Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-14, 21:05   #4921
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Przeczyszczenie Pokaż wiadomość
Wiem, że nie jest super z tą activią, ale mam serio problemy z zaparciami i już próbuje wszystkiego, czego się da
To to, co ja mogę Ci poradzić, co sama na sobie sprawdziłam i co NAPRAWDĘ pomaga, to ja rano zaczęłam jeść michę - activia pitna, 5 łyżeczek otrębów pszennych, 10 łyżeczek otrębów pszennych, kilka łyżeczek otrębów żytnich, 3 łyżeczki siemienia lnianego w ziarnach, trochę mleka (zostawiłam na chwilę w lodówce, aby wszystko nasiąkło i się zmieszało)
a przed snem "piłam" szklankę wody z 2 łyżkami siemienia lnianego.
Bardzo mi to pomogło, szczególnie, że bez przeczyszczaczy ciężko było mi się wypróżnić.
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 21:18   #4922
chloa
Raczkowanie
 
Avatar chloa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 387
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Dziewczęta, możecie zekrnąć, na moje R?

1. owsianka: 4 łyżki płatków owsianych, 2 otrębów pszennych, garść płatków "zdrowy błonnik" - to wszystko zalane 100 ml gorącego mleka (by nasiąkło), duża garść mieszanki żurawionowo - orzechowej (suszona żurawina, nerkowce, migdały całe, migdały blanszowane, orzeszki ziemne, laskowe), cynamon
2. 90 g chleba pur pur, 3 plastry szynki z indyka, 2 pomidory, 2 ogórki kiszone
3. parowana połówka fileta z piersi kurczaka w ziołach i musztardzie z gorczycy i miodu, 2 pomidory
4. serek wiejski lekki 150 g, 2 łyżeczki otrębów owsianych, malutkie jabłko
5. 200 g sera białego z cynamonem, 2 plastry szynki z indyka

(jakieś 1200-1250 kcal chyba)

1,5 l wody, dużo zielonej herbaty

aktywność:
dużo biegania i chodzenia (jak zawsze ostatnio :P)
między 4 a 5 posiłkiem 1 h fitnessu BUP

i jak?
__________________
55 - 54 - 53 - 52 - 51 - 50 - 49 - ...
chloa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 21:21   #4923
Przeczyszczenie
Raczkowanie
 
Avatar Przeczyszczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 51
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez marma53 Pokaż wiadomość
To to, co ja mogę Ci poradzić, co sama na sobie sprawdziłam i co NAPRAWDĘ pomaga, to ja rano zaczęłam jeść michę - activia pitna, 5 łyżeczek otrębów pszennych, 10 łyżeczek otrębów pszennych, kilka łyżeczek otrębów żytnich, 3 łyżeczki siemienia lnianego w ziarnach, trochę mleka (zostawiłam na chwilę w lodówce, aby wszystko nasiąkło i się zmieszało)
a przed snem "piłam" szklankę wody z 2 łyżkami siemienia lnianego.
Bardzo mi to pomogło, szczególnie, że bez przeczyszczaczy ciężko było mi się wypróżnić.
DZIĘKUJE BARDZO.!!! Od jutra zacznę stosowac
__________________
Wzrost: 167,
Waga: 63,
Cel: 55
II Cel: 50

Skalpel Ewy Chodakowskiej- od 22.04
Przeczyszczenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 21:42   #4924
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Przeczyszczenie Pokaż wiadomość
DZIĘKUJE BARDZO.!!! Od jutra zacznę stosowac
Od nadmiaru otrąb możesz pogorszyć sytuację, na pewno nie powinno się jadać takich ich ilości, pamiętajmy, że są źródłem nie tylko błonnika. Owszem, warto je wprowadzić, szczególnie do śniadania, ale ilość 2-3 łyżek otrąb pszennych wystarczy. Łyżeczka-dwie łyżeczki siemienia gotowanego to także dobra opcja na wieczór/ranek. Polecam pijać regularnie naturalny kefir i mleko acidofilne (możesz też tą activie, dodatkowo), co najmniej 2 razy dziennie. Rano i wieczorem zjadać śliwki suszone (5 sztuk) namoczone we wrzątku/kefirze - zjeść i 'przygotować' kolejną porcję. Poza tym regularne jedzenie o stałych porach (unikać podjadania i dojadania pomiędzy nimi). Wiadomo- dużo, dużo wody. I ruch.

Trzeba być cierpliwym, a w końcu się uda.

Edytowane przez garden_d
Czas edycji: 2012-11-14 o 21:43
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 09:06   #4925
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R:

Ś: 1 bułka razowa z ziarnami większa: pół z serem gouda light i wędlina " filet z indyka "; pół z twarogiem chudym i dżemem malinowym słodzonym fruktozą; 1 duży pomidor; kawa parzona z mlekiem
IIŚ: 1 twarożek domowy cały z 1 małym danonkiem waniliowym wymieszany; kawa parzona z mlekiem
O: soczewica czerwona; gulasz drobiowy duszony z czerwoną papryką na oliwce; marchewka gotowana; herbata miętowa
filiżanka kawy parzonej z mlekiem; jabłko; garstka mieszanki studenckiej
30 min rowerek stacjonarny
basen 40 min- tylko zwykła żabka bardzo powoli i relaksacyjnie na moją dyskopatie
K: 1 kawałek chleba prostokątnego ciężkiego z ziarnami razowca: z twarogiem i wędzonym na gorąco, opalanym drewnem bukowym łososiem ; 1 jogurt naturalny; 1 pomidor; 1 ogórek kiszony; herbata z cytryną

i jak?
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 09:20   #4926
biedroneczka94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 80
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

ile to moze byc kalorii?
5 łyzek muesli crunchy, 350 ml mleka 1,5%, drwie kromki chleba zytniego (150 kcal), kefir z konfitura (piątnica- 200g), marchewka, jabłko, serek wiejski 200g, bułka 100g

wiem ze sklad nie jest ok, ale zastanawiam sie czy schudne na tym?
biedroneczka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 12:11   #4927
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Przeczyszczenie Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze R ^^

Śn: Serek wiejski z Actimellem i płatkami kukurydzianymi Zamiast płatków kukurydzianych dałabym jakieś inne, pełnoziarniste. Przydały by się tu także owoce i orzechy.
II Śn: Grahamka z szynką, pomidorem i ogórkiem Powtórzę moją mantrę, że ogórek zabija witaminy w pomidorze
W międzyczasie parę kostek czekolady (piszę egzaminy i tak zjadłam na rozjaśnienie umysłu) Czekolada jest doskonałym rozjaśniaczem umysłu, więc mam nadzieję, że pomogło
nieco później: troche granatu (nie dokończyłam, bo mi nie smakował ;p), mandarynka Owocowa przekąska dobra jak najbardziej. Szkoda, że granat Ci nie przypasował - ja ubóstwiam!
O: Troche warzyw na patelnię + ryż pełnoziarnisty Brakuje mi białka do obiadu. Chyba, że Ci nie służą takie połączenia. Ale w takim razie na kolację powinnaś zjeść jakieś pełnowartościowe źródło białka.
P: Activia z otrębami i płatkami owsianymi (mam problemy z zaparciami i stwierdziłam, że activia może pomóc...) Spróbuj chociażby zwykłego kefiru tak jak radziły dziewczyny, można na jego bazie przyrządzić fajne koktajle, więc przy okazji sobie też urozmaicić menu. Albo chociaż jogurt naturalny + suszone śliwki + otręby -> powinno Cię pogonić po takim zestawie
K: Serek wiejski z ogórkiem, później dorzuciłam ryżu pełnoziarnistego (zostało z obiadu) Rano już był serek wiejski. Warto by było czymś go zastąpić. Może jajecznica albo wędzona ryba?

Ćw: Ok godziny na steperze

Wiem, że nie jest super z tą activią, ale mam serio problemy z zaparciami i już próbuje wszystkiego, czego się da
Dziewczyny mądrze poradziły Ci w sprawie zaparć, to ja jeszcze dodałam coś od siebie w ramach samego jadłospisu

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
Smacznie, zdrowo, kolorowo jak zwykle. Intrygują mnie te placuszki bo widuję je często. Podasz przepis?
oczywiście że były tartinki Racja, taki talerzyk potrafi rozbudzić rano i wprawić w dobry nastrój Następnym razem robię drugie śniadanie x3 i dziele sie z Tobą i dance makabre


Przepis: KOLAJNY POWÓD ŻEBYŚ W KONCU KUPIŁA AWOKADO!

MUS KAKAOWY Z AWOKADO (ostatnio kupuję zecydowanie za dużo awokado )
1 dojrzałe awokado
1 /4 szklanki kakao
1/4 szklanki syropu z agawy
1 łyżeczka esencji waniliowej

Obieramy awokado i wraz z innymi składnikami miksujemy w blenderze. Przekładamy do miseczek lub pucharków, schładzamy w lodówce. ja nie schładzałam tylko zapiekłam w kokilce jak zwykle po swojemu hahahah i podałam z musem malinowym
Ostatnio często potrzebuję porządnego paliwa na początek dnia (ale takiego naprawdę fest sycącego, żebym potem nagle w przedpołudniowej akcji nie poczuła burczenia w brzuchu) - te placki są do tego idealne. Przepis prosty jak bułka z masłem, inspirowałam się ricotta hotcakes.

100g mąki (ja zawsze sypię na oko, ostatnio część mąki zastępuję garstką otrąb)
125ml mleka
1 jajo
250g twarogowego serka, najlepiej o gładkiej konsystencji np. sernikowy, homogenizowany, śmietankowy

Oddzielić żółtko od białka, białko ubić na sztywno. Dodać białko do reszty składników, zmiksować. Ja smażę placki na oleju rzepakowym, aż się zarumienią. Podawać z czym dusza zapragnie! W zależności od dodatku z jakim chce się zjeść placki, można do ciasto dodać łyżeczkę kakao naturalnego - też bardzo fajny smak.

Co do awokado, to czytałam gdzieś podobny przepis na pastę do pieczywa i właśnie do niej chciałam wykorzystać ten owoc. Czy miód zamiast syropu z agawy też się sprawdzi w takim połączeniu?
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2012-11-15 o 12:13
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-15, 13:11   #4928
Przeczyszczenie
Raczkowanie
 
Avatar Przeczyszczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 51
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Od nadmiaru otrąb możesz pogorszyć sytuację, na pewno nie powinno się jadać takich ich ilości, pamiętajmy, że są źródłem nie tylko błonnika. Owszem, warto je wprowadzić, szczególnie do śniadania, ale ilość 2-3 łyżek otrąb pszennych wystarczy. Łyżeczka-dwie łyżeczki siemienia gotowanego to także dobra opcja na wieczór/ranek. Polecam pijać regularnie naturalny kefir i mleko acidofilne (możesz też tą activie, dodatkowo), co najmniej 2 razy dziennie. Rano i wieczorem zjadać śliwki suszone (5 sztuk) namoczone we wrzątku/kefirze - zjeść i 'przygotować' kolejną porcję. Poza tym regularne jedzenie o stałych porach (unikać podjadania i dojadania pomiędzy nimi). Wiadomo- dużo, dużo wody. I ruch.

Trzeba być cierpliwym, a w końcu się uda.
WIELKIE DZIĘKI Na pewno skorzystam z rad. Będę już dzisiaj miałą te suszone śliwki i jeszcze po kefiry skocze
__________________
Wzrost: 167,
Waga: 63,
Cel: 55
II Cel: 50

Skalpel Ewy Chodakowskiej- od 22.04
Przeczyszczenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 14:17   #4929
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Dzisiejszy jadłospis do ocenki :
I: kasza manna posypana cynamonem, z plasterkami jabłka, masłem orzechowym i migdałem + herbata z cytryną;
II: pomarańcza + pół grapefruita + ok. 200 ml maślanki naturalnej;
III: taki misz-masz, ale smaczny : 200 g ziemniaków + jajko sadzone + starta marchewka + kilka ogórków kiszonych + połowa sporego buraka z zalewy octowej;
IV: kromka żytniego z masłem i żółtym serem + kromka żytniego z pomidorem, ogórkiem kiszonym, papryką i szczypiorkiem;
V: pół kostki twarogu z cynamonem + sałatka z pomidora, ogórków kiszonych, papryki i szczypiorku.
Znając życie to będę podjadać jeszcze te ogórki () i marchewki.
Do picia: woda, trochę kawy, herbata zielona, mięta, jakaś herbatka owocowa.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 14:43   #4930
whiness
Zadomowienie
 
Avatar whiness
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 065
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

U:
- kasza kukurydziana na mleku sojowym z jabłkiem, makiem, rodzynkami i miodem gryczanym, kawa (tutaj)
- 2 mandarynki, garść daktyli, kwa z mlekiem
- naleśniki żytnie z pieczarkami, cebulą, porem i serem żółtym
- kakao, mandarynka
- pancakes (jak z tego przepisu) z miodem i serkiem
__________________
Śniadania *i nie tylko*:
relishmeals
profil na facebooku
whiness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 15:37   #4931
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
Smacznie, zdrowo, kolorowo jak zwykle. Intrygują mnie te placuszki bo widuję je często. Podasz przepis?
oczywiście że były tartinki Racja, taki talerzyk potrafi rozbudzić rano i wprawić w dobry nastrój Następnym razem robię drugie śniadanie x3 i dziele sie z Tobą i dance makabre


Przepis: KOLAJNY POWÓD ŻEBYŚ W KONCU KUPIŁA AWOKADO!

MUS KAKAOWY Z AWOKADO (ostatnio kupuję zecydowanie za dużo awokado )
1 dojrzałe awokado
1 /4 szklanki kakao
1/4 szklanki syropu z agawy
1 łyżeczka esencji waniliowej

Obieramy awokado i wraz z innymi składnikami miksujemy w blenderze. Przekładamy do miseczek lub pucharków, schładzamy w lodówce. ja nie schładzałam tylko zapiekłam w kokilce jak zwykle po swojemu hahahah i podałam z musem malinowym
Prościutkie Jak kupię awokado, to zrobię, dziękuję
Bo ja też nigdy nie jadłam awokado

Cytat:
Napisane przez marma53 Pokaż wiadomość
To to, co ja mogę Ci poradzić, co sama na sobie sprawdziłam i co NAPRAWDĘ pomaga, to ja rano zaczęłam jeść michę - activia pitna, 5 łyżeczek otrębów pszennych, 10 łyżeczek otrębów pszennych, kilka łyżeczek otrębów żytnich, 3 łyżeczki siemienia lnianego w ziarnach, trochę mleka (zostawiłam na chwilę w lodówce, aby wszystko nasiąkło i się zmieszało)
a przed snem "piłam" szklankę wody z 2 łyżkami siemienia lnianego.
Bardzo mi to pomogło, szczególnie, że bez przeczyszczaczy ciężko było mi się wypróżnić.
Otręby w nadmiernych ilościach powodują jeszcze większe zaparcia, a 15 łyżeczek to definitywnie nadmierna ilość, dzienna dawka otrębów nawet na Dukanie nie przekracza 3 łyż dziennie

Cytat:
Napisane przez chloa Pokaż wiadomość
Dziewczęta, możecie zekrnąć, na moje R?

1. owsianka: 4 łyżki płatków owsianych, 2 otrębów pszennych, garść płatków "zdrowy błonnik" - to wszystko zalane 100 ml gorącego mleka (by nasiąkło), duża garść mieszanki żurawionowo - orzechowej (suszona żurawina, nerkowce, migdały całe, migdały blanszowane, orzeszki ziemne, laskowe), cynamon
2. 90 g chleba pur pur, 3 plastry szynki z indyka, 2 pomidory, 2 ogórki kiszone
3. parowana połówka fileta z piersi kurczaka w ziołach i musztardzie z gorczycy i miodu, 2 pomidory znowu pomidory? zrób sobie brokuła/kalafiora na parze albo surówkę, urozmaić dietę a filet możesz spokojnie zjeść cały
4. serek wiejski lekki 150 g, 2 łyżeczki otrębów owsianych, malutkie jabłko
5. 200 g sera białego z cynamonem, 2 plastry szynki z indyka dorzuciłabym warzywa

(jakieś 1200-1250 kcal chyba)

1,5 l wody, dużo zielonej herbaty

aktywność:
dużo biegania i chodzenia (jak zawsze ostatnio :P)
między 4 a 5 posiłkiem 1 h fitnessu BUP

i jak?
Jest ok, jesz sporo ilościowo, ale dobrej jakości przy dużej ilości ruchu, także waga powinna polecieć
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 15:49   #4932
starss23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 163
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Witam

Moje R

ŚNIADANIE; owsianka(40 g płatków owsianych, 3 włoskie orzechy,mała łyżeczka miodu, 2 łyżki musu jabłkowego, 3/4 szkl mleka.) kawa parzona bez cukru.- posmakowała mi owsianka
2 ŚNIADANIE; kromka ciężkiego ciemnego chleba z ziarnami, 3 plastry polędwicy drobiowej, kilka liści sałaty, pomidor, jabłko, zielona herbata.
OBIAD: kawałek piersi z kurczaka( taki jak kotlet) pieczona na łyżce oleju rzepakowego, fuuura warzyw w słupkach podduszona, podjadałam kilka ziaren fasoli białej z fasolki po bretońsku( ale tylko ziarenka fasoli nic więcej)
PODWIECZOREK-PRZEKĄSKA; garść słonecznika, figa suszona, kawa parzona bez cukru.
KOLACJA; omlet z 2 jaj z ziołami prowansalskimi ,polędwicą drobiowa(2 plasterki) plastrem sera białego, trochę papryki, ogórek, mała łyżeczka ketchupu,.


Jeśli chodzi o warzywa zjadam te które mam w domu tzn mama robi zakupy przeważnie ale do obiadku jadam zielone:brokuły, fasolka zielona, ogórek

Proszę o ocenkę Dziękuję Kochane czy dodatkowo przy średnim ruchu w ciągu tyg tzn tak 4 godz tygodniowo schudnę na takiej R ?

Edytowane przez starss23
Czas edycji: 2012-11-15 o 15:54
starss23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 16:26   #4933
whiness
Zadomowienie
 
Avatar whiness
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 065
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez starss23 Pokaż wiadomość
Witam

Moje R

ŚNIADANIE; owsianka(40 g płatków owsianych, 3 włoskie orzechy,mała łyżeczka miodu, 2 łyżki musu jabłkowego, 3/4 szkl mleka.) kawa parzona bez cukru.- posmakowała mi owsianka
2 ŚNIADANIE; kromka ciężkiego ciemnego chleba z ziarnami, 3 plastry polędwicy drobiowej, kilka liści sałaty, pomidor, jabłko, zielona herbata.
OBIAD: kawałek piersi z kurczaka( taki jak kotlet) pieczona na łyżce oleju rzepakowego, fuuura warzyw w słupkach podduszona, podjadałam kilka ziaren fasoli białej z fasolki po bretońsku( ale tylko ziarenka fasoli nic więcej)
PODWIECZOREK-PRZEKĄSKA; garść słonecznika, figa suszona, kawa parzona bez cukru.
KOLACJA; omlet z 2 jaj z ziołami prowansalskimi ,polędwicą drobiowa(2 plasterki) plastrem sera białego, trochę papryki, ogórek, mała łyżeczka ketchupu,.


Jeśli chodzi o warzywa zjadam te które mam w domu tzn mama robi zakupy przeważnie ale do obiadku jadam zielone:brokuły, fasolka zielona, ogórek

Proszę o ocenkę Dziękuję Kochane czy dodatkowo przy średnim ruchu w ciągu tyg tzn tak 4 godz tygodniowo schudnę na takiej R ?
Jak dla mnie to bardzo rozsądna redukcja Nie zapominasz o tłuszczach i jesz bardzo zdrowo. Naprawdę, nie widzę niczego, do czego można by się przyczepić. Na pewno schudniesz
__________________
Śniadania *i nie tylko*:
relishmeals
profil na facebooku
whiness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 16:33   #4934
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

I 10 racuchów owsianych sante z kakao podanych z twarożkiem i wiśniami

II jajecznica z 2 dużych jaj na maśle, pomidory ze śmietaną i cebulką, podwójny tost z serem Brie

III Makaron ze szpinakiem
Talerz zupy grzybowej

IV micha brukselki z bułką tartą i masełkiem

V Quesadillas z pieczarkami, oliwkami i żółtym serem ( z dwóch tortilli)
W ciągu dnia 2 jabłka, winogrono i kilka śliwek
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 16:34   #4935
deser czekoladowy
Wtajemniczenie
 
Avatar deser czekoladowy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ni stąd... ni z owąd.../ W-wa
Wiadomości: 1 998
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje jutrzejsze R. Proszę o ocenę czy się nadaje
I owsianka z trzech łyżek otrąb, pół szklanki mleka, z połową jabłka kiwi i dwiema łychami serka wiejskiego light, kawa z mlekiem.

II buła razowa z masłem orzechowym z ross (cieniutko) i domowymi powidłami od teściowej (niestety słodzone cukrem), serek wiejski lekki

III Duża pierś z kurczaka smażona na teflonie z michą sałatki (mieszanka sałat, pomidor, ogórek, papryka, rzodkiewka)

IV Serek wiejski light z serkiem homo naturalnym przyprawionym aromatem truskawkowym i słodzikeim

trening killer


V tuńczyk rozdrobniony w wodzie


Do picia: woda mineralna, czerwona herbata, owocowe herbatki

Może być? Dopiero się uczę układać posiłki, długi czas byłam na Dukanie i ciężko jest zmienić nawyki. Chciałabym schudnąć zdrowo i dzięki wysiłkowi fizycznemu.
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba

Edytowane przez deser czekoladowy
Czas edycji: 2012-11-15 o 17:12
deser czekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 17:02   #4936
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Zabiegane U ( jakoś dziwnie dzisiaj :/ )
Śniadanie : 5 porządnych łyżek pł.owsianych , jogurt ale owoc waniliowo - brzoskwiniowy, jabłko, pasek gorzkiej czeko
Szkoła : duża buła z ziarnami z masłem , serkiem kanapkowym i pomidorkiem ( oj... jakoś polubiłam to połączenie ) , jabłko
Pomiędzy szkołą , a droga na dodatkowe zajęcia : duży jog. pitny truskawkowy - 400g, grucha
Obiadokolacja : pełen talerz barszczu z dużą ilością buraków , garścią makaronu , kubek kakao na mleku 2% , marchewa do pochrupania

Ruch : przemilczmy to ..... ( czyli tylko spacer do szkoły , a potem na zajęcia dodatkowe )
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 17:43   #4937
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez starss23 Pokaż wiadomość
Witam

Moje R

ŚNIADANIE; owsianka(40 g płatków owsianych, 3 włoskie orzechy,mała łyżeczka miodu, 2 łyżki musu jabłkowego, 3/4 szkl mleka.) kawa parzona bez cukru.- posmakowała mi owsianka cieszę się, sama jestem jej zagorzałą fanką i przeżywam koszmar, gdy nie mogę jej zjeść na śniadanie, np. na wyjeździe
2 ŚNIADANIE; kromka ciężkiego ciemnego chleba z ziarnami, 3 plastry polędwicy drobiowej, kilka liści sałaty, pomidor, jabłko, zielona herbata. bardzo ładnie!
OBIAD: kawałek piersi z kurczaka( taki jak kotlet) pieczona na łyżce oleju rzepakowego, fuuura warzyw w słupkach podduszona, podjadałam kilka ziaren fasoli białej z fasolki po bretońsku( ale tylko ziarenka fasoli nic więcej)
PODWIECZOREK-PRZEKĄSKA; garść słonecznika, figa suszona, kawa parzona bez cukru.
KOLACJA; omlet z 2 jaj z ziołami prowansalskimi ,polędwicą drobiowa(2 plasterki) plastrem sera białego, trochę papryki, ogórek, mała łyżeczka ketchupu,.


Jeśli chodzi o warzywa zjadam te które mam w domu tzn mama robi zakupy przeważnie ale do obiadku jadam zielone:brokuły, fasolka zielona, ogórek

Proszę o ocenkę Dziękuję Kochane czy dodatkowo przy średnim ruchu w ciągu tyg tzn tak 4 godz tygodniowo schudnę na takiej R ?
Bardzo ładne R, naprawdę super Schudnąć to na pewno schudniesz, ale ciężko mi powiedzieć, ile to zajmie- każdy organizm działa inaczej. Kiedyś jedząc podobnie i biegając chudłam kilogram-dwa tygodniowo, aktualnie od 2 tyg jem tak jak wtedy, tylko ruchu mniej, a waga ani drgnie Także widać zależy, do swojego ciała trzeba mieć wiele cierpliwości...

Dzisiejsze R
I owsianka z 2 łyż serka homo nat, przyprawą do serników, bananem i łyżką pokruszonych orzechów włoskich; kawa z mlekiem
II jogurt naturalny z 2 łyż mieszanki: podprażonych (na suchej patelni) płatków orkiszowych, żytnich i gryczanych, otrębów żytnich i suszonej żurawiny; jabłko
III 1/2 torebki ryżu brązowego z potrawką z: kurczaka, cukinii, papryki i pomidorów czerwonych i żółtych
IV 2 kostki gorzkiej czekolady, trzy malutkie mandarynki (klementynki w wersji mini ), kawa z mlekiem
V jajecznica z 2 jaj, surówka z kapusty pekińskiej, pomidora i ogórka kiszonego

Sporo owoców dzisiaj- te mandarynki nie były w planie, pojawiły się w domu i nie umiałam się powstrzymać, bo uwielbiam
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2012-11-15 o 17:44
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 17:44   #4938
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez deser czekoladowy Pokaż wiadomość
Moje jutrzejsze R. Proszę o ocenę czy się nadaje
I owsianka z trzech łyżek otrąb, pół szklanki mleka, z połową jabłka kiwi i dwiema łychami serka wiejskiego light, kawa z mlekiem. Owsianka powinna być z płatków, a nie z otrębów. Otręby mogą być dodatkiem. Jabłko daj całe - druga połówka ma się zepsuć?

II buła razowa z masłem orzechowym z ross (cieniutko) i domowymi powidłami od teściowej (niestety słodzone cukrem), serek wiejski lekki
Buła jest ok. Ale serek wiejski zastąp czymś innym, na podwieczorek też go jesz! Zamiast tego daj sobie więcej masełka, od rana Ci się należy.

III Duża pierś z kurczaka smażona na teflonie z michą sałatki (mieszanka sałat, pomidor, ogórek, papryka, rzodkiewka) Moja mantra: świeżego ogórka nie łączymy z czerwonymi warzywami, bo pozbawiamy je tym samym witamin.

IV Serek wiejski light z serkiem homo naturalnym przyprawionym aromatem truskawkowym i słodzikeim Fuuu! Sama sztuczność! Wywal ten słodzik i aromat, sypnij orzechów!

trening killer


V tuńczyk rozdrobniony w wodzie + warzywa, taki sam tuńczyk to bardzo smutny jest.


Do picia: woda mineralna, czerwona herbata, owocowe herbatki

Może być? Dopiero się uczę układać posiłki, długi czas byłam na Dukanie i ciężko jest zmienić nawyki. Chciałabym schudnąć zdrowo i dzięki wysiłkowi fizycznemu.
Porady jak wyżej. Dużo masz do zrzucenia? Masz nadwagę / otyłość?

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość

Dzisiejsze R
I owsianka z 2 łyż serka homo nat, przyprawą do serników, bananem i łyżką pokruszonych orzechów włoskich; kawa z mlekiem
II jogurt naturalny z 2 łyż mieszanki: podprażonych (na suchej patelni) płatków orkiszowych, żytnich i gryczanych, otrębów żytnich i suszonej żurawiny; jabłko
III 1/2 torebki ryżu brązowego z potrawką z: kurczaka, cukinii, papryki i pomidorów czerwonych i żółtych
IV 2 kostki gorzkiej czekolady, trzy malutkie mandarynki (klementynki w wersji mini ), kawa z mlekiem
V jajecznica z 2 jaj, surówka z kapusty pekińskiej, pomidora i ogórka kiszonego

Sporo owoców dzisiaj- te mandarynki nie były w planie, pojawiły się w domu i nie umiałam się powstrzymać, bo uwielbiam
Twój dzisiejszy jadłospis jest SUPER. Nie mam się czego przyczepić!
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2012-11-15 o 17:46
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 17:52   #4939
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez deser czekoladowy Pokaż wiadomość
Moje jutrzejsze R. Proszę o ocenę czy się nadaje
I owsianka z trzech łyżek otrąb, pół szklanki mleka, z połową jabłka kiwi i dwiema łychami serka wiejskiego light, kawa z mlekiem.

II buła razowa z masłem orzechowym z ross (cieniutko) i domowymi powidłami od teściowej (niestety słodzone cukrem), serek wiejski lekki

III Duża pierś z kurczaka smażona na teflonie z michą sałatki (mieszanka sałat, pomidor, ogórek, papryka, rzodkiewka)
IV Serek wiejski light z serkiem homo naturalnym przyprawionym aromatem truskawkowym i słodzikeim

trening killer


V tuńczyk rozdrobniony w wodzie


Do picia: woda mineralna, czerwona herbata, owocowe herbatki

Może być? Dopiero się uczę układać posiłki, długi czas byłam na Dukanie i ciężko jest zmienić nawyki. Chciałabym schudnąć zdrowo i dzięki wysiłkowi fizycznemu.
Podpisuję się obiema rączkami pod Poa alpina Od siebie podpowiem:
Zastąp serki wiejskie (przynajmniej po części) serkami homo i twarogiem. Poza tym wybieraj raczej zwykłe niż light.
Co do aromatów i słodzików- syf, już lepiej zmiksować zamrożone truskawki i dodać troszkę miodu niż truć się czymś takim.
I zabrakło NNKT (oliwa, orzechy, ryby), bo tego masła orzechowego nie ma co wliczać...

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość

Twój dzisiejszy jadłospis jest SUPER. Nie mam się czego przyczepić!
Dziękuję bardzo
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2012-11-15 o 17:52
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 17:58   #4940
eddin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 415
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje luźne R?
(mam nadzieję, że nikogo nie zirytuję, bo znów nie jest najlepiej )

1. Dwie kromki chleba razowego z łososiem wędzonym, trochę kiełków na patelnię, z 10 bardzo małych orzechów włoskich, kawa z mlekiem
2. Batonik Jeżyki....
3. Małe jabłko i kilka daktyli
4. Jajko + reszta kiełków na patelnię + sałatka por z groszkiem z jogurtem nat.
5. Znów ta sałatka (sporo)
eddin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 17:59   #4941
deser czekoladowy
Wtajemniczenie
 
Avatar deser czekoladowy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ni stąd... ni z owąd.../ W-wa
Wiadomości: 1 998
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Podpisuję się obiema rączkami pod Poa alpina Od siebie podpowiem:
Zastąp serki wiejskie (przynajmniej po części) serkami homo i twarogiem. Poza tym wybieraj raczej zwykłe niż light.
Co do aromatów i słodzików- syf, już lepiej zmiksować zamrożone truskawki i dodać troszkę miodu niż truć się czymś takim.
I zabrakło NNKT (oliwa, orzechy, ryby), bo tego masła orzechowego nie ma co wliczać...[COLOR=Silver]
Do zrzucenia mam jakieś 5, 7 kg. Serki wiejskie to moja miłość Zostało mi po Dukanie. Zjadam ich dziennie sporo, przyznaję, ale jem też dużo twarogów. Póki co sukcesem dla mnie jest wprowadzenie pieczywa, muszę się nauczyć jeść normalnie czyli zdrowo.
Dziękuję wam dziewczyny, będę pracować nad swoim jedzonkiem i wrzucać jadłospisy do oceny.
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba
deser czekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 19:31   #4942
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

U

Śniadanie:
owsianka z kaszą manną i otrębami orkiszowymi na chudym mleku z kakao naturalnym, z granatem, pistacjami, łyżką serka homo, syropem z czarnego bzu i zbożowymi chrupkami czekoladowo-orzechowymi
II śniadanie: 2 kromki ziarnistego razowca z: masłem, serem sałatkowym, bananem, miodem lawendowym i kakao naturalnym / masłem orzechowym, dżemem malinowym, bananem i kakao naturalnym; kawa zbożowa z mlekiem i przyprawą do szarlotki
Obiad: pierś z kurczaka w przyprawach smażona bez tłuszczu, gnocchi ziemniaczane nadziewane zielonym pesto, szpinak
Podwieczorek: jabłko, 2 cukierki czekoladowe
Kolacja: 2 kromki ziarnistego razowca z rzodkiewką, pomidorem, papryką i wieprzowym salami z orzechami włoskimi / pasztetem z gęsią / paprykowym camembertem / szynką i żółtym serem

Możliwe, że zjem jeszcze drugą kolację w okolicach północy, bo mam dzisiaj tryb turbonauki...

Do picia: woda źródlana, 2x czarna kawa, herbaty: 2x zielona, 2x owocowa, ziołowa.

__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 19:45   #4943
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość

Ostatnio często potrzebuję porządnego paliwa na początek dnia (ale takiego naprawdę fest sycącego, żebym potem nagle w przedpołudniowej akcji nie poczuła burczenia w brzuchu) - te placki są do tego idealne. Przepis prosty jak bułka z masłem, inspirowałam się ricotta hotcakes.

100g mąki (ja zawsze sypię na oko, ostatnio część mąki zastępuję garstką otrąb)
125ml mleka
1 jajo
250g twarogowego serka, najlepiej o gładkiej konsystencji np. sernikowy, homogenizowany, śmietankowy

Oddzielić żółtko od białka, białko ubić na sztywno. Dodać białko do reszty składników, zmiksować. Ja smażę placki na oleju rzepakowym, aż się zarumienią. Podawać z czym dusza zapragnie! W zależności od dodatku z jakim chce się zjeść placki, można do ciasto dodać łyżeczkę kakao naturalnego - też bardzo fajny smak.

Co do awokado, to czytałam gdzieś podobny przepis na pastę do pieczywa i właśnie do niej chciałam wykorzystać ten owoc. Czy miód zamiast syropu z agawy też się sprawdzi w takim połączeniu?
Rzeczywiście, przepis prościutki, dziękuję Hmm chyba skuszę się jak najszybciej na wersję z kakao i masłem crunchy

Miód sprawdzi się jak najbardziej. Masz rację, przepis na taką pastę jest bardzo podobny Kup więcej awokado i próbuj, próbuj i próbuj

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Prościutkie Jak kupię awokado, to zrobię, dziękuję
Bo ja też nigdy nie jadłam awokado


Yhym, banalne Nie ma za co. Musisz kupić jak najszybciej

To od razu dzisiejsze U:

I grzanki orkiszowe z kozim serkiem do smarowania, pomidorem, oliwkami i ziołami / masłem orzechowym crunchy i granatem + kawa parzona

II duży croissant ze szpinakiem, gruszka
świeży sok jabłkowy

III makaron soba smażony z łososiem, brokułem, dymką i sosem sojowym na oleju sezamowym i posypany podprażonym sezamem

ricore, pasek gorzkiej czekolady 70% z pistacjami

IV chleb żytni żurawinowy z kozią roladką pleśniową i żurawiną do mięs / chleb zytni z kozią roladką pleśniową, pieczoną papryką i oliwkami

do picia ponadto: woda, pokrzywa, herbata żurawinowa

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2012-11-15 o 19:46
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 19:47   #4944
starss23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 163
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Bardzo dziękuję za ocenkę

Staram się i dzięki wam jest mi łatwiej

Bardzo proszę was jeszcze o pomoc, ponieważ dziś czeka mnie długa noc...będę dyktować siostrze prezentacje, a ona będzię ją pisać. Położę się pewnie ok 3 nad ranem...czym mogę się poratować jak dopadnie mnie wilczy głód w nocy? Kolację zjadłam po 20 będę piła zieloną herbatę i wodę...hm
starss23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 19:48   #4945
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
U

Śniadanie:
owsianka z kaszą manną i otrębami orkiszowymi na chudym mleku z kakao naturalnym, z granatem, pistacjami, łyżką serka homo, syropem z czarnego bzu i zbożowymi chrupkami czekoladowo-orzechowymi
II śniadanie: 2 kromki ziarnistego razowca z: masłem, serem sałatkowym, bananem, miodem lawendowym i kakao naturalnym / masłem orzechowym, dżemem malinowym, bananem i kakao naturalnym; kawa zbożowa z mlekiem i przyprawą do szarlotki
Obiad: pierś z kurczaka w przyprawach smażona bez tłuszczu, gnocchi ziemniaczane nadziewane zielonym pesto, szpinak
Podwieczorek: jabłko, 2 cukierki czekoladowe
Kolacja: 2 kromki ziarnistego razowca z rzodkiewką, pomidorem, papryką i wieprzowym salami z orzechami włoskimi / pasztetem z gęsią / paprykowym camembertem / szynką i żółtym serem

Możliwe, że zjem jeszcze drugą kolację w okolicach północy, bo mam dzisiaj tryb turbonauki...

Do picia: woda źródlana, 2x czarna kawa, herbaty: 2x zielona, 2x owocowa, ziołowa.

O Boże, dzisiaj mega Porywam od razu sniadanie i obiad
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 20:01   #4946
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez starss23 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za ocenkę

Staram się i dzięki wam jest mi łatwiej

Bardzo proszę was jeszcze o pomoc, ponieważ dziś czeka mnie długa noc...będę dyktować siostrze prezentacje, a ona będzię ją pisać. Położę się pewnie ok 3 nad ranem...czym mogę się poratować jak dopadnie mnie wilczy głód w nocy? Kolację zjadłam po 20 będę piła zieloną herbatę i wodę...hm
Koniecznie zjedz jeszcze drugą kolację! Mnie też dzisiaj to czeka, więc nie czuj się samotna z długą nocką przed sobą

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
O Boże, dzisiaj mega Porywam od razu sniadanie i obiad
Dzięki! Dzisiaj mega doładowanie kakaowo-orzechowe, póki co skutkujące buzującym mózgiem . A po gnocchi leć do Lidla na Tydzień Luksusu, jest REWELACYJNE!
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2012-11-15 o 20:04
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 20:03   #4947
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
I 10 racuchów owsianych sante z kakao podanych z twarożkiem i wiśniami

II jajecznica z 2 dużych jaj na maśle, pomidory ze śmietaną i cebulką, podwójny tost z serem Brie

III Makaron ze szpinakiem

Talerz zupy grzybowej

IV micha brukselki z bułką tartą i masełkiem


V Quesadillas z pieczarkami, oliwkami i żółtym serem ( z dwóch tortilli)
W ciągu dnia 2 jabłka, winogrono i kilka śliwek
ja za słodkim nie przepadam więc śniadanie pominęłam (ale pewnie było pyszne . I moje pytanie - kiedy mnie przygarniesz??? możesz mi gotować a ja mogę sprzątać, prać, prasowć itd
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"
Delli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 20:54   #4948
Przeczyszczenie
Raczkowanie
 
Avatar Przeczyszczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 51
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje dzisiejsze R

Śn: (sposób jednej wizażanki na zaparcia) activia do picia + 16 łyżek otrębów przennych + 3 łyżki siemienia lnianego

II Śn: grahamka z szynką, pomidorem i ogórkiem; serek wiejski z płatkami kukurydzianymi (nie mam na razie muesli)

O: 2 gołąbki (starałam się wyciągnąć bez sosu, było tylko troszku)
chwilę po: mandarynka (mam juz zaparcia od paru dni i chciałam zjeść więcej różnych rzeczy, żeby mnie pobudziło)

P: kefir i parę suszonych śliwek (szczerze..są ochydne, dźwigało mi się po tych paru, no ale zaparcia... )

ćw: z 40 min steper

K: dwa jaja na twardo + pomidor

I właśnie z kolacją mam problem. Jest już po 9, a zależało mi na ćwiczeniach i na kolacji PO wysiłku. Czy jest dobrze, że tak późno jem kolacje.??

Proszę o radę i o ocenę
__________________
Wzrost: 167,
Waga: 63,
Cel: 55
II Cel: 50

Skalpel Ewy Chodakowskiej- od 22.04
Przeczyszczenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 21:04   #4949
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Sniadanie
500 ml mleka 3 lyzki manny i 'yzka suszonej skorki pomaranczy
kromka razowego z serkiem topionym ziolowym
kromka razowego z maslem i dzemem

II
2 wafle ryzowe z twarozkiem

obiad
talerz gestego krupniku z kasza ziemniakami,marchwia na zeberkach

podwieczorek
15 wloskich

kolacja
jablko+2 jaja gotowane swojskie
kromka razowca z maslem,pomidorem,papryka
kromka razowca z szynką2 plastry i serem
kromka razowca z serem bialym

goraca czekolada z imbirem 400ml i papka z kiwi na waflu ryzowym
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 07:55   #4950
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R:

Ś: 1 bułka razowa z ziarnami: pół z twarogiem żurawinowym; pół z serem gouda light i wędliną- filet z indyka; 1 banan; z 10 żółtych pomidorków koktajlowych; kawa parzona z mlekiem;
IIŚ: 1 serek homogenizowany naturalny z garścią mieszanki studenckiej; kawa parzona z mlekiem
O: kaszka kus kus ze szczypiorkiem; gulasz drobiowy duszony z czerwoną papryką na oliwce; kalafior gotowany; herbata miętowa
P: filiżanka kawy parzonej; pasek gorzkiej czekolady 90 % wawel
K: 19:00: 1 kawałek chleba razowego z jajkiem duży owalny; 1 twarożek domowy cały; 1 pomidor; 1 surowa marchew; herbata z cytryną


2 h orbitrek; 40 min basen;

i jak?
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:41.