Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-04, 11:16   #4921
Kasiatka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiatka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 81
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez evillcat Pokaż wiadomość
Tak sobie myślę, że Aparatki to trochę masochistki
Czekaj... "trochę"?
Już po wejściu do chirurga przed zabiegiem stwierdziłam, że się piszę na niezły masochizm.

Aczkolwiek -> Zawsze na tak!
Kasiatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 13:35   #4922
Rareza
Rozeznanie
 
Avatar Rareza
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 654
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Puk, puk można?
Przyszedł czas i na mnie. Jestem po wyciskach, zdjęciach i rtg. Przede mną konsultacja z chirurgiem, bo orto zaplanowała rozszerzanie górnej szczęki i hyrax. Trochę się obawiam i hyraxu i kosztów i noszenia aparatu. I bólu. Czyli mniej więcej tego, co wszyscy w podobnej sytuacji
Najgorzej, że pracuję z klientem, nie bardzo mogę seplenić i świecić metalem po oczach. No ale cóż, to "tylko" ok. 2 lata...
Ja nie rozumiem myślenia "pracuję z klientem więc nie wypada mi świecić metalem". Okularów też nie wypada nosić? Nie znam osoby, której przeszkadza to, że ktoś inny nosi aparat. Nawet jak nosiłam hyraxa i sepleniłam na potęgę spotykałam się z mega pozytywnymi reakcjami klientów, jeszcze mnie pocieszali i podtrzymywali na duchu. Wiadomo, ja czułam się z tym niekomfortowo, ale to są dorośli ludzie, rozumieją trochę więcej i są bardziej wyrozumiali niż rówieśnicy w podstawówce.
Rareza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 16:35   #4923
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rareza Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem myślenia "pracuję z klientem więc nie wypada mi świecić metalem". Okularów też nie wypada nosić? Nie znam osoby, której przeszkadza to, że ktoś inny nosi aparat. Nawet jak nosiłam hyraxa i sepleniłam na potęgę spotykałam się z mega pozytywnymi reakcjami klientów, jeszcze mnie pocieszali i podtrzymywali na duchu. Wiadomo, ja czułam się z tym niekomfortowo, ale to są dorośli ludzie, rozumieją trochę więcej i są bardziej wyrozumiali niż rówieśnicy w podstawówce.
Moi niestety nie zawsze Bo i "klient" specyficzny i "szefowie szefów", z którymi czasem mam do czynienia nie zawsze są przychylni, zwłaszcza jeśli trzeba coś wygłosić na większym forum. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale raczej nie będę w stanie opowiadać wszystkim, że noszę hyraxa i aparat i właśnie dlatego ciężko mnie zrozumieć Generalnie mam cichą nadzieję, że będę miała święty spokój w robocie, przynajmniej na początku leczenia. Dla mnie to coś więcej, niż tylko późniejszy efekt estetyczny.
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 16:55   #4924
Rareza
Rozeznanie
 
Avatar Rareza
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 654
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Moi niestety nie zawsze Bo i "klient" specyficzny i "szefowie szefów", z którymi czasem mam do czynienia nie zawsze są przychylni, zwłaszcza jeśli trzeba coś wygłosić na większym forum. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale raczej nie będę w stanie opowiadać wszystkim, że noszę hyraxa i aparat i właśnie dlatego ciężko mnie zrozumieć Generalnie mam cichą nadzieję, że będę miała święty spokój w robocie, przynajmniej na początku leczenia. Dla mnie to coś więcej, niż tylko późniejszy efekt estetyczny.
To ja nie wiem jakim trzeba być burakiem żeby mu przeszkadzał czyjś aparat ortodontyczny. Tym bardziej, że teraz tyyyle osób nosi - dzieci, młodzież czy dorośli po 40. To nie te czasy jak 20 lat temu, że było to coś dziwnego i szczególnie interesującego.

Nie ma co się martwić, jakoś przeżyjesz. Aparat to pikuś, z hyraxem jest trochę gorzej, ale są ludzie, którzy nawet na początku prawie wcale nie seplenią.
Rareza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 17:38   #4925
ankakochanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cześć dziewczyny!

Na wstępie serdecznie witam wszystkie aparatki

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Prawie 4 lata temu założyłam aparat ortodontyczny (góra i dół), przez pół roku nosiłam też expander. Zdecydowałam się na leczenie, ponieważ miałam "za mało miejsca" w szczęce i zęby nachodziły na siebie.

Początki leczenia były świetne - górna szczęka szybko się poszerzyła do tego stopnia, że między zębami zrobiły się szpary. Ortodonta zapewnił, że zamknie je na dalszym etapie leczenia. Niestety, minęły już prawie 4 lata.

Co wizytę orto zakłada łańcuszki na szpary. Efekt jest taki, że w danym miejscu ona znika, a pojawia się w innym. Dodatkowo, pojawiła się asymetria, której wcześniej nie miałam. Kiedy zwracam ortodoncie uwagę, mówi mi, że to moja wina, ponieważ nie noszę wyciągów, co nie jest prawdą. Widzę, że on sam nie ma już pomysłu co zrobić.

W związku z tym zdecydowałam się na zmianę ortodonty. Szukam kogoś, kto przejmie leczenie. Dzwoniłam po kilku gabinetach - lekarze raczej nie są chętni.

Czy ktoś może mi polecić ortodontę, który naprawi to, co tamten narozrabiał? Chodzi o Gdynię lub okolicę.

Z góry dziękuję

Edytowane przez ankakochanka
Czas edycji: 2014-10-04 o 17:39
ankakochanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 17:59   #4926
Rareza
Rozeznanie
 
Avatar Rareza
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 654
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ankakochanka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Na wstępie serdecznie witam wszystkie aparatki

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Prawie 4 lata temu założyłam aparat ortodontyczny (góra i dół), przez pół roku nosiłam też expander. Zdecydowałam się na leczenie, ponieważ miałam "za mało miejsca" w szczęce i zęby nachodziły na siebie.

Początki leczenia były świetne - górna szczęka szybko się poszerzyła do tego stopnia, że między zębami zrobiły się szpary. Ortodonta zapewnił, że zamknie je na dalszym etapie leczenia. Niestety, minęły już prawie 4 lata.

Co wizytę orto zakłada łańcuszki na szpary. Efekt jest taki, że w danym miejscu ona znika, a pojawia się w innym. Dodatkowo, pojawiła się asymetria, której wcześniej nie miałam. Kiedy zwracam ortodoncie uwagę, mówi mi, że to moja wina, ponieważ nie noszę wyciągów, co nie jest prawdą. Widzę, że on sam nie ma już pomysłu co zrobić.

W związku z tym zdecydowałam się na zmianę ortodonty. Szukam kogoś, kto przejmie leczenie. Dzwoniłam po kilku gabinetach - lekarze raczej nie są chętni.

Czy ktoś może mi polecić ortodontę, który naprawi to, co tamten narozrabiał? Chodzi o Gdynię lub okolicę.

Z góry dziękuję
Sama wśród znajomych szukałam orto w Trójmieście i wyobraź sobie, że kilka osób z którymi rozmawiałam totalnie odradzało mi swojego! Ostatecznie zdecydowałam się na leczenie w Toruniu u bardzo dobrej (odpukać, nie chcę zapeszać, bo do końca leczenia jeszcze kawał czasu) ortodontki. Rozmawiałam z nią na temat moich dylematów i powiedziała, że jeśli zdecyduję się na 3miasto to może mi polecić jedną panią. Zdaje się, że była to p.Honorata Sroczyńska (ale nie daję sobie uciąć głowy). Wyguglaj sobie i sprawdź opinie.
Rareza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 18:20   #4927
olaaaa199111
Zakorzenienie
 
Avatar olaaaa199111
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 152
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rareza Pokaż wiadomość
Aparat to pikuś, z hyraxem jest trochę gorzej, ale są ludzie, którzy nawet na początku prawie wcale nie seplenią.
Ja na wszelki wypadek planuję kilka dni wolnego w pracy zaraz po założeniu -żeby się przyzwyczaić
__________________
olaaaa199111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-04, 19:08   #4928
ankakochanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rareza Pokaż wiadomość
Sama wśród znajomych szukałam orto w Trójmieście i wyobraź sobie, że kilka osób z którymi rozmawiałam totalnie odradzało mi swojego! Ostatecznie zdecydowałam się na leczenie w Toruniu u bardzo dobrej (odpukać, nie chcę zapeszać, bo do końca leczenia jeszcze kawał czasu) ortodontki. Rozmawiałam z nią na temat moich dylematów i powiedziała, że jeśli zdecyduję się na 3miasto to może mi polecić jedną panią. Zdaje się, że była to p.Honorata Sroczyńska (ale nie daję sobie uciąć głowy). Wyguglaj sobie i sprawdź opinie.
Bardzo dziękuję za odpowiedź! Na pewno sprawdzę dr. którą podałaś. Czy ktoś jeszcze może kogoś polecić?
ankakochanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 21:22   #4929
kiciaaa87
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 627
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Witajcie dziewczyny,

Czy miała któraś z was zakładany aparat w Bydgoszczy? Przeszukiwałam forum pod tym względem, ale nie doszukałam się zbyt wielu opinii.
kiciaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 22:03   #4930
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez kiciaaa87 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny,

Czy miała któraś z was zakładany aparat w Bydgoszczy? Przeszukiwałam forum pod tym względem, ale nie doszukałam się zbyt wielu opinii.
Ja mam
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 08:41   #4931
tak
Zakorzenienie
 
Avatar tak
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: znikąd.
Wiadomości: 5 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja mam aparat na dolnych zębach już prawie trzy lata, a na górze dwa lata. A mam bezligaturowy za miliony jestem wściekła. Wg mojego nowego ortodonty ciągle coś jest nie tak i niedawno tak mi założył dolny drut (tylko od trójki do trójki), że prawe dwójka i trójka ustawiły się pod złym kątem. Teraz mam opryszczkę, która pęka przy każdorazowym otwarciu ust i nie pójdę na wizytę, żeby go opitolić

Edytowane przez tak
Czas edycji: 2014-10-05 o 08:43
tak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 10:53   #4932
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Hej! A jest ktoś może z Grudziądza? Kogo tam polecacie?
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 15:41   #4933
Agzosaso
Raczkowanie
 
Avatar Agzosaso
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Uprzejmie donoszę, że quadhelix wymontowany Jakoś tak pusto w paszczy... No i muszę przyzwyczaić się do "nieseplenienia"
__________________

Agzosaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 09:37   #4934
Maalini
Rozeznanie
 
Avatar Maalini
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 981
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja za tydzień w środę pozbywam się aparatu po ponad 3 latach

Swoją drogą miałam sporo krócej nosić, bo zdecydowałam się na bezligaturowy... No ale nie jestem aż tak zła, bo zęby mi się baaardzo podobają
__________________
30.05.2015
Maalini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 12:37   #4935
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Maalini Pokaż wiadomość
Ja za tydzień w środę pozbywam się aparatu po ponad 3 latach

Swoją drogą miałam sporo krócej nosić, bo zdecydowałam się na bezligaturowy... No ale nie jestem aż tak zła, bo zęby mi się baaardzo podobają
zazdroszczę!
mi się moje zęby aktualnie średnio podobają - przez wyciągi mam milion szpar, szpareczek nawet między jedynkami
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 12:56   #4936
lotjena
Raczkowanie
 
Avatar lotjena
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dzisiaj usuwalak 8ke, zeby nie stloczyly mi sie zeby na nowo po zdjeciu aparatu.
Co za ulga, ze juz po xD
lotjena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 13:15   #4937
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

CZY KTOŚ MNIE TU JESZCZE PAMIĘTA!!! Witam się po baaaardzo długiej nieobecności, ale dużo zmian zaszło w moim życiu co prawda złomka dalej nie ściągnęłam ale wyszłam za mąż (tak z aparatem na zębach!!!), zmieniłam pracę, zaczęłam znów edukację...
A tak w ogóle to chciałam się pochwalić, że niedługo też ściągam aparat, będzie to w okolicach grudnia, na pewno pochwalę się efektami.
Co do wieku to już kiedyś pisałam, że zakładałam późno aparat, bo w 29 roku życia, mam 31 lat i nie żałuję decyzji sprzed 2 lat. Jest to trochę kasy, ale satysfakcja wielka szczególnie jak widzisz zmianę w swoim uzębieniu.

Pozdrawiam wszystkie byłe aparatki, teraźniejsze aparatki i te które dopiero zaczynają przygodę z metalem
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 18:58   #4938
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez lotjena Pokaż wiadomość
Dzisiaj usuwalak 8ke, zeby nie stloczyly mi sie zeby na nowo po zdjeciu aparatu.
Co za ulga, ze juz po xD
bolało?

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
CZY KTOŚ MNIE TU JESZCZE PAMIĘTA!!! Witam się po baaaardzo długiej nieobecności, ale dużo zmian zaszło w moim życiu co prawda złomka dalej nie ściągnęłam ale wyszłam za mąż (tak z aparatem na zębach!!!), zmieniłam pracę, zaczęłam znów edukację...
A tak w ogóle to chciałam się pochwalić, że niedługo też ściągam aparat, będzie to w okolicach grudnia, na pewno pochwalę się efektami.
Co do wieku to już kiedyś pisałam, że zakładałam późno aparat, bo w 29 roku życia, mam 31 lat i nie żałuję decyzji sprzed 2 lat. Jest to trochę kasy, ale satysfakcja wielka szczególnie jak widzisz zmianę w swoim uzębieniu.

Pozdrawiam wszystkie byłe aparatki, teraźniejsze aparatki i te które dopiero zaczynają przygodę z metalem
gratulacje!
jak tam ślub ze złomkiem?

masz podobne terminy zakładania aparatu jak ja - u mnie orto w listopadzie podejmie decyzję co dalej
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 20:19   #4939
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Jutro jest ten dzień! Zakładam złomka
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 22:54   #4940
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny za dwa tygodnie ściągam hyraxa (hurra, bo już nerwicy pomału zaczęłam dostawać), ale moją radość przysłoniło pytanie: czy po hyraxie bardzo popsuły się Wam zęby?
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-08, 07:24   #4941
justaa_
Raczkowanie
 
Avatar justaa_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 252
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ankakochanka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Na wstępie serdecznie witam wszystkie aparatki

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Prawie 4 lata temu założyłam aparat ortodontyczny (góra i dół), przez pół roku nosiłam też expander. Zdecydowałam się na leczenie, ponieważ miałam "za mało miejsca" w szczęce i zęby nachodziły na siebie.

Początki leczenia były świetne - górna szczęka szybko się poszerzyła do tego stopnia, że między zębami zrobiły się szpary. Ortodonta zapewnił, że zamknie je na dalszym etapie leczenia. Niestety, minęły już prawie 4 lata.

Co wizytę orto zakłada łańcuszki na szpary. Efekt jest taki, że w danym miejscu ona znika, a pojawia się w innym. Dodatkowo, pojawiła się asymetria, której wcześniej nie miałam. Kiedy zwracam ortodoncie uwagę, mówi mi, że to moja wina, ponieważ nie noszę wyciągów, co nie jest prawdą. Widzę, że on sam nie ma już pomysłu co zrobić.

W związku z tym zdecydowałam się na zmianę ortodonty. Szukam kogoś, kto przejmie leczenie. Dzwoniłam po kilku gabinetach - lekarze raczej nie są chętni.

Czy ktoś może mi polecić ortodontę, który naprawi to, co tamten narozrabiał? Chodzi o Gdynię lub okolicę.

Z góry dziękuję
Ja dostałam namiar na orto w Gdyni od swojego dentysty i tam mam zamiar zakładać aparat Jednak najpierw muszę zająć się usunięciem ósemek
Jeżeli jesteś zainteresowana to napisz na priv bo nie wiem czy to nie reklama

Cytat:
Napisane przez Maalini Pokaż wiadomość
Ja za tydzień w środę pozbywam się aparatu po ponad 3 latach

Swoją drogą miałam sporo krócej nosić, bo zdecydowałam się na bezligaturowy... No ale nie jestem aż tak zła, bo zęby mi się baaardzo podobają
Super! Koniecznie wrzuć fotkę "nowych" ząbków

Cytat:
Napisane przez lotjena Pokaż wiadomość
Dzisiaj usuwalak 8ke, zeby nie stloczyly mi sie zeby na nowo po zdjeciu aparatu.
Co za ulga, ze juz po xD
Dołączam się do zapytania o ból bo mnie też to czeka
Jak ustawiona była Twoja ósemka? Duży koszt? Bo słyszałam, że w skrajnych przypadkach to nawet 700 zł
__________________
„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
justaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-08, 08:57   #4942
lotjena
Raczkowanie
 
Avatar lotjena
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Justaa_ :samo usunięcie nic nie bolalo dopiero jak zeszlo znieczulenie to się zaczelo :P
Mialam normalnie wyrosnieta 8ke na prosto wiec obylo sie bez dlutowania i nic nie placilam bo bylam na nfz
Nastepna 8ke usuwam za tydzien :P
lotjena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-08, 10:13   #4943
kreciorek85
Zakorzenienie
 
Avatar kreciorek85
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: małopolska/świętokrzyskie
Wiadomości: 4 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Maalini Pokaż wiadomość
Ja za tydzień w środę pozbywam się aparatu po ponad 3 latach

Swoją drogą miałam sporo krócej nosić, bo zdecydowałam się na bezligaturowy... No ale nie jestem aż tak zła, bo zęby mi się baaardzo podobają
Czekamy z niecierpliwością na fotki

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
CZY KTOŚ MNIE TU JESZCZE PAMIĘTA!!! Witam się po baaaardzo długiej nieobecności, ale dużo zmian zaszło w moim życiu co prawda złomka dalej nie ściągnęłam ale wyszłam za mąż (tak z aparatem na zębach!!!), zmieniłam pracę, zaczęłam znów edukację...
A tak w ogóle to chciałam się pochwalić, że niedługo też ściągam aparat, będzie to w okolicach grudnia, na pewno pochwalę się efektami.
Co do wieku to już kiedyś pisałam, że zakładałam późno aparat, bo w 29 roku życia, mam 31 lat i nie żałuję decyzji sprzed 2 lat. Jest to trochę kasy, ale satysfakcja wielka szczególnie jak widzisz zmianę w swoim uzębieniu.

Pozdrawiam wszystkie byłe aparatki, teraźniejsze aparatki i te które dopiero zaczynają przygodę z metalem
W tym samym roku życia założyłam aparat I również w złomku pójdę do ślubu Mam nadzieję, że również w tym samym roku życia co Ty go zdejmę

Byłam wczoraj na wizycie..Zdecydowałam się na perłowe ligaturki. Mniej się będą przebarwiać niż przeźroczyste?? I założyli mi gashgariana..Seplenie i mnie to irytuje Mam nadzieję, że język się szybko przywyczai do ciała obcego, bo póki co kompletnie nie współgrają ze sobą i chwilami to aż odruch wymiotny czuję..;/
__________________
Zaręczyny: 19.10.2012r.
Ten dzień: 18.07. 2015r.
"Elegancja polega na zapomnieniu, co się na sobie ma."
Yves Saint Laurent

Unia Tarnów


Góra 26.08.14
Dół 14.04.15
http://czarnakretka.blogspot.com/

kreciorek85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-08, 10:56   #4944
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Paulinunia Ślub, ok. Co prawda miałam nadzieję, że do czerwca zdejmą mi aparta ale niestety się nie udało i musiałam w złomku stanąć przed ołtarz D

Kreciorek, jak pójdziesz do ślubu w złomku to nie zapomnij o wyposażeniu ortodontycznym co by później po jedzeniu nie jeździć językiem po zamkach w poszukiwaniu resztek pokarmowych
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-08, 11:26   #4945
kreciorek85
Zakorzenienie
 
Avatar kreciorek85
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: małopolska/świętokrzyskie
Wiadomości: 4 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Paulinunia Ślub, ok. Co prawda miałam nadzieję, że do czerwca zdejmą mi aparta ale niestety się nie udało i musiałam w złomku stanąć przed ołtarz D

Kreciorek, jak pójdziesz do ślubu w złomku to nie zapomnij o wyposażeniu ortodontycznym co by później po jedzeniu nie jeździć językiem po zamkach w poszukiwaniu resztek pokarmowych
Jest jako punkt pierwszy w niezbędniku Panny Młodej na ślub
__________________
Zaręczyny: 19.10.2012r.
Ten dzień: 18.07. 2015r.
"Elegancja polega na zapomnieniu, co się na sobie ma."
Yves Saint Laurent

Unia Tarnów


Góra 26.08.14
Dół 14.04.15
http://czarnakretka.blogspot.com/

kreciorek85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-08, 23:06   #4946
Pani Bankowa
Przyczajenie
 
Avatar Pani Bankowa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 10
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Potrzebuje porady! Otóż w piątek minie miesiąc od kiedy mam aparat i zauważyłam ze zbiera mi sie osad miedzy jedynkami a dwójkami i nawet wydaje mi się ze pomiędzy jedynkami tez . Nie pije jakoś duzo herbaty dziennie, 2 może ? i kawę jedna ?
Nie wiem czy za duzo może płuczę płynem do jamy ustnej ? Bo czytałam ze z tym nie powinno sie przesadzać ale czy to prawda ? Ja płuczę 4 razy dziennie.

Aha , i jak to jest z nitkowaniem? Bo ja robię to raz tylko , przed pójściem spac. Cieżko mi to idzie wciąż i spędzam prawie pół godziny w łazience wiec na rano troche cieżko mi by było to robic tez ...

Co myślicie Dzieczyny ?
Pani Bankowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 09:43   #4947
olaaaa199111
Zakorzenienie
 
Avatar olaaaa199111
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 152
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja mam dzisiaj kolejną wizytę- jak wszystko dobrze pójdzie będę miała założoną separację.
__________________
olaaaa199111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 11:12   #4948
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez justaa_ Pokaż wiadomość
Ja dostałam namiar na orto w Gdyni od swojego dentysty i tam mam zamiar zakładać aparat Jednak najpierw muszę zająć się usunięciem ósemek
Jeżeli jesteś zainteresowana to napisz na priv bo nie wiem czy to nie reklama



Super! Koniecznie wrzuć fotkę "nowych" ząbków



Dołączam się do zapytania o ból bo mnie też to czeka
Jak ustawiona była Twoja ósemka? Duży koszt? Bo słyszałam, że w skrajnych przypadkach to nawet 700 zł

Ja płaciłam za 2 ósemki 700 zł ( tzn za każdą tyle). Obie miałam zatrzymane w kości leżące poziomo, schowane całkowicie. Więc trzeba było rozcinać dziąsła i wycinać zęby po kawałku bo były tak położone że łatwo można było nerw uszkodzić. Jedna miała zakrzywiony korzeń który prawie że chodził do kanału nerwowego Za każdym razem znieczulona ćwiartka twarzy, szwy. Przy drugiej prawie 2 tygodnie leżenia w domu
Za taką wyrośniętą też u chirurga zapłaciłam 200 zł. 2 sekundy i zęba nie było


Byłam dzisiaj na wizycie i już postanowione, jeden ząb do wyrwania na dole. Zmieściłyby się ale przez to że miałam wyrwane u góry to jest za mało zębów i dolne zęby będą wypychać górne do przodu
Chodziła i myślała chyba z 10 minut ale to będzie najlepsza opcja. Z górą mi się kazała narazie wstrzymać bo bardzo możliwe że jak cofnie się dół po wyrwaniu to góra też sama z siebie się ułoży. I wtedy podejmiemy decyzję co i jak.
Teraz ide 23 zdjąć łuk, 25 wyrywam zęba i 27 zakładam łuk spowrotem
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 12:19   #4949
justaa_
Raczkowanie
 
Avatar justaa_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 252
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Ja płaciłam za 2 ósemki 700 zł ( tzn za każdą tyle). Obie miałam zatrzymane w kości leżące poziomo, schowane całkowicie. Więc trzeba było rozcinać dziąsła i wycinać zęby po kawałku bo były tak położone że łatwo można było nerw uszkodzić. Jedna miała zakrzywiony korzeń który prawie że chodził do kanału nerwowego Za każdym razem znieczulona ćwiartka twarzy, szwy. Przy drugiej prawie 2 tygodnie leżenia w domu
Za taką wyrośniętą też u chirurga zapłaciłam 200 zł. 2 sekundy i zęba nie było


Byłam dzisiaj na wizycie i już postanowione, jeden ząb do wyrwania na dole. Zmieściłyby się ale przez to że miałam wyrwane u góry to jest za mało zębów i dolne zęby będą wypychać górne do przodu
Chodziła i myślała chyba z 10 minut ale to będzie najlepsza opcja. Z górą mi się kazała narazie wstrzymać bo bardzo możliwe że jak cofnie się dół po wyrwaniu to góra też sama z siebie się ułoży. I wtedy podejmiemy decyzję co i jak.
Teraz ide 23 zdjąć łuk, 25 wyrywam zęba i 27 zakładam łuk spowrotem
Nie załamujcie mnie...
Kto mi da tyle wolnego?!

Mam nadzieję, że moje sobie rosną normalnie... bo tak mi się wydaje... (a może to nadzieja )

Cytat:
Napisane przez lotjena Pokaż wiadomość
Justaa_ :samo usunięcie nic nie bolalo dopiero jak zeszlo znieczulenie to się zaczelo :P
Mialam normalnie wyrosnieta 8ke na prosto wiec obylo sie bez dlutowania i nic nie placilam bo bylam na nfz
Nastepna 8ke usuwam za tydzien :P
A to na NFZ można usuwać normalnie rosnące ósemki? Myślalam, że tylko jakieś "skrajne" przypadki A tu w dodatku ze znieczuleniem? Mam nadzieję, że w ramach NFZ nie było to w formie piosenki "Aaaa kotki dwa..."

A jak funkcjonowanie po takim wyrywaniu "normalnych" ósemek? Bo mnie też aż dwie czekają
__________________
„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
justaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 12:30   #4950
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez justaa_ Pokaż wiadomość
A to na NFZ można usuwać normalnie rosnące ósemki? Myślalam, że tylko jakieś "skrajne" przypadki A tu w dodatku ze znieczuleniem? Mam nadzieję, że w ramach NFZ nie było to w formie piosenki "Aaaa kotki dwa..."

A jak funkcjonowanie po takim wyrywaniu "normalnych" ósemek? Bo mnie też aż dwie czekają
Pewnie, że usuwają na NFZ. Ja miałam obie zatrzymane ósemki i od razu dwie na raz usunęli. Znieczulenie też dobre było, nic nie czułam.
A opuchlizna kilka dni się trzymała, siniak wyszedł. Zwolnienia niektórzy nie dają w ogóle, ja nie dostałam, ale wzięłam 2 dni wolnego. Po tygodniu szwy do zdjęcia.
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.