła tej informacji, dlatego chcę ją zweryfikować. Też byłam zdziwiona, kiedy to przeczytałam.
fragolina _di _bosco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 09:32   #3430
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Ja powiem tak, zeby nie przesadzac i patrzec na co co lubi nasza cera. kofeina i menthol takie zle dla nyczynkowych cer, a w wieku kosmetykach dla takich cer sie znajduja bo maja dobre dzialanie.

Na jednych te skladniki beda zle dzialac, na innych wrecz przeciwnie.

na jednym niemieckim forum czytalam posty dziewczyny, ktora uzywala mineralna kolorowke i ta ja uczulala. Doszla do tego ze to od miki. Udalo jej sie znaesc takie produkty ktore jej nie zawieraja( zwlaszcza chodzi o cienie) i jej problemy sie skonczyly.

Nie patrz na to co ma szkodzic naczynkom, tylko to co twoje naczynka lubia. Pewnie wczesniej uzywalam wielku kosmetykow i mika w nich byla, a cere mialas ladna, wiec po co teraz unikac tego skladnika? Bo komus nie sluzy?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:52   #3431
fragolina _di _bosco
Przyczajenie
 
Avatar fragolina _di _bosco
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 26
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja powiem tak, zeby nie przesadzac i patrzec na co co lubi nasza cera. kofeina i menthol takie zle dla nyczynkowych cer, a w wieku kosmetykach dla takich cer sie znajduja bo maja dobre dzialanie.

Na jednych te skladniki beda zle dzialac, na innych wrecz przeciwnie.

na jednym niemieckim forum czytalam posty dziewczyny, ktora uzywala mineralna kolorowke i ta ja uczulala. Doszla do tego ze to od miki. Udalo jej sie znaesc takie produkty ktore jej nie zawieraja( zwlaszcza chodzi o cienie) i jej problemy sie skonczyly.

Nie patrz na to co ma szkodzic naczynkom, tylko to co twoje naczynka lubia. Pewnie wczesniej uzywalam wielku kosmetykow i mika w nich byla, a cere mialas ladna, wiec po co teraz unikac tego skladnika? Bo komus nie sluzy?
Zgadzam się z tym co piszesz, mimo wszystko wolę poznać teorię zanim zacznę czynić od niej odstępstwa. Będę używać minerałów, bo obecnie mi służą. Jednak chcę wiedzieć jakie składniki mogą (chociaż wcale nie muszą) mi zaszkodzić. Na przykład: przez długi czas używałam micela Bioderma Sensibio, bo "to takie delikatne, że nie ma prawa zrobić krzywdy". Dziwiłam się, skąd nagle na twarzy zaczerwienienie. Odstawiłam prawie wszystkie kosmetyki, z wyjątkiem maści cholesterolowej i tego właśnie płynu micelarnego. Nie miałam pojęcia, że glikol propylenowy (na drugim miejscu w składzie) może drażnić naczynka i nieświadomie sobie szkodziłam.
fragolina _di _bosco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 15:11   #3432
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez fragolina _di _bosco Pokaż wiadomość
Nie miałam pojęcia, że glikol propylenowy (na drugim miejscu w składzie) może drażnić naczynka i nieświadomie sobie szkodziłam.
O, to nawet nie wiedziałam. W toniku mam ten składnik też na drugim miejscu i ten tonik mi akurat raczej rozjaśnia cerę. Czerwieniłam się natomiast przeokropnie po micelu Bourjois (tym fioletowym) który ma w KWC świetne opinie, ale nie wpadłam na to który to składnik robi ze mnie buraka
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 19:13   #3433
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

ma mnie glikol nie robi krzywdy i znow potwierdza sie teoria ze kazdemu sluzy co innego.

Kilka produktow wywolalo u mnie rumien, probowalam znalesc winowajce, ale nie znalazlam. Np niektore szampony na SLS nie robia mi krzwydy inne z tym skladnikiem lub tez tak. Dlatego doszlam do wniosku, ze u mnie to chyba chodzi o stezenie danego skladnika i ciezko jest wywnioskowac po skladzie czy aby napewno mi zaszkodzi bo zawiera SLS itp. Skoro jedne kosmetyki z danym skladnikiem mi sluza a inne nie, to chyba nie ma innego wytlumaczenia jk to ze w danym kosmetyku moze byc inna ilosc procentowa , badz zestaw kilku skladnikow mi nie sluzy, a pojedynczo juz mi krzwdy nie robia.
Mialam kiedys krem na rumien od Eucerinu. Na KWC wiekszosc sie nim zachwycala, a ja psioczylam na niego. zawieral i mirystil myristate i trojglicerydy. Wszelkie kosmetyki z tymi skladnikami mi krzywdy nie robiyl, nigdy zadnych gul nie mialam, ktore po odstawieniu kosmetyku, znikaly jak za dotknieciem czarodziejskiej rozzdzki. ten krem na noc niestety robil mi takie gule, wystarczylo go odtawial i 2-3 noce bez niego gul nikala, wiec doszlam do wniosku, ze prawdopodobnie, kazdy skladnik z osoba mnie nie zapycha, ale oba w jednej formule juz powoduja zapychanie. Wiecej sie tym tematen nie zajmowalam, bo i nic innego takich cudow mi na twarzy nie robilo.

Dobrze wiedziec co moze byc nie tak, ale nie ma co panikowac, trzeba na sobie sprawdzic czy dany skladnik mi nie sluzy.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 13:28   #3434
fragolina _di _bosco
Przyczajenie
 
Avatar fragolina _di _bosco
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 26
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cóż zrobić, czasem trzeba na sobie poeksperymentować.
fragolina _di _bosco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 15:18   #3435
HardWithStyle
Przyczajenie
 
Avatar HardWithStyle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1
GG do HardWithStyle
Cera sucha, problematyczna, wrażliwa - pielęgnacja

Witam Was Drogie Panie

Zanim przejdę do sedna mojego problemu, jako że jestem to mój pierwszy post na tym forum, powiem parę słów o sobie...

Zacznę od tego że mimo tego że jest to typowo damskie forum/strona, pozwoliłem sobie założyć konto jako mężczyzna.
Bardzo lubię, wręcz mam na tym punkcie lekką obsesję (oczywiście wszystko w swoich granicach) dbania o siebie I nie, nie jestem żadnego typu modelem itp, po prostu lubię o siebie zadbać.

A teraz mój problem.
Niestety posiadam dość trudno znośną cerę ( z resztą jak w temacie ).
Chciałbym powiedzieć że jestem już po trądziku różowanym z którym udało mi się "wygrać"po miesięcznej kuracji antybiotykowej,maści oraz przy pomocy kosmetyków AA Help skóra atopowa ... Wydaje mi się że przyczyną tego było stosowanie przeze mnie odżywki węglowodanowej na siłowni która zawiera dość sporo cukrów a moja skóra od razu reaguje na tego typu rzeczy.. np. czekolada itp.
W każdym bądź razie po wszystkim moja cera była dość ładna, choć zdarzały się od czasu do czasu jakieś wypryski... aż do niedawna...
Otóż od tygodnia znów pojawiły się pewne zmiany w mojej cerze, które mogły być spowodowane anginą i antybiotykami... Staram się teraz poradzić z tym problemem stąd moje pytanie:

Kupiłem sobie Belissę Cere ( stosowałem niedawno dość dłuższy czas i jest naprawdę skuteczna ) więc znów zaczynam suplementację z tym preparatem, ponadto myję twarz szarym mydłem ( tak wiem, ono strasznie wysusza skórę, ale jest ono potasowe więc eliminuje skutecznie zmiany alergiczne, ponadto u mnie akurat się ono sprawdziło, więc je stosuje) i teraz w końcu pytanie do Was...
Chodzi o krem... jedynymi kremami które się u mnie przyjęły jest zwykła Nivea i krem ochronny Bambino ten taki dla dzieci ważną sprawą dla mnie w tych kremach jest to że nie wchłaniają się szybko i cały czas tworzą swego rodzaju barierę ochronną przed wysychaniem skóry.. Stosowałem kiedyś krem w zestawie AA help do skóry atopowej, to po wchłonięciu się w minutę tak mi wysuszało twarz że miałem wrażenie zaraz mi skórę ściągnie... Problem w tych kremach jest to że ponoć blokują one pory, dlatego mam na nosie dość pokaźne wągry ...

Czy może któraś z Was polecić jakiś krem do tego typu skóry który by nawilżał, nie blokował porów i co ważne żeby nie uczulał !
A może macie jakieś recepty jak zadbać o tego typu cerę. Bardzo ona ogranicza, nie ma mowy np. o żadnych pilingach itp.
Oczywiście wiem o odpowiedniej diecie, nie jem w ogóle słodyczy... o piciu wody też wiem... po prostu czasem już brak mi sił...

Przepraszam za tak obszerny post ( pierwszy musiał taki być )

HardWithStyle
HardWithStyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 08:21   #3436
fragolina _di _bosco
Przyczajenie
 
Avatar fragolina _di _bosco
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 26
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Prawdopodobnie zapchała cię parafina, bo zarówno Nivea jak i Bambino mają ją wysoko w składzie. Możesz zamiast tego wypróbować physiogel.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ry-twarzy.html
U mnie sprawdził się zimą, kiedy walczyłam z atopowym zapaleniem i większość kremów powodowała podrażnienie.
Tańszą aternatywą może być Babydream Extrasensitive.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html
Ten też mnie nie zapchał i całkiem przyzwoicie nawilża. Na twarzy zostawia tłustą warstewkę, dlatego używam go na noc.
Te kremy sprawdziły się u mnie, ale każdy ma inną skórę, więc nie masz gwarancji, że tobie też będą odpowiadać.
Przy słabych naczynkach można stosować peelingi, ale tylko enzymatyczne (bez drobinek ścierających). Ich działanie polega na tym, że enzymy w nich zawarte rozpuszczają martwy naskórek.

Jeśli mogę jeszcze coś zasugerować, to mogłoby się u ciebie sprawdzić mydło aleppo. Istnieje cały wątek na jego temat.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=397752
Mydło ma także wersję potasową (w płynie). Jest polecane przy trądziku i nie wysusza. U mnie się nie sprawdziło, bo szczypie w oczy, ale jako alternatywa dla szarego mydła wydaje się być dobrym pomysłem.
fragolina _di _bosco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 14:25   #3437
duch1920
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
krem na naczynka + matujacy

czy moge uzyc kremu na naczynka a nastepnie zaraz po tym kremu nawilzajacego matujacego?? czy jest sens takiego dzialania?
duch1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 22:52   #3438
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Dziewczyny CZY moglybyscie mi POMOC moja skora jest tlusta+bardzo wrazliwa +zaczerwiniona(srodek czola,okolice nosa,policzki ) I MAM Przebarwienia CZERWONE na policzkach co ,jaki krem pomoze mi je zlikwidajac JEDNOCZESNIE nie szkodzac mojej wrazliwej skorze ?? ZEBY NIE WPASC W BLEDNE KOLO


Usuwajac przebarwienia na policzkach CZERWONE ,zeby nie zaszkodzic skorze bardzo wrazliwej
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 20:20   #3439
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Hej dziewczyny
Naszła mnie taka refleksja. Mam raczej cerę naczynkową (pod oczami,mniej więcej w miejscu gdzie znajduje się kośc jarzmowa i w zasadzie nigdzie więcej) w każdym razie smarując się kremem,tym bardziej teraz w owe mrozy,a potem nakładając na niego podkład i puder,mam wrażenie,że "zmywam" pędzlem czy też puszkiem ten krem Tym bardziej jak potem nakładam bronzer i wcieram mniej więcej właśnie w tym miejscu,gdzie mam rozszerzone naczynka. To tylko moja paranoja czy faktycznie może tak byc?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-12, 04:56   #3440
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny CZY moglybyscie mi POMOC moja skora jest tlusta+bardzo wrazliwa +zaczerwiniona(srodek czola,okolice nosa,policzki ) I MAM Przebarwienia CZERWONE na policzkach co ,jaki krem pomoze mi je zlikwidajac JEDNOCZESNIE nie szkodzac mojej wrazliwej skorze ?? ZEBY NIE WPASC W BLEDNE KOLO
A jak się sprawuje krem Bionic? Stosujesz regularnie?

Myślę, że warto byłoby wypróbować emulsję NeoStrata Sheer Hydration zawierającą N-acetyloglukozaminę. Testuję od niedawna własne serum z NAG zakupioną w Naturalisie i jestem bardzo zadowolona z efektów. Skutecznie ogranicza wydzielanie sebum i tworzenie zmian zapalnych, złuszcza delikatnie bez podrażnień.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-12 o 06:38
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 15:48   #3441
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Naszła mnie taka refleksja. Mam raczej cerę naczynkową (pod oczami,mniej więcej w miejscu gdzie znajduje się kośc jarzmowa i w zasadzie nigdzie więcej) w każdym razie smarując się kremem,tym bardziej teraz w owe mrozy,a potem nakładając na niego podkład i puder,mam wrażenie,że "zmywam" pędzlem czy też puszkiem ten krem Tym bardziej jak potem nakładam bronzer i wcieram mniej więcej właśnie w tym miejscu,gdzie mam rozszerzone naczynka. To tylko moja paranoja czy faktycznie może tak byc?
Wazne jest zeby po tym jak nalozysz krem chwile odczekac zeby sie wchlanal.
A tak poza tym powinno byc ok bo w koncu to nakladajac podklad, a potem reszte to nie scierasz nalozonego kremu, on tam nadal jest tyle, ze laczy sie z kremem.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 21:29   #3442
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Wazne jest zeby po tym jak nalozysz krem chwile odczekac zeby sie wchlanal.
A tak poza tym powinno byc ok bo w koncu to nakladajac podklad, a potem reszte to nie scierasz nalozonego kremu, on tam nadal jest tyle, ze laczy sie z kremem.
Niby tak,ale jak macham już po kremie i podkładzie pędzlem nakładając bronzer? Wydaje mi się że wtedy właśnie ścieram dobro,które powinno tam zostac i chronic naczynka
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 10:11   #3443
bombonierka654
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 252
pomoc w dobraniu kremu i podkładu:)

Hej dziewczyny
Bardzo Was proszę o pomoc
Moim marzeniem jest brzoskwiniowa skóra czyli taka która ma pobobny odcień do brzoskwinki jest odżywiona nawilżona itd
Niestety jestem tego przeciwieństwem
Mam cerę bardzo jasną, prześwitującą z naczynkami i drobnymi żyłkami. Mam rumieńce i różowy nos, cera jest chyba mieszana ale raczej sucha, po umyciu ściągnięta ale czasem pojawiają się drobne pryszcze(ale to pewnie jak mam mieć okres), na końcu nosa mam trochę wągrów i na brodzie.
Przestałam stosować kremy na naczynka bo mnie denerwują, ja potrzebuje kremu który zostawia tłusty film ze względu na ściągniętą skóre, jedynym który był na naczynka który taki był to antirougeurs z avene ale był troche drogi. Teraz mam tylko bambino dla dzieci ale on jest tylko od tak a ja chce żeby cera się poprawiła żeby była brzoskwiniowa odżywiona pełna blasku (nie świcąca:P) no i wiecie
I jak o tej brzoskwinie mowa to przyszedł mi do głowy krem brzoskwiniowy ale nie wiem czy to coś da, no i maslo kakaowe z zjaji jeszcze jakis krem alterra brzoskwiniowy z rossmana. Może jakieś maseczki, serum czy coś Proszę doradźcie

Drugą rzeczą jest podkład do mojej cery nigdzie nie moge znaleź takiego który był by ok bo jak jest nawilżający to sie świece i puder nie pomaga a jak matujący to nie moge wytrzymać tak mi ściąga skóre i jest sucha blee.

Doradźcie coś
Dziękuję z góry
__________________
'Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne'
bombonierka654 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 17:44   #3444
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cześć jak tak czytam niektóre osoby marzą wręcz o bardziej czerwieńszej cerze czy tam brzoskwioniowej :P narzekają , że blade jak trupy . Hoho ile ja bym dał wyglądać jak blady trup a nie pijak z pod sklepu bo twarz czerwona , że hoho.... mowa o niektórych co narzekają na bladszą karnacje twarzy.


Jestem z Gdańska i chętnie spotkam się z taką truposzką by podziwiać jej blade piękno ;d


1.) Nie znam się na pudrach itp. ale to co matujące z pewnośćią wątpie aby było tak nawilżające jak kremy specjalnie przeznaczone do tego. Sam kupowałem matujące cuda i też efekt ściągniętej skóry + nie czułem w ogóle tego matu - skóra jeszcze więcej sebum wydzielała.


2.) Krem na naczynka - przerabiałem dwa jeden to ivostin capivit a drugi nie pamiętam dokładnie. Obydwa dość drogie które przepisał mi dermatolog - stosowałem je długi okres - zero poprawy . Fakt faktem , że mi naczynia nie pękają tzn nie rozrzeżają się ale czerwoną twarz mam.


3.) Również po umyciu odczuwam ściągnietą skórę twarzy jak Ty a nie myje twardą chlorowaną wodą nawet tylko przegotowaną + delikatnym żelem la roche przeznaczonym do skóry trądzikowej , wrażliwej i i tak czuje te okropne ściągniecie i jak poruszam twarzą to czerwone plamy mam od podrażnienia które pieką . Dopiero po nałożeniu np. cethaphilu twarz nawilżona


4.) I niestety też wyskakują mi syfy , dermatolog mówił , że to od przegrzewania twarzy - wydziela też więcje sebum i dlatego tak się dzieję



Też macie cały czas gorąca twarz ?

Edytowane przez Daniel1989
Czas edycji: 2013-01-10 o 17:50
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 19:31   #3445
bombonierka654
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 252
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez Daniel1989 Pokaż wiadomość
Cześć jak tak czytam niektóre osoby marzą wręcz o bardziej czerwieńszej cerze czy tam brzoskwioniowej :P narzekają , że blade jak trupy . Hoho ile ja bym dał wyglądać jak blady trup a nie pijak z pod sklepu bo twarz czerwona , że hoho.... mowa o niektórych co narzekają na bladszą karnacje twarzy.


Jestem z Gdańska i chętnie spotkam się z taką truposzką by podziwiać jej blade piękno ;d


1.) Nie znam się na pudrach itp. ale to co matujące z pewnośćią wątpie aby było tak nawilżające jak kremy specjalnie przeznaczone do tego. Sam kupowałem matujące cuda i też efekt ściągniętej skóry + nie czułem w ogóle tego matu - skóra jeszcze więcej sebum wydzielała.


2.) Krem na naczynka - przerabiałem dwa jeden to ivostin capivit a drugi nie pamiętam dokładnie. Obydwa dość drogie które przepisał mi dermatolog - stosowałem je długi okres - zero poprawy . Fakt faktem , że mi naczynia nie pękają tzn nie rozrzeżają się ale czerwoną twarz mam.


3.) Również po umyciu odczuwam ściągnietą skórę twarzy jak Ty a nie myje twardą chlorowaną wodą nawet tylko przegotowaną + delikatnym żelem la roche przeznaczonym do skóry trądzikowej , wrażliwej i i tak czuje te okropne ściągniecie i jak poruszam twarzą to czerwone plamy mam od podrażnienia które pieką . Dopiero po nałożeniu np. cethaphilu twarz nawilżona


4.) I niestety też wyskakują mi syfy , dermatolog mówił , że to od przegrzewania twarzy - wydziela też więcje sebum i dlatego tak się dzieję



Też macie cały czas gorąca twarz ?
Kiedyś prawie cały czas tak było, gdy chodziłam do gimnazjum cały czas masakra jakaś, poźniej liceum troche lepiej, byłam różowa bo praktycznie cały czas jestem ale pieczenie czuje już rzadziej. Nie powiem bo w lecie umieram, nie nawidze lata i tych upałów, i ta czerwoność masakra
__________________
'Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne'
bombonierka654 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 20:34   #3446
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

No ja też mam ten problem najgorsze jest to palenie twarzy uczucie ogromnego gorąca . Jak dłońmi twarz dotykam to naprawdę niczym mój kaloryfer który 60C ma w domu. Ostro , ostro.

A ile ja się nałykałem rutino , rutyny , wit. C i innych wynalazków i nici


Czasem myślę o zabiegu ETS - przecięcie nerwu a więc twarz się nie poci i nie ma opcji by zaczerwieniona była nawet jeśli mamy naczyniową cerę. Czytałem o tym sporo ale też są skutki uboczne które mogą a nie muszą się ujawnić - spore pocenie się na plecach itp , wypadanie brwi , włosów. Byłem na blogu pewnego chłopaka który wykonał ETS w gdańsku i opisywał siebie przed właśnie : cały czas czerwony , uczucie gorąca - uderzenie gorąca. Po zabiegu jest 8 miesięcy i twarz ani razu czerwona nie była ani nie było pieczenia. Opisywał , że tylko w lato minimalnie więcej się poci i to tyle z skutków ubocznych.



Może jestem jakiś dziwny czy coś ale nadal nie potrafie zrozumieć , że medycyna oferuje przeszczep twarzy , serca , wątroby , nerki itp - ogromna technologia i postęp medyczny całego świata a nie ma niczego ( oprócz ETS ) co by pomogło na buraka na twarzy plus te ogromne pieczenie gdy twarz się przegrzewa.

Edytowane przez Daniel1989
Czas edycji: 2013-01-10 o 20:36
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 11:54   #3447
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Dziewczyny, tak z własnego doświadczenia, jak myślicie, dla cery mieszanej, naczynkowej, wrażliwej (czyli początki trądziku różowatego) lepiej zrezygnować z naturalnej pielęgnacji i skierować się głownie w stronę tych drogich kremów aptecznych?
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 16:21   #3448
lescrayons
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 13
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez fragolina _di _bosco Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was ma może doświadczenie z miką w kosmetykach? Podobno źle wpływa na naczynka, ale w jaki sposób? Kupiłam podkład Meow o nast. składzie:
Mica, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Boron Nitride, Iron Oxides
Wydawało mi się, że to idealne rozwiązanie dla mojej wrażliwej skóry, a tu nagle dowiaduję sie że też szkodzi Próbki mi krzywdy nie zrobiły, skóry nie wyżarły, ale może używałam ich za krótko, żeby móc ocenić. Jak sądzicie?
Pociągnę trochę temat. Też czytałam o tym, że mika może podrażniać wrażliwą cerę. Jeżeli chodzi o kosmetyki mineralne, to właśnie Meow zapewnia, że ich podkłady w formule Pumpered Puss i Purrrfect są dobrze tolerowane przez osoby wrażliwe na mikę (może jest czymś powlekana dodatkowo?). Mogę też polecić podkład Sweetscents na bazie zielonej herbaty (i ogólne ich serię produktów z zieloną herbatą) - w ogóle nie zawiera miki.
lescrayons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 18:01   #3449
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tak z własnego doświadczenia, jak myślicie, dla cery mieszanej, naczynkowej, wrażliwej (czyli początki trądziku różowatego) lepiej zrezygnować z naturalnej pielęgnacji i skierować się głownie w stronę tych drogich kremów aptecznych?
Z wlasnego doswiadczenia powiem tak:
na poczatku bylam zachwycona dzialaniem naturalnej pielegnacji (cera mieszana, wrazliwa, sklonna do zapychania, wypryskow) ale z czasem ją odstawilam, nie sluzyla mi
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 19:06   #3450
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
Z wlasnego doswiadczenia powiem tak:
na poczatku bylam zachwycona dzialaniem naturalnej pielegnacji (cera mieszana, wrazliwa, sklonna do zapychania, wypryskow) ale z czasem ją odstawilam, nie sluzyla mi
Właśnie tego się obawiam, a nie chcę sobie zaszkodzić. Ale przetestowałam próbkę Rosaliac AR, i pierwsze co zauważyłam, to zapchane pory:/
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.